Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, mommytobe είπε:

εχω κανει αρκετα ψωνια μπορω να πω..μου εμειναν μονο τα μεγαλα που το σαββατο μετα την β επιπεδου κανονισαμε να παμε να δουμε για λικνο, καροτσι, αλλαξιερα κτλπ γιατι εδω σε μας δεν εχει πολλα μαγαζια και με την ευκαιρια που θα ειμαστε διπλα να παμε να δουμε...και εγω ετσι πιστευω οτι σημερα μπηκα στον 6ο...πως περναει ετσι ο καιρος..ανυπομονω να ερθει ο φεβρουαριος:wub: 

Αχ κορίτσι μου!!! Τα ωραιότερα ψώνια θα κάνεις μετά την ωραιότερη β επιπέδου που θα κάνεις!!!!

Εγώ θα γεννήσω τον Γενάρη!!! Κι εγώ ανυπομονώ!! 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Efinikolaou said:

Εμένα με κράτησε 45 λεπτά περίπου... 

Στις 23 έχω το ντομπλεεερ!!

Ο άλλος όμως που είχα κάνει την 2η Αυχενική, ζητάει 160 με απόδειξη για την β !!! 

Με κανονική απόδειξη είναι το 180 που σου είπα. Αλλιώς με λίγο μικρότερη το κάνει 140.. 

Τωρα πάει .. σημασία έχει που είναι καλά τα μωρά !! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Αχ κορίτσι μου!!! Τα ωραιότερα ψώνια θα κάνεις μετά την ωραιότερη β επιπέδου που θα κάνεις!!!!

Εγώ θα γεννήσω τον Γενάρη!!! Κι εγώ ανυπομονώ!! 

νομιζω αυτα ειναι τα πιο δυσκολα ψωνια χαχαχα..εχεις τοσες επιλογες που πιστευω θα ειναι πολυ δυσκολο να καταληξουμε καπου χαχαχαχα..θα εισαι η πρωτη που θα παρει σειρα για να παρει τα μωρακια της αγκαλιτσα:wub: θα περασει τοσο γρηγορα ο καιρος που χαμπαρι δεν θα παρουμε, οπως συμβαινει και τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Μα εγώ είμαι κοντουλα!!! Μόλις 1.60 ύψος.... χαχαχχαχαχαχχαχαχαχα

Ναι γιατί εγώ με το 1,65 τον έχω τον Φασουλα στο τζάμπολ !!! Χαχαχα :) 

Just now, chris79 said:

Ναι γιατί εγώ με το 1,65 τον έχω τον Φασουλα στο τζάμπολ !!! Χαχαχα :) 

Δεν είσαι κοντουλα ... είσαι αδυνατούλα!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

νομιζω αυτα ειναι τα πιο δυσκολα ψωνια χαχαχα..εχεις τοσες επιλογες που πιστευω θα ειναι πολυ δυσκολο να καταληξουμε καπου χαχαχαχα..θα εισαι η πρωτη που θα παρει σειρα για να παρει τα μωρακια της αγκαλιτσα:wub: θα περασει τοσο γρηγορα ο καιρος που χαμπαρι δεν θα παρουμε, οπως συμβαινει και τωρα...

Αμήν Παναγία μου!!! Εμείς ακόμα τα "βαρια" ψώνια δεν τα έχουμε κάνει, αλλά σίγουρα σε λίγο θα ξεκινήσουμε κι εμείς!

Just now, chris79 είπε:

Ναι γιατί εγώ με το 1,65 τον έχω τον Φασουλα στο τζάμπολ !!! Χαχαχα :) 

Δεν είσαι κοντουλα ... είσαι αδυνατούλα!! 

Χαχαχαχαχχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια για πείτε γνώμες. Στο υπνοδωμάτιο μας εχει περιορισμένο χώρο κ επομένως μια κούνια ακόμα κ μικρή δύσκολα θα μπει. Σκεφτόμουν λοιπόν να πάρουμε ένα λίκνο ώστε να μείνει όσο περισσότερο γίνεται (ιδανικά να χωράει μέχρι ενός έτους) έχετε να προτείνεται κάποιον ευρύχωρο ή κατι άλλο; φυσικά θα έχουμε κ καλάθα αλλα σε αυτήν δεν νομίζω να κατσει μετα τους 3-4 μήνες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Efinikolaou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Έκανα την β επιπέδου εχθές και όλα καλά!! Το κοριτσάκι 375γρ και το αγοράκι 333γρ ! Πάνε όλα καλά μου είπε!! Ρε κορίτσια μου φάνηκαν πολλά τα χρήματα που έδωσα..200 ευρώ... έσεις πόσα δώσατε?

