Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@valentina23 @georgia1988 έχω την tommee tippee απομίμηση θήλης όχι δεν έχει πάθει σύγχυση (ίσα ίσα πιο καλά θηλαζει χωρίς να με πληγώνει)  δεν άντεχα άλλο ειλικρινά αλλιώς ειμαι κατά...βεβαια κ εμένα την φτύνει συνέχεια κ ειμαι στο πέρα δώθε να της την βάλω πάλι αλλά κάπως κάνω κ καμία δουλειά...εχω κ τις κλασικές πιπιλες δεν της θέλει την αναγουλιαζουν...εμενα το στήθος 2 νούμερα μεγαλύτερο τα σουτιέν δεν μου κάνουν είμαι για αλλά άστα.. Η μαύρη γραμμή δεν με ενοχλεί καθόλου τα κιλά πιστεύω μέχρι Ιούλιο θα τα έχω χάσει θέλω να ξεκινήσω κ περπάτημα θα δούμε...

@Mighty86 μήπως κορίτσι μου δεν πεινάει κ απλά έχει γκρίνια πονακια δεν μπορεί να τον ταΐζεις τόσο καλα κ να ξαναπειναει κάτι θα τον ενοχλεί η απλά θα είναι μια φάση που θα περάσει μην στεναχωριέσαι έτσι είναι τα μωράκια κάθε μέρα είναι διαφορετική εγώ αυτό βλέπω με την δικιά μου μην στεναχωριέσαι τόσο μια χαρά υπέροχη μανούλα είσαι που προσπαθείς τόσο!!!

Σίγουρα έχει χορτάσει αλλά αυτό πεινάει. Έχει συνηθίσει το μπουκάλι που γεμίζει γρήγορα το στομάχι του κ το χορταινει ενώ το δικό μου είναι πιο ευπεπτο. Κ επειδή ελαττωνω σιγά σιγά αυτός μανουριαζει. Η παιδίατρος μου είπε αν τα καταφέρω μπορώ να κόψω κ τελείως το μπουκάλι δηλαδή πια δεν την απασχολεί το βάρος θεωρεί ότι πάει καλα.αλλά το θέμα είναι πως να τα καταφέρω.παραγωγη πιστεύω έχω πια κ αν θηλάζει κ κάνα δυο φορές παραπάνω την μέρα θα έχω κ καλύτερη. Οπότε θέλει σταδιακα να κόβω ml.

Ήθελα να σας ρωτήσω πότε θεωρείται ότι έχει κάνει έναν πλήρη θηλασμό; Εμένα τελευταία φτου φτου σκόρδα κοιμάται ένα 5 Ώρο από τις 11-4 όπου γεμίζει φουλ ο μαστός.τρωει από τον έναν δέκα λεπτά λαιμαργα κ μετά ξανακοιμαται. Επιμένω να του δώσω κ από τον άλλο αλλά αυτό δεν ξυπνάει.μονο μετά από κάνα μιαμισαωρο. Ούτε κ μου ρευεται.πεφτει κατευθείαν σε λήθαργο. Εν τω μεταξύ τον βάζω στο λικνακι του κ ψιλοξυπναει,μόλις όμως τον βάλω στο στήθος ξανακοιμαται πριν πιάσει να θηλάσει. Κάνει κ κόλπα...τώρα το κάναμε αυτό τρεις φορές.λικνακι κ πίσω κ εντέλει κοιμήθηκε λικνακι.

 Είναι γεύμα αυτό τώρα αναρωτιέμαι η δεν έχει φάει καλά; Με μπερδεύει κ η παιδίατρος που μου έχει πει οπωσδήποτε δέκα κ δέκα λεπτά για να θεωρηθεί γεύμα.

 

 

 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Σίγουρα έχει χορτάσει αλλά αυτό πεινάει. Έχει συνηθίσει το μπουκάλι που γεμίζει γρήγορα το στομάχι του κ το χορταινει ενώ το δικό μου είναι πιο ευπεπτο. Κ επειδή ελαττωνω σιγά σιγά αυτός μανουριαζει. Η παιδίατρος μου είπε αν τα καταφέρω μπορώ να κόψω κ τελείως το μπουκάλι δηλαδή πια δεν την απασχολεί το βάρος θεωρεί ότι πάει καλα.αλλά το θέμα είναι πως να τα καταφέρω.παραγωγη πιστεύω έχω πια κ αν θηλάζει κ κάνα δυο φορές παραπάνω την μέρα θα έχω κ καλύτερη. Οπότε θέλει σταδιακα να κόβω ml.

