Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Αχχχ προσέχουμε τόσο πολύ που τα παιδιά μου μέχρι και στο σπίτι μέσα βάζουν αντισηπτικό! Αγκαλιές και φιλιά τα έχουμε απαγορεύσει σε όλους! Μπορεί κάποιες φορές να είμαι και υπερβολική αλλά κορίτσια έχω πάθει μεγάλη φρίκη με τον ιό. Πόσο μάλλον τώρα... 

  • Μου αρέσει 1

Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Να.μην ανησυχείς καθόλου!!! Εγώ πάντως για να είμαι πιο ήσυχη σημειώνω κάθε μέρα τι νιώθω στο ημερολόγιο! Κι όταν είμαι τελείως καλά λέω δεν πειράζει χθες π.χ είχα αυτό...

Αααα τι καλή ιδέα!!!!

Just now, ioanna27 είπε:

Αχχχ προσέχουμε τόσο πολύ που τα παιδιά μου μέχρι και στο σπίτι μέσα βάζουν αντισηπτικό! Αγκαλιές και φιλιά τα έχουμε απαγορεύσει σε όλους! Μπορεί κάποιες φορές να είμαι και υπερβολική αλλά κορίτσια έχω πάθει μεγάλη φρίκη με τον ιό. Πόσο μάλλον τώρα... 

Εγώ πάλι είμαι από αυτούς που δεν φοβούνται καθόλου . Ισα ίσα που με τα αντισηπτικα συνέχεια θα πάθουμε αυτοανοσες δερματίτιδες στα χέρια μας και γενικά με την αποστείρωση δεν θα έχουμε καθόλου αντισώματα. Όταν ήρθε πρώτη φορά ο κορονοιος, κυκλοφορούσα χωρίς μάσκα μιας Κ δεν μπορούσα να αναπνεύσω λογο άσθματος. 

Έκανα το τεστ λόγω εξωσωματικής και βγήκε αρνητικό..

Επίσης στον υπέρηχο εννοείται ότι είναι και ο σύντροφός μου ...δεν θα τον άφηνα εκτός με τίποτα!

1 ώρα πρίν, Ani!! είπε:

Καλημερα σας! νομιζω θα ειμαι οι μονες εγκυουλες που θα αδυνατιζουμε στην εγκυμοσυνη...χθες βραδυ πρωτη φορα μετα απο 15 χρονια σιγουρα δεν εφαγα για βραδυ :) :).. αυχενικη κοριτσια για εμενα ειναι πολυ νωρις μα θα κανω παλι σε εναν ιδιωτικο Βασιλειαδης λεγεται στην Αθηνα.. ειναι κ σχετικα οικονομικος. 

Εγώ έφαγα 200γρ μακαρόνια ολικής με σάλτσα και τυράκι χθες βράδυ!!!

Just now, Joka είπε:

Κι εγω μονη παω,δεν υπαρχει άλλος στο ιατρειο και το επομενο ραντεβου είναι σε μιση ωρα αλλα οπως και να χει σε ενα δωματιακι μια σταλια του υπερηχου πάνω απο 2 άτομα κανονικα δεν επιτρέπεται!

Οπως και να χει,πολυ προσοχη κοριτσια,ιδιως στα νησια που σε λιγες μερες θα γεμισουν απο τουριστες.Εμεις ακυρωσαμε φετος το νησι γι αυτο το λόγο.Θα εχουμε μεγαλη εξαρση δυστυχως.

Εμείς διακοπές φέτος δεν θα πάμε γαμωτο λόγο της αποκόλλησης.. Και έχουμε και σπίτι στην Πάρο..δεν πειράζει του χρόνου με τα παιδάκια μας . Κάντε μας εικόνα με σκύλο, γάτα και 2 παιδιά..για γέλια!!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία εικόνα όμως!!! Πάρο με τα παιδάκια σας και τα κατοικίδια!! Και εμείς έχουμε σκυλάκι και ειδικά ο μικρός τον λατρεύει 

Εμείς θα φύγουμε για καμιά εβδομάδα Αύγουστο και περιμένω πως και πως... 