Είναι μια εξαιρετική στο Ιασώ αλλά δεν γνωρίζω όνομα ..

Κορίτσια και εγώ τρώω αρκετά πλέον ...αποφεύγω  να ζυγιστω!!

Μπραβο εφακι μας! Εγω 120 χωρις απόδειξη για ενα μωρακι,  αλλιως ηταν 150! Οποτε καλα μ φαίνονται! 

πρίν από 26 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Αρχικά μπράβο που όλα είναι τέλεια με τα μωράκια σου!!!! Πάμε δυνατά για ψώνια και προετοιμασίες τώρα!!!

200ε κι εμένα μου φαίνονται παρά πολλά! Εγώ πλήρωσα 140!   

Κορίτσια μου ζυγηστικα τελικά χθες!! Έφτασα τα 57 κιλά...αχ....

Πλακα κανεις μια χαρα εισαι,  εγω 67,5 με 1,70 υψος αλλα ενα μωρο,  εσυ εχεις κ 2!! Απολυτα λογικο! ❤️ 

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Γύρω στα 250€ είχα πληρώσει τότε στην β επιπέδου εδώ στα Χανιά. Φωτιά και λαύρα δηλαδή. 1,5 ώρα σίγουρα. Είχα απογοητευτεί πραγματικά. Πονούσα από την ξάπλα.

1 ωρα εμεις, μετα μισαωρακι για διάλειμμα κ περπάτημα και επειτα αλλα 45.. Μια φιλη μ πηγε 3 φορες! Δεν πειράζει καλύτερα να ειμαστε σιγουρες! ❤️ 

Just now, Mari@nna είπε:

Κορίτσια για πείτε γνώμες. Στο υπνοδωμάτιο μας εχει περιορισμένο χώρο κ επομένως μια κούνια ακόμα κ μικρή δύσκολα θα μπει. Σκεφτόμουν λοιπόν να πάρουμε ένα λίκνο ώστε να μείνει όσο περισσότερο γίνεται (ιδανικά να χωράει μέχρι ενός έτους) έχετε να προτείνεται κάποιον ευρύχωρο ή κατι άλλο; φυσικά θα έχουμε κ καλάθα αλλα σε αυτήν δεν νομίζω να κατσει μετα τους 3-4 μήνες. 

Κοριτσι κ εμεις δεν εχουμε χώρο κ σκέφτομαι για λικνο σε συγκεκριμένες διαστασεις αυτα με το διχτυ γυρω γυρω! Να ειμαστε παρεα στο δωμάτιο κ μετα να φτιαξουμε το παιδικο τωρα δεν κανω τίποτα 

Παντως κοριτσια εμεις δεν εχουμε ψωνίσει τιποτα!!! Μαζευω τα χρήματα σιγα σιγα κ λεω να ξεκινησω τωρα την έρευνα.  Πιο πολυ με προβληματιζει το καροτσακι γιατι ειναι τα πιο πολλα λεφτα κ θελω να μ βγει καλο! Λεω απο Νοεμβρίο να ξεκινησω αγορες 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Παντως κοριτσια εμεις δεν εχουμε ψωνίσει τιποτα!!! Μαζευω τα χρήματα σιγα σιγα κ λεω να ξεκινησω τωρα την έρευνα.  Πιο πολυ με προβληματιζει το καροτσακι γιατι ειναι τα πιο πολλα λεφτα κ θελω να μ βγει καλο! Λεω απο Νοεμβρίο να ξεκινησω αγορες 

Το καρότσι να κοιτάξεις να σε βολεύει, να χωράει σε αυτοκίνητο, ασανσερ (αν έχετε) και να κλείνει εύκολα (χωρίς να αφαιρείς εξαρτήματα)..στα καταστήματα προωθούν τα ακριβά. Και προς τα εκεί να κινηθείς πάλι με τα κριτήριά σου θα πας...όταν έψαχνα μου έλεγαν ε, και να μην χωράει στο αυτοκίνητο κοίτα; τα έχουν βγάλει να βγαίνουν οι ρόδες για να χωράει παντού! Κάτσε μετά με βρέφος να αφαιρείς ρόδες για να το βάλεις στο αυτοκίνητο, ενώ αυτές έχουν πατήσει ό,τι υπάρχει στον δρόμο... ή μου έλεγαν κοίτα; έχει αναρτήσεις!! και τα ροδάκια ήταν πλαστικά! Την δουλειά τους κάνουν οι άνθρωποι βέβαια, αλλά να κάνουμε και εμείς τη δική μας. 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Το καρότσι να κοιτάξεις να σε βολεύει, να χωράει σε αυτοκίνητο, ασανσερ (αν έχετε) και να κλείνει εύκολα (χωρίς να αφαιρείς εξαρτήματα)..στα καταστήματα προωθούν τα ακριβά. Και προς τα εκεί να κινηθείς πάλι με τα κριτήριά σου θα πας...όταν έψαχνα μου έλεγαν ε, και να μην χωράει στο αυτοκίνητο κοίτα; τα έχουν βγάλει να βγαίνουν οι ρόδες για να χωράει παντού! Κάτσε μετά με βρέφος να αφαιρείς ρόδες για να το βάλεις στο αυτοκίνητο, ενώ αυτές έχουν πατήσει ό,τι υπάρχει στον δρόμο... ή μου έλεγαν κοίτα; έχει αναρτήσεις!! και τα ροδάκια ήταν πλαστικά! Την δουλειά τους κάνουν οι άνθρωποι βέβαια, αλλά να κάνουμε και εμείς τη δική μας. 

