Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

15 hours ago, georgia1988 said:

@pap88 βραδυνό και σνακ τι δίνεις? Κι εγώ πιστεύω όταν μπει το βραδυνο να φτιάξει κάπως η κατάσταση γιατί τώρα είναι κολλημένος με το στήθος..  έχει κάποια χρήσιμα άρθρα βέβαια το απλικατιον όσον αφορά το sleep regression στον 4ο και στον 8ο μήνα από ότι βλέπω δλδ ισχύει στον δικό μου.. κι εγώ προσπάθησα να τηρισω τη διαφορά ανάμεσα στους υπνους αλλά δεν μου βγήκε.. εμένα ξυπνάει 7 κ κάτι και μετά κοιμάται 10μιση καμμία ώρα και το μεσημέρι 3μιση με 5.. απογευματινό ύπνο δεν έχουμε δεν είχαμε δλδ και πότε.. και για βράδυ κοιμάται στις 9.

σνακ το απογευμα συνηθως γιαουρτι και βραδυνο δινω το ιδιο με το μεσημεριανο (ο δικος μου τρωει σχεδον καθε μερα λαχανικα με μοσχαρι). εχω 3-4 μερες που εχω προσπαθησει να του δωσω μπισκοτακι και πιο πολυ παιζει παρα τρωει. επισης δεν εχω εισαγει αυγο (μας καθυστερησε η παιδιατρος). θα ξεκινησω αυτο το σκ να του δινω κροκο! εσεις? 

παρομοιο προγραμμα εχουμε, μονο πλεον που εχει μεγαλωσει τον αφηνω μονο μιση ωρα πρωινο υπνο γιατι αν κοιμηθει παραπανω αρνειται να κοιμηθει το μεσημερι!! 

ολο λεω οτι θα αποθηκευσω ολο το content απο το littleones και θα ακυρωσω τη συνδρομη και ολο το αφηνω :@ θα ηθελα παντως να τον καταφερω να κοιμαται στο κρεβατι του συντομα

15 hours ago, Basiliki92 said:

Κορίτσια κ εγώ είμαι προς αναζήτηση υπνοσακου θέλω αυτόν που είναι σαν φορμακι αλλά δεν έχω ιδέα...τα tog τι είναι? Εμένα όλο ξεσκεπάζεται την άλλη φορά την βρήκαμε να κοιμάται στη μεριά που βάζει τα πόδια ξεσκεπαστη κ οι κουβέρτες αθικτες...δεν μπορώ να έχω κ αυτό το άγχος να μην κρυώσει...οποια ξέρει ας μας συμβουλέψει...

 

13 hours ago, Mighty86 said:

Σχετικά με τον ύπνο εμένα κοιμάται 4 ώρες μετά τον απογευματινό. Δλδ αν ξυπνήσει 5 κοιμάται 9-930.

Για να βγει αυτό το πρόγραμμα δεν πρέπει να σηκωθεί το πρωί μετά τις 8

Για τογκ αποσο ξέρω είναι, αναλόγως τα τογκ τι ρούχο θα φοράς από μέσα ανάλογα με την θερμοκρασία. Νομίζω καλούς υπνοσακους έχει μαδερ Κερ.

Εγώ έχω τον παιδικό μου είναι αρκετά χόνδρος,ίσως από μέσα δεν θέλει πάρα μόνο κάνα φανελάκι ξέρω κεγω... δεν με βόλεψε ακόμα ισως στα πιο κρυα. Τον έχω ακόμα με κουβέρτα μέσα σε παπλωματοθηκη. 

Κεγω κοιμηζα με στήθος τώρα κοίμηζω με μάρσιπο αλλά αρχίζει καμια φορά και θέλει λίγη αγκαλιά κ μετά μπορεί να νταντανιστει λίγο μόνος κ να κοιμηθεί. 

Εμένα αυτή την εβδομάδα άρχισε να πιάνει πράγματα με δείκτη κ αντίχειρα κ να πατάει κουμπιά από το αρκουδάκι εκμάθησης 

 Επίσης κάνει κάτι σαν διάλογο.μιλαει αρκετά κ κάπως σα να τονίζει. Λένε ότι σε αυτή την φάση πρέπει να τους απαντάς στα ακαταλαβιστικα τους. Κ άρχισε να πιάνει κ να προχωράει όχι μόνο να κάθεται όρθιος, έχει αρχίσει κ έχει καλή ισορροπία σηκώνεται κ στο πάρκο που είναι αρκετά ψηλό.

