Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια,εμείς που από τις πέντε βλαστοκυστες,βάλαμε τις 4 και έδωσαν οι 3 θετική χοριακη,όμως μόνο το ένα προχώρησε και γεννήθηκε,θεωρείται ας πούμε πρόβλημα στην ποιότητα των εμβρύων η πιθανόν να εχω κάποιο θέμα στη μήτρα?Το πρώτο δεν εμφυτεύτηκε καν,το δεύτερο παλινδρομησε γύρω στην 8η εβδομάδα και τώρα αυτό εμφυτεύτηκε,αλλά δεν προχώρησε

      Τίποτα δεν έχεις τυχαία γεγονότα. Έτσι Κ αλλιώς μην ξεχνάς ότι Κ φυσιολογικά να έμενες έγκυος ατυχίες με παλλινδρομες θα είχες επίσης στην εξωσωματική γίνετε γονιμοποίηση τεχνητά οπότε είναι αδύνατο να είναι όλα τα έμβρυα .

      Υγιη

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Έγω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έβαζα την prevenstria frezyderm. Μου την είχε προτείνει ο γιατρός! Αυτή θα βάλω κ τώρα. Δεν έκανα ούτε μια ραγαδα. Βέβαια τον μεγαλύτερο ρόλο τον παίζει το δέρμα μας αλλά ας κάνουμε κι εμείς ο,τι μπορούμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ναι κοριτσι μου θα σου πω αργότερα γιατί εκανα κ 3ο εμετο κ ξαπλωνω τωρα. Ειμαι πολυ χαλια! Σήμερα βρήκε που ξεκινάω κ το σιδηρο που ειναι βαρυ! Οχι κ πολυ καλη μερα η σημερινή! :( της frezyderm είναι παντως.

Ναι Βασια μου ολα πηγαν πολυ καλα δόξα Το Θεο! Πιο πάνω αμα πας γραφω κ λεπτομέρειες! Μάλλον κοριτσάκι εχω αλλα θα το σιγουρέψουμε στον επομενο υπερηχο σε 3 εβδομαδες. 

Αχ τέλεια πολύ χάρηκα :wub: Μπράβο!! Να ξεκουραστείς και υπομονή αυτές τις 3 εβδομάδες..!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ ΒΑσω ! και εμενα  επεστρεψαν οι αναγουλες ... τρωω κατι και το αναγουλιαζω ... οσο για τις κρεμες συμφωνω ειναι καισ το σωμα .. αλαλ ας βοηθησουμε κοριτσια οπως μπορουμε .. εγω που ακομα δεν αντεχω τη μυρωδια απο καμια κρεμα πειραζει να ξεκινησω να βαζω λιγο αργοτερα? Σιδηρο εγω ευτυχως δε θ απαρω ακομα γιατι ειχα πολυ καλη φεριτινη και σιδηρο και μου ειπε δεν υπαρχει λογος ακομα να παρεις εφοσον ειναι καλα ειδικα τα αποθεματα! χαπι σου εδωσε ; η αυτο που το πινεις/??Σημερα μαλλον θα παω για το εμβολιο ειπα στην φαρμακοποιο να μου το κρατησει .Νιωθω τετοια υπνηλια μαλλον2 μαθηματα θα τα μεταφερω για αυριο....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasia3315 είπε:

Αχ τέλεια πολύ χάρηκα :wub: Μπράβο!! Να ξεκουραστείς και υπομονή αυτές τις 3 εβδομάδες..!

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου ❤

Just now, Betty90 είπε:

Έγω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έβαζα την prevenstria frezyderm. Μου την είχε προτείνει ο γιατρός! Αυτή θα βάλω κ τώρα. Δεν έκανα ούτε μια ραγαδα. Βέβαια τον μεγαλύτερο ρόλο τον παίζει το δέρμα μας αλλά ας κάνουμε κι εμείς ο,τι μπορούμε!

Αυτή μου προτεινε κ μενα. @Marilo αυτη που λεει η Μπετυ ειναι η κρεμα.

