Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@Vasiliki23 κι εγώ με βάση έχω αλλά είναι πλαστικό.. μήπως πρέπει να πάρω μαξιλαράκι? Κι εγώ στον ύπνο έχω μαξιλάρια γύρω γύρω αλλά για να μην σκέφτομαι συνέχεια αν θα φύγει απ' κάπου έβαλα κάτι παλιά παπλώματα στο πάτωμα οπότε αν πέσει να πέσει στα μαλακά! Γτ τα μαξιλάρια στο κρεββάτι αν θέλει τα.πηδαει για πλάκα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@georgia1988 μια παρέα είμαστε όλοι εδω:D:Dχαχαχα....για το vasiliki23 λεω:P

Και μένα πλαστικό είναι και αγόρασα έξτρα ένα μαξιλαράκι σαν στρωματακι είναι νομίζω της cangaroo αλλά δεν θυμάμαι θα το τσεκαρω.εχει και πιαστρακια γύρω και ταιριάζει σε όλα τα μπανάκια αλλιώς δεν γινόταν γλιστράει αρκετά άσε που έχει και μια κουρμπα στη μέση..η οποία δεν μου πολύ αρέσει..δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι λέω..ένα στρογγυλό εξόγκωμα εκεί που ακουμπάει για να μην πέφτει μάλλον αλλά εγώ φοβάμαι μην χτυπήσει το παπί της..:unsure:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2021 at 10:26 ΠΜ, valentina23 είπε:

@ba_lily εννοειται ότι σε θυμόμαστε!!!και ήσουν και η πρώτη νομίζω που γέννησε στην ομάδα μας! Πες μας τα νέα σου.τι κάνει το μωράκι σου;;πρέπει να είναι 9 μηνών τώρα.

Ευτυχώς είναι πολύ καλα ένας κούκλος έχουμε και 2 δοντάκια περπατάμε γύρω γύρω από το καναπέ είναι τρελα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Αχ μπερδεύτηκα! Ε μα κι εσείς Βαλεντίνα23 βασιλικη92 με μπερδέψετε!!

Χαχα πολύ γέλασα!!της kikkaboo είναι τελικά το στρωματακι του μπανιου

@ba_lilyνα σου ζήσει ο κούκλος!!γέρος,ευτηχισμενος και καλότυχος πάντα να είναι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μανούλες καλημέρα! Τι κάνετε? Εμείς είμαστε μια χαρά, ο μικρός μας κανει και λιώνουμε. Στολίζετε για τα Χριστούγεννα? Χθες πήγα στα jumbo  και δεν μπόρεσα να αντισταθώ. Πήρα για το μικρούλη εννοώ, χριστουγεννιατικα καλτσοπαντοφλακια, σαλιαρες και ένα μακρυμανικο εσώρουχακι , και φυσικά και 2 κοκκινα σκουφάκια που γραφουν  baby's first Christmas. Δεν ξέρω αν έχετε δει παρόμοιες διαφημίσεις στο  internet, σκέφτομαι να παραγγείλω χριστουνεννιατικα στολίδια με τη φωτογραφία του μπέμπη για μας, τους παππούδες και τους θειους, ίσως να παραγγείλω και ημερολόγιο με φωτογραφίες του. 

Ο μικρούλης μας ακόμη δεν είναι τόσο δραστήριος σε σχέση με τα πρώτα βήματα,  ωστόσο χθες, πρώτη φορά κράτησε τα κάγκελα της κουνιας και σηκώθηκε. Φανταζομαι ότι οι περισσότερες έχετε κατεβάσει τη βάση της κουνιας στο πιο χαμηλό επίπεδο,  ε?

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

Μανούλες καλημέρα! Τι κάνετε? Εμείς είμαστε μια χαρά, ο μικρός μας κανει και λιώνουμε. Στολίζετε για τα Χριστούγεννα? Χθες πήγα στα jumbo  και δεν μπόρεσα να αντισταθώ. Πήρα για το μικρούλη εννοώ, χριστουγεννιατικα καλτσοπαντοφλακια, σαλιαρες και ένα μακρυμανικο εσώρουχακι , και φυσικά και 2 κοκκινα σκουφάκια που γραφουν  baby's first Christmas. Δεν ξέρω αν έχετε δει παρόμοιες διαφημίσεις στο  internet, σκέφτομαι να παραγγείλω χριστουνεννιατικα στολίδια με τη φωτογραφία του μπέμπη για μας, τους παππούδες και τους θειους, ίσως να παραγγείλω και ημερολόγιο με φωτογραφίες του. 

Ο μικρούλης μας ακόμη δεν είναι τόσο δραστήριος σε σχέση με τα πρώτα βήματα,  ωστόσο χθες, πρώτη φορά κράτησε τα κάγκελα της κουνιας και σηκώθηκε. Φανταζομαι ότι οι περισσότερες έχετε κατεβάσει τη βάση της κουνιας στο πιο χαμηλό επίπεδο,  ε?

