Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Έρχεται το αδερφάκι🥰❤️😍🙏

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Mari@nna said:

Κορίτσια καλημέρα. Αν και το έχουμε ξανασυζητησεί εδώ μέσα, ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνει καμία το εμβόλιο της γρίπης να μας πει εμπειρίες. Μας το έγραψε ο γιατρός όμως εχω μια μικρή αμφιβολία καθώς γνωρίζω μια κοπέλα που πριν 3 χρόνια μετά που εκανε το εμβόλιο στον 6ο μήνα, είχε αποβάλει. Δεν λέω ότι συνδέονται απαραίτητα αλλά όπως κ να το κάνουμε με προβληματίζει. 

Καλημέρα ! 
Δεν το έχω ξανακούσει για να είμαι ειλικρινής αυτό. Εμένα ο γιατρός μου είπε απαραίτητα να το κάνω .. το έκανα στις 5/10 και μέχρι σήμερα δεν είχα κάποια ενόχληση / παρενέργεια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα ! 
Δεν το έχω ξανακούσει για να είμαι ειλικρινής αυτό. Εμένα ο γιατρός μου είπε απαραίτητα να το κάνω .. το έκανα στις 5/10 και μέχρι σήμερα δεν είχα κάποια ενόχληση / παρενέργεια. 

Εγώ κορίτσια δεν θα το κάνω! Έτσι κι αλλιώς δεν δουλεύω, όλη μέρα μέσα στο σπίτι είμαι, ζέστη έχω...θα προσέξω και λίγο πιο πολύ οπότε δεν θα το κάνω!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Εγώ κορίτσια δεν θα το κάνω! Έτσι κι αλλιώς δεν δουλεύω, όλη μέρα μέσα στο σπίτι είμαι, ζέστη έχω...θα προσέξω και λίγο πιο πολύ οπότε δεν θα το κάνω!

Σε αυτήν την περίπτωση μπορεί να το σκεφτόμουν αλλά ο μικρός μου Παρί σχολείο και εκτίθεται σε ιώσεις. Και ναι μεν τώρα με τις μάσκες κάτι γίνεται αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Πριν 2 χρόνια είχε περάσει Η1Ν1 στο προνήπιο. Δε με παίρνει να το ρισκάρω. Και θέλω να το κάνω και στο παιδί. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Σε αυτήν την περίπτωση μπορεί να το σκεφτόμουν αλλά ο μικρός μου Παρί σχολείο και εκτίθεται σε ιώσεις. Και ναι μεν τώρα με τις μάσκες κάτι γίνεται αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Πριν 2 χρόνια είχε περάσει Η1Ν1 στο προνήπιο. Δε με παίρνει να το ρισκάρω. Και θέλω να το κάνω και στο παιδί. 

Καλά σίγουρα!!!! Δεν το συζητάω καθόλου!!! Εμένα στο σπίτι μπαίνουν μετρημένα άτομα στο χέρι του ενός χεριού και όλοι έχουν κάνει το εμβόλιο...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, chris79 είπε:

Σε αυτήν την περίπτωση μπορεί να το σκεφτόμουν αλλά ο μικρός μου Παρί σχολείο και εκτίθεται σε ιώσεις. Και ναι μεν τώρα με τις μάσκες κάτι γίνεται αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Πριν 2 χρόνια είχε περάσει Η1Ν1 στο προνήπιο. Δε με παίρνει να το ρισκάρω. Και θέλω να το κάνω και στο παιδί. 

Μα ετσι ειναι,δεν ειναι μονο για εμάς αλλα μεχρι να παει το μωρο 6 μηνων ειναι υποχρεωτικο οποιος ερχεται σ επαφη να το εχει κάνει.

Καλα,αν συναναστρέφεται και παιδια δεν το συζητώ...δε ρισκαρουμε μ αυτα.

Just now, Paris.33 είπε:

Παντως κοριτσια μου και να μην το κανετε τωρα,  ο παιδιατρος μετα θα το ζητησει! 

Αυτό ακριβως μόλις εγραψα.

Αντι να λεμε και δοξα τω Θεό που υπαρχουν τα εμβόλια...

