Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Αφού είναι από γάλα δεν πρέπει να περιμένουμε να μπει το γιαουρτακι πρώτα? Αν όχι να τον δοκιμάσω κι εγώ, έχω ξινό Μυτιλήνης αλλά θα πάρω γλυκο. Επειδή εμένα δεν μου αρέσει καθόλου, ο γλυκός δεν σημαίνει ότι έχει ζάχαρη σωστά? Χαζή ερώτηση αλλά δεν ξέρω από τραχανά!


aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Σελίνα είπε:

Αφού είναι από γάλα δεν πρέπει να περιμένουμε να μπει το γιαουρτακι πρώτα? Αν όχι να τον δοκιμάσω κι εγώ, έχω ξινό Μυτιλήνης αλλά θα πάρω γλυκο. Επειδή εμένα δεν μου αρέσει καθόλου, ο γλυκός δεν σημαίνει ότι έχει ζάχαρη σωστά? Χαζή ερώτηση αλλά δεν ξέρω από τραχανά!

Όχι δεν έχει ζάχαρη...κοίτα και γω επειδή θηλαζω δεν ήθελα ξένο γάλα αλλά σκέψου..στα ζυμαρικά που αγοράζουμε,δεν έχουν γάλα και αυγά;;πως φτιάχνονται;;τουλάχιστον τον τραχανά ξέρω τι βάζει μέσα η θεία μου... παρεπιπτόντως δίνει κάποια γιαουρτακι;;εμένα δεν μου χει πει τίποτα η παιδίατρος...στον γιο μου θυμάμαι δίναμε αυτά τα advance .πάντως όσον αφορά το γάλα όταν με το καλό του δώσω ξένο σκέφτομαι για κατσικίσιο κάτι έχει πάρει το μάτι μου της frezyderm

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 εγώ δίνω γιαουρτάκι 2 φορές την βδομάδα περίπου κρι κρι το πρώτο μου γιαουρτάκι χωρίς ζάχαρη πεντανοστιμο είναι βγάζει και η advance απ ότι έχω δει κλασικό γιαουρτάκι...επισης εγώ πήρα ενα κουτί γάλα να έχω της novalac βιολογικό είναι αγελαδινό γιατί μου είπε η παιδίατρος ακόμα να δώσω αγελαδινό κλτρα κ βιολογικό έχει η frezylac κ η novalac ...στο frezy αυτό που διάβασα κ δεν μου άρεσε είναι ότι έχει φοινικέλαιο τώρα τι να πω δεν ξέρω...αλλα αν σκοπεύεις να κρατήσεις μέχρι χρόνο θηλασμό έχει στα σούπερ μάρκετ και φρεσκο γάλα παιδικό βιολογικό είτε κατσικίσιο είτε αγελαδινό εγώ αν συμφωνεί κ η παιδίατρος το σκέφτομαι μετα το χρόνο για κατσικίσιο φρέσκο βιολογικό...της novalac έφτιαξα κ μυρίζει ακριβώς όπως το μητρικό...σημερα η μικρή έφαγε μανταρίνι ολόκληρο κομμάτια έβγαλα λίγο την φλούδα κ το καταβροχθίσε της άρεσε πολύ.. Κ γενικά την βλέπω πως ότι κ να τρωμε μας κοιτάει κ αν της βάλω λίγο στο στόμα θα το φάει...

 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 θα τη ρωτήσω όταν θα πάω για γιαουρτακι..δεν μου χει αναφέρει καθόλου πάντως...για το θηλασμό ίσως και χρόνο τι να πω...δεν λέω τίποτα..όπως πάει..πόσο ζηλεύω που δίνετε κομμάτια στα μωρά...εμένα θα με πιάσει κρίση πανικού...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , valentina23 είπε:

@Basiliki92 θα τη ρωτήσω όταν θα πάω για γιαουρτακι..δεν μου χει αναφέρει καθόλου πάντως...για το θηλασμό ίσως και χρόνο τι να πω...δεν λέω τίποτα..όπως πάει..πόσο ζηλεύω που δίνετε κομμάτια στα μωρά...εμένα θα με πιάσει κρίση πανικού...

