Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Τώρα με πιάνουν αλλά άγχη. Λέτε να είναι εξωμήτρια και γι αυτό να έχω καφέ; Παραλογίζομαι ε; 

      Παραλογιζεσε ναι!! Δεν δίνουν τόσο μεγάλες χοριακες με την πρώτη τα εξωμήτρια . Ξεκινάνε από χαμηλά .

      Τα καφέ είναι συνηθισμένα στην αρχή Κ πολύ πιθανό να είναι Κ δύο μωρά γι'αυτό. Να ξεκουράζεσε θέλει πολύ ξεκούραση ώστε να προσαρμοστεί η μήτρα στην νέα συνθήκη . 

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου . Ειστε ολες καλα ? ΜΕ συχγωρειτε αλλα εχω προβλημα με τη συνδεση στο φορουμ .. απο κινητο δε μπορω να μπω και ολη μερα ημουν εκτος και δεν ειχα προσβαση στο λαπτοπ αν μπορει καποια να με βοηθησει θα το εκτιμουσα ! Τωρα θα σας διαβασω ολες τι γραφετε !!!! Λοιπον πρωτα να σας πω οτι  πηγα για υπερηχο ολα ειναι καλα .. η μπεμπα εκανε σαν τρελη!!! μας χαιρετουσε κουνωντας την παλαμη της απιστευτο πραγμα αυτο !!! Εννοω κουνουσε την παλαμη της σα να χαιρετουσε χαχαχα!!! Εκανε κολοτουμπες ηταν κουλουριασμενη καποιες στιγμες , ηταν υπερδραστηρια και για αυτο ο γιατρος δεν μπορεσε να μετρησει το μηκος της αλλα μετρησαμε το βαρος της!χαχαχα!    126 γραμμαρια παρακαλω!!!!! 

Λοιπον μου ειπε να ξεκινησω σιδηρο 2 την ημερα viofer κοριτσια πινεται αυτο ???? μου ειπε μεσα σε χυμο να το πινω ! Επισης οχι γαλακτομικα και τυρια και τετοια ! Μου εκοψε το φιλισιν γιατι μου εδωσε πολυβιταμινες και εφοσον εχουν μεσα φυλλικο ειναι υπερβολη να παιρνω και αυτο ακι τις πολυβιταμινες , μου ειπε μαγνησιο οχι εφοσον οι πονοι δεν ειναι πολυ εντονοι και οτι ειναι φυσιολογικοι να μην ειναι συνεχομενοι ομως ... αν πονας πχ και εντονα για λιγο αλλα να φευγει ειναι οκ .... δεν υπαρχει λογος λεει να φορτωθεις με μαγνησιο ενω αντεχονται και εκτος αυτου εχουν μεσα οι πολυβιταμινες που θα ξεκινησω ... επισης συνεχιζω κανονικα το ασβεστιο με τη βιταμινη d... o σιδηρος μου ειπε να απεχει 2 ωρες απο το φαγητο πριν και μετα !! πως θα τον πιω δεν ξερω ...πινεται αυτο η ειναι σκετη αηδια ????

Επισης τον ρωτησα για το ρινικο παλι μου ειπε : εκανες την πιο αξιοπιστη εξεταση για τα συνδρομα .. ειναι καλη και πρεπει να το βγαλεις απο το μυαλο σου .. απο μονο του απο τηνα ρχη δεν ελεγε κατι ... παντα συνυπαρχουν αρκετοι παραγοντες ... του λεω αρα δε θα εχει ρινικο οστο ? μου λεει δε σου ειπε κανενας κατι τετοιο ....

κοριτσια αν βλεπατε την παλαμη της που εκανε την κινηση χαιρετουρας ηταν για να λιωσεις ! ειχε γυρισμενο το προσωπακι της απο την αλλη μερια δε μας εκανε τη χαρη η κυρια ντρεποταν σημερα αλλα εκανε κολοτουμπες ειδαμε και τον ποπο της χχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!! μου ειπε ειναι πολυ δραστηριο μωρακι !!!! επισης μου ειπε ακομα σχηματιζεται δηλαδη μου λεει ματια κτλ ειναι ακομα σαν μικρα εξωγηινακια χαχαχχαχα! Οσες εχετε κανει ηδη ενα παιδι θα τα ξεερετε πολυ καλα αυτα ! Αυτα τα νεακια μου !!!! Οσο για τα κιλα μου ειπε παει και αναλογα το υψος πχ μια γυναικα μου λεει ψηλη την παιρνει να βαλει και 18 κιλα ! και η κοιλια λεει σε μια πιο μικροκαμωμενη γυναικα θα φανει αρκετα πιο γρηγορα απο οτι σε μια πιο ψηλη και να μηνα σχολουμαι αυτο γιατι η κοιλιτσα κανει ενα μπαμ τελος 4ου !!!! Οι εμπειρες μανουλες της παρεας μας τα ξερετε !

