Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      έχεις εικονα αν τις σταματούν μετά απο ενα διάστημα αν επιτευχθει εγκυμοσυνη;;

      Ακούω και εγω αυτη την αποψη απο μερικους οτι δεν ειναι απαραιτητες

      Συνήθως δεν τις σταματάνε εξαρτάτε κ η ηλικία της γυναίκας . Γενικά εγώ που είχα ρωτήσει αιματολογο αν Κ μπορεί να μην είναι πάντα απαραίτητες μετά τα 35 τις δίνουν γιατί υπάρχουν Κ τα αναπάντεχα γεγονότα οπότε βοηθάνε γενικότερα κακό δεν κάνουν. 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Καλη Ανάσταση καλό Πάσχα κορίτσια μου.εμεις φέτος δεν έχει εκκλησία.στο μπαλκόνι κ στην τιβι να παίζει το Χριστός ανέστη.φιλια πολλά κ αγωνιστικούς χαιρετισμούς!

Ps α κ καλό μήνα!

  • Μου αρέσει 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή Ανασταση κορίτσια μου!! Καλό Πάσχα με υγεία!! Καλό μήνα κιόλας!! Πρώτο Πάσχα με τα μπέμπακια μας!! Εμείς πήγαμε χτες Επιταφιο. Όλα τα βλέμματα πάνω μας χιχι.. Μένω σε χωριο εγώ οπωτε δεν έχει και πολύ κόσμο και συνωστισμό.. Φυσικά αποφεύγουμε τον πολύ κόσμο.. 

Καλή Ανασταση κορίτσια μου!!!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλό μηνα!!!Καλό Πάσχα να έχουμε να περάσετε τέλεια με τα μωράκια σας!!!Εμείς ξεκινήσαμε βόλτες με το καρότσι κ η μικρή είναι πολύ ήσυχη κοιμάται σε όλη την διαδρομή βγαίνουμε 1 με 1μισή ώρα έξω!!! Αρνί θα φάτε? Κάνει να φανταστώ επειδή θηλαζουμε το λέω...Επισης εμένα η μικρή έχει αρχίσει  εδω κ λιγες μερες και κοιμάται 5 6 ώρες σερί το βράδυ ξυπνάει μόνο να φάει κ κοιμάται μόνη της πάλι ευτυχώς μου είχε πει κ η παιδίατρος μετά τον μήνα να μην την ξυπνάω την νύχτα δεν ξέρω αν κάνω καλά για πείτε μου κ εσείς...

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή ανάσταση κορίτσια! Καλό μήνα κιόλας! Εμένα σήμερα είναι πολύ ανήσυχος κλαίει όλη μέρα πάνω στο στήθος δεν ξέρω γιατί.. αποφάσισα να του δώσω ξένο μήπως και ηρεμήσει δεν μπορώ να τον βλέπω να χτυπιέται.. ελπίζω να μην είναι κάτι.. δεν έχει κοιμηθεί καθόλου από τις 11 το πρωί

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

Καλό μηνα!!!Καλό Πάσχα να έχουμε να περάσετε τέλεια με τα μωράκια σας!!!Εμείς ξεκινήσαμε βόλτες με το καρότσι κ η μικρή είναι πολύ ήσυχη κοιμάται σε όλη την διαδρομή βγαίνουμε 1 με 1μισή ώρα έξω!!! Αρνί θα φάτε? Κάνει να φανταστώ επειδή θηλαζουμε το λέω...Επισης εμένα η μικρή έχει αρχίσει  εδω κ λιγες μερες και κοιμάται 5 6 ώρες σερί το βράδυ ξυπνάει μόνο να φάει κ κοιμάται μόνη της πάλι ευτυχώς μου είχε πει κ η παιδίατρος μετά τον μήνα να μην την ξυπνάω την νύχτα δεν ξέρω αν κάνω καλά για πείτε μου κ εσείς...

Αφού αρχίσουν να παίρνουν κιλά ,μωρά που κοιμούνται δεν τα ξυπνάμε αμαρτάνουμε χαχαχα.εκτος κ αν είναι άρρωστα η εμβολιασμενα.αφου θηλάζεις αποκλειστικά δεν νομίζω να σου κοιμηθεί πάνω από 6 ώρες σερί από τώρα. Μέχρι 6 είσαι safe νομίζω. 

Χριστός Ανέστη!

