Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@Mighty86 Ξεκινήσαμε το 2 από την προηγούμενη εβδομάδα γιατί το 1 το ένιωθα μικρό...το σφίγγω πόσο πια η αλήθεια είναι ότι το βλέπω χαλαρό όταν την αλλάζω προσπαθώ να το απλώνω και καλά αλλά δεν ξέρω...οχι δυσκοιλιότητα δεν έχει μάλλον έχει κολικούς εμένα.. εσείς έχετε κάνει καθόλου? Γιατί εμένα μου φαίνεται έκανε νωρίς η δικιά μου....


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Mighty86 Ξεκινήσαμε το 2 από την προηγούμενη εβδομάδα γιατί το 1 το ένιωθα μικρό...το σφίγγω πόσο πια η αλήθεια είναι ότι το βλέπω χαλαρό όταν την αλλάζω προσπαθώ να το απλώνω και καλά αλλά δεν ξέρω...οχι δυσκοιλιότητα δεν έχει μάλλον έχει κολικούς εμένα.. εσείς έχετε κάνει καθόλου? Γιατί εμένα μου φαίνεται έκανε νωρίς η δικιά μου....

Μάλλον έχει για να μανουριαζει κάθε βράδυ.αλλα δεν έχω καταλάβει τι είναι οι κολικοί για να είμαι ειλικρινής

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λέτε τελικά να έχει και η δικιά μου κολικούς και γω να νομίζω ότι έχει δυσκοιλιοτητα;;; αυτό με τα αέρια άλλο πράγμα!! Ακούγονται σαν άνθρωπος χάχα και καμιά φορά ακούμε ένα πραααατς με πολύ ήχο και τα χει κάνει!!! Είναι και γυναίκα πανάθεμα τη!! :Pκαι σεις όταν κάνει κακά τόσο ήχο κάνει;; σαν τσιρλιο ένα πραγμα(συγνώμη για την έκφραση, δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς). 

Αυτό το γρυλισμα(χλιμιντρισμα το λέω εγω) και το στριφογυρισμα λες και καυι τα ενοχλεί γιατί το κάνουν;;; Ειδικά το βράδυ μένω αυπνη να την βλέπω έτσι. Εσάς που κοιμάται τα βράδια;; εμάς στην αρχή την είχα καλαθουνα αλλά γρήγορα την έβαλα στο κρεβάτι μας. Λάθος το ξέρω αλλά δεν γινόταν. Φοβόμουν πολύ με τις παλινδρομη σεις. Άσε που 15ημερων την ειδασε οριζόντια θέση έτοιμη να πέσει!! @Mighty86 το φασκιωνεις;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 αυτό με τη πάνα το πάθαινα συχνά. Και κάποιες φορές με το που την άλλαζα. Γινόταν μούσκεμα απ υο πλάι. Λοιπόν θα προσρχειςνπιλυ όταν αλλάζεις πάνα τα πλαϊνά!! Πρέπει το μπροστινό μέρος (τα φτερά) να πάνε κάτω απ το αυτοκόλλητο να εφαπτουν να μην είναι κενό και φαίνεται δέρμα. Και γω άφηνα κενό απ το πλάι και γι αυτό είχαμε διαρροες.. Μια φορά το χα πάθει και μέσα στη μαύρη νύχτα κι αντε Ν αλλάζεις σεντόνια, μαξιλάρια και πάνα στις 4 τα ξημερώματα.... 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Λέτε τελικά να έχει και η δικιά μου κολικούς και γω να νομίζω ότι έχει δυσκοιλιοτητα;;; αυτό με τα αέρια άλλο πράγμα!! Ακούγονται σαν άνθρωπος χάχα και καμιά φορά ακούμε ένα πραααατς με πολύ ήχο και τα χει κάνει!!! Είναι και γυναίκα πανάθεμα τη!! :Pκαι σεις όταν κάνει κακά τόσο ήχο κάνει;; σαν τσιρλιο ένα πραγμα(συγνώμη για την έκφραση, δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς). 

