Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες ! Μόλις γύρισα από το ΡΕΑ. 

Μια μικρή αποκόλληση σάκου. Μου εκαναν και μια ένεση προγεστερόνης. Ακούσαμε καρδούλα ξανά και πιο δυνατά από πριν δύο εβδομάδες 169 παλμοί.. Είχε μεγαλωσει το μωράκι μου.. 

Κορίτσια πήγε η ψυχή μου στην κουλουρη.. Μέχρι να ακούσω την καρδούλα και ότι δεν είχα αποβάλει είχα σκάσει..

Ξεκούραση είπε ο γιατρός και θα με πάρει Δευτέρα να μου πει πότε θέλει να με δει..Μου είπε δεν είναι τίποτα σοβαρό απλά ξεκούραση και θα πάνε όλα καλά

Ειδες καλά τα λέγαμε οι καθηγήτριες... Χαχαχα τσάμπα η στεναχώρια και η τρομάρα... Ξεκούραση τώρα και μην κάνεις βήμα ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. Σας ευχαριστώ πολύ όλες χθες που με εμψυχώσατε και τελικά είχατε δίκιο..

Ξύπνησα σήμερα και έφαγα ποικιλία σφολιατοειδων που εψησε ο άντρας μου .  Μετά τη λαχτάρα που πήραμε το άξιζα.. χιχιχιχι...

  • Μου αρέσει 8

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Σας ευχαριστώ πολύ όλες χθες που με εμψυχώσατε και τελικά είχατε δίκιο..

Ξύπνησα σήμερα και έφαγα ποικιλία σφολιατοειδων που εψησε ο άντρας μου .  Μετά τη λαχτάρα που πήραμε το άξιζα.. χιχιχιχι...

Καλημέρα, μόλις διάβασα την λαχτάρα που πήρες! Όλα καλά θα πάνε, ξεκουράσου και μην το κουνήσεις ρούπι αααα και φάε ότι θες, το αξίζεις....ΥΡ ποικιλία σφολιατοειδών δεν έχω φάει ακόμα....θα δοκιμάσω :-P 

σε φιλώ και είπαμε ΠΡΟΣΟΧΗ και ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ

Καλημέρα κορίτσια μου, ελπίζω να είστε όλες καλά! Εμένα μου έχει καρφωθεί στο μυαλό το «γιατί δεν νιώθω κάτι;»« Έπρεπε να νιώθω;« «Λες να συμβεί κάτι τώρα που είμαι μακρυά;;;»
Ρε παιδί μου τι βλαμένο άγχος είναι αυτό; Είμαι μια χαρά και σκέφτομαι χαζομάρες! Ουφφφ θα σκάσουμε μέχρι την αυχενική! Και είμαι και διακοπές και το μυαλό μου είναι όλο στις 2 ατελείωτες εβδομάδες!!

Το μόνο θετικό είναι ότι δεν έχει κοπεί η όρεξη :-P Τρώω τα πάντα, ακόμα και αυτά που είπε ΟΧΙ ο γιατρός (ΠΧ τηγανιτές πατάτες απ’ έξω) τι να κάνω; Τις θέλω απεγνωσμένα τις άτιμες! Τρώω 4-5 αν και θέλω να τις φάω όλες! Είναι και νόστιμες οι κολασμένες! 

ΥΡ Μπάνιο μόνο μέχρι τον αστράγαλο για φέτος! Τις περισσότερες φορές είναι παγωμένη και όταν είναι ζεστή είναι ανακατεμένη, οπότε δεν ρισκάρω με τίποτα! 
 

Σας φιλώ και σας καλημερίζω 

  • Μου αρέσει 4

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Σας ευχαριστώ πολύ όλες χθες που με εμψυχώσατε και τελικά είχατε δίκιο..

Ξύπνησα σήμερα και έφαγα ποικιλία σφολιατοειδων που εψησε ο άντρας μου .  Μετά τη λαχτάρα που πήραμε το άξιζα.. χιχιχιχι...

