Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Και εγώ κάποια θρόμβωση έπαθα και δεν αιματονωταν καλά το μωρό στη δεξιά πλευρά. Μέχρι τότε είχα κάνει β επιπέδου και ντοπλερ και κανένας γιατρός δεν είχε δει τίποτα (πχ είχε ένα νεφρό). Επίσης έκανα αντιπηκτικες τις οποίες είχα σταματήσει στο ενδιάμεσο για κανένα δίμηνο. Η ξαδέρφη σου έκανε; Η γενετιστρια μου είπε ότι και όλο το διάστημα να έκανα, αν ήταν να το παθω, θα το πάθαινα. Ήταν η πρώτη εξωσωματική και είχα θετικό τεστ. Έχουν περάσει 2 χρόνια και σε όλες τις επόμενες προσπαθεις, τίποτα!ας ελπίσουμε να συμβεί μες το 24!! Με το καλό τα διδυμακια σου!!γερά και καλότυχα να είναι ❤️❤️

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, valentina23 είπε:

Λοιπόν κορίτσι με βάση περιόδου έχεις Πητ 7-3(εγω με βάση τελευταία περιοδο που είχα 1-6 με βγάζει Πητ 8-3. Μια μέρα διάφορα έχουμε λοιπόν σύμφωνα με τη περίοδο). Όμως η αυχενική με βγάζει πιο μεγάλη όπως και οι υπερυχοι μια εβδομάδα περίπου πιο μεγάλη, οπωτε άλλαξε και η ΠΗΤ μου σε 1-3.Β επιπεδου έχω 26-10 οπωτε θα είμαι 22 εβδ. 

Σήμερα με βάση λοιπόν της καινούριας Πητ είμαι 18+5, με βάση περιόδου 17+5.Ο γιατρός μου είπε μετράμε της αυχενικής από δω και πέρα. 

Επίσης υπάρχει ένα site το eleftheia. gr που υπολογίζεις την κύηση σου. 

Από την αρχή στους υπέρηχος με βγάζει πητ 6/3 δεν έχει αλλάξει ημερομηνία 22 Αυγούστου που έκανα το τελευταίο υπέρηχο με έβγαζε ακριβώς όπως η εφαρμογή και το site eleftheia.gr ειμουν τότε 16+1 το μονο που μου είπε ο γιατρός είναι πος μετράμε μια μέρα παραπάνω λόγο εξωσωματική. Απλά σύμφωνα με της ημερομηνίες μου φενετε πώς μου έβαλε πολύ γρήγορα β επιπεδου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οπωτε 6-3 έχει Πητ. Αφού είσαι και με εξωσωματική εισαι σε αυτές τις εβδομάδες που λες δηλαδή 17+4.Νομιζω η Β επιπεδου γίνεται από 21 εβδ έως 24 η 25 εβδ δεν θυμάμαι ακριβώς. Απλά είναι καλύτερα γιατί φαίνονται καλύτερα τα όργανα του μωρού. Εσύ πόσο εβδομάδων θα είσαι στη Β επιπεδου; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Οπωτε 6-3 έχει Πητ. Αφού είσαι και με εξωσωματική εισαι σε αυτές τις εβδομάδες που λες δηλαδή 17+4.Νομιζω η Β επιπεδου γίνεται από 21 εβδ έως 24 η 25 εβδ δεν θυμάμαι ακριβώς. Απλά είναι καλύτερα γιατί φαίνονται καλύτερα τα όργανα του μωρού. Εσύ πόσο εβδομάδων θα είσαι στη Β επιπεδου; 

Θα είμαι 20+2 . Στο site eleftheia.gr εκεί που γράφει προτεινόμενη ημερομηνία β επιπεδου μου βγάζει από 28/10 μέχρι  11/11  ο γιατρός με έβαλε 22/10. Τι να πω ας ελπίσουμε πως δεν είναι πρόβλημα αυτο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Θα είμαι 20+2 . Στο site eleftheia.gr εκεί που γράφει προτεινόμενη ημερομηνία β επιπεδου μου βγάζει από 28/10 μέχρι  11/11  ο γιατρός με έβαλε 22/10. Τι να πω ας ελπίσουμε πως δεν είναι πρόβλημα αυτο 