εσεις τι κανετε , πως ειστε ???

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Woman88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου . Ειστε ολες καλα ? ΜΕ συχγωρειτε αλλα εχω προβλημα με τη συνδεση στο φορουμ .. απο κινητο δε μπορω να μπω και ολη μερα ημουν εκτος και δεν ειχα προσβαση στο λαπτοπ αν μπορει καποια να με βοηθησει θα το εκτιμουσα ! Τωρα θα σας διαβασω ολες τι γραφετε !!!! Λοιπον πρωτα να σας πω οτι  πηγα για υπερηχο ολα ειναι καλα .. η μπεμπα εκανε σαν τρελη!!! μας χαιρετουσε κουνωντας την παλαμη της απιστευτο πραγμα αυτο !!! Εννοω κουνουσε την παλαμη της σα να χαιρετουσε χαχαχα!!! Εκανε κολοτουμπες ηταν κουλουριασμενη καποιες στιγμες , ηταν υπερδραστηρια και για αυτο ο γιατρος δεν μπορεσε να μετρησει το μηκος της αλλα μετρησαμε το βαρος της!χαχαχα!    126 γραμμαρια παρακαλω!!!!! 

Λοιπον μου ειπε να ξεκινησω σιδηρο 2 την ημερα viofer κοριτσια πινεται αυτο ???? μου ειπε μεσα σε χυμο να το πινω ! Επισης οχι γαλακτομικα και τυρια και τετοια ! Μου εκοψε το φιλισιν γιατι μου εδωσε πολυβιταμινες και εφοσον εχουν μεσα φυλλικο ειναι υπερβολη να παιρνω και αυτο ακι τις πολυβιταμινες , μου ειπε μαγνησιο οχι εφοσον οι πονοι δεν ειναι πολυ εντονοι και οτι ειναι φυσιολογικοι να μην ειναι συνεχομενοι ομως ... αν πονας πχ και εντονα για λιγο αλλα να φευγει ειναι οκ .... δεν υπαρχει λογος λεει να φορτωθεις με μαγνησιο ενω αντεχονται και εκτος αυτου εχουν μεσα οι πολυβιταμινες που θα ξεκινησω ... επισης συνεχιζω κανονικα το ασβεστιο με τη βιταμινη d... o σιδηρος μου ειπε να απεχει 2 ωρες απο το φαγητο πριν και μετα !! πως θα τον πιω δεν ξερω ...πινεται αυτο η ειναι σκετη αηδια ????

Επισης τον ρωτησα για το ρινικο παλι μου ειπε : εκανες την πιο αξιοπιστη εξεταση για τα συνδρομα .. ειναι καλη και πρεπει να το βγαλεις απο το μυαλο σου .. απο μονο του απο τηνα ρχη δεν ελεγε κατι ... παντα συνυπαρχουν αρκετοι παραγοντες ... του λεω αρα δε θα εχει ρινικο οστο ? μου λεει δε σου ειπε κανενας κατι τετοιο ....

κοριτσια αν βλεπατε την παλαμη της που εκανε την κινηση χαιρετουρας ηταν για να λιωσεις ! ειχε γυρισμενο το προσωπακι της απο την αλλη μερια δε μας εκανε τη χαρη η κυρια ντρεποταν σημερα αλλα εκανε κολοτουμπες ειδαμε και τον ποπο της χχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!! μου ειπε ειναι πολυ δραστηριο μωρακι !!!! επισης μου ειπε ακομα σχηματιζεται δηλαδη μου λεει ματια κτλ ειναι ακομα σαν μικρα εξωγηινακια χαχαχχαχα! Οσες εχετε κανει ηδη ενα παιδι θα τα ξεερετε πολυ καλα αυτα ! Αυτα τα νεακια μου !!!! Οσο για τα κιλα μου ειπε παει και αναλογα το υψος πχ μια γυναικα μου λεει ψηλη την παιρνει να βαλει και 18 κιλα ! και η κοιλια λεει σε μια πιο μικροκαμωμενη γυναικα θα φανει αρκετα πιο γρηγορα απο οτι σε μια πιο ψηλη και να μηνα σχολουμαι αυτο γιατι η κοιλιτσα κανει ενα μπαμ τελος 4ου !!!! Οι εμπειρες μανουλες της παρεας μας τα ξερετε !

