Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@Pepi88 να προγραμματίσει την περιδεση καλύτερα.. και εσυ θα νιώθεις ασφαλείς πάνω από ολα .. 

Στην κορη μου 21 εβ στην Β επιπέδου τυχαία ανέφερα στην γιατρο για έντονο πονο που ενιωσα την προηγούμενη μέρα και ενώ ειχανε τελειώσει με έβαλε να γδυθω για να κανω κολπικό και πολυ καλα την ψηλιαστηκε ειχα μπει σε διαδικασία τοκετού.. Άγιο ειχα που το ενιωσα αργα το απόγευμα και ειχα ραντεβού την επόμενη πρωι πρωι. 

Παρα πολυ δύσκολο χειρουργειο.. σε πολυ δυσκολη εβδομάδα. 

Δοξα το θεο ολα πήγαν καλά το μετα ήταν το λιγότερο. Στην πρώτη μου εγκυμοσυνη ειχα πολλά παρατράγουδα, την ανεπάρκεια, αυξημένο αμνιακό, ινσουλινοεξαρτωμενη.. ειχα μπλέξει και με γιατρο του κ@&υ με είχε με 12 αντιβίωσεις.. βαραγα 5 ενέσεις τη μερα .. αστα τι τα θυμήθηκα;;; 

Απλα με ολο αυτο θελω να πω .. οτι μπορείς να προλάβεις στο λιγο του μη το καθυστερείς.. θα εισαι εσυ ενταξει και ασφαλείς. 

Καλως ήρθαν και τα άλλα κοιλουμπακια δυστυχώς δε συγκρατώ ονοματα :P

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσαρες κι από μένα! Εγώ σημερα είμαι κομμάτια.. Ζαλίζομαι και μ έπιασε και η μέση μου!! Και το μελεταγα. Ούτε να κάτσω δεν μπορώ. Θέλω να πάω τουαλέτα τώρα και το σκέφτομαι! Ξεκινάνε και τα σχολεία από Δευτερα:roll:θα ναι λίγο ζόρι γι αυτές που έχουν μεγαλύτερα παιδιά. 

@Pepi88 σε συνεννόηση με το γιατρό σου όλα καλά θα πάνε. Ξέρω πολλές κοπέλες που είχαν κάνει περιδεση και όλα πήγαν τέλεια. 10εκ ε;; μπεμπαρος!! Στην ίδια βδομάδα με σένα ήταν 8,3εκ το δικό μου απ ότι θυμάμαι.

@Aria konsta ανατρίχιασα!! Ήσουν πολύ τυχερή. Τελικά βλέπω ότι και το δικό μας ένστικτο παίζει πολύ ρόλο. Γι αυτό ότι μας απασχολεί καλό είναι να το λέμε στο γιατρό για ν αποφεύγουμε δύσκολες καταστάσεις.

@Mareva μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε. Μίλα και με το γιατρό σου να σε συμβουλέψει.

@Renez ακριβώς όπως τα λες είναι!! Η κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική!!Θετική ενέργεια και αισιοδοξία πάνω απ όλα!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες κι από μένα! Εγώ σημερα είμαι κομμάτια.. Ζαλίζομαι και μ έπιασε και η μέση μου!! Και το μελεταγα. Ούτε να κάτσω δεν μπορώ. Θέλω να πάω τουαλέτα τώρα και το σκέφτομαι! Ξεκινάνε και τα σχολεία από Δευτερα:roll:θα ναι λίγο ζόρι γι αυτές που έχουν μεγαλύτερα παιδιά. 

@Pepi88 σε συνεννόηση με το γιατρό σου όλα καλά θα πάνε. Ξέρω πολλές κοπέλες που είχαν κάνει περιδεση και όλα πήγαν τέλεια. 10εκ ε;; μπεμπαρος!! Στην ίδια βδομάδα με σένα ήταν 8,3εκ το δικό μου απ ότι θυμάμαι.

