Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Ε δεν χρειάζεται να βάζουμε ταμπέλες σε ότι κάνουμε. Να κάνεις αυτό που σας αρέσει κ τους δυο πιο πολύ. Τώρα blw λέγεται , μετάβαση λέγεται ,κομμάτια λέγεται ,αυτοσιτιση λέγεται ότι θέλει ας λέγεται.. αφού τα καταφέρνει ο μικρός κ εσύ το έχεις ,μια χαρά και μπράβο σας! Εμένα πάλι όταν του το βάζω στο κουτάλι έχει φύγει σφεντόνα στον τοίχο.. στα χέρια , τα γλείφει λίγο κ τα πεταει πάτωμα , κ επίσης όταν το κουτάλι το βάζω κοντά στο στόμα του σπάνια θα σκύψει να φάει. Πού κ αυτό θεωρείται πρωτοβουλία.  αυτοσιτηση θανασακης 1-0. Αλλά κεγω δεν έχω υπομονή ,δεν του τα δίνω πάντα στην σωστή μορφή να τα πιάσει καλά κτλ κτλ. Θέλει περισσότερο μελέτη κ υπομονή. Φαντάζομαι μια δυο τρεις μετά ανταποκρίνονται καλύτερα...

Κι εμένα τι ωραία που κυνηγάει το κουτάλι να φάει τη φρουτόκρεμα αλλα μετά ο πονηρουλης σφραγίζει το στόμα και όταν πάω να τον κοροϊδέψω να γελάσει να δώσω καμιά κουταλιά λαχανικό σφραγίζει και γελάει με κλειστό το στόμα και με κανει κι εμένα να γελάω με τη φατσούλα!

10 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@Σελίναευχαριστώ πολύ θα τα κοιτάξω.. είμαι πολύ δύσκολο να οργανώσω βάφτιση από εδώ. Δεν έχω ιδέα και για φωτογράφους κλπ.. άσε που οι γονείς του άντρα μου έχουν κάτι άλλο στο μυαλό τους.. κτήματα κλπ αλλά αυτό είναι ακόμα πιο δύσκολο γτ πρέπει να βρεις κτήμα και να βρεις και catering.. δεν παίζει με τπτ! Έξω τον Μάιο όμως δεν θα κρυώσει το μωρό? Σκεφτόμουν και το εκκλησάκι του Αγίου Ανδρέα στην νέα Μακρή αλλά πάλι το ίδιο θέμα έχω

Κι εγώ κουταλάκι του δίνω για να φάει και αν βρω τα δυο στενά του δίνω τα γυαλιά μου! Ελπίζω να μην μου τα σπάσει!

@valentina23 αχ κι εμένα μου έλειψε το ποτό αρκετά.. ένα ποτηράκι κρασί έστω κάτι.. καφέ πίνω έναν την ημέρα δεν γίνεται αλλιώς.. όσο για το τσιγάρο σε καταλαβαίνω αλλά σε καλό θα σου βγει που το έκοψες κρίμα να το ξανααρχισεις.. 

@valentina23 ο πυρετός ήταν γύρω στο 38μισο μετά δεν τον ξαναμετρησα αλλά έκαιγε για κάνα δυωρο.. 

Το είχαμε δει κι εμείς αυτό αλλά δεν βρήκαμε οικονομικά για φαγητό. Τώρα αν πας σε κτήμα θα είναι πιο τσιμπημενα αλλά και πάλι όμορφα και πρακτικά. Και σε φωτογράφους έχω 3 προσφορές να σου προωθήσω μαζί με τη δουλειά τους αν το χρειαστείς. Γενικά σε ότι θέλεις μπορώ να σου πω.

Αν το κάνεις προς τέλος Μαϊου δεν νομίζω να έχει κρύο. Κι εμείς 11 Σεπτεμβρίου την κάναμε τη βάφτιση, αυτοί οι μήνες είναι ότι πρέπει γιατί κάθεσαι εξω με το κοντιμανικο χωρίς να σκας ούτε να κρυώνεις.  