Καλημέρα κοριτσάκι μου .Μετα τα χθεσινά γέμισε τις μπαταρίες σου με οτι ποικιλίες θες γιατί το αξίζεις ,ξεκουράσου και προσπάθησε  να σκέφτεσαι αισιόδοξα  .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα, μόλις διάβασα την λαχτάρα που πήρες! Όλα καλά θα πάνε, ξεκουράσου και μην το κουνήσεις ρούπι αααα και φάε ότι θες, το αξίζεις....ΥΡ ποικιλία σφολιατοειδών δεν έχω φάει ακόμα....θα δοκιμάσω :-P 

σε φιλώ και είπαμε ΠΡΟΣΟΧΗ και ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ

Καλημέρα κορίτσια μου, ελπίζω να είστε όλες καλά! Εμένα μου έχει καρφωθεί στο μυαλό το «γιατί δεν νιώθω κάτι;»« Έπρεπε να νιώθω;« «Λες να συμβεί κάτι τώρα που είμαι μακρυά;;;»
Ρε παιδί μου τι βλαμένο άγχος είναι αυτό; Είμαι μια χαρά και σκέφτομαι χαζομάρες! Ουφφφ θα σκάσουμε μέχρι την αυχενική! Και είμαι και διακοπές και το μυαλό μου είναι όλο στις 2 ατελείωτες εβδομάδες!!

Το μόνο θετικό είναι ότι δεν έχει κοπεί η όρεξη :-P Τρώω τα πάντα, ακόμα και αυτά που είπε ΟΧΙ ο γιατρός (ΠΧ τηγανιτές πατάτες απ’ έξω) τι να κάνω; Τις θέλω απεγνωσμένα τις άτιμες! Τρώω 4-5 αν και θέλω να τις φάω όλες! Είναι και νόστιμες οι κολασμένες! 

ΥΡ Μπάνιο μόνο μέχρι τον αστράγαλο για φέτος! Τις περισσότερες φορές είναι παγωμένη και όταν είναι ζεστή είναι ανακατεμένη, οπότε δεν ρισκάρω με τίποτα! 
 

Σας φιλώ και σας καλημερίζω 

Ρενακι μου να μην αγχώνεσαι και περάσεις καλά στις διακοπές.. κι εγώ από την Τετάρτη φαγώθηκα γιατί δεν ποναγα οι θηλές μου και γενικά ενοιωθα σε όλα μια χαρά. Ακόμα και η υπνηλία είχε μειωθεί. Ε τι κατάφερα είδα το αίμα και τώρα συνήλθα και λέω το βλακείες σκεφτόμουν. Να ευχομουν καλύτερα να συνεχιζε αυτή η ηρεμία... Ε από σήμερα επέστρεψε και ο πόνος στις θηλές.

Τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν μην ανησυχείς καθόλου! Σε φιλώ και καλά να περάσεις!

Just now, KateV είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου .Μετα τα χθεσινά γέμισε τις μπαταρίες σου με οτι ποικιλίες θες γιατί το αξίζεις ,ξεκουράσου και προσπάθησε  να σκέφτεσαι αισιόδοξα  .

Ναι κορίτσι μου.. από δω και πέρα αισιοδοξία. Ήταν ενα μάθημα αυτό για μένα γιατί εδώ και μέρες σκεφτόμουν όλο βλακείες επειδή είχαν υποχωρήσει κάποια συμπτώματα... Από σήμερα αλλάζω στάση!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Ναι ναι τώρα ξεκούραση.  Κι όσο σκέφτομαι τι κλάμα έριξα σήμερα. Τέλος καλό όλα καλά! Αφού το μωράκι μου είναι καλά!

Ναι αυτή την ένεση έκανα. Μου είπαν είναι μικρή η αποκόλληση. Έγραφε περιφερειακή αποκόλληση σάκου. Καλά όταν πήγα πρώτη φορά τουαλέτα και είδα στη λεκάνη και το χαρτί κατακόκκινο αίμα χλωμιασα. Αφού και ο άντρας μου το είδε και τρόμαξε.

Ο γιατρός είπε σε χιλιοστά είναι μικρή.  Είπε λογικά θα βλέπω για μια βδομάδα ακόμα ροζ και καφε. Θα με πάρει και Δευτέρα τηλέφωνο. 

Εσύ πως πας κορίτσι μου; Έχει μικρύνει;

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Ναι μικρυνε..Έχει χωριστεί σε 3 κομμάτια Κ απορροφάται σιγά σιγά!!! Είσαι καλύτερα σήμερα?

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Σας ευχαριστώ πολύ όλες χθες που με εμψυχώσατε και τελικά είχατε δίκιο..

Ξύπνησα σήμερα και έφαγα ποικιλία σφολιατοειδων που εψησε ο άντρας μου .  Μετά τη λαχτάρα που πήραμε το άξιζα.. χιχιχιχι...

Και εγώ πάλι τυρόπιτα σήμερα χαχαχαχαχαχαχα το έχω ξεφτιλίσει 

Just now, ioanna27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλά μας αποτελέσματα σε όσες περιμένουμε αποτελέσματα εξετάσεων και υπερηχους αυτή την εβδομάδα! Μόνο καλά νέα να έχουμε!! 