Just now, Woman88 είπε:

Αχ ΒΑσω ! και εμενα  επεστρεψαν οι αναγουλες ... τρωω κατι και το αναγουλιαζω ... οσο για τις κρεμες συμφωνω ειναι καισ το σωμα .. αλαλ ας βοηθησουμε κοριτσια οπως μπορουμε .. εγω που ακομα δεν αντεχω τη μυρωδια απο καμια κρεμα πειραζει να ξεκινησω να βαζω λιγο αργοτερα? Σιδηρο εγω ευτυχως δε θ απαρω ακομα γιατι ειχα πολυ καλη φεριτινη και σιδηρο και μου ειπε δεν υπαρχει λογος ακομα να παρεις εφοσον ειναι καλα ειδικα τα αποθεματα! χαπι σου εδωσε ; η αυτο που το πινεις/??Σημερα μαλλον θα παω για το εμβολιο ειπα στην φαρμακοποιο να μου το κρατησει .Νιωθω τετοια υπνηλια μαλλον2 μαθηματα θα τα μεταφερω για αυριο....

Κοριτσι μου εγω οσο παω κ ειμαι χειρότερα! Εκανα 4 εμετους μέχρι στιγμης. Δεν ξερω τι το επιασε σημερα το στομαχι μ. Δεν θα ξεκινήσω το σιδηρο σήμερα. Φοβαμαι ετσι οπως ειμαι. Θα δω πως θα πανε οι επόμενες μέρες κ θα το ξεκινήσω μόλις αισθανθώ καλυτερα. Ναι χαπι μου εδωσε και το ασβεστιο ειναι σαν καραμελα μου ειπε που το μασας. Δεν τα εχω δοκιμάσει ακόμα. Κ ουτε το βλεπω... 

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

Αχ ΒΑσω ! και εμενα  επεστρεψαν οι αναγουλες ... τρωω κατι και το αναγουλιαζω ... οσο για τις κρεμες συμφωνω ειναι καισ το σωμα .. αλαλ ας βοηθησουμε κοριτσια οπως μπορουμε .. εγω που ακομα δεν αντεχω τη μυρωδια απο καμια κρεμα πειραζει να ξεκινησω να βαζω λιγο αργοτερα? Σιδηρο εγω ευτυχως δε θ απαρω ακομα γιατι ειχα πολυ καλη φεριτινη και σιδηρο και μου ειπε δεν υπαρχει λογος ακομα να παρεις εφοσον ειναι καλα ειδικα τα αποθεματα! χαπι σου εδωσε ; η αυτο που το πινεις/??Σημερα μαλλον θα παω για το εμβολιο ειπα στην φαρμακοποιο να μου το κρατησει .Νιωθω τετοια υπνηλια μαλλον2 μαθηματα θα τα μεταφερω για αυριο....

Εγώ ξεκίνησα πριν λίγες μέρες και βάζω λίγο λαδάκι καρύδας στη κοιλιά. Μυρίζει τέλεια και απορροφάται αρκετά καλά, καμία σχέση με το ελαιόλαδο δηλ δε νιώθεις λαδίλα...είναι και τελείως φυσικό προϊόν και θεωρείται πολύ καλό, το έχουν πλέον και στα σούπερ! Εγώ είχα φάει κόλλημα με όλα αυτά παλιότερα, είχα πάρει διάφορα λαδάκια και βούτυρα (αμυγδάλου, καριτέ, κακάο, αβοκάντο) κι έφτιαχνα το ντεμακιγιάζ μου και κρεμούλα! Τώρα το αμυγδαλέλαιο μου μύριζε άσχημα όμως στην εγκυμοσύνη ενώ το καρύδας δε με ενόχλησε καθόλου, αντίθετα!

Επίσης για σίδηρο δε θυμάμαι ποια άλλη κοπέλα το είχα αναφέρει και ρώτησα το γιατρό μου, για το gynotardyferon... έχω αλλάξει 3 σίδηρους από τις προηγούμενες εγκυμοσύνες, 2 μάρκες σε αναβράζον κ τον έβγαζα με τη μία, αμπούλες σα σιρόπι, κάπως καλύτερα αλλά αηδίαζα και που και που αναγούλιαζα. Του είπα να πάρω μήπως χάπι κ μ έδωσε κ μένα τα gynotardyferon, δε ξέρω αν θα αλλάξει κάτι όταν θα έχω πάρει πολλές μέρες αλλά ως τώρα 2 μερούλες ησύχασα, ούτε αηδία ούτε τίποτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, olpapa είπε:

Εγώ ξεκίνησα πριν λίγες μέρες και βάζω λίγο λαδάκι καρύδας στη κοιλιά. Μυρίζει τέλεια και απορροφάται αρκετά καλά, καμία σχέση με το ελαιόλαδο δηλ δε νιώθεις λαδίλα...είναι και τελείως φυσικό προϊόν και θεωρείται πολύ καλό, το έχουν πλέον και στα σούπερ! Εγώ είχα φάει κόλλημα με όλα αυτά παλιότερα, είχα πάρει διάφορα λαδάκια και βούτυρα (αμυγδάλου, καριτέ, κακάο, αβοκάντο) κι έφτιαχνα το ντεμακιγιάζ μου και κρεμούλα! Τώρα το αμυγδαλέλαιο μου μύριζε άσχημα όμως στην εγκυμοσύνη ενώ το καρύδας δε με ενόχλησε καθόλου, αντίθετα!

Επίσης για σίδηρο δε θυμάμαι ποια άλλη κοπέλα το είχα αναφέρει και ρώτησα το γιατρό μου, για το gynotardyferon... έχω αλλάξει 3 σίδηρους από τις προηγούμενες εγκυμοσύνες, 2 μάρκες σε αναβράζον κ τον έβγαζα με τη μία, αμπούλες σα σιρόπι, κάπως καλύτερα αλλά αηδίαζα και που και που αναγούλιαζα. Του είπα να πάρω μήπως χάπι κ μ έδωσε κ μένα τα gynotardyferon, δε ξέρω αν θα αλλάξει κάτι όταν θα έχω πάρει πολλές μέρες αλλά ως τώρα 2 μερούλες ησύχασα, ούτε αηδία ούτε τίποτα!

Olpapa εγώ στο είπα για τον σίδηρο γιατί κι εγώ δεν την παλέυα στην πρώτη εγκυμοσύνη και Μ αυτό ήμουν καλύτερα

Αχ ρε Βάσω γιατί τόσο χάλια σήμερα? Άντε ρε κοριτσι μου να ηρεμήσεις σε σκέφτομαι

Κι εγώ έχω ακόμα αναγουλα αλλά εμετό ακόμα δεν έκανα σήμερα είμαι κάπως καλύτερα, σήμερα δεν νιώθω και τραβήγματα και τσιμπήματα από την εξέταση και πήγα το κορίτσι μου και στο σχολείο, βέβαια με έπιασε μια ζαλάδα πρώτη φορά και μέχρι να γυρίσω είδα κι έπαθα ήμουν έτοιμη να πέσω μάλλον έπεσε η πίεση μου μετά όμως ήμουν μια χαρά

Το εμβόλιο εγώ αποφάσισα να μην το κάνω ,μου είπε και η παιδίατρος και η φαρμακοποιός ότι επειδή περνάμε στο β τρίμηνο σιγά σιγά δεν κινδυνεύουμε αν κολλήσουμε

Επίσης σήμερα πληροφορηθηκαμε ότι δίπλα στο σχολείο το αλλο σχολείο είχαν κρούσμα, ο θεός βοηθός δηλ!

 

 

 

  • Μου αρέσει 2

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2020 at 10:08 ΜΜ, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια μου βαριόμουν κ διαβασα από την αρχη ολη τη συνομιλία μας απτη πρωτη μερα χαχαχα 

Και παρατήρησα ότι πολλες κοπέλες έχουν να γράψουν πολυ καιρό κ άλλες λιγότερο κ αναρωτιόμουν τι κάνουν.

Ειναι οι

@Korina122 @Elma86 @Katerinafotou @Katerinula @asterias82 @Thia1985 @Futuremom @Aressana @Annoula31 @aurorahope

@xristina86 @olpapa

Ελπίζω να είστε ολες καλα, το ιδιο κ τα μωρακια σας. Αν δεν κανω λαθος ειστε ολες στην δικιά μας ομαδουλα του Απριλιου κ αναρωτιόμουν που χαθήκατε. 

@melina26 και @mairy2021 αυριο έχετε αυχενικη; 

Ευχαριστώ που μας σκέφτηκες!