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια από χτες Μ έχει πιάσει ένας περίεργος πόνος και στα δύο τα στήθη..δεν έχω κανένα εξόγκωμα η πέτρωμα αντιθέτως είναι μαλακά τα στήθη μου..σαν να πονανε οι αδενες νιώθω και μπροστά στη θηλη..το έχει πάθει κάποια;;τι στο καλό είναι αυτό πάλι;;;μημπως επειδή με δαγκώνει τώρα τελευταία;;;ποιος ειδικός είναι για αυτή την περίπτωση αν χειροτερέψουν τα πράγματα;;γυναικολόγος η παιδίατρος η παθολόγος;;

Link to comment
Share on other sites

@Σελίνα τι έξυπνα που είναι! Και πόσο γλυκουλια! 

@valentina23  δώσε λίγο χρόνο μήπως περάσει από μόνο του. Νομίζω όλες λίγο πολύ έχουμε αισθανθεί λίγο διαφορετικά το θηλασμό τώρα με τα δοντάκια τους. Εγώ μάλλον στο γυναικολόγο θα απευθυνόμουν. 

Χθες είχαμε παιδίατρο,  έκανε τη δεύτερη δόση του αντιγριππικου και την πρώτη της μηνιγγίτιδας β. Ευτυχώς δεν τον πείραξε κάποιο, λίγη γκρίνια μόνο το βράδυ, αλλά είχε βγει και λιγάκι από το πρόγραμμα η μπορεί να το έκανε για κοιμηθεί μαζί μας.  Είναι 2 -3  βράδια τώρα που κοιμάται στο κρεβάτι μας, κι εγώ γκρινιάζω στον άντρα μου γιατί και το μωράκι μέχρι τώρα είχε μάθει μόνο το κρεβατάκι του. Επίσης και φοβάμαι μην τον χτυπήσουμε και πάντα τα πραγματάκια του είναι πιο καθαρά. 

Επανέρχομαι στην επίσκεψη στη γιατρό που τον βρηκε μια χαρά. Είναι 8 μηνών και 12 μερών με βάρος 9280γρ και ύψος 74,5. Μου έβαλε και αυγό και γιαούρτι, πρακτικά μπορεί να φάει τα πάντα εκτός από ψάρι και μέλι. Αυτό που μου είπε, είναι να αρχίσω να λιωνω τα μαλακά φρούτα και λαχανικά με το πιρούνι και στο μπλέντερ να βάζω  μόνο τα κρέατα και τα πολύ σκληρά φρούτα όπως το μήλο. Είπε επίσης  ότι πρέπει να αρχίσει να μασάει και ότι είναι σημαντικό για την προσωπικότητα του. Η αλήθεια είναι το ψιλοπεριμενα αν και με είχε βολέψει φοβερά αυτή η ιστορία με τα λιωμένα, έτρωγε μέσα σε λίγα λεπτά. 

  • Μου αρέσει 3

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K ναι θα περιμένω λίγο μημπως υποχωρήσει από μόνο του..μπορεί όμως να ναι κι απ' τα δαγκωματα:unsure: ειστε τέλεια!!και σε βάρος και σε ύψος μπράβο σας..και γω θα πάρω αύριο τηλ να κλείσω για την δεύτερη δόση της μηνιγγίτιδας β...απλά ψιλοφοβαμαι γιατί υπάρχουν κρούσματα σε παιδιά εδώ κι όλα από κει θα περνάνε...:unsure:..εμείς ψάρι από 7 μηνών τρώμε!!!μετά το χρόνο είπε σε σας;;ωχ αυτό με το λιώσιμο φοβάμαι μην το πει και σε μένα .θα της εξηγήσω όμως..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Haroulita K  είστε ΦΑΝΤΑΣΤΙΑΚΑ!!!! Σου έκανε το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας κ της γρίπης την ίδια μέρα? Επίσης εσύ αποφάσισες να του κάνεις το αντιγριπικο η σου είπε η παιδίατρος...? Εντύπωση νου κάνει σε τόσο μικρό παιδάκι...εχει επαφές με άλλα?