Οπωτε θα διανύεις την 21εβδ.Μην αγχώνεσαι για να σε βάλει τότε ξέρει αυτός. Πάντως όσον αφορά εβδομάδες και μήνες και γω μπερδεύομαι πολύ γιατί δεν βγάζει ακριβώς. Αντε να γίνει κι αυτή η Β επιπεδου να ξαλαφρωσουμε λίγο ρε παιδάκι μου. Δεν ξέρεις πως περιμένω να περάσουν οι μέρες!! 23 και σήμερα... Μετράω αντιστροφα:wink:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Οπωτε θα διανύεις την 21εβδ.Μην αγχώνεσαι για να σε βάλει τότε ξέρει αυτός. Πάντως όσον αφορά εβδομάδες και μήνες και γω μπερδεύομαι πολύ γιατί δεν βγάζει ακριβώς. Αντε να γίνει κι αυτή η Β επιπεδου να ξαλαφρωσουμε λίγο ρε παιδάκι μου. Δεν ξέρεις πως περιμένω να περάσουν οι μέρες!! 23 και σήμερα... Μετράω αντιστροφα:wink:

Σαν τα Φανταρακια μετράμε το διάβασα κάπου πολύ γέλιο 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 1/10/2020 at 11:58 ΜΜ, Paris.33 είπε:

Ειτε πεις 4,5 είτε 5 ειναι το ιδιο! Απλα οχιιι 5,5! Εχουμε δρομο ακομη.. Λιγουλακι κ φτανουμε :wink:

Παλι βιαζεσαι Τουτούνι?!Χαχχααχαααα!!!

5 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Οπωτε θα διανύεις την 21εβδ.Μην αγχώνεσαι για να σε βάλει τότε ξέρει αυτός. Πάντως όσον αφορά εβδομάδες και μήνες και γω μπερδεύομαι πολύ γιατί δεν βγάζει ακριβώς. Αντε να γίνει κι αυτή η Β επιπεδου να ξαλαφρωσουμε λίγο ρε παιδάκι μου. Δεν ξέρεις πως περιμένω να περάσουν οι μέρες!! 23 και σήμερα... Μετράω αντιστροφα:wink:

Ολες μας μετα την αυχενικη ετσι μετράμε να ξελαφρωσουμε!!!Ειναι παρα πολυ σημαντικη εξεταση και φαινονται πλεον τα παντα!

On 2/10/2020 at 3:47 ΠΜ, Demi Lou είπε:

Και γω συμπάσχω δυστυχώς. Κάπνιζα αρκετά και τώρα κάνω ένα την ημέρα ... Αναρωτιέμαι αν θα φτάσει η μέρα που δεν θα θέλω κανένα !!! Αισθάνομαι πολύ άσχημα αλλά με ανακουφίζει έστω και το ένα που καπνίζω 

Αύριο μπαινω στην 23η εβδομάδα και έχω και γω την β επιπέδου. :)

Κι εγω καπνιζα,το κοψα και το σκεφτομαι συνεχεια.Ναι μεχρι 5.την ημερα μου ειχε πει κι εμενα.Τωρα θα ξαναρχισω σιγα σιγα που η βασικοτερη ανάπτυξη ολοκληρωθηκε.Και δεν την παλευω κι αλλο δηλαδη!!

On 2/10/2020 at 4:58 ΜΜ, Demi Lou είπε:

Καλησπέρα σε όλες! 

Μόλις γύρισα από τη β επιπέδου. Ξεκινάω με τα πρακτικά ... πλήρωσα (στο Μητέρα) 98 €. Είχα την εντύπωση ότι θα στοιχίσει παραπάνω οπότε μου φάνηκαν καλά τα χρήματα. Με το πέρας της εξέτασης μου εδωσαν σε έντυπη μορφή όλες τις μετρήσεις και dvd με τις φωτογραφίες. 

