Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Κορίτσια ούτε εμένα έτρωγε και τώρα βρήκα ενα τρόπο και τρώει μια χαρά.. του δίνω κάτι να κρατάει αλλά όχι παιχνίδι.. πχ του δίνω τα γυαλιά μου ή ένα κουτάλι κάτι δλδ που δεν παίζει όλη μέρα οπότε ασχολείται με αυτό και τρώει!

Ρώτησα κι εγώ τον παιδίατρο για το βράδυ επειδή ξυπνάει συχνά και μου είπε άμα ξυπνάει επειδή πεινάει δεν μπορώ να μην τον ταισω και να συνεχίσουμε έτσι μέχρι έτος και βλέπουμε.. 

Κ εμένα τέτοιος είναι θέλει απασχόληση. Πφφφ του δίνω η κουτάλι η μπολακι η μία φέτα ψωμί. Βασικά όλα του τα δίνω σιγά σιγα

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

@valentina23  κι εγώ λιώμα τα κάνω όλα, φρούτα και φαγητό. 

Όχι μόνο αυτό, ο μικρούλης τα θέλει ζουμερά, οπότε κρατάω λίγο από το ζουμακι και προσθέτω σε κάθε γεύμα. 

Προχθές ανακαλυψα την Αμερική. Έψησα για πρώτη φορά γλυκοπατάτα με τη φλούδα, αφού βέβαια την είχα σαπουνισει και έγινε τέλεια, την ξεφλουδισα πανεύκολα, αλλά φαντάζομαι ότι αυτό ξέρετε όλες!!! 

@georgia1988 αν πρόκειται για Κυριακή μεσημέρι 12 είναι μια καλή ώρα νομίζω. Με το καλό! 

Όχι εγώ δεν το ξέρω αυτό.ναι γίνεται ωραία έτσι;

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η βάφτιση θα γίνει η Μάιο ή Ιούνιο.. απλά επειδή θα γίνει Αθήνα πρέπει να το ψάξω λίγο δεν έχω ιδέα από μαγαζιά εκκλησίες κλπ.. επίσης δεν ξέρω αν θα μου δώσουν άδεια καλοκαίρι οπότε πρέπει να καταλήξω σε κάποιες επιλογές και για εσωτερικό χώρο και για εξωτερικό... Μάιο φαντάζομαι γίνονται μέσα οι βαφτίσεις ε?

@valentina23 Σεπτέμβρη αργά δεν πάει? Θα είναι 1μιση.. φοβάμαι και με τον κορονοιο γτ δεν ξέρω τι θα ισχύει μέχρι τον Μάιο αλλα πρέπει να βαφτιστεί!

 

@valentina23 πυρετό έκανε από το εμβόλιο της μινιγγιτιδας β.. μου είχε ξανακάνει στο.πρωτο εμβόλιο.που είχαμε κάνει αλά τόσο καιρό δεν ξαναεκανε

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 όπως είπες τώρα με τον κορονοιο δεν μπορείς να προβλέψεις και πολλά..άκουσα και για μια νεα μετάλλαξη..εγώ θα ήθελα να σου πω την αλήθεια τέλη Μαϊου με αρχές Ιουνη ,να μην έχει ούτε πάρα πολύ ζέστη ούτε παγωνιά ώστε να μπορούμε να κάτσουμε έξω...δεν θα ήθελα σε κλειστό χώρο ..αλλά ακόμη είναι νωρίς νομίζω...αυτή η πανδημία γενικώς μας έχει βάλει στο παγο:unsure:του έδωσες ντεπον για τον πυρετό;;