@valentina23 όταν πατάς το στήθος σου βγάζει γάλα? Εμένα δεν μου έχει συμβεί...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Κορίτσια από χτες Μ έχει πιάσει ένας περίεργος πόνος και στα δύο τα στήθη..δεν έχω κανένα εξόγκωμα η πέτρωμα αντιθέτως είναι μαλακά τα στήθη μου..σαν να πονανε οι αδενες νιώθω και μπροστά στη θηλη..το έχει πάθει κάποια;;τι στο καλό είναι αυτό πάλι;;;μημπως επειδή με δαγκώνει τώρα τελευταία;;;ποιος ειδικός είναι για αυτή την περίπτωση αν χειροτερέψουν τα πράγματα;;γυναικολόγος η παιδίατρος η παθολόγος;;

Νομίζω παιδίατρος με τίποτα. Ίσως μαστολογος. Μήπως σου έρχεται περίοδος;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 ναι βγάζει ..πετιέται σαν συντριβάνι..όπως παντα:unsure:.Το δεξί ειδικά είναι πολύ ευαίσθητο και τώρα πρόσεξα ότι από ψηλά ,εκεί που αρχίζει δηλαδη ο μαστός είναι πιο συμπαγές....

@Mighty86αυτό δεν το σκέφτηκα καθόλου για την περίοδο...λες;;;ποπό τόσους μήνες έχω ξεχάσει και πως είναι να έχεις περίοδο...^_^

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 ναι, τα έκανε την ίδια μέρα, αλλά είχε κάνει την προηγούμενη φορά την πρώτη δόση του αντιγριππικου χωρίς πρόβλημα, οπότε μπορούσε να το συνδυάσει. Η αλήθεια είναι πως ούτε της μηνιγγίτιδας β τού παρουσίασε κάτι. Απόφαση της παιδιάτρου ήταν, όχι δεν έχει αδελφάκια ούτε πηγαίνει σε παιδικό. Τι να σου πω,  από τη στιγμή που είπε ότι πρέπει να γίνει, είπα οκ χωρίς δεύτερη σκέψη. Γενικά τους ακούω τους γιατρούς και τους εμπιστεύομαι χωρίς να το πολυψαχνω.

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 έχω πάθει κάτι αντίστοιχο.. δεν είχα ούτε κοκκινίλα ούτε τπτ.. μόνο στο δεξί όμως όχι και στα δύο. Μου πέρασε μετά από λίγες μέρες. Μπορεί να είναι και φραγμενος πόρος δεν το έψαξα αφού πέρασε!

Εσείς κορίτσια όσες θηλάζετε κάνατε το εμβόλιο της γρίπης? Εννοώ οι ίδιες όχι στο μωρό.. σκεφτόμουν μήπως να το έκανα, περισυ το έκανα λόγω εγκυμοσύνης..

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@georgia1988 ναι μόνο το δεξί είναι τώρα..πονάει και φαίνεται ευαίσθητο..λες και το χω στουμπισει κάπου ...επειδή τα βράδια είμαι με το ένα μάτι ανοιχτό όταν θηλαζω σκέφτομαι μημπως η μπέμπα με ρουφήξε αλλού αντι στη ρογα....θα δείξει με τις μέρες πως τα πάει..της Η1Ν1 εγώ πάλι δεν το χω κάνει ποτέ..αφού το είχες κάνει και στην εγκυμοσύνη δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα και στο θηλασμό.Ρωτα όμως και την παιδίατρο να σου πει .

