Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Πολυ σωστα κοριτσι!Εγώ Τριτη ξεκινω την 22η βδομαδα και μπαινω στον 6ο!!!

Αρα ειμαστε οπως το κοριτσακι σου.

Σε βδομαδες παντως μου το βγαζει ακριβώς οσο ειμαι!!!

Εμένα προσθιος ο πλακουντας εξου και η αναισθησια!!Χαχχαχααα!

Ενω γενικα η γιατρος μου ειναι πολυ κουλ,στο εμβολιο ηταν καθετη!!

Εγω τεταρτη μαζι με την αυχενικη ! Μια μερα έχουμε διαφορά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Demi Lou είπε:

Και γω έτσι ακριβώς τα μετράω πάντως για δική μου διευκόλυνση!!! 

@Joka  Επειδή είμαι σε άδεια από το σχολείο και δεν έρχομαι σε επαφή με τα παιδιά πλέον, συν του ότι φοράω μάσκα,  βάζω αντισηπτικά κλπ κλπ σκεφτόμουν μήπως ήταν περιττό το εμβόλιο για φέτος καθώς πιστεύω έχω μειώσει τις πιθανότητες να κολλήσω. Ωστόσο ο γιατρός ήταν κάθετος στο να το κάνουμε! Τον ρώτησα και για την περίπτωση που κολλήσω κορωνοϊό κ μου είπε ότι το έμβρυο σε γενικές γραμμές δεν κινδυνεύει. Για την κυοφορούσα όμως ειναι δύσκολα τα πράγματα...

Ετσι ειναι ακριβως οπως τα λες.Κι εγω επειδη μενω και κεντρο φοβαμαι παρα πολυ τον κορονοιο.Συναδελφος λοιπον!

Σιγουρα δεν ειναι περιττο το εμβολιο της γριππης,εφοσον δεν κυκλοφορουμε ειμαστε πιο ασφαλείς αλλα και πάλι,για να είμαστε πιο ήρεμες..


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ετσι ειναι ακριβως οπως τα λες.Κι εγω επειδη μενω και κεντρο φοβαμαι παρα πολυ τον κορονοιο.Συναδελφος λοιπον!

Σιγουρα δεν ειναι περιττο το εμβολιο της γριππης,εφοσον δεν κυκλοφορουμε ειμαστε πιο ασφαλείς αλλα και πάλι,για να είμαστε πιο ήρεμες..

Εμένα για το εμβόλιο μου ειπε ο γιατρός μου θα το συζητήσουμε από κοντά! Πάντως δεν το έχω ξανακάνει...και για να σας πω την αλήθεια όλη μέρα κλεισμένη μέσα στο σπίτι δεν ξέρω αν θα μου φανεί χρήσιμο!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εμένα για το εμβόλιο μου ειπε ο γιατρός μου θα το συζητήσουμε από κοντά! Πάντως δεν το έχω ξανακάνει...και για να σας πω την αλήθεια όλη μέρα κλεισμένη μέσα στο σπίτι δεν ξέρω αν θα μου φανεί χρήσιμο!

Ναι αλλα αν κολλήσει ο ανδρας σου πχ η κάποιο μελος της οικογένειας που ερθει επίσκεψη;; (μακρια απο εμας) 

Βασικα κορίτσια μου, να γεννησουμε με το καλο Φεβρουάριο, ολοι σχεδον οι παιδιατροι ζητανε οσα ατομα ερχονται σ επαφή με νεογέννητο να το εχουν κανει! Νομίζω δεν το γλιτωνουμε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Ναι αλλα αν κολλήσει ο ανδρας σου πχ η κάποιο μελος της οικογένειας που ερθει επίσκεψη;; (μακρια απο εμας) 

Βασικα κορίτσια μου, να γεννησουμε με το καλο Φεβρουάριο, ολοι σχεδον οι παιδιατροι ζητανε οσα ατομα ερχονται σ επαφή με νεογέννητο να το εχουν κανει! Νομίζω δεν το γλιτωνουμε

