Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Καλημέρα! Και εμείς είχαμε χθες το βράδυ παιδίατρο είναι 8680 και 72 εκατοστά, θα ξεκινήσουμε με κρόκο και έβαλε και απογευματινό βρώμη η τραχανά. Καλά είναι στο βάρος είπε, αλλά δεν τρώει ποσότητες από τη φρουτόκρεμα να φάει 100 γραμμάρια και το μεσημεριανό αν φάει 30 κάνουμε πάρτυ, έχει μείωση και τους θηλασμούς απορώ από που παίρνει βάρος.

εΧθες του έδωσα για να ασχοληθει και ένα ποτηράκι με καλαμάκι σιλικόνης και έμαθε να πίνει νερό! Μπερδεύοταν λίγο αλλά το προσπαθούσε!

Θα στολίσουμε μάλλον το σαββατοκύριακο αλλά το σκέφτομαι για το δέντρο. Έχω δει και κάποια από τσόχα που είναι πάρα πολύ όμορφα αλλά μάλλον για ηλικίες μεγαλύτερες. Έχει γύρω στα 22 ευρώ να το πάρεις έτοιμο αλλιώς το φτιάχνεις μόνος σου. Αλλά το σκέφτομαι γιατί και σαν εικόνα είναι ωραίο και τα στολίδια βγαίνουν με σκρατς μπορεί να του αρέσει.  

Σήμερα ξύπνησα 4:00 και μέχρι τις 5:00 χοροπήδαγε πόσο βασανίζομαι όταν νυστάζω τόσο πολυ είμαι και αδιαθετη...

Μου έγραψε και δύο γάλατα για να δοκιμάσω για τον βραδινό ύπνο για να αρχίσει να συνηθιζει ώστε να είναι άνετος όταν θα γυρίσω στη δουλειά. Εσείς ποια δίνετε? 

@Basiliki92 δίνεις μπιμπερο το βράδυ αντί για το θηλασμό? Την σηκώνεις για να την ξανακοιμησεις και δεν ζητάει στήθος?

  • Μου αρέσει 2

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Σελίνα μου η μικρή σταμάτησε να σηκώνεται από όταν έδωσα μπιμπερό έδινα δικό μου από τράπεζα κ κάποια βραδιά ξένο έχω ακόμα τραπεζα στην κατάψυξη...λοιπόν 9 πίνει γαλατακι έφτασε να πίνει 210 κ μετά ύπνο ξυπνάει ξανά 6 το πρωί κ τότε δίνω στήθος...προχθες ξύπνησε στις 1.30 κ την πήρα αγκαλίτσα την χάιδεψε κ ύπνο πάλι...δεν θα ξαναδωσω βράδυ αν σηκωθεί γιατί αυτό είναι μαρτύριο ειδικά με μπουκάλι μου μοιάζει βουνό...γενικα οι παιδίατροι λένε μετά από 40 ημερών κ αν το παιδι έχει πάρει καλό βάρος να μην τα ξυπνάμε για γάλα,ξέρω κ από φίλες μου με άλλους παιδιάτρους... γάλα πήρα novalac 2 bio πολύ κοντά στο δικό μου κ σε γεύση κ σε μυρωδια κ η μικρή το πίνει εύκολα...να σας πω δοξαζω τον θεό κάθε μέρα που δέχτηκε να πίνει με το μπουκάλι κ μαζί μου γιατί στην αρχή μου έκανε νούμερα για καμία βδομάδα κ είχα αγχωθεί κ στεναχωρηθεί... Ναι χαρά ειναι ο δικός σου κ σε βάρος κ σε ύψος.. τελεια!!

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 ωραίο προγραμμα μακάρι να τα καταφέρουμε κι εμείς.

Για την ώρα εχω απελπιστει για μια ακόμα φορά επειδή μεσημεριανό δεν ανοίγει για κανένα λόγο το στόμα, ειχε και δυσκοιλιότητα σήμερα και δεν γίνεται να του βάζω συνέχεια μπανάνα θα στουμπωσει... Έχω τα νευρα μου με την αϋπνία και την αφαγια και νιώθω τύψεις. Ευτυχώς που ο άντρας μου έχει όρεξη γιατί εγώ δεν μιλιέμαι δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς αυτόν.

 

  • Μου αρέσει 2

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Σελίνα πω πω κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα κ εμένα έτσι έκανε σε όλο τον 7 κ 6 μην σου πω ...δεν έτρωγε δεν κοιμόταν καλά τα νεύρα μου είχαν χτυπήσει κόκκινο...τωρα ευτυχώς πάμε καλά... Στο μεσημεριανό μια έτσι μια αλλιώς είναι...εχω αρχίσει κ την βάζω στο καρεκλάκι δίπλα μας όταν τρώμε κ δίνω κ σε αυτήν από το φαγητό της όταν δεν έχει όρεξη κ έτσι κάπως τρώει...αλλιως φτιάχνω γάλα γιατί είχα απελπιστεί ... σημερα φακοριζο της εκανα  πρωτη φορα με καροτο κ ντομάτα μέσα έφαγε καλά, όχι όλο αλλά οκ...της βουτουσα κ ψωμάκι μέσα κ της έδινα...