@Basiliki92 ρώτησε έναν παπά καλύτερα να είσαι σίγουρη,να μην τρέχεις τελευταία ώρα.παντως μπράβο σου ταεχεις καταφέρει περίφημα και με τη διατροφή και με τον ύπνο!!Είσαι φοβερή!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 με βλέπω να τρέχω τελευταία στιγμή με sneaker κ κάνα άσπρο φόρεμα σαν την τρελή κ ο "άντρας " μου με κάνα τζιν κ t shirt δεν το έχουμε καθόλου με τα επίσημα για τους ξένους γάμους μια χαρα ντύνομαι στολίζομαι για τον δικό μας δεν το βλέπω μόνο στην ιδέα με πιάνει άγχος κ βγάζω σπυριά ειδικά το να χορέψει η νύφη κ ο γάμπρος άστο πρεπει να ειμαι ντιρλα για να χορεψω σε κοσμο κ στην βάφτιση μας βλεπω να τα πίνουμε 1 2 ποτάκια πριν  αχαχαχαχ ... κοίτα ειμαι βρεφονηπιοκομος εχω κρατήσει παιδάκια κ γενικά ήμουν λίγο αυστηρη στο θέμα ωράριο κ δεν μου ήταν καθόλου εύκολο στην αρχή γιατί το παιδι δεν συνεργαζόταν ειδικά μέσα στην μέρα να κοιμηθεί γενικά έχω παιδευτει πολύ κ εννοείται όλο το καλοκαιρι μέσα ειδικά βράδυ με το μωρό πουθενά για να μην χαλάσει το ωράριο της ώσπου κάποια στιγμή κάπως έστρωσε...να δω πόσο θα κρατήσει το βραδινό που δεν ξυπνάει...

  • Μου αρέσει 4

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Η βάφτιση θα γίνει η Μάιο ή Ιούνιο.. απλά επειδή θα γίνει Αθήνα πρέπει να το ψάξω λίγο δεν έχω ιδέα από μαγαζιά εκκλησίες κλπ.. επίσης δεν ξέρω αν θα μου δώσουν άδεια καλοκαίρι οπότε πρέπει να καταλήξω σε κάποιες επιλογές και για εσωτερικό χώρο και για εξωτερικό... Μάιο φαντάζομαι γίνονται μέσα οι βαφτίσεις ε?

@valentina23 Σεπτέμβρη αργά δεν πάει? Θα είναι 1μιση.. φοβάμαι και με τον κορονοιο γτ δεν ξέρω τι θα ισχύει μέχρι τον Μάιο αλλα πρέπει να βαφτιστεί!

 

@valentina23 πυρετό έκανε από το εμβόλιο της μινιγγιτιδας β.. μου είχε ξανακάνει στο.πρωτο εμβόλιο.που είχαμε κάνει αλά τόσο καιρό δεν ξαναεκανε

Κι εμείς οργανώσαμε τη βάφτιση εξ αποστάσεως, μας βοήθησαν και κάποιοι φίλοι και ήταν όλα υπέροχα. Σου προτείνω να δεις το εκκλησάκι Αγίας Μαρίνας στην Παιανία, είναι μέσα στα δέντρα, το μυστήριο γίνεται έξω και είναι πανέμορφα και ο πάτερ πολύ άνετος. Δες φωτό στο ίντερνετ και φαντάσου ότι είναι πιο όμορφα από ότι δείχνει. Πολύ ήσυχα και άνετο πάρκινγκ. Για φαι πήγαμε πολύ κοντά σε μια ταβέρνα "Ελαιώνας" έχει υπέροχο φαγητό, πολύ όμορφο εξωτερικό χώρο και αντίστοιχο εσωτερικό και αρκετά φθηνό (18€/άτομο δώσαμε και σκάσαμε στο φαι).12 η ώρα είναι πολύ καλή ώρα, να έχει ζεστουλα, για να πας μετά και για φαι. Ελπίζω να βοήθησα κάπως γιατί εμεις είχαμε πελαγωσει και σκέψου μεναμε και Αθήνα 10 χρόνια, αν θες και κάτι άλλο να σου πω, πες μου.

@valentina23 @Basiliki92 ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Ήταν δύσκολη μέρα αλλά το πήρα απόφαση και δεν θα σκάσω άλλο. Τι Καραγκιόζη κάνω, τι τραγούδια, χοροπήδηχτα, παιχνίδια τα πάντα  Μισώ να τον κυνηγάω και με το κουτάλι δεν μου αρέσει η εικόνα καθόλου. Αποφάσισα από σήμερα να κάνω αυτό το blw με το μεσημεριανό γιατι διαβάζω ότι είναι πιο ήρεμο για την ψυχολογία και των δυο μας! Το κάνουν και τα ανηψακια μου και έχω μια εξοικείωση αλλά φοβάμαι μην πνίγει και μισώ το χάος που φτάνει το φαι μέσα στα αφτιά και την πάνα (εγκεφαλικό). Μια δοκιμή θα είναι και αυτό και βλέπουμε! 

