Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Kassandras είπε:

Ευχαριστώ όλες κορίτσια :wub:

Μου λέτε πως θα περιμένουμε τώρα ένα μήνα για να ξαναδούμε το μπεμπεδακι μας; 

Εγώ έκανα προχθές την αυχενικη και έχω ραντεβού με τον γιατρό σε περίπου τρεις εβδομάδες...τωρα που δεν τα νιώθουμε δυστυχώς είναι δύσκολη η αναμονή μέχρι το επόμενο ραντεβού... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, basw2 είπε:

Εγώ έκανα προχθές την αυχενικη και έχω ραντεβού με τον γιατρό σε περίπου τρεις εβδομάδες...τωρα που δεν τα νιώθουμε δυστυχώς είναι δύσκολη η αναμονή μέχρι το επόμενο ραντεβού... 

Εγώ έχω σήμερα ραντεβού με τον γιατρό!! Πριν 15 μέρες περίπου κάναμε την αυχενική αλλά νιώθω ότι έχει περάσει αιώνας!!! Άντε περιμένω πώς και πώς!!!

πρίν από 6 λεπτά , Aria konsta είπε:

Καλημέρα... εμενα μου απαγορεύει βάψιμο μαλλιων για νύχια δε ρωτησα αλλα ξερω την απάντηση του .. μόνον ανταύγειες με αφήνει απο την αυχενική και μετα .

Εγω βρηκα ευκαιρία και εκανα ενα ωραιότατο ομπρε χεχεχε  .

Και εμενα μου ειπε οτι μετράμε τις εβδομάδες από την αυχενική και όχι περιόδου καλα ετσι κι αλλιώς εμεις υπερηχογραφικα πηγαίναμε γτ η περιοδο δε συνάδει με το μωρο .

Και κάτι άλλο ηθελα να πω αλλα το ξέχασα :ph34r:

Δεν βάζω εύκολα ονοματα γτ σας ξεχνάω βρε κορίτσια μου συγνώμη..

Αααααα για την αυχενική της Κασσάνδρας νομιζω ηθελα να πω συγχαρητήρια :x

Το ομπρε δε γίνεται με βαφή στη ρίζα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras said:

Μόνο αν θες να αλλάξεις και τη βάση δηλαδή το πάνω μέρος των μαλλιων. Αλλιώς βάφεις μονο το κάτω!

τυχερη!! μεγεια!! 

εγω εχω λευκη ριζα εδω και πολλα χρονια - απ τα 25 μου - και παροτι 32 μπροστα φαινονται εντονα τα λευκα -_- 

αλλα δε θελω να κανω βαφη.. κανω υπομονη, βαζω κ ενα σπρει καποιες φορες αν ειναι να βγω :oops: χαλαλι για τον πριγκιπακο μου!


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Kassandras είπε:

Στις 5/10 έχεις την αυχενική; Τέλεια :D

Οχι αυχενική εκανα την Δευτέρα.  Ραντεβού στο γιατρο μου 5/10

Just now, Evoulini24 είπε:

Εγώ έχω σήμερα ραντεβού με τον γιατρό!! Πριν 15 μέρες περίπου κάναμε την αυχενική αλλά νιώθω ότι έχει περάσει αιώνας!!! Άντε περιμένω πώς και πώς!!!

Το ομπρε δε γίνεται με βαφή στη ρίζα;

Οχι αμα η ριζα ειναι στην απόχρωση που θες .. 

Ευτυχώς δεν εχω λευκά. 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Kassandras είπε:

Ευχαριστώ όλες κορίτσια :wub:

Μου λέτε πως θα περιμένουμε τώρα ένα μήνα για να ξαναδούμε το μπεμπεδακι μας; 

Άστα πολύ δύσκολο 15+2 πητ 6/3 καθόλου συμπτώματα έχω τρελαθεί έχουν περάσει 3 ευδομαδες από την αυχενική σε μια εβδομάδα επιτέλους υπέρηχο. Αντε να δούμε τι κάνει το νινί και τι είναι κορίτσι αγόρι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Άστα πολύ δύσκολο 15+2 πητ 6/3 καθόλου συμπτώματα έχω τρελαθεί έχουν περάσει 3 ευδομαδες από την αυχενική σε μια εβδομάδα επιτέλους υπέρηχο. Αντε να δούμε τι κάνει το νινί και τι είναι κορίτσι αγόρι 

Α κι άλλη μέλλουσα μαμά αρχές Μάρτη!! Και γω 15+2 σήμερα. Είσαι τυχερή που δεν έχεις συμπτώματα πίστεψε με.. Εγώ στις αρχές είχα χάλια στομάχι, Αναγούλες, γεύση απαίσια και με το που μπήκα 2ο τρίμηνο και κάπως ηρέμησα με αυτά, έχω πρόβλημα με αιματοκρίτη... Κι όλο λέω αντε να χαρώ και γω λίγο την εγκυμοσύνη κι όλο κάτι βρίσκεται :sad:. Και γω την άλλη εβδομάδα πάω για υπερυχο και έχω αγωνία.. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι τώρα είχα ένα εμετό τη βδομάδα ήρεμα πράγματα χωρίς ιδιαίτερες αναγουλες. Απ' όχθες το βράδυ όμως τρώω και κάνω εμετό και σήμερα όλη τη μέρα έχω αναγουλα και μια αίσθηση ότι μόλις φαω θα τα βγαλω. 