  • Μου αρέσει 2

Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Αααα τι καλή ιδέα!!!!

Εγώ πάλι είμαι από αυτούς που δεν φοβούνται καθόλου . Ισα ίσα που με τα αντισηπτικα συνέχεια θα πάθουμε αυτοανοσες δερματίτιδες στα χέρια μας και γενικά με την αποστείρωση δεν θα έχουμε καθόλου αντισώματα. Όταν ήρθε πρώτη φορά ο κορονοιος, κυκλοφορούσα χωρίς μάσκα μιας Κ δεν μπορούσα να αναπνεύσω λογο άσθματος. 

Έκανα το τεστ λόγω εξωσωματικής και βγήκε αρνητικό..

Επίσης στον υπέρηχο εννοείται ότι είναι και ο σύντροφός μου ...δεν θα τον άφηνα εκτός με τίποτα!

Εγώ έφαγα 200γρ μακαρόνια ολικής με σάλτσα και τυράκι χθες βράδυ!!!

Εμείς διακοπές φέτος δεν θα πάμε γαμωτο λόγο της αποκόλλησης.. Και έχουμε και σπίτι στην Πάρο..δεν πειράζει του χρόνου με τα παιδάκια μας . Κάντε μας εικόνα με σκύλο, γάτα και 2 παιδιά..για γέλια!!

Τέλεια εικόνα!!!!! Με το καλό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Οι εγκυες ειμαστε ομαδα υψηλού κινδυνου κι εκτός αυτου το θέμα δεν ειναι μονο να μην κολλησεις εσυ αλλά και να μην κολλησεις τους άλλους!!!

Ο αντρας μου προκειμένου να με προστατεψει τα παντα θα εκανε,ο υπερηχος είναι το λιγότερο!Μας.αρκει να πηγαινουν όλα καλα.

Στον τοκετο όμως,πρώτα ο Θεος,επειδη είπαμε.μεχρι την αυχενική δεν κανουμε όνειρα για το μέλλον, επειδη παντα ονειρευομουνα να γεννησω φυσιολογικα κι ας πονεσω,το προτιμώ 1000 φορες απ το να φαω μαχαιρι μηπως πονέσω παραπανω και θα παλεψω γι αυτό πάση θυσια,πολυ θέλω να είναι μαζί μου!!!

Διακοπουλες.δοξα τω Θεω θα κάνουμε 3 βδομαδες τον Αυγουστο με πολύ προσοχη όμως,λογω κορονοιου.

Just now, ioanna27 είπε:

Αχχχ προσέχουμε τόσο πολύ που τα παιδιά μου μέχρι και στο σπίτι μέσα βάζουν αντισηπτικό! Αγκαλιές και φιλιά τα έχουμε απαγορεύσει σε όλους! Μπορεί κάποιες φορές να είμαι και υπερβολική αλλά κορίτσια έχω πάθει μεγάλη φρίκη με τον ιό. Πόσο μάλλον τώρα... 

Δε χρειαζονται υπερβολες αλλα σιγουρα χρειαζεται προσοχη.Εννοειται οχι αγκαλιες και φιλια,καθαριοτητα  και τηρηση αποστασεων απαραιτητως.

Μενου παραλιας ως τωρα,φρεντο καφεδάκι,στη συνεχεια γρανιτα και τωρα club sandwich!!Χιχιχιχι!!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Οι εγκυες ειμαστε ομαδα υψηλού κινδυνου κι εκτός αυτου το θέμα δεν ειναι μονο να μην κολλησεις εσυ αλλά και να μην κολλησεις τους άλλους!!!

Ο αντρας μου προκειμένου να με προστατεψει τα παντα θα εκανε,ο υπερηχος είναι το λιγότερο!Μας.αρκει να πηγαινουν όλα καλα.

