Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

On 3/12/2021 at 8:41 ΜΜ, valentina23 είπε:

@Mareva θυμησε μου πόσο είσαστε γιατί δεν έχεις τικερακι..είναι ανάλογα το παιδί λένε .καλυτερα να μην δαγκώνει κιολας:Pεμένα σίγουρα πρέπει να βγάζει και πάνω δόντι..έχει απίστευτα σάλια και όλο θέλει κάτι μέσα στο στόμα να μασουλαει .επίσης μωεχει ταράξει στις δαγκωνιες..κι αυτά τα δοντακια πόσο κοφτερά είναι...

Εμείς στις 12 γινόμαστε 9 μηνων! 

Δεν πειράζει, έχω τη φαφουτεξ μου κ είναι μια γλυκα χα χα χα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@valentina23 μετά τον χρόνο πολύ δύσκολο είναι να κοπεί...αχ βρε κορίτσι μου μήπως να ξεκινήσεις το βράδυ να δίνεις μπουκάλι έστω κ δικό σου σιγά σιγά θα σταματήσει να ξυπνάει να ξεκουραστείς λίγο το θέμα είναι να είναι κ η μαμα καλά κ το μωράκι...αναψυκτικα τώρα που μεγάλωσε πιστεύω κάνει με μέτρο πιες και εσύ μην είσαι τόσο αυστηρή με τον εαυτό σου εμένα μου είχε πει μετά το 4μηνο ναι σε όλα με μέτρο εννοείται όχι αλκοολ ...και εγώ το έβλεπα βουνό πίστεψέ με κ δεν ήθελα βασικά αν δεν ήταν το εμβολιο θα πήγαινα χρονο ......εμενα πάλι με έχει πιάσει όλη μου η μέση αυχένας χέρια ολαα ειμαι πολύ χάλια...απο τις αγκαλιές και από το νανούρισμα...

Εμένα η μέση μου με έχει πεθάνει. Ούτε να φταρνιστω η να βηξω δεν μπορώ. Έχω πάρει κάτι φάρμακα , έχω αλλάξει στρώμα, ζώνη φοράω ,κρέμες βάζω σήμερα έχω κ φυσιοθεραπεία. Βάρος δεν έχω καταφέρει να χάσω δυστυχώς. Μόλις έκοψα τον θηλασμό πήρα 5 κιλά έτσι στο χαλαρό μέσα σε 3 εβδομαδες. Πφφφφφ είμαι ΧΑΛΙΑ.

κ εμένα όταν βγάζει δόντι μου κάνει τον δύσκολο στο φαι. Τώρα μάλλον θα βγάλει το δεύτερο. Καμία φορά με πιάνει απελπισία όταν δεν τρώει κάτι που του έχω ετοιμάσει μετά σκέφτομαι πως κάνω έτσι αργότερα πως θα αντιμετωπίζω τις αντιδράσεις του αν από τώρα τα χάνω. Τεσπα 

Όσο μεγαλώνει γίνεται κ πιο γλύκας αυτό τον σώζει χαχαχα.

Πιάνει κ κάνει βηματακια,χειροκροταει ,κάνει παγαποντιες κ σκανταλιές. Του έχω ένα τεράστιο χώρο στο σαλόνι να παίζει κ όλο θέλει να πάει να μπουσουλησει κ παραπέρα. Κ όλο περιμένει να μη κοιτάζω για να φύγει κ μετά κάθεται στα σύνορα κ κοιτάει αν τον κοιτάω.ολο αυτό το παιχνίδι παίζουμε.χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 περαστικά μας με την μέση...και εμένα είναι σκανταλιαρα πολύ τα παιχνίδια της ούτε να τα δει πλέον έχει αλλά ενδιαφέροντα ..με το φαΐ όταν βγάζει δόντι δεν τρώει σε εμάς είναι κανόνας αυτό κ εγώ χάνω την ψυχραιμία μου αλλά σκέφτομαι όπως εσύ...τι να κάνουμε θα μεγαλώσουν  κ θα τα σκεφτόμαστε κ θα λεμε σιγά πως κάναμε έτσι χαχαχα