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Μα ετσι ειναι,δεν ειναι μονο για εμάς αλλα μεχρι να παει το μωρο 6 μηνων ειναι υποχρεωτικο οποιος ερχεται σ επαφη να το εχει κάνει.

Καλα,αν συναναστρέφεται και παιδια δεν το συζητώ...δε ρισκαρουμε μ αυτα.

Αυτό ακριβως μόλις εγραψα.

Αντι να λεμε και δοξα τω Θεό που υπαρχουν τα εμβόλια...

Να σας πω την εμπειρία της μαμάς μου από πέρσυ...οι γονείς μου κάνουν κάθε χρόνο το εμβόλιο, λοιπόν πέρσυ αρρώστησε! Και της είπε ο γιατρός ότι η συγκεκριμένη παρτίδα δεν ήταν καλή...οπότε ποτέ δεν ξέρεις! Εμένα ο γιατρός δεν μου είπε ότι πρέπει να το κανω...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εκστρατεία ενημέρωσης για τον αντιγριπικό εμβολιασμό, ενόψει της φετινής έξαρσης της γρίπης, ξεκινά ο Ιατρικός Σύλλογος Αθηνών (ΙΣΑ).

Με τον καιρό να αλλάζει δραματικά φέρνοντας τις ιώσεις και τη γρίπη πιο… κοντά, ο ΙΣΑ έστειλε επιστολή προς όλους τους ιατρούς-μέλη του, ζητώντας να συστρατευθούν στην κοινή προσπάθεια για την αντιμετώπιση του ετήσιου προβλήματος της γρίπης.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Παρασκευή σήμερα τι καλά.. Έρχεται και η μανούλα μου και είμαι πολύ χαρούμενη... 

Τελικά ρε κορίτσια πόσο δύσκολο να ξοδέψεις τα λεφτά σου χάχα να θέλεις να τα δώσεις και να μην ξέρεις που να τα επενδύσεις χαχαχα εγώ με τα καρότσια έχω μπερδευτεί τόσο πολύ που πραγματικά δεν έχω ιδέα τι θα πάρω στο τέλος.. Κάθε μέρα βλέπω και κάτι άλλο, το ίδιο και με τα λίκνο και το κρεβατάκι... Μια τρέλα και ένα χάος επικρατεί στο μυαλό μου.. Να θέλεις να πάρεις το καλύτερο για το μωρό σου και να μην ξέρεις τι είναι το καλύτερο.. Πππφρφφφ...

Οσο αφορά το εμβόλιο εγώ δεν θέλω να το κάνω και μάλλον δεν θα το κάνω.. Δύσκολα αρρωσταίνω δόξα το θεό και με λίγο προσοχή παραπάνω φέτος θα περάσω και θα βγάλω μια χαρά τον χειμώνα μου.. Θα πάρω μια γνώμη και αύριο από τον γιατρό και θα ρωτήσω και τον δικό μου τον γιατρό αλλά λογικά αν ήταν υπέρ θα με είχε ενημερώσει ήδη από την προηγούμενη φορά.. Πάντως είμαι κατά.. 

Και εγω το ιδιο δε ξερω τι να παρω που θα κοιμουνται ,τι χρειαζεται ..δεν εχω ιδεα κ ουτε εχω καποιον να μου πει..εχω χιλιομπερδευτει επισης το εμβολιο δε το κανω με τιποτα..ειμαι και εγω κατά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπημένες μου, χθες είχα πάει για τον υπέρηχο καρδιάς του εμβρύου! η μπουμπού μας είναι μια χαρά και μετά πήγα στην ενδοκρινολόγο. συνολικά έχω πάρει 5 kg από την αρχή της εγκυμοσύνης. ήταν πολύ πιο ελαστική αυτή τη φορά. της είπα ότι έτρωγα ασταμάτητα και ότι πεινάω. είδε τις μετρήσεις που είχα κάνει από την Β επιπέδου και απλά μου είπε ότι πρέπει να ξεκινήσω ινσουλίνη και να κάνω καμπύλη γλυκόζης και να μετράω το ζάχαρο κάθε μέρα! 
Όσο για το εμβόλιο κι εμένα μου είπε ο γιατρος να το κάνω αλλά από τη στιγμή που δουλεύω από το σπίτι και είμαι στο σπίτι θα το αποφύγω! 

