Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Rina-Katerina είπε:

@Popaki2011 σε ευχαριστώ παρα παρα πολυ!! 

Αχ αγάπη μου, μην αγχώνεσαι.. Τα πονακια ειναι τοσο φυσιολογικά.. Και γω ειχα και εχω, ειδικά αμα σηκώνομαι απότομα νιώθω σαν σουβλια κατω δεξια! Αλλα δεν υπάρχει λογος ανησυχίας, ειναι απλά η μήτρα μας που μεγαλώνει και προσαρμοζεται.. Εγω οταν με πιάνουν προσπαθώ να παίρνω βαθιές ανάσες με ηρεμια και να κανω σαν μασαζακι στο σημείο και με βοηθά αρκετα. Και να σκέφτεσαι θετικά και μονο θετικά!!! 

Να σαι καλά κορίτσι μου... Σε ευχαριστώ πολύ!! Ανησυχω κ αγχώνομαι, οσα αγχη δεν περασα στην πρωτη μου εγκυμοσύνη, τα περναω τωρα... Εύχομαι την Τετάρτη να χω ομορφα νεα.. Ααααα κ 22 του μηνα αυχενικη! Ευχαριστώ πολύ για τα λογια υποστήριξης :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mareva είπε:

Να σαι καλά κορίτσι μου... Σε ευχαριστώ πολύ!! Ανησυχω κ αγχώνομαι, οσα αγχη δεν περασα στην πρωτη μου εγκυμοσύνη, τα περναω τωρα... Εύχομαι την Τετάρτη να χω ομορφα νεα.. Ααααα κ 22 του μηνα αυχενικη! Ευχαριστώ πολύ για τα λογια υποστήριξης :)

Υπομονη μέχρι την Τετάρτη λοιπόν, για να ηρεμισεις!! Αλλα εαν μέχρι τότε συνεχιστούν τα πονακια και δεν μπορείς να περιμένεις, εγω θα σου λεγα να μιλήσεις με το γιατρό μήπως γίνεται να σε δει νωρίτερα να φυγει αυτή η αγωνια. Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου αλλα τις περισσότερος φορές ειναι κυρίως το μυαλο που δημιουργεί τρελα σενάρια ενω στην πραγματικότητα ολα πάνε καλα. Προσπάθησε να το εκλογικευεις. 

  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Velly82 καλοσωρισες στη παρέα μας!! Με το καλό το νινί σου!!

@ba_lily ακόμα σε πονάει; 

@valentina23 ευχαριστώ κορίτσι μου! Ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και σε σένα και σε όλες τα καλύτερα! 

Link to comment
Share on other sites

 Καλημέρα κορίτσια μου!Χθες πήγα πάλι στον γιατρο και τα νέα έχουν ως εξής..Το μωράκι είναι μια χαρά και μπαμπατσικο όπως είπε και ο γιατρός είναι ήδη 10 εκατοστά και 100 γραμ. το διπλάσιο βάρος από το κανονικό για την βδομάδα μου  που είναι 14×1..εντάξει γέλασα πολύ ..άρα με έβγαλε ακόμα τεσσερις μέρες πιο μπροστά δλδ 14×5..χαμουλης .... Φύλο πάλι δεν μας ειπε..Το κακό νέο είναι ότι μίκρυνε και άλλο ο τράχηλος παρόλο που παίρνω προγεστερόνη.καθε δύο βδομάδες θα πηγαίνω και θα τον μετράμε.εκανα και καλλιέργεια κολπικού υγρού για μικροβια..μαλλον θα κάνω περίδεση τελικά .προς το παρόν μου είπε να βγαίνω από το σπίτι αλλά προσεχτικά μετά θα με περιορίσει τελείως μεσα και μόνο τουαλέτα και κάνα φαι .Αυταααα

@giwta_86 μπράβο κορίτσι μου πολύ χάρηκα ειλικρινά !με το καλό ο μπέμπης!! @Rina-Katerina επίσης συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα!!!τέλεια φαίνονται!!

