Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου .. πως ειστε ;; σημερα ;; 

Εχω αρχίσει να μην έχω υπομονή.. θελω να αρχίσω να νιώθω το μωρακι γτ ετσι θα τρελαθω ... 

 

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ έχω έναν φόβο,αν είναι καλά.Δεν νιώθω τπτ,έχω να κάνω υπέρηχο από 31 Αυγούστου κι έχω αγωνία.την Δευτέρα πάω γιατρό.εχω κι αγωνία για το φύλο γιατί ακόμα δεν ξέρουμε 

  • Μου αρέσει 3

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ έχω έναν φόβο,αν είναι καλά.Δεν νιώθω τπτ,έχω να κάνω υπέρηχο από 31 Αυγούστου κι έχω αγωνία.την Δευτέρα πάω γιατρό.εχω κι αγωνία για το φύλο γιατί ακόμα δεν ξέρουμε 

Ναι, μωρε ειναι πολυ αυτή η αναμονή.. δεν αντέχετε. 

Πάντως εχω προσεξει οτι τωρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη εχω περισσότερο αγχος και ανυπομονησία..και νιωθω τυψεις.. ισως έφταιξε η αγνια στην πρωτη .

Δεν είδατε στην αυχενική φύλο;; 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Ναι, μωρε ειναι πολυ αυτή η αναμονή.. δεν αντέχετε. 

Πάντως εχω προσεξει οτι τωρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη εχω περισσότερο αγχος και ανυπομονησία..και νιωθω τυψεις.. ισως έφταιξε η αγνια στην πρωτη .

Δεν είδατε στην αυχενική φύλο;; 

Κι εγώ περισσότερο άγχος έχω τώρα.οντως έτσι είναι,στην πρώτη έχεις άγνοια, ότι σου πει ο γιατρός μια χαρά εσύ!!!Όταν πήγα στη 2η να γεννήσω εκεί να δεις φόβο που είχα....Επειδή ξέρουμε ακριβώς τα στάδια και τι μας περιμένει,ή τι μπορεί να πάει στραβά ανά πάσα στιγμή και επειδή έχουμε αφήσει πίσω ένα παιδί ο φόβος είναι ακόμα μεγαλύτερος!!!!!!Τότε εγώ όπως και τώρα, δεν επετρεπα στον εαυτό μου να πάει τπτ στραβά με μένα τουλάχιστον.γιατι θα άφηνα ένα παιδί ορφανό. 

Όχι δεν μας είπαν στην αυχενικη, περιμένω την Δευτέρα μπας και μας κάνει την χάρη να μάθουμε. 

  • Μου αρέσει 3

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Εμένα για καλή μου τύχη ο γιατρός μου με βλέπει κάθε δύο βδομάδες οπότε σε γενικές γραμμές είμαι πιο ήσυχη.. Και κάτι αλλο για όποια ενδιαφέρεται..αμα εχετε κάρτα στα prenatal εσείς ή κάποια φίλη σας, μέχρι τις 26 Σεπτεμβρίου έχει έκπτωση 50% αλλιώς 30%. Πήγα και ψώνισα σήμερα γτ φοβήθηκα με το καιρό, γτ όλο το καλοκαίρι την έβγαλα με φορέματα και τώρα που δροσίζει δεν είχα παντελόνι να βάλω λόγω κοιλιτσας.. :tongue:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Popaki2011 είπε:

Κι εγώ περισσότερο άγχος έχω τώρα.οντως έτσι είναι,στην πρώτη έχεις άγνοια, ότι σου πει ο γιατρός μια χαρά εσύ!!!Όταν πήγα στη 2η να γεννήσω εκεί να δεις φόβο που είχα....Επειδή ξέρουμε ακριβώς τα στάδια και τι μας περιμένει,ή τι μπορεί να πάει στραβά ανά πάσα στιγμή και επειδή έχουμε αφήσει πίσω ένα παιδί ο φόβος είναι ακόμα μεγαλύτερος!!!!!!Τότε εγώ όπως και τώρα, δεν επετρεπα στον εαυτό μου να πάει τπτ στραβά με μένα τουλάχιστον.γιατι θα άφηνα ένα παιδί ορφανό. 

Όχι δεν μας είπαν στην αυχενικη, περιμένω την Δευτέρα μπας και μας κάνει την χάρη να μάθουμε. 

Έτσι ακριβώς νιωθω ... και δε μ αρέσει.. μου φαίνεται αιώνας το επόμενο ραντεβού!