Να βγαινουν οι ροδες;;;  χαχαχαχ καλα το έχουν παει σε αλλο επιπέδο! Καμια ιδεα για μαρκα και μοντελο;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joann είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! 

Εγώ στα δίδυμα δεν είχα κάνει καρδιολογικό έλεγχο γιατί ήταν όλα καλα στην β επιπέδου και δεν μου το σύστησαν. Σε αυτή την εγκυμοσύνη επειδή το μωρό κάνει κάτι αρρυθμίες που εντοπίστηκαν στη β επιπέδου ο γιατρός με έστειλε στο Ωνάσειο στη Λάσκαρη. 100 ευρώ η επίσκεψη και πολύ καλή γιατρός. Σας φιλώ!

Γεια σου κοριτσι.Πως κλεινεις ραντεβού εκει?Παιρνεις τηλεφωνο στο Ωνασειο για απογευματινο ραντεβου?Σου κλεινουν άμεσα?Τι σου ειπε για τις αρρυθμιες?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Paris.33 είπε:

Μπραβο εφακι μας! Εγω 120 χωρις απόδειξη για ενα μωρακι,  αλλιως ηταν 150! Οποτε καλα μ φαίνονται! 

Πλακα κανεις μια χαρα εισαι,  εγω 67,5 με 1,70 υψος αλλα ενα μωρο,  εσυ εχεις κ 2!! Απολυτα λογικο! ❤️ 

1 ωρα εμεις, μετα μισαωρακι για διάλειμμα κ περπάτημα και επειτα αλλα 45.. Μια φιλη μ πηγε 3 φορες! Δεν πειράζει καλύτερα να ειμαστε σιγουρες! ❤️ 

Κοριτσι κ εμεις δεν εχουμε χώρο κ σκέφτομαι για λικνο σε συγκεκριμένες διαστασεις αυτα με το διχτυ γυρω γυρω! Να ειμαστε παρεα στο δωμάτιο κ μετα να φτιαξουμε το παιδικο τωρα δεν κανω τίποτα 

Παντως κοριτσια εμεις δεν εχουμε ψωνίσει τιποτα!!! Μαζευω τα χρήματα σιγα σιγα κ λεω να ξεκινησω τωρα την έρευνα.  Πιο πολυ με προβληματιζει το καροτσακι γιατι ειναι τα πιο πολλα λεφτα κ θελω να μ βγει καλο! Λεω απο Νοεμβρίο να ξεκινησω αγορες 

Ναι αυτές με το δίχτυ τις έχω δει αλλά λένε μεχρι 6 μηνών, βεβαια ισως χωράει κ αργότερα αλλα πως θα τι ξέρουμε αυτό; για καρότσι θα σου πρότεινα να επενδύσεις σε κάτι καλό με την έννοια ότι θα το χρησιμοποιείς 3-4 χρονια κ αν κανεις κ 2ο για αλλα τόσα. Πάντως εγω λεω να επιμένω μέχρι κ την Black Friday για της μεγάλες αγορές μήπως κ πετύχουμε κάτι πιο οικονομικό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Γεια σου κοριτσι.Πως κλεινεις ραντεβού εκει?Παιρνεις τηλεφωνο στο Ωνασειο για απογευματινο ραντεβου?Σου κλεινουν άμεσα?Τι σου ειπε για τις αρρυθμιες?

Παιρνεις απλα τηλέφωνο στο Ωνάσειο και κλεινεις ραντεβού. Πρωινό.Εύκολο είναι. Μου έκλεισαν για την επόμενη εβδομάδα εμένα. 

