Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου ...

Φαίνεται την πατησα ... κόλλησε κρύωμα η μικρη και απο οτι ολα δείχνουν κόλλησε η μικρή εμενα .. τωρα το παιδι ανεβάζει δεκατα εγω νιωθω οτι ανεβάζω..τι γκαντεμιά κι αυτη ; ολη μερα τα παιδιά με μάσκες και αντισηπτικό πως στον διακο κολλάνε;; 

Εκτος οτι αγχώνομαι μην ανεβάσω κανα πυρετό..εχω τη Δευτέρα και ραντεβού μετα απο τοσο καιρό θα πρέπει να το ακυρώσω;;

Ωχ κορίτσι μου περαστικά σας!! Τι να πω έχουν ξεκινήσει οι ιώσεις; πόσο είναι η μικρούλα σου; πρόσεχε τώρα μην βγαίνεις πολύ έξω μην σε γύρισει σε πιο βαριά και πάρε τηλ το γιατρό σου. Εύχομαι να το περάσεις στο ποδι:roll:Θα δεις πως θα είσαι Δευτέρα... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου ...

Φαίνεται την πατησα ... κόλλησε κρύωμα η μικρη και απο οτι ολα δείχνουν κόλλησε η μικρή εμενα .. τωρα το παιδι ανεβάζει δεκατα εγω νιωθω οτι ανεβάζω..τι γκαντεμιά κι αυτη ; ολη μερα τα παιδιά με μάσκες και αντισηπτικό πως στον διακο κολλάνε;; 

Εκτος οτι αγχώνομαι μην ανεβάσω κανα πυρετό..εχω τη Δευτέρα και ραντεβού μετα απο τοσο καιρό θα πρέπει να το ακυρώσω;;

Καταρχήν περαστικά γρήγορα και να μην είναι κορονοιος!!!!!!Εμένα ο παιδίατρος όταν τον είχα ρωτήσει αν πρέπει να σταματήσω την μικρή που παει παιδικό και δεν φοράνε εκεί μάσκα μου είπε:τι νομίζεις,ότι επειδή η μεγάλη φοράει δεν θα σου φέρει τπτ????

Μα Ακόμα κι εμείς κάνουμε λάθη στη χρήση της μάσκας,πόσο μάλλον τα μικρά!!!!!και δεν φτάνει μόνο να την φοράς,θέλει και αποστάσεις κάτι που φυσικά δεν υπάρχει στα σχολεία. 

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Ωχ κορίτσι μου περαστικά σας!! Τι να πω έχουν ξεκινήσει οι ιώσεις; πόσο είναι η μικρούλα σου; πρόσεχε τώρα μην βγαίνεις πολύ έξω μην σε γύρισει σε πιο βαριά και πάρε τηλ το γιατρό σου. Εύχομαι να το περάσεις στο ποδι:roll:Θα δεις πως θα είσαι Δευτέρα... 

Η μικρή θα γίνει 7 σε λίγες μέρες. Μου κάνει εντύπωση γτ παίρνει και αντιβίωση αυτες τις μέρες για το δόντι της που ποναει και παρ όλα αυτά... τι να πω .. ευτυχώς τα δεκατα έγιναν τιποτα .. μακαρι να μην προχωρήσουμε και να παμε να δούμε και το νινί τη Δευτέρα. 

Just now, Popaki2011 είπε:

Καταρχήν περαστικά γρήγορα και να μην είναι κορονοιος!!!!!!Εμένα ο παιδίατρος όταν τον είχα ρωτήσει αν πρέπει να σταματήσω την μικρή που παει παιδικό και δεν φοράνε εκεί μάσκα μου είπε:τι νομίζεις,ότι επειδή η μεγάλη φοράει δεν θα σου φέρει τπτ????

Μα Ακόμα κι εμείς κάνουμε λάθη στη χρήση της μάσκας,πόσο μάλλον τα μικρά!!!!!και δεν φτάνει μόνο να την φοράς,θέλει και αποστάσεις κάτι που φυσικά δεν υπάρχει στα σχολεία. 