Αυτό το γρυλισμα(χλιμιντρισμα το λέω εγω) και το στριφογυρισμα λες και καυι τα ενοχλεί γιατί το κάνουν;;; Ειδικά το βράδυ μένω αυπνη να την βλέπω έτσι. Εσάς που κοιμάται τα βράδια;; εμάς στην αρχή την είχα καλαθουνα αλλά γρήγορα την έβαλα στο κρεβάτι μας. Λάθος το ξέρω αλλά δεν γινόταν. Φοβόμουν πολύ με τις παλινδρομη σεις. Άσε που 15ημερων την ειδασε οριζόντια θέση έτοιμη να πέσει!! @Mighty86 το φασκιωνεις;;; 

Το φασκιωνω όταν πια τίποτα άλλο δεν το ηρεμεί αλλά το πολύ ένα τεταρτακι έχει ηρεμισει φασκιωμενο. Δεν του αρέσει κ πολύ.

Εγώ το κοίμηζω σε λίκνο νεξτ του μι αλλά καταλήγει να κοιμάται πάνω μου η δίπλα στο βυζί μου.. γριλισματα κ εμένα κάνει το βράδυ κ νωρίς το πρωί. Από τι κατάλαβα έχουν κ κολικούς κ παλινδρόμηση. Ναι καλά όταν κάνει είναι ένα φραου σαν τσιρλιο.πρωτα σφίγγεται κ γίνεται κατακόκκινος κ μετά αυτο

 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mighty86 @valentina23 τα ίδια ακριβώς κ η δικιά μου αναστενάζει στον ύπνο χλιμιντριζει πονάει μαζεύει τα πόδια της... μάλλον όλα τα μωράκια τα ίδια κάνουν κορίτσια μου καλά οι πορδουλες εμεις άλλο πράγμα περνει κ υφος και κοιτάει αλλού είτε με κακά είναι είτε χωρίς...ευχαριστω πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας!!!!Έχω καταλήξει ότι είναι κάτι από κολικούς και μάλλον περνάει κ αλμα αν και νωρίς αλλά βλέπω  ότι δεν την χορταίνω με τίποτα με φαΐ όλο στήθος να πιει θέλει...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ποπό κορίτσια αλήθεια τώρα είναι όλα τα μωράκια ίδια τελικά!! @Mighty86έτσι και μένα πάλι καλά που η καλαθουνα ήταν δανεική!! 15 μέρες τη χρησιμοποίησα.. Την παίρνει ο ύπνος κι εμένα στο στήθος μετά τη σηκώνω να ρευτει-που δεν ρευεται-και κοιμάται πάνω μου!! Άμα την αφήσω κάτω ξυπνάει συνήθως εκτός κι αν πέσω και γω δίπλα της και της χαϊδεύω την πλατουλα!! Και μετά από ώρα της έρχονται ξινιλες και την σηκώνω άρον άρον γιατί τη διαισθάνομαι πια τη ρουκέτα :P:-P. Το φασκιωμα πως είναι;; την τυλίγει με κουβέρτα σφιχτά;; Δεν έχω ιδέα. 

@Basiliki92 δεν πειράζει που κάθεται όλη την ώρα, στήθος. Θα αυξήσει και την παραγωγή σου. Εμένα όσο πιο πολύ κάθεται τόσο πιο πολύ γάλα έχω. Αλήθεια, επίθεμα, κοχύλια είχατε πάρει; τα χρησιμοποιείται;; εμένα τα κοχύλια πεταμένα λεφτά μέσα στη συσκευασία είναι ακόμα... Όπως και κάτι μαντήλα καθαρισμού Στήθους,. Είχα πάρει και μπουκάλια μην τυχόν και κάτι γινόταν και δεν μπορούσα να θηλασω κι αυτά σε συσκευασία.,. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Ποπό κορίτσια αλήθεια τώρα είναι όλα τα μωράκια ίδια τελικά!! @Mighty86έτσι και μένα πάλι καλά που η καλαθουνα ήταν δανεική!! 15 μέρες τη χρησιμοποίησα.. Την παίρνει ο ύπνος κι εμένα στο στήθος μετά τη σηκώνω να ρευτει-που δεν ρευεται-και κοιμάται πάνω μου!! Άμα την αφήσω κάτω ξυπνάει συνήθως εκτός κι αν πέσω και γω δίπλα της και της χαϊδεύω την πλατουλα!! Και μετά από ώρα της έρχονται ξινιλες και την σηκώνω άρον άρον γιατί τη διαισθάνομαι πια τη ρουκέτα :P:-P. Το φασκιωμα πως είναι;; την τυλίγει με κουβέρτα σφιχτά;; Δεν έχω ιδέα. 

