Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτησω κάτι αλλαντικα τρώτε; εννοώ παριζάκι γαλοπούλα κλπ κλπ ..εγώ τρώω πολύ τα λιγουρευομαι γενικά..ειδικά το παριζάκι ένα στην καθισια μου μπορώ να φάω μαζί με γιαούρτι..

Παριζακι μαζί με γιαούρτι;; ταυτόχρονα; :confused:συνδιασμος λέμε... :wacko:χαχαχα α. Εμένα ο γιατρός μου είπε να τρώω ότι θέλω. Απλά φρούτα πολύ καλά πλυμένα, και καλό μαγειρεμένα κρέατα. Όσον αφορά τ αλλαντικα εμένα δεν με τραβάνε τώρα αν και τα πέθαινα πριν, ειδικά σαλάμι αέρος, μορταδελα!! Γενικά είναι της υγιεινης διατροφής το μπεμπέ απ ότι έχω καταλαβει:P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Γενικά από ότι ακούω άλλες τρώνε και άλλες όχι !πφφφφ πάντα θα υπάρχουν δύο απόψεις !

Πάντα να θυμάσαι το "παν μέτρον άριστον.."

Φρούτα κ σαλάτες να πλένετε πάρα πολύ καλά (εγώ τα αφήνω κ λίγο σε νερό με ξύδι) κ κρέατα καλά ψημένα(όλα αυτά λόγω φόβου σαλμονέλας κ τοξοπλασματος!)

Επίσης καλό είναι ναι να αποφεύγονται τα ωμά αλλαντικά(για τους ίδιους λόγους)εκτός πχ αν είναι σε πίτσα που ψήνονται οπότε οκ!

Ωμά θαλασσινά εννοείται καθόλου..όλα τα άλλα άφοβα..

Υγ: προσωπική συμβουλή κ αν θες κρατά τη,να αποφεύγεις /αποφεύγετε γενικώς τα πολλά αλλαντικά..ΕΙΔΙΚΑ ζαμπόν κ παριζάκι που εκτός από τις ορμόνες που έχουν όπως όλα τα υπόλοιπα είναι κ τίγκα στο λίπος..κοινώς δε προσφέρουν τπτ ίσα ίσα κάνουν κ κακό..όσο νόστιμα κ αν είναι..

Τα πιο "υγιεινά" είναι τα τύπου delicatessen όπως προσούτο κτλ.που φαίνεται κ στη διαφορά τιμής/ποιότητας σε σχέση με τα υπόλοιπα αλλά κ πάλι με μέτρο!

Καλημέρα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Παριζακι μαζί με γιαούρτι;; ταυτόχρονα; :confused:συνδιασμος λέμε... :wacko:χαχαχα α. Εμένα ο γιατρός μου είπε να τρώω ότι θέλω. Απλά φρούτα πολύ καλά πλυμένα, και καλό μαγειρεμένα κρέατα. Όσον αφορά τ αλλαντικα εμένα δεν με τραβάνε τώρα αν και τα πέθαινα πριν, ειδικά σαλάμι αέρος, μορταδελα!! Γενικά είναι της υγιεινης διατροφής το μπεμπέ απ ότι έχω καταλαβει:P

Και στο καπάκι ψωμί με μέλι και βούτυρο η πατατάκια με ξύδι ..πάντα έτρωγα πςριεργους συνδιασμούς τύπου να ξερνανε οι γύρω μου αλλά τώρα παραεγινε χαχαχαχχαχαχαχα!!καλημέρα !!

@pap88 @Renez καλημέρα κορίτσια !δεν μπορώ να πω ότι μου απαγορεύει γενικά αυτός ο γιατρός μου είπε απ' όλα αλλά με μέτρο και προσεχτικά !εντάξει θέλει και λίγο αντίληψη έτσι δεν θα φάω φυσικά ωμα ψάρια η κρέατα που δεν έχουν ψηθεί καλά ..αλλά ρε κορίτσια τρώω κάτι ξεγυρισμενα πιτογυρα με τζατζίκι (χωρίς ντομάτα μουστάρδα κλπ)τα ακουμπάω πάνω στην κοιλιά και τρέχουν και στο σαγόνι τα τζατζικια και είμαι ευτυχισμένη!δεν μπορώ να αντισταθώ απλά !συγγνώμη για την αηδία πρωί πρωί αλλά πάντα ήμουν κοιλιοδουλη !!το θετικό είναι ότι με ζύγισε ο γιατρός και δεν έχω πάρει γραμμάριο και ας έχω μια κοιλιά 6 μηνών ....