Η εξέταση διήρκησε περίπου σαράντα λεπτά. Μέτρησε πολλά οστά σε ολόκληρο το έμβρυο και ήλεγξε δομή και λειτουργία σε όλα τα βασικά όργανα. Η εμβρυολογος ήταν λεπτομερής και αναλυτική, παρόντες στην εξέταση ήταν  και ο γιατρός και η μαία του. Δυστυχώς λόγω θέσης του πλακούντα και του λώρου δεν είχαμε πολύ καλές λήψεις και απεικονίσεις χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έγινε κάποια από τις μετρήσεις που ήθελε η γιατρός, απλώς δεν διαθέτω σπουδαίο φωτογραφικό υλικό. Ωστόσο, η καλύτερη απεικόνιση γίνεται είπε μεταξύ 26ης κ 28ης εβδομάδας... Συμπερασματικά βρήκε την ανάπτυξη του εμβρύου εξαιρετική σε όλα τα επίπεδα!!  Ρώτησα τέλος πότε θα νιώσω και γω επιτέλους τη μικρή και μου είπε ότι σε καμιά δεκαριά μέρες θα αρχίσω να αντιλαμβάνομαι κινήσεις...Άντε να δούμε !!

Ο σύντροφός μου δεν μπόρεσε να με συνοδεύσει στην εξέταση όπως άλλωστε δεν του είχε επιτραπεί και στην αυχενική. Προσωπικά δεν το βρίσκω παράλογο γιατί πράγματι έχει πολύ κόσμο στο νοσοκομείο κ θεωρώ ότι προέχει η ασφάλειά μας.. Θα χαζεψει το dvd για να πάρει μια γεύση από τη μπέμπα :P

Ο γιατρός μου ζήτησε να κάνω άμεσα το εμβόλιο της γρίπης παρόλο που είμαι σε άδεια γιατί εργάζομαι σε σχολείο. Στο φαρμακείο που ρώτησα μου είπαν ότι δεν είναι άμεσα διαθέσιμο και απαιτείται πλέον ηλεκτρονική συνταγογράφηση για να μπω στη λίστα. Το αναφέρω ώστε αν κάποια κοπέλα έχει ραντεβού με τον γιατρό και προτίθεται να το κάνει να ζητήσει να της το συνταγογραφήσει. 

Αυτά απο μένα !!! Εύχομαι καλά κ ευχάριστα αποτελέσματα σε όλες !! Φτάσαμε στη μέση της διαδρομής και αυτό είναι από μόνο του σπουδαίο. Εμένα επιτέλους μου έχει φύγει πολύ μεγάλο άγχος για την πορεία της εγκυμοσύνης 

Συγχαρητηρια.Και στα δικα μας!Συμφωνω απολυτα κι εμενα ο αντρας μου δεν ειχε μπει ουτε στην αυχενικη.Η ασφαλεια και η υγεια μας.πανω απ ολα!!!

Εφ οσον όμως εργαζεσαι σε σχολειο αλλα πηρες την αδεια αρα εισαι στο σπιτι οπως κι εγω πως σχετιζεται αυτο με.το εμβολιο?

On 1/10/2020 at 12:34 ΜΜ, chris79 είπε:

Καλημέρα ! 
Εγω αύριο έχω ραντεβού και είναι μια από τος ερωτήσεις το εμβόλιο. Θα σου πω αύριο ... εσένα τι σου είπε ; 

Επιβεβλημένο για φετος ειδικα μου ειπε η γιατρος μου και μου το εγραψε.

5 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Οπωτε θα διανύεις την 21εβδ.Μην αγχώνεσαι για να σε βάλει τότε ξέρει αυτός. Πάντως όσον αφορά εβδομάδες και μήνες και γω μπερδεύομαι πολύ γιατί δεν βγάζει ακριβώς. Αντε να γίνει κι αυτή η Β επιπεδου να ξαλαφρωσουμε λίγο ρε παιδάκι μου. Δεν ξέρεις πως περιμένω να περάσουν οι μέρες!! 23 και σήμερα... Μετράω αντιστροφα:wink:

22-23 βδομαδες.ειναι το διαστημα.για βελτιστη β επιπεδου.Δε βγαινουν ομως τα ραντεβού πάντα έτσι!!Γι αυτο και οι γιατροι κλεινουν οποτε υπαρχει διαθεσιμο...Εγω θα ειμαι 22+4.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Katerina 11 είπε:

Γεια σας κ από μένα! Έκανα σήμερα λοιπόν τη β επιπέδου και όλα είναι καλά! Το κορίτσι μου είναι αρκετά μεγάλο, 615 γραμμάρια και όλα της τα όργανα είναι χωρίς παθολογικά ευρήματα! Ήταν μια πολύ όμορφη εμπειρία όσο ήμουν μέσα τουλάχιστον γιατί περίμενα πολύ ώρα και στην αρχή και μετά γιατί ήθελε να με ξαναδεί κ περιμέναμε να μετρήσει τη σπονδυλική στήλη του εμβρύου που δεν βόλευε η αρχική του θέση. Συνολικά ήμουν 3 ώρες εκεί! Συμβουλή για όσες δεν εργάζεστε και έχετε πιο πολλές ώρες στη διάθεσή σας να κλείσετε το πρώτο ραντεβού για να μην περιμένετε!!

Συγχαρητηρια!!Μπραβο!!3 ωρες?!!Θυμαμαι και στην αυχενικη ειχες κατσει πολύ!!Εγω αμεσως ξεμπερδεψα παλι.Ελπιζω και στη β επιπεδου.

615 γραμμαρια??!!Γι αυτο καλε σε τρανταζει ολοκληρη!Εμεις ειμαστε λιγο πανω απο 330γρ,τι να καταλάβω απο κλωτσιες??Με 1.βδομαδα διαφορά παρακαλώ!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια δεν ξερω αν θα πω βλακεια μα νομιζω πως μπερδευομαστε λιγο παραπανω με τους μηνες που διαννυουμε γιατι εμεις μετραμε συνολο 9 ενω οι γιατροι 10.. οταν πχ ο γιατρος μ με ρωτησε ποτε ειχα γεννησει το προηγουμενο παιδι μου του ειχα πει ακριβως στον 8ο 1 μηνα νωριτερα.. κ μου λεει εννοεις στον 9ο;;; ε; στις 36 εβδομαδες και του λεω ναι.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

κοριτσια δεν ξερω αν θα πω βλακεια μα νομιζω πως μπερδευομαστε λιγο παραπανω με τους μηνες που διαννυουμε γιατι εμεις μετραμε συνολο 9 ενω οι γιατροι 10.. οταν πχ ο γιατρος μ με ρωτησε ποτε ειχα γεννησει το προηγουμενο παιδι μου του ειχα πει ακριβως στον 8ο 1 μηνα νωριτερα.. κ μου λεει εννοεις στον 9ο;;; ε; στις 36 εβδομαδες και του λεω ναι.. 

Βαση εβδομαδων, η 36η ειναι εβδομάδα του 9ου! Απλα ο και καλα 10ος μήνας ειναι αυτος που μπορεί να παρεις κ ολόκληρο μπορεί να γεννησεις κ μολις μπεις

Αν μετραει καποια βαση μηνων κ οχι εβδομαδων,  είναι

1ος (πχ 6 μαιου με 6 ιουνιου)

2ος (6 ιουνιου με 6 Ιουλίου)

3ος (6 Ιουλίου με 6 Αυγούστου)

4ος (6 Αυγούστου με 6 Σεπτεμβρίου)

5ος (6 Σεπτεμβρίου με 6 Οκτωβρίου)

6ος (6 Οκτωβρίου με 6 Νοεμβρίου)

7ος (6 Νοεμβρίου με 6 Δεκεμβρίου)

8ος (6 Δεκεμβρίου με Ιανουαρίου)

9ος (6 Ιανουαρίου με 6 Φεβρουαρίου)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Joka said:

Συγχαρητηρια!!Μπραβο!!3 ωρες?!!Θυμαμαι και στην αυχενικη ειχες κατσει πολύ!!Εγω αμεσως ξεμπερδεψα παλι.Ελπιζω και στη β επιπεδου.