Ήθελα να σας ρωτήσω πότε θεωρείται ότι έχει κάνει έναν πλήρη θηλασμό; Εμένα τελευταία φτου φτου σκόρδα κοιμάται ένα 5 Ώρο από τις 11-4 όπου γεμίζει φουλ ο μαστός.τρωει από τον έναν δέκα λεπτά λαιμαργα κ μετά ξανακοιμαται. Επιμένω να του δώσω κ από τον άλλο αλλά αυτό δεν ξυπνάει.μονο μετά από κάνα μιαμισαωρο. Ούτε κ μου ρευεται.πεφτει κατευθείαν σε λήθαργο. Εν τω μεταξύ τον βάζω στο λικνακι του κ ψιλοξυπναει,μόλις όμως τον βάλω στο στήθος ξανακοιμαται πριν πιάσει να θηλάσει. Κάνει κ κόλπα...τώρα το κάναμε αυτό τρεις φορές.λικνακι κ πίσω κ εντέλει κοιμήθηκε λικνακι.

 Είναι γεύμα αυτό τώρα αναρωτιέμαι η δεν έχει φάει καλά; Με μπερδεύει κ η παιδίατρος που μου έχει πει οπωσδήποτε δέκα κ δέκα λεπτά για να θεωρηθεί γεύμα.

 

 

 

Καλημέρα στην όμορφη παρέα! 

@Mighty86κ εγώ τη νύχτα θηλάζω όπως κι εσύ. Μαστό κ γεύμα. Και ενώ όλη μέρα βγάζει κ εμένα γουλιες πολλές κ ρουκέτες ενίοτε, τη νύχτα θηλάζω ξαπλωτα, είναι κι αυτός ήρεμος, δεν καταπίνει αέρα, δεν ρευεται κ δεν βγάζει τίποτα τις περισσότερες φορές. Μια χαρά γεύμα είναι κι απ το ένα στήθος. Εγώ ποτέ δεν δίνω 2... 

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vivi.nik. είπε:

Καλημέρα στην όμορφη παρέα! 

@Mighty86κ εγώ τη νύχτα θηλάζω όπως κι εσύ. Μαστό κ γεύμα. Και ενώ όλη μέρα βγάζει κ εμένα γουλιες πολλές κ ρουκέτες ενίοτε, τη νύχτα θηλάζω ξαπλωτα, είναι κι αυτός ήρεμος, δεν καταπίνει αέρα, δεν ρευεται κ δεν βγάζει τίποτα τις περισσότερες φορές. Μια χαρά γεύμα είναι κι απ το ένα στήθος. Εγώ ποτέ δεν δίνω 2... 

 

 

Σου κλαίει καθόλου από πείνα; Εμένα από τις 630-700 το απογευμα μέχρι 10-11 που του δίνω το τελευταίο γευμα είναι πάρα πολύ ανυπόμονος κ πλανταζει.αρνείται τον θηλασμό. Του δίνω μπουκάλι κ τον θηλάζω αργότερα αφού ηρεμισει.το καλό είναι ότι έχουμε καθιέρωσει πια μια ρουτίνα δηλαδή κοιμόμαστε 11 και κάτι και ξυπνάμε 9 και κάτι.ετσι συμπληρώνει κ ο μπαμπάς του 7ωρο που φεύγει 7

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 Και εγώ θεωρώ πως μια χαρά γεύμα είναι ειδικά από την στιγμή που τον παίρνει ο ύπνος στο στήθος σημαίνει ότι χόρτασε...αμα πεινάει θα ξυπνήσει από μόνος τ...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα την νύχτα τρώει ένα μισάωρο και κοιμάται πάνω μου.. την ημέρα όμως πως καταλαβαίνουμε ότι έχει χορτάσει αν δεν κοιμάται? Γιατί εμένα κραταει το στήθος με τις ώρες.. ας πούμε χθες κοιμήθηκε 11 με 2 μετά 2μιση με 4μιση και μετά 5μιση με 10.. από τις 10 μέχρι τώρα είναι πάνω μου

