Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Αχ κορίτσια εσείς τουλάχιστον μπορείτε να τα σταματήσετε, βλέπω πηγαίνουν παιδικό και νήπιο. Εμένα πάει έκτη δημοτικου. Αγγλικά, γαλλικά δραστηριότητες... Οπωτε δεν υπάρχει περίπτωση. Θα του κόψω τη καθημερινότητα και θα μείνει και πίσω. Όσον Αφορά τις μάσκες πολύ καλή προστασία μέσα στα σχολεία αλλά με το που σχολανε έρχονται όλα μπουλουκι στα σπίτια τους φυσικά χωρίς μάσκα. Τι να πω.. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Πλένουμε χέρια, φοράμε μάσκες, αντισηπτικά και απολυμαινω συνέχεια το σπιτι. Για να είσαι 100% σίγουρος πρέπει οικογενειακως να κλείστεις μέσα στο σπίτι πράγμα αδύνατο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , valentina23 είπε:

Αχ κορίτσια εσείς τουλάχιστον μπορείτε να τα σταματήσετε, βλέπω πηγαίνουν παιδικό και νήπιο. Εμένα πάει έκτη δημοτικου. Αγγλικά, γαλλικά δραστηριότητες... Οπωτε δεν υπάρχει περίπτωση. Θα του κόψω τη καθημερινότητα και θα μείνει και πίσω. Όσον Αφορά τις μάσκες πολύ καλή προστασία μέσα στα σχολεία αλλά με το που σχολανε έρχονται όλα μπουλουκι στα σπίτια τους φυσικά χωρίς μάσκα. Τι να πω.. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Πλένουμε χέρια, φοράμε μάσκες, αντισηπτικά και απολυμαινω συνέχεια το σπιτι. Για να είσαι 100% σίγουρος πρέπει οικογενειακως να κλείστεις μέσα στο σπίτι πράγμα αδύνατο. 

Ισχύει,πρέπει να κλειστούμε όλοι σπίτι για να είμαστε σίγουροι.εγω θα φύγω για το εξοχικό την Τρίτη με τα παιδιά.ο άντρας μου όμως πρέπει να είναι στη δουλειά,άρα και από εκεί είναι επιφοβο. Τουλάχιστον κάπως περιορίζω τον κύκλο...

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Καλημέρα... πως είστε;;

Εμένα με έφαγε η λίστα της μικρης για το σχολείο. Περπάτησα πολύ και τωρα ειμαι πάλι με utrogestan και ξαπλα .. :( 

 

Καλημέρα κορίτσι.. Είδες ότι αφηνομαστε (έτσι και γω τον τελευταίο καιρό) και μετά έχουμε θέματακια. Πήγες στο γιατρό και είδες αποκόλληση η είχες καφέ; Αντε υπομονή ξάπλωσε τώρα λίγο και μην πολύ κουράζεσαι. Και γω να σου πω την αλήθεια μ έπιασε ένας φοβος γιατί έχω αρχίσει και κάνω βλακειουλες:roll:Σήμερα 3 λεκάνες ανέβασα στη ταράτσα για απλωμα και παίρνω και το μηχανακι:-?Τι να κάνω... Είμαι μόνη και δεν έχω βοήθεια... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσι.. Είδες ότι αφηνομαστε (έτσι και γω τον τελευταίο καιρό) και μετά έχουμε θέματακια. Πήγες στο γιατρό και είδες αποκόλληση η είχες καφέ; Αντε υπομονή ξάπλωσε τώρα λίγο και μην πολύ κουράζεσαι. Και γω να σου πω την αλήθεια μ έπιασε ένας φοβος γιατί έχω αρχίσει και κάνω βλακειουλες:roll:Σήμερα 3 λεκάνες ανέβασα στη ταράτσα για απλωμα και παίρνω και το μηχανακι:-?Τι να κάνω... Είμαι μόνη και δεν έχω βοήθεια... 

Ειδα καφεοειδη χθες το βράδυ... τον πήρα τηλέφωνο το πρωί με έκραξε ελαφρώς..και μου εδωσε 1 utrogestan και ξεκούραση τωρα δεν βλέπω αλλα νιωθω την κοιλια μου βαριά για καποιο λογο .. 

Δεν μου ειπε να παω ομως και ανησυχώ αρκετά 5/10 εχω ραντεβού..δεν το νιώθω κι ολας να ηρεμώ. 

Ξεφεύγουμε δυστυχώς και ειδικά μετά την αυχενική που μου είπαν οτι ολα καλα και μ έκοψαν και τα utrogestan το παρα εκανα .

Σημερα απο το φόβο μου εκανα με το αυτοκίνητο μιση ωρα να παω στο σχολείο με 20 πήγαινα. Να προσεχεις πολυ με το μηχανάκι ισα ισα μην παρασύρεσαι. 