ειναι οπως τα παπλωματα που εχουμε εμεις τα tog, δηλωνουν το ποσο ζεστο ειναι το συγκεκριμενο φορμακι. επισης οι υπνοσακοι συνοδευονται απο "οδηγιες", οπου σου λεει οτι αν εχει το δωματιο πχ. 16-18 βαθμους του βαζεις απο μεσα μακριμανικο πυτζαμακι. αν εχει 18-20 του βαζεις κοντομανικο φανελακι, 20-22 δε βαζεις τπτ απο μεσα κτλπ. οι θερμοκρασιες που γραφω ειναι παραδειγματα, δεν τις θυμαμαι.

εσας τα μωρακια σας ηταν πιο ανοιξιατικα οποτε ισως περυσι δεν χρειαστηκατε! εγω περισυ ειχα και grobag και mothercare. τα grobag, παροτι ολοι λενε τα καλυτερα, εμας δεν μας βολεψαν. για τα Mothercare εχω να πω ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!!  τους συνιστω ανεπιφυλακτα, εγω τα εβαζα πλυντηριο-στεγνωτηριο σχεδον σε καθημερινη βαση. προτεινω στο σαιτ της μαδερκερ αυτον τον κωδικο WB799

********************************************

update ap to site tis mothercare (copy paste) - isxuoun gia tous dikous tous sakous

Δείτε παρακάτω τις οδηγίες χρήσης ενός υπνόσακου 2,5 tog, ανάλογα με τη θερμοκρασία δωματίου:

15-19°C – φορμάκι ή πιτζάμα

19- 21°C – μακρυμάνικο κορμάκι/φορμάκι ή ελαφριά πιτζάμα

21 -23°C – ο υπνόσακος είναι ακατάλληλος σε αυτές τις θερμοκρασίες

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@pap88 α του δίνεις και απογευματινό και βραδινό ε;;;τα τρώει;;απογευματινό τι ώρα δηλαδή;εμένα κοιμάται το μεσημέρι και ξυπνάει η 4 η 5 ανάλογα...αν της δώσω απόγευμα δεν φάει βράδι...πόσο είναι το μικρούλη σου;συγνώμη δεν θυμάμαι....γιατί κάθε μέρα μοσχάρι;;;λόγο σιδήρου;;

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, valentina23 said:

@pap88 α του δίνεις και απογευματινό και βραδινό ε;;;τα τρώει;;απογευματινό τι ώρα δηλαδή;εμένα κοιμάται το μεσημέρι και ξυπνάει η 4 η 5 ανάλογα...αν της δώσω απόγευμα δεν φάει βράδι...πόσο είναι το μικρούλη σου;συγνώμη δεν θυμάμαι....γιατί κάθε μέρα μοσχάρι;;;λόγο σιδήρου;;

 

11 μηνων ειναι, οποτε για εσας που λογικα ειστε 8 μηνων ειναι νωρις και για τα δυο! τα τρωει και με χαρα μαλιστα (ειναι φαγανος) :P το απογευματινο στις 5 και το βραδυνο 19.30.

ναι λογω σιδηρου. τωρα του εχω εισαγει και ψαρι μια φορα τη βδομαδα και του δινω και λιγο κοτοπουλο. 

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

@pap88 ευχαριστώ για την απάντηση .9 μηνών σήμερα!!ψάρι εμείς τρώμε απ' τον έβδομο μήνα..εγώ το πρόγραμμα της το σημειώνω σ' ένα χαρτί _ημερολογιο για να θυμάμαι..αυγό της δίνω μέρα παρά μέρα.2φορες την εβδομάδα μοσχάρι,2 φορές /εβδ κουνέλι(έχουμε δικά μας αντί κοτόπουλο),2 φορές/εβδ ψάρι και 1 φορά/εβδ φακορυζο.τα κοτόπουλα του εμπορίου δεν τα θέλω καθόλου...όλο ορμόνες και φάρμακα είναι...έχουμε και δικά μας αλλά είναι πολύ σκληρά ..άσε που τα κρατάμε για τα αυγουλάκια....:P