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mighty86 και μένα η παιδίατρος μου χε πει απ την αρχή 10 λεπτά απ το κάθε στήθος και ανά 2ωρο ο θηλασμός.. Ούτε καν!! ειδικά στην αρχή καθόταν ώρες στο στήθος. Τώρα που μεγαλώσαμε λίγο, τρώει απ το ένα στήθος κάθε γεύμα. Η ώρα δεν είναι ίδια κάθε φορά. Από 10 λεπτά μέχρι τέταρτακι όχι παραπάνω και τις περισσότερες φορές την παίρνει ο ύπνος.. Αυτό που λες ότι ξαναπείναει εγώ νομίζω ότι το κάνει για να κοιμηθεί επειδή νυσταζει.. Η μπορεί να χει κάνα πονακι.. Το στήθος δεν είναι μόνο γεύμα.. Το κάνουν και πιπίλα και το χουν και για παρηγοριά άμα έχουν πονακια. Γι αυτό πιστεύω ότι κάποιες φορές εκνευρίζονται στο στήθος η τρίβουν τη μούρη τους ή κοπανάνε γύρω γύρω απ τη θηλή γιατί ίσως θέλουν να πιπιλισουν αλλά χωρίς γαλα;). Εμένα πχ άμα φάει και κοιμηθεί και στο δεκάλεπτο κάτι την ξυπνήσει θέλει ξανά να μπει στο στήθος για να κοιμηθει όχι για να φάει.. Εγώ κάπως έτσι τα χω αποκοδικοποιησει αυτά που κάνει. Πάντως μπράβο σου που επιμένεις στο θηλασμό άλλη στη θέση σου θα τα χε παρατήσει.. 

πρίν από 7 λεπτά , georgia1988 είπε:

Κ εμένα την νύχτα τρώει ένα μισάωρο και κοιμάται πάνω μου.. την ημέρα όμως πως καταλαβαίνουμε ότι έχει χορτάσει αν δεν κοιμάται? Γιατί εμένα κραταει το στήθος με τις ώρες.. ας πούμε χθες κοιμήθηκε 11 με 2 μετά 2μιση με 4μιση και μετά 5μιση με 10.. από τις 10 μέχρι τώρα είναι πάνω μου

Και μένα έτσι ήταν στην αρχή συνέχεια πάνω μου!! Ούτε τουαλέτα να πάω.. Ώσπου ξεκίνησα να τη βάζω στο ριλαξ στην αρχή βέβαια έκλαιγε δεν ήθελε, την έπαιρνα αγκαλιά. Την επόμενη την ξαναέβαζα και σιγά σιγά κάθεται και της αρέσει κιόλας. Της μιλάμε, την παίζουμε, βάζουμε μουσική και μια χαρά κάθεται, κάνω και γω κάτι.. Μην φανταστείς όμως ότι κάθεται με τις ώρες. Απλά απασχολείται εκεί για κάνα μισάωρο να κάνω και γω καμία δουλειά. Προσπάθησε σιγά σιγά να τον βάζεις κάπου να απασχολείται για λιγο

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valentina23 είπε:

@Mighty86 και μένα η παιδίατρος μου χε πει απ την αρχή 10 λεπτά απ το κάθε στήθος και ανά 2ωρο ο θηλασμός.. Ούτε καν!! ειδικά στην αρχή καθόταν ώρες στο στήθος. Τώρα που μεγαλώσαμε λίγο, τρώει απ το ένα στήθος κάθε γεύμα. Η ώρα δεν είναι ίδια κάθε φορά. Από 10 λεπτά μέχρι τέταρτακι όχι παραπάνω και τις περισσότερες φορές την παίρνει ο ύπνος.. Αυτό που λες ότι ξαναπείναει εγώ νομίζω ότι το κάνει για να κοιμηθεί επειδή νυσταζει.. Η μπορεί να χει κάνα πονακι.. Το στήθος δεν είναι μόνο γεύμα.. Το κάνουν και πιπίλα και το χουν και για παρηγοριά άμα έχουν πονακια. Γι αυτό πιστεύω ότι κάποιες φορές εκνευρίζονται στο στήθος η τρίβουν τη μούρη τους ή κοπανάνε γύρω γύρω απ τη θηλή γιατί ίσως θέλουν να πιπιλισουν αλλά χωρίς γαλα;). Εμένα πχ άμα φάει και κοιμηθεί και στο δεκάλεπτο κάτι την ξυπνήσει θέλει ξανά να μπει στο στήθος για να κοιμηθει όχι για να φάει.. Εγώ κάπως έτσι τα χω αποκοδικοποιησει αυτά που κάνει. Πάντως μπράβο σου που επιμένεις στο θηλασμό άλλη στη θέση σου θα τα χε παρατήσει.. 

