Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Mariachi είπε:

Καλημέρα σε όλες . Εγώ τον μικρό μου τον στέλνω βρεφικό και σκέφτομαι να τον σταματήσω Γενάρη και Φλεβάρη. Το αντιγριπικό θα του το κάνουμε τώρα τον Οκτώβριο . Πέρυσι μας είχε κολλήσει και δεν την παλεύαμε. Θα το κάνει και ο αντρας μου λέει και εγώ θα ρωτήσω την γυναικολόγο .

@valentina23 Πλέον λόγω κορωνοιου δεν επιτρέπονται τα μαθήματα ούτε στην Θεσσαλονίκη τουλάχιστον που ξέρω. Εάν θες ψάξε για τα διαδικτυακά σεμινάρια .

και εγώ ονλαιν θα ψάξω να κάνω μαθήματα...δεν ξέρω πόσο αποτελεσματικό θα είναι αλλά θα φανεί...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, valentina23 είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω.. Και γω επαρχία μένω. Ούτε νοσοκομείο δεν έχουμε. Ακούω εδώ στο φόρουμ για μαθήματα ανωδυνου τοκετού και διάφορα άλλα.. Επιστημονική φαντασία για το χωριό :-P

Για το εμβόλιο το σκέφτομαι σοβαρά.. Πάει και ο γιος μου δημοτικό και Φεβρουάριο μήνα που θα γεννήσω πρώτα ο Θεός θα είναι σε έξαρση... Θα ρωτήσω όμως τον γυναικολόγο και τη παιδίατρο οπωσδήποτε. 

Κορίτσια το έχετε νοιώσει το μωράκι;; εσείς που είστε σε μεγαλύτερες εβδομάδες ποτέ περίπου;; εγώ αισθάνομαι ειδικά όταν είμαι ξαπλωμένη κάτι σαν φτερουγισματα, πεταρισματα να το πω.. 

Καλημέρα.  Λόγω covid νομίζω πως ούτε στην Αθήνα γίνονται,  δεν το έχω ψάξει βέβαια ακόμη . Το εμβόλιο δεν το έχω κάνει ποτέ, αν μου το ζητήσει ο γιατρός θα συζητήσω,  γιατι φοβάμαι τυχόν παρενέργειες.

Και εγώ την προηγούμενη εβδομάδα ένιωσα κάτι φτερουγίσματα.  Αυτές τις μέρες νιώθω χτυπηματακια κάτω από τον αφαλό!! Κυρίως πρωί όταν είμαι ξαπλωμένη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Τι ωραία!!! Είδες που αγχωθηκες!!! Από δω κι εμπρός όλο τούμπες θα κάνει!! Να σε ρωτήσω κάτι, όταν λες τούμπες...δηλαδή το νιώθεις στην κοιλίτσα σου????

ναι δεν ειναι κλοτσιες...ειναι κατι σαν να γυρναει ετσι μεσα σου, κατι να κουνιεται...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια σήμερα απ' το πρωί έχω πονακια χαμηλά στην.κοιλια αριστερά! Λέτε να είναι το έντερο??

Καλημερα κορίτσι

Το έντερο είναι.. απ την αρχή της εγκυμοσύνης με ενοχλεί

  • Μου αρέσει 1

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου! Εγω τον γιατρό μ δεν τον ρωτησα για το εμβόλιο, ομως περυσι που εμαθα για την εγκυμοσύνη μου Οκτωβριο,  μολις εκλεισα το 3μηνο μ ζητησε να το κανω και μου εξηγησε οτι δεν περνάει στο μωρακι, αλλιως μολις γεννιοταν θα ειχε αντισώματα και δεν θα χρειαζοταν με τη γέννηση του να κανει το εμβόλιο και ο περιγυρος...  Βέβαια κ τοτε κλεισμενη μεσα ημουν. Φετος δεν ξερω καθόλου τι θα κανω

Επισης ο ομιλος ιασω διοργανωνει 2μερα σεμινάρια καθε μηνα, ασχετα αν πας να γεννησεις εκει. Βέβαια χωρις τον σύζυγο,  ειναι το μονο που βρηκα..  Σε κατι ηλεκτρονικά ειχαν κλεισει ήδη οι θεσεις:huh: ισως βγαλουν αργότερα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Εγω τον γιατρό μ δεν τον ρωτησα για το εμβόλιο, ομως περυσι που εμαθα για την εγκυμοσύνη μου Οκτωβριο,  μολις εκλεισα το 3μηνο μ ζητησε να το κανω και μου εξηγησε οτι δεν περνάει στο μωρακι, αλλιως μολις γεννιοταν θα ειχε αντισώματα και δεν θα χρειαζοταν με τη γέννηση του να κανει το εμβόλιο και ο περιγυρος...  Βέβαια κ τοτε κλεισμενη μεσα ημουν. Φετος δεν ξερω καθόλου τι θα κανω

Επισης ο ομιλος ιασω διοργανωνει 2μερα σεμινάρια καθε μηνα, ασχετα αν πας να γεννησεις εκει. Βέβαια χωρις τον σύζυγο,  ειναι το μονο που βρηκα..  Σε κατι ηλεκτρονικά ειχαν κλεισει ήδη οι θεσεις:huh: ισως βγαλουν αργότερα 

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες. Οπότε για τα ηλεκτρονικά πρεπει να έχουμε το νου μας,  γιατι τις κλείνουν γρήγορα τις θέσεις. Και τα  2ημερα βέβαια καλά είναι από το τίποτα,  ειδικά για όσες θα γίνουμε μανούλες για πρώτη φορά!

Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε κορίτσια μου!!! Καλούς υπερηχους και καλά αποτελέσματα στις Β επιπέδου να έχουμε όλες!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

εφαγα εχθες σοκολατα στην δουλεια ακριβως για αυτο το λογο αλλα δεν ενιωσα κατι..να μου πεις ημουν και ορθια και απο εδω και απο εκει..λεω να παω στο γιατρο για υπερηχο..θα μου πει σιγουρα οτι δεν παω καλα αλλα ποια εγκυμονουσα παει καλα χαχαχαχα...σημερα κοριτσια ειμαι ακριβως στα μισα..20 εβδομαδες ακριβως...πως περασε ετσι ο καιρος..σαν χθες μου φαινεται που εκανα το τεστ και βγηκε θετικο...ανυπομονω να ερθει ο φεβρουαριος:wub:

μα πρεπει να εισαι σπιτι σου χαλαρη αλλιως μην περιμενεις να το νιωσεις τωρα στην αρχη! ολα καλα θα πανε! ολες ανυπομονουμε!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες. Οπότε για τα ηλεκτρονικά πρεπει να έχουμε το νου μας,  γιατι τις κλείνουν γρήγορα τις θέσεις. Και τα  2ημερα βέβαια καλά είναι από το τίποτα,  ειδικά για όσες θα γίνουμε μανούλες για πρώτη φορά!

Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε κορίτσια μου!!! Καλούς υπερηχους και καλά αποτελέσματα στις Β επιπέδου να έχουμε όλες!!!

συμφωνω απολυτα..για μας που θα γινουμε πρωτη φορα μανουλες και οι 2 μερες ειναι τελειααα....

καλο μηνα κοριτσια...εφτασε ο πολυποθητος οκτωμβριος..επιτέλους ήρθε ο μηνας των β επιπεδου...τωρα μενει να περασουν μονο γρηγορα οι μερες

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

συμφωνω απολυτα..για μας που θα γινουμε πρωτη φορα μανουλες και οι 2 μερες ειναι τελειααα....

καλο μηνα κοριτσια...εφτασε ο πολυποθητος οκτωμβριος..επιτέλους ήρθε ο μηνας των β επιπεδου...τωρα μενει να περασουν μονο γρηγορα οι μερες

Καλό μήνα!!! Ποια κάνει πρώτη την αρχή;; Εγώ πρέπει να μαι τελευταία.. 26-10 έχω για β επιπεδου.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα,

Σχετικά με το εμβόλιο της γρίπης: η γυναικολόγος μου μου είπε ότι πρέπει να το κάνω οπότε και έχω μπει ήδη σε λίστα αναμονής. Αν και σπανίως αρρωσταίνω, δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να στρεσάρω τον οργανισμό μου τώρα. Τον Φεβρουάριο μάλιστα έτυχε να κολλήσω Η1Ν1 και ήταν ό,τι χειρότερο έχω βιώσει - οι μυοσκελετικοί πόνοι, η καταβολή, ο πυρετός και η δύσπνοια που είχα ήταν απερίγραπτα (σημ: δεν είμαι καπνίστρια και έχω γενικά καλή φυσική κατάσταση). Έκανα ένα μήνα να αναρρώσω πλήρως. Δεν ξέρω αν το εμβόλιο καλύπτει όλα τα στελέχη της γρίπης αλλά όσο πιο πολύ προστατευόμαστε τόσο το καλύτερο, νομίζω.

Σας φιλώ,

Β

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τωρα εγω παρολο που εφαγα μια απροσμενη τυροπιτα που ηρθε σπιτι μου στις 12 ειμαι γουρουνα που φτιαχνω και κοκκινιστο μοσχαρι με μακαρονια;; μου καρφωθηκε στο μυαλο παρολο που δεν πολυσυμπαθω το κρεας.. :):)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

τωρα εγω παρολο που εφαγα μια απροσμενη τυροπιτα που ηρθε σπιτι μου στις 12 ειμαι γουρουνα που φτιαχνω και κοκκινιστο μοσχαρι με μακαρονια;; μου καρφωθηκε στο μυαλο παρολο που δεν πολυσυμπαθω το κρεας.. :):)

 

Just now, Ani!! είπε:

τωρα εγω παρολο που εφαγα μια απροσμενη τυροπιτα που ηρθε σπιτι μου στις 12 ειμαι γουρουνα που φτιαχνω και κοκκινιστο μοσχαρι με μακαρονια;; μου καρφωθηκε στο μυαλο παρολο που δεν πολυσυμπαθω το κρεας.. :):)

Όχι καλή μου, δεν είσαι! Φάε! και γω θέλω να φάω τυρόπιτα...προς το παρόν έφαγα φακές....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...