@Mareva μην φοβάσαι αγάπη μου ρώτησα τον γιατρό για τα πονακια και μου είπε ότι είναι φυσιολογικά..βέβαια λογο ιστορικού αν επιμένουν πάρε τον γιατρό σου !

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

 Καλημέρα κορίτσια μου!Χθες πήγα πάλι στον γιατρο και τα νέα έχουν ως εξής..Το μωράκι είναι μια χαρά και μπαμπατσικο όπως είπε και ο γιατρός είναι ήδη 10 εκατοστά και 100 γραμ. το διπλάσιο βάρος από το κανονικό για την βδομάδα μου  που είναι 14×1..εντάξει γέλασα πολύ ..άρα με έβγαλε ακόμα τεσσερις μέρες πιο μπροστά δλδ 14×5..χαμουλης .... Φύλο πάλι δεν μας ειπε..Το κακό νέο είναι ότι μίκρυνε και άλλο ο τράχηλος παρόλο που παίρνω προγεστερόνη.καθε δύο βδομάδες θα πηγαίνω και θα τον μετράμε.εκανα και καλλιέργεια κολπικού υγρού για μικροβια..μαλλον θα κάνω περίδεση τελικά .προς το παρόν μου είπε να βγαίνω από το σπίτι αλλά προσεχτικά μετά θα με περιορίσει τελείως μεσα και μόνο τουαλέτα και κάνα φαι .Αυταααα

@giwta_86 μπράβο κορίτσι μου πολύ χάρηκα ειλικρινά !με το καλό ο μπέμπης!! @Rina-Katerina επίσης συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα!!!τέλεια φαίνονται!!

@Mareva μην φοβάσαι αγάπη μου ρώτησα τον γιατρό για τα πονακια και μου είπε ότι είναι φυσιολογικά..βέβαια λογο ιστορικού αν επιμένουν πάρε τον γιατρό σου !

Καλημέρα Πεπακι !! 

Χμμμ περίδεση ε? Ναι να την κάνεις τώρα που είναι νωρίς κ είσαι σε "καλή" εβδομάδα για αυτό γτ έχω ακούσει πως όσο περνάνε οι εβδομάδες είναι λίγο πιο επικίνδυνο να την κάνουν..

Απλά από τωρα..κάνουμε τα πάντα για αυτές τις μικρές ψυχουλες μέσα μας...:x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα Πεπακι !! 

Χμμμ περίδεση ε? Ναι να την κάνεις τώρα που είναι νωρίς κ είσαι σε "καλή" εβδομάδα για αυτό γτ έχω ακούσει πως όσο περνάνε οι εβδομάδες είναι λίγο πιο επικίνδυνο να την κάνουν..

Απλά από τωρα..κάνουμε τα πάντα για αυτές τις μικρές ψυχουλες μέσα μας...:x

Καλημερουδια κορίτσι !εχουμε περιθώριο μέχρι 20η βδομάδα εκτός απροόπτου!απλά θέλει παρακολούθηση και προσοχή μου είπε ο γιατρός!γενικά δεν επεμβαίνουν μου είπε στον τράχηλο τόσο απλά εκτός αν δεν γίνεται αλλιώς ..έτσι και αλλιώς σπίτι είμαι συνέχεια δεν δουλεύω οπότε μπορώ να το ελέγχω !

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Καλημερουδια κορίτσι !εχουμε περιθώριο μέχρι 20η βδομάδα εκτός απροόπτου!απλά θέλει παρακολούθηση και προσοχή μου είπε ο γιατρός!γενικά δεν επεμβαίνουν μου είπε στον τράχηλο τόσο απλά εκτός αν δεν γίνεται αλλιώς ..έτσι και αλλιώς σπίτι είμαι συνέχεια δεν δουλεύω οπότε μπορώ να το ελέγχω !

Μια χαρά θα πάει!!