εσεις τι κανετε , πως ειστε ???

Κοριτσι μου γλυκο χαίρομαι πάρα πολύ που ολα πηγαν καλα! Είδες το ζουζούνι σου μωρε; τσαχπινα θα σας βγει αυτή χαχα με το καλο φιλη μου, γερή να ειναι!!! Καλά σου είπε για το ρινικό χιχι

Οσο για το σίδηρο εγω το άλλαξα κ παιρνω πλεον legofer. Ειναι σαν το σιρόπι που πίναμε μικρά. Δεν τρελαίνομαι δλδ αλλα δεν μου αφήνει πικρα τουλάχιστον κ δεν μου προκαλεί αναγουλα. Παντως εμενα μου ειπε να το παιρνω μετα απο φαγητο, οχι με άδειο στομάχι γιατι ειναι βαρύ το σιδηρο. Τωρα μπορει να διαφέρει σίδηρος με σίδηρος. Οποτε κανουμε οτι μας είπαν οι δικοί μας γιατροι η καθεμια. Για τα γαλακτοκομικα φανταζομαι εννοεις να μην τρως κοντά με το σιδηρο, όχι γενικά να τα σταματήσεις, ετσι; γιατι πρέπει να τρώμε καθε μερα γαλακτοκομικα. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσι μου γλυκο χαίρομαι πάρα πολύ που ολα πηγαν καλα! Είδες το ζουζούνι σου μωρε; τσαχπινα θα σας βγει αυτή χαχα με το καλο φιλη μου, γερή να ειναι!!! Καλά σου είπε για το ρινικό χιχι

Οσο για το σίδηρο εγω το άλλαξα κ παιρνω πλεον legofer. Ειναι σαν το σιρόπι που πίναμε μικρά. Δεν τρελαίνομαι δλδ αλλα δεν μου αφήνει πικρα τουλάχιστον κ δεν μου προκαλεί αναγουλα. Παντως εμενα μου ειπε να το παιρνω μετα απο φαγητο, οχι με άδειο στομάχι γιατι ειναι βαρύ το σιδηρο. Τωρα μπορει να διαφέρει σίδηρος με σίδηρος. Οποτε κανουμε οτι μας είπαν οι δικοί μας γιατροι η καθεμια. Για τα γαλακτοκομικα φανταζομαι εννοεις να μην τρως κοντά με το σιδηρο, όχι γενικά να τα σταματήσεις, ετσι; γιατι πρέπει να τρώμε καθε μερα γαλακτοκομικα. 

Ναι εννοω να μην ειναι κοντα με το σιδηρο !!! Καλα γαλα ουτως η αλλως δεν επινα ... τυρι τρωω αλλα θα φροντισω να απεχει !!! Ναι τσακπινουλα αχαχαχαχαχα!!!!Ειναι θαυμα να βλεπεις ενα μωρακι να μεγαλωνει μεσα σου !!!! ειδα διαφορα σε σχεση με την αυχενικη δηλαδη φαινοταν οτι εχει μεγαλωσει ! Μου εδειξε και τα μπουτακια της χαχαχαχαχα!!!εσυ ποιο σιδηρο επαιρνες στην αρχη ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Ναι εννοω να μην ειναι κοντα με το σιδηρο !!! Καλα γαλα ουτως η αλλως δεν επινα ... τυρι τρωω αλλα θα φροντισω να απεχει !!! Ναι τσακπινουλα αχαχαχαχαχα!!!!Ειναι θαυμα να βλεπεις ενα μωρακι να μεγαλωνει μεσα σου !!!! ειδα διαφορα σε σχεση με την αυχενικη δηλαδη φαινοταν οτι εχει μεγαλωσει ! Μου εδειξε και τα μπουτακια της χαχαχαχαχα!!!εσυ ποιο σιδηρο επαιρνες στην αρχη ?