1 ώρα πρίν, georgia1988 είπε:

Καλή ανάσταση κορίτσια! Καλό μήνα κιόλας! Εμένα σήμερα είναι πολύ ανήσυχος κλαίει όλη μέρα πάνω στο στήθος δεν ξέρω γιατί.. αποφάσισα να του δώσω ξένο μήπως και ηρεμήσει δεν μπορώ να τον βλέπω να χτυπιέται.. ελπίζω να μην είναι κάτι.. δεν έχει κοιμηθεί καθόλου από τις 11 το πρωί

Κ ηρεμισε; Λένε άμα κλαίει κάπως σαν ήχος ενιααα είναι πεινασμένο.βεβαια εμένα κ όταν χορταινει ενιααα λέει πάλι γιατί μονίμως πειναει

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου είπε η παιδίατρος να δώσω 120.. μου φάνηκαν πάρα πολύ.. τελικά έδωσα αλλά το μωρό δεν ηρέμησε ήθελε πάλι στήθος.. το έβαλα στο στήθος και μετά από καμμία ωρα κοιμήθηκε.. και τώρα έκανε εμετό.. μάλλον έκανα βλακεία που έδωσα ξένο του έπεσε βαρύ..  απλά ο δικός μου έχει συνδιάσει το στήθος με τα πάντα.. κάτι θα τον πονούσε σήμερα και καθόταν με τις ωρες.. θέλει να κοιμηθεί θέλει στήθος . Αλλάξαμε πάνα θέλει στήθος.. ακόμα και για πιπίλα το στήθος χρησιμοποιεί άντε να αλλάξει τώρα αυτό

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Μου είπε η παιδίατρος να δώσω 120.. μου φάνηκαν πάρα πολύ.. τελικά έδωσα αλλά το μωρό δεν ηρέμησε ήθελε πάλι στήθος.. το έβαλα στο στήθος και μετά από καμμία ωρα κοιμήθηκε.. και τώρα έκανε εμετό.. μάλλον έκανα βλακεία που έδωσα ξένο του έπεσε βαρύ..  απλά ο δικός μου έχει συνδιάσει το στήθος με τα πάντα.. κάτι θα τον πονούσε σήμερα και καθόταν με τις ωρες.. θέλει να κοιμηθεί θέλει στήθος . Αλλάξαμε πάνα θέλει στήθος.. ακόμα και για πιπίλα το στήθος χρησιμοποιεί άντε να αλλάξει τώρα αυτό

Πραγματικά πολύ.εμενα που είναι μεγαλύτερο για να μη ξερναει του δίνω 60. στα 90 κάνει εμετό κ ας τα ζηταει.κ δεν θηλάζω αποκλειστικά οπότε δεν έχω την παραγωγή σου φαντάζομαι. Αν ξαναφτάσει σε αυτό το σημείο συμπλήρωσε με 60αρι τουλάχιστον όχι 120.κ μετά θέλει όρθιο να κάτσει κάνα εικοσαλεπτο κ να ρεφτει.βαρος καλό παίρνει; Πάνω σου δεν κοιμάται;

Πιπιλιτσα αναγκαστικά αν θες να ηρεμείς λίγο.το χέρι του στο στόμα δεν το βάζει;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοιμάται μόνο στο στήθος.. πιπίλα δεν παίρνει με τπτ επίσης δεν κάθεται πουθενά πάνω από μισή ώρα.. Ριλαξ κλπ.. το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι το καρότσι. Το χέρι το πάει στο στόμα αλλά δεν το βάζει γιατί είχαμε Γαντακια μέχρι χθές δεν είχα καταφέρει να κόψω τα νύχια του


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη κορίτσια!! Εμείς φάγαμε αρνάκι πάντως.. Περίμενα πως και πως!! Πριν λίγο ήρθαμε σπίτι έκανα ένα μπάνιο τη μπέμπα να ξεκουραστεί τη θήλασα και τώρα κοιμάται πάνω στο στήθος!! Πολύ ζέστη σήμερα!! Δεν ήξερα τι να της βάλω!! Εσάς σας βολεύουν τα ολοσωμα φόρμακια η κορμάκι παντελόνι;; 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Μου είπε η παιδίατρος να δώσω 120.. μου φάνηκαν πάρα πολύ.. τελικά έδωσα αλλά το μωρό δεν ηρέμησε ήθελε πάλι στήθος.. το έβαλα στο στήθος και μετά από καμμία ωρα κοιμήθηκε.. και τώρα έκανε εμετό.. μάλλον έκανα βλακεία που έδωσα ξένο του έπεσε βαρύ..  απλά ο δικός μου έχει συνδιάσει το στήθος με τα πάντα.. κάτι θα τον πονούσε σήμερα και καθόταν με τις ωρες.. θέλει να κοιμηθεί θέλει στήθος . Αλλάξαμε πάνα θέλει στήθος.. ακόμα και για πιπίλα το στήθος χρησιμοποιεί άντε να αλλάξει τώρα αυτό

Κορίτσι μου έτσι κάνουν τα μωρά που θηλάζουν δεν είναι ότι δεν χορταίνει απλά το παιδί θέλει να είναι πάνω  σ και στήθος ..ρηλαξ μην περιμενεις να κάτσει εμένα 20 λεπτά το πολύ κ αυτό με πιπίλα...παρε την tommee tippee πιπίλα και επέμεινε λίγο για να ξεκουραστείς κ εσύ λίγο τα ίδια έκανε και εμένα ώσπου επέμεινα με πιπίλα και ηρεμησαμε λίγο...θα έχει κ κολικούς γτ εμένα όταν έχει κολικούς έτσι κάνει δεν την κάνεις καλά με τίποτα...υπομονη θα περάσει...