Και μένα έτσι ήταν στην αρχή συνέχεια πάνω μου!! Ούτε τουαλέτα να πάω.. Ώσπου ξεκίνησα να τη βάζω στο ριλαξ στην αρχή βέβαια έκλαιγε δεν ήθελε, την έπαιρνα αγκαλιά. Την επόμενη την ξαναέβαζα και σιγά σιγά κάθεται και της αρέσει κιόλας. Της μιλάμε, την παίζουμε, βάζουμε μουσική και μια χαρά κάθεται, κάνω και γω κάτι.. Μην φανταστείς όμως ότι κάθεται με τις ώρες. Απλά απασχολείται εκεί για κάνα μισάωρο να κάνω και γω καμία δουλειά. Προσπάθησε σιγά σιγά να τον βάζεις κάπου να απασχολείται για λιγο

Εμένα έτσι την βγάζει στο γυμναστήριο κάνα 20λεπτο. Κ στο ριλαξ κάνα δεκαλεπτο κ σε ένα καθίσματακι φαγητού λίγο ακόμα και έτσι θα βάλω κάνα πλυντήριο κ θα τακτοποιησω την κουζίνα θα πλύνω κάνα μπιμπερο κτλ.συνηθως φαγητό φτιάχνω όταν κοιμάται.εχω χτυπήσει μπλέντερ στην τουαλέτα για να μην τον ξυπνήσω κ έχω κόψει καρότα στην κρεββατοκαμαρα. Επίσης όταν κοιμάται μπορεί να κάνω κ καμία δουλειά για το γραφειο. Έτσι κανα διωρο την μερα διακοπτόμενα.μπορει κ να θηλάζω κ να τακτοποιώ με το άλλο χέρι καμία οφειλή κτλ

Για μάρσιπο δεν το έχω καθόλου. Μέχρι να τον βάλω αυτός ρίχνει φουλ κλάμα.κ εχθές είδα μια κοπέλα με μάρσιπο να κόβει βόλτες στην γειτονια κ την καταζηλεψα. Προσπαθήστε το κορίτσια όσες ειδικά έχετε τα μωρά σας προέκταση του εαυτού σαςνα ελευθερονονται τα χέρια.

Καλά λες παρηγοριά θέλει.καμια φορά αφού φάει κάνει θηλαστικη κίνηση με το στόμα την ώρα που κοιμάται κ νομίζω δεν χόρτασε αλλά αυτό μάλλον θέλει παρηγοριά να κοιμηθεί. Ακόμα δεν μπορώ να ερμηνεύσω όλα τα σημάδια που μου δίνει κ λέω συνέχεια ότι είναι πείνα..κλασσική Ελληνίδα μάνα.τι έχει το παιδί;πεινάει..χαχαχα.χθες μάλιστα έκλαιγε γιατί είχα να το αλλάξω κάμποση ώρα.ουτε που πήγε εκεί το μυαλό μου..πφφ. 

Το προσπαθώ Βαλεντίνα μου νιώθω ότι κ αυτός εκεί που λέω τα παρατάω κάνει κάτι κ με πείθει για το αντίθετο. Όταν ας πούμε είπα δεν ξαναθηλαζω άλλο κ πέταξα κ τις ψευδοθηλες αυτός σε ανύποπτη στιγμή ου τον έβαλα για πλακα έπιασε την δική μου θηλή απευθείας.μετα από αυτό πολύ δύσκολα να τα παρατήσει κάνεις το θυμάμαι κ παίρνω θάρρος.