Στον τοκετο όμως,πρώτα ο Θεος,επειδη είπαμε.μεχρι την αυχενική δεν κανουμε όνειρα για το μέλλον, επειδη παντα ονειρευομουνα να γεννησω φυσιολογικα κι ας πονεσω,το προτιμώ 1000 φορες απ το να φαω μαχαιρι μηπως πονέσω παραπανω και θα παλεψω γι αυτό πάση θυσια,πολυ θέλω να είναι μαζί μου!!!

Διακοπουλες.δοξα τω Θεω θα κάνουμε 3 βδομαδες τον Αυγουστο με πολύ προσοχη όμως,λογω κορονοιου.

Δε χρειαζονται υπερβολες αλλα σιγουρα χρειαζεται προσοχη.Εννοειται οχι αγκαλιες και φιλια,καθαριοτητα  και τηρηση αποστασεων απαραιτητως.

Μενου παραλιας ως τωρα,φρεντο καφεδάκι,στη συνεχεια γρανιτα και τωρα club sandwich!!Χιχιχιχι!!!

Ααα πίνεις καφεδάκι κανονικά?

Just now, ioanna27 είπε:

Πολύ ωραία εικόνα όμως!!! Πάρο με τα παιδάκια σας και τα κατοικίδια!! Και εμείς έχουμε σκυλάκι και ειδικά ο μικρός τον λατρεύει 

Εμείς θα φύγουμε για καμιά εβδομάδα Αύγουστο και περιμένω πως και πως... 

Αχ τυχεροιιιι !!!! Εγώ ρώτησα τον γιατρό μήπως φύγω κανένα σκ αλλά μου είπε όχι...

Just now, Joka είπε:

Οι εγκυες ειμαστε ομαδα υψηλού κινδυνου κι εκτός αυτου το θέμα δεν ειναι μονο να μην κολλησεις εσυ αλλά και να μην κολλησεις τους άλλους!!!

Ο αντρας μου προκειμένου να με προστατεψει τα παντα θα εκανε,ο υπερηχος είναι το λιγότερο!Μας.αρκει να πηγαινουν όλα καλα.

Στον τοκετο όμως,πρώτα ο Θεος,επειδη είπαμε.μεχρι την αυχενική δεν κανουμε όνειρα για το μέλλον, επειδη παντα ονειρευομουνα να γεννησω φυσιολογικα κι ας πονεσω,το προτιμώ 1000 φορες απ το να φαω μαχαιρι μηπως πονέσω παραπανω και θα παλεψω γι αυτό πάση θυσια,πολυ θέλω να είναι μαζί μου!!!

Διακοπουλες.δοξα τω Θεω θα κάνουμε 3 βδομαδες τον Αυγουστο με πολύ προσοχη όμως,λογω κορονοιου.

Δε χρειαζονται υπερβολες αλλα σιγουρα χρειαζεται προσοχη.Εννοειται οχι αγκαλιες και φιλια,καθαριοτητα  και τηρηση αποστασεων απαραιτητως.

Μενου παραλιας ως τωρα,φρεντο καφεδάκι,στη συνεχεια γρανιτα και τωρα club sandwich!!Χιχιχιχι!!!

Φιλιά κλπ δεν θέλω και εγώ με τίποτα να σου πω την αλήθεια και όχι μόνο για τον συγκεκριμένο ιό αλλά και για πολλούς άλλους... είμαστε πολύ ευαίσθητες τώρα και δεν πρέπει να κολλήσουμε ούτε ίωση απλή.. φοβάμαι πολύ και για τον κυτταρομεγαλοιο..

Just now, Sani είπε:

Τέλεια εικόνα!!!!! Με το καλό

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να γίνουν όπως τα έχουμε σχεδιάσει!!!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ναι στην αρχη με απωθουσε ο καφες αλλα εδω και λιγες μερες πινω ενα καφεδακι τη μερα κανονικά!

Α κάνει ε? Έχω πίνω μια στο τόσο γαλλικό και θέλω τόσο πολύ φρεντο..