  • Μου αρέσει 4

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 άμα μάθεις για το γάμο ενημέρωσε και μενα:Pνα ξέρω και γω τι θα κάνω...:rolleyes:είσαι βρεφονηπιοκομος λοιπόν έτσι εξηγείται..πιστεύω όμως ότι έχεις και πολύ υπομονή και πείσμα.οσο για την βάπτιση και γω από τώρα αγχώνομαι ..με το κόσμο,το τραπέζι,είμαστε και λίγο παραδοσιακοί εδώ..μέχρι τότε δεν θα θηλαζω..πιστεύω...κι έτσι θα πιω ένα μπουκαλάκι από μόνη μου...να έρθω στα ίσα μου και να βγάλω και το άχτι μου που τόσους μήνες πίνω μόνο νερο:P:razz:

@georgia1988 πόσο πυρετό σου ανέβασε;;δύο ώρες έκανε να δράσει;;τόσο πολύ;;

@Σελίναθυμησε μου λίγο τι είναι το blw θυμάμαι που το ελεγε και η @Mighty86.δίνεις σε δίχτυ κομμάτια;;

Το βράδι έβλεπα στον ύπνο μου ότι έπινα μια ποτήρα καφέ και είχα και το πακετακι μου με τα τσιγάρα και κάπνιζα αμέριμνη...έχω πιεστεί πάρα πολύ με αυτό το θεμα:mellow:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , valentina23 είπε:

@Basiliki92 άμα μάθεις για το γάμο ενημέρωσε και μενα:Pνα ξέρω και γω τι θα κάνω...:rolleyes:είσαι βρεφονηπιοκομος λοιπόν έτσι εξηγείται..πιστεύω όμως ότι έχεις και πολύ υπομονή και πείσμα.οσο για την βάπτιση και γω από τώρα αγχώνομαι ..με το κόσμο,το τραπέζι,είμαστε και λίγο παραδοσιακοί εδώ..μέχρι τότε δεν θα θηλαζω..πιστεύω...κι έτσι θα πιω ένα μπουκαλάκι από μόνη μου...να έρθω στα ίσα μου και να βγάλω και το άχτι μου που τόσους μήνες πίνω μόνο νερο:P:razz:

@georgia1988 πόσο πυρετό σου ανέβασε;;δύο ώρες έκανε να δράσει;;τόσο πολύ;;

@Σελίναθυμησε μου λίγο τι είναι το blw θυμάμαι που το ελεγε και η @Mighty86.δίνεις σε δίχτυ κομμάτια;;

Το βράδι έβλεπα στον ύπνο μου ότι έπινα μια ποτήρα καφέ και είχα και το πακετακι μου με τα τσιγάρα και κάπνιζα αμέριμνη...έχω πιεστεί πάρα πολύ με αυτό το θεμα:mellow:

Όχι σε δίχτυ δεν δίνω γιατί δεν τα τρώνε απλά ρουφάνε κ έτσι δεν μαθαίνουν να μασάνε. Έδωσα όταν ήταν 5 μηνών μπανάνα καρπούζι κ πεπόνι για να παίζει.

Το blw είναι ολόκληρη φιλοσοφία βασικά είναι η αυτοσιτηση. Δλδ τα μωρά από την αρχή τα προσφέρεις την ποιότητα (σωστά κομμένη κ όμορφα δωσμενη ώστε να μην πνίγουν κ να μπορούν να τα πιάσουν να τα φάνε μόνα τους) και αυτά αποφασίζουν τι κ πόσο θα φάνε. Κ έτσι δεν μαθαίνουν στην ευκολία κ στην ποσοτητα μαθαίνουν τις γεύσεις την ποικιλία κ τις υφές κ εξασκούν κ τα αντανακλαστικά τους τις κινήσεις τους κτλ. Μπορείτε να κατεβάσετε την εφαρμογή solid starts όπου βάζεις πχ αχλάδι κ σου λέει πως πρέπει να το προσφέρεις ανάλογα με την ηλικία. Επίσης στο ινσταγκραμ ακολουθώ το blwmealapp.