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 βλέπω ξεκινήσατε φακορυζο ε;;και μεις τρώμε καιρό τώρα.δεν τρελαίνεται κιόλας...της το φτιάχνω σκέτο εγώ μόνο με φακή και ρύζι..μια φορά είχα ρίξει και γω ντομάτα και καρότο αλλά νομίζω ότι είναι καλύτερο σκέτο.της το αλεθεις;;

@Σελίναυπομονή!!μην νομίζεις και σε μένα μια τρώει μια όχι..μην απελπίζεται..είναι μικρούλια ακομη..εγώ πολλές φορές κάνω τον καραγκιόζη για να φάει και έχουνε και ένα βιβλίο με ζωάκια και ήχους και της το διαβάζω παράλληλα και αφερειτε και τρώει..!!Δοκίμασε διάφορους τρόπους μπας και την ξεγελάσεις λιγο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ούτε εμένα έτρωγε και τώρα βρήκα ενα τρόπο και τρώει μια χαρά.. του δίνω κάτι να κρατάει αλλά όχι παιχνίδι.. πχ του δίνω τα γυαλιά μου ή ένα κουτάλι κάτι δλδ που δεν παίζει όλη μέρα οπότε ασχολείται με αυτό και τρώει!

Ρώτησα κι εγώ τον παιδίατρο για το βράδυ επειδή ξυπνάει συχνά και μου είπε άμα ξυπνάει επειδή πεινάει δεν μπορώ να μην τον ταισω και να συνεχίσουμε έτσι μέχρι έτος και βλέπουμε.. 

  • Μου αρέσει 4

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 όχι δεν τα πέρασα καθόλου στο μπλέντερ την ντομάτα είχα περάσει μόνο πριν την βάλω στο φαγητό...κ τα καρότα λίγο έλιωσα με πιρούνι...και εγώ κάνω τον καραγκιόζη διαβάζω βιβλία κ αν δεν πιάνει τίποτα της βάζω τραγούδια στο κινητό τι να κάνω υπέκυψα σε αυτό που σιχαίνομαι αλλά τουλάχιστον τρώει... 

@georgia1988 και πως μπορεί να είμαστε σίγουροι ότι τα μωράκια μας ξυπνάνε επειδή πεινάνε..? Μπορεί να διψάνε μπορεί να θέλουν το άγγιγμα κ την ζεστασιά της μανούλας...εννοειται πως αν βλέπεις κ δεν κοιμάται δίνεις γάλα...απλα νομίζω ότι κάπου αυτό μετά τους γίνεται κ συνήθεια το να ξυπνάνε... ας πούμε εμένα μου είχε πει το καλοκαιρι επειδή θηλάζω κ νερό δεν έδινα να την ξυπνάω το βράδυ να την ταιζω να μην αφυδατωθει ε και την ξυπνούσα πάντα 4 τη νύχτα...ε μετά από 2 3 μέρες ξυπνούσε μόνη της πάντα στις 4 ...ενω πριν όχι...δεν ξέρω τι να πω... 

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 και συ τα πατάς με πιρούνι ε;;μόνο εγώ φαίνεται τα κάνω αλοιφή και όχι μόνο αυτό κοιτάζω μην έχει ξεφύγει και κάνα κομματάκι.κοντευω να κάψω το μπλέντερ:P

@georgia1988 είναι μαρτύριο αυτό το βραδινό...και όχι τίποτα άλλο με τόσο που τρώει τα ξημερώματα είναι κατουρημενη μέχρι το λαιμό!!!Χωρίς υπερβολές τώρα..δεν ξέρω πόσο θ αντέξω όλη αυτή την αϋπνία πάντως...εντάξει το χω συνηθίσει κιόλας είναι η αλήθεια μετά από τόσο καιρό...αλλά δεν παύει να μην νιώθω καλά...και γω που νόμιζα πριν μήνες ότι με το ξεκίνημα των στερεών θα μειώνονταν και οι θηλασμοι...κούνια που με κουναγε

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 δεν τα πατάω όλα με το πιρούνι κάποια τα αλεθω όπως την φρουτοκρεμα γιατί κ η δικιά μου άμα βρει κομμάτι κάποιες φορές μουγκριζει...αναλογα τα κέφια της...το μήλο το φοβάμαι εννοείται το αλεθω..  

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 εγώ τα αλεθω φουλ γιατί φοβάμαι.. αν και λένε ότι μέχρι 10 μηνών πρέπει να τρώνε κομμάτια αλλά εγώ φοβάμαι οπότε τα κάνω πουρέ! 

@Basiliki92 ναι δεν ξέρω πως ξέρουμε ότι πεινάει.. απλά λογικά ο δικός μου όταν ξυπνάει στη μισή ώρα σίγουρα δεν είναι επειδή πεινάει! Τώρα μου κάνει κάτι άλλο κουλό.. κοιμάται στις 9 όπως κοιμότανε και ξυπνάει μετά από 45 λεπτά και μετά κοιμάται στις 12 εκτός αν κάτσω δίπλα του.. ίσως επειδή ανέβασε πυρετό από το εμβόλιο και τρόμαξε γιατί μου το έκανε δύο μέρες σερί.. το μόνο καλό είναι ότι κοιμήθηκε 12 με 5 συνεχόμενα οπότε κάπως ξεκουράστηκα!