 

 Υγ όσες είστε από Αθήνα δεν ξέρω πως τα λέτε τα πιτογυρα !!

 

  • Χαχα 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 said:

Και στο καπάκι ψωμί με μέλι και βούτυρο η πατατάκια με ξύδι ..πάντα έτρωγα πςριεργους συνδιασμούς τύπου να ξερνανε οι γύρω μου αλλά τώρα παραεγινε χαχαχαχχαχαχαχα!!καλημέρα !!

@pap88 @Renez καλημέρα κορίτσια !δεν μπορώ να πω ότι μου απαγορεύει γενικά αυτός ο γιατρός μου είπε απ' όλα αλλά με μέτρο και προσεχτικά !εντάξει θέλει και λίγο αντίληψη έτσι δεν θα φάω φυσικά ωμα ψάρια η κρέατα που δεν έχουν ψηθεί καλά ..αλλά ρε κορίτσια τρώω κάτι ξεγυρισμενα πιτογυρα με τζατζίκι (χωρίς ντομάτα μουστάρδα κλπ)τα ακουμπάω πάνω στην κοιλιά και τρέχουν και στο σαγόνι τα τζατζικια και είμαι ευτυχισμένη!δεν μπορώ να αντισταθώ απλά !συγγνώμη για την αηδία πρωί πρωί αλλά πάντα ήμουν κοιλιοδουλη !!το θετικό είναι ότι με ζύγισε ο γιατρός και δεν έχω πάρει γραμμάριο και ας έχω μια κοιλιά 6 μηνών ....

 

 Υγ όσες είστε από Αθήνα δεν ξέρω πως τα λέτε τα πιτογυρα !!

 

Πιτογυρο το αγαπημενο μουυυ!!! Βαλε κ λιγη μουσταρδα βρε!!! :mrgreen: 

  • Χαχα 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Και στο καπάκι ψωμί με μέλι και βούτυρο η πατατάκια με ξύδι ..πάντα έτρωγα πςριεργους συνδιασμούς τύπου να ξερνανε οι γύρω μου αλλά τώρα παραεγινε χαχαχαχχαχαχαχα!!καλημέρα !!

@pap88 @Renez καλημέρα κορίτσια !δεν μπορώ να πω ότι μου απαγορεύει γενικά αυτός ο γιατρός μου είπε απ' όλα αλλά με μέτρο και προσεχτικά !εντάξει θέλει και λίγο αντίληψη έτσι δεν θα φάω φυσικά ωμα ψάρια η κρέατα που δεν έχουν ψηθεί καλά ..αλλά ρε κορίτσια τρώω κάτι ξεγυρισμενα πιτογυρα με τζατζίκι (χωρίς ντομάτα μουστάρδα κλπ)τα ακουμπάω πάνω στην κοιλιά και τρέχουν και στο σαγόνι τα τζατζικια και είμαι ευτυχισμένη!δεν μπορώ να αντισταθώ απλά !συγγνώμη για την αηδία πρωί πρωί αλλά πάντα ήμουν κοιλιοδουλη !!το θετικό είναι ότι με ζύγισε ο γιατρός και δεν έχω πάρει γραμμάριο και ας έχω μια κοιλιά 6 μηνών ....

 

 Υγ όσες είστε από Αθήνα δεν ξέρω πως τα λέτε τα πιτογυρα !!

 

Βρε ποια σου είπε να μη φας ότι γουστάρεις?? Εγώ να δεις φιλη τι πάρτυ κάνω κάθε Κυριακη (τότε μου έχω freeday) εσύ μας ρώτησες για τα αλλαντικά κ εμείς σου απαντήσαμε συγκεκριμένα για τα αλλαντικά!!

Υγ: σουβλάκι το λέμε!! Αλλά όταν είναι για σαβουρα κ με το πιτογυρο συνεννοούμαστε!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Βρε ποια σου είπε να μη φας ότι γουστάρεις?? Εγώ να δεις φιλη τι πάρτυ κάνω κάθε Κυριακη (τότε μου έχω freeday) εσύ μας ρώτησες για τα αλλαντικά κ εμείς σου απαντήσαμε συγκεκριμένα για τα αλλαντικά!!