@Basiliki92 δεν πειράζει που κάθεται όλη την ώρα, στήθος. Θα αυξήσει και την παραγωγή σου. Εμένα όσο πιο πολύ κάθεται τόσο πιο πολύ γάλα έχω. Αλήθεια, επίθεμα, κοχύλια είχατε πάρει; τα χρησιμοποιείται;; εμένα τα κοχύλια πεταμένα λεφτά μέσα στη συσκευασία είναι ακόμα... Όπως και κάτι μαντήλα καθαρισμού Στήθους,. Είχα πάρει και μπουκάλια μην τυχόν και κάτι γινόταν και δεν μπορούσα να θηλασω κι αυτά σε συσκευασία.,. 

Εμένα όλα δανεικά εκτός από το λίκνο.βολεύει μωρέ νταξει δεν κοιμάται κ όλο το βράδυ στο κρεββάτι μας. Αλλά τεσπα αν δεν το χρησιμοποιώ σα κρεββάτι βολεύει για κομμοδινο.χαχαχα

Όχι κοχυλια δεν πήρα. Το φασκιωνω με ένα που έχω πάρει ειδικό από πατ πατ που έχει σκριτς σκρατς πάνω αλλιώς σιγά μην ήξερα πως να το φασκιωσω.

Πριν λίγο έφαγε αποκλειστικα από το στήθος μου κ έκανε εμετό.στεναχωρηθηκα πολύ γιατί εγώ δεν θηλάζω κ αποκλειστικά. Πόσο μπορεί πια να έφαγε για να κάνει εμετό πια;;;

Κ εσένα Βαλ είναι άσπρος συμπυκνωμενος ο εμετός;πόσος περίπου είναι; Εμένα μπορεί να είναι λιγουλακι αλλά μπορεί να αφήσει κ αρκετό να λερώσει κ το δικό του κ το δικό μου ρουχο

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο επιθέματα στήθους έχω πάρει τίποτα άλλο...επισης και εμένα δίπλα μου κοιμάται στο λίκνο αλλά 10 μέρες τώρα πρώτα πρέπει να την κοιμησω στο στήθος η στα χέρια και μετά να την βάλω στο λίκνο αλλιώς δεν κοιμάται εκεί με τίποτα κλαίει...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 εμένα τρωει πολύ και λαίμαργα. Το κάνει και πιπίλα. Όταν νυσταζει θέλει οπωσδήποτε στήθος να κοιμηθεί αλλιώς δύσκολα κοιμάται. Ο εμετός είναι ανάλογα και τη μέρα. Μπορεί ολόκληρη μέρα να βγάλει μια γουλια και την επόμενη να βγάζει το μισό γάλα σε κάθε γεύμα.. Συνήθως βλέπω το γάλα να ρέει από δίπλα.. Ένα φλυτζανακι του καφέ περίπου.. Άλλες φορές είναι άσπρο κι άλλες σαν τυρί(γαλα χωνεμενο). Επίσης όταν είναι να ρευτει ακούω περίεργους ήχους σαν να ξανακατεβαινει το γάλα κάτω. Κάποιες φορές αυτό. Στην αρχή πήγα να σκάσω με αυτό το θέμα αλλά μετά την επίσκεψη 40ημερων στη παιδίατρο καθτσηχαστηκα. Όλα τα μωρά μου χε πει έχουν μια ήπια μορφή παλινδρομη στης και ότι αυτό που βγάζει είναι το περίσσευμα γιατί τρώει παραπάνω. Νομίζω είχε πει ότι τη μέρα παίρνουν 20 έως 30 η 40 δεν θυμάμαι γραμ και αυτή παίρνει 50.Απ τη στιγ η που βάζουν κιλά δεν τους απασχολεί. Υποτίθεται ότι είναι και εύπεπτο το μητρικό.. Α επίσης φαντάσου έκοψα από μόνη μου τα γαλακτομικα μημπως και την ενοχλούσαν αλλά δεν είδα και πολύ διαφορά.. Το φασκιωμα οι παλιοί νομίζω το έκαναν αλλά και τώρα κάποιοι. Ωραίο το λικνο ήθελα και γω να το πάρω.. Είναι αυτό που ανοίγει στο πλάι και το χεις δίπλα σου ε;; τώρα ήπιε γάλα να κοιμηθεί και κοιμάται πάνω μου. Θέλω και γω να κοιμηθώ αλλά άμα τη βάλω κάτω θα ξυπνήσει οπωτε παλι καθιστή θα κοιμηθώ χαχαχα...