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 αχ αυτό σκέφτομαι ..θα δεινοπάθησω για να το κόψει..έχεις εμπειρίες από άλλες κοπέλες που ήθελαν να θηλάζουν μέχρι χρόνο;;της δίνω και φαγητό κατά τις εφτά με οχτώ λίγο δηλαδή πριν πέσει για ύπνο αλλά και πάλι τα ίδια...έχω την γνώμη ότι απλά θέλει να κοιμάται με στήθος στο στόμα,να πιπιλιζει ..κι όταν κοιμάται κάνει τα χειλάκια της έτσι ..θηλαστικά κινήσεις δηλαδή..

@Mighty86εγώ είχα θέμα με τη μέση και πριν ..τώρα είμαι πολύ χάλια..αισθάνομαι γιαγιά ούτε να σκύψω δεν μπορώ,ούτε να λουσω τα μαλλιά μου, φοβάμαι μην πάθω και τίποτα χειρότερο...και γω έχω ζώνη αλλά δεν με βολεύει και πολύ τώρα..

Κορίτσια ποια είναι τα αγαπημένα παιχνίδια των μωρών σας;;είναι πολύ μικρά λέτε για κυρομπογιες ;;η για κούκλες όσες έχουν κορίτσια;;εμένα της αρέσουν πολύ η πυραμιδα με μπολακια και με τους κρίκους της fisher ,επίσης της αρέσει κι όταν της διαβάζω παραμύθι ,αυτά με χοντρές σελίδες γιατί τα άλλα τα τραβάει και τα σκίζει..αλλά εκτός από παιχνίδια της έχω τα κουταλάκια της από σιλικόνη ,ένα άδειο κουτί παπουτσιών ,τη βούρτσα για τα μαλλιά της και τάπερ...:P

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 από φίλες μου καμία δεν θηλάσε αλλά από 2 3 γνωστές μου είπαν πολύ δύσκολα αποθηλασαν φυσικά όχι στον χρόνο τράβηξε πολύ σε σημείο να βάζουν ξύδι η πιπέρι στο στήθος χαχαχαχα εντάξει μην αγχώνεσαι πάρε το χρόνο σου κ σιγά σιγά θα έρθει φυσικά...θελει επιβεβαίωση το κορίτσι σου ότι είσαι εκει!!! Αχ από παιχνίδια δεν πολύ τρελαίνεται έχουμε ένα τραπεζάκι δραστηριοτήτων  Fisher σε αυτο καθεται ορθια και παιζει πιο πολυ...το αγαπημένο της είπαμε είναι ο διακόπτης από το φως πάνω από το κρεβάτι μας χαχαχα αλλά ο μπαμπάς της μαλώνει φοβόμαστε μην την χτυπήσει και το ρεύμα με τόση μανία που το αναβοσβήνει κ γελάει...εννοειται ότι τον πατέρα της απλά δεν τον ακούει καθόλου μόνο εμένα κάπως ακούει...ειναι κ πονηρή μας κοιτάει στα μάτια κ κάνει την σκανταλια κ άμα την μαλώσεις έρχεται και σε φιλάει μες την μούρη όπου  σε πετύχει...μυτη μάτια χείλια μάγουλα...χαχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες και καλή εβδομάδα! Τι κάνετε? Τώρα για  τα παιχνίδια που γράφετε ο μικρός παίζει με ένα τύμπανακι που παίζει μουσική, με το Λέλο τον κουνελο ένα μικρό παιχνιδάκι σαν μασητικο που παίζει μουσική και με ότι τον απασχολησουμε εμεις. Δινω κι εγώ πλαστικά κουταλια, μεγάλα καπάκια κλπ. Αύριο θα στρωσουμε χαλιά και θέλω να δω τι θα κάνει μόλις τον αφησω κάτω. Εδω γενικά έχει καλό καιρό ακόμη, αλλά σήμερα μας έπιασε λίγο βροχή στη βόλτα και ο μικρούλης παραξενευτηκε.

