Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Καλημερα!! Καλή μας επιτυχία τη Δευτέρα!!! Εάν και εσύ έχεις σιγουρα θετικό-το τεστ σου είναι ξεκαθαρο!! Οποτε θα σου ευχηθω καλους διπλασιασμους!! Εγώ φοβαμαι να κάνω!

      Καλημερα! Να σου πω απλα τρομαξα, ενω το ηξερα σαν σενάριο, γτ τις αλλες 2 φορές που ειχα εμφυτευση δεν ειχα αιμα οποτε ειχα δεσει στο μυαλο μου πως αυτο συμβαίνει στανταρ στον οργανισμο μ!! Τ τρελου κοινως!!!

      Ναι δυο βλαστοκύστες 4ΑΑ έβαλα! 😀

      Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική από όσο φαίνεται !!! Και εγώ περίμενα να δω καφέ και αυτήν την φορά αλλά τελικά τίποτα και να που έχω θετικό τεστ !!! ( έκανα και clear blue σήμερα κι βγήκε πιο έντονη η γραμμή ) εγώ θα σου έλεγα κάνε ένα τεστακι να σου φύγει το άγχος μέχρι την Δευτέρα !!! Είμαι σίγουρη πως θα έχεις καλά αποτελέσματα 🥹🥹🥹

      • Μου αρέσει 5

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, KateV είπε:

Ο γιατρός μου είχε πει οτι καθε 3,5-4 εβδομαδες πρέπει να βλέπουμε την μαμά και το παιδί.Τον γυναικολόγο μου ήταν να το δω μετά την αυχενική σε 3 βδομαδες εάν είχα να την κανω αρχές Αυγούστου .Αλλα τώρα που μου έκλεισαν στις 25/8 θα δω ξανά το γυναικολόγο μου στις αρχές Αυγούστου για να ήμαστε οκ .

Καλά εννοειται ότι δεν θα άντεχα τόσες βδομάδες..ειδικά εγώ π έχω δίδυμα πρέπει να έχω πιο συχνές επισκέψεις..

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα! Εγώ πάλι καφέ είδα και βλενη καφέ επίσης...τι να πω πια...ξαπλωσα το είπα.στο γιατρό και περιμένω!

Καλημέρα!! Μην ανησυχείς όταν βλέπεις καφέ κορίτσι μου. Είναι παλιό αίμα!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα! Εγώ πάλι καφέ είδα και βλενη καφέ επίσης...τι να πω πια...ξαπλωσα το είπα.στο γιατρό και περιμένω!

Καλημέρα μην ανησυχείς κορίτσι μου το καφέ είναι παλιό αίμα. Τίποτα κακό δεν είναι..

Εγώ κορίτσια πάλι πήγα τουαλέτα και είδα αίμα. Από χθές ξαπλωμένη τίποτα δεν έχω κάνει μετά το νοσοκομείο.. 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα μην ανησυχείς κορίτσι μου το καφέ είναι παλιό αίμα. Τίποτα κακό δεν είναι..

Εγώ κορίτσια πάλι πήγα τουαλέτα και είδα αίμα. Από χθές ξαπλωμένη τίποτα δεν έχω κάνει μετά το νοσοκομείο.. 

Αμάν βρε κορίτσια να περάσει το πρώτο τρίμηνο να ησυχάσουμε!!!! 

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα μην ανησυχείς κορίτσι μου το καφέ είναι παλιό αίμα. Τίποτα κακό δεν είναι..

Εγώ κορίτσια πάλι πήγα τουαλέτα και είδα αίμα. Από χθές ξαπλωμένη τίποτα δεν έχω κάνει μετά το νοσοκομείο.. 

Ξεσπάει λογικά τώρα... Είναι αγγεία της μήτρας από την αποκόλληση..Μήπως σου έκανε Κ σένα αιμάτωμα?

Just now, Τουτουνι είπε:

Αμάν βρε κορίτσια να περάσει το πρώτο τρίμηνο να ησυχάσουμε!!!! 

Καλά να ξέρεις ότι ούτε και εκεί θα ησυχάσουμε... ότι στοίχημα θέλεις!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Efinikolaou είπε:

Ξεσπάει λογικά τώρα... Είναι αγγεία της μήτρας από την αποκόλληση..Μήπως σου έκανε Κ σένα αιμάτωμα?

