Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Mighty86 είπε:

Ναι έχεις δίκιο εμένα τρώει γύρω στα 450-550 ml την μέρα δόσεις των 90 συνήθως κ θα θηλάσει 5-6 φορές από κάνα  μισάωρο σαρανταλεπτο.τελευταια τον βάζω πιο συχνά αλλά λιγότερη ώρα στήθος έτσι διαπίστωσα ότι το απολαμβάνω κεγω κ αυτός καλύτερα γιατί πριν τον πίεζα αρκετά.ναι έχεις δίκιο.εχω αγχωθει πολύ με το θέμα του θηλασμού αλλά αφού ως τώρα ταωκαταφερνουμε έστω κ έτσι θα έπρεπε να μην σκάω κ τόσο..μάλλον επηρεάζομαι από άλλες φίλες μου μαμάδες που έχουν θηλάσει αποκλειστικά.

Εμένα ήταν επιλογή μου να μην θηλαζω αποκλειστικά, δεν υπήρχε θέμα . Αλλά το πρώτο που το θήλασα αποκλειστικά και δεν έδωσα ούτε σταγόνα ξένο τι κατάλαβα; Μάλιστα είχα και έχω μεγάλο θέμα - δεν πίνει γάλα καθόλου, έμαθε στο στήθος και ούτε μπιμπερό ήθελε, ούτε πιπιλα. Είναι βέβαια και στο παιδί, εμένα γενικά είναι δύσκολο παιδάκι σε όλα η πρώτη μου κόρη. 

Οπότε συμπέρασμα: κάθε κακό για καλό. 

Όπως το είπες, μην σκας- απόλαυσε κάθε στιγμή με το αγορι σου, γιατί είναι μοναδικές!

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 και μένα συνήθως την παίρνει ο ύπνος. Εμένα να δεις τι γουλιες βγάζει.. Καμία φορά ρευεται όταν ξυπνάει. Πάντως αργεί πολύ και γω φοβάμαι γιατί είναι λαιμαργη και τρώει πολυ!παντως απ ότι ξέρω το μητρικό είναι πιο εύπεπτο και δεν πειράζει αν δεν ρευτει σε αντίθεση με το μπουκάλι. Εμείς όλο όρθια την έχουμε και στον ύπνο ανασηκωμένη. Ακόμα και στην αλλαξιερα έβαλα μαξιλαράκι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valentina23 είπε:

@georgia1988 και μένα συνήθως την παίρνει ο ύπνος. Εμένα να δεις τι γουλιες βγάζει.. Καμία φορά ρευεται όταν ξυπνάει. Πάντως αργεί πολύ και γω φοβάμαι γιατί είναι λαιμαργη και τρώει πολυ!παντως απ ότι ξέρω το μητρικό είναι πιο εύπεπτο και δεν πειράζει αν δεν ρευτει σε αντίθεση με το μπουκάλι. Εμείς όλο όρθια την έχουμε και στον ύπνο ανασηκωμένη. Ακόμα και στην αλλαξιερα έβαλα μαξιλαράκι 

Κεγω τα ίδια ακόμα κ στην αλλαξιερα...αλλα δεν βγάζει γουλιτσες ρουκέτες βγάζει συνήθως αν τυχόν δεν προσέξουμε. Κάθε φορά λερώνεται το φορμακι του εκεί στον λαιμό δίπλα την ώρα που κοιμάται... Αφού τον έχω ρεψει εκατό φορες

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mighty86 ακριβώς τα ίδια!! Όταν λέω γουλιες εννοώ ότι πολλές φορές βγάζει και το μισό γαλα:(

Να ρωτήσω και κάτι; με τα λοχεια πως πάτε;; εμένα βγάζω κάτι κίτρινα μονο(sorry) αύριο πάω και στο γυναικολόγο να με δει. Στις 40 μέρες μου χε πει. Μια απλή εξέταση θα μου κάνει μου είπε. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Θα ήθελα να μου πείτε στις πόσες μέρες πέσανε τα ράμματα από κάτω όσες γεννησατε φυσ. κ γενικά ποτέ σταμάτησε να σας ενοχλεί η περιοχή  εκεί κάτω...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Mighty86 ακριβώς τα ίδια!! Όταν λέω γουλιες εννοώ ότι πολλές φορές βγάζει και το μισό γαλα:(

Να ρωτήσω και κάτι; με τα λοχεια πως πάτε;; εμένα βγάζω κάτι κίτρινα μονο(sorry) αύριο πάω και στο γυναικολόγο να με δει. Στις 40 μέρες μου χε πει. Μια απλή εξέταση θα μου κάνει μου είπε. 

