Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσακια μου τελειωσα κ τωρα ειμαι Κηφισιά με τον αντρουλη να το γιορτάσουμε! Ειδαμε το μπεμπε που ήταν ολόκληρο παιδι, κουνιοταν, ειδαμε κ τον ομφάλιο λώρο! Όλα ήταν υπέροχα! Οι μετρησεις, ολα! Πολυ θετικα! Μου ειπαν σούπερ! Περιμένουμε και την παπ-α αλλα μου ειπαν κ οι 2 γιατροι να διώξω το αγχος μου γιατι πρώτον ολα βγηκαν τελεια κ 2ον δεν θα τρέφεται καλα το παιδι στο 2ο τρίμηνο με τόσο αγχος που εχω. Επισης μου ειπαν φαίνεται για αγοράκι αλλα θα ξέρουμε καλυτερα σε περίπου 3 εβδομαδες που θα πάω στον γιατρο μου! Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχές σας, πλέον μπορώ να ηρεμησω λιγο κ να ευχαριστηθω καλυτερα αυτο το όμορφο ταξίδι! Εύχομαι τα καλύτερα σε ολες σας κοριτσακια μου κ ευχαριστώ πολυ μου με έχετε στο νου σας κ με σκεφτεστε!!!! ❤❤❤❤❤❤

Βασουλα μου τι ωραία τα νέα σου. Μπράβο κορίτσι μου. Αντε να μας περάσουν και τα δύσκολα συμπτώματα να ηρεμήσουμε!!!!! Σε φιλώ γλυκά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μουυυ! Εσύ έχεις πάει για αυχενικη; θυμισε μου!

Τελικά η ίδια πητ ειναι στις 5/4 και είμαι 12+3 ❤ επισης μου κανανε κ κολπικο κ κοιλιακο υπέρηχο! 

@Vaso11.4.11 Βασω μου ναι, εγω αυχενικη εκανα 09.09..Τωρα περιμένω τον επόμενο υπέρηχο στις 22.10 και μετα την Β επιπέδου στις 13.11!! Αλλα ακομη δεν ξέρω φύλο, ετσι οπως καθοταν δε φαινόταν τπτ! Kinder εκπληξη θα ειναι..! :P

  • Χαχα 2

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

@Vaso11.4.11 Βασω μου ναι, εγω αυχενικη εκανα 09.09..Τωρα περιμένω τον επόμενο υπέρηχο στις 22.10 και μετα την Β επιπέδου στις 13.11!! Αλλα ακομη δεν ξέρω φύλο, ετσι οπως καθοταν δε φαινόταν τπτ! Kinder εκπληξη θα ειναι..! :P

Να μην ξεχάσουμε την σοκολατιτσα στον επόμενο υπέρηχο κι εσύ κι εγώ!!!!!

  • Χαχα 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Κοριτσακια μου τελειωσα κ τωρα ειμαι Κηφισιά με τον αντρουλη να το γιορτάσουμε! Ειδαμε το μπεμπε που ήταν ολόκληρο παιδι, κουνιοταν, ειδαμε κ τον ομφάλιο λώρο! Όλα ήταν υπέροχα! Οι μετρησεις, ολα! Πολυ θετικα! Μου ειπαν σούπερ! Περιμένουμε και την παπ-α αλλα μου ειπαν κ οι 2 γιατροι να διώξω το αγχος μου γιατι πρώτον ολα βγηκαν τελεια κ 2ον δεν θα τρέφεται καλα το παιδι στο 2ο τρίμηνο με τόσο αγχος που εχω. Επισης μου ειπαν φαίνεται για αγοράκι αλλα θα ξέρουμε καλυτερα σε περίπου 3 εβδομαδες που θα πάω στον γιατρο μου! Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχές σας, πλέον μπορώ να ηρεμησω λιγο κ να ευχαριστηθω καλυτερα αυτο το όμορφο ταξίδι! Εύχομαι τα καλύτερα σε ολες σας κοριτσακια μου κ ευχαριστώ πολυ μου με έχετε στο νου σας κ με σκεφτεστε!!!! ❤❤❤❤❤❤

