Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Ani!! είπε:

Καταρχην συγχαρητηρια θα τα ευχαριστα αποτελεσματα σου!

Σχετικα με τις ενοχλησεις.. μπορω να ρωτησω ολες σας... ειμαι στις 19 εβδομαδες και επανηλθαν ενεργα παλι ενοχλησεις χαμηλα στην κοιλια, κυριως απο την δεξια μερια τοσο που καποιες φορες αν εχω το δεξι μου ποδι πανω σε καναπε δεν μπορω να το κατεβασω γιατι με πιανουν σουβλιες πο εκεινη τη μερια.. ο πονος ειναι σαν να θελουμε να παμε τουαλετα για τσισα ας πουμε.. φυαικα με δουλειες κουραση και απλες βολτες αυξανεται ο πονος και η κουραση εξου και ξαναμενω σπιτι σχεδον ολη μερα,, Απο την αρχη της εγκυμοσυνης ειχα δυακολιες και θα ρωτησω κ τωο γιατρο σε 1 εβδομαδα εξου και οταν τον ρωτησα για επαφες με τον αντρα μου ειπε κατηγορηματιμα οχι για αυτο το λογο..τι λετε να ανησυχησω;;

Κάθε φορά που ρωτάω τον γιατρό μου, μου λέει είναι απολύτως φυσιολογικά, εκεί είναι οι «σύνδεσμοι».. μεγαλώνει κ μετακινειται η μήτρα, οπότε πονάκια-ενοχλήσεις θα υπάρχουν. Αν επιμένουν Depon απλό...

  • Μου αρέσει 3

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renula είπε:

Κάθε φορά που ρωτάω τον γιατρό μου, μου λέει είναι απολύτως φυσιολογικά, εκεί είναι οι «σύνδεσμοι».. μεγαλώνει κ μετακινειται η μήτρα, οπότε πονάκια-ενοχλήσεις θα υπάρχουν. Αν επιμένουν Depon απλό...

,Μπράβο κορίτσι μου για τη β επιπέδου!!! Ώρα να ηρεμήσεις κι εσύ!!!!!! Εγώ πολλές ενοχλήσεις δεν έχω χαμηλά αλλά κάποιες φορές νιώθω ένα βαρος! Άλλες νιώθω φούσκωμα....γενικά όλο και κατι έχω!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2020 at 3:55 ΜΜ, Renaki80 είπε:

Μόλις γύρισα πτώμα από το νοσοκομείο, αλλά χαρούμενη! Το τέρας είναι μια χαρά! Τελικά έπαθα αποκόλληση πλακούντα! Και το πιο τρελό το έπαθα χωρίς να κάνω, σηκώσω, τεντώσω τίποτα! Απλά περπάτησα, άλλαξα σεντόνια και μαγείρεμα! Τι να πω;;;

Μας έκανε και χάσαμε 10 χρόνια από την ζωή μας, χώρια την στεναχώρια και την τρομάρα μέσα στο βράδυ! 
Μου έδωσε αντιβίωση, utrogestan και lentogest ενέσεις. Μόνο στο σπίτι και χαλαρά! Έξω καθόλου για 15 ΗΜΕΡΕΣ!!!!
 

σας ευχαριστώ όλες για την θετική σας ενέργεια και κορίτσια μου σε όλες σας ΠΡΟΣΟΧΗ! Από εκεί που δεν το περιμένεις, χάνεις ξαφνικά τον κόσμο! 
 

Συνεχίζουμε αισιόδοξα και με πίστη....

σας φιλώ
 

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα καλά με το μωράκι σου! Πολύ χάρηκα! 

Μπήκα πριν λίγο κςι μέχρι να φτάσω σε αυτό το μήνυμα ήμουν με κομμένη την ανάσα! Όλα καλά πήγαν. Καλή ανάρρωση και προσοχή τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Κάθε φορά που ρωτάω τον γιατρό μου, μου λέει είναι απολύτως φυσιολογικά, εκεί είναι οι «σύνδεσμοι».. μεγαλώνει κ μετακινειται η μήτρα, οπότε πονάκια-ενοχλήσεις θα υπάρχουν. Αν επιμένουν Depon απλό...

ανησυχησα παραπανω πριν απο λιγο γιατι δεν μπορουσα ουτε καν να περπατησω με τραβαγε το απο το ποδι χαμηλα στη κοιλια...μαλλον θα την βγαλω ιτι αυτη τη βδομαδα.. 

Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2020 at 4:17 ΜΜ, Renaki80 είπε:

Που να έβλεπες εγώ τι έπαθα!!!! Ατελείωτο το βράδυ....εφιαλτικό....πω πω πω Παναγιά μου, τρομάρα!!!!

