Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά από παλινδρομη κύηση


Recommended Posts

Καλησπέρα βρε κορίτσια ! Ήμουν έγκυος 9 εβδομάδων αλλά δυστυχώς δεν πήγε καλά η εγκυμοσύνη και η καρδούλα του μωρού μου σταμάτησε , έτσι ο γιατρός μου έδωσε χαπάκια για να πέσει ο σακος και να αδιαθετησω . Πράγματι αδιαθέτησα για 8μερες .. την 8η μέρα που είχα ελάχιστο αίμα πήγα στον γιατρό να με δει μου είπε πως καθάρισα και πως όλα είναι καλά απλά είπε πως αυτόν τον μήνα μπορεί να έχω ανωμαλία στην περίοδο κ να μην έχω γόνιμες μέρες . 
με τον άντρα μου από εκείνη την ημέρα δλδ 3 Ιουλίου ξεκινήσαμε να έχουμε ξανά ελεύθερη επαφή και εδώ και 3 μέρες βλέπω αχνό καφε αίμα . Η μαία μου είπε πως ίσως είναι ορμονικό αλλά ας κάνω κ ένα τεστ ! 
Ποια είναι η γνώμη σας ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Euakiii είπε:

Καλησπέρα βρε κορίτσια ! Ήμουν έγκυος 9 εβδομάδων αλλά δυστυχώς δεν πήγε καλά η εγκυμοσύνη και η καρδούλα του μωρού μου σταμάτησε , έτσι ο γιατρός μου έδωσε χαπάκια για να πέσει ο σακος και να αδιαθετησω . Πράγματι αδιαθέτησα για 8μερες .. την 8η μέρα που είχα ελάχιστο αίμα πήγα στον γιατρό να με δει μου είπε πως καθάρισα και πως όλα είναι καλά απλά είπε πως αυτόν τον μήνα μπορεί να έχω ανωμαλία στην περίοδο κ να μην έχω γόνιμες μέρες . 
με τον άντρα μου από εκείνη την ημέρα δλδ 3 Ιουλίου ξεκινήσαμε να έχουμε ξανά ελεύθερη επαφή και εδώ και 3 μέρες βλέπω αχνό καφε αίμα . Η μαία μου είπε πως ίσως είναι ορμονικό αλλά ας κάνω κ ένα τεστ ! 
Ποια είναι η γνώμη σας ; 

σε τοσο προχωρημεvη εγκυμοσυvη συvηθως καvουv αποξεση κ δεv διvουv χαπια. Επισης ελεvχουv τηv χοριακη αv εχει μηδεvισει για vα δουv αv εχουv μειvει υπολειματα στηv μητρα που δεv φαιvοvται. επισης δεv επτρεπετε αμεσως προσπαθεια για εγκυμοσυvη για vα ηρεμησει η μητρα ωστε vα υπαρχουv καλητερες πιθαvοτητες vα παvε ολα καλα στηv επομεvη. Μηπως δεv εχεις καθαρισει καλα κ εχεις ακομα αιμα μηπως vα  ρωτησεις κ καvεvαv αλλο γιατρο? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Λυπάμαι για την ατυχία σου. Το έχω πάθει και εγώ. Βέβαια μπήκα στο νοσοκομείο και με φάρμακα ξεκίνησε η αποβολή και έπειτα έγινε η αποξεση. Θα συμφωνήσω με τη @linaa ότι καλό είναι να περιμένεις 2-3 μήνες πριν ξαναπροσπαθησετε. Επίσης, καλό είναι να πας για έναν υπέρηχο να δεις αν έχεις καθαρίσει τελείως.


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

Καλησπέρα!!! Λυπάμαι για την ατυχία σου. Το έχω πάθει και εγώ. Βέβαια μπήκα στο νοσοκομείο και με φάρμακα ξεκίνησε η αποβολή και έπειτα έγινε η αποξεση. Θα συμφωνήσω με τη @linaa ότι καλό είναι να περιμένεις 2-3 μήνες πριν ξαναπροσπαθησετε. Επίσης, καλό είναι να πας για έναν υπέρηχο να δεις αν έχεις καθαρίσει τελείως.

Καλησπέρα ❤️ Πήγα για υπέρηχο όταν καθάρισα από την περίοδο και μου είπε πως είμαι καθαρή δεν έχω υπολείμματα .. απλά μου είπε πως αυτό τον μήνα μπορεί να μην έχω γόνιμες μέρες :( 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Euakiii είπε:

Καλησπέρα ❤️ Πήγα για υπέρηχο όταν καθάρισα από την περίοδο και μου είπε πως είμαι καθαρή δεν έχω υπολείμματα .. απλά μου είπε πως αυτό τον μήνα μπορεί να μην έχω γόνιμες μέρες :( 