Καλημέρα κορίτσι μου !!!Εμείς κάθε χρόνο στολιζαμε μόνο στο τζάκι δεν είμαι πολύ φαν του δέντρου με πιάνει κατάθλιψη στο ξεστολισμα...φετος έλεγα να στολισω δέντρο για την μικρή αλλά έτσι όπως γίναμε που δεν μπορώ να βγω να ψωνίσω λόγω εμβολίου δεν νομίζω να στολισω έχω χαλάστει αρκετά....θα αρκεστώ στο τζάκι πάλι...εμεις  έχουμε καρεβασει το κάγκελο εδώ και καιρό γιατί σηκωνόταν...χθες 8 μηνων η μικρή μας! Εγώ πήρα κ υπνοσακος με χέρια πόδια από Mothercare γιατί όλο ξεσκεπάζεται...επισης κοιμάται σερί το βράδυ ακόμα άμα ξυπνήσει λίγο την χαϊδεύουμε η την παίρνω αγκαλιά κ κοιμάται...εκοψα βράδυ να θηλάζω..  Όπως επίσης έκλεισα κ να κάνω εμβολιο αρχές Δεκεμβρίου...

  • Μου αρέσει 4

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

Μανούλες καλημέρα! Τι κάνετε? Εμείς είμαστε μια χαρά, ο μικρός μας κανει και λιώνουμε. Στολίζετε για τα Χριστούγεννα? Χθες πήγα στα jumbo  και δεν μπόρεσα να αντισταθώ. Πήρα για το μικρούλη εννοώ, χριστουγεννιατικα καλτσοπαντοφλακια, σαλιαρες και ένα μακρυμανικο εσώρουχακι , και φυσικά και 2 κοκκινα σκουφάκια που γραφουν  baby's first Christmas. Δεν ξέρω αν έχετε δει παρόμοιες διαφημίσεις στο  internet, σκέφτομαι να παραγγείλω χριστουνεννιατικα στολίδια με τη φωτογραφία του μπέμπη για μας, τους παππούδες και τους θειους, ίσως να παραγγείλω και ημερολόγιο με φωτογραφίες του. 

Ο μικρούλης μας ακόμη δεν είναι τόσο δραστήριος σε σχέση με τα πρώτα βήματα,  ωστόσο χθες, πρώτη φορά κράτησε τα κάγκελα της κουνιας και σηκώθηκε. Φανταζομαι ότι οι περισσότερες έχετε κατεβάσει τη βάση της κουνιας στο πιο χαμηλό επίπεδο,  ε?

θα το κάψουμε κυρ Στέφανε! ναι την κατεβαζεις χθες!!!!!!κεγώ την έκανα την παραγγελία μου από πατ πατ ελπίζω να έρθουν μόνο πριν τα χριστούγεννα:lol:

 

1 ώρα πρίν, Basiliki92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου !!!Εμείς κάθε χρόνο στολιζαμε μόνο στο τζάκι δεν είμαι πολύ φαν του δέντρου με πιάνει κατάθλιψη στο ξεστολισμα...φετος έλεγα να στολισω δέντρο για την μικρή αλλά έτσι όπως γίναμε που δεν μπορώ να βγω να ψωνίσω λόγω εμβολίου δεν νομίζω να στολισω έχω χαλάστει αρκετά....θα αρκεστώ στο τζάκι πάλι...εμεις  έχουμε καρεβασει το κάγκελο εδώ και καιρό γιατί σηκωνόταν...χθες 8 μηνων η μικρή μας! Εγώ πήρα κ υπνοσακος με χέρια πόδια από Mothercare γιατί όλο ξεσκεπάζεται...επισης κοιμάται σερί το βράδυ ακόμα άμα ξυπνήσει λίγο την χαϊδεύουμε η την παίρνω αγκαλιά κ κοιμάται...εκοψα βράδυ να θηλάζω..  Όπως επίσης έκλεισα κ να κάνω εμβολιο αρχές Δεκεμβρίου...

αχ κεγω σιχαινομαι ξεστολισμα κ έχω δυο χρόνια να στολίσω αλλά φέτος έχουμε χαρά με τα μωράκια μας ξέρω κεγώ το σκέφτομαι λέω να στολίσω!

