Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Δυνατότητα σύλληψης 10η/11η μερα;;;


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια. Αναρωτιέμαι κατα ποσο ειναι εφικτό να μείνεις εγκυος εαν εχεις ελεύθερη επαφη στο τελος της10ης μερας (ξημερώματα της 11ης ) σε  κυκλο 28 περίπου ημερων ( πιο συχνα 28 μερες καμια φορα με διάρκεια 27 μερες ή 29 και σπανια 30). Εχει συμβει σε καποια κοπέλα να ερθει τοσο νωρίς σε επαφη με τετοιας διαρκειας κυκλο και να μεινει εγκυος;

Εχω ήδη δυο παιδια και δεν ξερω εαν ειμαι έτοιμη για 3ο σε αυτη την συγκεκριμένη φαση. Απο την μια η ιδεα μου αρεσει απο την αλλη μου ηρθε εντελώς ξαφνικά αυτή η σκεψη. Παντα προσεχαμε και μονο στην περίπτωση που θελαμε παιδι (οπου και εμενα εγκυος τον 1ο μηνα προσπάθειας) δεν προσεχαμε. Ετσι τωρα που ετυχε αυτο δεν ξέρω τι να περιμένω. Αγχωνομαι λες και το κανω πρωτη φορα. Ισως επειδη ειναι η πρωτη φορα που δεν το περιμενα και αναρωτιέμαι τι πιθανότητες υπάρχουν. 


6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Knock Knock είπε:

Καλημερα κορίτσια. Αναρωτιέμαι κατα ποσο ειναι εφικτό να μείνεις εγκυος εαν εχεις ελεύθερη επαφη στο τελος της10ης μερας (ξημερώματα της 11ης ) σε  κυκλο 28 περίπου ημερων ( πιο συχνα 28 μερες καμια φορα με διάρκεια 27 μερες ή 29 και σπανια 30). Εχει συμβει σε καποια κοπέλα να ερθει τοσο νωρίς σε επαφη με τετοιας διαρκειας κυκλο και να μεινει εγκυος;

Εχω ήδη δυο παιδια και δεν ξερω εαν ειμαι έτοιμη για 3ο σε αυτη την συγκεκριμένη φαση. Απο την μια η ιδεα μου αρεσει απο την αλλη μου ηρθε εντελώς ξαφνικά αυτή η σκεψη. Παντα προσεχαμε και μονο στην περίπτωση που θελαμε παιδι (οπου και εμενα εγκυος τον 1ο μηνα προσπάθειας) δεν προσεχαμε. Ετσι τωρα που ετυχε αυτο δεν ξέρω τι να περιμένω. Αγχωνομαι λες και το κανω πρωτη φορα. Ισως επειδη ειναι η πρωτη φορα που δεν το περιμενα και αναρωτιέμαι τι πιθανότητες υπάρχουν. 

Παρα πολυ πιθανο, εγω τοτε εκανα ωορηξια οταν πηγαινα φυσικα και με παρακολουθουσε με υπερηχο..βεβαια στα 41 μου και μου ειχε πει οτι γινεται η ωορηξια τοτε γιατί και αλλαξε απο πιο παλια που εκανα 13 κ μετά λογω ηλικιας ισως; Δε θυμαμαι ακριβως.οποτε να ερχομαι σε επαφη απο την 10η κιολας..εγώ θα σου ευχηθώ οτι επιθυμεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Knock Knock είπε:

Καλημερα κορίτσια. Αναρωτιέμαι κατα ποσο ειναι εφικτό να μείνεις εγκυος εαν εχεις ελεύθερη επαφη στο τελος της10ης μερας (ξημερώματα της 11ης ) σε  κυκλο 28 περίπου ημερων ( πιο συχνα 28 μερες καμια φορα με διάρκεια 27 μερες ή 29 και σπανια 30). Εχει συμβει σε καποια κοπέλα να ερθει τοσο νωρίς σε επαφη με τετοιας διαρκειας κυκλο και να μεινει εγκυος;

Εχω ήδη δυο παιδια και δεν ξερω εαν ειμαι έτοιμη για 3ο σε αυτη την συγκεκριμένη φαση. Απο την μια η ιδεα μου αρεσει απο την αλλη μου ηρθε εντελώς ξαφνικά αυτή η σκεψη. Παντα προσεχαμε και μονο στην περίπτωση που θελαμε παιδι (οπου και εμενα εγκυος τον 1ο μηνα προσπάθειας) δεν προσεχαμε. Ετσι τωρα που ετυχε αυτο δεν ξέρω τι να περιμένω. Αγχωνομαι λες και το κανω πρωτη φορα. Ισως επειδη ειναι η πρωτη φορα που δεν το περιμενα και αναρωτιέμαι τι πιθανότητες υπάρχουν. 