Καλά είμαι, αισθάνομαι αδυναμία και ναυτία και δεν πολυγράφω, αλλά διαβάζω ό,τι μπορώ. Έκανα αυχενική, βγηκε καλή και τωρα περιμένω τα αποτελέσματα της αιματολογικής για να ησυχάσω 100%, τρόπος του λέγειν γιατί δεν ησυχάζουμε ποτέ..

Εύχομαι και τα άλλα κορίτσια να είναι, να είστε όλες πολύ καλά!

Τα φιλιά μου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 said:

Olpapa εγώ στο είπα για τον σίδηρο γιατί κι εγώ δεν την παλέυα στην πρώτη εγκυμοσύνη και Μ αυτό ήμουν καλύτερα

Αχ ρε Βάσω γιατί τόσο χάλια σήμερα? Άντε ρε κοριτσι μου να ηρεμήσεις σε σκέφτομαι

Κι εγώ έχω ακόμα αναγουλα αλλά εμετό ακόμα δεν έκανα σήμερα είμαι κάπως καλύτερα, σήμερα δεν νιώθω και τραβήγματα και τσιμπήματα από την εξέταση και πήγα το κορίτσι μου και στο σχολείο, βέβαια με έπιασε μια ζαλάδα πρώτη φορά και μέχρι να γυρίσω είδα κι έπαθα ήμουν έτοιμη να πέσω μάλλον έπεσε η πίεση μου μετά όμως ήμουν μια χαρά

Το εμβόλιο εγώ αποφάσισα να μην το κάνω ,μου είπε και η παιδίατρος και η φαρμακοποιός ότι επειδή περνάμε στο β τρίμηνο σιγά σιγά δεν κινδυνεύουμε αν κολλήσουμε

Επίσης σήμερα πληροφορηθηκαμε ότι δίπλα στο σχολείο το αλλο σχολείο είχαν κρούσμα, ο θεός βοηθός δηλ!

 

 

 

Ναι ευτυχώς πολύ καλύτερο σε χάπι! Και μαγνήσιο πάλι χάπι μου έδωσε ευτυχώς, κ αυτό αναβράζον δε το μπορούσα...

Μα τι είναι κ αυτό με τα σχολεία τώρα δύσκολο θέμα δυστυχώς...ελπίζω στο σχολείο της μικρής σου να μην έχετε θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Ναι ευτυχώς πολύ καλύτερο σε χάπι! Και μαγνήσιο πάλι χάπι μου έδωσε ευτυχώς, κ αυτό αναβράζον δε το μπορούσα...

Μα τι είναι κ αυτό με τα σχολεία τώρα δύσκολο θέμα δυστυχώς...ελπίζω στο σχολείο της μικρής σου να μην έχετε θέμα!

Ναι φυσικά είναι θέμα και τα παιδιά παίζουν όλα μαζί, αλλά να σου πω την αλήθεια όπου και να πας μπορεί να κολλήσεις , εγώ δεν αγχώνομαι πια , νομίζω η όλη κατάσταση είναι πιο δύσκολη αυτή που ζούμε παρά ο ίδιος ο ιός, και δεν αντέχω άλλο να μας τρομοκρατούν, τέλος πάντων θα ξεμπερδεψουμε κάποια στιγμή και με αυτόν τον ιό αλλά μέχρι τότε προσέχουμε όσο μπορούμε, τίποτα αλλο

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Olpapa εγώ στο είπα για τον σίδηρο γιατί κι εγώ δεν την παλέυα στην πρώτη εγκυμοσύνη και Μ αυτό ήμουν καλύτερα

Αχ ρε Βάσω γιατί τόσο χάλια σήμερα? Άντε ρε κοριτσι μου να ηρεμήσεις σε σκέφτομαι

Κι εγώ έχω ακόμα αναγουλα αλλά εμετό ακόμα δεν έκανα σήμερα είμαι κάπως καλύτερα, σήμερα δεν νιώθω και τραβήγματα και τσιμπήματα από την εξέταση και πήγα το κορίτσι μου και στο σχολείο, βέβαια με έπιασε μια ζαλάδα πρώτη φορά και μέχρι να γυρίσω είδα κι έπαθα ήμουν έτοιμη να πέσω μάλλον έπεσε η πίεση μου μετά όμως ήμουν μια χαρά

Το εμβόλιο εγώ αποφάσισα να μην το κάνω ,μου είπε και η παιδίατρος και η φαρμακοποιός ότι επειδή περνάμε στο β τρίμηνο σιγά σιγά δεν κινδυνεύουμε αν κολλήσουμε

Επίσης σήμερα πληροφορηθηκαμε ότι δίπλα στο σχολείο το αλλο σχολείο είχαν κρούσμα, ο θεός βοηθός δηλ!