πρίν από 55 λεπτά , valentina23 είπε:

Χριστός Ανέστη κορίτσια!! Εμείς φάγαμε αρνάκι πάντως.. Περίμενα πως και πως!! Πριν λίγο ήρθαμε σπίτι έκανα ένα μπάνιο τη μπέμπα να ξεκουραστεί τη θήλασα και τώρα κοιμάται πάνω στο στήθος!! Πολύ ζέστη σήμερα!! Δεν ήξερα τι να της βάλω!! Εσάς σας βολεύουν τα ολοσωμα φόρμακια η κορμάκι παντελόνι;; 

Αληθως ανεστη και εγω το τσάκισα το αρνάκι....εμενα η μικρή έχει κολικούς κ χθες μέχρι να κοιμηθεί υπέφερε η ψυχούλα κ στον ύπνο πεταγοταν δεν ξέρω πότε θα περάσει αυτό το πράγμα μια μας αφήνουν μια μας ξαναπιανουν σφίγγεται κάνει κλανιτσες κ μετά ηρεμεί...εγω φορμακια ολόσωμα μέχρι τώρα αλλά σιγά σιγά θα εφαρμόσω κορμάκι παντελονακι βολεύει πιο πολύ...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Basiliki92 εσείς είστε και πιο μικρές. Εμένα τις τελευταίες μέρες με έχει βολέψει απίστευτα κορμάκι και παντελονακι.. Ειδικά το βραδι που άμα τα χει κάνει πρέπει να την αλλάξω. Το ολόσωμο ψιλό μπελάς είναι.. Όταν είναι πιο μικρούλια ναι αλλά όσο μεγαλώνουν βολεύει το δεύτερο. Και μένα είχε κολικούς σιγα σιγά θα περάσουν. Νομίζω μέχρι 4 μηνων είναι. Αύριο πάτε για ευχή;; Με το καλό!! 

Link to comment
Share on other sites

@valentina23  πήγαμε μ.τεταρτη εκκλησία για να μπορέσουμε να βγούμε μίλησα με τον πάπα κ μου πε τοτε ότι μπορούσε κ αυτός...μην δείτε η μπέμπα στην εκκλησία σούζα την πήρε κ ο πάπας την πήγε μπροστά στις εικόνες τίποτα αυτή κιχ δεν ακούστηκε...εμενα είναι κ λίγο κρυουλιαρα και την ντυνω καλά...πες μου σε παρακαλώ όταν είχε αέρια πρόσεχες κάτι στην διατροφή σ γτ εγώ έχω κόψει πολλά...επισης τώρα εσας σας σταμάτησαν οι κολικοί?

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@valentina23  πήγαμε μ.τεταρτη εκκλησία για να μπορέσουμε να βγούμε μίλησα με τον πάπα κ μου πε τοτε ότι μπορούσε κ αυτός...μην δείτε η μπέμπα στην εκκλησία σούζα την πήρε κ ο πάπας την πήγε μπροστά στις εικόνες τίποτα αυτή κιχ δεν ακούστηκε...εμενα είναι κ λίγο κρυουλιαρα και την ντυνω καλά...πες μου σε παρακαλώ όταν είχε αέρια πρόσεχες κάτι στην διατροφή σ γτ εγώ έχω κόψει πολλά...επισης τώρα εσας σας σταμάτησαν οι κολικοί?

Εγώ του δίνω κ προβιοτικα αλλά πάλι το πρωί γύρω στις 7-9 βογκαει στο βουβό κάπως..

 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86  και εμένα μου είπε η παιδίατρος να της δώσουμε κάτι να βοηθηθεί αλλά είπα να μην δώσω αμέσως...εσυ προσέχεις την διατροφή σου η τρως απ όλα? Εγώ ας πούμε όσπρια σαλάτες κ γαλακτοκομικά δεν τρώω 2 3 βδομάδες τώρα...τυρι πήρα κατσικίσιο κ τρώω κ γιαούρτι...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 κι εγώ έκοψα πολλά στην διατροφή.. όσπρια λάχανο κρεμμύδι σκόρδο γαλακτοκομικά γλυκα.. τυρί τρώω ένα από πατάτα.. έχουν φύγει τα μουγκριτα και έχει ηρεμήσει σχετικά αλλά λεω να αρχίσω να προσθέτω και να δω πως αντιδρά. Από μόνη σου τα έκοψες η στο είπε η παιδίατρος? 

 

Επίσης κοντομανικο φορμακια πότε φοράνε? Εδώ έχει πολύ ζέστη... Από μέσα φοράτε ζιπουνακι? 


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...