Το αβγουλακι σφικτο το δίνετε φαντάζομαι. Ο μικρός το τρώει όλο! 

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Basiliki92 αχ αυτό σκέφτομαι ..θα δεινοπάθησω για να το κόψει..έχεις εμπειρίες από άλλες κοπέλες που ήθελαν να θηλάζουν μέχρι χρόνο;;της δίνω και φαγητό κατά τις εφτά με οχτώ λίγο δηλαδή πριν πέσει για ύπνο αλλά και πάλι τα ίδια...έχω την γνώμη ότι απλά θέλει να κοιμάται με στήθος στο στόμα,να πιπιλιζει ..κι όταν κοιμάται κάνει τα χειλάκια της έτσι ..θηλαστικά κινήσεις δηλαδή..

@Mighty86εγώ είχα θέμα με τη μέση και πριν ..τώρα είμαι πολύ χάλια..αισθάνομαι γιαγιά ούτε να σκύψω δεν μπορώ,ούτε να λουσω τα μαλλιά μου, φοβάμαι μην πάθω και τίποτα χειρότερο...και γω έχω ζώνη αλλά δεν με βολεύει και πολύ τώρα..

Κορίτσια ποια είναι τα αγαπημένα παιχνίδια των μωρών σας;;είναι πολύ μικρά λέτε για κυρομπογιες ;;η για κούκλες όσες έχουν κορίτσια;;εμένα της αρέσουν πολύ η πυραμιδα με μπολακια και με τους κρίκους της fisher ,επίσης της αρέσει κι όταν της διαβάζω παραμύθι ,αυτά με χοντρές σελίδες γιατί τα άλλα τα τραβάει και τα σκίζει..αλλά εκτός από παιχνίδια της έχω τα κουταλάκια της από σιλικόνη ,ένα άδειο κουτί παπουτσιών ,τη βούρτσα για τα μαλλιά της και τάπερ...:P

Εμενα Βαλεντίνα σχεδόν όλες οι φίλες μου θήλασαν αποκλειστικά. Έχω φίλες που αποθηλασαν στο χρόνο ,άλλες στον ενάμιση κ άλλες δεν μπορούν ακόμα στα δύο να σταματήσουν ενώ θέλουν πια. Θέλει σταδιακα ελάττωση των θηλασμων ειδικά του πιπιλισματος, ελάττωση συγκοιμησης ,λίγο να βοηθήσει κ ο μπαμπάς μερικά βράδια να κρατήσει κοιμήσει αυτός την μικρή για να μη σε μυρίζει ώστε να μάθει να κοιμάται αλλιώς, λίγο ξένο ,λίγο αντλημενο λίγο νερό κτλ κτλ κ γενικώς πρέπει να το πάρει κάποια απόφαση κ σταδιακά πάντα να το τελειώσει. Αν δίνει παράταση κ παράταση κ παράταση τότε το πράγμα πάει για μετά τα δύο όταν το παιδί θα θελήσει μόνο του κτλ οπότε τότε η μόνη λύση είναι αποδοχή.

Αν λοιπόν έχεις θέσει τον χρόνο ως όριο τότε πρέπει να ξεκινήσεις από τωρα να μειώνεις θηλασμους 2 κ 3 την μέρα. Ίσως να συμβουλευτεις κ κάποια μαία/συμβουλο να σου δώσει οδηγίες. 

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92αχ τι γλυκοοο!!Άντε να την μαλώσεις μετά!!Είδες τι μαμουνιες κάνουν μωρέ τα σκατουλια;;όσο για το θηλασμό εύχομαι να μην με ταλαιπωρήσει όταν έρθει εκείνη η ώρα του απογαλακτισμου..

