Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Paris.33 είπε:

Ου α ου!! Τωρα ξεκινησες να φορας το τζιν;;  εγω εχω σίγουρα 3 εβδομάδες που το εχω αξιοποιησει! Κ σκέφτομαι κ για ενα κολαν τωρα για το σπιτι.. Σ εκαναν τα παλια;; καλε. Μπράβο θα εχεις κ μικρη κοιλιτσα ;) εμεις δεν εχουμε κανενα γνωστό να μας δωσει κ οντως χθες που εκανα τη λιστα κ τα ειδα ολα, δεν τα λες και λιγα.. 

Ειχα κανενα δυο,παντελόνι και βερμούδα με λαστιχο χαμηλοκαβαλα,κατεβαζα και το λαστιχο λιγο πιο κατω,οποτε βολευαν μια χαρα.

Κοιλια μεγαλουτσικη πλεον αλλα απο κιλά μονο 2 οποτε μ ενα τζινακι εγκυμοσύνης βολεύομαι μια χαρά.

Στο σπιτι είμαι κιόλας,σε άδεια οπότε αντε να αγοράσω κι ενα κολάν η μια φόρμα ακόμα.

Το θεωρω σπαταλη να αγορασω ρουχα για λιγους μηνες.

Όσο για τα μωρουδιακά,τα απαραιτητα θα αγοραστουν μονο που θα χρειαστούν τον πρωτο καιρο και τα υπόλοιπα σιγά σιγα,σε εκπτωσεις κλπ.

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

Ειχα κανενα δυο,παντελόνι και βερμούδα με λαστιχο χαμηλοκαβαλα,κατεβαζα και το λαστιχο λιγο πιο κατω,οποτε βολευαν μια χαρα.

Κοιλια μεγαλουτσικη πλεον αλλα απο κιλά μονο 2 οποτε μ ενα τζινακι εγκυμοσύνης βολεύομαι μια χαρά.

Στο σπιτι είμαι κιόλας,σε άδεια οπότε αντε να αγοράσω κι ενα κολάν η μια φόρμα ακόμα.

Το θεωρω σπαταλη να αγορασω ρουχα για λιγους μηνες.

Όσο για τα μωρουδιακά,τα απαραιτητα θα αγοραστουν μονο που θα χρειαστούν τον πρωτο καιρο και τα υπόλοιπα σιγά σιγα,σε εκπτωσεις κλπ.

Συμφωνώ και εγώ απόλυτα. Ακόμα δεν έχω πάρει κάτι . Κάποιες φορές φοράω και φόρμες του συζύγου στο σπίτι η και για περπάτημα.  Από ρουχαλακια έχει πάρει η μαμά μου κάποια φορμακια :) από τα Χριστούγεννα θα αρχίσω να παίρνω εγώ. Επίσης, έχω δει όμορφες ιδέες για πάντες κούνιας που μπορουμε εύκολα να φτιάξουμε μόνες, αρκεί να ξέρουμε λίγο ράψιμο :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Paris.33 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!! Εχει ξεκινησει καποια κοπελα να κανει λίστα ή να κοιταει για πράγματα;;;  εγω σιγα σιγα ξεκινησα την ερευνα για καροτσακι μεχρι να διαλεξω 2 3 σχεδιακια που θα παμε να δούμε κ απο κοντα:wink: 

εγω εχω κρατησει του 1ου μωρου φυσικα απλα το επλυνα.. ειναι ingesina και βολευει πολυ στο ανοιξε κλεισε και στο αυτοκινητο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ειχα κανενα δυο,παντελόνι και βερμούδα με λαστιχο χαμηλοκαβαλα,κατεβαζα και το λαστιχο λιγο πιο κατω,οποτε βολευαν μια χαρα.

Κοιλια μεγαλουτσικη πλεον αλλα απο κιλά μονο 2 οποτε μ ενα τζινακι εγκυμοσύνης βολεύομαι μια χαρά.

Στο σπιτι είμαι κιόλας,σε άδεια οπότε αντε να αγοράσω κι ενα κολάν η μια φόρμα ακόμα.