Υγ: σουβλάκι το λέμε!! Αλλά όταν είναι για σαβουρα κ με το πιτογυρο συνεννοούμαστε!

Τελευταία φορά που ήρθα Αθήνα δεν μπορούσα να συνεννοηθώ για κανένα λόγο με τα σουβλάκια καλαμάκια χαχαχχαχαχαχχαχαχαχα!!!!πάντα θα έχω την απορία ειλικρινά του γιατί το σουβλάκι να το λένε καλαμάκι και το σάντουιτς σουβλάκι !!!

  • Χαχα 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Και στο καπάκι ψωμί με μέλι και βούτυρο η πατατάκια με ξύδι ..πάντα έτρωγα πςριεργους συνδιασμούς τύπου να ξερνανε οι γύρω μου αλλά τώρα παραεγινε χαχαχαχχαχαχαχα!!καλημέρα !!

@pap88 @Renez καλημέρα κορίτσια !δεν μπορώ να πω ότι μου απαγορεύει γενικά αυτός ο γιατρός μου είπε απ' όλα αλλά με μέτρο και προσεχτικά !εντάξει θέλει και λίγο αντίληψη έτσι δεν θα φάω φυσικά ωμα ψάρια η κρέατα που δεν έχουν ψηθεί καλά ..αλλά ρε κορίτσια τρώω κάτι ξεγυρισμενα πιτογυρα με τζατζίκι (χωρίς ντομάτα μουστάρδα κλπ)τα ακουμπάω πάνω στην κοιλιά και τρέχουν και στο σαγόνι τα τζατζικια και είμαι ευτυχισμένη!δεν μπορώ να αντισταθώ απλά !συγγνώμη για την αηδία πρωί πρωί αλλά πάντα ήμουν κοιλιοδουλη !!το θετικό είναι ότι με ζύγισε ο γιατρός και δεν έχω πάρει γραμμάριο και ας έχω μια κοιλιά 6 μηνών ....

 

 Υγ όσες είστε από Αθήνα δεν ξέρω πως τα λέτε τα πιτογυρα !!

 

Εισαι αδερφη μου.. Να βλεπες κατι συνδυασμούς που κανω.. Τα λεω του αγαπημένου μου κ ανακατευεται.. Κ γω δεν πηρα βαρος ακομη κ τελειωνει ο τριτος. Η κοιλιτσα ομως εχει πεταχτει αρκετα. Ισως σκέφτομαι γιατι ειναι κ το δεύτερο... 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Εισαι αδερφη μου.. Να βλεπες κατι συνδυασμούς που κανω.. Τα λεω του αγαπημένου μου κ ανακατευεται.. Κ γω δεν πηρα βαρος ακομη κ τελειωνει ο τριτος. Η κοιλιτσα ομως εχει πεταχτει αρκετα. Ισως σκέφτομαι γιατι ειναι κ το δεύτερο... 

Αδερφή ψυχή τρωγε ότι σε ευχαριστεί και άσε τους άλλους να απορούν !!!καλά σίγουρα παίζει ρόλο ότι είναι το δεύτερο!

  • Χαχα 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Τελευταία φορά που ήρθα Αθήνα δεν μπορούσα να συνεννοηθώ για κανένα λόγο με τα σουβλάκια καλαμάκια χαχαχχαχαχαχχαχαχαχα!!!!πάντα θα έχω την απορία ειλικρινά του γιατί το σουβλάκι να το λένε καλαμάκι και το σάντουιτς σουβλάκι !!!

Πέππη απο που είσαι; γιατι εγω ειμαι από Θράκη κ εμεις εκει ετσι τα λεμε! Όπως και τα τυριά τα λεμε κασέρια κ τη φέτα τη λεμε τυρί χαχαχα! Αλλά από οταν ηρθα να μείνω Αθήνα συνήθισα κ πλεον το σάντουιτς το λεω σουβλάκι κ το σουβλακι καλαμακι κ παει λεγοντας χαχαχα