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , valentina23 είπε:

@pap88 ευχαριστώ για την απάντηση .9 μηνών σήμερα!!ψάρι εμείς τρώμε απ' τον έβδομο μήνα..εγώ το πρόγραμμα της το σημειώνω σ' ένα χαρτί _ημερολογιο για να θυμάμαι..αυγό της δίνω μέρα παρά μέρα.2φορες την εβδομάδα μοσχάρι,2 φορές /εβδ κουνέλι(έχουμε δικά μας αντί κοτόπουλο),2 φορές/εβδ ψάρι και 1 φορά/εβδ φακορυζο.τα κοτόπουλα του εμπορίου δεν τα θέλω καθόλου...όλο ορμόνες και φάρμακα είναι...έχουμε και δικά μας αλλά είναι πολύ σκληρά ..άσε που τα κρατάμε για τα αυγουλάκια....:P

Καλά μηνογενεθλια στην μεγαλύτερη της ομάδας! Ακολουθεί κ ο δικός μου όπου ναναι να μην είσαστε μόνες στα 9.χεχεχε

 

2 ώρες πρίν, pap88 είπε:

σνακ το απογευμα συνηθως γιαουρτι και βραδυνο δινω το ιδιο με το μεσημεριανο (ο δικος μου τρωει σχεδον καθε μερα λαχανικα με μοσχαρι). εχω 3-4 μερες που εχω προσπαθησει να του δωσω μπισκοτακι και πιο πολυ παιζει παρα τρωει. επισης δεν εχω εισαγει αυγο (μας καθυστερησε η παιδιατρος). θα ξεκινησω αυτο το σκ να του δινω κροκο! εσεις? 

παρομοιο προγραμμα εχουμε, μονο πλεον που εχει μεγαλωσει τον αφηνω μονο μιση ωρα πρωινο υπνο γιατι αν κοιμηθει παραπανω αρνειται να κοιμηθει το μεσημερι!! 

ολο λεω οτι θα αποθηκευσω ολο το content απο το littleones και θα ακυρωσω τη συνδρομη και ολο το αφηνω :@ θα ηθελα παντως να τον καταφερω να κοιμαται στο κρεβατι του συντομα

 

ειναι οπως τα παπλωματα που εχουμε εμεις τα tog, δηλωνουν το ποσο ζεστο ειναι το συγκεκριμενο φορμακι. επισης οι υπνοσακοι συνοδευονται απο "οδηγιες", οπου σου λεει οτι αν εχει το δωματιο πχ. 16-18 βαθμους του βαζεις απο μεσα μακριμανικο πυτζαμακι. αν εχει 18-20 του βαζεις κοντομανικο φανελακι, 20-22 δε βαζεις τπτ απο μεσα κτλπ. οι θερμοκρασιες που γραφω ειναι παραδειγματα, δεν τις θυμαμαι.

εσας τα μωρακια σας ηταν πιο ανοιξιατικα οποτε ισως περυσι δεν χρειαστηκατε! εγω περισυ ειχα και grobag και mothercare. τα grobag, παροτι ολοι λενε τα καλυτερα, εμας δεν μας βολεψαν. για τα Mothercare εχω να πω ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!!  τους συνιστω ανεπιφυλακτα, εγω τα εβαζα πλυντηριο-στεγνωτηριο σχεδον σε καθημερινη βαση. προτεινω στο σαιτ της μαδερκερ αυτον τον κωδικο WB799

********************************************

update ap to site tis mothercare (copy paste) - isxuoun gia tous dikous tous sakous

Δείτε παρακάτω τις οδηγίες χρήσης ενός υπνόσακου 2,5 tog, ανάλογα με τη θερμοκρασία δωματίου:

15-19°C – φορμάκι ή πιτζάμα

19- 21°C – μακρυμάνικο κορμάκι/φορμάκι ή ελαφριά πιτζάμα

21 -23°C – ο υπνόσακος είναι ακατάλληλος σε αυτές τις θερμοκρασίες

Σύμφωνα με αυτό ο υπνοσακος είναι ακατάλληλος για το σπίτι μας. Έχουμε 23 βαθμούς σίγουρα!!!!

