Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, mommytobe είπε:

Κορίτσια γειά σας... Αν και βαρύ το κλίμα και πραγματικά εύχομαι με το κορίτσι μας να πήγαν όλα καλά και να είναι καλά και το κορίτσι μας και το μωρακι της εγώ δεν μπορώ να κρύψω την χαρά μου..τελειωσαμε την Β επιπέδου.. Με το μωρακι μας είναι όλα καλά.. Μας ταλαιπώρησε λίγο γιατί φύγαμε 2 φορές να περπατήσω και να φάω γλυκό αλλά στο τέλος μας έκανε την χάρη και γύρισε.. Είναι καλά και το μωρό και όλα..εχει ανέβηκε και ο πλακούντας... Όλα τέλεια..

Συγχαρητήρια κορίτσι μου... Να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου τώρα..

Με το καλό και τα κορίτσια που απομένουν να κάνουν τις εξετάσεις τους...

 

1 hour ago, Renaki80 είπε:

Μόλις γύρισα πτώμα από το νοσοκομείο, αλλά χαρούμενη! Το τέρας είναι μια χαρά! Τελικά έπαθα αποκόλληση πλακούντα! Και το πιο τρελό το έπαθα χωρίς να κάνω, σηκώσω, τεντώσω τίποτα! Απλά περπάτησα, άλλαξα σεντόνια και μαγείρεμα! Τι να πω;;;

Μας έκανε και χάσαμε 10 χρόνια από την ζωή μας, χώρια την στεναχώρια και την τρομάρα μέσα στο βράδυ! 
Μου έδωσε αντιβίωση, utrogestan και lentogest ενέσεις. Μόνο στο σπίτι και χαλαρά! Έξω καθόλου για 15 ΗΜΕΡΕΣ!!!!
 

σας ευχαριστώ όλες για την θετική σας ενέργεια και κορίτσια μου σε όλες σας ΠΡΟΣΟΧΗ! Από εκεί που δεν το περιμένεις, χάνεις ξαφνικά τον κόσμο! 
 

Συνεχίζουμε αισιόδοξα και με πίστη....

σας φιλώ
 

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα καλά με το μωράκι σου! Πολύ χάρηκα! 

Άντε κορίτσι μου τέλος καλό όλα καλά.. Στο είπα τι πρωί ότι το πολύ πολύ να έπαθες καμμία αποκολλησούλα.  Ξάπλωσε , ξεκουρασου και θα περάσει κι αυτό.. σημασία έχει ότι το μωρό σου είναι μια χαρά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Μόλις γύρισα πτώμα από το νοσοκομείο, αλλά χαρούμενη! Το τέρας είναι μια χαρά! Τελικά έπαθα αποκόλληση πλακούντα! Και το πιο τρελό το έπαθα χωρίς να κάνω, σηκώσω, τεντώσω τίποτα! Απλά περπάτησα, άλλαξα σεντόνια και μαγείρεμα! Τι να πω;;;

Μας έκανε και χάσαμε 10 χρόνια από την ζωή μας, χώρια την στεναχώρια και την τρομάρα μέσα στο βράδυ! 
Μου έδωσε αντιβίωση, utrogestan και lentogest ενέσεις. Μόνο στο σπίτι και χαλαρά! Έξω καθόλου για 15 ΗΜΕΡΕΣ!!!!
 

σας ευχαριστώ όλες για την θετική σας ενέργεια και κορίτσια μου σε όλες σας ΠΡΟΣΟΧΗ! Από εκεί που δεν το περιμένεις, χάνεις ξαφνικά τον κόσμο! 
 

Συνεχίζουμε αισιόδοξα και με πίστη....

σας φιλώ
 

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα καλά με το μωράκι σου! Πολύ χάρηκα! 

Ενταξει πραγματικα μας κατατρομαξες.. παλι καλα το μωρουλι σου κ εσυ ειστε μια χαρα.. Μια ερωτηση θελω να σου κανω.. σε επιανε κοπωση οι πονοι απο την αρχη της εγκυμοσυνης σου;; γιατι εγω ειμαι ετσι ακομα κ τωρα στις 19 εβδομαδες και με αυτε; τις απλες δουλειες κουραζομαι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ετσι,χωρίς λόγο?

Μου είπε είναι καλό για τις κράμπες γιατί είχα που και που κάποιες

Κορίτσια άλλη μια κοπέλα δεν ήταν να κάνει σήμερα β επιπέδου? Είμαστε τόσες που έχω μπερδευτεί.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Μου είπε είναι καλό για τις κράμπες γιατί είχα που και που κάποιες

Κορίτσια άλλη μια κοπέλα δεν ήταν να κάνει σήμερα β επιπέδου? Είμαστε τόσες που έχω μπερδευτεί.... 

Κορίτσια εμείς πινακακι πότε θα κάνουμε???

