Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joka said:

Α σοβαρα?Υπαρχει τετοιο όριο?Γι αυτο ο δικος μου με βαλε στις 2 βδομαδες,μάλιστα.

Εγω καθε μερα,μ αυτη τη σκεψη.Να ειναι καλά?Να προχωραει η εγκυμοσυνη?

Κι ο υπερηχος δεν κρατησε πανω απο 2 λεπτα.Ουτε μας ειπε μεγεθος.Μου φαινεται πρεπει να επικοινωνήσω με τη γυναικολογο μου...

Αρχικά μου είπε να με βλέπει κάθε μια εβδομάδα ... για ψυχολογικούς δικούς μου λόγους καθότι έχω χάσει 2 μωρά στο παρελθόν και όσο να ναι φοβάμαι παραπάνω μην ξαναγίνει ... 

Όταν του ειπα για 3 εβδομάδες μου είπε για το όριο των 2 ...φαντάζομαι δεν είναι για όλους το ίδιο. Όταν έμεινα φυσιολογικά στο γιο μου με έβλεπε κάθε 3 βδομάδες
Τωρα όμως είναι αλλιως. είμαι σχεδόν 41 , είναι από εξωσωματική και δίδυμα και πακέτο και όλο το ιστορικό... όσο να ναι θέλει και αυτός να το παρακολουθεί πιο στενά 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Αρχικά μου είπε να με βλέπει κάθε μια εβδομάδα ... για ψυχολογικούς δικούς μου λόγους καθότι έχω χάσει 2 μωρά στο παρελθόν και όσο να ναι φοβάμαι παραπάνω μην ξαναγίνει ... 

Όταν του ειπα για 3 εβδομάδες μου είπε για το όριο των 2 ...φαντάζομαι δεν είναι για όλους το ίδιο. Όταν έμεινα φυσιολογικά στο γιο μου με έβλεπε κάθε 3 βδομάδες
Τωρα όμως είναι αλλιως. είμαι σχεδόν 41 , είναι από εξωσωματική και δίδυμα και πακέτο και όλο το ιστορικό... όσο να ναι θέλει και αυτός να το παρακολουθεί πιο στενά 

 

Κατάλαβα...εγω 42 κι ειχα κι εγω παλινδρομη παλια,τη μοναδικη φορα που ειχα ξαναμεινει εγκυος...φυσιολογικα τοτε.

Αν μου ελεγε τωρα για καθε βδομαδα,τρεχοντας θα δεχομουν.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 said:

Μπράβο κοριτσάκι μου με το καλό... Αντε θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου.. Όλα θα πάνε τελειαααα❤️

Αχ μόνο εγω δεν έχω κάνει ακόμα υπέρηχο... Είπαμε για τις 29...θα σκάσω μέχρι τοτε

Kι'εγώ δεν έχω κάνει ακόμα! Είμαστε παρέα και σε αυτό ;) 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια μου τι κανετε; Πως εισαστε; Εγω περιμενω την Δευτερα για τον πρωτο μου υπερηχο. Με εναν υπολογισμο που εκανα μεσω ενος site γυναικολογου, ειμαι στην.5η εβδομαδα. Αυτο που παρατηρησα σημερα, ειναι οτι το στηθος μου μεγαλωσε αρκετα οπως και η κοιλια μου!! Εχει φουσκωσει απ' το υψος του στομαχιου και κατω! Δεν ειναι πολυ νωρις;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Papaki@ said:

Κορίτσια μου! Είδαμε 2 σάκους με εμβρυικα στοιχεία μέσα! Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!

Τέλεια νέα !!! Δεν είμαι η μόνη δίδυμομανούλα στην ομάδα !!! 
Μακάρι να μας πάνε όλα καλά παπάκι μου και να γεμίσουμε μωράκια !!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Katzei1982 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Πως είναι οι εγκυουλες της ομάδας? 

Εγώ νιώθω λιγάκι καλύτερα κι έχω αρχίσει να ανησυχώ..! Παράνοια..χαχαχαχα!

Πήρα ένα ημερολόγιο εγκυμοσύνης σήμερα και κάθομαι και γράφω σαν την Άννα Φρανκ. Εσύ τι κάνεις πουλάκι μου?

Just now, Joka είπε:

Α σοβαρα?Υπαρχει τετοιο όριο?Γι αυτο ο δικος μου με βαλε στις 2 βδομαδες,μάλιστα.

Εγω καθε μερα,μ αυτη τη σκεψη.Να ειναι καλά?Να προχωραει η εγκυμοσυνη?

Κι ο υπερηχος δεν κρατησε πανω απο 2 λεπτα.Ουτε μας ειπε μεγεθος.Μου φαινεται πρεπει να επικοινωνήσω με τη γυναικολογο μου...

Αχ γιατί σε ξεπέταξε έτσι μωρέ.. Πως και πως περιμένουμε τον πρώτο υπέρηχο.. Ούτε μέγεθος..? Ούτε στον υπέρηχο το γράφει? 

Just now, Geo Jo είπε:

Kαλησπερα κοριτσια μου τι κανετε; Πως εισαστε; Εγω περιμενω την Δευτερα για τον πρωτο μου υπερηχο. Με εναν υπολογισμο που εκανα μεσω ενος site γυναικολογου, ειμαι στην.5η εβδομαδα. Αυτο που παρατηρησα σημερα, ειναι οτι το στηθος μου μεγαλωσε αρκετα οπως και η κοιλια μου!! Εχει φουσκωσει απ' το υψος του στομαχιου και κατω! Δεν ειναι πολυ νωρις;;;;

Κι εμένα πρήστηκε από πολύ νωρίς η κοιλιά μου όμως θεώρησα ότι είναι από τη προγεστερόνη ή απλά από την κατακράτηση. Νομίζω ότι όλα είναι ακόμη πολύ μικροσκοπικά για να επηρεάσουν την κοιλίτσα μας.