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα αγαπημένες μου, χθες είχα πάει για τον υπέρηχο καρδιάς του εμβρύου! η μπουμπού μας είναι μια χαρά και μετά πήγα στην ενδοκρινολόγο. συνολικά έχω πάρει 5 kg από την αρχή της εγκυμοσύνης. ήταν πολύ πιο ελαστική αυτή τη φορά. της είπα ότι έτρωγα ασταμάτητα και ότι πεινάω. είδε τις μετρήσεις που είχα κάνει από την Β επιπέδου και απλά μου είπε ότι πρέπει να ξεκινήσω ινσουλίνη και να κάνω καμπύλη γλυκόζης και να μετράω το ζάχαρο κάθε μέρα! 
Όσο για το εμβόλιο κι εμένα μου είπε ο γιατρος να το κάνω αλλά από τη στιγμή που δουλεύω από το σπίτι και είμαι στο σπίτι θα το αποφύγω! 

Και εγώ 5 κιλά πηρα.απο που εβγαλε συμπερασμα για να παρεις ινσουλινη; Γλυκοζυλιωμενη ποσο εχεις κ σακχαρο νηστειας; Ε μηπως να δειτε κ τη καμπυλη και μετα;;;Εγω δεν εχω κανει ακομα ..εχεις κληρονομικο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα αγαπημένες μου, χθες είχα πάει για τον υπέρηχο καρδιάς του εμβρύου! η μπουμπού μας είναι μια χαρά και μετά πήγα στην ενδοκρινολόγο. συνολικά έχω πάρει 5 kg από την αρχή της εγκυμοσύνης. ήταν πολύ πιο ελαστική αυτή τη φορά. της είπα ότι έτρωγα ασταμάτητα και ότι πεινάω. είδε τις μετρήσεις που είχα κάνει από την Β επιπέδου και απλά μου είπε ότι πρέπει να ξεκινήσω ινσουλίνη και να κάνω καμπύλη γλυκόζης και να μετράω το ζάχαρο κάθε μέρα! 
Όσο για το εμβόλιο κι εμένα μου είπε ο γιατρος να το κάνω αλλά από τη στιγμή που δουλεύω από το σπίτι και είμαι στο σπίτι θα το αποφύγω! 

μια χαρα σε βρισκω απο θεμα κιλων. Τελεια που ειναι κ η μπουμπου σ καλα.. για τα υπολοιπα θα σ σχολιασουν οι ειδικες της ομαδας :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Να σας πω την εμπειρία της μαμάς μου από πέρσυ...οι γονείς μου κάνουν κάθε χρόνο το εμβόλιο, λοιπόν πέρσυ αρρώστησε! Και της είπε ο γιατρός ότι η συγκεκριμένη παρτίδα δεν ήταν καλή...οπότε ποτέ δεν ξέρεις! Εμένα ο γιατρός δεν μου είπε ότι πρέπει να το κανω...

Αρρωστησε γενικα ή απο Η1Ν1;;  γιατι το εμβόλιο προφανως και δεν προστατεύει απο ολες τις ιωσεις,  απλα απο την εποχιακη γρίπη που ειναι και η πιο επικίνδυνη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια μου χτες πήγαμε και κάναμε προ β’επιπέδου και όλα ήταν μια χαρά 354g η Μπέμπα και η μετρήσεις ήταν φυσιολογικές και λόγο σάκχαρου.3 κιλά εχω πάρει μέχρι τώρα θα ξανά κάνουμε β’επιπεδου θα κάνω και το θρομβοελαστογραμμα για να δούμε αν θα συνεχίσω τις αντιπικτικες.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Παντως πιο πολυ θα με προβληματιζε,  ο συνδυασμός α τριμηνο και εμβόλιο!  Σε λιγακι μπαίνουμε με το καλο στο γ τριμηνο.. Το μωρακι εχει σηματισει όργανα κλπ..  Πάντως περυσι κ προπερσι ολες οι εγκυες φιλες μου που το εκαναν,  μια χαρα γεννησαν και μετα βέβαια ζητηθηκε απο τον παιδιατρο να κανει και ο περιγυρος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...