Ναι μεχρι να παει 6 μηνων ολοι οσοι ερχονται σε επαφη μου ειπε επισης.Οι γονεις μου κανουν πλεον ετσι κι αλλιως και ο άντρας μου θα κανει εννοειται.Παροτι δουλεύει με τηλεργασια.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Ναι αλλα αν κολλήσει ο ανδρας σου πχ η κάποιο μελος της οικογένειας που ερθει επίσκεψη;; (μακρια απο εμας) 

Βασικα κορίτσια μου, να γεννησουμε με το καλο Φεβρουάριο, ολοι σχεδον οι παιδιατροι ζητανε οσα ατομα ερχονται σ επαφή με νεογέννητο να το εχουν κανει! Νομίζω δεν το γλιτωνουμε

Κι εμένα οι γονείς μου το κάνουν και οι γονείς του άντρα μου! Τώρα βρε κορίτσια ο άντρας μου είναι αγρότης δεν έρχεται πολύ σε επαφή με κόσμο! Παρ όλα αυτά θα κάνω ότι μου πει ο γιατρός μου!!!

Εμείς πρώτα ο Θεός γεννάνε 22 Γενάρη! 

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ναι μεχρι να παει 6 μηνων ολοι οσοι ερχονται σε επαφη μου ειπε επισης.Οι γονεις μου κανουν πλεον ετσι κι αλλιως και ο άντρας μου θα κανει εννοειται.Παροτι δουλεύει με τηλεργασια.

 

Just now, Τουτουνι είπε:

Κι εμένα οι γονείς μου το κάνουν και οι γονείς του άντρα μου! Τώρα βρε κορίτσια ο άντρας μου είναι αγρότης δεν έρχεται πολύ σε επαφή με κόσμο! Παρ όλα αυτά θα κάνω ότι μου πει ο γιατρός μου!!!

Εμείς πρώτα ο Θεός γεννάνε 22 Γενάρη! 

Κορίτσια μ εμένα ούτε γονεις ουτε πεθερικα το εκαναν αλλα μαλλον θα τους βαλουμε στη διαδικασία! Τώρα τουτουνακι αν όντως ο ανδρας σου εργαζεται μονος,  λιγο προσοχή στο μαρκετ θέλει κλπ που εξάλλου λογω κορωνοιου είμαστε με μασκες κ αντισηπτικα.. Εγω πλέον σκέφτομαι μεχρι κ το ανσασερ της πολυκατοικίας,  μιας κ ειμαστε 20 διαμερίσματα! Μπαινουν βηχουν κλπ :|

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

 

Κορίτσια μ εμένα ούτε γονεις ουτε πεθερικα το εκαναν αλλα μαλλον θα τους βαλουμε στη διαδικασία! Τώρα τουτουνακι αν όντως ο ανδρας σου εργαζεται μονος,  λιγο προσοχή στο μαρκετ θέλει κλπ που εξάλλου λογω κορωνοιου είμαστε με μασκες κ αντισηπτικα.. Εγω πλέον σκέφτομαι μεχρι κ το ανσασερ της πολυκατοικίας,  μιας κ ειμαστε 20 διαμερίσματα! Μπαινουν βηχουν κλπ :|

Α καλα εννοειται το ασανσερ μεγαλη εστια μεταδοσης.Καθημερινα το απολυμαινω κι αυτό.

  • Λυπημένη/-ος 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

 

Κορίτσια μ εμένα ούτε γονεις ουτε πεθερικα το εκαναν αλλα μαλλον θα τους βαλουμε στη διαδικασία! Τώρα τουτουνακι αν όντως ο ανδρας σου εργαζεται μονος,  λιγο προσοχή στο μαρκετ θέλει κλπ που εξάλλου λογω κορωνοιου είμαστε με μασκες κ αντισηπτικα.. Εγω πλέον σκέφτομαι μεχρι κ το ανσασερ της πολυκατοικίας,  μιας κ ειμαστε 20 διαμερίσματα! Μπαινουν βηχουν κλπ :|

Έχεις απόλυτο δίκιο σε καταλαβαίνω! Εμείς εδώ στο χωριό και γενικά στο νησί είμαστε αρκετά καλύτερα!! Να φανταστείς δεν έχουμε κανένα κρούσμα! Πάντως θα το σκεφτώ γιατί έχω δύο ανηψακια που πηγαίνουν σχολείο και δεν μπορώ 6 μήνες να τους λέω να μην έρχονται! 