Έχω κάνει δοκιμές κατά καιρούς έχω πάρει ιδέες αλλά δεν το εφαρμόζω γιατί δεν έχω την υπομονή κ την διάθεση, ίσως αργότερα. Προσπαθώ να δίνω κομμάτια αλλα δεν τρελενεται πάντα. Χονδροαλεσμενα πατημένα δίνω. Αλλά ίσως αν ήμουν διαβασμενη εξαρχής κ το εφάρμοζα τώρα να μην έψαχνα τρόπους να τον κρατάω απασχολημένο για να φάει. Είναι ζωηρός πολύ κ πρέπει μονίμως να του κρατάω το ενδιαφέρον προκειμένου να του χωσω κάνα κουταλάκι. Οπότε του δίνω να κρατάει κάνα κομμάτι φαγητό η κάνα κουτάλι ξέρω κεγω...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Σελίνα και εγώ παθαίνω εγκεφαλικό με το φαγητό παντού σκορπιό κ πάνω της δεν μπορώ καθόλου αλλά πρέπει σιγά σιγά να εξοικειωθουμε με την ιδέα... @valentina23 έχω υπομονή γαϊδούρινη που λένε χαχαχα αλλά μην νομίζεις βγαίνω κ εκτός εαυτού είναι να μην νευριασω...την μπέμπα μόνο που την κοιτάω κ της λέω μαλώνει η μαμά βάζει τα κλάματα χαχαχαχ... κ εδώ πολύ παραδοσιακοί είμαστε ειδικά το σόι του μπαμπά μας πιο πολύ δεν γίνεται αλλά εμείς τα έχουμε κάνει όλα ανάποδα ούτε παραδόσεις ούτε ονόματα θα τηρήσουμε (καταλαβαίνεις)είναι κ κορίτσι κ το γλίτωσα το όνομα οι δικοί μου πάλι θέλουν ότι με κάνει χαρούμενη κ αφού είδαν κ εγγόνι τίποτα δεν τους νοιαζει χαχαχαχ αφού είπαμε βρε εμείς είμαστε μένουμε στην ίδια περιφέρεια-νομο απ ότι φαινεται... blw είναι που σερβίρεις κομμάτια στο παιδί κ το αφήνεις να τρώει μόνο τ...εγω ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει ακριβώς... @Mighty86 και εγώ όπως εσύ.

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Basiliki92 χαχα όντως μοιάζουμε πολύ!!έχουμε τα ίδια πατήματα που λένε!!έτσι και γω υπομονή γαιδουρινη μέχρι να νευριάσω...το μάτι πρέπει να γυαλίζει χαχα..α πολυ προχωρημένοι βλέπω με το ονομα..εμένα αν και δεν ζει η μάνα του θα πούνε τ όνομα της..το ζήτημα είναι το γλέντι μετά ..αρνιά, κλαρίνα...χορός...καταλαβαίνεις..μόνο που τα σκέφτομαι κουράζομαι...αλλά είπαμε θα έχω προετοιμαστεί κατάλληλως από πριν...:Pαχ τελικά πως βοηθάει αυτός ο καταραμένος κορονοιος κάποιες φορές χαχα..ότι θέλεις να αποφύγεις υπάρχει δικαιολογία πια..εμείς ακόμα ούτε καν έχουμε συζητήσει για βάφτιση ..ούτε που ..ούτε καλεσμένοι..τίποτα ακόμα..