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ναι στην αρχη με απωθουσε ο καφες αλλα εδω και λιγες μερες πινω ενα καφεδακι τη μερα κανονικά!

και εγω πινω καφε απλα συνηθως δεν τον θελω ολο..παντα αφηνω το μισο.. Οσο για τον ιο κ εγω εκοψα φιλια με φιλους κτλ. προληπτικα παρολο που δεν πολυπιστευω σε αυτο.. απο εκει κ επειτα διακοπουλες αυριο μονοημερη γιατι εχει γενεθλια ο αντρας μου..και μετα μαλλον κλασσικο χωριουδακι μιας κ ερχονται κ εξοδα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Αααα τι καλή ιδέα!!!!

Εγώ πάλι είμαι από αυτούς που δεν φοβούνται καθόλου . Ισα ίσα που με τα αντισηπτικα συνέχεια θα πάθουμε αυτοανοσες δερματίτιδες στα χέρια μας και γενικά με την αποστείρωση δεν θα έχουμε καθόλου αντισώματα. Όταν ήρθε πρώτη φορά ο κορονοιος, κυκλοφορούσα χωρίς μάσκα μιας Κ δεν μπορούσα να αναπνεύσω λογο άσθματος. 

Έκανα το τεστ λόγω εξωσωματικής και βγήκε αρνητικό..

Επίσης στον υπέρηχο εννοείται ότι είναι και ο σύντροφός μου ...δεν θα τον άφηνα εκτός με τίποτα!

Εγώ έφαγα 200γρ μακαρόνια ολικής με σάλτσα και τυράκι χθες βράδυ!!!

Εμείς διακοπές φέτος δεν θα πάμε γαμωτο λόγο της αποκόλλησης.. Και έχουμε και σπίτι στην Πάρο..δεν πειράζει του χρόνου με τα παιδάκια μας . Κάντε μας εικόνα με σκύλο, γάτα και 2 παιδιά..για γέλια!!

Δεν πειραζει αν εχεις σπιτι στην Παρο θα σε περιμενει μια ζωη εκει για ονειρεμενες διακοπες! με ολη την σκυλοπαρεα φυσικα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου είμαι πολύ στεναχωρημένη. Πήγα πριν μισή ώρα τουαλέτα και είδα κόκκινο αίμα  πολύ στο χαρτί και λίγο στη λεκάνη. Ξανά πήγα τώρα και είναι ροζ αλλά έχω και πονάκια. 

Μίλησα με την μαία του γιατρού και μου είπε να πάω στο Ρέα να κάνω έναν υπέρηχο καλύτερα. Αλλά θα μιλήσει με το γιατρό να με πάρει τηλέφωνο να δούμε τι θα μου πει. 

Είχα πολύ άγχος αυτές τις μέρες ακυρώθηκε και το ραντεβού της Πέμπτης και δεν έκανα υπέρηχο λόγω έκτακτου περιστατικού. Έχω να κάνω υπέρηχο από 6+5

Κοριτσια φοβάμαι ότι παλινδρομισε το μωρό μου.. Και δεν ξέρω και τι έχει γίνει και με το δεύτερο που περιμέναμε να μικρύνει. Θα σκάσω. 

Έχω και ενα ελαφρυ πόνο.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κοριτσια μου είμαι πολύ στεναχωρημένη. Πήγα πριν μισή ώρα τουαλέτα και είδα κόκκινο αίμα  πολύ στο χαρτί και λίγο στη λεκάνη. Ξανά πήγα τώρα και είναι ροζ αλλά έχω και πονάκια. 

Μίλησα με την μαία του γιατρού και μου είπε να πάω στο Ρέα να κάνω έναν υπέρηχο καλύτερα. Αλλά θα μιλήσει με το γιατρό να με πάρει τηλέφωνο να δούμε τι θα μου πει. 

