Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Nephele78 είπε:

Και εγώ 5 κιλά πηρα.απο που εβγαλε συμπερασμα για να παρεις ινσουλινη; Γλυκοζυλιωμενη ποσο εχεις κ σακχαρο νηστειας; Ε μηπως να δειτε κ τη καμπυλη και μετα;;;Εγω δεν εχω κανει ακομα ..εχεις κληρονομικο;

Είδε ανεβασμένο το ζάχαρο νηστείας και από την Β επιπέδου τα γραφήματα με την κοιλιά του μωρού ήταν πάνω από το φυσιολογικό! Ενέσεις θα ξεκινήσω μετά την καμπϋλη ΑΠΛΑ με προετοίμασε ότι δεν θα τις αποφύγω! 
Ηδη ξεκίνησα μέτρημα ζαχάρου ΜΕΤΑ το φαγητό (ΠΡΩΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΒΡΑΔΥ) και όντως ξεφεύγω από τα όρια ρε γαμώτο! Θα προσέξω πλέον την διατροφή, όχι ΤΙΠΟΤΑ άλλο, μόνο και ΜΟΝΟ για την μπουμπού μου!


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Είδε ανεβασμένο το ζάχαρο νηστείας και από την Β επιπέδου τα γραφήματα με την κοιλιά του μωρού ήταν πάνω από το φυσιολογικό! Ενέσεις θα ξεκινήσω μετά την καμπϋλη ΑΠΛΑ με προετοίμασε ότι δεν θα τις αποφύγω! 
Ηδη ξεκίνησα μέτρημα ζαχάρου ΜΕΤΑ το φαγητό (ΠΡΩΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΒΡΑΔΥ) και όντως ξεφεύγω από τα όρια ρε γαμώτο! Θα προσέξω πλέον την διατροφή, όχι ΤΙΠΟΤΑ άλλο, μόνο και ΜΟΝΟ για την μπουμπού μου!

Βεβαια να προσεξεις,μηντρως οτι ναναι..με διατροφη διορθωνεται σιγουρα ,μια ιδεα ειναι κ το φαγητο.μπορεις να τα καταφερεις!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Αρρωστησε γενικα ή απο Η1Ν1;;  γιατι το εμβόλιο προφανως και δεν προστατεύει απο ολες τις ιωσεις,  απλα απο την εποχιακη γρίπη που ειναι και η πιο επικίνδυνη 

Γενικά από ίωση! Παρ όλα αυτά της είπαν για την παρτηδα του συγκεκριμένου εμβόλου ότι δεν ήταν καθόλου καλή!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ όταν γέννησα τον γιο μου ,τον Γενάρη του 2018  , Δεν είχα κάνει το εμβόλιο ούτε πριν, ούτε μετά μας το ζήτησε ο παιδίατρος. Τώρα βέβαια η γυναικολογος δεν μου έχει πει κάτι πάλι, αλλά θα την ρωτήσω γτ ο μικρός πάει παιδικό κ όλο κ κάτι φέρνει ;-)


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Γενικά από ίωση! Παρ όλα αυτά της είπαν για την παρτηδα του συγκεκριμένου εμβόλου ότι δεν ήταν καθόλου καλή!

Πέρυσι μου είπε η παιδίατρος ότι η Η1Ν1 είχε μεταλλαχτεί γι αυτό δεν έπιασαν τα εμβόλια.. Εγώ είμαι ακόμα σε διλλημα για το εμβόλιο. Φοβάμαι για μένα.. Αλλά ο άντρας μου και ο γιος μου δεν θέλουν να το κάνουν. :mellow:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, valentina23 είπε:

Πέρυσι μου είπε η παιδίατρος ότι η Η1Ν1 είχε μεταλλαχτεί γι αυτό δεν έπιασαν τα εμβόλια.. Εγώ είμαι ακόμα σε διλλημα για το εμβόλιο. Φοβάμαι για μένα.. Αλλά ο άντρας μου και ο γιος μου δεν θέλουν να το κάνουν. :mellow:

Α!!! Μπορεί γι'αυτό!!! Να κάνεις αυτό που θεωρείς καλύτερο για τον εαυτό σου!!!