Κ εγώ με κύκλο 28 ημερών έπιασα τον μπέμπη μου περίπου 10η με 11η ημέρα οπότε..ναι ,όλα είναι πιθανά!!

Μη ξεχνάς πως ακόμη κ στην ίδια γυναίκα αλλάζει η μερα ωορρηξίας από κύκλο σε κύκλο..

Ευχομαι ο,τι καλύτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια. Θα περιμένω... Στην περίπτωση πάντως που ειναι θετικά τα αποτελέσματα θα ξαφνιαστώ γιατι ειναι κατι που δεν περίμενα με τιποτα  :) εχουμε μερες μπροστα μας μεχρι να ξεκαθαρίσει το τοπιο. 


6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν την πρώτη γεννα είχα κύκλο 30-35ημ.μολις 5μ μετά την γεννα αδιαθετησα με σταθερότατο κύκλο, λιγότερων ημερών κ διάρκειας κ ποσότητας. Ο κύκλος ήταν περίπου 27-29ημ.εμεινα εγκυος στο δεύτερο, έναν χρόνο μετά, στους 3μ προσπαθειών με μια μόνο επαφη 10η μερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρα συμβαίνει! :) και εγω απο οτι φαίνεται ειχα μαυρα μεσάνυχτα...

Μετα απο δυο γέννες τωρα εμαθα οτι το σπερμα μπορεί να επιβιώσει εως και 5 μέρες. Ισως επειδη δεν δυσκολεύτηκα να μεινω εγκυος πριν μου διέφυγε αυτο. 

Αρα απο εκει που δεν εκανα την παραμικρή σκέψη για 3ο, υπάρχουν σοβαρες πιθανότητες αυτη την μια και μοναδικη φορα που δεν προσεξαμε. 

Παντος η αγωνία για το αποτέλεσμα ειναι η ιδια ακομα και εαν εχεις ηδη παιδια. 

 

  • Μου αρέσει 2

6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω κοπέλα με 28αρη κυκλο που όσες φορές παρακολούθησε την ωορρηξία της με υπέρηχο(παλιότερα που ήταν στις προσπάθειες για μωρό),δηλ γύρω στους 5-6 μήνες,έκανε πάντα ωορρηξία την 7η μέρα!!!άρα είναι πολύ πιθανό να μείνεις έγκυος με επαφή τη 10η μέρα.το σπερμα μην ξεχνάς πως ζει μέρες στο γυναικείο σώμα...

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Ξέρω κοπέλα με 28αρη κυκλο που όσες φορές παρακολούθησε την ωορρηξία της με υπέρηχο(παλιότερα που ήταν στις προσπάθειες για μωρό),δηλ γύρω στους 5-6 μήνες,έκανε πάντα ωορρηξία την 7η μέρα!!!άρα είναι πολύ πιθανό να μείνεις έγκυος με επαφή τη 10η μέρα.το σπερμα μην ξεχνάς πως ζει μέρες στο γυναικείο σώμα...

Σε ευχαριστω για την απάντηση. Τελικά δεν ειναι και τοσο απίθανο απο αυτα που εμαθα τωρα.

Αν και δεν μου περνουσε απο το μυαλο μια 3η εγκυμοσυνη τωρα εχω αγωνια για το αποτέλεσμα. Τρίτη περιμένω περίοδο και ειμαι περιεργη εαν θα έρθει τελικά. 


6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Knock Knock είπε:

Σε ευχαριστω για την απάντηση. Τελικά δεν ειναι και τοσο απίθανο απο αυτα που εμαθα τωρα.

Αν και δεν μου περνουσε απο το μυαλο μια 3η εγκυμοσυνη τωρα εχω αγωνια για το αποτέλεσμα. Τρίτη περιμένω περίοδο και ειμαι περιεργη εαν θα έρθει τελικά. 

Εύχομαι το αποτέλεσμα να σας δώσει πολλή χαρά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...