@Mighty86κατάλαβα τι είναι..όπως είπες ολόκληρη φιλοσοφία που είναι καλύτερα να τη ξεκινήσεις από νωρίς για να μπει στο νόημα το μωρό..όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω..:P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23  Ναι πραγματικα ένα καλό τ κορονοιου είναι αυτό... Καλά κ εμείς δεν έχουμε συζητήσει τίποτα...μονο με την νονά... οι υπόλοιποι καταλαβαίνεις αφού δεν θα ακούσουν κ όνομα δεν πολυασχολουνται...οχι ότι ασχολήθηκαν πριν αλλά λέμε τωρα!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα κάθισα και ασχοληθηκα να διαβάσω και μου άρεσε πολύ σαν φιλοσοφία. Βέβαια το νόημα του blw είναι να ξεκινήσεις με κομμάτια, όχι τώρα που είναι ολόκληρος άντρας :P τώρα είναι "μετάβαση από αλεσμένα σε κομματια". Αλλά σήμερα που το κάναμε έτσι, έφαγε μερικές μπουκιες γλυκοπατάτα και καρότο και κουνουπίδι και το κυριότερο δεν κυνηγούσα δεν αγχώνομουν. Ο καθένας το φαι του χαχα. Έτσι βλέπεις και πιο ξεκάθαρα τι δεν άρεσε στο παιδί και τι προτιμα, και λίγο μετάνιωσα που δεν το έκανα έτσι εξαρχής. Ακόμα και το απόγευμα του γέμιζα το κουτάλι με βρώμη και μπανάνα το έδινα και το έβαζε στο στόμα μόνος του, και δεν έγινε καθόλου χάλια. Σίγουρα ήθελε απλά να με γλυκανει ως πρώτη μέρα και αύριο μεθαύριο θα κάνει το δύσκολο.

Όντως ο ιός είναι η κατάλληλη δικαιολογία ειδικά αν είσαι πιο κλειστός τύπος! Μπράβο, είναι καλό να μην υπάρχουν γκρίνιες γύρω από τη βάφτιση ειδικα με το όνομα και άλλες βλακείες, δεν το λέω από πρόληψη αλλά είναι χαρμόσυνο γεγονός και το αμαυρώνουν πολύ οι παρεξηγήσεις! 

 

7 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Basiliki92 άμα μάθεις για το γάμο ενημέρωσε και μενα:Pνα ξέρω και γω τι θα κάνω...:rolleyes:είσαι βρεφονηπιοκομος λοιπόν έτσι εξηγείται..πιστεύω όμως ότι έχεις και πολύ υπομονή και πείσμα.οσο για την βάπτιση και γω από τώρα αγχώνομαι ..με το κόσμο,το τραπέζι,είμαστε και λίγο παραδοσιακοί εδώ..μέχρι τότε δεν θα θηλαζω..πιστεύω...κι έτσι θα πιω ένα μπουκαλάκι από μόνη μου...να έρθω στα ίσα μου και να βγάλω και το άχτι μου που τόσους μήνες πίνω μόνο νερο:P:razz:

@georgia1988 πόσο πυρετό σου ανέβασε;;δύο ώρες έκανε να δράσει;;τόσο πολύ;;

@Σελίναθυμησε μου λίγο τι είναι το blw θυμάμαι που το ελεγε και η @Mighty86.δίνεις σε δίχτυ κομμάτια;;

Το βράδι έβλεπα στον ύπνο μου ότι έπινα μια ποτήρα καφέ και είχα και το πακετακι μου με τα τσιγάρα και κάπνιζα αμέριμνη...έχω πιεστεί πάρα πολύ με αυτό το θεμα:mellow:

Έχεις πιεστεί και μπράβο σου είναι προς τιμήν σου να ξέρεις! Έχω ξαδέρφη που καπνίζει κανονικοτατα και είναι στον 9ο και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι κάθε φορά που την βλέπω. Λίγη υπομονή ακόμα μπράβο και πάλι μπράβο!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Σελίναευχαριστώ πολύ θα τα κοιτάξω.. είμαι πολύ δύσκολο να οργανώσω βάφτιση από εδώ. Δεν έχω ιδέα και για φωτογράφους κλπ.. άσε που οι γονείς του άντρα μου έχουν κάτι άλλο στο μυαλό τους.. κτήματα κλπ αλλά αυτό είναι ακόμα πιο δύσκολο γτ πρέπει να βρεις κτήμα και να βρεις και catering.. δεν παίζει με τπτ! Έξω τον Μάιο όμως δεν θα κρυώσει το μωρό? Σκεφτόμουν και το εκκλησάκι του Αγίου Ανδρέα στην νέα Μακρή αλλά πάλι το ίδιο θέμα έχω

Κι εγώ κουταλάκι του δίνω για να φάει και αν βρω τα δυο στενά του δίνω τα γυαλιά μου! Ελπίζω να μην μου τα σπάσει!