 

Κορίτσια άσχετο επειδή ψάχνω για την βάφτιση επειδή θα γίνει Αθήνα και είναι δύσκολο να το οργανώσω από εδώ.. τι ώρα κάνατε τις βαφτίσεις όσες έχετε κάνει ήδη δλδ?

  • Μπερδεμένη/-ος 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Basiliki92 καλά το φρούτο εννοειται άλεσμα,απλά έλεγα τα άλλα που τα βράζεις κιόλας.εγω δεν το χω επιχειρήσει ακόμα να λιώσω με πιρούνι..

@georgia1988 απ' της μηνιγγίτιδας ανέβασε πυρετό;;Τώρα μέσα στο χειμώνα θα κάνεις βάφτιση ;;;:huh:εμείς η Μάιο η Σεπτέμβριο πρώτα ο Θεός..

Link to comment
Share on other sites

@valentina23  κι εγώ λιώμα τα κάνω όλα, φρούτα και φαγητό. 

Όχι μόνο αυτό, ο μικρούλης τα θέλει ζουμερά, οπότε κρατάω λίγο από το ζουμακι και προσθέτω σε κάθε γεύμα. 

Προχθές ανακαλυψα την Αμερική. Έψησα για πρώτη φορά γλυκοπατάτα με τη φλούδα, αφού βέβαια την είχα σαπουνισει και έγινε τέλεια, την ξεφλουδισα πανεύκολα, αλλά φαντάζομαι ότι αυτό ξέρετε όλες!!! 

@georgia1988 αν πρόκειται για Κυριακή μεσημέρι 12 είναι μια καλή ώρα νομίζω. Με το καλό! 

  • Μου αρέσει 3

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 εννοείται δεν πεινάνε σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα...εμενα είχε έναν καιρό που μου το έκανε συνέχεια αυτό την νύχτα κάθε 30 45 λεπτά ξυπνούσε μέχρι που την έπαιρνε ο ύπνος κατά τις 11.30 12.00 μια κ καλή είχα απελπιστεί ούτε να φάω δεν μπορούσα αυτό μπορεί να γινόταν κ επί 2 μήνες ώσπου κάποια στιγμή στον 4ο μήνα περίπου το έκοψε τώρα σπάνια να το κανει μα ξυπνήσει μια φορά...χθες κοιμήθηκε 9.30 ξύπνησε 5 την τάισα κ κοιμήθηκε μέχρι 8.20 ....την έχει βολέψει πολύ κ ο υπνοσακος πιστεύω που κρατάει σταθερή θερμοκρασία... @valentina23 σήμερα της έδωσα μοσχάρι κολοκύθα γλυκοπατατα αλεσμενα τελείως δεν το έφαγε κατέληξε να τρώει ψωμί σκέτο μόνη της αύριο θα δοκιμάσω το ίδιο λίγο πατημένο με πιρούνι κ μόνο το κρέας αλεσμενο να δω μήπως δεν το έφαγε για αυτο τον λόγο...εγω βάφτιση πρώτα ο Θεός Ιούνη να δούμε πως θα είναι κ η κατάσταση... αλλά πρώτα πρέπει να δω αν θα μου το βαφτίσουν χωρίς θρησκευτικό γάμο... @Haroulita K τέλεια ιδέα θα το δοκιμάσω!

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 μπορεί να είναι απ' τα παιδιά που δεν τους αρέσει το τελείως λιώμα,θέλουν κομματάκια.το ψωμάκι πως το τρώει;;ψιχουλιασμεμο η το κρατάει μόνη της και τρώει;; θρησκευτικό γάμο πρέπει να έχουν κάνει οι νονοί αλλιώς δεν μπορούν να βαφτίσουν..έτσι ξέρω τώρα τι να πω..είναι και ανάλογα τον πάπα κι εδώ

@Haroulita K και γω νόμιζα ότι ήμουν η μόνη..:Pεγώ πάλι την γλυκοπατάτα τώρα την ανακάλυψα με τις κρέμες της μπεμπας πριν ούτε καν,όπως και την γλυκοκολοκυθα...μόνο για λιροπιτες...χαχα

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 οι νονοί έχουν κάνει οι γονείς δεεεεννν ....:rolleyes: της κόβω μια φέτα κορα όμως είναι γωνια δηλαδή κ τις την δίνω να την κρατάει κ μάσα μάσα λιώνει κιόλας από τα σάλια κ την τρώει... τον τραχανά προχθές τις έβαλα λίγο ψίχα  μέσα κ το έφαγε έτσι κάνει μασητικες κινήσεις αλλά είναι φορές που της αφήνω κομματάκια στο φαγητό κ μουγκριζει δεν το θέλει...

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...