  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Κι εμείς γυρίσαμε πριν λίγο από παιδίατρο. 8760 ο μικρός και 71 εκατοστά. Μας είπε να αρχίσουμε αυγό και απογευματινό κάνα τραχανά.. λαχανικά ότι θέλω και βρώμη κλπ αν θέλω.. ψάρι τον επόμενο μήνα και όσπρια αργότερα. Κάναμε και το εμβόλιο της μινιγγιτιδας β. Αυτά! Εμείς δεν έχουμε κατεβάσει τη βάση γτ αν και προσπαθεί να σηκωθεί από τη μία είναι κολλητά στο κρεβάτι.. από την άλλη έχουμε πιο ψηλά το κάγκελο τώρα αργότερα δεν ξέρω τι θα κάνουμε.. 

Δεντρο λέω να στολίσω αλλά το βλέπω να μου το ρίχνει κάτω! Είναι και μεγάλο όχι τπτ.. θα το κάνω μέσα Δεκέμβρη μάλλον όχι από τώρα.. έχω ήδη δύο φορμακια που λένε τα πρώτα μου Χριστούγεννα! 

  • Μου αρέσει 4

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1987 τέλεια ο μικρός σου πάρα πολύ καλό βάρος..  Εμείς έχουμε εμβόλιο αρχές Δεκέμβρη να δω πως πάει από βάρος αν κ την βλέπω πήρε τα πάνω της εγώ χθες μίλησα για φαγητό μαζί της κ μου είπε κ εμένα ναι στον τραχανά και φακορυζο να δώσω σιγά σιγά κ ψωμί (λέω να φτιάξω μόνη μου)...και εγώ το φοβάμαι αυτό με το δέντρο μην το γκρεμίσει κ ο χώρος είναι περιορισμένος στο σπίτι μας...:roll:

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια και μεις θα στολίσουμε ..αν και δεν είμαι φαν των Χριστουγέννων.παντα με πιάνει μια κατάθλιψη..θα στολίσω με το γιο μου και έχω κανονίσει ο πατέρας της να την κρατάει γιατί βλέπω απ' τη μια εμείς να βάζουμε στολίδια κι απ' την άλλη αυτή να τα σπάει....νομίζω υπάρχουν κάποια προστατευτικά για να μην μπορεί να πιάνει η θα βάλουμε καμία καρεκλα:unsure:εγω στόλιζα όλο το σπίτι..εννοώ τα τραπέζια ...γιρλάντες στο τζάκι,κάλτσες,αυτοκόλλητα σε όλα τα παράθυρα..φέτος όχι γιατί θα τα γκρεμίσει όλα...εντωμεταξυ τα τραπέζια τα χω ψιλοαδειασει και όλα τα μπιμπελό τα χω στην τραπεζαρία,παντού κατω παιχνίδια...και με πιάνει κάτι...είμαι τελειομανής και έχω ψυχαναγκαστικά...δηλαδή δεν θα κοιμηθώ όλο το βράδυ άμα ξέρω ότι το χαλακι πχ του διαδρόμου είναι στραβό...φανταστείτε τι έχω πάθει τώρα...:P

@georgia1988 μια χαρά ο μπέμπης σας!!μπράβο και γω μέσα Δεκεμβρίου θα κάνω τη β δόση της μηνιγγίτιδας β..

@Basiliki92 σε καταλαβαίνω...όσο για το εμβόλιο κάποια στιγμή όλοι θα το κάνουν..ήδη ξέρω άτομα που λόγω της υποχρεωτικοτητας στην ουσία ,έχουν κλείσει ραντεβού...άστα πουθενά δεν μπορούμε να πάμε...μπράβο που τα κατάφερες τόσο καλά με το θηλασμό!!!εμένα ακόμα βουνό μου φαίνεται..εννοώ να μπω στη διαδικασία να κόψω βραδινους θηλασμός και μέσα στη μέρα μετά τα γεύματα..

@Haroulita Kμεγια σας!!!καλοφορετα να μπείτε στο πνεύμα των Χριστουγέννων για τα καλά!!!Τι εννοείς να καταβάσεις τη βάση της κούνιας;;εμένα είναι σταθερή και έχει κάγκελα ,αυτά ανεβοκατεβαζω,πάνε τελείως κάτω,μετά στη μέση και μετά τέρμα πάνω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 και τι να κάνω δεν έχω άλλη επιλογή πρέπει να το πάρω απόφαση να το κόψω βέβαια συνεργάζεται κ το παιδι δέχτηκε το μπουκάλι κ γενικά φαίνεται έτοιμη οπότε σιγά σιγά ουσιαστικά θηλάζω το πρωί...εκοψα βράδυ τώρα θα κόψω κ μεσημέρι όταν γεμίζει το στήθος βγάζω με το θήλαστρο λίγο το βράδυ πριν κοιμηθώ... κ εγώ είμαι τελειομανία κ ψυχαναγκαστική χαχαχχα τώρα με το παιδι πρέπει να τα αποβαλλω αυτά τα κόμπλεξ  χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια τίποτα δεν πρέπει να μας χαλάει τη διάθεση, έρχονται Χριστούγεννα και έχουμε τα μωράκια μας, υπαρχει τίποτα καλύτερο από αυτά τα ματάκια που μας κοιτάζουν με τόση αγάπη? Ούτε τα νεα μέτρα, ούτε η "μελαγχολία"  του ξεστολισματος είναι λόγος  για να μην στολίσουμε! 

