Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Σκέφτεστε καμιά φορά πόσο απίστευτο είναι αυτό που συμβαίνει μέσα μας? Σήμερα το πρωί έπιασα την κοιλιά μου χαμηλά στη μήτρα(την πιάνω συχνά) και από την δεξιά μεριά ήταν λίγο πιο φουσκωμενη σαν κάτι να προεξείχε για λίγο. Είναι νωρίς το ξέρω μπορεί να σας φαίνεται αστείο αλλά και τι άλλο να ήταν; Λες και άλλαζε θέση το μωρό :rolleyes: όταν θα μεγαλώσει κι άλλο η κοιλιά μας θα είναι ακόμη πιο μοναδικό να το βλέπουμε να κινείται!

  • Μου αρέσει 5

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, valentina23 είπε:

Εγώ λοιπόν παίρνω τ4, σιδηρο 2 φορές τη μέρα, ασβεστιο με βιταμίνη d και 1 φιλισιν. Το εμβόλιο κοκκυτη πρώτη φορά τ ακούω.. Δεν μου χει πει κάτι.. 

Το τ4 τι είναι;

Just now, Basiliki92 είπε:

@Evoulini24 @Kassandras @valentina23 για τις γρίπης στην αρχή το σκεφτόμουν δεν το έχω κάνει ποτέ Επίσης γνωρίζω ότι αν το κάνεις μια φορά θέλει κάθε χρόνο γιατί ρίχνει το ανοσοποιητικό αναγκαστικά το κάνω φέτος λόγω εγκυμ. για τον άντρα μου δεν μου πε κάτι και δεν ξέρω τ να κάνω γιατί έχει επαφές με πολύ κόσμο και παιδιά λέω να μην τον βάλω σε αυτή την διαδικασία...οσο για τον κοκκύτη θα το κάνω λίγο πριν γεννήσω όχι ακόμα είναι για να έχει το μωρό αντισώματα...:roll:

Κι εμένα το ίδιο ισχύει με τον άντρα μου.. είναι δάσκαλος! Κι εσένα;

Just now, Kassandras είπε:

Σκέφτεστε καμιά φορά πόσο απίστευτο είναι αυτό που συμβαίνει μέσα μας? Σήμερα το πρωί έπιασα την κοιλιά μου χαμηλά στη μήτρα(την πιάνω συχνά) και από την δεξιά μεριά ήταν λίγο πιο φουσκωμενη σαν κάτι να προεξείχε για λίγο. Είναι νωρίς το ξέρω μπορεί να σας φαίνεται αστείο αλλά και τι άλλο να ήταν; Λες και άλλαζε θέση το μωρό :rolleyes: όταν θα μεγαλώσει κι άλλο η κοιλιά μας θα είναι ακόμη πιο μοναδικό να το βλέπουμε να κινείται!

Κι εγώ νιώθω κάτι παρόμοιο...όταν είμαι όρθια και μετά ξαπλώνω στον καναπέ πετάγεται στο κέντρο κάτι.. έντονα κιόλας, αφού το βλέπει κι ο άντρας μου...λογικά είναι η μήτρα μου..σαν να προεξέχει, αυτό που λες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 said:

Όσον Αφορά το εμβόλιο της γρίπης στην εγκυμονουσα περνάει και στο έμβρυο; εννοώ προφυλάσσει κι αυτό όταν γεννηθεί; Αν όχι νομίζω ότι πρέπει να το κάνει όλη η οικογένεια.. Τι νόημα έχει να το κάνω εγώ που είμαι κι όλη μέρα σπίτι κι ο άντρας μου και το παιδί μου πάνε σχολείο οχι

Συμφωνω οτι θα ηταν λογικοτερο να το κανει ολη η οικογενεια. αν δεν γινεται ομως, θαρρω πως η λογικη ειναι να προστατευτεις εστω εσυ που εισαι εγκυος, και αν τελικα κολλησεις να το περασεις λιγο πιο ελαφρα

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24Ναι είναι καθηγητής άστα...το θέμα από ότι έχω διαβάσει με τις γρίπες και τις ιώσεις είναι να μην ανεβάσεις πυρετό αυτο είναι επικίνδυνο για το μωρό ο υψηλος πυρετος...εγω βέβαια δεν ανεβάζω ποτέ πυρετό ούτε εύκολα αρρωσταίνω αλλά φέτος είναι πολύ περίεργα τα πράγματα με την πανδημία..Καλη διατροφή και πολλά φρούτα κορίτσια και όλα καλά θα πάνε δεν θα σκάσουμε κιόλας :Ρ

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Evoulini24Ναι είναι καθηγητής άστα...το θέμα από ότι έχω διαβάσει με τις γρίπες και τις ιώσεις είναι να μην ανεβάσεις πυρετό αυτο είναι επικίνδυνο για το μωρό ο υψηλος πυρετος...εγω βέβαια δεν ανεβάζω ποτέ πυρετό ούτε εύκολα αρρωσταίνω αλλά φέτος είναι πολύ περίεργα τα πράγματα με την πανδημία..Καλη διατροφή και πολλά φρούτα κορίτσια και όλα καλά θα πάνε δεν θα σκάσουμε κιόλας :Ρ

Άστα κι εγώ δεν αρρωσταίνω εύκολα αλλά φοβάμαι πολύ φέτος!! Κι εσύ στην εκπαίδευση είσαι; Δουλεύεις ή όχι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Evoulini24Ναι στην εκπαίδευση απλά δεν εχω εργαστεί σε αυτό τον τομέα...τωρα όχι δεν δουλεύω είχα σταματήσει 2 μέρες πριν μάθω ότι είμαι έγκυος.. Αλλά ήταν part time οπότε δεν ξέρω κ πάλι αν θα άξιζε να συνεχίσω να πηγαίνω σε αυτή την κατάσταση...Εσυ  ?