Είχα πολύ άγχος αυτές τις μέρες ακυρώθηκε και το ραντεβού της Πέμπτης και δεν έκανα υπέρηχο λόγω έκτακτου περιστατικού. Έχω να κάνω υπέρηχο από 6+5

Κοριτσια φοβάμαι ότι παλινδρομισε το μωρό μου.. Και δεν ξέρω και τι έχει γίνει και με το δεύτερο που περιμέναμε να μικρύνει. Θα σκάσω. 

Έχω και ενα ελαφρυ πόνο.

Κορίτσι μου γλυκό μην αγχώνεσαι. Τα περισσότερα κορίτσια είχαν αίμα και τελικά δεν ήταν τίποτα και οι εγκυμοσύνες τους μια χαρά συνεχίζονται... Μην στεναχωριέσαι... Θα πας τώρα για υπέρηχο? Όλα θα είναι καλά είμαι σίγουρη.. Στείλε τα νέα σου μόλις γυρίσεις. Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Το μωράκι σου θα είναι εκεί... ❤️❤️❤️


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό μην αγχώνεσαι. Τα περισσότερα κορίτσια είχαν αίμα και τελικά δεν ήταν τίποτα και οι εγκυμοσύνες τους μια χαρά συνεχίζονται... Μην στεναχωριέσαι... Θα πας τώρα για υπέρηχο? Όλα θα είναι καλά είμαι σίγουρη.. Στείλε τα νέα σου μόλις γυρίσεις. Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Το μωράκι σου θα είναι εκεί... ❤️❤️❤️

Κοριτσι μου ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες.Η μαία είπε καλύτερα να πάω για να δούμε τι γίνεται μιας που είναι Σάββατο. Αλλά μου είπε να μιλήσει και με τον γιατρό και να με πάρουν τηλέφωνο. Περιμένω τηλέφωνο του και λογικά θα πάω για υπέρηχο. Είχα πολύ άγχος αυτές τις μέρες και μια κακή αίσθηση. Μακάρι όντως να μην είναι τίποτα το αίμα. Αλλά έχω μια κακιά αίσθηση.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κοριτσι μου ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες.Η μαία είπε καλύτερα να πάω για να δούμε τι γίνεται μιας που είναι Σάββατο. Αλλά μου είπε να μιλήσει και με τον γιατρό και να με πάρουν τηλέφωνο. Περιμένω τηλέφωνο του και λογικά θα πάω για υπέρηχο. Είχα πολύ άγχος αυτές τις μέρες και μια κακή αίσθηση. Μακάρι όντως να μην είναι τίποτα το αίμα. Αλλά έχω μια κακιά αίσθηση.

Η κακια αισθηση που έχουμε νομίζω την προκαλουμε μονες μας απο το αγχος μας! Να σκεφτεσαι θετικα λιγο ως πολυ ολες ειδαμε αιματακι, τα πονακια ειναι φυσιολογικά, αν συνέβαινε κατι άσχημο θα σφαδαζεςς απο πονο υποθέτω! Να ακολουθησεις τις οδηγίες του γιατρου σου κ να μας κρατας ενημερες! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Η κακια αισθηση που έχουμε νομίζω την προκαλουμε μονες μας απο το αγχος μας! Να σκεφτεσαι θετικα λιγο ως πολυ ολες ειδαμε αιματακι, τα πονακια ειναι φυσιολογικά, αν συνέβαινε κατι άσχημο θα σφαδαζεςς απο πονο υποθέτω! Να ακολουθησεις τις οδηγίες του γιατρου σου κ να μας κρατας ενημερες! 

Σε ευχαριστώ και σένα κορίτσι μου.  Μου είχε συμβεί την 5η εβδομάδα αλλά μόνο καφέ υγρά.  Εδώ και πολλές μέρες δεν είχα ίχνος πόνου στην κοιλιά και σήμερα ξαφνικά αυτό.. Φοβάμαι. Μακάρι να είναι όλα καλά Παναγία μου. Μόλις με καλέσει ο γιατρός θα σας γράψω κορίτσια μου.. 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...