@Haroulita K τώρα στρωσατε;;αβθα βρει τη χαρά του..θα μπουσουλαει σε όλο το σπίτι..εμένα παντού είναι πεταμένα κάτω παιχνίδια της μπεμπας και παντού σε κάθε δωμάτιο θα βρεις κι από μια κάλτσα...Το αυγό σφιχτό!!8 λεπτά βράσιμο(μετράμε απ' την αρχή που κοχλάζει)

Σήμερα είχαμε παιδίατρο κάναμε τη β δόση μηνιγγίτιδας..αφού πρόλαβε η καημένη η γιατρός και την έκανε...δεν φαντάζεστε πως έκανε το μωρό..!!!Με το που μπαίνουμε μέσα και τη βλέπει με κρατάει σφιχτά κι αρχίζει να ουρλιάζει!!Έγινε μωβ απ' το κλάμα και πήγε να κάνει εμετό..!!Αφού είπα την επόμενη φορά θα τη δώσω στο πατέρα της η στη μάνα μου να τη πάει .εγώ αυτό δεν το ξανατραβαω...!!Το κακό είναι ότι ξέχασα πάνω στο πανικό να τη ρωτήσω για το άλεσμα...από διατροφή μου είπε τα ίδια..δεν πιέζουμε..είναι μέτριο μωρό 8500κιλα ,72υψος.Τωρα επόμενο ραντεβού 12 μηνών..θα κάνουμε και εξετάσεις και να ξεκινήσω κι απογαλακτισμο σιγά σιγά... μιλήσαμε λίγο για τα γάλατα.σκονη μου είπε όχι φρέσκο.μετα από 18μηνων.τη ρώτησα για κατσικίσιο και μου πε ότι δεν πίνεται...εσείς πιο γάλατα δίνετε; @Mighty86 και @Basiliki92?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , valentina23 είπε:

@Basiliki92αχ τι γλυκοοο!!Άντε να την μαλώσεις μετά!!Είδες τι μαμουνιες κάνουν μωρέ τα σκατουλια;;όσο για το θηλασμό εύχομαι να μην με ταλαιπωρήσει όταν έρθει εκείνη η ώρα του απογαλακτισμου..

@Haroulita K τώρα στρωσατε;;αβθα βρει τη χαρά του..θα μπουσουλαει σε όλο το σπίτι..εμένα παντού είναι πεταμένα κάτω παιχνίδια της μπεμπας και παντού σε κάθε δωμάτιο θα βρεις κι από μια κάλτσα...Το αυγό σφιχτό!!8 λεπτά βράσιμο(μετράμε απ' την αρχή που κοχλάζει)

Σήμερα είχαμε παιδίατρο κάναμε τη β δόση μηνιγγίτιδας..αφού πρόλαβε η καημένη η γιατρός και την έκανε...δεν φαντάζεστε πως έκανε το μωρό..!!!Με το που μπαίνουμε μέσα και τη βλέπει με κρατάει σφιχτά κι αρχίζει να ουρλιάζει!!Έγινε μωβ απ' το κλάμα και πήγε να κάνει εμετό..!!Αφού είπα την επόμενη φορά θα τη δώσω στο πατέρα της η στη μάνα μου να τη πάει .εγώ αυτό δεν το ξανατραβαω...!!Το κακό είναι ότι ξέχασα πάνω στο πανικό να τη ρωτήσω για το άλεσμα...από διατροφή μου είπε τα ίδια..δεν πιέζουμε..είναι μέτριο μωρό 8500κιλα ,72υψος.Τωρα επόμενο ραντεβού 12 μηνών..θα κάνουμε και εξετάσεις και να ξεκινήσω κι απογαλακτισμο σιγά σιγά... μιλήσαμε λίγο για τα γάλατα.σκονη μου είπε όχι φρέσκο.μετα από 18μηνων.τη ρώτησα για κατσικίσιο και μου πε ότι δεν πίνεται...εσείς πιο γάλατα δίνετε; @Mighty86 και @Basiliki92?