Ηρεμία κ ξεκούραση κ ούτε θα καταλάβεις πως θα περάσει ο καιρός, ειλικρινά..

Αυτό συζητούσαμε τις προάλλες με τον άντρα μου..ποτέ είδαμε το τεστ,ποτέ είδα άγχος για αυχενική,ποτέ ανυπομονούσαμε για το 3d της β επιπέδου κ ποτέ μπήκα στον μήνα μου πραγματικά δεν καταλάβαμε!! Κ σκέψου είμαι κ ανυπόμονο ον:D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μια χαρά θα πάει!!

Ηρεμία κ ξεκούραση κ ούτε θα καταλάβεις πως θα περάσει ο καιρός, ειλικρινά..

Αυτό συζητούσαμε τις προάλλες με τον άντρα μου..ποτέ είδαμε το τεστ,ποτέ είδα άγχος για αυχενική,ποτέ ανυπομονούσαμε για το 3d της β επιπέδου κ ποτέ μπήκα στον μήνα μου πραγματικά δεν καταλάβαμε!! Κ σκέψου είμαι κ ανυπόμονο ον:D

Είναι στρεσογόνα κατάσταση να μην μπορείς να χαρείς μια φυσιολογική εγκυμοσύνη αλλά θα  περάσει ο καιρός και δεν αφήνω να με πάρει από κάτω  !απλά μέσα στο σπίτι περνάει λίγο πιο αργά ο χρόνος  !!εσύ τον έφαγες τον γάιδαρο τώρα θα ευχηθώ με έναν πόνο !!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Είναι στρεσογόνα κατάσταση να μην μπορείς να χαρείς μια φυσιολογική εγκυμοσύνη αλλά θα  περάσει ο καιρός και δεν αφήνω να με πάρει από κάτω  !απλά μέσα στο σπίτι περνάει λίγο πιο αργά ο χρόνος  !!εσύ τον έφαγες τον γάιδαρο τώρα θα ευχηθώ με έναν πόνο !!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! 

Όμως μην το έχεις στο νου σου σαν "μη φυσιολογική εγκυμοσύνη".. καταλαβαίνω απόλυτα πως το εννοεις αλλά από την εμπειρία μου σε συνδυασμό με άλλες μανουλες θα σου πω πως 9/10 εγκυμοσύνες έχουν τα άγχη κ τα παρατράγουδα τους καλώς ή κακώς..

Άλλες κοπέλες από την αρχή είναι σαν άρρωστες με πολύ ταλαιπωρία (εμετούς/ζαλάδες/πονους) άλλες έχουν αιμορραγία,χαμηλό ή υψηλό αμνιακό κτλ κτλ..

Εσένα έτυχε αυτό,όμως θα το ξεπεράσεις,θα είσαι δυνατη κ σύντομα θα έχεις το αγγελούδι σου αγκαλια κ θα ξεχάσεις κάθε δύσκολη στιγμή όπως όλες μας^_^

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Rina-Katerina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Μολις βγήκαν και οι βιοχημικες εξετάσεις μου. Βέβαια δεν τα καταλαβαίνω ολα, αύριο θα μιλήσω με τη γιατρό, μου τα έστειλαν με mail αλλα απο οτι διαβασα λιγο, ειναι καλες νομιζω. 

Λοιπον: Τρισωμια 21: 1 σε 537 και απο δίπλα γράφει τροποποιημενη πιθανότητα 1 σε 10737

Τρισωμια 18: 1 σε 1289 και απο δίπλα γράφει <1 20000 και Τρισωμια 13: 1 σε 4050 και απο δίπλα <1 σε 20000

Και τελικά ΠΗΤ 21.03.2021!

@Basiliki92 καλως ήρθες στην ομάδα μας, με το καλο κορίτσι μου!! 

Τέλεια είναι τα αποτελέσματα σου!!!! Με το καλό και.με.εναν πόνο!!!

Just now, Renez είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! 

