Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vasiliki10 είπε:

Όχι δεν είσαι εσυ τελευταία αλλά εγώ 5/11 β´επιπεδου 

ααα κοιτα να δεις! θα παμε πακετο λοιπον 

Just now, Sofi8 είπε:

Γεια σας κοριτσια! Εγω εχω στις 7/10 . 

Τωρα που οι περισσοτερες απο μας εχουμε μπει στον 5ο μηνα τι λεμε; Οτι ειμαστε 4,5 μηνων  η 5,5; Εχω μπερδευτει :/ 

αιωνιο ερωτημα.. δεν εχω απαντηση :)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Γεια σας κοριτσια! Εγω εχω στις 7/10 . 

Τωρα που οι περισσοτερες απο μας εχουμε μπει στον 5ο μηνα τι λεμε; Οτι ειμαστε 4,5 μηνων  η 5,5; Εχω μπερδευτει :/ 

5.5 καλε, μπροστά πάμε όχι πίσω. Χαχχαχαχαχαχχαχαχαχχαχα

Just now, Bellinda είπε:

Λέμε «διανύω τον 5ο μήνα εγκυμοσύνης» ή «είμαι 4 μηνών και κάτι/ 4.5 μηνών». Όπως και με την ηλικία μας :)

Συγνώμη βρε κορίτσια πόσων εβδομάδων είστε και λέτε 4.5??? Εγώ στην 19η σήμερα είμαι 5.5 

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι said:

5.5 καλε, μπροστά πάμε όχι πίσω. Χαχχαχαχαχαχχαχαχαχχαχα

Συγνώμη βρε κορίτσια πόσων εβδομάδων είστε και λέτε 4.5??? Εγώ στην 19η σήμερα είμαι 5.5 

Στην εικοστή είμαι. Ο πέμπτος μήνας περιλαμβάνει τις εβδομάδες 18-21. Είσαι στον πέμπτο, πράγματι, αλλά δεν τον έχεις κλείσει ακόμα. Λίγη υπομονή, πλησιάζουμε :grin:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellinda είπε:

Στην εικοστή είμαι. Ο πέμπτος μήνας περιλαμβάνει τις εβδομάδες 18-21. Είσαι στον πέμπτο, πράγματι, αλλά δεν τον έχεις κλείσει ακόμα. Λίγη υπομονή, πλησιάζουμε :grin:

Πάντως εμένα η εφαρμογή στο κινητο μου, μου λέει πως διανύω τώρα τον 5ο ! Δεν στην έχω κλείσει αλλά αυτον περπατάω ( όπως λέμε και στα γενέθλια).  Έχω ακόμα δύο βδομάδες για να κλείσω τον 5ο.και να μπω στον 6ο!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Γεια σας κοριτσια! Εγω εχω στις 7/10 . 

Τωρα που οι περισσοτερες απο μας εχουμε μπει στον 5ο μηνα τι λεμε; Οτι ειμαστε 4,5 μηνων  η 5,5; Εχω μπερδευτει :/ 

Αυτό με τις εβδομάδες και τους μήνες πολύ μπέρδεμα.. Εγώ λέω έχω μπει στον 5ο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Πάντως εμένα η εφαρμογή στο κινητο μου, μου λέει πως διανύω τώρα τον 5ο ! Δεν στην έχω κλείσει αλλά αυτή περπατάω ( όπως λέμε και στα γενέθλια). 

Άρα συμφωνούμε! 

Just now, valentina23 said:

Αυτό με τις εβδομάδες και τους μήνες πολύ μπέρδεμα.. Εγώ λέω έχω μπει στον 5ο!!

Ακριβώς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Καλημέρα ! 
Εγω αύριο έχω ραντεβού και είναι μια από τος ερωτήσεις το εμβόλιο. Θα σου πω αύριο ... εσένα τι σου είπε ; 

Και εγώ δεν έχω ρωτήσει ακόμα εχω σε 2 εβδομάδες ραντεβού κ θα μάθω ω τότε. Όμως όλοι ακούω πολλούς γιατρούς και συμβουλεύουν τις εγκύους να το κάνουν. Εγω το σκέφτομαι δεδομένου οτι δεν θα ήθελα να αρρωστήσω και να χρειαστεί να επιβαρύνω τον οργανισμό μου με επιπλέον φάρμακα. 

1 ώρα πρίν, mommytobe είπε:

και εγώ ονλαιν θα ψάξω να κάνω μαθήματα...δεν ξέρω πόσο αποτελεσματικό θα είναι αλλά θα φανεί.. 

Και εγώ διαδικτυακά σκέφτομαι να κάνω και πραγματικά πιστεύω ότι θα βοηθήσουν όσες είμαστε στην πρώτη εγκυμοσύνη. Όσες φίλες μου έκαναν μόνο θετικά έχουν να πουν. 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μέχρι στιγμής η @Sofi8 είναι η πρώτη, μετά η @Andri κ. Ο. Κ... Αντε κορίτσια με το καλό να μας πείτε εντυπώσεις!!