Μη δίνεις κομματάκια. Αλλά άρχισε να δίνεις πατημένα. Τουλάχιστον μπανάνα λαχανικά πατημένα κ κρέας κ υπόλοιπα φρούτα άλεσμα. 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ κορίτσια δεν έχω δώσει τπτ ακόμα.. μόνο τα κλασσικά.. με πάει λαου λαού ο παιδίατρος μου φαίνεται.. ελπίζω τώρα που θα πάω σε 10 μέρες να μου πει κ για άλλες εισαγωγές.. αυγό τουλάχιστον ή ψάρι έστω. Ποσά μλ πρέπει πάνω κάτω να τρώνε? Γτ εμένα με το ζόρι τρώει 10 κουταλάκια στο μεσημεριανό.. σήμερα μου τα έβγαλε κιόλας.. ίσως επειδή είπε νερό μετά? Επίσης κορίτσια μου ρευεται πολύ ακόμα.. 

Κάτι άσχετο το μεσημέρι πως τα κοομιζετε τα μωρά? Γτ αν έχει φάει και έχει πιει νερό μετά δεν είναι πολύ να του δώσω και στήθος? Από την άλλη δεν ξέρει πως να κοιμηθεί αλλιως το γλυκουλι μου.

@valentina23 κ εμένα έτσι όπως πάει σίγουρα θα φτάσουμε χρόνο με το θηλασμό.. δεν το βλέπω να το κόβει νωρίτερα..

@Basiliki92 αχ τι ωραία που είπε μαμά! Εμένα για μπαμπά το πάει το μα δεν το λέει καθόλου.

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988ούτε εμένα πολυτρωει..και η παιδίατρος μου χε πει δεν πειράζει είναι παιδί του θηλασμού γι'αυτό...από ml ποτέ δεν έχω μετρήσει..με το μάτι..πάντως όλο το φαγητό σπανιότατα να το φάει...γι'αυτό καθιερωσα το μεσημεριανό να της το δίνω και απογευματινό..όσο για τη διατροφή αν ρωτήσεις δέκα κοπέλες στο μήνα που είναι το μωρό σου θ ακούσεις πολύ διαφορετικά φαγητά..είναι θέμα παιδιάτρου ξεκαθαρα..επίσης και μένα μόνο με στήθος κοιμάται...όπωτε και να χει φάει πάλι στήθος θα μπει για να κοιμηθεί...μην δίνεις νερό αμέσως..μετά από μισή ώρα..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 ξεκινά ενώ έχει φάει φρουτοκρεμα κράτα λίγο μπανάνα κ δώσε της με το χερι του πάτησε την λίγο στα δάχτυλα σου και δώσε της...θα την δεις αν κάνει μασητικές κινήσεις...εμενα έχει λίγο καιρό που κάνει μασητικες κινήσεις...κ πάλι  στο φαγητό δεν δίνω κομμάτια γιατί δεν θα το φάει εύκολα κ θέλω να μου το τρώει ..με την μπανάνα δεν θα σ πνιγεί.. να σας ρωτήσω για να τα βάλετε για ύπνο μετά την φρουτοκρεμα δίνετε στήθος? Γιατί αν δίνεται στήθος είναι κ κάπως λογικό να μην τρώνε είναι χορτατη...για να φάνε πρέπει να έχουν πεινάσει πολύ εγώ αυτό καταλαβαίνω από την δικιά μου...την αφήνω 3 ώρες 3.30 νυστικια ανάμεσα κρέμα κ μεσημεριανό πλέον...κ έτσι βλέπω μου τρώει πιο καλα...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 εύχομαι να βρω την ψυχική δύναμη να το κάνω :Pπάντως όταν τρώμε αυτή καταπίνει και μασαει...!!δεν το συζητώ να την πάρω αγκαλιά στο τραπέζι..θα βουτήξει ψωμιά,χέρια μέσα στο πιάτο ,τραπεζομάντηλα ..χαμος:Pείναι πολύ λαίμαργη γενικώς...ναι μετά τη φρουτοκρεμα στήθος για να κοιμηθεί...δεν κοιμάται αλλιώς κλαίει...ναι το ξέρω πρέπει να πεινάσουν για να φάνε αλλα δεν βγαίνουν οι ωρες;)το πρωί όταν ξυπνάει θέλει γάλα...άντε κατά τις εννιά,δέκα να φάει φρουτοκρεμα ,μετά θέλει να κοιμηθεί στήθος πάλι..μετά μεσημεριανό..μετά πάλι στήθος για να κοιμηθει:unsure:το απογευματινό μου χει κάτσει καλά πάντως...τουλάχιστον καλύτερα απ' τ αλλά γεύματα..γιατί μετά κοιμάται στις οχτώ που θέλει και στήθος....όπωτε στις έξι που το δίνω είναι οκ νομιζω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 δίνεις και μετά από τη φρούτο κρέμα νερό? Εγώ δίνω μόνο μετά το μεσημεριανό γτ συνεχίζει και θηλάζει φουλ.. 