 

 

 

Δεν ξέρω κοριτσι μου, πραγματικά. Ειμαι μια μερα ετσι μια μερα αλλιως. Ξυπνάω κ δεν ξερω πως θα εξελιχθεί η μερα. Παντως εμεινα στον 4ο εμετο μέχρι στιγμης δεν ξανα εκανα κ μαλιστα καταφερα κ έβαλα κ τα χαλια στο σπιτι. Ξεκουραστηκα πολυ το μεσημερι οποτε μετα βρήκα ορεξη. Βεβαια τωρα νιωθω παλι κομμάτια κ εχω υπνηλια. Νιωθω σαν αρρωστη. Οι εμετοι γενικα με ρίχνουν πολυ! Και σωματικα και συναισθηματικά. Δεν ξερω ποσο θα κρατήσει αυτη η κατάσταση αλλά ευχομαι να μην τραβήξει πολύ, να μπορώ επιτελους να χαρώ το μωράκι μου χωρίς να νιωθω οτι ειμαι αρρωστη κ δεν μππρω να κανω τίποτα.

Ναι μάλλον σου επεσε η πίεση. Θέλει προσοχή αυτό πολυ! 

 

Just now, aurorahope είπε:

Ευχαριστώ που μας σκέφτηκες!

Καλά είμαι, αισθάνομαι αδυναμία και ναυτία και δεν πολυγράφω, αλλά διαβάζω ό,τι μπορώ. Έκανα αυχενική, βγηκε καλή και τωρα περιμένω τα αποτελέσματα της αιματολογικής για να ησυχάσω 100%, τρόπος του λέγειν γιατί δεν ησυχάζουμε ποτέ..

Εύχομαι και τα άλλα κορίτσια να είναι, να είστε όλες πολύ καλά!

Τα φιλιά μου!

Μπραβο κοριτσι μου για την αυχενικη! Συγχαρητήρια! Να μας λες τα νεα σου! Σε καταλαβαινω παντως γιατί κ εγω με τους εμετους δεν εχω ξεμπερδέψει ακομα κ ειμαι πολυ χαλια καθε μερα. Αλλα θέλουμε να μαθαίνουμε νέα σας. Ελπιζω να περάσουν σύντομα σε όλες μας τα δύσκολα συμπτώματα και να τα λεμε με λιγο πιο ευχάριστη διάθεση! Χωρίς εμετους Παναγια μου! 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ Βάσω σου εύχομαι να ξεμπερδεψεις σύντομα! Καλά τι σε έπιασε με τα χαλια; Είσαι χαλιά με τους εμετούς δεν κάνει να σηκώνεις και βάρος, σε βοήθησε κάνεις η μόνη σου; Ελπίζω να είχες βοήθεια

Πάντως έχεις δίκιο , εννοείται πως είναι πολύ κουραστικό, εξαντλητικο  κάθε μέρα να μην νιώθεις καλά 

Σε ρίχνει όπως και να χει

Όσο και να ξέρεις είναι για καλό σκοπό σε καταβάλλει , υπομονη

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Εγώ ξεκίνησα πριν λίγες μέρες και βάζω λίγο λαδάκι καρύδας στη κοιλιά. Μυρίζει τέλεια και απορροφάται αρκετά καλά, καμία σχέση με το ελαιόλαδο δηλ δε νιώθεις λαδίλα...είναι και τελείως φυσικό προϊόν και θεωρείται πολύ καλό, το έχουν πλέον και στα σούπερ! Εγώ είχα φάει κόλλημα με όλα αυτά παλιότερα, είχα πάρει διάφορα λαδάκια και βούτυρα (αμυγδάλου, καριτέ, κακάο, αβοκάντο) κι έφτιαχνα το ντεμακιγιάζ μου και κρεμούλα! Τώρα το αμυγδαλέλαιο μου μύριζε άσχημα όμως στην εγκυμοσύνη ενώ το καρύδας δε με ενόχλησε καθόλου, αντίθετα!