Το θεωρω σπαταλη να αγορασω ρουχα για λιγους μηνες.

Όσο για τα μωρουδιακά,τα απαραιτητα θα αγοραστουν μονο που θα χρειαστούν τον πρωτο καιρο και τα υπόλοιπα σιγά σιγα,σε εκπτωσεις κλπ.

Κ εγω του πρώτου καιρου εγραψα,  αλλα αν σκεφτεις απο μπανιερο,  κρεμες,  νυχοκοπτες, θερμόμετρα, αλλαξιερα, πανακια κλπ αυτα ειναι πιο πολλα απο τα ρουχακια,  που σίγουρα θα φερουν κ δωρα... Παντως μπραβο που εμεινες στα 2+ κιλα,  εγω στα 4+ ολοστρογγυλα κ σήμερα επισημως:neutral:

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέρα girls... Και εμείς ξεκινήσαμε τα ψώνια... Πήραμε αποστειρωτή και τέτοια διαφορά, ρουχαλάκια (φορμακια, κορμάκι, πιτζαμουλες, κάτι σετακια που μου πήραν οι φίλοι μου από την χαρά τους χαχαχα,καλτσουλες) πετσετουλες και πετσετακια, μπουρνουζι, διαλέξαμε και παράγγειλα με κρεβάτι (πολυμορφικο πήραμε) με την ίδια συρταριερα, μάλλον έχω καταλήξει και σε καρότσι αλλά θα πάω να ξανά δω, μας λείπουν σίγουρα λίκνο, ρελαξ, μπανιέρα, σεντονακια... Αυτά μου έρχονται τώρα έτσι στα γρήγορα... Σχεδόν έτοιμη η προικα του μπέμπη μας.. Θα βάψουμε σε λίγο καιρό και το δωμάτιο (όταν αδειάσει από τις κούτες τις μετακόμισης χαχαχα) και θα στηθούν έπιπλα κτλπ.. 

Θα ηθελα να προσπαθησω θηλασμο οπότε λεω να μην παρω αποστειρωτη απο τωρα.. 1 2 μπιμπερό θα τα πάρω να μην τρεχω τελευταία στιγμή αν δεν τα καταφερω.. Καροτσακι ποιο ειδατε;;  λικνο θελω κ εγω η αλήθεια ειναι γιατι δεν χωραει κουνια στο δωμάτιο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Κ εγω του πρώτου καιρου εγραψα,  αλλα αν σκεφτεις απο μπανιερο,  κρεμες,  νυχοκοπτες, θερμόμετρα, αλλαξιερα, πανακια κλπ αυτα ειναι πιο πολλα απο τα ρουχακια,  που σίγουρα θα φερουν κ δωρα... Παντως μπραβο που εμεινες στα 2+ κιλα,  εγω στα 4+ ολοστρογγυλα κ σήμερα επισημως:neutral:

Αχ ναι και τέτοια πήραμε χάχα.. Θερμόμετρα για το νερό, νυχοκοπτες, χτενες κτλπ ήταν  σετακι, μια συσκευασία παμπερσ και πανάκια γιατί τα βρήκα στο αμαζον σε προσφορά χαχαχα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, pharmacy είπε:

Άιντε μπράβο κοριτσάρα μου..τώρα μολις μπήκα κ τρόμαξα πολύ...δόξα το θεό...το τερατακι είναι εκεί για ν σου δίνει δύναμη...απόλαυσε την ξεκούραση σου...δεν θ ξανάρθουν αυτές οι μέρες.χαχα

Σήμερα είδαμε την φουσκιτσα μας..750γρ μεγάλωσε αρκετά.ειδαμε φάτσα έβαζε κ έβγαζε χέρι από στόμα.μας χαμογέλασε χασμουρηθηκε κ στο τέλος μας γύρισε πλάτη κ κουλουριαστηκε για να κοιμηθεί.. απόλαυση..τον άλλο μήνα μας είπε καμπύλη σακχάρου..είμαι 24+2 κ 10κιλα πάνω...ωωωωω που θα φτάσω όεο;;;;

Τέλεια τα νέα σου! Μπράβο! Καλά έπαθα με αυτό που έγραψες για το τι έκανε το μωρό σου! Απίστευτο να το βλέπεις εεεε;;;;

Εγώ πήγα ένα λίκνο και τσάντα εξόδου (σακίδιο πλάτης) μου άρεσε πάρα πολύ και ξεμυαλίστηκα! 
 