@Basiliki92 ναι αν πεινάει πολύ τρώει περισσότερο αλλά δεν κοιμάται χωρίς στήθος.. εσύ πως την κοιμίζεις?

 

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 @georgia1988 και εγώ είχα το ίδιο θέμα χωρίς στήθος δεν κοιμόταν οπότε μια μέρα δοκίμασα να την πάρω αγκαλίτσα την χαιδεψα λίγο της τραγούδησα εννοείται κόψαμε κ 2 3 βόλτες στο σπίτι αγκαλιά ε και κοιμήθηκε ούτε εγώ δεν το πίστευα οπότε και το έχω καθιερώσει  εκείνη την ώρα...εγω μετά το μεσημεριανό φαγητό όταν είναι να κοιμηθεί θηλάζω για να αποσυμφόριζεται και το στήθος...και ας έχει φάει όλο το φαγητό...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Basiliki92 said:

@valentina23 @georgia1988 και εγώ είχα το ίδιο θέμα χωρίς στήθος δεν κοιμόταν οπότε μια μέρα δοκίμασα να την πάρω αγκαλίτσα την χαιδεψα λίγο της τραγούδησα εννοείται κόψαμε κ 2 3 βόλτες στο σπίτι αγκαλιά ε και κοιμήθηκε ούτε εγώ δεν το πίστευα οπότε και το έχω καθιερώσει  εκείνη την ώρα...εγω μετά το μεσημεριανό φαγητό όταν είναι να κοιμηθεί θηλάζω για να αποσυμφόριζεται και το στήθος...και ας έχει φάει όλο το φαγητό...

@georgia1988 και εγω ειχα το ιδιο θεμα που κοιμοταν μονο με στηθος, και εκανα το ιδιο που περιγραφει η Βασιλικη, προσθετοντας και ηχους, και συγκεκριμενα εναν ηχο απ το spotify "SHΗΗ SHΗΗ SHΗΗ" που και τωρα δεν κοιμαται ευκολα χωρις αυτον..

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988ναι και μετά απ' τη φρουτοκρεμα νερό...αν και το ξεχνάω καμία φορα:unsure:και γω που είχα δώσει κατευθείαν νερό μετά το γεύμα μου χε βγάλει..και ρευεται κιόλας ..έχω προσέξει όταν την ταιζω ζοριζεται σε κάποια φάση θέλει να ρευτει....επίσης όλο πνίγεται με αυτό το νερό...εσάς έχει μάθει πίνει σωστά το νερό;;;η μόνο σε μένα το κάνει;;και κάτι άλλο πως σας φαίνεται η αλλαγή Πάνας,ντυσίματος τώρα που μεγαλώνει;;;γιατί εμένα σαν άθλημα μου κάνει .την κυνηγάω κυριολεκτικά για να της βάλω πάνα και να την ντύσω...προσπαθώ να κάνω γρήγορα γιατί μου φεύγει ξεβρακωτη:Pκαι γω έχω την ollie ...απ' τις πρώτες αγορές που είχα κάνει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...