 

 

 

Η αλήθεια είναι ότι κεγω σχεδόν κάθε μέρα δίνω μοσχάρι. Καμία φορά δίνω αρνίσιο κιμά κ ακόμα πιο σπάνια κοτόπουλο. Όταν έχω καλό ελευθέρας τότε έχω πολυ απόθεμα κατάψυξη κ τρώει συχνά. Τώρα έχω ξεμείνει εδώ κ βδομάδες.

Ακόμα εισαγωγή δεν έχω κάνει ούτε αυγό, ούτε όσπρια ούτε ψάρι ούτε γαλακτοκομικά κ σε μια βδομάδα γινόμαστε 9. Πολύ αργά με πάει. Ψάρι πιστεύω θα μου δώσει στο χρόνο. 

Αχ τι καλά που έχετε δικά σας αυγά! Κ εμένα μου στέλνει αραιά κ που η πεθερά μου. Επίσης κουνέλια!!!!! Πείνασα κορίτσια!!!

  • Χαχα 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mighty86 ευχαριστούμε!!!!Άντε και στα δικά σας σε μια εβδομάδα!!αφού σου στέλνουν κουνέλια γιατί δεν του δίνεις,εμένα της αρέσουν πολύ..!!Κοτόπουλο μια φορά η δύο της είχα δώσει...δεν τα εμπιστεύομαι καθόλου το χω αντικαταστήσει με κουνέλι..

Στα φαγητά πώς τα εμπλουτίζεται;;εγώ πχ στο μοσχάρι βάζω πατάτα,καρότο,ντομάτα και λίγο τραχανά γλυκό η μανέστρα η αστρακι..πάντα βάζω και ζυμαρικό μέσα..επίσης στο ψάρι βάζω σέλινο και στο κρέας καμιά φορά από κανένα φασολάκια(παραγωγής κι αυτο:P)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, valentina23 είπε:

@Mighty86 ευχαριστούμε!!!!Άντε και στα δικά σας σε μια εβδομάδα!!αφού σου στέλνουν κουνέλια γιατί δεν του δίνεις,εμένα της αρέσουν πολύ..!!Κοτόπουλο μια φορά η δύο της είχα δώσει...δεν τα εμπιστεύομαι καθόλου το χω αντικαταστήσει με κουνέλι..

Στα φαγητά πώς τα εμπλουτίζεται;;εγώ πχ στο μοσχάρι βάζω πατάτα,καρότο,ντομάτα και λίγο τραχανά γλυκό η μανέστρα η αστρακι..πάντα βάζω και ζυμαρικό μέσα..επίσης στο ψάρι βάζω σέλινο και στο κρέας καμιά φορά από κανένα φασολάκια(παραγωγής κι αυτο:P)

Όχι κουνέλια δεν μου στέλνει μόνο αυγά. Λάθος διατυπωμενο...

Εμενα το σικρετ κομπινεισον είναι η ντομάτα η ωμή την οποία την ξεφλουδιζω κ την βάζω στο μπλέντερ μαζί με το υπόλοιπο φαγητό κ μετά ότι κ να του δώσω το τρώει. Γενικώς το κρεμμύδι το έχω σαν πικάντικη πινελιά. Πατάτα για την υφή κ καρότο η γλυκοπατάτα για την γλυκά. Αλλά γενικώς δεν βάζω πολλά πολλά υλικά. Σήμερα έφαγε μπρόκολο με μοσχάρι κ λίγο πατάτα. Δεν του άρεσε η υφή κ πρόσθεσα ντομάτα κ το έφαγε μετά ολο

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 καλή τσαχπινια αυτή με την ντομάτα, μια φορά του την έδωσα και πήγε να κάνει εμετό αλλά θα την ξαναδοκιμάσω. Και με το ζυμαρικό το ίδιο και δεν το έχω ξαναδοκιμάσει. 

Σήμερα έφαγε παραδόξως το ίδιο φαι που του δίνω τόσες μέρες χωρίς να αλλάξω κατι (φρεσκομαγειρεμενο αλλά με ίδια υλικά) οπότε τείνω προς το ότι ήταν δόντια. Ξεφύτρωσε το 4ο επάνω αλλά όχι αυτό που περιμέναμε! Και είναι ακόμα δύο επάνω έτοιμα να σκάσουν μες στη βδομάδα, για αυτό πιστεύω ότι ζοριζοταν ο γλυκούλης. 