Just now, Papaki@ είπε:

Κορίτσια μου! Είδαμε 2 σάκους με εμβρυικα στοιχεία μέσα! Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!

Μπράβο παπάκι!!! Κι άλλη διδυμομανούλα!!! Πόσα μωρά ετοιμάζει πια αυτή η ομάδα..!! Γιούπι!! ❤️

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Geo Jo είπε:

Kαλησπερα κοριτσια μου τι κανετε; Πως εισαστε; Εγω περιμενω την Δευτερα για τον πρωτο μου υπερηχο. Με εναν υπολογισμο που εκανα μεσω ενος site γυναικολογου, ειμαι στην.5η εβδομαδα. Αυτο που παρατηρησα σημερα, ειναι οτι το στηθος μου μεγαλωσε αρκετα οπως και η κοιλια μου!! Εχει φουσκωσει απ' το υψος του στομαχιου και κατω! Δεν ειναι πολυ νωρις;;;;

Καλημέρα, το πρήξιμο μπορεί να οφείλεται στο έντερο, λόγω των φαρμάκων! Και εγώ την κοιλιά μου κοιτάω αλλά το μικρούλη είναι πιο κάτω :-P

6 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

Κορίτσια μου! Είδαμε 2 σάκους με εμβρυικα στοιχεία μέσα! Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!

Συγχαρητήρια! Τι γλυκό να έχουμε διδυμομανούλες! Μπράβο κορίτσι μου!

Καλημέρα αγαπημένες μου, εγώ πήγα χθες για να ακούσουμε καρδούλα, αλλά μας είπε ο γιατρός ότι μόλις προχθές ξεκίνησε να χτυπάει! Είναι μικρούλη ακόμα! Το είδα όμως να πάλλεται και τρελάθηκα! Τώρα θα πάμε πάλι την  Δευτέρα για να το ακούσουμε. Επιτέλους μου είπε ότι είμαι 6w1d λεκιθικός 0,2 mm! Βλέπει καλά στοιχεία, αλλά έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας!  Ευτυχώς μου έκοψε το πολύ χαπάκωμα! Σταμάτησα utrogestan (μόνο vasclor), & κάτι άλλα που έπαιρνα (Eviol E, Dostinex) Φυσικά το βάσανο Ivor (ενέσεις) συνεχίζω κανονικότατα! 
Τα φιλιά μου σε όλες σας <3

  • Μου αρέσει 3

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

Κορίτσια μου! Είδαμε 2 σάκους με εμβρυικα στοιχεία μέσα! Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!

Πωπω!!!! Κορίτσι μου τέλεια νέα!!!! Με το καλό τα μωράκια σου!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Κι εγω νιωθω καλυτερα και ανησυχώ!!Το στηθος μου σα να ξεπρηστηκε και οι ζαλαδες ή.υποχώρησαν ή τις συνήθισα.

Πονους διασπαρτους στην κοιλια εχω ακομη οπως και χαμηλα στη μεση που ειχα ως συμπτωμα περιοδου.

Θα λαλησω μεχρι την Πεμπτη που είναι ο υπέρηχος!

Γραφει στον υπερηχο ενα 2,7,το μωρό είναι?Τότε ημουν 5εβδ.5 ημ.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@Renaki80 τι όμορφα νέα κορίτσι μου! Μπράβο! Τυχερή που θα ξαναπάς τόσο σύντομα για υπέρηχο! Εγώ έχω στις 26 και δεν περνούν οι ριμάδες οι μέρες.

@Joka η φίλη μου χθες μου είπε ότι δεν είναι όλες οι μέρες ίδιες. Άλλες είναι χειρότερες, άλλες καλύτερες. Πριν από το 2,7 τι γράφει? Τώρα κοιταζω τον υπέρηχο μου και βλέπω ότι το GS είναι ο αμνιακός σάκος, το CRL είναι το έμβρυο και το Yolk Sac είναι ο λεκιθικός ασκός.

 

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Καλημέρα!Κι εγω νιωθω καλυτερα και ανησυχώ!!Το στηθος μου σα να ξεπρηστηκε και οι ζαλαδες ή.υποχώρησαν ή τις συνήθισα.

Πονους διασπαρτους στην κοιλια εχω ακομη οπως και χαμηλα στη μεση που ειχα ως συμπτωμα περιοδου.

Θα λαλησω μεχρι την Πεμπτη που είναι ο υπέρηχος!

Γραφει στον υπερηχο ενα 2,7,το μωρό είναι?Τότε ημουν 5εβδ.5 ημ.

Καλημέρα !! 
Οταν έκανα υπέρηχο κι εγώ ήμουν 5εβδ 6ημ και ήταν 2,1 το ένα και 2,3 το άλλο ... άρα ναι μπορεί το 2,7 που γράφει να είναι το μωρό ... 

Για τα συμπτώματα έχω παρατηρήσει ότι δεν είναι ούτε κάθε μέρα αλλά και ούτε όλες τις ώρες της μέρας τα ίδια ... μην αγχώνεσαι άδικα 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...