ευχαριστωωωω

Άιντε μπράβο κοριτσάρα μου..τώρα μολις μπήκα κ τρόμαξα πολύ...δόξα το θεό...το τερατακι είναι εκεί για ν σου δίνει δύναμη...απόλαυσε την ξεκούραση σου...δεν θ ξανάρθουν αυτές οι μέρες.χαχα

Σήμερα είδαμε την φουσκιτσα μας..750γρ μεγάλωσε αρκετά.ειδαμε φάτσα έβαζε κ έβγαζε χέρι από στόμα.μας χαμογέλασε χασμουρηθηκε κ στο τέλος μας γύρισε πλάτη κ κουλουριαστηκε για να κοιμηθεί.. απόλαυση..τον άλλο μήνα μας είπε καμπύλη σακχάρου..είμαι 24+2 κ 10κιλα πάνω...ωωωωω που θα φτάσω όεο;;;;

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, pharmacy said:

Άιντε μπράβο κοριτσάρα μου..τώρα μολις μπήκα κ τρόμαξα πολύ...δόξα το θεό...το τερατακι είναι εκεί για ν σου δίνει δύναμη...απόλαυσε την ξεκούραση σου...δεν θ ξανάρθουν αυτές οι μέρες.χαχα

Σήμερα είδαμε την φουσκιτσα μας..750γρ μεγάλωσε αρκετά.ειδαμε φάτσα έβαζε κ έβγαζε χέρι από στόμα.μας χαμογέλασε χασμουρηθηκε κ στο τέλος μας γύρισε πλάτη κ κουλουριαστηκε για να κοιμηθεί.. απόλαυση..τον άλλο μήνα μας είπε καμπύλη σακχάρου..είμαι 24+2 κ 10κιλα πάνω...ωωωωω που θα φτάσω όεο;;;;

Αααα πόσο τέλεια!!!! Σχεδον έφτασε κιλό η μικρή!! Μου είχε πει ο γιατρός ότι 25η και 26η εβδομάδα έχεις τις καλύτερες φωτο από το έμβρυο ... ισχύει;! Έχω ραντεβού και γω την Παρασκευή και ανυπομονώ!!!

Τα κιλά είναι δυσκολη κατάσταση...σε νιώθω απόλυτα!! Και γω τρώω ο,τι βρεθεί μπροστά μου!!! Δεν έχω ξαναπεινασει τόσο στη ζωή μου. .. Παρακαλάω καμιά φορά να με πιάσει εστω μια καούρα...ενα φούσκωμα...μια ανακατωσουρα μήπως και αποφύγω κάνα γεύμα. Τίποτα όμως!! Με σώζει κάπως το γεγονός ότι αθλούμαι σχεδόν καθημερινά και κάπως περιορίζω την υπερβολική αύξηση κιλών αλλα κι αυτό δεν είναι αρκετό..Τι να πω;!!! Ελπίζω στο τρίτο τρίμηνο να σταματήσω να πεινάω

Να σε ρωτήσω... καμπύλη σακχάρου θα κάνεις ανεξάρτητα από τις εξετάσεις σου ;; Εννοώ ακόμα κι αν είναι καλή η τιμή θα κάνεις όπως και να χει ;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Demi Lou είπε:

Αααα πόσο τέλεια!!!! Σχεδον έφτασε κιλό η μικρή!! Μου είχε πει ο γιατρός ότι 25η και 26η εβδομάδα έχεις τις καλύτερες φωτο από το έμβρυο ... ισχύει;! Έχω ραντεβού και γω την Παρασκευή και ανυπομονώ!!!

Τα κιλά είναι δυσκολη κατάσταση...σε νιώθω απόλυτα!! Και γω τρώω ο,τι βρεθεί μπροστά μου!!! Δεν έχω ξαναπεινασει τόσο στη ζωή μου. .. Παρακαλάω καμιά φορά να με πιάσει εστω μια καούρα...ενα φούσκωμα...μια ανακατωσουρα μήπως και αποφύγω κάνα γεύμα. Τίποτα όμως!! Με σώζει κάπως το γεγονός ότι αθλούμαι σχεδόν καθημερινά και κάπως περιορίζω την υπερβολική αύξηση κιλών αλλα κι αυτό δεν είναι αρκετό..Τι να πω;!!! Ελπίζω στο τρίτο τρίμηνο να σταματήσω να πεινάω

Να σε ρωτήσω... καμπύλη σακχάρου θα κάνεις ανεξάρτητα από τις εξετάσεις σου ;; Εννοώ ακόμα κι αν είναι καλή η τιμή θα κάνεις όπως και να χει ;