Με παρακολουθεί κάθε εβδομάδα (χωρίς χρέωση) για να δούμε πως πηγαίνει γιατι υποτίθεται με την πρόοδο της εγκυμοσύνης πως στρώνουν οι αρρυθμίες. Είχα την ατυχία να έχω και μονήρη ομφαλικη αρτηρία και με παρακολουθούν στενά. Περνάμε μια ταλαιπωρία αυτό το διάστημα με όλα αυτά.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Ναι αυτές με το δίχτυ τις έχω δει αλλά λένε μεχρι 6 μηνών, βεβαια ισως χωράει κ αργότερα αλλα πως θα τι ξέρουμε αυτό; για καρότσι θα σου πρότεινα να επενδύσεις σε κάτι καλό με την έννοια ότι θα το χρησιμοποιείς 3-4 χρονια κ αν κανεις κ 2ο για αλλα τόσα. Πάντως εγω λεω να επιμένω μέχρι κ την Black Friday για της μεγάλες αγορές μήπως κ πετύχουμε κάτι πιο οικονομικό. 

Κ εγω εκει πονταρω για αυτο λεω να ξεκινησω μονο έρευνα :P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια .

@Joann και εγώ έχω μονήρη και μου είπε ότι συμβαίνει σε 1/120 εγκυμοσύνες και ότι θα πρέπει να το ξαναδούμε στις 31 εβδομάδες. Μπορεί να επηρεαστεί η ανάπτυξη του εμβρύου αλλά μπορεί να μν σημαίνει και Τπτ. Βέβαια η γυναικολογος θα με δει πιο νωρίς 

οσον αφορά το καροτσι , εμείς είχαμε πάρει ένα που μας άρεσε κ μας βόλευε . Χώραγε στο αυτοκίνητο . Όταν άρχισε να περπατάει ο μικρός όμως δεν καθόταν άλλο  . Ένα χρόνο το χρησιμοποιήσαμε . Για να δούμε στην κόρη .

για το δωμάτιο , για τον πρώτο καιρό θα έχουμε μια καλαθουνα . Τώρα @Mari@nna δεν ξέρω εάν το λίκνο θα σε βολέψει μέχρι το έτος . Θα σου πρότεινα να πας να τα δεις από κοντά και να υπολογίζεις ότι στα μπεμπεκια  τους αρέσει να τεντώνονται και να γυρνάνε κ μήπως σου ξυπνάει επειδή θα χτυπάει στα τοιχώματα .

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi said:

Καλημέρα κορίτσια .

@Joann και εγώ έχω μονήρη και μου είπε ότι συμβαίνει σε 1/120 εγκυμοσύνες και ότι θα πρέπει να το ξαναδούμε στις 31 εβδομάδες. Μπορεί να επηρεαστεί η ανάπτυξη του εμβρύου αλλά μπορεί να μν σημαίνει και Τπτ. Βέβαια η γυναικολογος θα με δει πιο νωρίς 

οσον αφορά το καροτσι , εμείς είχαμε πάρει ένα που μας άρεσε κ μας βόλευε . Χώραγε στο αυτοκίνητο . Όταν άρχισε να περπατάει ο μικρός όμως δεν καθόταν άλλο  . Ένα χρόνο το χρησιμοποιήσαμε . Για να δούμε στην κόρη .

για το δωμάτιο , για τον πρώτο καιρό θα έχουμε μια καλαθουνα . Τώρα @Mari@nna δεν ξέρω εάν το λίκνο θα σε βολέψει μέχρι το έτος . Θα σου πρότεινα να πας να τα δεις από κοντά και να υπολογίζεις ότι στα μπεμπεκια  τους αρέσει να τεντώνονται και να γυρνάνε κ μήπως σου ξυπνάει επειδή θα χτυπάει στα τοιχώματα .

Και εγώ να προσθέσω ότι και ο γιος μου 1,5 χρόνο έμεινε στο καρότσι ... μετά κυνηγάγαμε ... όποτε δεν είναι απαραίτητο ότι το καρότσι θα χρησιμοποιηθεί πολύ καιρό. 
Για λίκνο δυστυχώς δεν έχω γνώμη.
Ειχα βάλει την κούνια στο δωμάτιο (ευτυχώς χώραγε). Βασικα ειχα αρχικά μια καλαθουνα αλλά όταν την είχε δει ο πρώτος μας παιδίατρος είχε φρίξει και μου είχε πει να βγάλω το παιδί από εκεί μέσα ... λόγω άσχημων στρωμάτων (αν είναι στρώματα δηλαδή) που έχουν οι καλαθουνες αφενός και για να μην εμποδίζει κάτι την όραση του παιδιού αφετέρου αφού μέσα στην καλαθουνα ήταν κλεισμένο σε ένα μικρό χώρο που δε μπορούσε να ανοίξει το μάτι (ακόμη κ αν δε βλέπουν πολύ μακριά στην αρχή). Αυτά τα ολιγα ... 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...