Απο το σπιτι στο σχολειο και τούμπαλιν ειμαι .. και όταν βγαίνω φοραω κ μασκα κ ολα .. απο την αλλη λεω μήπως ειναι κ απο τον καιρό μια κρύο μια ζεστη 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@MarevaΚαλημέρα :) μάλιστα κατάλαβα...τι τραβάμε και εμείς οι γυναίκες ρε παιδί μου... Ένα μόνιμο άγχος...πως ανακάλυψες την θρομβοφιλια?

Αφου γεννησα το γιο μου, ηθελα μετα το παπ να ξεκινησω αντισυλληπτικα. Ξεκινησα να κανω μια σειρα εξετασεων. Εκει λοιπον μια εξεταση εδειχνε καποιο θεμα οποτε δε μπορουσα να παρω. Ο μεψρι τοτε γυναικολογος μου ουδεποτε ειχε σκεφτει να ελεγκτω παρολο που κατα τη διάρκεια της κυησης ειδα 5 φορες αιμα. Για να μην πλατιαζω, εχω θρομβοφιλια, καρατσεκαρισμενο με ενδελεχη ελεγχο σε αιματολογο κ κανω τις αντιπηκτικες. Να συμπληρώσω οτι στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν εκανα ΟΥΤΕ ΜΙΑ αντιπηκτικη. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Αφου γεννησα το γιο μου, ηθελα μετα το παπ να ξεκινησω αντισυλληπτικα. Ξεκινησα να κανω μια σειρα εξετασεων. Εκει λοιπον μια εξεταση εδειχνε καποιο θεμα οποτε δε μπορουσα να παρω. Ο μεψρι τοτε γυναικολογος μου ουδεποτε ειχε σκεφτει να ελεγκτω παρολο που κατα τη διάρκεια της κυησης ειδα 5 φορες αιμα. Για να μην πλατιαζω, εχω θρομβοφιλια, καρατσεκαρισμενο με ενδελεχη ελεγχο σε αιματολογο κ κανω τις αντιπηκτικες. Να συμπληρώσω οτι στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν εκανα ΟΥΤΕ ΜΙΑ αντιπηκτικη. 

Τα αντισυλληπτικα δε μπορουσες να τα παρεις λογω θρομοβοφιλιας,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mareva είπε:

Αφου γεννησα το γιο μου, ηθελα μετα το παπ να ξεκινησω αντισυλληπτικα. Ξεκινησα να κανω μια σειρα εξετασεων. Εκει λοιπον μια εξεταση εδειχνε καποιο θεμα οποτε δε μπορουσα να παρω. Ο μεψρι τοτε γυναικολογος μου ουδεποτε ειχε σκεφτει να ελεγκτω παρολο που κατα τη διάρκεια της κυησης ειδα 5 φορες αιμα. Για να μην πλατιαζω, εχω θρομβοφιλια, καρατσεκαρισμενο με ενδελεχη ελεγχο σε αιματολογο κ κανω τις αντιπηκτικες. Να συμπληρώσω οτι στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν εκανα ΟΥΤΕ ΜΙΑ αντιπηκτικη. 

@MarevaΕνω ήδη γέννησες το έμαθες :o όλο και περισσότερες κοπέλες ακούω για θρομβοφιλια τα τελευταία χρόνια...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eirini89 είπε:

Τα αντισυλληπτικα δε μπορουσες να τα παρεις λογω θρομοβοφιλιας,

Ναι εκανα μια απο ολες τις εξετάσεις (που κοριτσια λογω οτι εγιναν πριν 5 χρόνια για την αντισύλληψη δεν τις θυμαμαι κ πρέπει να δω αν τις εχω) κ οταν βγηκαν ηταν απαγορευτικο για μενα! Μεχρι τοτε δεν ειχα ιδεα! 