Την Πέμπτη έχουμε παιδίατρο και θα ζητήσω να προσθέσουμε αυγό και γιαούρτι γιατί βλέπω ότι θέλει χρόνο να συνηθίσει το γεύμα, και όταν λέω χρόνο εννοώ κανένα μήνα, για να γεμίζει η κοιλίτσα ώστε να γυρίσω πιο ήσυχη στη δουλειά. Επίσης να φτιάχνω παρασκευές όπως μαφιν και μπιφτέκακια που πιστεύω θα φάει πιο εύκολα. Του έδωσα και δικό μου ψωμί και έφαγε με το χεράκι του! Εβηξε λίγο σε κάποια φάση και τρόμαξα αλλά όλα οκ. 

Αχ δεν προσέχω καθόλου τα ελευθέρας και σκέφτομαι ότι έχω κάνει βλακεία, βέβαια οι κρεοπωλες εδω στο νησί έχουν τα δικά τους ζώα αλλά μόνο στο μοσχάρι έχω επισημάνει ότι είναι για μωρό, όχι στο κοτόπουλο... 

Προσπαθώ να εφαρμόσω αυτά που διάβασα εδώ το βράδυ αλλά η αϋπνία αυτής της εβδομάδας με πήγε πίσω. Ίσως το βρείτε ενδιαφέρον. Διάβασα και το βιβλίο αλλά η κοπέλα εδώ έχει μεταφέρει αυτά που χρειαζόμαστε  

https://parents.org.gr/forum/topic/87993-idees-apo-to-vivlio-no-cry-sleep-solution-eleutheri-metafrasi/

  • Μου αρέσει 1

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Σελίνα αχ ωραία θα το διαβάσω

@pap88 όταν βρεις πως ακυρώνεις τη συνδρομή στο αππ πες μου κι εμένα γτ για κάποιο λόγο δεν το βρίσκω! 

Κορίτσια εγώ πήρα υπνοσακο από πρεναταλ πήρα ένα νούμερο μεγαλύτερο γτ το νούμερο ένα άντε να το φορέσει ένα δύο μήνες μετά θα είναι μικρό. Πήρα το 1 tog γιατί έχουμε ζεστή στο σπίτι και γενικά δεν έχει πολύ κρύο στη Ρόδο οπότε νομίζω είναι λίγο υπερβολή τα 2,5 για εμάς και πάλι αν δω ότι κρυώνει του παίρνω και ένα πιο χοντρό. Έχει αποσπώμενα μανίκια οπότε κάνει και για άνοιξη φθινόπωρο.

Κάτι άλλο εγώ ζυμαρικό δεν έχω δώσει ακόμα αλλά έχω διαβάσει ότι δεν βοηθάει στην απορρόφηση του σιδήρου.. εμένα δύο μέρες τώρα δεν τρώει τπτ μόνο στήθος με έχει τρελάνει.. μαγειρεύω και τα πετάμε!

 

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 έχω την βράζω την ντομάτα μαζί με τ αλλά ..για ωμή δεν ξέρω..δεν τον πειράζει;;τα σπορια δεν τα βγάζεις;;ωραίο και το μπρόκολο ακόμα δεν το χω δοκιμάσει εγώ..επίσης ούτε κρεμμύδι έχω χρησιμοποιήσει μου φαίνεται ότι θα έχει πολλά αέρια,θα της πέσει βαρύ...

@georgia1988από Ρόδο ε;;;4 χρόνια εμένα εκεί..!!!έφευγα με μπουφάν από δω κι όταν έφτανα εκεί εμένα με το κοντομανικο από μεσα:PΌντως τους περισσότερους μήνες είναι καλοκαίρι...αλλά πολύ υγρασία τον χειμώνα..ωχ αν αληθεύει αυτό με το ζυμαρικό την κάτσαμε ..σε κάθε γεύμα της προσθετω..:unsure:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Mighty86 έχω την βράζω την ντομάτα μαζί με τ αλλά ..για ωμή δεν ξέρω..δεν τον πειράζει;;τα σπορια δεν τα βγάζεις;;ωραίο και το μπρόκολο ακόμα δεν το χω δοκιμάσει εγώ..επίσης ούτε κρεμμύδι έχω χρησιμοποιήσει μου φαίνεται ότι θα έχει πολλά αέρια,θα της πέσει βαρύ...