Καλημερααααα

Εγώ πρώτη φορά έχω υπέρηχο 2 βδομάδες μετά και τρέμω αν θα μεγαλώσουν και αν θα χτυπάει η καρδιά.... νομίζω ότι έχω καθυστερήσει να κλείσω Αυχενική όμως και δεν θα προλάβω γιατί μπορεί να κλείσουν...μου έχει πει να με δει στις 27 και να κλείσουμε μετά Αυχενική..


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ioanna27 είπε:

@Efinikolaou και εγώ δεν έχω κλείσει ακόμα αυχενική. Μού είπε και εμένα να με δει πρώτα και μετά να κλείσω. 

Ααα ούτε εσύ Ε? Φοβάμαι μήπως δεν βρίσκουμε ραντεβού λόγω καλοκαιριού..πόσο είσαι  ?


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Ναι μικρυνε..Έχει χωριστεί σε 3 κομμάτια Κ απορροφάται σιγά σιγά!!! Είσαι καλύτερα σήμερα?

Και εγώ πάλι τυρόπιτα σήμερα χαχαχαχαχαχαχα το έχω ξεφτιλίσει 

Καλημερααααα

Εγώ πρώτη φορά έχω υπέρηχο 2 βδομάδες μετά και τρέμω αν θα μεγαλώσουν και αν θα χτυπάει η καρδιά.... νομίζω ότι έχω καθυστερήσει να κλείσω Αυχενική όμως και δεν θα προλάβω γιατί μπορεί να κλείσουν...μου έχει πει να με δει στις 27 και να κλείσουμε μετά Αυχενική..

Καλύτερα είμαι, έχω μόνο ένα βάρος χαμηλά. Αλλά καμμία σχέση με τα χθεσινά πονακια. Φοβάμαι μόνο πολύ όταν πάω τουαλέτα τι θα δω.

Ευτυχώς μίκρυνε το αιμάτωμα σου. Μην αγχώνεσαι όλα θα είναι καλά και θα ακούσετε καρδούλες.. Κι εγώ φοβόμουν πολύ και είχε 169 παλμούς από 129 όταν πήγα 6+5


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εγω έκλεισα αυχενική 25/8 λίγο αργά,θα είμαι 13w4d .Με προβληματίζει λιγάκι γιατί ο γιατρος μου ήθελε να την κανω γύρω στην 12w .Ο λογος που δεν μπορώ να την κανω νωρίτερα ειναι γιατί θα εχει άδεια ο γιατρος που κάνει αυχενική.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλύτερα είμαι, έχω μόνο ένα βάρος χαμηλά. Αλλά καμμία σχέση με τα χθεσινά πονακια. Φοβάμαι μόνο πολύ όταν πάω τουαλέτα τι θα δω.

Ευτυχώς μίκρυνε το αιμάτωμα σου. Μην αγχώνεσαι όλα θα είναι καλά και θα ακούσετε καρδούλες.. Κι εγώ φοβόμουν πολύ και είχε 169 παλμούς από 129 όταν πήγα 6+5

Ναι αλλά 2 βδομάδες είναι πολλές για μεναααααα!

Just now, KateV είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγω έκλεισα αυχενική 25/8 λίγο αργά,θα είμαι 13w4d .Με προβληματίζει λιγάκι γιατί ο γιατρος μου ήθελε να την κανω γύρω στην 12w .Ο λογος που δεν μπορώ να την κανω νωρίτερα ειναι γιατί θα εχει άδεια ο γιατρος που κάνει αυχενική.

Κάτι τέτοιο προβλέπεται να γίνει και σε μένα να ξέρεις... γιατι 12η βδομάδα θα είμαι τον 15 Αύγουστο!!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Ναι αλλά 2 βδομάδες είναι πολλές για μεναααααα!

Κάτι τέτοιο προβλέπεται να γίνει και σε μένα να ξέρεις... γιατι 12η βδομάδα θα είμαι τον 15 Αύγουστο!!

Ο γιατρός μου είχε πει οτι καθε 3,5-4 εβδομαδες πρέπει να βλέπουμε την μαμά και το παιδί.Τον γυναικολόγο μου ήταν να το δω μετά την αυχενική σε 3 βδομαδες εάν είχα να την κανω αρχές Αυγούστου .Αλλα τώρα που μου έκλεισαν στις 25/8 θα δω ξανά το γυναικολόγο μου στις αρχές Αυγούστου για να ήμαστε οκ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...