@Aria konsta ανατρίχιασα!! Ήσουν πολύ τυχερή. Τελικά βλέπω ότι και το δικό μας ένστικτο παίζει πολύ ρόλο. Γι αυτό ότι μας απασχολεί καλό είναι να το λέμε στο γιατρό για ν αποφεύγουμε δύσκολες καταστάσεις.

@Mareva μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε. Μίλα και με το γιατρό σου να σε συμβουλέψει.

@Renez ακριβώς όπως τα λες είναι!! Η κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική!!Θετική ενέργεια και αισιοδοξία πάνω απ όλα!! 

Εγω χωρις το συζυγο που προσπαθει να βοηθησει ψυχολογικα οπως μπορει, με τη δικη μου ξαπλα λογω δυσκολης κυησης, με 5χρονο που παει νηπιο κ με διαφορα προβλήματα (εχω κ τον πρωτο συζυγο που δημιουργει θεματα κ εχουμε δικηγορους κ θα χουμε κ δικαστήρια οπως βλέπω) δε μπορω κ να ησυχασω. Χθες εκλαιγα το βράδυ με μαυρο δακρυ.. Εύχομαι ολες να χουμε καλα νεα κ απροβληματιστες εγκυμοσυνες... 

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aria konsta είπε:

@Pepi88 να προγραμματίσει την περιδεση καλύτερα.. και εσυ θα νιώθεις ασφαλείς πάνω από ολα .. 

Στην κορη μου 21 εβ στην Β επιπέδου τυχαία ανέφερα στην γιατρο για έντονο πονο που ενιωσα την προηγούμενη μέρα και ενώ ειχανε τελειώσει με έβαλε να γδυθω για να κανω κολπικό και πολυ καλα την ψηλιαστηκε ειχα μπει σε διαδικασία τοκετού.. Άγιο ειχα που το ενιωσα αργα το απόγευμα και ειχα ραντεβού την επόμενη πρωι πρωι. 

Παρα πολυ δύσκολο χειρουργειο.. σε πολυ δυσκολη εβδομάδα. 

Δοξα το θεο ολα πήγαν καλά το μετα ήταν το λιγότερο. Στην πρώτη μου εγκυμοσυνη ειχα πολλά παρατράγουδα, την ανεπάρκεια, αυξημένο αμνιακό, ινσουλινοεξαρτωμενη.. ειχα μπλέξει και με γιατρο του κ@&υ με είχε με 12 αντιβίωσεις.. βαραγα 5 ενέσεις τη μερα .. αστα τι τα θυμήθηκα;;; 

Απλα με ολο αυτο θελω να πω .. οτι μπορείς να προλάβεις στο λιγο του μη το καθυστερείς.. θα εισαι εσυ ενταξει και ασφαλείς. 

Καλως ήρθαν και τα άλλα κοιλουμπακια δυστυχώς δε συγκρατώ ονοματα :P

Ναι κορίτσι μου το ξέρω ότι λογικά δεν μπορώ να το αποφύγω όπως και να έχει ..θα δούμε και την επόμενη φορά που θα πάμε..πω πω εγκυμοσύνη τρόμος ήταν η πρώτη σου...