Πφφφφφφφ


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Καλημέρα... πως είστε;;

Εμένα με έφαγε η λίστα της μικρης για το σχολείο. Περπάτησα πολύ και τωρα ειμαι πάλι με utrogestan και ξαπλα .. :( 

 

@Aria konsta μην ανησυχείς μια χαρά θα είναι το μικρούλη σου είναι καλά προστατευμένα !!!Κάτσε και ξεκουράσου και εγώ όταν κουράζομαι νιώθω βαριά την κοιλιά μου θέλει ξάπλα ...και να μην ξεχνιόμαστε..υπομονη να περάσει και αυτός ο μήνας...

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Aria konsta μην ανησυχείς μια χαρά θα είναι το μικρούλη σου είναι καλά προστατευμένα !!!Κάτσε και ξεκουράσου και εγώ όταν κουράζομαι νιώθω βαριά την κοιλιά μου θέλει ξάπλα ...και να μην ξεχνιόμαστε..υπομονη να περάσει και αυτός ο μήνας...

Μπορεί να ειναι αποκόλληση; αν και δεν εχω ροη σχεδόν καθόλου πλέον. 

Την νιώθω βαρια σα να θελω να ειμαι τουαλέτα συνέχεια. 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Μπορεί να ειναι αποκόλληση; αν και δεν εχω ροη σχεδόν καθόλου πλέον. 

Την νιώθω βαρια σα να θελω να ειμαι τουαλέτα συνέχεια. 

Πιστεύω ότι νιώθεις βαριά διότι κουράστηκες εγώ την προηγούμενη βδομάδα κουβαλησα 2 σακούλες από σούπερ και 2 3 μέρες την ένιωθα βαριά και έπιασα τον καναπέ...αιμα μέχρι τώρα δεν εχω δει καθόλου...αν ήταν κάτι τόσο σοβαρό θα είχες αίμα πιστεύω ή θα σου έλεγε ο γιατρός σου να πας...παντως για να ηρεμήσεις τράβα μια βόλτα από τον γιατρό να σε δει...εμενα μου έχει πει ότι οπότε θέλω να πηγαίνω να το βλέπω μέχρι το κανονικό ραντεβού που αργεί πολύ...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Μπορεί να ειναι αποκόλληση; αν και δεν εχω ροη σχεδόν καθόλου πλέον. 

Την νιώθω βαρια σα να θελω να ειμαι τουαλέτα συνέχεια. 

Είναι απ τη κούραση πιστεύω και απ το περπάτημα. Και γω το παθαίνω μετά από κούραση και ορθοστασία. Σαν μπούκωμα να το πω κάτω χαμηλά... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Είναι απ τη κούραση πιστεύω και απ το περπάτημα. Και γω το παθαίνω μετά από κούραση και ορθοστασία. Σαν μπούκωμα να το πω κάτω χαμηλά... 

Ναι,ναι έτσι ακριβώς.. ειναι ! 

 

Για πείτε βρε κοριτσια σε ποια εβδομάδα βρίσκεστε;; εχετε νιωσει καθόλου τα μικρακια;

Ποια εχει γιατρο σημερα ;; η Πεπη ή η Πόπη (σας μπερδεύω για καποιο χαζο λόγο) :lol:

  • Χαχα 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ σήμερα 16η εβδομάδα σύμφωνα με τελευταία περίοδο και 16 +5 η και λίγο παραπάνω σύμφωνα με την αυχενική. Λέω και τις δύο γιατί δεν ξέρω εσείς ποια μετράτε. Εγώ κάτι αισθάνομαι ειδικά όταν είμαι ξαπλωμένη αλλά δεν είμαι σίγουρη... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 16 εβδομάδων με βάση την αυχενική και 15+6 με βάση τον γυναικολόγο! Μια μέρα διαφορά!! Δηλαδή αύριο μπαίνω σίγουρα στη 17η εβδομάδα!! Μερικές φορές (συνήθως βράδυ που είμαι ξαπλωμένη) νιώθω μερικά ελαφριά χτυπηματακια.. τρία τέσσερα και μετά σταματάνε...

Μακάρι να είναι ο μπεμπακος μου!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Aria konsta said:

Εγω ειμαι στη μεση του μηνα ..14+4 βαση γυναικολόγου 14+5 βαση αυχενικής 17 ή 18/3 ΠΗΤ .Την αυχενική μετραω γτ με βολεύει :lol:

Δεν εχω νιωσει τιποτα .. νομίζω ...:blink:

Εμένα με βάση την αυχενική με έβγαζε συν 3 μέρες :D

  • Μου αρέσει 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...