Επίσης ρ κοριτσι το όνομα σου σωστά το γράφω; :-P


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Πέππη απο που είσαι; γιατι εγω ειμαι από Θράκη κ εμεις εκει ετσι τα λεμε! Όπως και τα τυριά τα λεμε κασέρια κ τη φέτα τη λεμε τυρί χαχαχα! Αλλά από οταν ηρθα να μείνω Αθήνα συνήθισα κ πλεον το σάντουιτς το λεω σουβλάκι κ το σουβλακι καλαμακι κ παει λεγοντας χαχαχα

Επίσης ρ κοριτσι το όνομα σου σωστά το γράφω; :-P

Θεσσαλονίκη οπότε ναι στο κασέρι ναι στο τυρί ναι στο ΣΑΝΤΟΥΙΤΣ!! χαχαχαχαχαχαχαχ!!!αλλά είμαι ερωτικός μετανάστης στην επαρχία διότι ο αρραβωνιαρης μου έχει την επιχείρηση του εκεί οπότε δεν γινόταν αλλιώς !το όνομα μου καλά το λες !Δέσποινα με λένε αλλά με φωνάζουν Πέπη με ένα π χαχαχαχαχαχαχαχ!

  • Χαχα 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pepi88 είπε:

Θεσσαλονίκη οπότε ναι στο κασέρι ναι στο τυρί ναι στο ΣΑΝΤΟΥΙΤΣ!! χαχαχαχαχαχαχαχ!!!αλλά είμαι ερωτικός μετανάστης στην επαρχία διότι ο αρραβωνιαρης μου έχει την επιχείρηση του εκεί οπότε δεν γινόταν αλλιώς !το όνομα μου καλά το λες !Δέσποινα με λένε αλλά με φωνάζουν Πέπη με ένα π χαχαχαχαχαχαχαχ!

Κ εγω μια απτα ιδια! Ερωτεύτηκα αλλα το εκανα λιγο αντίστροφα. Άφησα την επαρχία κ ηρθα στη πρωτεύουσα χαχαχα! Οποτε συμβιβάστηκα με τις αλλαγές χαχα. Α με ένα π; ωραια γιατι το μπέρδευα! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πεινάω ωωω!!! Μας ανοίξατε την όρεξη ρε κορίτσια!!! Δεν έχει και σουβλατζιδικο ανοιχτό τέτοια ωρα:cry:Μαγειρεύω και κάτι ελαφρύ σήμερα.......προβατινα με χυλοπιτες:shock::shock:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Πεινάω ωωω!!! Μας ανοίξατε την όρεξη ρε κορίτσια!!! Δεν έχει και σουβλατζιδικο ανοιχτό τέτοια ωρα:cry:Μαγειρεύω και κάτι ελαφρύ σήμερα.......προβατινα με χυλοπιτες:shock::shock:

Χαχα αχ μακαρι να ειχα κ εγω ορεξη να φαω! Γενικα τρωω λιγο με το ζορι. Δεν ευχαριστιεμαι ιδιαίτερα τα φαγητά. Μονο τα γλυκα. Παντως σουβλάκι έχει τύχει κ εγω να θέλω να φαω αλλα φοβαμαι. Κανει να τρωμε;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Πεινάω ωωω!!! Μας ανοίξατε την όρεξη ρε κορίτσια!!! Δεν έχει και σουβλατζιδικο ανοιχτό τέτοια ωρα:cry:Μαγειρεύω και κάτι ελαφρύ σήμερα.......προβατινα με χυλοπιτες:shock::shock:

Ελαφρύ ελαφρύ χχαχαχαχαχαχα!!

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Χαχα αχ μακαρι να ειχα κ εγω ορεξη να φαω! Γενικα τρωω λιγο με το ζορι. Δεν ευχαριστιεμαι ιδιαίτερα τα φαγητά. Μονο τα γλυκα. Παντως σουβλάκι έχει τύχει κ εγω να θέλω να φαω αλλα φοβαμαι. Κανει να τρωμε;

Αν είναι καλά ψημένο γιατί να μην μπορείς ;;


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Ελαφρύ ελαφρύ χχαχαχαχαχαχα!!

Αν είναι καλά ψημένο γιατί να μην μπορείς ;;

Για αυτο φοβαμαι. Αν θα είναι καλα ψημένο. Γενικα απ έξω μου ειχε ο γιατρος να αποφεύγω. Αλλα φανταζομαι αν φαω κ 1 φορά κ τους τονίσω να το ψήσουν καλα δεν θα εχω θεμα.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...