Ναι είναι λογικό. Συνήθως οι γιατροί προτείνουν 2-3 μήνες προσοχή και μετά ξανά προσπάθειες. Εγώ προσωπικά περίμενα 3 μήνες, όλο δλδ το καλοκαιρι, και μετά προσπαθήσαμε πάλι. Στον δευτερο μήνα έμεινα έγκυος ξανα και πάνε όλα καλα. Συνήθως μένεις πιο εύκολα έγκυος μετά από αποξεση. Ξέρω ότι μπορεί να θες άμεσα να ξαναμεινεις έγκυος και πραγματικά στο εύχομαι ολοψυχα. Απλά συζητά το πρώτα με τον γιατρό σου για τους πιθανούς κινδύνους που μπορει να ενέχει αυτό και έπειτα αποφασίζεις τι είναι καλύτερο για εσένα!!! εγώ δεν το μετάνιωσα που περίμενα γιατί μπόρεσα να το ξεπεράσω και ψυχολογικά. Μετά χαλάρωσα και τσουπ ήρθε!!! Όσον αφορά αυτό με το αίμα που είναι και το κύριο άγχος σου, δεν γνωρίζω, γιατί και εγώ είχα για περίπου 10 μέρες αίμα αχνό και έπειτα σταμάτησε τελείως. Σκέφτηκα όμως μήπως αυτό προκλήθηκε από την επαφή. Δλδ επειδή ήταν ευαίσθητος ο τράχηλος και ο κόλπος ίσως με την επαφή να έγινε από κάποιο αγγείο. Φυσικά δεν είμαι γιατρός. Καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου για σίγουρα, ιδίως αν συνεχιστεί!!!


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, V_baby είπε:

Ναι είναι λογικό. Συνήθως οι γιατροί προτείνουν 2-3 μήνες προσοχή και μετά ξανά προσπάθειες. Εγώ προσωπικά περίμενα 3 μήνες, όλο δλδ το καλοκαιρι, και μετά προσπαθήσαμε πάλι. Στον δευτερο μήνα έμεινα έγκυος ξανα και πάνε όλα καλα. Συνήθως μένεις πιο εύκολα έγκυος μετά από αποξεση. Ξέρω ότι μπορεί να θες άμεσα να ξαναμεινεις έγκυος και πραγματικά στο εύχομαι ολοψυχα. Απλά συζητά το πρώτα με τον γιατρό σου για τους πιθανούς κινδύνους που μπορει να ενέχει αυτό και έπειτα αποφασίζεις τι είναι καλύτερο για εσένα!!! εγώ δεν το μετάνιωσα που περίμενα γιατί μπόρεσα να το ξεπεράσω και ψυχολογικά. Μετά χαλάρωσα και τσουπ ήρθε!!! Όσον αφορά αυτό με το αίμα που είναι και το κύριο άγχος σου, δεν γνωρίζω, γιατί και εγώ είχα για περίπου 10 μέρες αίμα αχνό και έπειτα σταμάτησε τελείως. Σκέφτηκα όμως μήπως αυτό προκλήθηκε από την επαφή. Δλδ επειδή ήταν ευαίσθητος ο τράχηλος και ο κόλπος ίσως με την επαφή να έγινε από κάποιο αγγείο. Φυσικά δεν είμαι γιατρός. Καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου για σίγουρα, ιδίως αν συνεχιστεί!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου αρχικά ❤️ Έχεις δίκιο καλύτερα να περάσει ένα μικρό χρονικό διάστημα και ύστερα θα ξανά προσπαθήσουμε και να ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά ! 
ευχομαι όλα να σου πάνε όπως ακριβώς τα επιθυμείς και το μπεμπακι σου να είναι καλοτυχο και υγιέστατο ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Euakiii είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου αρχικά ❤️ Έχεις δίκιο καλύτερα να περάσει ένα μικρό χρονικό διάστημα και ύστερα θα ξανά προσπαθήσουμε και να ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά ! 
ευχομαι όλα να σου πάνε όπως ακριβώς τα επιθυμείς και το μπεμπακι σου να είναι καλοτυχο και υγιέστατο ❤️❤️❤️

Σ'ευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου!!!! Σου εύχομαι όλα να σου πάνε καλά!!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Έχω περάσει από την φάση σου 4 φορές.Δεν μου επέτρεψαν ποτέ αμέσως..και βασικά εκτός από την μία που ήμουν 7 βδομάδων σε όλες μου έκαναν απόξεση.Κοριτσι μου καταλαβαίνω και το σοκ σου και τον πόνο σου..πάρε όμως το χρόνο σου ειδικά τώρα το καλοκαίρι..βγες έξω να χαρείς τον ήλιο ,να συνέλθει το σώμα σου( εσύ δεν το καταλαβαίνεις αλλά είχε μπει σε άλλη διαδικασία ) κ από Σεπτέμβρη όλα θα γίνουν.Με το καλό εύχομαι σύντομα με μια μεγάλη χοριακη και μια γλυκιά τελειωμένη κυηση

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...