615 γραμμαρια??!!Γι αυτο καλε σε τρανταζει ολοκληρη!Εμεις ειμαστε λιγο πανω απο 330γρ,τι να καταλάβω απο κλωτσιες??Με 1.βδομαδα διαφορά παρακαλώ!

Καλημέρα !! Κι εγώ προχθές που τα μέτρησε ήταν το κορίτσι 330 και το αγόρι 390 περίπου (ήμουν 21+1). Βέβαια και οι 2 πλακούντες είναι οπίσθιοι και γίνεται πάρτυ πια! 
Όσον αφορά στο εμβόλιο τα ίδια μου είπε κ εμένα. Τώρα πρέπει να βρω γνωστό φαρμακοποιό να μπω στη λίστα να το πάρω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 hours ago, Paris.33 said:

Βαση εβδομαδων, η 36η ειναι εβδομάδα του 9ου! Απλα ο και καλα 10ος μήνας ειναι αυτος που μπορεί να παρεις κ ολόκληρο μπορεί να γεννησεις κ μολις μπεις

Αν μετραει καποια βαση μηνων κ οχι εβδομαδων,  είναι

1ος (πχ 6 μαιου με 6 ιουνιου)

2ος (6 ιουνιου με 6 Ιουλίου)

3ος (6 Ιουλίου με 6 Αυγούστου)

4ος (6 Αυγούστου με 6 Σεπτεμβρίου)

5ος (6 Σεπτεμβρίου με 6 Οκτωβρίου)

6ος (6 Οκτωβρίου με 6 Νοεμβρίου)

7ος (6 Νοεμβρίου με 6 Δεκεμβρίου)

8ος (6 Δεκεμβρίου με Ιανουαρίου)

9ος (6 Ιανουαρίου με 6 Φεβρουαρίου)

Και γω έτσι ακριβώς τα μετράω πάντως για δική μου διευκόλυνση!!! 

9 hours ago, Joka said:

Παλι βιαζεσαι Τουτούνι?!Χαχχααχαααα!!!

Ολες μας μετα την αυχενικη ετσι μετράμε να ξελαφρωσουμε!!!Ειναι παρα πολυ σημαντικη εξεταση και φαινονται πλεον τα παντα!

Κι εγω καπνιζα,το κοψα και το σκεφτομαι συνεχεια.Ναι μεχρι 5.την ημερα μου ειχε πει κι εμενα.Τωρα θα ξαναρχισω σιγα σιγα που η βασικοτερη ανάπτυξη ολοκληρωθηκε.Και δεν την παλευω κι αλλο δηλαδη!!

Συγχαρητηρια.Και στα δικα μας!Συμφωνω απολυτα κι εμενα ο αντρας μου δεν ειχε μπει ουτε στην αυχενικη.Η ασφαλεια και η υγεια μας.πανω απ ολα!!!

Εφ οσον όμως εργαζεσαι σε σχολειο αλλα πηρες την αδεια αρα εισαι στο σπιτι οπως κι εγω πως σχετιζεται αυτο με.το εμβολιο?

Επιβεβλημένο για φετος ειδικα μου ειπε η γιατρος μου και μου το εγραψε.

22-23 βδομαδες.ειναι το διαστημα.για βελτιστη β επιπεδου.Δε βγαινουν ομως τα ραντεβού πάντα έτσι!!Γι αυτο και οι γιατροι κλεινουν οποτε υπαρχει διαθεσιμο...Εγω θα ειμαι 22+4.

@Joka  Επειδή είμαι σε άδεια από το σχολείο και δεν έρχομαι σε επαφή με τα παιδιά πλέον, συν του ότι φοράω μάσκα,  βάζω αντισηπτικά κλπ κλπ σκεφτόμουν μήπως ήταν περιττό το εμβόλιο για φέτος καθώς πιστεύω έχω μειώσει τις πιθανότητες να κολλήσω. Ωστόσο ο γιατρός ήταν κάθετος στο να το κάνουμε! Τον ρώτησα και για την περίπτωση που κολλήσω κορωνοϊό κ μου είπε ότι το έμβρυο σε γενικές γραμμές δεν κινδυνεύει. Για την κυοφορούσα όμως ειναι δύσκολα τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Βαση εβδομαδων, η 36η ειναι εβδομάδα του 9ου! Απλα ο και καλα 10ος μήνας ειναι αυτος που μπορεί να παρεις κ ολόκληρο μπορεί να γεννησεις κ μολις μπεις

