Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Και εμένα τοσα 10-12 προτείνει ο γιατρος,  απλα τα τελευταία 2 κιλα τα πηρα σε σύντομο χρονικο διαστημα (15 20 ημερων νομιζω)  με τις ιδιες διατροφικες συνηθειες κ αυτο με αγχωσε..  Δηλαδη αν συνεχισει να ανεβαίνει ετσι που θα παει;;; :neutral:

μια χαρα εισαι στα φυσιολογικα σου και λιγα εχεις παρει μην ανησυχεις! ευχομαι να σταματησουν οι καουρες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Κορίτσια γιατί θα πάτε και σε παιδιοκαρδιολογο; Σας το σύστησε ο γυναικολόγος; Υπήρχε κάποια ένδειξη στη Β επιπεδου; 

Εμένα δεν υπήρχε κάποια ένδειξη, αλλά έχω θρομβοφιλια κ το πρότειναν προληπτικά. Ο γιατρός μου είπε ότι ο γενικός πληθυσμός έχει πιθανότητα 1 - 2% να εμφανίσει κάποια καρδιολογικοό πρόβλημα εκ γενετής, επομένως δεν είναι κακό να το κάνουν όλες.

Εμένα μου πρότειναν την Τσαπάκη κ το κόστος είναι γύρω στα 130€ σε μια κλινική στην επαρχία στην οποία έρχεται κάποιες φορές το μήνα. 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Έκανα την β επιπέδου εχθές και όλα καλά!! Το κοριτσάκι 375γρ και το αγοράκι 333γρ ! Πάνε όλα καλά μου είπε!! Ρε κορίτσια μου φάνηκαν πολλά τα χρήματα που έδωσα..200 ευρώ... έσεις πόσα δώσατε?

14 ώρες πρίν, Joka είπε:

Κοριτσια,για πειτε,σε ποιον παιδοκαρδιολογο θα πάτε?

Θελω να κλεισω κι εγω ραντεβου!!!!

Να υποθεσω οτι κι εκει θα πεσει καμια κατοσταρα??

Είναι μια εξαιρετική στο Ιασώ αλλά δεν γνωρίζω όνομα ..

18 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Καλημέρα, φαντάσου να ζυγιστώ εγώ και που τρώω όλη μέρα και που παίρνει το μωρό! :P

ασκηση μόνο περπατημα και yoga για εγκύους (νομίζω) 

Αύριο πρωί έχω υπέρηχο καρδιάς εμβρύου και μετά την φανταστική ενδικρινολόγο που λογικά θα σκίσει τα πτυχία της με το που με ζυγίσει! Θα σας πω αντιδράσεις της....:lol: εγώ πάντως τρώω μια χαρά τα πάντα και με όρεξη! :P

Κορίτσια και εγώ τρώω αρκετά πλέον ...αποφεύγω  να ζυγιστω!!

  • Μου αρέσει 6

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Έκανα την β επιπέδου εχθές και όλα καλά!! Το κοριτσάκι 375γρ και το αγοράκι 333γρ ! Πάνε όλα καλά μου είπε!! Ρε κορίτσια μου φάνηκαν πολλά τα χρήματα που έδωσα..200 ευρώ... έσεις πόσα δώσατε?

Είναι μια εξαιρετική στο Ιασώ αλλά δεν γνωρίζω όνομα ..

Κορίτσια και εγώ τρώω αρκετά πλέον ...αποφεύγω  να ζυγιστω!!

Αρχικά μπράβο που όλα είναι τέλεια με τα μωράκια σου!!!! Πάμε δυνατά για ψώνια και προετοιμασίες τώρα!!!

200ε κι εμένα μου φαίνονται παρά πολλά! Εγώ πλήρωσα 140!   

Κορίτσια μου ζυγηστικα τελικά χθες!! Έφτασα τα 57 κιλά...αχ....

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Μπράβο για τα υπέροχα αποτελέσματα.. Και εγώ θεωρώ πως τα 200ευρω είναι πολλά.. Βέβαια και εμάς μας είπαν 160 αλλά λογικά πάλι χωρίς απόδειξη θα πέσει η τιμή... 

Ρε κορίτσια πάλι τα φώτα σας χαχαχα σήμερα ακριβώς 22εβδομαδων..δηλαδη σήμερα μπαίνω στον 6ο? Γενικά έχω ΠΗΤ 18/02 οπότε η στις 18 του μήνα η και σήμερα ανάλογα με τις εβδομάδες αλλάζω μήνα? Σόρρυ αν σας μπέρδεψα χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Αρχικά μπράβο που όλα είναι τέλεια με τα μωράκια σου!!!! Πάμε δυνατά για ψώνια και προετοιμασίες τώρα!!!

200ε κι εμένα μου φαίνονται παρά πολλά! Εγώ πλήρωσα 140!   

Κορίτσια μου ζυγηστικα τελικά χθες!! Έφτασα τα 57 κιλά...αχ....

Τι ψώνια που έχω πάρει τα περισσότερα??χαχαχαχα !! Πόση ώρα σου κράτησε Η β?

