Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Καλημέρα! Ούτε εγώ έχω πάρει μισή ευχή.. 40ζω λαμπρή τρίτη οπότε θα πάω τότε. Αν και ο άντρας μου γκρινιάζει λόγω κορονοιου το βλέπει επίφοβο. Εμένα γενικά οπότε είναι ξύπνιος θέλει στήθος.. κάθεται σίγουρα κάποια μισάωρα μέσα στη μέρα αλλά αυτό είναι μετά γκρινιάζει πάλι.. έχω αγχωθει με το μουγκρισμα και το ότι κάνει σαν να αγκομαχαει.. θα τον βγάλω βίντεο να τον δείξω στην παιδίατρο.. επίσης κορίτσια σας παίρνει ο ύπνος καθόλου όσο θηλάζετε? Επειδή κάθομαι ξαπλωτη με πήρε ο ύπνος χθες και αγχοθηκα μην τον πλακωσω ένιωθα τύψεις μετά.. από βάρος πως είστε? 

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@georgia1988 νομίζω ότι είναι φυσιολογικό που μουγκριζει κ μένα το έκανε τώρα όχι τόσο...εγω Δευτέρα σαραντιζω αλλά μου πε να πάω πιο νωρίς για να μπορέσω να βγω κιόλας με το μωρό για Πάσχα...εγω ξάπλωμενη δεν πολύ θηλάζω αλλά προχθές με πήρε ο ύπνος ενώ η μπέμπα στο λίκνο δεν είχε κοιμηθεί ακόμα και αισθανόμουν κ εγώ τύψεις μετά γενικά θέλει προσοχή με την νύστα να μην μας πάρει ο ύπνος!!!από βάρος εννοείς το μωρό η εμείς οι ίδιες?:razz:

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 ναι νορμάλ πρέπει να είναι γιατί το είχε και ο ανιψιός μου απλά εγώ αγχονομαι με το παραμικρό! Βάρος εννοώ τα μωρά! Γιατί δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ δεν έχω χάσει ακόμα τα κιλά της εγκυμοσύνης..

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 ούτε εγώ τα έχω χάσει έχω 6 κιλά σίγουρα ευτυχώς δεν έχω κοιλιά!!!Η μπέμπα είναι 4300 γεννήθηκε 3310 και εχασε γύρω στα 300 γρ στο μαιευτηριο...εσενα ο μικρός? Με μια μέρα διαφορά πρέπει να γέννησαμε...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 εμένα γεννήθηκε 3055 στις 24/03 έχασε 200γρ και μετρήθηκαμε στις 17/04 και ήταν 3360.. δεν έχουμε μετρηθεί από τότε! Ααα έχετε πάρει ήδη κιλό? Μπράβο! Κ εγώ από τα κιλά της εγκυμοσύνης έχω αλλά 5 να χάσω.. κάτι άκυρο έχω παναδες στο σώμα που τις έκανα στην εγκυμοσύνη και μια καφέ γραμμή στην κοιλιά.. θα φύγουν αυτά? Υποτίθεται μου Χαν πει θα φύγουν μετά την εγκυμοσύνη αλλά ακόμα τα έχω

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@georgia1988 καλέ την ίδια μέρα γέννησαμε!!!Εγώ έχω καφέ κηλίδες στο στήθος έχουν φύγει κάπως δεν είναι όπως ήταν αυτή στην κοιλιά δεν έχει φύγει ακόμα θέλει λίγο καιρό αλλά θα φύγει κ αυτη!!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 ποια πιπίλα χρησιμοποιείτε;; είχα δοκιμάσει και γω γιατί είχα πει αμάν αλλά την έφτυσε.. Δεν επεμενα και πολύ όμως.. Σου έκανε συγχιση με τις θηλες που λένε;; η κανονικά όπως και πριν θηλαζε;;

@georgia1988 εμείς είμαστε πιο μεγάλες τώρα :P2μηνων και μια εβδομάδα.. Αυτό που αγκομαχαει αν ρωτήσεις πες και σε μένα γιατί γίνεται.. Το βραδι εμείς πάλι τα ίδια.. Ανά 1 ώρα κορίτσια.. Εκεί να δείτε νύστα.. Εγώ τη βάζω όρθια Καβάλα στο πόδι κάποιες φορές και τη θηλάζω η στο πλάι αλλά όρθια πάλι. Η μόνη στάση που δεν με βόλεψε είναι αυτή του ράγκμπι.. Εμένα γεννήθηκε 2840 και φύγαμε απ το μαιευτήριο 2600. 2 μηνων 5 κιλά. 