Μου φτιάξε κ μια γνωστή μου 3 σαλιαρες μουρλια έτσι να διασκεδάσουμε λίγο την όλη φάση με τον εμετό κ τις γουλιτσες.να είναι για λίγη ώρα σενιος.χεχεχε

Αυτά σόρρυ για το σεντονι

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Σου κλαίει καθόλου από πείνα; Εμένα από τις 630-700 το απογευμα μέχρι 10-11 που του δίνω το τελευταίο γευμα είναι πάρα πολύ ανυπόμονος κ πλανταζει.αρνείται τον θηλασμό. Του δίνω μπουκάλι κ τον θηλάζω αργότερα αφού ηρεμισει.το καλό είναι ότι έχουμε καθιέρωσει πια μια ρουτίνα δηλαδή κοιμόμαστε 11 και κάτι και ξυπνάμε 9 και κάτι.ετσι συμπληρώνει κ ο μπαμπάς του 7ωρο που φεύγει 7

Δεν νομίζω ότι μου κλαίει από πείνα. Αλλά μπορεί όπως είπε κ η Βαλεντινα να κλαίει, όταν νυστάζει κ να θηλάζει με γκρίνια, να πνίγεται, να βγάζει γουλιες κλπ, να μην τρώει ήρεμα. Κ εμένα κοιμάται γύρω στις 21 00 κ ξυπνάει 07 00 με ενδιάμεσα διαλείμματα φυσικα. Ανά 3 ωρο περίπου μπορεί κ 2ωρο. Πολύ καλό που έχετε ήδη ρουτίνα. Βοηθάει κ τα μωρά κ εμάς πιστεύω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια βγήκαν οι εξετάσεις μου χτες και στεναχωρεθηκα πολύ!! Η tsh, η ορμονη του θυροειδη είχε φτάσει στο 0,01!!!!ποτε μου δεν είχα τόσο χαμηλή. Πήρα τηλ την ενδοκρινολογο μου και είπα στη γραμματέα να με πάρει γιατί είχε ραντεβού.. Εντω μεταξυ έψαχνα και στο ίντερνετ ότι τόσο χαμηλή tsh μπορεί να έχει επιπτώσεις στο μωρό μέσω του θηλασμού και τρελάθηκα μέχρι να με πάρει.. Τελικά μου μείωσε το χάπι εννοείτε από 137mg που έπαιρνα σε 112..οσο δηλαδή έπαιρνα και πριν την εγκυμοσύνη.. Γι αυτό σερνομουν είχα ζαλάδες αϋπνίες και γινόμουν μούσκεμα στον ιδρώτα. Επίσης μου είπε να μην φοβάμαι όλα καλά με το μωρό.. Φεριτινη είχα 47,ασβεστιο 9, 3 και βιταμίνη d 23 και έδειξε ανεπαρκεια.. Πολύ καιρό κοιταζω για πολυβιταμινες και τελικά αποφάσισα να αγοράσω το pregnacare breastfeeding της vitabiotics είδα πολύ καλές κριτικές και έχει πάρα πολλές βιταμίνες.. 

Ανάμεσα στα δάχτυλακια του μωρού έχει βρωμιτσες;; κάτι σαν χνουδια από μπλούζες;; την κάνω μπάνιο και της πλένω τα δάχτυλα κια αλλά την επόμενη μέρα πάλι έχει βρωμιτσες... 

Προσπαθώ να βάλω πάλι τικερακι.. Αλλά τσάμπα παιδεύομαι μάλλον.. 