@Basiliki92@Basiliki92 έμαθε και η δική σου να κοιμάται στήθος. Θελουν τη μωρωδια μωρέ τα καημένουλια. Τα επιθέματα είναι χρήσιμα. Εμένα το βράδυ μέσα στον ύπνο μου μπερδεύτηκα και της έδινα το δεξί στήθος και το πρωί το αριστερό είχε γίνει φούσκα και μουσκευτηκα κιόλας γιατί έτρεχε. Οπωτε για τέτοια θέματα είναι πολύ χρήσιμα αν και είμαι όλη μέρα χωρίς σουτιέν!! Ετοιμοοπολεμη!!! :P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, valentina23 είπε:

@Mighty86 εμένα τρωει πολύ και λαίμαργα. Το κάνει και πιπίλα. Όταν νυσταζει θέλει οπωσδήποτε στήθος να κοιμηθεί αλλιώς δύσκολα κοιμάται. Ο εμετός είναι ανάλογα και τη μέρα. Μπορεί ολόκληρη μέρα να βγάλει μια γουλια και την επόμενη να βγάζει το μισό γάλα σε κάθε γεύμα.. Συνήθως βλέπω το γάλα να ρέει από δίπλα.. Ένα φλυτζανακι του καφέ περίπου.. Άλλες φορές είναι άσπρο κι άλλες σαν τυρί(γαλα χωνεμενο). Επίσης όταν είναι να ρευτει ακούω περίεργους ήχους σαν να ξανακατεβαινει το γάλα κάτω. Κάποιες φορές αυτό. Στην αρχή πήγα να σκάσω με αυτό το θέμα αλλά μετά την επίσκεψη 40ημερων στη παιδίατρο καθτσηχαστηκα. Όλα τα μωρά μου χε πει έχουν μια ήπια μορφή παλινδρομη στης και ότι αυτό που βγάζει είναι το περίσσευμα γιατί τρώει παραπάνω. Νομίζω είχε πει ότι τη μέρα παίρνουν 20 έως 30 η 40 δεν θυμάμαι γραμ και αυτή παίρνει 50.Απ τη στιγ η που βάζουν κιλά δεν τους απασχολεί. Υποτίθεται ότι είναι και εύπεπτο το μητρικό.. Α επίσης φαντάσου έκοψα από μόνη μου τα γαλακτομικα μημπως και την ενοχλούσαν αλλά δεν είδα και πολύ διαφορά.. Το φασκιωμα οι παλιοί νομίζω το έκαναν αλλά και τώρα κάποιοι. Ωραίο το λικνο ήθελα και γω να το πάρω.. Είναι αυτό που ανοίγει στο πλάι και το χεις δίπλα σου ε;; τώρα ήπιε γάλα να κοιμηθεί και κοιμάται πάνω μου. Θέλω και γω να κοιμηθώ αλλά άμα τη βάλω κάτω θα ξυπνήσει οπωτε παλι καθιστή θα κοιμηθώ χαχαχα...