Μιση ωρα πριν πας στο γιατρο φάε 100γρ. Λακτα σκέτη.. 

Αν και θα δείτε ξεκάθαρα πιστευω .. καλού κακού φαε 

Just now, giwta_86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εμένα για καλή μου τύχη ο γιατρός μου με βλέπει κάθε δύο βδομάδες οπότε σε γενικές γραμμές είμαι πιο ήσυχη.. Και κάτι αλλο για όποια ενδιαφέρεται..αμα εχετε κάρτα στα prenatal εσείς ή κάποια φίλη σας, μέχρι τις 26 Σεπτεμβρίου έχει έκπτωση 50% αλλιώς 30%. Πήγα και ψώνισα σήμερα γτ φοβήθηκα με το καιρό, γτ όλο το καλοκαίρι την έβγαλα με φορέματα και τώρα που δροσίζει δεν είχα παντελόνι να βάλω λόγω κοιλιτσας.. :tongue:

Αχχχ μεγάλο πρόβλημα αυτό... δεν εχω ΤΙΠΟΤΑ να φορέσω και οτι εχω δε μου κάνει.. δεν εχω κάρτα αλλα θα παω να δω .

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση :x

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα φάει σοκολάτα ήμουν 12.+1 και δεν φάνηκε καθαρά. Όχι ότι δεν έπαιρνε θέση, άλλαζε συνέχεια θέσεις αλλά μας είπε ότι δεν είναι ακόμη πλήρως αναπτυγμένα... Και μας είπε 60% κορίτσι. 

  • Μου αρέσει 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Κι εγώ είχα φάει σοκολάτα ήμουν 12.+1 και δεν φάνηκε καθαρά. Όχι ότι δεν έπαιρνε θέση, άλλαζε συνέχεια θέσεις αλλά μας είπε ότι δεν είναι ακόμη πλήρως αναπτυγμένα... Και μας είπε 60% κορίτσι. 

Ναι κρατα μικρο καλάθι.. γτ και εμενα ο γιατρός μου 12η εβδομάδα μου λεει πολλες πιθανότητες για κορίτσι..

Και στην αυχενική μου λεει 99% αγορι .. και έπαθα σοκ ,ειδικά ο αντρας μου το είχε δέσει οτι θα ειναι κορίτσι κατάπιε την τσίχλα του εκείνη την ωρα χαχαχχαχα δε θα ξεχάσω ποτέ την αντίδραση του χαχχααχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta said:

Ναι κρατα μικρο καλάθι.. γτ και εμενα ο γιατρός μου 12η εβδομάδα μου λεει πολλες πιθανότητες για κορίτσι..

Και στην αυχενική μου λεει 99% αγορι .. και έπαθα σοκ ,ειδικά ο αντρας μου το είχε δέσει οτι θα ειναι κορίτσι κατάπιε την τσίχλα του εκείνη την ωρα χαχαχχαχα δε θα ξεχάσω ποτέ την αντίδραση του χαχχααχαχαχα

Αχ μη μου λες τέτοια. Του λέω δηλαδή φάνηκε κάτι; Και λέει για να το λέω δε το λεω τυχαία κατι βλέπω. Α επίσης η ξαδέρφη μου όταν έκανε αυχενική της είπε και αυτής ότι δε φαίνεται ακόμα αλλά επειδή είχε 170 παλμούς λέει συνήθως τα κορίτσια έχουν πιο ανεβασμενους. Και τελικά ήταν κορίτσι. Εμείς είχαμε 175 . Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Αχ μη μου λες τέτοια. Του λέιποταω δηλαδή φάνηκε κάτι; Και λέει για να το λέω δε το λεω τυχαία κατι βλέπω. Α επίσης η ξαδέρφη μου όταν έκανε αυχενική της είπε και αυτής ότι δε φαίνεται ακόμα αλλά επειδή είχε 170 παλμούς λέει συνήθως τα κορίτσια έχουν πιο ανεβασμενους. Και τελικά ήταν κορίτσι. Εμείς είχαμε 175 . Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία :lol:

Για μενα κρατα μικρο καλάθι σου λεεεω... και εμενα ο γιατρος για σίγουρος φαινόταν ότι και καλά αν δεν... δε θα σας έλεγα τίποτα και να τελικα οι πολλές πιθανότητες.:D

Ααααα και το αλλο .. και ο μπέμπης 170 παλμους ειχε ... στην αυχενική 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Aria konsta said:

Για μενα κρατα μικρο καλάθι σου λεεεω... και εμενα ο γιατρος για σίγουρος φαινόταν ότι και καλά αν δεν... δε θα σας έλεγα τίποτα και να τελικα οι πολλές πιθανότητες.:D

Ααααα και το αλλο .. και ο μπέμπης 170 παλμους ειχε ... στην αυχενική 

Ωραία καταλαβα :lol: άντε άλλες 3 βδομάδες υπομονηηη πφφφ-_-

  • Χαχα 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Ωραία καταλαβα :lol: άντε άλλες 3 βδομάδες υπομονηηη πφφφ-_-

Ωχ .... αλλα νταξ για να σας ειπε 60% κατι θα ειδε ..