Καλημερα σας! Και εγω θα κάνω την επόμενη εβδομάδα (26η) καμπύλη ζαχάρου, παρόλο που το ζαχαρο μου ειναι καλό, συνήθως κυμαίνεται γύρω στο 75. Η μεμονωμένη εξέταση μετράει στην ουσία το ζαχαρο νηστείας, αφού την κάνουμε νηστικές, σε αντίθεση με την καμπύλη που καταγραφεί και την αντιδραση του οργανισμού μας αφού φάμε. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!! Εχει ξεκινησει καποια κοπελα να κανει λίστα ή να κοιταει για πράγματα;;;  εγω σιγα σιγα ξεκινησα την ερευνα για καροτσακι μεχρι να διαλεξω 2 3 σχεδιακια που θα παμε να δούμε κ απο κοντα:wink: 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !
πως είστε σήμερα ? 
 

@Paris.33 η αλήθεια να λέγεται πως στα δευτερα παιδάκια, τα εχεις όλα από τα πρώτα και μου λείπει αυτο με την λίστα και να είναι όλα έτοιμα .  Βέβαια και τώρα έχουμε ήδη ετοιμάσει το δωμάτιο της , άσχετα εάν στην αρχή θα κοιμάται μαζί μας. 
Είναι πολύ ωραίο αίσθημα τα πρώτα ψώνια για το μωράκι σου. Καλά κανείς , να το ψάξεις και να πας να τα δεις και από κοντά. 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 16/10/2020 at 11:55 ΠΜ, Τουτουνι είπε:

Τη Δευτέρα μπαίνω στην 22! Το επιβεβαιώσαμε στην β επιπέδου! Μου είπε ότι μόλις μπω στο μήνα μου θα προσπαθήσουμε να πάρουμε κάποιες μέρες και μετά θα κανουμε καισαρική!

Καλημέρα!!!

Εγώ έχω αποφασίσει να το παλέψω για φτ... Δεν ξέρω αν θα βγει ... Αλλά λέω να το παλέψω 

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!! Εχει ξεκινησει καποια κοπελα να κανει λίστα ή να κοιταει για πράγματα;;;  εγω σιγα σιγα ξεκινησα την ερευνα για καροτσακι μεχρι να διαλεξω 2 3 σχεδιακια που θα παμε να δούμε κ απο κοντα:wink: 

Καλημέρα!!!

Εμείς έχουμε αγοράσει κούνιες, καρότσι, λικνα και διάφορα ρουχαλάκια!!

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mariachi είπε:

Καλημέρα κορίτσια !
πως είστε σήμερα ? 
 

@Paris.33 η αλήθεια να λέγεται πως στα δευτερα παιδάκια, τα εχεις όλα από τα πρώτα και μου λείπει αυτο με την λίστα και να είναι όλα έτοιμα .  Βέβαια και τώρα έχουμε ήδη ετοιμάσει το δωμάτιο της , άσχετα εάν στην αρχή θα κοιμάται μαζί μας. 
Είναι πολύ ωραίο αίσθημα τα πρώτα ψώνια για το μωράκι σου. Καλά κανείς , να το ψάξεις και να πας να τα δεις και από κοντά. 

Η λιστα μ βγηκε 3 σελιδες:rolleyes: χαχαχα ελπίζω να μην μ ξεφυγε κάτι..  Τι καροτσακι ειχατε;  μαρκα;;  θα το εχεις δοκιμασει για τα καλα ηδη με ενα παιδι! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, pharmacy είπε:

Άιντε μπράβο κοριτσάρα μου..τώρα μολις μπήκα κ τρόμαξα πολύ...δόξα το θεό...το τερατακι είναι εκεί για ν σου δίνει δύναμη...απόλαυσε την ξεκούραση σου...δεν θ ξανάρθουν αυτές οι μέρες.χαχα

Σήμερα είδαμε την φουσκιτσα μας..750γρ μεγάλωσε αρκετά.ειδαμε φάτσα έβαζε κ έβγαζε χέρι από στόμα.μας χαμογέλασε χασμουρηθηκε κ στο τέλος μας γύρισε πλάτη κ κουλουριαστηκε για να κοιμηθεί.. απόλαυση..τον άλλο μήνα μας είπε καμπύλη σακχάρου..είμαι 24+2 κ 10κιλα πάνω...ωωωωω που θα φτάσω όεο;;;;

750 γρ?!!!Ουάου!!!!

Εμεις 23 βδομαδων ημασταν 400γρ αλλα εγω έχω πάρει μονο 2 κιλα!Μαλλον πάνε αναλογικά!!Εγω αύξηση ορεξης ακόμα δεν εχω δει!Ισως και να ειναι όλα.στο μυαλό,τί να πω?!