Έτσι σου είπε ε;;;να μην πιέζουμε στο φαγητό. Αυτό είναι το σωστό. Εμένα με πιάνει κ πιέζω ..νιώθω άσχημα πφφφ. Θα τον αφήκω ήσυχο πχιάα!!!

Δίνω χουμανα είναι πολύ καλό κ αρέσει στα θηλάζοντα. Για μπιμπερο μου έχουν πει φίλες μου ότι δοξάζουν το lansinoh. Για κατσικίσιο έχουν δώσει φίλες μου φρέσκο στον χρόνο αλλά οι παιδίατροι κάτι παθαίνουν κ θέλουν αγελαδινό δεν ξέρω γιατί. Νομίζω φρέσκο γαλατάκι μπορούμε να δίνουμε στον χρόνο...τι να πω δεν το έχω συζητήσει /ψάξει καθόλου το θέμα.

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86μου είπε ότι το φρέσκο δεν είναι ειδικά μελετημένο για μωρά και μπορεί να επιβαρύνει τα νεφρά!!Πίνουν μόνο σκόνη που έχει φτιαχτεί και έχει όλα τα συστατικά που χρειάζεται ένα έμβρυο.οπως επίσης και για το σπανάκι η τα φασολάκια μου είπε ότι θα βάζω από ένα κάθε φορά μέσα στο φαγητό του με διάφορα άλλα όπως κρέας,πατάτα κτλ διότι έχουν πολλά νιτρικά που δεν είναι και τόσο ασφαλές για έμβρυα διότι τα νεφρά είναι ακόμα πολύ ευαίσθητα των μωρών.δηλαδη κάτι που είναι πολύ υγειηνο για μας δεν σημαίνει ότι είναι αβλαβές και για τα έμβρυα..

Επίσης ξέχασα να πω χρόνια πολλά στους εορτάζοντες σήμερα!!!Υγεία πάνω απ' όλα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 εγώ παίρνω novalac 2 bio έχει γύρω στα 10 με 12 ευρώ τα 400gr αλλά θα το βρεις κ 3αδα στα 24 ευρώ περίπου στο ίντερνετ... μυρωδιά κ γεύση έχει σαν το μητρικό ...συμφωνω απόλυτα με τις συμβουλές που σου έδωσε η @Mighty86 στο θέμα απογαλακτισμός! Ξεκινά από τώρα σιγά σιγά...

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Μόνο εγώ μου φαίνεται θα μείνω να θηλάζω στο τέλος! Δεν ψήνομαι να το κόψω πριν το έτος έχω βολεύτει και με τη συγκοιμηση να πω την αλήθεια οπότε λέω θα το κρατήσω ακόμα και βλέπουμε αργότερα.. θα μου άρεσε να γίνει και φυσικά το θέμα δλδ να κόψει μόνο του το παιδί λόγω στερεών,  γτ απο γνωστούς μου που το πίεσαν μου είπαν ότι ήταν μανίκι ο αποθηλασμος. 

Για φρέσκο γάλα έχω ακούσει ότι μπορούμε μετά το έτος αλλά δεν το έχω ψάξει το θέμα. 

Κατά τα άλλα ξεκινησαμε και στεκόμαστε, πηδάμε και το κάγκελο της κούνιας για να έρθουμε στη μαμά. Επίσης έχει αρχίσει και του αρέσει να ανεβαίνει πάνω μου και να στέκεται ορθιος για να θηλάσει! Ακροβατικά δλδ!!

Από παιχνίδια εμείς παίζουμε με κάτι τουβλάκια πολύ, κάτι μασητικά και έχουμε και δύο βιβλιαράκια διαδραστικά.. επίσης εννοείται με τάπερ γυαλιά κουταλάκια τηλέφωνο κλπ και ότι άλλο δει μέσα στο σπίτι!