Συγχαρητήρια Βασουλα!! Ώστε αγοράκι ε?? Να η έκπληξη, γτ οι πολλοί Εμετοι συνήθως παραπέμπουν σε κορίτσια.. Τα καλύτερα έρχονται!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , basw2 είπε:

Βασουλα μου τι ωραία τα νέα σου. Μπράβο κορίτσι μου. Αντε να μας περάσουν και τα δύσκολα συμπτώματα να ηρεμήσουμε!!!!! Σε φιλώ γλυκά. 

Σε ευχαριστώ Βασω μου γλυκια! Ναι αυτο περιμένω να ηρεμησω κ απτα συμπτώματα κ μετα θα είμαι σούπερ! Κ εγω σε φιλώ ευχομαι κ σε σενα τα καλύτερα! ❤

πρίν από 2 λεπτά , Rina-Katerina είπε:

@Vaso11.4.11 Βασω μου ναι, εγω αυχενικη εκανα 09.09..Τωρα περιμένω τον επόμενο υπέρηχο στις 22.10 και μετα την Β επιπέδου στις 13.11!! Αλλα ακομη δεν ξέρω φύλο, ετσι οπως καθοταν δε φαινόταν τπτ! Kinder εκπληξη θα ειναι..! :P

Χαχαχα το γλυκουλι σου παίζει κρυφτούλι! Ειχα μπερδευτει κ νομιζα οτι εισαι στην ομαδα Απριλίου για αυτο σε ρώτησα! Αλλα εσεις τωρα έχετε προχωρήσει πολυ βλεπω! Σε ποια εβδομαδα περίπου την κάνουν την Β επιπεδου; με το καλο να εχεις τελεια αποτελεσματα κ ευχομαι σε αυτόν τον υπερηχο να δεις κ το φυλλο! 

Just now, giwta_86 είπε:

Συγχαρητήρια Βασουλα!! Ώστε αγοράκι ε?? Να η έκπληξη, γτ οι πολλοί Εμετοι συνήθως παραπέμπουν σε κορίτσια.. Τα καλύτερα έρχονται!! 

Σε ευχαριστώ πολύ Γιωτουλα μου! Ναι απο οτι φαίνεται αγορακι αλλα θα ξερουμε σιγουρα σε 3 βδομαδες που θα παω για υπερηχο; λες να μας κάνει καινουργια εκπληξη κ να ειναι κοριτσι; χαχα γιατι δεν μου το είπαν 100% οτι ειναι αγορι. Ο εμβρυολογος ειπε οτι δεν τα λεει γενικα αν δεν ειναι σίγουρος αλλα για αγορι φαίνεται.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ Βασω μου γλυκια! Ναι αυτο περιμένω να ηρεμησω κ απτα συμπτώματα κ μετα θα είμαι σούπερ! Κ εγω σε φιλώ ευχομαι κ σε σενα τα καλύτερα! ❤

Χαχαχα το γλυκουλι σου παίζει κρυφτούλι! Ειχα μπερδευτει κ νομιζα οτι εισαι στην ομαδα Απριλίου για αυτο σε ρώτησα! Αλλα εσεις τωρα έχετε προχωρήσει πολυ βλεπω! Σε ποια εβδομαδα περίπου την κάνουν την Β επιπεδου; με το καλο να εχεις τελεια αποτελεσματα κ ευχομαι σε αυτόν τον υπερηχο να δεις κ το φυλλο! 

Σε ευχαριστώ πολύ Γιωτουλα μου! Ναι απο οτι φαίνεται αγορακι αλλα θα ξερουμε σιγουρα σε 3 βδομαδες που θα παω για υπερηχο; λες να μας κάνει καινουργια εκπληξη κ να ειναι κοριτσι; χαχα γιατι δεν μου το είπαν 100% οτι ειναι αγορι. Ο εμβρυολογος ειπε οτι δεν τα λεει γενικα αν δεν ειναι σίγουρος αλλα για αγορι φαίνεται.