Επίσης για σίδηρο δε θυμάμαι ποια άλλη κοπέλα το είχα αναφέρει και ρώτησα το γιατρό μου, για το gynotardyferon... έχω αλλάξει 3 σίδηρους από τις προηγούμενες εγκυμοσύνες, 2 μάρκες σε αναβράζον κ τον έβγαζα με τη μία, αμπούλες σα σιρόπι, κάπως καλύτερα αλλά αηδίαζα και που και που αναγούλιαζα. Του είπα να πάρω μήπως χάπι κ μ έδωσε κ μένα τα gynotardyferon, δε ξέρω αν θα αλλάξει κάτι όταν θα έχω πάρει πολλές μέρες αλλά ως τώρα 2 μερούλες ησύχασα, ούτε αηδία ούτε τίποτα!

Εγώ τα είχα προτείνει κ πιστεύω δε θα νιώσεις τίποτε!! Είναι μικρό χαπακι χωστο στόμα καπακια νερό κ ούτε γάτα ούτε ζημιά;)

Τώρα διάβασα ότι το είχες πει κ εσύ @Mantarini2018 δε κρύβεται η εμπειρία χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Αχ Βάσω σου εύχομαι να ξεμπερδεψεις σύντομα! Καλά τι σε έπιασε με τα χαλια; Είσαι χαλιά με τους εμετούς δεν κάνει να σηκώνεις και βάρος, σε βοήθησε κάνεις η μόνη σου; Ελπίζω να είχες βοήθεια

Πάντως έχεις δίκιο , εννοείται πως είναι πολύ κουραστικό, εξαντλητικο  κάθε μέρα να μην νιώθεις καλά 

Σε ρίχνει όπως και να χει

Όσο και να ξέρεις είναι για καλό σκοπό σε καταβάλλει , υπομονη

Άσε οταν με πιανει δεν βγαίνει απτο μυαλό μ. Ήθελα να τα βάλω οπωσδηποτε. Ειναι λεπτά χαλια ελαφριά. Δεν χρειάστηκε βοηθεια γιατι δεν ειχαν βαρος. Βοηθήσαν στη μετακίνηση επίπλων μονο εννοειται. Αχ προσπαθω να σκεφτομαι αυτό. Οτι ειναι για το μωρακι μου κ πρεπει να κανω υπομονη. ❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου με πηραν τηλ απο εκει που έκανα την αυχενικη και το ποσοστο μου πηγε με την papp a 1/272....κ συστήσει αμνιο... 

Το συζητήσαμε με τον άντρα μου και είπαμε ή nipt test ή τίποτε γιατί ουτως ή άλλως δεν είμαστε διατεθειμένοι για διακοπή... 


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mairy2021 είπε:

Κορίτσια μου με πηραν τηλ απο εκει που έκανα την αυχενικη και το ποσοστο μου πηγε με την papp a 1/272....κ συστήσει αμνιο... 

Το συζητήσαμε με τον άντρα μου και είπαμε ή nipt test ή τίποτε γιατί ουτως ή άλλως δεν είμαστε διατεθειμένοι για διακοπή... 

Μαίρη εφόσον δεν είστε διατεθειμένοι για διακοπή προχωρήστε χωρίς σκέψεις, αν θέλετε να ξέρετε και να το ξανασκεφτειτε κάντε νιπτ, στις εβδομάδες που είσαι μπορείς να κάνεις και λήψη τροφοβλαστη όπως εγώ και η woman88 , επίσης αν θες να σε καθυσηχασω λίγο εγω ξεκίνησα να κάνω κατευθείαν ληψη χωρίς να ζω κάνει αυχενική, η τακτική στο κέντρο ήταν να κάνουν πρώτα αυχενική και μετά να προχωρήσουν στην ληψη, μου έδωσαν λοιπόν ποσοστό 1 στα 30 για σύνδρομο ντάουν ,για αυτό πέθανα από το άγχος μου μέχρι να μάθω, όπως βλέπεις όλα ήταν καλά! Συζητήστε το και δείτε τι θέλετε! Πόσο χρονών είσαι ; Γιατί τα ποσοστά πέφτουν δραματικά λόγω ηλικίας και τζάμπα αγχος


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...