@Haroulita Kκαι μένα μου φαίνεται λίγο περίεργο σε τόσο μικρή ηλικία...το H1N1 του έκανε;;μημπως ροτοιου;;Δεν ήξερα ότι κάνουν και σε μωράκια..

 

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 κάποιοι παιδίατροι το συνιστούν ξέρω από γνωστές μου αλλά συνήθως άμα υπάρχουν επαφές η αλλά παιδάκια... @georgia1988εγω το είχα κανει στην εγκυμοσύνη κακος κιολας γιατι περυσι ετσι κ αλλιως δεν πήγαινα πουθενά φέτος δεν το έκανα αλλά επειδή είχα  ρώτησει την παιδίατρο κ μου είχε πει αν θες κάντο δεν πειραζει κ ας θηλάζω...

Εμας βγήκε κ το 3 δόντι πάνω αριστερά...εχουμε πάρα πολλά σάλια κ έχει βγάλει κ κοκκιναδια στα μάγουλα μια φεύγουν μια ξαναβγαινουν λόγω δοντιών κ από τα πολλά σάλια...η ψυχούλα μου πονάει πολύ κλείνει με τα χεράκια της κ τα αυτιά της συχνά ξέρω ότι από τα δόντια πονάνε κ τα αυτιά...

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 α κι εμένα έχει στα μαγουλακια της κοκκιναδια και αναρωτιέμαι τι είναι;;ποιο δοντακι έβγαλε;;εμένα έχει τα δύο κάτω τα οποία τα αφήνει κανονικότητα πάνω στις θηλές μου:unsure:...υπάρχει κανένα κόλπο να μην δαγκώνουν;;;της λέω μηηη σταματάει και μετά το ξανακάνει...όσο για το αντιγριπικο καλά της το έκανε γιατί το περνάνε λίγο δύσκολα τα μωράκια άμα κολλήσουν....υπομονή με τα δοντακια καντην πολλές αγκαλίτσες και φιλάκια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 Και εμένα η παιδίατρος μου είπε ότι τον πρώτο χρόνο μεγάλη προσοχή στις ιωσεις κ όχι κλειστούς χώρους με το μωρό κ αλλά παιδιά γιατί το περνάνε βαριά.. Είναι μικρακια ακόμη...εσυ με τον μεγάλο πως το διαχειρίζεσαι? Έβγαλε το πάνω αριστερά (μπροστά) ολο κρεμες της βάζω άστα τα έχει πόσο καιρο τώρα που αυτή δεν είχε τίποτα στο πρόσωπο... Δεν θέλει κ πολλές αγκαλίτσες γιατί έχει άλλο ενδιαφέρον το έχει δει Ντόρα η μικρή εξερευνήτρια μέσα στο σπίτι... λέει κ κουβέντες συνέχεια ατατατα  ντα ντα ντα κ φωνάζει κ την μαμα μου ντιαντια κάπως ακούγεται σαν γιαγιά... από θηλασμό μόνο έναν κάνω το πρωί στις 5.30 -6.00 που ξυπνάει κ βγάζω λίγο το βράδυ με το θήλαστρο για να αποσυμφόριζεται το στήθος...1 2 μέρες ακόμα κ τέλος αυτό το μαγικό ταξίδι για εμένα...πως όμως θα ειμαι σίγουρη ότι άδειασε το στήθος μου κ δεν έχει μείνει καθόλου γάλα μέσα? Για το δάγκωμα ξέρω ότι όταν σε δαγκώνει της βγάζεις το στήθος από το στόμα...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 εγώ μια δυο φορές που με δάγκωσε σταμάτησα το θηλασμό και του είπα όχι πονάω και δεν το έχει ξανακάνει.. δεν νομίζω να κατάλαβε ότι πονάω ίσως απλά κατάλαβε ότι θα μείνει νηστικός!

Εμείς κορίτσια βγάλαμε και άλλο δόντι.. είμαστε στα 7 τώρα!

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...