Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@Basiliki92 αχ και μένα έχει καθίσματα κι μέσα αλλά μια φορά που την έβαλα χάθηκε μέσα και δεν με βόλευε. Έχει και ένα στρογγυλό πλαστικό για να μην γλυστραει αλλά ακουμπάει στο παπί της και φοβάμαι μην χτυπήσει έτσι όπως κουνιέται. Λες να βάλω και γω μια πετσετουλα μέσα;; μου δώσες ιδεα;). Πως τη κάνεις εκεί μπάνιο; τη γεμίζεις με νερό;

@Aria konstaαίμα εννοείς στα κακάκια; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@valentina23 βάζω την πετσετουλα της πάνω στο κάθισμα γεμίζω το μπανιέρο της με νεράκι και την βάζω κάθεται εκεί αλλά μέχρι την κοιλίτσα της είναι σκεπασμένη με νεράκι και την σαπουνιζω κεφάλι κ το κορμάκι της από μπροστά στο τέλος την σηκώνω σαπουνιζω την πλατουλα της κ της ριχνω νεράκι με το χέρι μου με νερό από το μπανιέρο...στο τέλος ριχνω κ λίγο καθαρό νεράκι από την βρύση στο κορμάκι της...κανε το και θα με θυμηθείς μεγάλη ευκολία και αυτή θα το χαρεί εμένα κλαίει όταν βγαίνουμε από το μπάνιο...:-D

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Basiliki92 αχ και μένα έχει καθίσματα κι μέσα αλλά μια φορά που την έβαλα χάθηκε μέσα και δεν με βόλευε. Έχει και ένα στρογγυλό πλαστικό για να μην γλυστραει αλλά ακουμπάει στο παπί της και φοβάμαι μην χτυπήσει έτσι όπως κουνιέται. Λες να βάλω και γω μια πετσετουλα μέσα;; μου δώσες ιδεα;). Πως τη κάνεις εκεί μπάνιο; τη γεμίζεις με νερό;

@Aria konstaαίμα εννοείς στα κακάκια; 

Οχι ,οχι απο το στόμα! Στο γαλα που βγάζει 

  • Λυπημένη/-ος 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta σοβαρά;; γιατί συμβαίνει αυτό;; λόγω παλινδρομησης;; έχει οισοφαγιτιδα.;υπομονη μέχρι 6 μηνών που ξεκινούν τις στερεές. Τότε Λένα συνήθως σταματάει..

@georgia1988 μάλλον εγώ κάνω κάτι λάθος με το μπανακι.. Δεν εξηγείται.. Εγώ όταν την ξεντυνω είναι μέσα στη τρελή χαρά!! Όταν την ντύνω κλαίει.. Ν ανυσηχησω;;; :P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@valentina23 αυτά είναι! Μάλλον ζεστενεται η δικιά σου!

Κάτι άλλο.. εμένα ο μικρός τις τελευταίες μέρες μουγκρίζει.. είναι νορμάλ αυτό? Επίσης καμμία φορά ενώ τρώει τραβιέται προς τα πίσω ή γκρινιάζει.. δεν ξέρω τι να καταλάβω από αυτό?

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , georgia1988 είπε:

@valentina23 αυτά είναι! Μάλλον ζεστενεται η δικιά σου!

Κάτι άλλο.. εμένα ο μικρός τις τελευταίες μέρες μουγκρίζει.. είναι νορμάλ αυτό? Επίσης καμμία φορά ενώ τρώει τραβιέται προς τα πίσω ή γκρινιάζει.. δεν ξέρω τι να καταλάβω από αυτό?

Και εμένα τα κάνει αυτά και τα 2 η μικρή το μουγκρισμα και οι ήχοι είναι φυσιολογικό εμένα αναστενάζει κιόλας ειδικά άμα κοιμάται χαμός από ήχους...αυτο με το τράβηγμα το κάνει κ εμένα συνέχεια γκρινιάζει κιόλας τρίβει κ την μούρη της στο στήθος...οποια ξέρει ας μας διαφωτίσει...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988, @Basiliki92 έτσι ακριβώς όπως τα λέτε!! Εμένα χλιμιντριζει κάνει κάτι ήχους με το στόμα περίεργους λες και καθαρίζει τον λαιμό της. Και μένα τραβιέται προς τα πίσω.. μαζί με τη ρογα:Pτρίβει τη μούρη της στη ρογα και με το χέρι της μπορεί και να τη τραβήξει.. Αουτς..και έχει και νυχάκια και με γρατζουνάει. Επίσης όταν έχει χορτάσει επειδή θέλει να κοιμηθεί κουτουλαει στο στήθος, πιάνει τη ρογα την αφήνει και πιπίλαει δίπλα.. Το στήθος μου γύρω γύρω είναι γεμάτο πιπιλιες..