  • Χαχα 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Τι ψώνια που έχω πάρει τα περισσότερα??χαχαχαχα !! Πόση ώρα σου κράτησε Η β?

Γύρω στα 250€ είχα πληρώσει τότε στην β επιπέδου εδώ στα Χανιά. Φωτιά και λαύρα δηλαδή. 1,5 ώρα σίγουρα. Είχα απογοητευτεί πραγματικά. Πονούσα από την ξάπλα.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Μπράβο για τα υπέροχα αποτελέσματα.. Και εγώ θεωρώ πως τα 200ευρω είναι πολλά.. Βέβαια και εμάς μας είπαν 160 αλλά λογικά πάλι χωρίς απόδειξη θα πέσει η τιμή... 

Ρε κορίτσια πάλι τα φώτα σας χαχαχα σήμερα ακριβώς 22εβδομαδων..δηλαδη σήμερα μπαίνω στον 6ο? Γενικά έχω ΠΗΤ 18/02 οπότε η στις 18 του μήνα η και σήμερα ανάλογα με τις εβδομάδες αλλάζω μήνα? Σόρρυ αν σας μπέρδεψα χαχαχα 

Εγώ μήνα αλλάζω κάθε 22 !!! Λογικά τώρα μπήκες στον 6ο!! Εγώ λέω μην τα πολυψαχνεις!!! Τώρα κάνε υπομονή μέχρι 18/2 που θα γεννήσεις!!! Και γέμισε τις μέρες σου κάνοντας ωραία όνειρα, αγορές, ξεκινά σιγά σιγά τις ετοιμασίες σου και όλα θα πάνε υπέροχα!!!

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Γύρω στα 250€ είχα πληρώσει τότε στην β επιπέδου εδώ στα Χανιά. Φωτιά και λαύρα δηλαδή. 1,5 ώρα σίγουρα. Είχα απογοητευτεί πραγματικά. Πονούσα από την ξάπλα.

Καλέ τι έψαχνε 1.5 ώρα??? Εμένα με δύο και διακοπή ανάμεσα για περπάτημα και έκανε 3 τέταρτα!!!

Just now, Efinikolaou είπε:

Τι ψώνια που έχω πάρει τα περισσότερα??χαχαχαχα !! Πόση ώρα σου κράτησε Η β?

Περίπου 3 τέταρτα με.διαλειμμα ανάμεσα για φαγητό και περπάτημα!!!! Κι εγώ πήρα κάποια πράγματα αλλά όχι όλα ακόμα...πάντως μέχρι της 26-27 Δεκέμβρη που θα ανέβω στην Αθήνα θα πρέπει να είναι όλα έτοιμα!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Joka είπε:

Φυσικά αυτο εχει μόνο σημασία.

Σ ευχαριστώ πολύ!

Εμένα μου είπαν για την κ.Κωνσταντοπουλου ή την κ.Τσαπάκη.

Πρεπει να γινει μεχρι την 24η βδομαδα?

@Katerina 11 εσύ σε ποιόν πήγες?

 

Ναι από ότι μου είχε πει ο γυναικολόγος μου ιδανικά μέχρι την 24η! Καλημέρα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ μήνα αλλάζω κάθε 22 !!! Λογικά τώρα μπήκες στον 6ο!! Εγώ λέω μην τα πολυψαχνεις!!! Τώρα κάνε υπομονή μέχρι 18/2 που θα γεννήσεις!!! Και γέμισε τις μέρες σου κάνοντας ωραία όνειρα, αγορές, ξεκινά σιγά σιγά τις ετοιμασίες σου και όλα θα πάνε υπέροχα!!!

Καλέ τι έψαχνε 1.5 ώρα??? Εμένα με δύο και διακοπή ανάμεσα για περπάτημα και έκανε 3 τέταρτα!!!

Περίπου 3 τέταρτα με.διαλειμμα ανάμεσα για φαγητό και περπάτημα!!!! Κι εγώ πήρα κάποια πράγματα αλλά όχι όλα ακόμα...πάντως μέχρι της 26-27 Δεκέμβρη που θα ανέβω στην Αθήνα θα πρέπει να είναι όλα έτοιμα!!!

Καλά κι εγω 2 μωρά είχα.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι said:

Αρχικά μπράβο που όλα είναι τέλεια με τα μωράκια σου!!!! Πάμε δυνατά για ψώνια και προετοιμασίες τώρα!!!

200ε κι εμένα μου φαίνονται παρά πολλά! Εγώ πλήρωσα 140!   

Κορίτσια μου ζυγηστικα τελικά χθες!! Έφτασα τα 57 κιλά...αχ....

Αχ ... μακαρι να ήμουν όχι 57 και με 67 θα ήμουν χαρούμενη !!! Μη σου πω και με 77 χαχαχαχα ;) 

καλημερα σε όλα τα κορίτσια !!!!! 

Just now, Efinikolaou said:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Έκανα την β επιπέδου εχθές και όλα καλά!! Το κοριτσάκι 375γρ και το αγοράκι 333γρ ! Πάνε όλα καλά μου είπε!! Ρε κορίτσια μου φάνηκαν πολλά τα χρήματα που έδωσα..200 ευρώ... έσεις πόσα δώσατε?