Ναι κεγω αίματα δεν έχω πια.πηγα στο γιατρό εγώ όλα καλά μου τα είπε.το ενδομήτριο μου είναι ακόμα λεπτό δεν φαίνεται να μου έρθει η περίοδος σύντομα.βεβαια εγώ έχω κ ΣΠΩ.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mighty86 είπε:

Ναι κεγω αίματα δεν έχω πια.πηγα στο γιατρό εγώ όλα καλά μου τα είπε.το ενδομήτριο μου είναι ακόμα λεπτό δεν φαίνεται να μου έρθει η περίοδος σύντομα.βεβαια εγώ έχω κ ΣΠΩ.

Τι είναι το ΣΠΩ;;;; όσες θηλάζουν έχω ακούσει έρχεται αργότερα η περίοδος.. Ούτε εγώ έχω αίμα εδώ και καιρό αλλά έχω κίτρινα υγρά και φοράω σερβιετα κι.. Σαν υπολλειματα ένα πράγμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , valentina23 είπε:

Τι είναι το ΣΠΩ;;;; όσες θηλάζουν έχω ακούσει έρχεται αργότερα η περίοδος.. Ούτε εγώ έχω αίμα εδώ και καιρό αλλά έχω κίτρινα υγρά και φοράω σερβιετα κι.. Σαν υπολλειματα ένα πράγμα 

Σπω είναι σύνδρομο πολυκυστικων ωοθηκών. Διάφορα υγρα έχω κεγω κ εμφανίζονται απρόσμενα οπότε αναγκαστικά σερβιετα. Ναι κάπως κίτρινο μπεζ

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/4/2021 at 1:21 ΠΜ, Basiliki92 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Πως περνάτε με τα μωρούλια σας?:x

Καλημέρα κορίτσι μου!! Εμείς καλά είμαστε. Αρχίζει και μεγαλώνει και φαίνονται διάφορες αλλαγές. Της μιλάμε και μας προσέχει περισσότερο. Μένει πιο πολύ ώρα ξύπνια και μας χαμογελάει, βγάζει κραυγουλες. Της αρέσει τι μπρούμυτα και κάνει κινήσεις μπουσουληματος, εννοώ ότι σπρώχνει ποδαράκια και χεράκια. Το μόνο κακό είναι ότι την έχει πιάσει δυσκοιλιοτητα:(την βλέπω να ζορίζεται και δεν ξέρω τι φταίει.. Δεν έχω αλλάξει κάτι από διατροφή.. Επισης έχουνε ξεκινήσει βολτιτσες με καροτσι. Μην φανταστείτε 2 φορές πήγαμε πιο μακρινές. Δεν της αρέσει όμως. Γκρινιάζει. Οπωτε κατέληξα με το ένα χέρι να σπρώχνω το καροτσι και με το άλλο να κρατάω τη μπέμπα.. :-?Της έχω κουμπώσει το αυγό πάνω για να είναι πιο ανασηκωμένη και να βλέπει κιόλας. Εγώ πήγα γυναικολόγο όλα καλά με μήτρα και τομή όμως είχα δύσοσμα υγρά και μου είπε μικρόβιο μάλλον αλλά δεν ξέρω για την αγωγή αν πρέπει να τη πάρω επειδή θηλάζω.. Κολπικος πλυσεις και flagil caps. Μου ειπε να ρωτήσω τη παιδίατρο.. Εντω μεταξυ πήρα εγώ της frezyderm ένα καθαριστικό για την ευαίσθητη περιοχή to intim aid cleanser. Είχα ξαναπάθει άλλη μια φορά παλιά το ίδιο και πλενομουν με αυτό.. Φυσικά θρλη αγωγή αλλά σε περίπτωση που δεν θα μπορέσω να τη κάνω.. Ουφ όλα τωρα βγήκαν..εχω και ένα δόντι που θέλει σφράγισμα και δεν πάω.. Τεςπα εσείς όλα καλά;;;; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Εμείς καλά είμαστε. Αρχίζει και μεγαλώνει και φαίνονται διάφορες αλλαγές. Της μιλάμε και μας προσέχει περισσότερο. Μένει πιο πολύ ώρα ξύπνια και μας χαμογελάει, βγάζει κραυγουλες. Της αρέσει τι μπρούμυτα και κάνει κινήσεις μπουσουληματος, εννοώ ότι σπρώχνει ποδαράκια και χεράκια. Το μόνο κακό είναι ότι την έχει πιάσει δυσκοιλιοτητα:(την βλέπω να ζορίζεται και δεν ξέρω τι φταίει.. Δεν έχω αλλάξει κάτι από διατροφή.. Επισης έχουνε ξεκινήσει βολτιτσες με καροτσι. Μην φανταστείτε 2 φορές πήγαμε πιο μακρινές. Δεν της αρέσει όμως. Γκρινιάζει. Οπωτε κατέληξα με το ένα χέρι να σπρώχνω το καροτσι και με το άλλο να κρατάω τη μπέμπα.. :-?Της έχω κουμπώσει το αυγό πάνω για να είναι πιο ανασηκωμένη και να βλέπει κιόλας. Εγώ πήγα γυναικολόγο όλα καλά με μήτρα και τομή όμως είχα δύσοσμα υγρά και μου είπε μικρόβιο μάλλον αλλά δεν ξέρω για την αγωγή αν πρέπει να τη πάρω επειδή θηλάζω.. Κολπικος πλυσεις και flagil caps. Μου ειπε να ρωτήσω τη παιδίατρο.. Εντω μεταξυ πήρα εγώ της frezyderm ένα καθαριστικό για την ευαίσθητη περιοχή to intim aid cleanser. Είχα ξαναπάθει άλλη μια φορά παλιά το ίδιο και πλενομουν με αυτό.. Φυσικά θρλη αγωγή αλλά σε περίπτωση που δεν θα μπορέσω να τη κάνω.. Ουφ όλα τωρα βγήκαν..εχω και ένα δόντι που θέλει σφράγισμα και δεν πάω.. Τεςπα εσείς όλα καλά;;;; 