@georgia1988από Ρόδο ε;;;4 χρόνια εμένα εκεί..!!!έφευγα με μπουφάν από δω κι όταν έφτανα εκεί εμένα με το κοντομανικο από μεσα:PΌντως τους περισσότερους μήνες είναι καλοκαίρι...αλλά πολύ υγρασία τον χειμώνα..ωχ αν αληθεύει αυτό με το ζυμαρικό την κάτσαμε ..σε κάθε γεύμα της προσθετω..:unsure:

Ωμή κ χωρίς να βγάζω τα σπόρια. Δεν έχω παρατηρήσει να τον πειράζει. Είναι ντομάτες βιολογικές οι εναπομείνασες γι'αυτό τις δίνω. Μέχρι να τελειώσουν.μετα πρέπει να βρω άλλο κόλπο.

Αχ απότι κατάλαβα όλες μένετε επαρχία κ έχετε του κόσμου τα καλούδια!!!!!!

Ακούστε να δείτε χθες τι πάθαμε να μου πείτε την γνώμη σας. Τι βράδυ τον έχουμε βάλει να κοιμηθεί κ είμαστε σε άλλο δωμάτιο στο σαλόνι. Αρχίζει κλαίει σηκώνεται όρθιος στα καγκελα ,πάει ο άνδρας μου τον ηρεμεί τον κοιμηζει τον ξαπλώνει αυτό κοιμάται πάει να του βάλει την κουβέρτα κ αρχίζει κ κλαίει λες κ το σφάζανε. Μια τον είχα εγώ μια ο μπαμπάς του έκλαιγε έκλαιγε έκλαιγε με λυγμούς...στο τελος ηρεμισε κοιμήθηκε....πρώτη φορά μου το έχει κάνει...

 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 αχου το γλυκουλι! Δεν ξέρω να σου πω γτ εμείς δεν σκεπαζομαστε... Αλλά το ότι το κοιμίζει ο άντρας σου μπράβο! Ελπίζω κάποια στιγμή κ μένα να κοιμάται και με άλλους ανθρώπους.. αν κ μάλλον όταν αρχίζει να γίνεται αυτό θα μου λείπει η αποκλειστικότητα!

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 εμένα έχει τύχει ουκ ολίγες φορές αυτό να ξέρεις δόντια είναι δεν τ φταιει η κουβέρτα...απλα στην αγκαλιά ανακουφίζονται ... Κορίτσια φτου φτου σκόρδα χθες κοιμηθήκαμε σερί από 9.30 μέχρι 7.00 αυτό έχει να συμβεί παααρα πολύ καιρό....3 τα μεσάνυχτα απλά σηκώθηκα κ την σκέπασα γιατί εννοείται είχε αλλάξει κ μεριά κ είχε ξεσκεπαστει...ουτε εγώ δεν το πιστεύω!

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@Σελίνα αχ ωραία θα το διαβάσω

@pap88 όταν βρεις πως ακυρώνεις τη συνδρομή στο αππ πες μου κι εμένα γτ για κάποιο λόγο δεν το βρίσκω! 

Κορίτσια εγώ πήρα υπνοσακο από πρεναταλ πήρα ένα νούμερο μεγαλύτερο γτ το νούμερο ένα άντε να το φορέσει ένα δύο μήνες μετά θα είναι μικρό. Πήρα το 1 tog γιατί έχουμε ζεστή στο σπίτι και γενικά δεν έχει πολύ κρύο στη Ρόδο οπότε νομίζω είναι λίγο υπερβολή τα 2,5 για εμάς και πάλι αν δω ότι κρυώνει του παίρνω και ένα πιο χοντρό. Έχει αποσπώμενα μανίκια οπότε κάνει και για άνοιξη φθινόπωρο.