@Vaso11.4.11 κρυφτουλι δε λες τπτ..!! Έχω ΠΗΤ 21.03, δε νομίζω να ειμαι μανουλα Απριλίου..! Εκτός εαν μου κρύβεται και τότε και δε θέλει να βγει!! Την β επιπέδου την κανεις μεταξυ 20ης και 24ης βδομαδας απ οτι ξέρω! Σε ευχαριστώ πολυ για τα καλα σου λογια και σε σενα ευχομαι να εξελιχθούν ολα τελεια!! <3

  • Μου αρέσει 2

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

@Vaso11.4.11 κρυφτουλι δε λες τπτ..!! Έχω ΠΗΤ 21.03, δε νομίζω να ειμαι μανουλα Απριλίου..! Εκτός εαν μου κρύβεται και τότε και δε θέλει να βγει!! Την β επιπέδου την κανεις μεταξυ 20ης και 24ης βδομαδας απ οτι ξέρω! Σε ευχαριστώ πολυ για τα καλα σου λογια και σε σενα ευχομαι να εξελιχθούν ολα τελεια!! <3

Α τέλεια κοριτσι μου! Με το καλο και σε ευχαριστω κ εγω πολυ για τις ευχές σου! ❤❤❤❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσακια μου τελειωσα κ τωρα ειμαι Κηφισιά με τον αντρουλη να το γιορτάσουμε! Ειδαμε το μπεμπε που ήταν ολόκληρο παιδι, κουνιοταν, ειδαμε κ τον ομφάλιο λώρο! Όλα ήταν υπέροχα! Οι μετρησεις, ολα! Πολυ θετικα! Μου ειπαν σούπερ! Περιμένουμε και την παπ-α αλλα μου ειπαν κ οι 2 γιατροι να διώξω το αγχος μου γιατι πρώτον ολα βγηκαν τελεια κ 2ον δεν θα τρέφεται καλα το παιδι στο 2ο τρίμηνο με τόσο αγχος που εχω. Επισης μου ειπαν φαίνεται για αγοράκι αλλα θα ξέρουμε καλυτερα σε περίπου 3 εβδομαδες που θα πάω στον γιατρο μου! Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχές σας, πλέον μπορώ να ηρεμησω λιγο κ να ευχαριστηθω καλυτερα αυτο το όμορφο ταξίδι! Εύχομαι τα καλύτερα σε ολες σας κοριτσακια μου κ ευχαριστώ πολυ μου με έχετε στο νου σας κ με σκεφτεστε!!!! ❤❤❤❤❤❤

Βασουλα πολυ χαρηκα με τα νεα σου!!!! Ετσι, με θετικη σκεψη απο δω και περα, ηρεμια και χαρα!!!! Το πιο μεγαλο σκαλοπατι το ανεβηκες με τα καλυτερα νεα!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11. Μπράβο κοπέλα μου!! Με το καλό και η papp a. Αντε να σου φύγει και λίγο το άγχος. Χάρηκα που πήγαν όλα καλά! Πάντα ευχάριστα μέχρι το τέλος!!

Λοιπόν κορίτσια εγώ σημερα πήγα για υπερυχο. Είδα τη μπουμπού μου, είχε το χεράκι μπροστά αλλά πρώτη φορά είδα εγχρομο το προσωπάκι της!! Έχω ξετρελαθεί!! Είμαι 17εβδ+3 και μου τα έγραψε και ο γιατρός σε ένα χαρτί γιατί τα μπερδεύω εβδομάδες και μήνες. Είμαι μια εβδομάδα μεγαλύτερη απ ότι η τελευταία περίοδο. Το μωρό είναι τώρα 200 γραμ. Και β επιπέδου μου είπε 24-10 και μετά. Αλλά θα τα ξαναπούμε γιατί θα με ξαναδεί σε αυτό το διάστημα!! Επίσης μέσα με τέλη Φεβρουαρίου γενναώ μάλλον, πρώτα ο Θεός!! Μακάρι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους!! 