Τώρα δεν έπρεπε να σταματάνε αυτά;;;:wacko:


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, πήγαμε στον γιατρό!!! Όλα καλά!!! Ο μπεμπακος μας είναι 9,5 εκατοστά και 125 γραμμάρια!!! Μας είπε ότι όλα πάνε καλά και μεγαλώνει το γλυκουλι!!! ΠΗΤ 9 Μαρτίου...μου είπε να μην αλλάζω την ημερομηνία, δηλαδή να μην ακολουθήσω την Πητ της αυχενικής αλλά αυτή που είχαμε πει εξαρχής..

Βέβαια η διαφορά είναι μια μέρα οπότε δεν τρέχει τίποτα..άρα, σήμερα είμαι 15+1! 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια μου, πήγαμε στον γιατρό!!! Όλα καλά!!! Ο μπεμπακος μας είναι 9,5 εκατοστά και 125 γραμμάρια!!! Μας είπε ότι όλα πάνε καλά και μεγαλώνει το γλυκουλι!!! ΠΗΤ 9 Μαρτίου...μου είπε να μην αλλάζω την ημερομηνία, δηλαδή να μην ακολουθήσω την Πητ της αυχενικής αλλά αυτή που είχαμε πει εξαρχής..

Βέβαια η διαφορά είναι μια μέρα οπότε δεν τρέχει τίποτα..άρα, σήμερα είμαι 15+1! 

Ωραία μπράβο κορίτσι!!! !πρώτη φορά ακούω όμως να μην ισχύει η Πητ της αυχενικής αλλά εννοείται ότι σου λέει ο γιατρός σου ..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pepi88 είπε:

Ωραία μπράβο κορίτσι!!! !πρώτη φορά ακούω όμως να μην ισχύει η Πητ της αυχενικής αλλά εννοείται ότι σου λέει ο γιατρός σου ..

Κι εμένα περίεργο μου φάνηκε..ίσως γιατί η διαφορά είναι μόνο μία μέρα!! Πότε κλειδώνει η ημερομηνία της Πητ;; 

Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24 μπραβοοο!! Τι ωραία που είδες το μπεμπακο σου!! Αχ και γω ανυπομονώ την αλλη εβδομάδα! Όσο για την Πητ τι να πω.. Αναλόγως το γιατρό απ ότι έχω καταλάβει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Kassandras είπε:

Εγώ μέχρι τώρα είχα ένα εμετό τη βδομάδα ήρεμα πράγματα χωρίς ιδιαίτερες αναγουλες. Απ' όχθες το βράδυ όμως τρώω και κάνω εμετό και σήμερα όλη τη μέρα έχω αναγουλα και μια αίσθηση ότι μόλις φαω θα τα βγαλω. 

Τώρα δεν έπρεπε να σταματάνε αυτά;;;:wacko:

Δεν είναι σίγουρο ότι στο δεύτερο τρίμηνο σταματανε τελειως:(Εγώ είμαι Καλύτερα αλλά μπορεί κάποια μέρα να ναι το στομάχι μου χάλια. Σε άλλες σταματανε τελειως σε άλλες συνεχίζουν μέχρι το τέλος.. Πάντως μπορεί να έτυχε η μέρα. Και μένα μου συμβαίνει αυτό τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Χθες έκανα αυχενική κ μ είπε ο γιατρός όλα καλά! Αλλά μου μίλησε για πιθανότητα προεκλαμψιας που σχετίζεται με χαμηλή Papp- a. Η δίκη μ είναι 1,156 iu. Και πρότεινε να παιρνω salospire. Αγχώθηκα να σας πω. Αν κ μιλάμε για πιθανότητα αγχώθηκα. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Α κι άλλη μέλλουσα μαμά αρχές Μάρτη!! Και γω 15+2 σήμερα. Είσαι τυχερή που δεν έχεις συμπτώματα πίστεψε με.. Εγώ στις αρχές είχα χάλια στομάχι, Αναγούλες, γεύση απαίσια και με το που μπήκα 2ο τρίμηνο και κάπως ηρέμησα με αυτά, έχω πρόβλημα με αιματοκρίτη... Κι όλο λέω αντε να χαρώ και γω λίγο την εγκυμοσύνη κι όλο κάτι βρίσκεται :sad:. Και γω την άλλη εβδομάδα πάω για υπερυχο και έχω αγωνία.. 

Το σγουρο είναι πως είναι καλύτερα χωρίς αναγουλες και διάφορα άλλα πίστεψε με όμως με χωρίς καθόλου συμπτώματα σκέφτεσαι σινεχια μήπως κάτι δεν πάει καλά και όταν παλεύεις 15 χρόνια να αποκτήσεις παιδί είναι πολύ δισκολα. Αν θα μπορούσα κάθε μέρα θα πήγαινα για υπέρηχο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...