Βρε κορίτσια μήπως να κοιτάζαμε πρώτα για την βαλίτσα μαιευτηρίου; 

1-2 πραγματάκια ξέρω τι θα βάλω (πχ 2 φορμάκια μωρού, πιτζάμες δικές μου, εσώρουχα, βούρτσες κλπ) αλλά για πείτε μου εάν γνωρίζετε κάτι παραπάνω. 
 

Εγώ την Παρασκευήμέχω υποχρεωτικά καμπύλη σακχάρου 0’ 60’ 120’ ......& το βαριέμαι απίστευτααααααα

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geonutr-mama είπε:

Δεν έχω πάρει τίποτα για το μωρο(έναν υπνοσακο μόνο) μιας κ έχω απ τα προηγούμενα .Ίσως πάρω κάνα φορμακι αργοτερα.. Ανεξοδο μωρο :-D

Κ εγω σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω υπνοσακο, γιατι τοσο μικρακια φοβαμαι με τα κουβερτάκια! 

Just now, Renaki80 είπε:

Τέλεια τα νέα σου! Μπράβο! Καλά έπαθα με αυτό που έγραψες για το τι έκανε το μωρό σου! Απίστευτο να το βλέπεις εεεε;;;;

Εγώ πήγα ένα λίκνο και τσάντα εξόδου (σακίδιο πλάτης) μου άρεσε πάρα πολύ και ξεμυαλίστηκα! 
 

Βρε κορίτσια μήπως να κοιτάζαμε πρώτα για την βαλίτσα μαιευτηρίου; 

1-2 πραγματάκια ξέρω τι θα βάλω (πχ 2 φορμάκια μωρού, πιτζάμες δικές μου, εσώρουχα, βούρτσες κλπ) αλλά για πείτε μου εάν γνωρίζετε κάτι παραπάνω. 
 

Εγώ την Παρασκευήμέχω υποχρεωτικά καμπύλη σακχάρου 0’ 60’ 120’ ......& το βαριέμαι απίστευτααααααα

Εγω έγραψα παντοφλες,  σαγιοναρες για το μπανιο, κ νυχτικακι γιατι μπορεί να καταλήξουμε καισαρικη,  καμια κορδελα για τα μαλλια (ποιος ξερει ποτε θα λουστουμε:-P) αποσμητικο, σίγουρα φορτιστη και γυαλια μυωπιας αν φορας, πανες λοχειας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κ εγω σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω υπνοσακο, γιατι τοσο μικρακια φοβαμαι με τα κουβερτάκια! 

Εγω έγραψα παντοφλες,  σαγιοναρες για το μπανιο, κ νυχτικακι γιατι μπορεί να καταλήξουμε καισαρικη,  καμια κορδελα για τα μαλλια (ποιος ξερει ποτε θα λουστουμε:-P) αποσμητικο, σίγουρα φορτιστη και γυαλια μυωπιας αν φορας, πανες λοχειας

Μια χαρα τα εγραψες! κοριτσια το εχω πει κ θα το ξαναπω..φτιαξτε τις βαλιτσες απο πιο νωρις γιατι εγω ενω δεν φαινοταν στις εξετασεις γεννησα νωριτερα στον 8ο κ παρολο που με κοροιδευε ο αντρας μου τι τη θελουμε τη βαλιτσα αππ νωρις στην ακρουλα να που χρειαστηκε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κ εγω σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω υπνοσακο, γιατι τοσο μικρακια φοβαμαι με τα κουβερτάκια! 