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Renaki80 είπε:

Είδε ανεβασμένο το ζάχαρο νηστείας και από την Β επιπέδου τα γραφήματα με την κοιλιά του μωρού ήταν πάνω από το φυσιολογικό! Ενέσεις θα ξεκινήσω μετά την καμπϋλη ΑΠΛΑ με προετοίμασε ότι δεν θα τις αποφύγω! 
Ηδη ξεκίνησα μέτρημα ζαχάρου ΜΕΤΑ το φαγητό (ΠΡΩΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΒΡΑΔΥ) και όντως ξεφεύγω από τα όρια ρε γαμώτο! Θα προσέξω πλέον την διατροφή, όχι ΤΙΠΟΤΑ άλλο, μόνο και ΜΟΝΟ για την μπουμπού μου!

Πόσο ήταν το ζάχαρο σου?Εγω περιμένω να δω απο την καμπύλη.

Οταν λες η κοιλιτσα πανω απο το φυσιολογικο ηταν εκτος οριου?Σου το επεσημαναν δηλαδη στη ν επιπεδου?

Εγώ εχω βαλει 2 κιλα.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει κ ούτε θα κάνω το εμβόλιο... 

Πέρα του ότι πέρυσι είχε 70%αποτυχία, έχω 3 παιδια κ κάθε χρονιά ότι κυκλοφορεί το κονομαμε χαλαρά. Την η1ν1 τη πέρασα ούσα έγκυος στην 1η μου κόρη, το 2010.δε κατακαβα τίποτα εκτός από λίγο πυρετό. Ωστόσο παραλίγο από βλακεια γιατρού να χάσω το παιδί... Δε θα το ξεχάσω ποτέ! 

Γενικά εμβόλιο που δεν έχει δοκιμαστεί ειδικά σε εγκύους δε κάνω (εδώ κοιτάμε να μη παίρνουμε ντεπον που λέει ο λόγος...) 

  • Μου αρέσει 1

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Για όλα.αυτα περί εμβολιων,ειδικοι ειναι οι γιατροι.Απ.τη στιγμη που ολοι οι γιατροι ειναι καθετοι ως προς αυτο,εμεις τους ακούμε.

Εκτος αν θεωρουμε οτι ξερουμε καλυτερα απ τους γιατρούς.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά βήχω και χλαπ...αιμοραγία....έχω πόνους και φοβάμαι για τα χειρότερα....κορίτσια βάλτε με στην προσευχή σας.....έκανα ΕΝΕΣΗ lentogest και το ΠΡΩΙ υπέρηχο....την μπουμπου μου δεν την έχω ξανακούσει.....:( πολύ φοβάμαι ότι το ταξίδι μου τελειώνει εδώ.......

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 3

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renaki80 είπε:

Ξαφνικά βήχω και χλαπ...αιμοραγία....έχω πόνους και φοβάμαι για τα χειρότερα....κορίτσια βάλτε με στην προσευχή σας.....έκανα ΕΝΕΣΗ lentogest και το ΠΡΩΙ υπέρηχο....την μπουμπου μου δεν την έχω ξανακούσει.....:( πολύ φοβάμαι ότι το ταξίδι μου τελειώνει εδώ.......

Τί συνέβη έτσι ξαφνικά :( μίλησες με τον γιατρό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Τί συνέβη έτσι ξαφνικά :( μίλησες με τον γιατρό;

Εκει που κοιμόμουν έβηξα δυο ΦΟΡΕΣ και ΞΑΦΝΙΚΑ ένιωσα ΕΝΑ χλαπ! Λέω ας πάω ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΔΩ.....ΠΛΗΜΜΥΡΑ ΣΤΑ ΑΙΜΑΤΑ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΠΕΡΠΑΤΗΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΜΑΖΕΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ! 
ΜΙΛΗΣΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΙΑ ΣΤΙΣ 2:30 ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ 10!!! ΑΛΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΡΝ ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΠΛΕΟΝ, ΕΝΩ ΕΡΙΧΝΕ ΚΛΩΤΣΙΕΣ....

ΠΑΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΚΑΙ ΟΙ ΩΡΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΓΟΝΟΜΕΤΡΟ.......

ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.......


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Joka είπε:

Για όλα.αυτα περί εμβολιων,ειδικοι ειναι οι γιατροι.Απ.τη στιγμη που ολοι οι γιατροι ειναι καθετοι ως προς αυτο,εμεις τους ακούμε.