@Basiliki92@Basiliki92 έμαθε και η δική σου να κοιμάται στήθος. Θελουν τη μωρωδια μωρέ τα καημένουλια. Τα επιθέματα είναι χρήσιμα. Εμένα το βράδυ μέσα στον ύπνο μου μπερδεύτηκα και της έδινα το δεξί στήθος και το πρωί το αριστερό είχε γίνει φούσκα και μουσκευτηκα κιόλας γιατί έτρεχε. Οπωτε για τέτοια θέματα είναι πολύ χρήσιμα αν και είμαι όλη μέρα χωρίς σουτιέν!! Ετοιμοοπολεμη!!! :P

Κ εμένα έτσι κ σε ποσότητα κ σε υφη.μπορει να βγάλει πολύ μπορεί να είναι από τις καλές μέρες κ να μη βγάλει κ καθόλου.βασικα είναι το μόνο που δεν καταγράφω ως τώρα.ισως θα έπρεπε να το κάνω...

Αυτό με τον καθιστο ύπνο κάθε μέρα το εξελισσω χαχαχαχα. Τώρα βάζω το μαξιλάρι θηλασμού από πίσω μου κ βολεύομαι καλύτερα λίγο...

Χθες έκανε στο σχεδόν σε κάθε γευμα είτε στήθος είτε ξενο.Σήμερα το συγκρατουμε με νύχια κ με δόντια να μη τα βγάλει κ τα έχουμε καταφέρει ως τωρα κ του πήρα κ prodilac start μια σκόνη προβιοτικων της φρεζιντερμ για κολικούς. Η παιδίατρος μου είπε να μην αλλάξω το γάλα σε αναγωγικό αφού δεν χάνει βάρος το παιδί αλλά αν χλυμηντριζει το βράδυ κ είναι ανησυχος να πάρω αυτήν την σκόνη να την βάζω μια φορά την μέρα στο γάλα του.θελω να δω μήπως βοηθήσει κ με εμετούς κ με την ανησυχία κ την υπερένταση που τον πιάνει αργά τα απογεύματα. Επίσης μου είπε ότι θα κάνει εμετούς μέχρι να μπουν τα στερεά στο εξάμηνο.χριστε μου...

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 εγώ χωρίς σουτιέν η φακελάκι θηλασμού δεν την παλεύω είναι μεγάλο κ βαρύ το στήθος μου... τα επιθεματα είναι χρησιμα εγώ μουσκευομαι ειδικά βράδυ... κορίτσια οι υπόλοιπες που είναι έχουμε μείνει 3 4 να γράφουμε... 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 και γω έχω 3 μαξιλάρια στη πλάτη μου και κάθομαι πασάς στα Γιάννενα!! Το ζήτημα είναι μην με πιάσει κατουρημα η τίποτα άλλο... Χιχι. Κάθομαι ώρες στο κρεβάτι και πιάνεται ο κωλος μου μέχρι να έρθει κάποιος να τη πάρει να κάνω καμιά δουλειά κι αυτή στα γρήγορα.. Καμία φορά αργεί ο άντρας μου και έχει τύχει να φάω μεσημεριανό και στις 5 το απόγευμα...

Ναι το χω ακούσει μέχρι 6 μηνών... Εντωμεταξύ κάθε μέρα αλλάζουμε ρούχα.. Ειδικά εγώ όλες οι μπλούζες είναι γεμάτες και τα μαξιλάρια.. Ενταξυ το πλησιμο το σίδερο είναι μανίκι.. 

@Basiliki92 και μένα μεγάλα είναι αλλά τα σουτιέν νομίζω με πιέζουν.. Και δεν θέλω ν ακουμπάνε στις παπαριασμενες ρωγες μου!! Εκτός αν είναι να βγω έξω. Όντως 3-4 μειναμε:(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 και εγώ δε θέλω να ακουμπάει τίποτα αλλά όταν βάζω επιθέματα στρώνει λίγο η κατάσταση... Για πες μου ποιο ρηλαξ έχετε? Και επίσης όταν την βγάζεις βόλτα με το καρότσι στην καλαθουνα δεν την βάζεις? 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα δεν τρέχει καθόλου γάλα από το στήθος.. βέβαια δεν είναι μεγάλο δεν ξέρω αν έχει σχέση.. πάντως βάρος παίρνει ο μικρός! 

Κατι που ήθελα να ρωτήσω . Εμένα ο μικρός είναι κόκκινος το δέρμα του δλδ.. φαντάζομαι είναι φυσιολογικό ε? Κυρίως κοιλιά και πλάτη..


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...