Εγω έγραψα παντοφλες,  σαγιοναρες για το μπανιο, κ νυχτικακι γιατι μπορεί να καταλήξουμε καισαρικη,  καμια κορδελα για τα μαλλια (ποιος ξερει ποτε θα λουστουμε:-P) αποσμητικο, σίγουρα φορτιστη και γυαλια μυωπιας αν φορας, πανες λοχειας

Η κορδέλα ολα τα λεφτά!!Χαχχαχαχαχχαα!!!!!Ακου ποιος ξερει ποτε θα λουστουμε!

Ψυχραιμία καλέ!Ακόμα δε μπηκαμε στον 7!

Όλα στον καιρό τους!

Τέλος 7ου σιγα σιγα νομιζω μπορουμε να αρχισουμε να κανουμε ετοιμασιες..

 

  • Χαχα 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγώ νομίζω τέλος 7ου είναι λίγο αργά! Θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε!!!! Άσε που θα έχουμε βαρυνει... Εμείς σιγά σιγά κάνουμε ότι μπορούμε!!! Χωρίς να κουραζόμαστε και να αγχωνόμαστε! 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Η κορδέλα ολα τα λεφτά!!Χαχχαχαχαχχαα!!!!!Ακου ποιος ξερει ποτε θα λουστουμε!

Ψυχραιμία καλέ!Ακόμα δε μπηκαμε στον 7!

Όλα στον καιρό τους!

Τέλος 7ου σιγα σιγα νομιζω μπορουμε να αρχισουμε να κανουμε ετοιμασιες..

 

Μα εχω πολυ μακρυ μαλλι και πλουσιο,  πραγματικα το λουσιμο ειναι μια ταλαιπωρία.. Βασικα το στεγνωμα:-P τωρα εκανα τη λίστα γραπτως κ ερευνα μεσω ίντερνετ, αγορες απο Νοεμβρίο και αυτα σιγα σιγα,  δεν μπορω κ πολυ ορθια,  ενα μαγαζι την εβδομάδα και αν... Με επιασε Δεκέμβριος ;)

Αλήθεια βρε κορίτσια για καροτσακι ποσα λεφτα σκοπευετε να διαθεσετε;;  εγω κολλησα με ενα γυρω στα 500 μονο καροτσακι κ ποδοσακος,  αβγουλακι θελω να παρω πιστοποιημενο να εχει περασει ολα τα crush tests, οπότε θα ειναι ξεχωριστή αγορα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Μα εχω πολυ μακρυ μαλλι και πλουσιο,  πραγματικα το λουσιμο ειναι μια ταλαιπωρία.. Βασικα το στεγνωμα:-P τωρα εκανα τη λίστα γραπτως κ ερευνα μεσω ίντερνετ, αγορες απο Νοεμβρίο και αυτα σιγα σιγα,  δεν μπορω κ πολυ ορθια,  ενα μαγαζι την εβδομάδα και αν... Με επιασε Δεκέμβριος ;)

Αλήθεια βρε κορίτσια για καροτσακι ποσα λεφτα σκοπευετε να διαθεσετε;;  εγω κολλησα με ενα γυρω στα 500 μονο καροτσακι κ ποδοσακος,  αβγουλακι θελω να παρω πιστοποιημενο να εχει περασει ολα τα crush tests, οπότε θα ειναι ξεχωριστή αγορα

Εννοείται κυρίως μεσω ίντερνετ,άλλωστε και λόγω κορονοιου εμείς δεν είμαστε για μαγαζιά!

Βασικα εγω απο τον Ιούνη δε μπαίνω καθόλου σε κλειστούς χώρους,μονο που και που σουπερμάρκετ κι αυτο σε ώρες που δεν εχει κόσμο.

667 κρούσματα σήμερα και βλεπω να πιάνουμε μέχρι τοτε τα 1000 για πλάκα!!Αν δε γίνει κ λοκνταουν δλδ οπότε ξεχνάμε ετσι κι αλλιως τα μαγαζια.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εννοείται κυρίως μεσω ίντερνετ,άλλωστε και λόγω κορονοιου εμείς δεν είμαστε για μαγαζιά!