Κάτι άλλο εγώ ζυμαρικό δεν έχω δώσει ακόμα αλλά έχω διαβάσει ότι δεν βοηθάει στην απορρόφηση του σιδήρου.. εμένα δύο μέρες τώρα δεν τρώει τπτ μόνο στήθος με έχει τρελάνει.. μαγειρεύω και τα πετάμε!

 

Ζυμαρικό μου είχε πει η παιδίατρος και διάβασα και άρθρα ότι πρέπει να δώσουμε μέχρι να γίνει 7 μηνών. Βέβαια κι εμείς το καθυστερησαμε με τη διάρροια που είχε κάνει με αίμα και έχω δώσει μόνο 3-4 φορές και αν έχει φάει από μια κουταλιά τη φορά. Επίσης διάβασα ότι και η βρώμη συγκαταλέγεται στην ίδια κατηγορία (δημητριακά) οπότε λέω να κάνω μπιφτέκακια ή γιουβαρλάκια με βρώμη για να κάνω και αυτή την εισαγωγή.

1 hour ago, Mighty86 είπε:

Ωμή κ χωρίς να βγάζω τα σπόρια. Δεν έχω παρατηρήσει να τον πειράζει. Είναι ντομάτες βιολογικές οι εναπομείνασες γι'αυτό τις δίνω. Μέχρι να τελειώσουν.μετα πρέπει να βρω άλλο κόλπο.

Αχ απότι κατάλαβα όλες μένετε επαρχία κ έχετε του κόσμου τα καλούδια!!!!!!

Ακούστε να δείτε χθες τι πάθαμε να μου πείτε την γνώμη σας. Τι βράδυ τον έχουμε βάλει να κοιμηθεί κ είμαστε σε άλλο δωμάτιο στο σαλόνι. Αρχίζει κλαίει σηκώνεται όρθιος στα καγκελα ,πάει ο άνδρας μου τον ηρεμεί τον κοιμηζει τον ξαπλώνει αυτό κοιμάται πάει να του βάλει την κουβέρτα κ αρχίζει κ κλαίει λες κ το σφάζανε. Μια τον είχα εγώ μια ο μπαμπάς του έκλαιγε έκλαιγε έκλαιγε με λυγμούς...στο τελος ηρεμισε κοιμήθηκε....πρώτη φορά μου το έχει κάνει...

 

Πιστεύω ότι είναι τα δόντια του γιατί και εμείς το έχουμε πάθει να κλαιει μέσα στον ύπνο του με παράπονο και λυγμούς και όχι με γκρίνια. Ρίξε μια ματιά αν έχουν πρηστεί καθολου τα ούλα του. Η παιδίατρος είχε συστήσει και Ντεπόν αν πονάει πολύ και κλαίει το μωρό για να ανακουφιστεί οπότε δες το κι αυτό αν χρειαστεί. 

Εμάς χθες μετά από 5 βραδιά κοιμήθηκε δύο τρίωρα στην κούνια του και δεν το πίστευα! Ζωαρα κάναμε χαχαχα  

πρίν από 23 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@Mighty86 εμένα έχει τύχει ουκ ολίγες φορές αυτό να ξέρεις δόντια είναι δεν τ φταιει η κουβέρτα...απλα στην αγκαλιά ανακουφίζονται ... Κορίτσια φτου φτου σκόρδα χθες κοιμηθήκαμε σερί από 9.30 μέχρι 7.00 αυτό έχει να συμβεί παααρα πολύ καιρό....3 τα μεσάνυχτα απλά σηκώθηκα κ την σκέπασα γιατί εννοείται είχε αλλάξει κ μεριά κ είχε ξεσκεπαστει...ουτε εγώ δεν το πιστεύω!

Σοκ!!! Μπράβο εύχομαι καλή αρχή και να συνεχίσει έτσι! Εσύ θα σηκώθηκες από την έννοια σου που δεν σε ξύπνησε να δεις τι κάνει :)

  • Ευχαριστώ 2

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα δημητριακά σίγουρα επηρεάζουν την απορρόφηση του σιδήρου.. για τα ζυμαρικά δεν παίρνω όρκο.. αλλά αν δεις τη βρώμη την βάζουν καλύτερα απόγευμα γι'αυτό το λόγο για να μην είναι μαζί με το μοσχάρι ή το κρέας γενικότερα.

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...