Είναι μια εξαιρετική στο Ιασώ αλλά δεν γνωρίζω όνομα ..

Κορίτσια και εγώ τρώω αρκετά πλέον ...αποφεύγω  να ζυγιστω!!

Μπράβο !! Όλα τέλεια ! 
Εμενα για δίδυμα μου έχει πει 180 όποτε καλά είναι τα 200. Ίσως λίγο τσιμπημένη... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ μήνα αλλάζω κάθε 22 !!! Λογικά τώρα μπήκες στον 6ο!! Εγώ λέω μην τα πολυψαχνεις!!! Τώρα κάνε υπομονή μέχρι 18/2 που θα γεννήσεις!!! Και γέμισε τις μέρες σου κάνοντας ωραία όνειρα, αγορές, ξεκινά σιγά σιγά τις ετοιμασίες σου και όλα θα πάνε υπέροχα!!!

Καλέ τι έψαχνε 1.5 ώρα??? Εμένα με δύο και διακοπή ανάμεσα για περπάτημα και έκανε 3 τέταρτα!!!

Περίπου 3 τέταρτα με.διαλειμμα ανάμεσα για φαγητό και περπάτημα!!!! Κι εγώ πήρα κάποια πράγματα αλλά όχι όλα ακόμα...πάντως μέχρι της 26-27 Δεκέμβρη που θα ανέβω στην Αθήνα θα πρέπει να είναι όλα έτοιμα!!!

εχω κανει αρκετα ψωνια μπορω να πω..μου εμειναν μονο τα μεγαλα που το σαββατο μετα την β επιπεδου κανονισαμε να παμε να δουμε για λικνο, καροτσι, αλλαξιερα κτλπ γιατι εδω σε μας δεν εχει πολλα μαγαζια και με την ευκαιρια που θα ειμαστε διπλα να παμε να δουμε...και εγω ετσι πιστευω οτι σημερα μπηκα στον 6ο...πως περναει ετσι ο καιρος..ανυπομονω να ερθει ο φεβρουαριος:wub: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Γύρω στα 250€ είχα πληρώσει τότε στην β επιπέδου εδώ στα Χανιά. Φωτιά και λαύρα δηλαδή. 1,5 ώρα σίγουρα. Είχα απογοητευτεί πραγματικά. Πονούσα από την ξάπλα.

Εμένα με κράτησε 45 λεπτά περίπου... 

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ μήνα αλλάζω κάθε 22 !!! Λογικά τώρα μπήκες στον 6ο!! Εγώ λέω μην τα πολυψαχνεις!!! Τώρα κάνε υπομονή μέχρι 18/2 που θα γεννήσεις!!! Και γέμισε τις μέρες σου κάνοντας ωραία όνειρα, αγορές, ξεκινά σιγά σιγά τις ετοιμασίες σου και όλα θα πάνε υπέροχα!!!

Καλέ τι έψαχνε 1.5 ώρα??? Εμένα με δύο και διακοπή ανάμεσα για περπάτημα και έκανε 3 τέταρτα!!!

Περίπου 3 τέταρτα με.διαλειμμα ανάμεσα για φαγητό και περπάτημα!!!! Κι εγώ πήρα κάποια πράγματα αλλά όχι όλα ακόμα...πάντως μέχρι της 26-27 Δεκέμβρη που θα ανέβω στην Αθήνα θα πρέπει να είναι όλα έτοιμα!!!

Στις 23 έχω το ντομπλεεερ!!

Just now, chris79 είπε:

Αχ ... μακαρι να ήμουν όχι 57 και με 67 θα ήμουν χαρούμενη !!! Μη σου πω και με 77 χαχαχαχα ;) 

καλημερα σε όλα τα κορίτσια !!!!! 

Μπράβο !! Όλα τέλεια ! 
Εμενα για δίδυμα μου έχει πει 180 όποτε καλά είναι τα 200. Ίσως λίγο τσιμπημένη... 

Ο άλλος όμως που είχα κάνει την 2η Αυχενική, ζητάει 160 με απόδειξη για την β !!! 


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Αχ ... μακαρι να ήμουν όχι 57 και με 67 θα ήμουν χαρούμενη !!! Μη σου πω και με 77 χαχαχαχα ;) 

καλημερα σε όλα τα κορίτσια !!!!! 

Μπράβο !! Όλα τέλεια ! 
Εμενα για δίδυμα μου έχει πει 180 όποτε καλά είναι τα 200. Ίσως λίγο τσιμπημένη... 

Μα εγώ είμαι κοντουλα!!! Μόλις 1.60 ύψος.... χαχαχχαχαχαχχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! 

Εγώ στα δίδυμα δεν είχα κάνει καρδιολογικό έλεγχο γιατί ήταν όλα καλα στην β επιπέδου και δεν μου το σύστησαν. Σε αυτή την εγκυμοσύνη επειδή το μωρό κάνει κάτι αρρυθμίες που εντοπίστηκαν στη β επιπέδου ο γιατρός με έστειλε στο Ωνάσειο στη Λάσκαρη. 100 ευρώ η επίσκεψη και πολύ καλή γιατρός. Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...