πρίν από 19 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@MarevaΕνω ήδη γέννησες το έμαθες :o όλο και περισσότερες κοπέλες ακούω για θρομβοφιλια τα τελευταία χρόνια...

Ναι κορίτσι μου, το εμαθα κατοπιν εορτης... Για αυτο κ δεν ειχα παρει καμία αγωγη, θαυμα που δεν έπαθε τίποτα το μωρο τοτε. Λογω υπερβολικης ασκησης/εργασιας, αποδιδουν το θαυμα που δεν παθαμε τιποτα. Οσο για τη διερευνηση, οντως ξεκινησε με τα αντισυλληπτικα κ ολοκληρωθηκε εξονυχιστικα λογω... Εξωσωματικης :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2020 at 8:19 ΜΜ, Basiliki92 είπε:

@Evoulini24Ναι στην εκπαίδευση απλά δεν εχω εργαστεί σε αυτό τον τομέα...τωρα όχι δεν δουλεύω είχα σταματήσει 2 μέρες πριν μάθω ότι είμαι έγκυος.. Αλλά ήταν part time οπότε δεν ξέρω κ πάλι αν θα άξιζε να συνεχίσω να πηγαίνω σε αυτή την κατάσταση...Εσυ  ?

Κι εγώ δασκάλα είμαι...έχω πάρει άδεια ευπαθους ομάδας και δε δουλεύω!! Ευτυχώς δηλαδή γιατί οι συνθήκες είναι άθλιες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 said:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!! Με το καλό όσες έχουν υπερυχο σημερα :razz:

Καλημέρα! Καλή βδομάδα!16+1 Εγώ σήμερα,και πήγα για την μηνιαία εξέταση θυροειδη, κ Παρασκευή υπέρηχο!! Καλά αποτελέσματα σε όλες μας :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και από εμένα κορίτσια !!18×1 σήμερα !μπήκαμε και στον 5ο με το καλό !!Πέμπτη έχω υπέρηχο και έχω πολυ άγχος !το καλό είναι ότι τελείωσε η μετακόμιση!κουράστηκα λίγο αλλά όχι όσο η οικογένεια και ο άντρας μου...τους ψωφησα μιλάμε !τους λυπήθηκε η ψυχή μου..πάει και αυτό όμως !ελπίζω να είστε όλες καλά και καλή επιτυχία με τους υπερήχους και αυτή την βδομάδα σε όλες !!!

 

  • Μου αρέσει 6

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα. Σήμερα έχω υπερηχο τρεις εβδομάδες έχω να το δω από την αυχενικη και το άγχος μου χτυπάει κόκκινο... Άραγε θα είναι όλα καλά? Θα σκάσω μέχρι το απόγευμα. Καλη επιτυχία στα κορίτσια που έχουν υπερηχο και αγωνιουν σαν και εμένα. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα. Σήμερα έχω υπερηχο τρεις εβδομάδες έχω να το δω από την αυχενικη και το άγχος μου χτυπάει κόκκινο... Άραγε θα είναι όλα καλά? Θα σκάσω μέχρι το απόγευμα. Καλη επιτυχία στα κορίτσια που έχουν υπερηχο και αγωνιουν σαν και εμένα. 

Όλα καλά θα μας πάνε και αυτή την φορά !!κουτουρου αγχωνόμαστε!

Just now, Rina-Katerina είπε:

Καλημέρα και καλή βδομάδα ομορφιες μου. Με το καλο να δείτε τα νινακια σας! Εγώ θα περιμένω μέχρι τις 22.10 για τον υπερηχο μου.. Ουφφφφφ! 

Υπομονηηηη!!μακρύς ο δρόμος αλλά υπομονηηηη!!

  • Ευχαριστώ 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Όλα καλά θα μας πάνε και αυτή την φορά !!κουτουρου αγχωνόμαστε!

Υπομονηηηη!!μακρύς ο δρόμος αλλά υπομονηηηη!!

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου..αντε το βράδυ να μπούμε να πούμε τα νεα μας που εύχομαι να είναι τέλεια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...