 

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω κορίτσια είμαι σε μεγάλο διλλημα!! Εγώ θέλω να το κάνω αλλά δε θέλει ο άντρας μου και ο γιος μου να το κάνουν.. :(Και εντάξει τον γιο τον καταφέρνω 12 χρόνων είναι αλλά απ τον άντρα μου δεν νομίζω... Οι γονείς μου ήδη το έκαναν.. Τα πεθερικά δεν ζουν.. Εγώ μέσα στο σπίτι θα είμαι.. Αλλά ο συζηγος;; ο γιος που είναι όλη την ώρα σχολείο, φροντιστήριο και παίζει με άλλα παιδιά;; πέρυσι το χε κολλήσει αλλά εμείς παλι καλά όχι.. Ήμουν συνέχεια με αντισηπτικά, απολυμαινα, και ανοιχτή τη σιτα.. Ίσως γι αυτό τη γλιτώσαμε.. Αλλά παιδιά που τη πέρασαν ήταν πολύ βαριά και κόλλησε και όλο το σπιτι:sad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka είπε:

Α καλα εννοειται το ασανσερ μεγαλη εστια μεταδοσης.Καθημερινα το απολυμαινω κι αυτό.

Μια αηδιαααα! Χαχαχα αλλα λογω δουλειας το αντισηπτικο και το μαντηλακι πήγαιναν συννεφο καθε χρονο, περνουσα ολα τα στυλο κ καθε φορα το θρανιο μ μπροστά με οινόπνευμα.. Ειναι το μονο θετικο που βρίσκω στο γεγονός οτι δεν εργαζομαι φέτος! Και στα φροντιστήρια μεσα, οι αιθουσες μια σταλα

Εγω πέρυσι, που ειχαν την ατυχη εγκυμοσύνη, Σεπτέμβρη μεχρι αρχες του χρονου, το εμβόλιο το ειχα κανει κ ο ανδρας μου μαζι..  Για οσα κοριτσια ανησυχουν, αν και διαφέρει ο καθε οργανισμός,  περα απο ενα ελαφρυ πονακι στο σημείο εμβολιασμου,  δεν εμφανισαμε κατι αλλο! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αύριο θα κάνω την β επιπέδου και έχω πολύ αγωνία ! Σήμερα εν τω μεταξύ νιώθω κάτι πονάκια στην κοιλιά και έχω αγχωθεί .

το εμβόλιο θα το κάνουμε κ εμείς όλοι . Πέρυσι μας είχε κολλήσει ο μικρός και είμασταν κομμάτια για μια εβδομάδα ! 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

Κορίτσια αύριο θα κάνω την β επιπέδου και έχω πολύ αγωνία ! Σήμερα εν τω μεταξύ νιώθω κάτι πονάκια στην κοιλιά και έχω αγχωθεί .

το εμβόλιο θα το κάνουμε κ εμείς όλοι . Πέρυσι μας είχε κολλήσει ο μικρός και είμασταν κομμάτια για μια εβδομάδα ! 

Καλή επιτυχία!! Θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι αλλά εγώ αγχώνομαι ήδη από τώρα που είναι σε 20 μέρες περιπου:shock:. Όλα καλά θα πάνε!! Θα περιμένουμε νέα σου!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλή επιτυχία!! Θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι αλλά εγώ αγχώνομαι ήδη από τώρα που είναι σε 20 μέρες περιπου:shock:. Όλα καλά θα πάνε!! Θα περιμένουμε νέα σου!! 

Νομίζω το άγχος ειναι.λογικο... κι εγώ που θα πάω 8 μέρες, από τώρα το σκέφτομαι!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

Κορίτσια αύριο θα κάνω την β επιπέδου και έχω πολύ αγωνία ! Σήμερα εν τω μεταξύ νιώθω κάτι πονάκια στην κοιλιά και έχω αγχωθεί .

το εμβόλιο θα το κάνουμε κ εμείς όλοι . Πέρυσι μας είχε κολλήσει ο μικρός και είμασταν κομμάτια για μια εβδομάδα ! 

Καλη τυχη!!! Με το καλο να δειτε το μωρακι σας! ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...