Όμως μην το έχεις στο νου σου σαν "μη φυσιολογική εγκυμοσύνη".. καταλαβαίνω απόλυτα πως το εννοεις αλλά από την εμπειρία μου σε συνδυασμό με άλλες μανουλες θα σου πω πως 9/10 εγκυμοσύνες έχουν τα άγχη κ τα παρατράγουδα τους καλώς ή κακώς..

Άλλες κοπέλες από την αρχή είναι σαν άρρωστες με πολύ ταλαιπωρία (εμετούς/ζαλάδες/πονους) άλλες έχουν αιμορραγία,χαμηλό ή υψηλό αμνιακό κτλ κτλ..

Εσένα έτυχε αυτό,όμως θα το ξεπεράσεις,θα είσαι δυνατη κ σύντομα θα έχεις το αγγελούδι σου αγκαλια κ θα ξεχάσεις κάθε δύσκολη στιγμή όπως όλες μας^_^

Πολλά like!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Pepi88 κοριτσάκι μου να ξεκουραζεσαι... Ευτυχώς που θα είσαι σπιτι.. Και η περιδεση ειναι κατι το αναγκαίο οποτε κ καλο. Κ γω σημερα ειδα παλι λιγα καφε, αμα εχω αγχος κ στενοχωρια ή κ λιγη κουραση εν τελει, ακομη βλέπω καφε. Οποτε, κοριτσια, οσες ειναι ξαπλα, ας χαλαρωσουμε, δε μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο εκτος απο υπνο, τιβι, διαλογισμο, βιβλια! Δλδ, ξεκουραση κ θετικη σκεψη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Κοριτσια καλησπέρα σας! Να ρωτησω κατι μη και αγχωνομαι τζαμπα... Εχω τωρα δυο μερες, ειδικα το βραδυ εντονα πονακια στην κοιλιτσα χαμηλα... Δεν εχω ξαναδει αιμα απο τοτε που αποβληθηκε το δευτερο εμβρυο/σακος.. Αλλα ανησυχω..Γενικά ψιλοανησυχω γιατι εχω στο παρελθον αποβολη κ τωρα αυτη την αποβολη του ενος. Εχω Τετάρτη γιατρό, ωστοσο την ενημερωσα κ σήμερα, κ μου πε μονο ξεκουραση. Είμαι 11w+3d. Εχει ακομη καμια αλλη πονακια; δλδ ετσι να τα καταλαβαινει; συγγνώμη αν σας κουρασα.. Ολες τις μερες σας διαβάζω αλλα περναω τοσο δυσκολα λογω διαφορων θεματων που μου χουν προκύψει στην καθημερινότητα, που δεν πολυσυμμετεχω.. Φιλιά σε ολα τα κοριτσια. 

Καλημέρα κορίτσιααα! Εγώ σήμερα είμαι 13 εβδομάδων ακριβώς και ακόμα έχω πονάκια, όχι τις συσπάσεις που είχα που με ξυπνούσαν από τον ύπνο αλλά είναι έτσι ενοχλητικά και με γεμίζουν στρες!! Μη φοβάσαι δεν θα είναι τίπότα, κάπου διάβασα κιόλας (δεν ξέρω αν έχει τύχει σε καμία) ότι 14η με 15η σε πιάνουν λίγο πιο έντονα πονάκια δεξιά ή αριστερά της κοιλιάς χαμηλά λόγω μήτρας που πιέζει. 

@Basiliki92 Καλώς ήρθες !! Είσαι τόοοοσο τυχερή που δεν έχεις συμπτώματα ρώτα εμάς εδώ που υποφέρουμε με ναυτίες και εμετούς. Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να χαρείς αυτούς τους μαγικούς μήνες και να κάνεις και μια ευχή και για μας :-P να ξεκουμπιστούν τα συμπτώματα να μπορούμε να χαρούμε σαν ανθρωποι!!!!