@valentina23 αχ κι εμένα μου έλειψε το ποτό αρκετά.. ένα ποτηράκι κρασί έστω κάτι.. καφέ πίνω έναν την ημέρα δεν γίνεται αλλιώς.. όσο για το τσιγάρο σε καταλαβαίνω αλλά σε καλό θα σου βγει που το έκοψες κρίμα να το ξανααρχισεις.. 

@valentina23 ο πυρετός ήταν γύρω στο 38μισο μετά δεν τον ξαναμετρησα αλλά έκαιγε για κάνα δυωρο.. 

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Σελίνα είπε:

Εγώ τώρα κάθισα και ασχοληθηκα να διαβάσω και μου άρεσε πολύ σαν φιλοσοφία. Βέβαια το νόημα του blw είναι να ξεκινήσεις με κομμάτια, όχι τώρα που είναι ολόκληρος άντρας :P τώρα είναι "μετάβαση από αλεσμένα σε κομματια". Αλλά σήμερα που το κάναμε έτσι, έφαγε μερικές μπουκιες γλυκοπατάτα και καρότο και κουνουπίδι και το κυριότερο δεν κυνηγούσα δεν αγχώνομουν. Ο καθένας το φαι του χαχα. Έτσι βλέπεις και πιο ξεκάθαρα τι δεν άρεσε στο παιδί και τι προτιμα, και λίγο μετάνιωσα που δεν το έκανα έτσι εξαρχής. Ακόμα και το απόγευμα του γέμιζα το κουτάλι με βρώμη και μπανάνα το έδινα και το έβαζε στο στόμα μόνος του, και δεν έγινε καθόλου χάλια. Σίγουρα ήθελε απλά να με γλυκανει ως πρώτη μέρα και αύριο μεθαύριο θα κάνει το δύσκολο.

Όντως ο ιός είναι η κατάλληλη δικαιολογία ειδικά αν είσαι πιο κλειστός τύπος! Μπράβο, είναι καλό να μην υπάρχουν γκρίνιες γύρω από τη βάφτιση ειδικα με το όνομα και άλλες βλακείες, δεν το λέω από πρόληψη αλλά είναι χαρμόσυνο γεγονός και το αμαυρώνουν πολύ οι παρεξηγήσεις! 

 

Έχεις πιεστεί και μπράβο σου είναι προς τιμήν σου να ξέρεις! Έχω ξαδέρφη που καπνίζει κανονικοτατα και είναι στον 9ο και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι κάθε φορά που την βλέπω. Λίγη υπομονή ακόμα μπράβο και πάλι μπράβο!

Ε δεν χρειάζεται να βάζουμε ταμπέλες σε ότι κάνουμε. Να κάνεις αυτό που σας αρέσει κ τους δυο πιο πολύ. Τώρα blw λέγεται , μετάβαση λέγεται ,κομμάτια λέγεται ,αυτοσιτιση λέγεται ότι θέλει ας λέγεται.. αφού τα καταφέρνει ο μικρός κ εσύ το έχεις ,μια χαρά και μπράβο σας! Εμένα πάλι όταν του το βάζω στο κουτάλι έχει φύγει σφεντόνα στον τοίχο.. στα χέρια , τα γλείφει λίγο κ τα πεταει πάτωμα , κ επίσης όταν το κουτάλι το βάζω κοντά στο στόμα του σπάνια θα σκύψει να φάει. Πού κ αυτό θεωρείται πρωτοβουλία.  αυτοσιτηση θανασακης 1-0. Αλλά κεγω δεν έχω υπομονή ,δεν του τα δίνω πάντα στην σωστή μορφή να τα πιάσει καλά κτλ κτλ. Θέλει περισσότερο μελέτη κ υπομονή. Φαντάζομαι μια δυο τρεις μετά ανταποκρίνονται καλύτερα...

  • Χαχα 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...