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Σκέφτεστε καμιά φορά πόσο απίστευτο είναι αυτό που συμβαίνει μέσα μας? Σήμερα το πρωί έπιασα την κοιλιά μου χαμηλά στη μήτρα(την πιάνω συχνά) και από την δεξιά μεριά ήταν λίγο πιο φουσκωμενη σαν κάτι να προεξείχε για λίγο. Είναι νωρίς το ξέρω μπορεί να σας φαίνεται αστείο αλλά και τι άλλο να ήταν; Λες και άλλαζε θέση το μωρό :rolleyes: όταν θα μεγαλώσει κι άλλο η κοιλιά μας θα είναι ακόμη πιο μοναδικό να το βλέπουμε να κινείται!

Δεν ειναι καθολου αστείο και σε εμενα συμβαίνει αυτό απλα δεν ειμαι σίγουρη κατά πόσο είναι το μωρο 

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Eirini89 @Evoulini24 από ότι καταλαβαίνω όλα είναι κ λίγο θέμα γιατρού ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του...εσεις εμβόλια γρίπης κ αργότερα κοκκύτη θα κάνετε?

Εμενα για κοκκυτη δε μου χει πει τιποτα...για γριπη δε θελει να μου ριξει το ανοσοποιητικο...

Σαλοσπιρ παιρνω και εγω και κανω και αντιπηκτικες...

Εννοειται ειναι θεμα γιατρου βεβαια εγω ειμαι ουτως η αλλως κατα του εμβολιου της γριπης...

Παντως για το μαγνησιο πλεον το δινουν οι περισσοτεροι για τις συσπασεις... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini89 είπε:

Εμενα για κοκκυτη δε μου χει πει τιποτα...για γριπη δε θελει να μου ριξει το ανοσοποιητικο...

Σαλοσπιρ παιρνω και εγω και κανω και αντιπηκτικες...

Εννοειται ειναι θεμα γιατρου βεβαια εγω ειμαι ουτως η αλλως κατα του εμβολιου της γριπης...

Παντως για το μαγνησιο πλεον το δινουν οι περισσοτεροι για τις συσπασεις... 

@Eirini89 και εγώ κατά του εμβολίου της γρίπης είμαι αλλά τώρα θα το κάνω...το σαλοσπιρ γιατί το παίρνετε?


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Eirini89 και εγώ κατά του εμβολίου της γρίπης είμαι αλλά τώρα θα το κάνω...το σαλοσπιρ γιατί το παίρνετε?

Εγω το παιρνω γτ ειχα την αποκολληση και κανω θεραπεια και με αντιπηκτικες. Ηταν αυξημενες οι αντιστασεις στις μητριαιες αρτηριες μετα και για αυτο. Ειναι εξεταση που γινεται στη β επιπεδου αλλα εγω εκανα κ μια νωριτερα λογω της αποκολλησης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Όσον Αφορά το εμβόλιο της γρίπης στην εγκυμονουσα περνάει και στο έμβρυο; εννοώ προφυλάσσει κι αυτό όταν γεννηθεί; Αν όχι νομίζω ότι πρέπει να το κάνει όλη η οικογένεια.. Τι νόημα έχει να το κάνω εγώ που είμαι κι όλη μέρα σπίτι κι ο άντρας μου και το παιδί μου πάνε σχολείο οχι

Όχι δεν προφυλάσσει το έμβρυο,μόνο εσένα.γι αυτό συστήνουν όσοι έρχονται σε επαφή με μωρά κάτω των 6 μηνών να κάνουν το εμβόλιο.

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Eirini89 και εγώ κατά του εμβολίου της γρίπης είμαι αλλά τώρα θα το κάνω...το σαλοσπιρ γιατί το παίρνετε?

Γεια σου! Εγω σαλοσπιρ ξεκινησα τωρα γιατι εμφανισα 1/64 κινδυνο προεκλαμψιας νωριτερα απο την 36 εβδομάδα.  :( οποτε για αυτο. Βέβαια κανω κ αντιπηκτικες λογω θρομβοφιλίας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου ...

Φαίνεται την πατησα ... κόλλησε κρύωμα η μικρη και απο οτι ολα δείχνουν κόλλησε η μικρή εμενα .. τωρα το παιδι ανεβάζει δεκατα εγω νιωθω οτι ανεβάζω..τι γκαντεμιά κι αυτη ; ολη μερα τα παιδιά με μάσκες και αντισηπτικό πως στον διακο κολλάνε;; 

Εκτος οτι αγχώνομαι μην ανεβάσω κανα πυρετό..εχω τη Δευτέρα και ραντεβού μετα απο τοσο καιρό θα πρέπει να το ακυρώσω;;

  • Λυπημένη/-ος 3

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...