Εκτος αν θεωρουμε οτι ξερουμε καλυτερα απ τους γιατρούς.

Εμένα ο δικός μου δεν είναι καθετος!!! Ακόμα.κι εδώ οι απόψεις διίστανται!!!

Just now, Renaki80 είπε:

Εκει που κοιμόμουν έβηξα δυο ΦΟΡΕΣ και ΞΑΦΝΙΚΑ ένιωσα ΕΝΑ χλαπ! Λέω ας πάω ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΔΩ.....ΠΛΗΜΜΥΡΑ ΣΤΑ ΑΙΜΑΤΑ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΠΕΡΠΑΤΗΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΜΑΖΕΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ! 
ΜΙΛΗΣΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΙΑ ΣΤΙΣ 2:30 ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ 10!!! ΑΛΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΡΝ ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΠΛΕΟΝ, ΕΝΩ ΕΡΙΧΝΕ ΚΛΩΤΣΙΕΣ....

ΠΑΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΚΑΙ ΟΙ ΩΡΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΓΟΝΟΜΕΤΡΟ.......

ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.......

Κορίτσι μου είναι δυνατόν από ένα φτέρνισμα να χαθεί ολόκληρο παιδί...μην το σκέφτεσαι!! Να δεις που θα είναι όλα καλά κι αυτό θα είναι ένα τυχαίο γεγονός! Η σκέψη μας η προσευχή μας είναι μαζί σου!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Ξαφνικά βήχω και χλαπ...αιμοραγία....έχω πόνους και φοβάμαι για τα χειρότερα....κορίτσια βάλτε με στην προσευχή σας.....έκανα ΕΝΕΣΗ lentogest και το ΠΡΩΙ υπέρηχο....την μπουμπου μου δεν την έχω ξανακούσει.....:( πολύ φοβάμαι ότι το ταξίδι μου τελειώνει εδώ.......

Κορίτσι μου ανησύχησα που το διάβασα.. Εύχομαι να μην είναι κάτι σημαντικό.. Μήπως κουράστηκες με τις δουλειές χθες και αυτό είναι όλο. Να μας γράψεις νέα σου. Δεν νομίζω έτσι ξαφνικά με το τίποτα να έπαθε κάτι κακό το μωρό. Το ότι δεν το νοιωθεις μη σε ανησυχεί γιατί μπορεί απλά να έτυχε να κοιμάται...

Τώρα πως είσαι; Έχεις αίμα , πονάς;

Just now, Τουτουνι είπε:

Εμένα ο δικός μου δεν είναι καθετος!!! Ακόμα.κι εδώ οι απόψεις διίστανται!!!

Κορίτσι μου είναι δυνατόν από ένα φτέρνισμα να χαθεί ολόκληρο παιδί...μην το σκέφτεσαι!! Να δεις που θα είναι όλα καλά κι αυτό θα είναι ένα τυχαίο γεγονός! Η σκέψη μας η προσευχή μας είναι μαζί σου!

Συμφωνώ δεν είναι όλοι κάθετοι. Εμένα ο γιατρός μου για παράδειγμα δεν θέλει να το κάνω , μας είπε καλύτερα να το κάνει ο άντρας πχ και όσοι συναναστρέφομαι αλλά για μένα προτιμά να μην το κάνω.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσι μου ανησύχησα που το διάβασα.. Εύχομαι να μην είναι κάτι σημαντικό.. Μήπως κουράστηκες με τις δουλειές χθες και αυτό είναι όλο. Να μας γράψεις νέα σου. Δεν νομίζω έτσι ξαφνικά με το τίποτα να έπαθε κάτι κακό το μωρό. Το ότι δεν το νοιωθεις μη σε ανησυχεί γιατί μπορεί απλά να έτυχε να κοιμάται...

Τώρα πως είσαι; Έχεις αίμα , πονάς;

Συμφωνώ δεν είναι όλοι κάθετοι. Εμένα ο γιατρός μου για παράδειγμα δεν θέλει να το κάνω , μας είπε καλύτερα να το κάνει ο άντρας πχ και όσοι συναναστρέφομαι αλλά για μένα προτιμά να μην το κάνω.

ΕΧΩ ΑΙΜΑΤΑΚΙ ΑΚΟΜΑ, ΦΕΥΓΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΙΣ 10. 

 

ΣΤΕΙΛΤΕ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ, ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...