Υ. Γ. Αυτή τη Β επιπεδου την τρέμω!! 

@Pepi88 πηγές στο γιατρό; όλα καλά; 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία νέα βρε κορίτσια μπράβο@Vaso11.4.11 @valentina23Αυριο θα πάω και εγώ να με δει :-P ίσως μαθουμε και με σιγουριά το φύλλο!!!

Just now, valentina23 είπε:

@Vaso11.4.11. Μπράβο κοπέλα μου!! Με το καλό και η papp a. Αντε να σου φύγει και λίγο το άγχος. Χάρηκα που πήγαν όλα καλά! Πάντα ευχάριστα μέχρι το τέλος!!

Λοιπόν κορίτσια εγώ σημερα πήγα για υπερυχο. Είδα τη μπουμπού μου, είχε το χεράκι μπροστά αλλά πρώτη φορά είδα εγχρομο το προσωπάκι της!! Έχω ξετρελαθεί!! Είμαι 17εβδ+3 και μου τα έγραψε και ο γιατρός σε ένα χαρτί γιατί τα μπερδεύω εβδομάδες και μήνες. Είμαι μια εβδομάδα μεγαλύτερη απ ότι η τελευταία περίοδο. Το μωρό είναι τώρα 200 γραμ. Και β επιπέδου μου είπε 24-10 και μετά. Αλλά θα τα ξαναπούμε γιατί θα με ξαναδεί σε αυτό το διάστημα!! Επίσης μέσα με τέλη Φεβρουαρίου γενναώ μάλλον, πρώτα ο Θεός!! Μακάρι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους!! 

Υ. Γ. Αυτή τη Β επιπεδου την τρέμω!! 

@Pepi88 πηγές στο γιατρό; όλα καλά; 

 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Basiliki92 είπε:

Να σας ρωτήσω βάζετε κάποια κρέμα στην κοιλίτσα και στο στήθος για της ραγάδες?(αν ναι ποιά)

Ακόμα δεν έχω βαλει(έχω ακούσει για τη bio oil ότι είναι καλή). Στη πρώτη εγκυμοσυνη θυμάμαι παστωνομουν με κρέμες και παρ όλα αυτά είμαι γεμάτο ραγαδες:roll:. Οπωτε κατάλαβα ότι άμα είναι να βγάλεις θα βγάλεις.. Αντε να το σώσεις λιιιγοο.. Επισης και για αμυγδαλελαιο έχω ακούσει αν και η υφή της λαδιλας με αποθαρρύνει.. 

Επίσης και της frezyderm την prevenstria έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλη

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πήγα γιατρό όλα καλά!ο τράχηλος σταθερός αλλά πλέον μου είπε να είμαι σπίτι να μην κουράζομαι καθόλου!και τελικά το κορίτσι μας εγινε αγόρι !! χχαχαχαχαχαχα!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ γλυκα μου κοριτσια!!! @vivi.nik. @valentina23 @Basiliki92 Με το καλο τα νινακια σας κ η επόμενη εξεταση της β επιπεδου ❤❤❤❤

Κοριτσια να κανω μια ερωτηση. Σκεφτόμαστε με τον αντρα μου, μήπως με παρακολουθεί κανονικα ο γιατρός μου κ στο τελος γεννησω στο Έλενα για να γλιτώσω αυτα τα έξοδα. Αλλα δεν θελω να παω με όποιον εφημερευει. Θελω να εχω επιλέξει εγω γιατρο κ να με ξεγεννήσει. Ξερετε αν γινεται αυτο; κ αν ναι, ξερετε κανέναν καλο γιατρο;

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...