Καλά να ξέρεις ότι ούτε και εκεί θα ησυχάσουμε... ότι στοίχημα θέλεις!

Ναι μου έκανε και αιμάτωμα. Εσυ πόσες μέρες έβλεπες αίμα;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Efinikolaou είμαι 9+5 σήμερα. Αλλά ο γιατρός θέλει πρώτα να το μετρήσει και μετά να κλείσουμε.

Εγώ ξέρω από τώρα ότι ο εμβρυολογος θά απουσιάζει και θά βρούμε να κλείσουμε αλλού. 


Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , KateV είπε:

Ο γιατρός μου είχε πει οτι καθε 3,5-4 εβδομαδες πρέπει να βλέπουμε την μαμά και το παιδί.Τον γυναικολόγο μου ήταν να το δω μετά την αυχενική σε 3 βδομαδες εάν είχα να την κανω αρχές Αυγούστου .Αλλα τώρα που μου έκλεισαν στις 25/8 θα δω ξανά το γυναικολόγο μου στις αρχές Αυγούστου για να ήμαστε οκ .

Μετα την Αυχενική όλοι οι γυναικολογοι βλέπουν τις εγκύους 1 φορά το μήνα,εκτός αν πρόκειται για κύηση υψηλού κινδύνου νομίζω.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Μετα την Αυχενική όλοι οι γυναικολογοι βλέπουν τις εγκύους 1 φορά το μήνα.

Ναι αυτό μου είπε και εμενα αλλά το τελευταίο rdv με το γιατρό μου ηταν14/7  που ακούσαμε καρδούλα και εχω αυχενική 25/8 αρα θα Έπρεπε να το ξανά δω μέσα Σεπτεμβρίου που θα ήταν παρα πολύ αργά .Μου είπε να παω 3/8 τελικά να με δει ξανά για να είμαστε σίγουρη οτι όλα ειναι οκ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Hope.2019 said:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Σας ευχαριστώ πολύ όλες χθες που με εμψυχώσατε και τελικά είχατε δίκιο..

Ξύπνησα σήμερα και έφαγα ποικιλία σφολιατοειδων που εψησε ο άντρας μου .  Μετά τη λαχτάρα που πήραμε το άξιζα.. χιχιχιχι...

Καλημέρα !! 
Ευχομαι να ήταν η τελευταία περιπέτεια και από δω και πέρα όλα να πάνε καλά ! 
αχ αυτή την ποικιλία τη λιγουρεύτηκα έτσι όπως τη διάβασα !! Και πολύ καλά έκανες και την έφαγες ! 

Just now, KateV said:

Καλημέρα κορίτσια εγω έκλεισα αυχενική 25/8 λίγο αργά,θα είμαι 13w4d .Με προβληματίζει λιγάκι γιατί ο γιατρος μου ήθελε να την κανω γύρω στην 12w .Ο λογος που δεν μπορώ να την κανω νωρίτερα ειναι γιατί θα εχει άδεια ο γιατρος που κάνει αυχενική.

Καλημέρα ! Και εγώ 13w6d την έχω κανονίσει την αυχενική. Τελευταία ημέρα ... ο γιατρός μου δεν είχε πρόβλημα πάντως. Για την ακρίβεια αυτός μου είπε να την κλείσω τότε. Θα είναι και μεγαλύτερα τα μωρουλια και θα τα δουν καλύτερα :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope.2019 είπε:

Ναι μου έκανε και αιμάτωμα. Εσυ πόσες μέρες έβλεπες αίμα;

Ουυυυυ...ειδικά  καφέ, κάνα 2 βδομάδες ακόμα!

Just now, ioanna27 είπε:

@Efinikolaou είμαι 9+5 σήμερα. Αλλά ο γιατρός θέλει πρώτα να το μετρήσει και μετά να κλείσουμε.

Εγώ ξέρω από τώρα ότι ο εμβρυολογος θά απουσιάζει και θά βρούμε να κλείσουμε αλλού. 