Αν μετραει καποια βαση μηνων κ οχι εβδομαδων,  είναι

1ος (πχ 6 μαιου με 6 ιουνιου)

2ος (6 ιουνιου με 6 Ιουλίου)

3ος (6 Ιουλίου με 6 Αυγούστου)

4ος (6 Αυγούστου με 6 Σεπτεμβρίου)

5ος (6 Σεπτεμβρίου με 6 Οκτωβρίου)

6ος (6 Οκτωβρίου με 6 Νοεμβρίου)

7ος (6 Νοεμβρίου με 6 Δεκεμβρίου)

8ος (6 Δεκεμβρίου με Ιανουαρίου)

9ος (6 Ιανουαρίου με 6 Φεβρουαρίου)

Πολυ σωστα κοριτσι!Εγώ Τριτη ξεκινω την 22η βδομαδα και μπαινω στον 6ο!!!

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα !! Κι εγώ προχθές που τα μέτρησε ήταν το κορίτσι 330 και το αγόρι 390 περίπου (ήμουν 21+1). Βέβαια και οι 2 πλακούντες είναι οπίσθιοι και γίνεται πάρτυ πια! 
Όσον αφορά στο εμβόλιο τα ίδια μου είπε κ εμένα. Τώρα πρέπει να βρω γνωστό φαρμακοποιό να μπω στη λίστα να το πάρω 

Αρα ειμαστε οπως το κοριτσακι σου.

Σε βδομαδες παντως μου το βγαζει ακριβώς οσο ειμαι!!!

Εμένα προσθιος ο πλακουντας εξου και η αναισθησια!!Χαχχαχααα!

Ενω γενικα η γιατρος μου ειναι πολυ κουλ,στο εμβολιο ηταν καθετη!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! Καλή Κυριακή να έχουμε. Μολι γύρισα απ το σπίτι της μάνας μου και βρήκα τη βίβλο της εγκυμοσύνης! Την είχα πάρει τότε στο γιο μου και την είχα χάσει.. Πολύ χάρηκα. Επίσης σκαλιζα εδώ τις εξετάσεις μου και είδα στις μετρήσεις της αυχενικής γράφει πρόσθιο πλακούντας.Αυτο σημαίνει ότι θ αργήσω να καταλάβω τις κινήσεις του μωρού;; (αν και τις ψιλοκαταλαβαινω ήδη). 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Καλή Κυριακή να έχουμε. Μολι γύρισα απ το σπίτι της μάνας μου και βρήκα τη βίβλο της εγκυμοσύνης! Την είχα πάρει τότε στο γιο μου και την είχα χάσει.. Πολύ χάρηκα. Επίσης σκαλιζα εδώ τις εξετάσεις μου και είδα στις μετρήσεις της αυχενικής γράφει πρόσθιο πλακούντας.Αυτο σημαίνει ότι θ αργήσω να καταλάβω τις κινήσεις του μωρού;; (αν και τις ψιλοκαταλαβαινω ήδη). 

Ναι αυτο σημαινει.Εγω.τελος της 21ης τωρα κατι σα να αρχιζω να νιωθω,αλλα δεν ξερω και πάλι!!

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ναι αυτο σημαινει.Εγω.τελος της 21ης τωρα κατι σα να αρχιζω να νιωθω,αλλα δεν ξερω και πάλι!!

Καθυσηχαστικο.. ;-):-PΕγώ είμαι δευτερότοκη οπωτε θα πρέπει υποτίθεται να τις νιώσω τις κινήσεις πιο νωρίς. Εγώ να σου πω καταλαβαίνω κάτι σαν φτετουγισματα στη κοιλιά, λες και έχω πεταλουδιτσες:-PΠάντως στο γιο μου άργησα να καταλάβω.. Τώρα εξηγείται.. Πάλι καλά που υπάρχετε και σεις και μαθαίνω τιποτα:cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...