Βασικα εγω απο τον Ιούνη δε μπαίνω καθόλου σε κλειστούς χώρους,μονο που και που σουπερμάρκετ κι αυτο σε ώρες που δεν εχει κόσμο.

667 κρούσματα σήμερα και βλεπω να πιάνουμε μέχρι τοτε τα 1000 για πλάκα!!Αν δε γίνει κ λοκνταουν δλδ οπότε ξεχνάμε ετσι κι αλλιως τα μαγαζια.

Αχ το σούπερ μάρκετ ποσο μ ελειψε:P εχω να παω απο ιουνιο κ αυτο λογω ορθοστασιας κυρίως.. Κ εμας εδω ακουγονται συνεχεια και σε σχολεια και κατα συνέπεια και στα φροντιστήρια και πρωτη φορα ειπα ευτυχώς δεν θα δουλεψω φετος.. Ενας πανικος

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Paris.33 said:

Κ εγω σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω υπνοσακο, γιατι τοσο μικρακια φοβαμαι με τα κουβερτάκια! 

Εγω έγραψα παντοφλες,  σαγιοναρες για το μπανιο, κ νυχτικακι γιατι μπορεί να καταλήξουμε καισαρικη,  καμια κορδελα για τα μαλλια (ποιος ξερει ποτε θα λουστουμε:-P) αποσμητικο, σίγουρα φορτιστη και γυαλια μυωπιας αν φορας, πανες λοχειας

Χαχαχα στο μαιευτήριο σίγουρα θα προλάβεις να λουστείς .. για το σπίτι δεν ξέρω ;) 

Αποσμητικο αν θες να θηλάσεις προσπάθησε να μην έχει έντονο άρωμα.

Εγω θα το πω και ας με κοροϊδέψετε ... δεν ειχα πάρει σερβιέτες κανονικές αλλά πάνες ακράτειας για το μαιευτήριο... είχαν βολέψει απίστευτα και δεν ανησυχούσα καθόλου ότι θα λερωθώ ή ότι θα φαίνεται η σερβιέτα από το νυχτικό / πιτζάμα. Δικό μου κόμπλεξ αλλά κάθε φορά που πήγαινα σε μαιευτήριο έβλεπα τα παλ ροζ νυχτικάκια και από μέσα τη σερβιέτα να φαίνεται κανονικά και δε μου άρεσε καθόλου. Όποτε σκουρόχρωμα νυχτικα / πιτζάμες και πάνες και ήμουνα κιουρία!! Μετά βούρτσες , σαμπουάν , σαπούνι όσο πιο ουδέτερο μπορείς , σουτιέν θηλασμού και επιθεματα στήθους... αν μου έρθει τίποτα άλλο θα το προσθέσω. Εμενα πάλι ο υπνόσακος δε με βόλεψε. Αφενός το μωρό ίδρωνε συνέχεια και μέσα στο σπίτι είχαμε ζέστη και αφετέρου έτσι μικρά δεν κουνιούνται .. το έβαζα κάτω από τις μασχαλιτσες το κουβερτάκι και ήταν ασφαλές... 

Just now, Joka said:

Εννοείται κυρίως μεσω ίντερνετ,άλλωστε και λόγω κορονοιου εμείς δεν είμαστε για μαγαζιά!

Βασικα εγω απο τον Ιούνη δε μπαίνω καθόλου σε κλειστούς χώρους,μονο που και που σουπερμάρκετ κι αυτο σε ώρες που δεν εχει κόσμο.

667 κρούσματα σήμερα και βλεπω να πιάνουμε μέχρι τοτε τα 1000 για πλάκα!!Αν δε γίνει κ λοκνταουν δλδ οπότε ξεχνάμε ετσι κι αλλιως τα μαγαζια.

Ωχ ωχ ωχ τώρα είδα το νούμερο ... ετοιμαστείτε να γεννήσουμε μόνες και έρημες στο μαιευτήριο ... έτσι όπως πάει θα μας κλείσουν σίγουρα ! 
Οποτε και βιβλιαράκι στην τσαντουλα σίγουρα ! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...