@valentina23 αχ κι εμένα έτσι κάνει.. μόλις δει τον γιατρό κλαίει σπαρακτικά.. δεν το αντέχω.. 

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2021 at 9:36 ΜΜ, valentina23 είπε:

@Basiliki92 αχ αυτό σκέφτομαι ..θα δεινοπάθησω για να το κόψει..έχεις εμπειρίες από άλλες κοπέλες που ήθελαν να θηλάζουν μέχρι χρόνο;;της δίνω και φαγητό κατά τις εφτά με οχτώ λίγο δηλαδή πριν πέσει για ύπνο αλλά και πάλι τα ίδια...έχω την γνώμη ότι απλά θέλει να κοιμάται με στήθος στο στόμα,να πιπιλιζει ..κι όταν κοιμάται κάνει τα χειλάκια της έτσι ..θηλαστικά κινήσεις δηλαδή..

@Mighty86εγώ είχα θέμα με τη μέση και πριν ..τώρα είμαι πολύ χάλια..αισθάνομαι γιαγιά ούτε να σκύψω δεν μπορώ,ούτε να λουσω τα μαλλιά μου, φοβάμαι μην πάθω και τίποτα χειρότερο...και γω έχω ζώνη αλλά δεν με βολεύει και πολύ τώρα..

Κορίτσια ποια είναι τα αγαπημένα παιχνίδια των μωρών σας;;είναι πολύ μικρά λέτε για κυρομπογιες ;;η για κούκλες όσες έχουν κορίτσια;;εμένα της αρέσουν πολύ η πυραμιδα με μπολακια και με τους κρίκους της fisher ,επίσης της αρέσει κι όταν της διαβάζω παραμύθι ,αυτά με χοντρές σελίδες γιατί τα άλλα τα τραβάει και τα σκίζει..αλλά εκτός από παιχνίδια της έχω τα κουταλάκια της από σιλικόνη ,ένα άδειο κουτί παπουτσιών ,τη βούρτσα για τα μαλλιά της και τάπερ...:P

Ναι καλύτερα να μη δώσεις κυρομπογιες από τώρα μην αρχίσει κ τις βάζει στο στομα... εμένα παίζει με τα μαλακα παιχνίδια της βιβλία είναι συνήθως κ με κύβους κ τριγωνακια από τη γνωστή παιχνίδι εταιρεία.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Πώς είστε κορίτσια? Εμείς στολισαμε προχθές, και επειδή δεν ήθελα ολόκληρο το δέντρο που θα το ρίχνει κάτω ι μπέμπης και θα τον τραβάμε συνεχεια, αλλά ο άντρας μου ήθελε, οπότε συμβιβάστηκαμε και έφτιαξα ένα "δέντρο" από τα λαμπάκια που είχαμε, το κόλλησα στον τοίχο και κρέμασα και μπάλες στις άκρες. Είναι πολύ όμορφο! 

Παιχνίδια αγαπάει να τα κοπαναει στα πλακάκια να κάνουν θόρυβο και να κυνηγάει την μπάλα του πάνω κάτω στο διάδρομο, τη σπρώχνει με τα χέρια και μπουσουλαει από πίσω. Του αρέσει πολύ να του διαβάζω και 2 παραμύθια με ζωάκια που μας δώσανε, χαϊδεύει τις εικόνες και με κοιτάει όταν κάνω τους ήχους είναι τέλειο! Και γκρίνια να έχει, ηρεμεί και μόνο έτσι κάθετε σε ένα σημείο ο κωλος του χαχαχα

Σκέφτομαι σήμερα να δώσω σκόνη πρώτη φορα, απλά βράζω γάλα, προσθέτω και περιμένω να έρθει σε θερμοκρασία δωματίου ε? Γράφει πάνω για αποστειρωσεις κλ αλλά νομίζω δεν έχει νόημα σε αυτή την ηλικία.

  • Μου αρέσει 5

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...