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω; Υπήρχε κάποια καπνίστρια πριν; Εννοώ πάνω από πακέτο. Πως το διαχειριστηκατε; Το κόψατε τελείως η κάνετε από κανένα;; εγώ φανατική καπνίστρια έκανα 20-25 τσιγάρα και τώρα 3...κι αυτά πιο πολύ για την τουαλέτα γιατί δεν μπορώ.. Αλλά θέλω κι αυτά να τα κόψω τελείως.. Υπάρχει κάποια που συμπασχει μαζί μου;;;; :oops:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ani!! είπε:

τωρα εγω παρολο που εφαγα μια απροσμενη τυροπιτα που ηρθε σπιτι μου στις 12 ειμαι γουρουνα που φτιαχνω και κοκκινιστο μοσχαρι με μακαρονια;; μου καρφωθηκε στο μυαλο παρολο που δεν πολυσυμπαθω το κρεας.. :):)

Εγω πριν λίγο έφαγα μια βαφλα με μπουενο και μπισκότο αν σε παρηγορεί χαχαχα

Just now, valentina23 είπε:

Δηλαδή μέχρι στιγμής η @Sofi8 είναι η πρώτη, μετά η @Andri κ. Ο. Κ... Αντε κορίτσια με το καλό να μας πείτε εντυπώσεις!!

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω; Υπήρχε κάποια καπνίστρια πριν; Εννοώ πάνω από πακέτο. Πως το διαχειριστηκατε; Το κόψατε τελείως η κάνετε από κανένα;; εγώ φανατική καπνίστρια έκανα 20-25 τσιγάρα και τώρα 3...κι αυτά πιο πολύ για την τουαλέτα γιατί δεν μπορώ.. Αλλά θέλω κι αυτά να τα κόψω τελείως.. Υπάρχει κάποια που συμπασχει μαζί μου;;;; :oops:

Συμπάσχω... Λοιπόν και εγώ πριν μείνω έγκυος έκανα πολλά τσιγάρα... Με το που έμαθα για την εγκυμοσύνη τα ελλατωσα στα 5..ο γιατρός είπε να μην καπνίζω καθόλου εγώ όμως δεν μπορώ.. Το πρωί με τον καφέ μου το θέλω και μετά την δουλειά.. Μετά για ένα διάστημα έκανα 2..ενα πρωί και ένα το βράδυ.. Ήρθαν οι διακοπές που έκανα πάλι 5 την μέρα.. Μετά πάλι 2 η 3..μετα βγήκα μια φορά έκανα 5..γενικα όπως καταλαβαίνεις έχω αναιβοκατεβασματα... Πάντως προσπαθώ και εγώ να κάνω 1 η 2..καποιες μέρες τα καταφέρνω κάποιες όχι.. Έχω τύψεις πολλές φορές ομολογώ.. Ο γιατρός πλέον λέει αφού δεν μπορώ να το κόψω τελείως να κάνω ένα με τον καφέ και κάποιες μέρες και 2 αλλά οχι κάθε μερα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Γεια σας κοριτσια! Εγω εχω στις 7/10 . 

Τωρα που οι περισσοτερες απο μας εχουμε μπει στον 5ο μηνα τι λεμε; Οτι ειμαστε 4,5 μηνων  η 5,5; Εχω μπερδευτει :/ 

Μαζι ειμαστε την επόμενη Τετάρτη λοιπόν η δικη μας β επιπέδου! Για να πεις εισαι 5 μηνων πρέπει να εχεις παρεις 10 15 μερες απο τον 5ο να εισαι δλδ 4 μηνων και 2 εβδομάδων πχ. Αρα εισαι 5 μηνών 

Just now, Τουτουνι είπε:

5.5 καλε, μπροστά πάμε όχι πίσω. Χαχχαχαχαχαχχαχαχαχχαχα

Συγνώμη βρε κορίτσια πόσων εβδομάδων είστε και λέτε 4.5??? Εγώ στην 19η σήμερα είμαι 5.5 

Τουτουνακι μ δεν εισαι 5,5 εισαι 4,5 δηλαδή εισαι 5 μηνων! Βρε ειναι σαν τα γενέθλια.  Κλεινεις πχ Δεκέμβριο τα 34 και μπαινεις στα 35, ιουνιο εισαι 34,5 αρα λες 35 χρονων, μολις τα κλεισεις τον Δεκέμβριο τα 35 εχεις μπει στα 36 δεν λες κατευθείαν ειμαι 36.  Αν ησουν 5,5 θα έπρεπε να ειχες κλεισει τον 5ο και να ειχες παρει 2 εβδομάδες του 6ο!

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...