@Basiliki92 κάνε ραπιντ και κάνε τις αγορές σου, μπράβο που θα κάνεις το εμβόλιο, εγώ έχω αύριο τη δεύτερη δόση και ανυπομονώ. Όχι ότι θα αλλάξει κάτι, πιο πολύ θα προσεχω και ούτε και ουτε κατά διάνοια θα πάω σε κλειστό χώρο, αλλά τώρα αισθάνομαι πιο εκτεθειμένη. 

@Mighty86 όπως το λες, θα το ρίξουμε έξω! 

@valentina23  ευχαριστούμε! Έχουμε αγοράσει κούνια που γίνεται κρεβατάκι, σε αυτές τις κούνιες τα κάγκελα είναι σταθερά και κατεβαίνει η βάση της κουνιας από πάνω προς τα κάτω καθώς μεγαλώνει το μωρό. Μέχρι τώρα που είμαστε στο μεσαίο επίπεδο ήταν καλά, τώρα που θα το χαμηλώσουμε κι άλλο ελπίζω να έχει άλλη άποψη η μέση μου! 

Σήμερα στη βόλτα μας συναντήσαμε μια φίλη με το σκυλακο της, μαύρο και μεγάλου μεγέθους, και έκανε ο μικρούλης κάτι χαρες!!!!

  • Μου αρέσει 3

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

Βρε κορίτσια τίποτα δεν πρέπει να μας χαλάει τη διάθεση, έρχονται Χριστούγεννα και έχουμε τα μωράκια μας, υπαρχει τίποτα καλύτερο από αυτά τα ματάκια που μας κοιτάζουν με τόση αγάπη? Ούτε τα νεα μέτρα, ούτε η "μελαγχολία"  του ξεστολισματος είναι λόγος  για να μην στολίσουμε! 

@Basiliki92 κάνε ραπιντ και κάνε τις αγορές σου, μπράβο που θα κάνεις το εμβόλιο, εγώ έχω αύριο τη δεύτερη δόση και ανυπομονώ. Όχι ότι θα αλλάξει κάτι, πιο πολύ θα προσεχω και ούτε και ουτε κατά διάνοια θα πάω σε κλειστό χώρο, αλλά τώρα αισθάνομαι πιο εκτεθειμένη. 

@Mighty86 όπως το λες, θα το ρίξουμε έξω! 

@valentina23  ευχαριστούμε! Έχουμε αγοράσει κούνια που γίνεται κρεβατάκι, σε αυτές τις κούνιες τα κάγκελα είναι σταθερά και κατεβαίνει η βάση της κουνιας από πάνω προς τα κάτω καθώς μεγαλώνει το μωρό. Μέχρι τώρα που είμαστε στο μεσαίο επίπεδο ήταν καλά, τώρα που θα το χαμηλώσουμε κι άλλο ελπίζω να έχει άλλη άποψη η μέση μου! 

Σήμερα στη βόλτα μας συναντήσαμε μια φίλη με το σκυλακο της, μαύρο και μεγάλου μεγέθους, και έκανε ο μικρούλης κάτι χαρες!!!!

Η μέση σου θα έχει την χειρότερη άποψη. Αλλά αν έχει αρχίσει να σηκώνεται άμεσα αλλαγή 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημερα!!! Η μικρή έβγαλε και τα 2 κατω δοντια σκασανε και φαινονται ξεκαθαρα πλεον... βλέπω κ το πάνω αριστερά είναι πολύ φουσκωμένο σε σχέση με το διπλα.. χθες της έδωσα τραχανά κ της άρεσε αρκετα ήρθε κ ο υπνοσακος τον έπλυνα κ τον φόρεσα κιόλας χθες το βράδυ η μικρή τον βολευτηκε αρκετα θα έλεγα αλλά βρε κορίτσια την λυπομουν έτσι ξεσκεπαστη που την έβλεπα χαχαχα.. 2.5 tog είναι κ της φορούσα από μέσα μόνο μακρυμανικο φανελάκι ζεστή ήταν μόνο 6 το πρωί που ξύπνησε μου φάνηκαν λίγο κρύα τα μπουτάκια λέτε να της φοράω κ ένα παντελονακι από μέσα η θερμοκρασία φτάνει μέχρι 18 στο σπίτι... έφτιαξα κ ψωμί χθες κ της έχω δώσει κορα κ κρατάει τώρα κ μασουλάει-παίζει...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...