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Ενταξει πραγματικα μας κατατρομαξες.. παλι καλα το μωρουλι σου κ εσυ ειστε μια χαρα.. Μια ερωτηση θελω να σου κανω.. σε επιανε κοπωση οι πονοι απο την αρχη της εγκυμοσυνης σου;; γιατι εγω ειμαι ετσι ακομα κ τωρα στις 19 εβδομαδες και με αυτε; τις απλες δουλειες κουραζομαι..

Επρεπε να με έβλεπες τι έπαθα όταν είδα την πλημμύρα! ΣOK! Όταν περπατάω λαχανιάζω και σε μερικές δουλειές όπως σφουγγάρισμα! 
τώρα βέβαια κανόνισα να έρθει γυναίκα!


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Επρεπε να με έβλεπες τι έπαθα όταν είδα την πλημμύρα! ΣOK! Όταν περπατάω λαχανιάζω και σε μερικές δουλειές όπως σφουγγάρισμα! 
τώρα βέβαια κανόνισα να έρθει γυναίκα!

Εγώ πάντως από δουλειές κάνω μόνο ότι είναι απαραίτητο!!! Με.την παραμικρή κούραση που νιώθω σταματάω!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ πάντως από δουλειές κάνω μόνο ότι είναι απαραίτητο!!! Με.την παραμικρή κούραση που νιώθω σταματάω!!!

Και πολύ καλά κάνεις! Μην ρισκάρεις για τίποτα! Οι δουλειές γίνονται, για τα μωράκια σου όμως έκανες τόσο κόπο και προσπάθεια! Δεν συγκρίνεται με τίποτα στον κόσμο! 
 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Και πολύ καλά κάνεις! Μην ρισκάρεις για τίποτα! Οι δουλειές γίνονται, για τα μωράκια σου όμως έκανες τόσο κόπο και προσπάθεια! Δεν συγκρίνεται με τίποτα στον κόσμο! 
 

Ακριβώς...σιγά μη σκάσω για τις δουλειές!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Μόλις γύρισα πτώμα από το νοσοκομείο, αλλά χαρούμενη! Το τέρας είναι μια χαρά! Τελικά έπαθα αποκόλληση πλακούντα! Και το πιο τρελό το έπαθα χωρίς να κάνω, σηκώσω, τεντώσω τίποτα! Απλά περπάτησα, άλλαξα σεντόνια και μαγείρεμα! Τι να πω;;;

Μας έκανε και χάσαμε 10 χρόνια από την ζωή μας, χώρια την στεναχώρια και την τρομάρα μέσα στο βράδυ! 
Μου έδωσε αντιβίωση, utrogestan και lentogest ενέσεις. Μόνο στο σπίτι και χαλαρά! Έξω καθόλου για 15 ΗΜΕΡΕΣ!!!!
 

σας ευχαριστώ όλες για την θετική σας ενέργεια και κορίτσια μου σε όλες σας ΠΡΟΣΟΧΗ! Από εκεί που δεν το περιμένεις, χάνεις ξαφνικά τον κόσμο! 
 

Συνεχίζουμε αισιόδοξα και με πίστη....

σας φιλώ
 

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα καλά με το μωράκι σου! Πολύ χάρηκα! 

Κοριτσι μου ολα καλα...κανε οτι σου ειπε ο.γιατρος και.ολα θα πανε καλα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Επρεπε να με έβλεπες τι έπαθα όταν είδα την πλημμύρα! ΣOK! Όταν περπατάω λαχανιάζω και σε μερικές δουλειές όπως σφουγγάρισμα! 
τώρα βέβαια κανόνισα να έρθει γυναίκα!

ενταξει εννοειται καλα εκανες!! ευχομαι να ξεχασεις συ τομα αυτη τη δυσαρεστη εμπειρια και παρομοιες περιπτωσεις εγω να προσεχουμε παραπανω. και πως να μην παθεις σοκ ειναο δυνατον;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Ακριβώς...σιγά μη σκάσω για τις δουλειές!!!

μωρε καλα τα λετε οταν εχεις κ αλλο μικρο παιδι σπιτι γινονται αναγκαστικα καποιες δουλειες..να τον πλυνεις απο κακακια, να του μαγειρεψεις, να παιξεις μαζι του και κατανοει κιολας ο γλυκος μου οταν του λεω συχνα πως ποναει η κοιλια μου, λεει γιατι μαμα αφου πηρες τα φαρμακακια σου.. ελα κατσε διπλα μου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

μωρε καλα τα λετε οταν εχεις κ αλλο μικρο παιδι σπιτι γινονται αναγκαστικα καποιες δουλειες..να τον πλυνεις απο κακακια, να του μαγειρεψεις, να παιξεις μαζι του και κατανοει κιολας ο γλυκος μου οταν του λεω συχνα πως ποναει η κοιλια μου, λεει γιατι μαμα αφου πηρες τα φαρμακακια σου.. ελα κατσε διπλα μου..

Καλημέρα κορίτσι μου!!!! Η αλήθεια είναι ότι έχεις απόλυτο δίκιο!! Αν έχεις παιδάκια δεν μπορείς ούτε να κάθεσαι ούτε να ξεκουραζεσαι συνέχεια!!!