  • Ευχαριστώ 1

OdHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! @Thalia88σε ευχαριστώ πολύ ναι είμαι τυχερή πέρα από τα πονακια που είχα και μια αποκόλληση στις 8 βδομάδες πολύ μικρή που δεν την κατάλαβα καθόλου και ούτε αίμα είδα δεν εχω κάτι άλλο όπως διαβάζω και ακούω από άλλες κοπέλες προς το παρών βάζω vasclor για λίγες μέρες ακομα!

 

 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

@Pepi88 κοριτσάκι μου να ξεκουραζεσαι... Ευτυχώς που θα είσαι σπιτι.. Και η περιδεση ειναι κατι το αναγκαίο οποτε κ καλο. Κ γω σημερα ειδα παλι λιγα καφε, αμα εχω αγχος κ στενοχωρια ή κ λιγη κουραση εν τελει, ακομη βλέπω καφε. Οποτε, κοριτσια, οσες ειναι ξαπλα, ας χαλαρωσουμε, δε μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο εκτος απο υπνο, τιβι, διαλογισμο, βιβλια! Δλδ, ξεκουραση κ θετικη σκεψη! 

Έτσι ακριβώς είναι !!λες και που αγχωνόμαστε αλλάζει κάτι πραγματικά..κοίτα εσύ αυτή την στιγμή πρέπει να προσέχεις πιο πολύ από μένα μην κουράζεσαι και μην στεναχωριέσαι.ξαπλα και ξεκινά καμία σειρά να βλέπεις η κανενα βιβλίο.εγω θα πρέπει να προσέχω πιο πολύ από την στιγμή που θα αρχίσει να παίρνει βάρος το μωρό που δεν θα αργήσει το γλυκό μου το θηριακι από τι κατάλαβα που ήδη είναι διπλάσιο από το κανονικό .. χαχαχαχαχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

 Καλημέρα κορίτσια μου!Χθες πήγα πάλι στον γιατρο και τα νέα έχουν ως εξής..Το μωράκι είναι μια χαρά και μπαμπατσικο όπως είπε και ο γιατρός είναι ήδη 10 εκατοστά και 100 γραμ. το διπλάσιο βάρος από το κανονικό για την βδομάδα μου  που είναι 14×1..εντάξει γέλασα πολύ ..άρα με έβγαλε ακόμα τεσσερις μέρες πιο μπροστά δλδ 14×5..χαμουλης .... Φύλο πάλι δεν μας ειπε..Το κακό νέο είναι ότι μίκρυνε και άλλο ο τράχηλος παρόλο που παίρνω προγεστερόνη.καθε δύο βδομάδες θα πηγαίνω και θα τον μετράμε.εκανα και καλλιέργεια κολπικού υγρού για μικροβια..μαλλον θα κάνω περίδεση τελικά .προς το παρόν μου είπε να βγαίνω από το σπίτι αλλά προσεχτικά μετά θα με περιορίσει τελείως μεσα και μόνο τουαλέτα και κάνα φαι .Αυταααα

@giwta_86 μπράβο κορίτσι μου πολύ χάρηκα ειλικρινά !με το καλό ο μπέμπης!! @Rina-Katerina επίσης συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα!!!τέλεια φαίνονται!!

@Mareva μην φοβάσαι αγάπη μου ρώτησα τον γιατρό για τα πονακια και μου είπε ότι είναι φυσιολογικά..βέβαια λογο ιστορικού αν επιμένουν πάρε τον γιατρό σου !

Καλημέρα Πέπη και σε ευχαριστώ πολυ! Υπομονή κορίτσι μου, το θετικό ειναι οτι υπάρχει λύση για την περίπτωση σου. Με συνεννόηση με το γιατρό και ξεκουραση, θα τα καταφέρεις. Δεν είναι κατι μη αντιμετωπίσιμο, αυτό να σκέφτεσαι και σε λίγους μήνες θα κρατάς στα χέρια σου το ζουζουνι σας!! :)


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...