Εκανα βλακεια και δεν ξερω πως να το σωσω :(:ph34r:

  • Χαχα 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εμένα για καλή μου τύχη ο γιατρός μου με βλέπει κάθε δύο βδομάδες οπότε σε γενικές γραμμές είμαι πιο ήσυχη.. Και κάτι αλλο για όποια ενδιαφέρεται..αμα εχετε κάρτα στα prenatal εσείς ή κάποια φίλη σας, μέχρι τις 26 Σεπτεμβρίου έχει έκπτωση 50% αλλιώς 30%. Πήγα και ψώνισα σήμερα γτ φοβήθηκα με το καιρό, γτ όλο το καλοκαίρι την έβγαλα με φορέματα και τώρα που δροσίζει δεν είχα παντελόνι να βάλω λόγω κοιλιτσας.. :tongue:

@giwta_86 

ευχαριστούμε για την ενημέρωση, θα ρίξω μια ματια!! Εαν κι εγω φοράω κανονικα ακομη τα παντελόνια μου και κανω το κόλπο με το λαστιχακι στο τελευταίο κουμπί. Βαζω και μια ριχτη μπλούζα απο πανω και ολα καλα!

Κορίτσια ουτε εγω εχω μαθει φυλο, θα περιμένω μέχρι 13.10 που εχω το επόμενο ραντεβου.. Και εχω μια αγωνια τεράστια για το πως εξελίσσεται το νινι γιατι ακομη δε νιωθω κατι και λογικο να ανησυχώ.. Ουυυφ αυτή η αναμονη ειναι βασανο!! 


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!Εμένα μου είχε πει ο γιατρός ότι το βλέπει για αγόρι και εγώ αγόρι πίστευα και στην αυχενική μου λέει μάλλον κορίτσι αλλά δεν είναι σίγουρο αχχαχα εμείς είχαμε γύρω στους 150 παλμούς στην αυχενική. Ραντεβού έχω αρχές Οκτωβρίου στον γιατρό μου αλλά θα πάω πιο νωρίς να το δούμε λίγο πως πάει... έπερνα  και βασκλορ μέχρι την αυχενική και μου είχε πει ο γιατρός να την κόψω μετά και ανησυχώ και για αυτό...(είχε δει μια μικρή αποκόλληση χωρίς να έχω αίμα).Εγω κορίτσια 2 φορές που έφαγα μερέντα ξάπλωσα έβαλα το χέρι μου στην κοιλιά χαμηλά και κάποια στιγμή το κατάλαβα καλά είμαι σίγουρη!!(Το επιβεβαίωσε  και ο μπαμπάς μας )χαχαχαχα


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!Εμένα μου είχε πει ο γιατρός ότι το βλέπει για αγόρι και εγώ αγόρι πίστευα και στην αυχενική μου λέει μάλλον κορίτσι αλλά δεν είναι σίγουρο αχχαχα εμείς είχαμε γύρω στους 150 παλμούς στην αυχενική. Ραντεβού έχω αρχές Οκτωβρίου στον γιατρό μου αλλά θα πάω πιο νωρίς να το δούμε λίγο πως πάει... έπερνα  και βασκλορ μέχρι την αυχενική και μου είχε πει ο γιατρός να την κόψω μετά και ανησυχώ και για αυτό...(είχε δει μια μικρή αποκόλληση χωρίς να έχω αίμα).Εγω κορίτσια 2 φορές που έφαγα μερέντα ξάπλωσα έβαλα το χέρι μου στην κοιλιά χαμηλά και κάποια στιγμή το κατάλαβα καλά είμαι σίγουρη!!(Το επιβεβαίωσε  και ο μπαμπάς μας )χαχαχαχα

Σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι ;;;; 

Η αυχενική ειναι πιο αξιόπιστη ποσοστό σου έδωσε;; 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...