Έλα ρε συ γιατί δεν θέλει το καρότσι;εμένα εκεί μόνο κοιμάται τόσο εύκολα αρκεί να ρολλαρει συνέχεια άμα σταματάμε ξυπνάει κ κλαίει...κατά ταλλα έχει γίνει υπερβολικά ευαίσθητος στον ύπνο.η κοιμάται πάνω μας η ξυπνάει με τον παραμικρό θόρυβο μιλάμε έχουν σπάσει τα νεύρα μου...μάλλον έχει παλινδρομήσεις κ ενοχλήσεις γιατί κάνει συχνα πυκνά εμετούς κ βγάζει γουλιες. 

Εγώ μαλώνω συνέχεια την μαμά μου η τον άνδρα μου με εκνευρίζουν ότι κ να κάνουν ότι κ να πουν κ το δάκρυ το έχω στην άκρη του ματιού μου...πολύ εύκολα...

Δυσκοιλιότητα ως τώρα δεν είχε καθόλου σήμερα όμως δεν έχει κάνει από χθες το βράδυ κ έχω κ αυτήν την αγωνία τώρα.

 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ δεν ξέρω γιατί δεν θέλει το καροτσι;; σε γενικές γραμμές όμως σε όλα κάθεται απο λίγο.. Κλαίει μετά!! Και μεις μια απ τα ίδια με τον ύπνο.. Με το παραμικρό ξυπνάει!! Στις μύτες περπατάμε για να μην ξυπνήσει!! Κοιμάται πάνω μου και μετά τη βάζω στο κρεβατι(στο δικό μας). Δυσκοιλιοτητα ξαφνικά την έπιασε... Τα κάνει αλλά δυσκολεύεται.. Αυτό με τις γουλιες πια... Είμαστε όλοι μέσα στα γάλατα.. Τα ρούχα μας, τα μαξιλάρια, τα φόρμακια της.. Δεν προλαβαίνω να πλένω... Κι έχω κι ένα σίδερο σήμερα!!! Τώρα κοιμάται πάνω μου άμα την αφήσω κάτω και δεν ξαπλώσω και γω θα ξυπνήσει.. Περιμένω να έρθει ο άντρας μου να τη κρατήσει να κάνω καμιά δουλειά!! 

Επίσης η ψυχολογία μου καμιά φορά είναι στα πατώματα.. Περνάνε άσχημες σκέψεις όσον αφορά τα παιδιά μου. Μην πάθουν τίποτα, μην αρρωστήσουν κτλ. Και βουρκωνω. Κοιτάζω τη μπέμπα μου και μου φαίνεται απίστευτο ότι απέκτησα ένα μωράκι. Μου φαίνεται σαν όνειρο. Και μετά μπαίνουν οι μαύρες σκέψεις μην πάθει τίποτα, ότι δεν θα το αντέξω.. Βλέπω και συνέχεια τηλεόραση όλα τα άσχημα.. Ειδικά με το παιδάκι στη Κρήτη που έπεσε στο βαρέλι!! Τρελό κλάμα. Και μπαίνω στη θέση της μάνας και τσακιζεται η καρδιά μου... Αντε να φτιάξει καλά ο καιρός να βγαίνουμε έξω φτιάξει και η ψυχολογία μας 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...