Επεξεργάστηκαν by valentina23
https://lilypie.com][img]https://lb1f.lilypie.com/u2q0p3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 να μην στεναχωριέσαι για τς εξετάσεις κ να μην διαβάζεις στο ίντερνετ δεν νομίζω να έχει επιπτώσεις στο μωρό η tsh ρυθμίζεται μην σκας ...θελω κ εγω μετά το Πάσχα να κάνω τις εξετάσεις να δω που βρίσκομαι...βρωμιτσες εννοείται έχουμε κάθε τρεις κ λίγο είναι από τα χνουδια κ τα ρούχα τους..τικερακι φαίνεται ακόμα το παλιό σου...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@valentina23 να μην στεναχωριέσαι για τς εξετάσεις κ να μην διαβάζεις στο ίντερνετ δεν νομίζω να έχει επιπτώσεις στο μωρό η tsh ρυθμίζεται μην σκας ...θελω κ εγω μετά το Πάσχα να κάνω τις εξετάσεις να δω που βρίσκομαι...βρωμιτσες εννοείται έχουμε κάθε τρεις κ λίγο είναι από τα χνουδια κ τα ρούχα τους..τικερακι φαίνεται ακόμα το παλιό σου...

Σοβαρα;; εγώ γιατί δεν το βλέπω;; κάτι θα χω πατήσει.. Άσε ναι τρόμαξα μέχρι να με πάρει τηλ. Κακώς όμως και γω γιατί έχω θέμα με θυροειδη τον έχω βγάλει.,επρεπε με το που γεννήσω να κάνω εξετασεις.. Πάλι καλά που δεν έγινε τίποτα κακό... Να κάνεις και ασβέστιο γιατί μας ρουφάνε τα μωρά.. 

Κάτι είχα πατήσει κι δεν έβλεπα καθόλου τικερακια. Μόλις είδα και τα δικά σας!! Πολύ ωραία είναι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , valentina23 είπε:

Σοβαρα;; εγώ γιατί δεν το βλέπω;; κάτι θα χω πατήσει.. Άσε ναι τρόμαξα μέχρι να με πάρει τηλ. Κακώς όμως και γω γιατί έχω θέμα με θυροειδη τον έχω βγάλει.,επρεπε με το που γεννήσω να κάνω εξετασεις.. Πάλι καλά που δεν έγινε τίποτα κακό... Να κάνεις και ασβέστιο γιατί μας ρουφάνε τα μωρά.. 

Πάλι καλά που τον έχεις βγάλει να λες.

Όλα καλά μην αγχώνεσαι.δεν θα είχε πάρει τόσο καλό βάρος το μωρό σου αν υπήρχε θέμα...εμένα έχει αραιά κ μακρυά δάχτυλα κ δεν μαζεύεται τίποτα ανάμεσα.τα ανοίγει διάπλατα κ όταν τον ταιζω μπιμπερο. 

Όλο το βράδυ τον θήλαζα κ λέω τι καλά τα βρίσκουμε κάθε μέρα κ καλυτερα με τον θηλασμό.αλλα από το πρωί κλαίει κ θέλει μπιμπερο συνεχεια κ δεν μου έχει κοιμηθεί παρά ελάχιστα..

To tikeraki το δεύτερο φαίνεται τέλειο απλά πρέπει να σβήσεις το λινκ από το πρωτο

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 θέλει πολύ υπομονή. Σιγά σιγά θα δεις θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα. Θα συνηθισει στήθος και θα ξεχάσει το μπουκάλι..

Κουλουρακια θα φτιάξετε; εγώ έστειλα τον άντρα μου να πάρει τα υλικά και μιας και θα είναι σπίτι λέω να ξεκινήσω αλλιώς άμα δεν είναι κανείς εδώ θα πάρουμε φωτιά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 εγώ το βλέπω το τικερακι σου! 

Tsh εγώ θα κάνω εξέταση στο 3μηνο απ τον τοκετο, αυτό μου είπε κ η γυναικολόγος κ ο ενδοκρινολογος. Τώρα θα κάνω  γενική αίματος, φεριτινη, β12, d κλπ. Έχω ραντεβού 10 Μάη με τη γυναικολόγο. Μην αγχώνεσαι πάντως για τη χαμηλή tsh κ εγώ είχα φτάσει κάποια στιγμή εκεί κ απλως μου μείωσε τη δόση. Νομίζω το παραπάνω είναι το πρόβλημα κ παλι ρυθμίζεται. 

Φτιάξαμε κ εμείς κουλουράκια κ τσουρέκια με τον μεγαλο μου κ πολύ το απολαύσαμε. Βάψαμε κ αυγα χθες και το κατευχαριστηθηκε που συμμετείχε. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...