Κοριτσια αγκου και αου ποτέ λένε περίπου;; 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 αυτό με το κουτουλημα άλλο πράγμα νόμιζα ότι το κάνει μόνο η δικιά μου...ειναι λες και περιγράφεις το δικό μου παιδί σε ολα!!!Αγκου ξεκινάνε από τον 2 με 3 μήνα!!! 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!εμείς μπάνιο του κάνουμε από την αρχή σε μπανιέρα ο μπαμπάς του τον κρατάει κ εγώ τον σαπουνιζω.του αρέσει απολαμβάνει μετά όταν τον βγάζουμε κρυώνει κ κλαίει.

Διαπίστωσα ότι μου κάνει εμετούς μετά από καροτσαδα ,γιατί αλλιώς βγάζει μόνο γουλιτσες.θα το κάνουμε τσεκ να δούμε αν φταιει αυτό.

Κατά ταλλα αου κάνει οπότε θυμηθεί γενικώς μιλάει βγάζει ήχους.μας κάνει παρατήρηση κ με τον τρόπο του(με μια ειδική κραυγουλα) όταν μιλάμε κ κάνουμε φασαρία κ δεν μπορεί να κοιμηθεί.χεχεχε

Θρεφταρακι είναι πάνω από 5 κιλά ζυγιστηκαμε μια φορά μαζί.

Την Παρασκευή πρώτο εμβόλιο.

Εγω νόμιζα ότι μπορεί να έχει κολικούς κτλ αλλά το μόνο που έχει κ μανουριαζει νομίζω τελικά είναι πείνα. Κ μετά μια ήπια δυσπεψία. Του δίνω σκόνη για κολικούς αλλά δεν νομίζω να εχει.

Τώρα λογικά είμαστε πάλι σε άλμα ανάπτυξης θεουλη μου θα φάει κ εμένα κ το στήθος μου όλο κ τα 4 μπιμπερο που έχω μαζί.

Κορίτσια να σας πω κάτι;είμαι in love...

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 @Basiliki92 απλά επειδή εμένα είναι όλη μέρα στο στήθος, κυριολεκτικά δεν κοιμάται καθόλου μόνο βράδυ, νόμιζα αυτά τα σημάδια ήταν ότι δεν χορταινει.. αλλά τελικά τα κάνουν κι άλλα μωρά! Εσάς έχεις κάποιο πρόγραμμα στο θηλασμό?

@Mighty86  τι ωραία! Μεγαλώσατε εσείς! Εμείς είμαστε μικρουλι ακόμη!

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 Όχι την ημέρα δεν έχει κανένα πρόγραμμα στον θηλασμό οπότε θέλει ότι ώρα θέλει αλλά κ εμένα συνέχεια πάνω είναι η θα κοιμάται η θα είναι στήθος..δεν κοιμάται καθόλου την μέρα?

@Mighty86 τέλεια είστε είδες που αγχωνοσουν για τα κιλά?  Εμένα η μπέμπα την ζυγισα προχθές και ήταν 4 κιλά..

 

 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 μια χαρά το αντράκι σου!! Εμείς αύριο πρώτο εμβόλιο!! Το καροτσι τον ταρακουνάει γι αυτό βγάζει μάλλον. Να μην τον έχεις πολυταισμενο πριν τη βόλτα!!

@georgia1988 η παιδίατρος μου χε πει ανά δίωρο αλλά ποιος την άκουσε.. :?Ειδικά στην αρχή ήταν συνέχεια στο στήθος.. Τώρα 2 μηνων κάπως καλύτερα αλλά υπάρχουν και μέρες που ανά 1 ώρα θέλει στήθος η μπορεί να φάει και στο δεκάλεπτο να ξανά ψάχνει.. Όταν νυσταζει θέλει στήθος οπωτε και να χει φάει ξανατρωει... Παντως οι σύμβουλοι θηλασμού σε αντίθεση με τους παιδίατροος λένε όσο και οπωτε θέλουν.!!Αχ αυτό που κοιμούνται πάνω μας.. Πρέπει να βάλω και παπια στο κρεβατι:huh::rolleyes:η πείνα χτυπάει κόκκινο και έρχεται και ο άντρας μου απ τη δουλειά και λεει:Τι καλό θα φάμε σήμερα;;;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 αχ κι εμείς έτσι είμαστε.. ούτε μπάνιο δεν προλαβαίνω να κάνω! Άσε που έχω πιαστεί όλη μέρα στο κρεβάτι.. μεσημέρι που τον κρατάει η μάνα μου να φάμε γίνεται χαμός 20 λεπτά κλαίει μέχρι να φάω.. τουλάχιστον κοιμάται την νύχτα.. χθες κοιμήθηκε 5ωρο! Ναι η παιδίατρος μου έλεγε βλακείες ότι δεν χορταινει κλπ και δεν γίνεται συνέχεια να τρώει πρέπει να έχει διάστημα ένα 2ωρο.. ενώ η μαία μου είπε ότι έτσι πρέπει οπότε θέλει στήθος.

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...