Εγω καμπύλη θα κάνω σε 10 μέρες.Ειναι υποχρεωτική,ναι.

Απο ψωνια τιποτα απολυτως....εχουμε καιρο,σιγα σιγα...Κι εννοείται ότι μας δώσουν φίλοι ευπρόσδεκτο. Δεν ειναι καιροί για σπατάλες.

Το δωμάτιο της μικρής είναι ακόμα για την ώρα γραφείο.

Ενα τζην εγκυμοσυνης εχω παρει μονο το οποίο μόλις άρχισα να φοραω.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

750 γρ?!!!Ουάου!!!!

Εμεις 23 βδομαδων ημασταν 400γρ αλλα εγω έχω πάρει μονο 2 κιλα!Μαλλον πάνε αναλογικά!!Εγω αύξηση ορεξης ακόμα δεν εχω δει!Ισως και να ειναι όλα.στο μυαλό,τί να πω?!

Εγω καμπύλη θα κάνω σε 10 μέρες.Ειναι υποχρεωτική,ναι.

Απο ψωνια τιποτα απολυτως....εχουμε καιρο,σιγα σιγα...Κι εννοείται ότι μας δώσουν φίλοι ευπρόσδεκτο. Δεν ειναι καιροί για σπατάλες.

Το δωμάτιο της μικρής είναι ακόμα για την ώρα γραφείο.

Ενα τζην εγκυμοσυνης εχω παρει μονο το οποίο μόλις άρχισα να φοραω.

Ου α ου!! Τωρα ξεκινησες να φορας το τζιν;;  εγω εχω σίγουρα 3 εβδομάδες που το εχω αξιοποιησει! Κ σκέφτομαι κ για ενα κολαν τωρα για το σπιτι.. Σ εκαναν τα παλια;; καλε. Μπράβο θα εχεις κ μικρη κοιλιτσα ;) εμεις δεν εχουμε κανενα γνωστό να μας δωσει κ οντως χθες που εκανα τη λιστα κ τα ειδα ολα, δεν τα λες και λιγα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

750 γρ?!!!Ουάου!!!!

Εμεις 23 βδομαδων ημασταν 400γρ αλλα εγω έχω πάρει μονο 2 κιλα!Μαλλον πάνε αναλογικά!!Εγω αύξηση ορεξης ακόμα δεν εχω δει!Ισως και να ειναι όλα.στο μυαλό,τί να πω?!

Εγω καμπύλη θα κάνω σε 10 μέρες.Ειναι υποχρεωτική,ναι.

Απο ψωνια τιποτα απολυτως....εχουμε καιρο,σιγα σιγα...Κι εννοείται ότι μας δώσουν φίλοι ευπρόσδεκτο. Δεν ειναι καιροί για σπατάλες.

Το δωμάτιο της μικρής είναι ακόμα για την ώρα γραφείο.

Ενα τζην εγκυμοσυνης εχω παρει μονο το οποίο μόλις άρχισα να φοραω.

Έκανα ο γιος 21 βδομαδα ήταν 436! Και η κόρη 386!  

Εμείς τώρα ξεδιαλεγουμε κάποια ρουχαλακια που μου έφερε ο αδελφός μου!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!! Εχει ξεκινησει καποια κοπελα να κανει λίστα ή να κοιταει για πράγματα;;;  εγω σιγα σιγα ξεκινησα την ερευνα για καροτσακι μεχρι να διαλεξω 2 3 σχεδιακια που θα παμε να δούμε κ απο κοντα:wink: 

Καλημέρα girls... Και εμείς ξεκινήσαμε τα ψώνια... Πήραμε αποστειρωτή και τέτοια διαφορά, ρουχαλάκια (φορμακια, κορμάκι, πιτζαμουλες, κάτι σετακια που μου πήραν οι φίλοι μου από την χαρά τους χαχαχα,καλτσουλες) πετσετουλες και πετσετακια, μπουρνουζι, διαλέξαμε και παράγγειλα με κρεβάτι (πολυμορφικο πήραμε) με την ίδια συρταριερα, μάλλον έχω καταλήξει και σε καρότσι αλλά θα πάω να ξανά δω, μας λείπουν σίγουρα λίκνο, ρελαξ, μπανιέρα, σεντονακια... Αυτά μου έρχονται τώρα έτσι στα γρήγορα... Σχεδόν έτοιμη η προικα του μπέμπη μας.. Θα βάψουμε σε λίγο καιρό και το δωμάτιο (όταν αδειάσει από τις κούτες τις μετακόμισης χαχαχα) και θα στηθούν έπιπλα κτλπ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...