Α ξέχασα να πω.. Εμενα ο αφαλος μου είναι σκούρος!! Λες και έχει βρώμα χάχα και έχω και τη γραμμή όπως στην εγκυμοσύνη πολύ αχνή

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 @Basiliki92 ωραία μας βλέπω το καλοκαιρι με ολόσωμο γιατί δεν το βλέπω να φεύγει η γραμμή! Και στο στήθος έχω καφέ κηλίδες... Όπως και στο πρόσωπο αλλά στο πρόσωπο έχω και φακίδες από πριν την εγκυμοσύνη

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , georgia1988 είπε:

@valentina23 @Basiliki92 ωραία μας βλέπω το καλοκαιρι με ολόσωμο γιατί δεν το βλέπω να φεύγει η γραμμή! Και στο στήθος έχω καφέ κηλίδες... Όπως και στο πρόσωπο αλλά στο πρόσωπο έχω και φακίδες από πριν την εγκυμοσύνη

Και θέλουμε και καινούριο μαγιό.. Εμένα 5 κιλά μου έχουν μείνει. .

Εντω μεταξυ ετριξε λίγο η πόρτα του δωματίου και ξύπνησε!! Με το παραμικρό ξυπνάει.. Στις μύτες περπατάμε όλη τη μέρα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια κ εμένα ο μικρός επειδή κάθε μέρα ελαττωνω κ περισσότερο τα ml αρχίζει κ αποκτάει χαρακτηριστικά αποκλειστικα θηλάζοντος μωρού.πλεον του δίνω όλο κ όλο 300-400 ml. Ζητάει λοιπόν συνέχεια να φάει είτε στήθος είτε μπιμπερο και στο μπιμπερο φτάνω πια οταν κλαίει. Μετά μπορεί να βγάλει γουλιτσες πάλι. Κ γενικώς ξυπνάει στον ύπνο του επειδή έχει παλινδρόμηση κ εκνευρίζεται το καημένο. Θέλω να τον βάζω κ μπρούμυτα όπως μου είπε η παιδίατρος αλλά δεν βρίσκω την ώρα για το πότε να το κάνω επειδή δεν θέλω να μου τα βγάλει αλλά αν τον δω κ να νυστάζει δεν θέλω να χάσει την διάθεση ύπνου. Καροτσαδες έχω αρχίσει πάλι να τον βγάζω αφού διαπίστωσα ότι ούτως η άλλως θα τα βγάλει άμα μπουκωσει η άμα τον ταρακούνησω σε ακατάλληλη στιγμη

  • Μου αρέσει 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 τα καταφέρατε πολύ καλά με το θηλασμό!! Εγώ την βάζω μπρούμυτα και να σου πω την αλήθεια έχει τύχει να ρευτει κιόλας που δυσκολεύοταν όταν την είχα αγκαλιά, χωρίς να τα βγάλει.. Αχ τι έπαθα χτες τώρα που είπες καρότσαδα.. Της φόρεσα κάτι ωραία ρουχαλάκια να τη παω βολτούλα. Όμως θεωρήσα και γω σωστό να την ταισω πριν φύγουμε.. Την έβαλα να ρευτει κιόλας μέτα αλλά μπα.. Και εκεί που πηγαίναμε βολτίτσα σταματάμε και μόλις τη σηκώνω μου βγάζει όλο το γάλα κομμένο.. Έκανε μπάνιο στη κυριολεξία.. Έτρεχα μετά η δόλια με το μωρό μούσκεμα απ τον εμετό να φτάσω σπίτι να την αλλάξω.. :(τσάμπα τα ρούχα και το ξεσηκωμα:sad:

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Mighty86 τα καταφέρατε πολύ καλά με το θηλασμό!! Εγώ την βάζω μπρούμυτα και να σου πω την αλήθεια έχει τύχει να ρευτει κιόλας που δυσκολεύοταν όταν την είχα αγκαλιά, χωρίς να τα βγάλει.. Αχ τι έπαθα χτες τώρα που είπες καρότσαδα.. Της φόρεσα κάτι ωραία ρουχαλάκια να τη παω βολτούλα. Όμως θεωρήσα και γω σωστό να την ταισω πριν φύγουμε.. Την έβαλα να ρευτει κιόλας μέτα αλλά μπα.. Και εκεί που πηγαίναμε βολτίτσα σταματάμε και μόλις τη σηκώνω μου βγάζει όλο το γάλα κομμένο.. Έκανε μπάνιο στη κυριολεξία.. Έτρεχα μετά η δόλια με το μωρό μούσκεμα απ τον εμετό να φτάσω σπίτι να την αλλάξω.. :(τσάμπα τα ρούχα και το ξεσηκωμα:sad:

Α μα τι ωραία περνάμε...κ εγώ σήμερα τον ταισα στις 4.κανονικα είναι να φάει μπουκάλι στις 7 κ να τον ξαναθηλασω 600-630.  Ο μπαμπάς του ήρθε 530 κ λέω θα τον θηλάσω κ θα βγούμε βόλτα δεν θα πεινάει. Βγαίνουμε στις 6 κ 630 ξεκιναει να κλαίει απαρηγόρητο.δεν προλαβαίναμε να γυρίσουμε σπίτι.λεω θα μας δει κανείς ο θα φωνάξει την πρόνοια. Πάμε σπίτι τον θηλάζω κάμποση ώρα κλαίει δεννχορταινει.του δίνω 60 ml κάνει λίγο εμετό ξανακλαιει δεν χορταινει.προσπαθουμε να το κοιμησουμε με τίποτα.το βάζω στο στήθος κάθεται πολύ ώρα πάλι δεν χορταινει.τον βάζω να ρευτει πάλι εμετό. Άρχισα να κλαίω ,τα κάνω όλα λάθος.τωρα το κοιμησε μόλις ο μπαμπάς του. Για λίγα λεπτά φαντάζομαι.

Υγ.Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται πολλές φορές να τον βάζω μπρούμυτα η στο γόνατο για να ανακουφιστεί κ να μην μου βγάζει γουλια κ άλλες φορές απλά να το μετακινω κ αυτό να ξερναει τον τόπο.

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 έχω παρατηρήσει ότι δεν είναι όλες οι μέρες ίδιες. Πχ χτες έβγαζε συνέχεια.. Σήμερα μόνο μια γουλιά.. Αύριο μπορεί να μας κάνει μπάνιο.. Και γω έχω πάθει υστερία με αυτό το πράγμα οποίος τη πάρει αγκαλιά ξεκινάω.. Μην την κουνάς.. Μην την πιέζεις.. Μην την ταρακουνάς και αυτή βέβαια βγάζει.. 

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 @georgia1988 έχω την tommee tippee απομίμηση θήλης όχι δεν έχει πάθει σύγχυση (ίσα ίσα πιο καλά θηλαζει χωρίς να με πληγώνει)  δεν άντεχα άλλο ειλικρινά αλλιώς ειμαι κατά...βεβαια κ εμένα την φτύνει συνέχεια κ ειμαι στο πέρα δώθε να της την βάλω πάλι αλλά κάπως κάνω κ καμία δουλειά...εχω κ τις κλασικές πιπιλες δεν της θέλει την αναγουλιαζουν...εμενα το στήθος 2 νούμερα μεγαλύτερο τα σουτιέν δεν μου κάνουν είμαι για αλλά άστα.. Η μαύρη γραμμή δεν με ενοχλεί καθόλου τα κιλά πιστεύω μέχρι Ιούλιο θα τα έχω χάσει θέλω να ξεκινήσω κ περπάτημα θα δούμε...

@Mighty86 μήπως κορίτσι μου δεν πεινάει κ απλά έχει γκρίνια πονακια δεν μπορεί να τον ταΐζεις τόσο καλα κ να ξαναπειναει κάτι θα τον ενοχλεί η απλά θα είναι μια φάση που θα περάσει μην στεναχωριέσαι έτσι είναι τα μωράκια κάθε μέρα είναι διαφορετική εγώ αυτό βλέπω με την δικιά μου μην στεναχωριέσαι τόσο μια χαρά υπέροχη μανούλα είσαι που προσπαθείς τόσο!!!

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...