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα μανούλες!! Έλαβα και τα αποτελέσματα της papp a.. Όλα καλά, οι μετρήσεις παρέμειναν πάνω κάτω οι ίδιες με την αυχενική οπότε όλα καλά.. Έτσι μου είπε ο γιατρος γτ δεν καταλάβαινα και πολλά. Τι αγχος βρε κορίτσια χτύπησε ο ήχος του μέιλ στο κινητο και κόντευε να ξερίζωσει η καρδιά μου μέχρι να ανοίξω το αρχείο.. Αφού και χθες στην αυχενικη  το μωρό είχε 150 παλμούς και εγώ 120 από τ άγχος μου.. Πότε θα ηρεμήσουμε?? @Pepi88μου σε ευχαριστώ πολύ, και εσύ να χαίρεσαι το μπιφτεκάκι σου :-P και να προσέχεις! ότι είναι καλύτερο για σένα και το μωράκι σου να γίνει θα γινει! @Rina-Katerina συγχαρητήρια και πάλι για τα ολοκληρωμένα αποτελέσματα!! @Basiliki92καλωσηρθες στην παρέα μας, έχουμ3 και μαζι μόνο μια μέρα διαφορά! Πητ 20/3/21 εγώ, που γεννας?? Λες να είμαστε δίπλα δίπλα χάχα!! @Mareva κοπέλα μου ελπίζω αυτή η κατάσταση που περνάς να ξεπεραστεί άμεσα, ηρεμία και ξεκούραση, να χαίρεσαι τον κούκλο σου και να σκέφτεσαι το νέο νινί που έρχεται...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@giwta_86 Συγχαρητήρια για τα αποτελέσματά!!!χαχαχα δεν έχω αποφασίσει ακόμα για το πού πάντως δεν μένω Αθήνα είμαι επαρχία αν σε βοηθάω ,τώρα είδα ότι περιμένεις αγοράκι!!εμένα ο γυναικολογος μου χε πει μάλλον αγόρι ενω στην αυχενική μου είπε ο έμβρυο...μάλλον κορίτσι!!!Την επόμενη φορά που θα πάω πάλι στον γιατρό μου!!!και εμένα 154 χτύπους το πουλάκι μου!

 

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 said:

@giwta_86 Συγχαρητήρια για τα αποτελέσματά!!!χαχαχα δεν έχω αποφασίσει ακόμα για το πού πάντως δεν μένω Αθήνα είμαι επαρχία αν σε βοηθάω ,τώρα είδα ότι περιμένεις αγοράκι!!εμένα ο γυναικολογος μου χε πει μάλλον αγόρι ενω στην αυχενική μου είπε ο έμβρυο...μάλλον κορίτσι!!!Την επόμενη φορά που θα πάω πάλι στον γιατρό μου!!!και εμένα 154 χτύπους το πουλάκι μου!

 

Α εγώ μένω Αθήνα! Δε πειράζει.. Εμένα μου είπε κατευθείαν αγόρι στην αυχενικη ούτε μπορεί ούτε ίσως.. Με το καλό και εσύ το νινανι σου ότι και να ναι, γερό να είναι!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια να ρωτησω κάτι αλλαντικα τρώτε; εννοώ παριζάκι γαλοπούλα κλπ κλπ ..εγώ τρώω πολύ τα λιγουρευομαι γενικά..ειδικά το παριζάκι ένα στην καθισια μου μπορώ να φάω μαζί με γιαούρτι..

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Καλησπέρα μανούλες!! Έλαβα και τα αποτελέσματα της papp a.. Όλα καλά, οι μετρήσεις παρέμειναν πάνω κάτω οι ίδιες με την αυχενική οπότε όλα καλά.. Έτσι μου είπε ο γιατρος γτ δεν καταλάβαινα και πολλά. Τι αγχος βρε κορίτσια χτύπησε ο ήχος του μέιλ στο κινητο και κόντευε να ξερίζωσει η καρδιά μου μέχρι να ανοίξω το αρχείο.. Αφού και χθες στην αυχενικη  το μωρό είχε 150 παλμούς και εγώ 120 από τ άγχος μου.. Πότε θα ηρεμήσουμε?? @Pepi88μου σε ευχαριστώ πολύ, και εσύ να χαίρεσαι το μπιφτεκάκι σου :-P και να προσέχεις! ότι είναι καλύτερο για σένα και το μωράκι σου να γίνει θα γινει! @Rina-Katerina συγχαρητήρια και πάλι για τα ολοκληρωμένα αποτελέσματα!! @Basiliki92καλωσηρθες στην παρέα μας, έχουμ3 και μαζι μόνο μια μέρα διαφορά! Πητ 20/3/21 εγώ, που γεννας?? Λες να είμαστε δίπλα δίπλα χάχα!! @Mareva κοπέλα μου ελπίζω αυτή η κατάσταση που περνάς να ξεπεραστεί άμεσα, ηρεμία και ξεκούραση, να χαίρεσαι τον κούκλο σου και να σκέφτεσαι το νέο νινί που έρχεται...

Κοριτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!! Κ μη μου αγχώνεσαι, δε χρειάζεται τοση πιεση!! Ολα ομορφα θα ναι απο δω κ περα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pepi88 είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτησω κάτι αλλαντικα τρώτε; εννοώ παριζάκι γαλοπούλα κλπ κλπ ..εγώ τρώω πολύ τα λιγουρευομαι γενικά..ειδικά το παριζάκι ένα στην καθισια μου μπορώ να φάω μαζί με γιαούρτι..

Εγώ μόνο γαλοπούλα ψιλοφοβαμαι να σου πω την αλήθεια και δεν πολύ τρώω αλλαντικά...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

Εγώ μόνο γαλοπούλα ψιλοφοβαμαι να σου πω την αλήθεια και δεν πολύ τρώω αλλαντικά...

Γενικά από ότι ακούω άλλες τρώνε και άλλες όχι !πφφφφ πάντα θα υπάρχουν δύο απόψεις !


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Γενικά από ότι ακούω άλλες τρώνε και άλλες όχι !πφφφφ πάντα θα υπάρχουν δύο απόψεις !

@Pepi88Έτσι είναι!!Εμένα ο γιατρός δεν μου είπε κάτι αυστηρά όχι εγώ από μόνη μου προσέχω γενικά όμως και πριν την εγκυμοσύνη πρόσεχα την διατροφή μου οπότε τώρα ένας λόγος παραπάνω!!Αν όμως το λιγουρευεσαι φάε αλλά με μέτρο :razz:

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 said:

Βρε κορίτσια να ρωτησω κάτι αλλαντικα τρώτε; εννοώ παριζάκι γαλοπούλα κλπ κλπ ..εγώ τρώω πολύ τα λιγουρευομαι γενικά..ειδικά το παριζάκι ένα στην καθισια μου μπορώ να φάω μαζί με γιαούρτι..

Εγώ έτρωγα γαλοπούλα αλλά από τότε που μου είπε ο γιατρός όχι αλλαντικα ωμά δεν ξαναφαγα.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 said:

Βρε κορίτσια να ρωτησω κάτι αλλαντικα τρώτε; εννοώ παριζάκι γαλοπούλα κλπ κλπ ..εγώ τρώω πολύ τα λιγουρευομαι γενικά..ειδικά το παριζάκι ένα στην καθισια μου μπορώ να φάω μαζί με γιαούρτι..

Και εμενα ο γιατρος μου εχει απαγορεψει αλλαντικα και δεν τρωω καθολου και ας τα λιγουρευομαι

Εχω ακουσει και απο αλλες κοπελες οτι τα τρωνε οποτε οι αποψεις διισανται και σε αυτο το θεμα.

εχω καπου διαβασει οτι ειναι καλυτερο αν αποφασισεις να τρως να επιλεγεις ψητη/βραστη γαλοπουλα σε σχεση με αλλα “cured meats” οπως ειναι το προσουτο και διαφορα πιο περιεργα αλλαντικα (γιαμ γιαμμμμμμ) που ουσιαστικα δεν μαγειρευονται αλλα κατα καποιον τροπο «παστωνονται»

οπως κ να εχει να προτιμας να τα παιρνεις απο σουπερμαρκετ που εμπιστευεσαι την ποιοτητα τους και που εχουν καταναλωση. Και να τα καταναλωνεις οσο πιο γρηγορα γινεται, καθως ξεκινουν πολυ γρηγορα να «χαλανε» στα ψυγεια των σπιτιων μας 


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...