 

Να ρωτήσω κάτι βρε κοριτσια, εσείς τώρα ποια βαφή για τα μαλλιά χρησιμοποιήσετε??? Μάρκα δηλ.


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!! Η αλήθεια είναι ότι έχεις απόλυτο δίκιο!! Αν έχεις παιδάκια δεν μπορείς ούτε να κάθεσαι ούτε να ξεκουραζεσαι συνέχεια!!!

 

Να ρωτήσω κάτι βρε κοριτσια, εσείς τώρα ποια βαφή για τα μαλλιά χρησιμοποιήσετε??? Μάρκα δηλ.

Καλημερα εγω τιποτα τωρα γιατι δεν εχω ασπρες αλλα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη με του κορρε που τα ειχα πιο ανοιχτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mommytobe said:

Μου είπε είναι καλό για τις κράμπες γιατί είχα που και που κάποιες

Κορίτσια άλλη μια κοπέλα δεν ήταν να κάνει σήμερα β επιπέδου? Είμαστε τόσες που έχω μπερδευτεί.... 

Καλημέρα !

Ναι κι εγώ έκανα χθες απλά πάλι τα νέα ήταν κάπως και δεν είχα όρεξη να γράψω. 
Σε γενικές γραμμές ήταν οκ οι μετρήσεις και των 2 μωρών. Με το αγόρι όλα τέλεια , καμία ανησυχία. Με το κορίτσι βρήκε μια μικρή συλλογή υγρου γύρω από την καρδιά και έχουμε ήδη κλείσει σε καρδιολόγο την Τετάρτη ραντεβού μα το δει κι εκείνη για μια εκτίμηση. Εκτός αυτού το κορίτσι έχει κοντά μακρά άκρα. Αυτό το είχαμε δει εδώ κ ένα μήνα και σε όλο αυτό το διάστημα οι μετρήσεις για χεράκια ποδαράκια βγαίνουν 2 εβδομάδες πίσω από την ηλικία. Και μας είπε ότι επειδη είναι και το κοντό ρινικό και τα κοντά άκρα και η συλλογή του υγρού μήπως πρέπει να ψάξουμε παραπάνω το μωρό (παρότι έχουμε κάνει ήδη μοριακό καρυοτυπο που βγήκε οκ). 
είμαστε λοιπόν τρελαμένοι απο χθες γιατί δεν ξέρουμε τι να κάνουμε και πόσο να ψάξουμε και τι ... 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!! Η αλήθεια είναι ότι έχεις απόλυτο δίκιο!! Αν έχεις παιδάκια δεν μπορείς ούτε να κάθεσαι ούτε να ξεκουραζεσαι συνέχεια!!!

 

Να ρωτήσω κάτι βρε κοριτσια, εσείς τώρα ποια βαφή για τα μαλλιά χρησιμοποιήσετε??? Μάρκα δηλ.

Καλημέρα, δεν τα έχω βάψει από τότε που έμεινα έγκυος. Και να φανταστείς τα είχα βαμμένα ξανθά! Τώρα είμαι σαν κάτι γυφτάκια :P αλλά από την στιγμή που είμαι σπίτι δεν θα τα βάψω....τουλάχιστον μέχρι να μου την δώσει αυτό που βλέπω!  
 

Οι περισσότερες όμως παίρνουν του Κορρέ 

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα !

Ναι κι εγώ έκανα χθες απλά πάλι τα νέα ήταν κάπως και δεν είχα όρεξη να γράψω. 
Σε γενικές γραμμές ήταν οκ οι μετρήσεις και των 2 μωρών. Με το αγόρι όλα τέλεια , καμία ανησυχία. Με το κορίτσι βρήκε μια μικρή συλλογή υγρου γύρω από την καρδιά και έχουμε ήδη κλείσει σε καρδιολόγο την Τετάρτη ραντεβού μα το δει κι εκείνη για μια εκτίμηση. Εκτός αυτού το κορίτσι έχει κοντά μακρά άκρα. Αυτό το είχαμε δει εδώ κ ένα μήνα και σε όλο αυτό το διάστημα οι μετρήσεις για χεράκια ποδαράκια βγαίνουν 2 εβδομάδες πίσω από την ηλικία. Και μας είπε ότι επειδη είναι και το κοντό ρινικό και τα κοντά άκρα και η συλλογή του υγρού μήπως πρέπει να ψάξουμε παραπάνω το μωρό (παρότι έχουμε κάνει ήδη μοριακό καρυοτυπο που βγήκε οκ). 
είμαστε λοιπόν τρελαμένοι απο χθες γιατί δεν ξέρουμε τι να κάνουμε και πόσο να ψάξουμε και τι ... 

Καλημέρα κοπέλα μου,  δεν υπάρχει η πιθανότητα η μπέμπα σας να είναι απλά μικρή; 
Όπως και να έχει ψάξτο για το καλύτερο της μικρής σου! 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...