Εμένα ο δικός μου συνεργάζεται με έναν στο Ιασώ αλλά εγώ θέλω να πάω στον Παφιλη που είναι κορυφή..ελπίζω να μην έχει θέμα ο γιατρός μου..


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα !! 
Ευχομαι να ήταν η τελευταία περιπέτεια και από δω και πέρα όλα να πάνε καλά ! 
αχ αυτή την ποικιλία τη λιγουρεύτηκα έτσι όπως τη διάβασα !! Και πολύ καλά έκανες και την έφαγες ! 

Καλημέρα ! Και εγώ 13w6d την έχω κανονίσει την αυχενική. Τελευταία ημέρα ... ο γιατρός μου δεν είχε πρόβλημα πάντως. Για την ακρίβεια αυτός μου είπε να την κλείσω τότε. Θα είναι και μεγαλύτερα τα μωρουλια και θα τα δουν καλύτερα :) 

Αχ πως θα περάσει ο καιρός .Και εγω που νόμιζα οτι μόνο εγω θα την κανω τόσο αργά .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Ουυυυυ...ειδικά  καφέ, κάνα 2 βδομάδες ακόμα!

Εμένα ο δικός μου συνεργάζεται με έναν στο Ιασώ αλλά εγώ θέλω να πάω στον Παφιλη που είναι κορυφή..ελπίζω να μην έχει θέμα ο γιατρός μου..

Παφιλης?Που Αθήνα?παφιλης το μικρό όνομα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα !! 
Ευχομαι να ήταν η τελευταία περιπέτεια και από δω και πέρα όλα να πάνε καλά ! 
αχ αυτή την ποικιλία τη λιγουρεύτηκα έτσι όπως τη διάβασα !! Και πολύ καλά έκανες και την έφαγες ! 

Καλημέρα ! Και εγώ 13w6d την έχω κανονίσει την αυχενική. Τελευταία ημέρα ... ο γιατρός μου δεν είχε πρόβλημα πάντως. Για την ακρίβεια αυτός μου είπε να την κλείσω τότε. Θα είναι και μεγαλύτερα τα μωρουλια και θα τα δουν καλύτερα :) 

Μια χαρα θα ειναι,γι αυτο άλλωστε μας δινουν τόσο μεγαλο διάστημα.Αγχωνομαστε αν παμε αργά,αγχωνομαστε αν πάμε νωρις!!Χαχχααχχα!!!

Μετα την αυχενικη κάθε πότε θα πηγαίνεις?Διαφοροποιείται το διαστημα του 1 μηνα για τα δίδυμα?

Just now, KateV είπε:

Ναι αυτό μου είπε και εμενα αλλά το τελευταίο rdv με το γιατρό μου ηταν14/7  που ακούσαμε καρδούλα και εχω αυχενική 25/8 αρα θα Έπρεπε να το ξανά δω μέσα Σεπτεμβρίου που θα ήταν παρα πολύ αργά .Μου είπε να παω 3/8 τελικά να με δει ξανά για να είμαστε σίγουρη οτι όλα ειναι οκ.

Εμενα το τελευταιο ραντεβού ηταν 13/7,αυχενική έχω στις 28/7(κοντεύει)και επόμενο ραντεβου με τη γιατρο μου 31/8!

1.5.μήνα μετά το τελευταιο δλδ.Θα λείπει και εκεινη άλλωστε και εμείς 3 βδομαδες διακοπές!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Μια χαρα θα ειναι,γι αυτο άλλωστε μας δινουν τόσο μεγαλο διάστημα.Αγχωνομαστε αν παμε αργά,αγχωνομαστε αν πάμε νωρις!!Χαχχααχχα!!!

Μετα την αυχενικη κάθε πότε θα πηγαίνεις?Διαφοροποιείται το διαστημα του 1 μηνα για τα δίδυμα?

Εμενα το τελευταιο ραντεβού ηταν 13/7,αυχενική έχω στις 28/7(κοντεύει)και επόμενο ραντεβου με τη γιατρο μου 31/8!

1.5.μήνα μετά το τελευταιο δλδ.Θα λείπει και εκεινη άλλωστε και εμείς 3 βδομαδες διακοπές!!

Αυτό το αγχος δεν θα σταματήσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...