Το γλυκουλι ❤ ναι κ εγω ειχα δει μπουτακια! Ανυπομονω να ρθει η στιγμή που θα τα ζουλαω χιχι ❤ αχ δεν θυμαμαι πως λέγεται αγαπη. Αν θυμηθώ θα το δω το πρωί κ θα σ πω γιατι τωρα ξάπλωσα στο κρεβατι. Παντως ηταν κατι χαπάκια που ηταν μισά καφε μισά ροζ. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Θα το βρεις θα το βρεις, μην αγχωνεσαι! Η κάθε αλλαγή κ η κάθε κατάσταση θέλει χρόνο. Αχ ευτυχως εχω από την μανουλα μου κέικ που μου είχε αφήσει όταν είχε έρθει για να με βοηθήσει. Έχουν μπει κατάψυξη κ οποτε θελω βγαζω. Αλλα μέχρι τώρα δεν ειχα ορεξη για κέικ. Τωρα που μου ήρθε ομως θα βγαλω να ξεπαγωσω χιχι :D

Καλημέρα κορίτσια εμένα γιορταζε η μανούλα μου χθες οπότε ευχαριστώ για τις ευχές!! 

Σηκώθηκα που λέτε να κάνω πιπι μου ε αυτό ήταν ξαγρυπνησα αλλά να σηκωθω τώρα να κάνω τι τόσο πρωί.. Εύχομαι να με ξαναπάρει.. Υποτίθεται έπρεπε να κοιμομαστε τώρα που μπορούμε.. 

@Vaso11.4.11 να σε ρωτήσω τα κεικ που σου έφτιαξε η μανουλα σου τα κατεψυξες ψημένα ή ωμή τη ζύμη στη φόρμα κ τα ξεπαγωνεις κ τα ψήνεις μετά? 

@Woman88  τι ωραία νέα! Ηρέμησε κ απόλαυσε το η μπουμπου σου πάντως αυτό κάνει! Με το καλό όλα τα μωράκια γερά και δυνατά :wub:

@pap88 πες μας συνταγή για αυτό το banana bread που μας προτείνεις εσυ:wink: το έχεις δοκιμάσει? 


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!@woman88 τι υπέροχα νέα είναι αυτά!!! Το μωράκι σου μεγαλώνει!!! Κι όταν θα μας κλωτσανε θα είναι υπέροχο!!! Πώς ειστε;;; έχει πολύ ωραία μέρα.. το απόγευμα λένε ότι χαλάει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Woman88 τέλεια νέα! Οπότε χαλάρωσε τώρα να το απολαύσεις!

@Marilo να χαίρεσαι τη μανούλα σου!

Για το σίδηρο λένε η καλύτερη απορρόφηση γίνεται αν το πάρεις πριν το φαγητό πίνοντας και ένα χυμό μαζί που έχει βιταμίνη c όμως επειδή είναι βαρύ όπως είπε και η Βάσω και λόγω εγκυμοσύνης η κάθε μία μπορεί να αντιδρά διαφορετικά, πχ εγώ το έπινα μέσα σε χυμό και το έβγαζα επιτόπου οπότε τι απορρόφηση να κάνει χαχαχα και με το σιρόπι τα ίδια πολλές φορές έκανα εμετό μετά, οπότε κι εμένα κατέληξε ο γιατρός ε παίρνε το με φαγητό μαζί. Πάντως ως τώρα έχω αλλάξει 4 σιδήρους και με το χάπι που έλεγαν κι οι κοπέλες μανταρίνι και ρενέζ τα gynotardyferon ησύχασα...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ απο μενα κοριτσια. Εγω παραδόξως κοιμήθηκα καλα κ παρακοιμηθηκα μάλιστα γιατι μολις ξυπνησα χαχα. Πρεπει να ανασκουμπωθω τωρα να καθαρίσω το σπιτι, να φτιάξω κ κορμό κ να μπω για μπάνιο μετα γιατι το απογευματάκι θα ρθει ο κουμπάρος με την κοπελα του να κανουμε εκπληξη στον αντρα μου που έχει γενέθλια αύριο. Οποτε ξεκινάω σιγα σιγα.

@Marilo να χαίρεσαι τη μανουλα σου! Τα έψησε πρωτα η μαμα μου κ μετα τα βαλαμε κατάψυξη. 

@Betty90 καλα κοριτσι μου! Χαρουμενη που σημερα θα έχουμε παρεα. Εσυ; 

@olpapa αυτο ακριβως. Επειδή έχω αναγούλες μου ειπε μαζι με φαγητο οχι με.αδειο στομαχι. Εγω για την ωρα ειμαι καλα με το σιρόπι legofer κ ας μην τρελαίνομαι για τη γευση. Δεν μου προκαλεί αναγουλες.

Κοριτσια πειτε μ λιγο κ οι υπολοιπες για αυτο που ειχα ρωτήσει. Στο πλυντήριο ρούχων βάζετε κανονικα μαλακτικό; και χρησιμοποιείτε αμπούλες για τα αλατα; επισης κρεμα προσώπου κ για τα ποδια χρησιμοποιείτε οτι χρησιμοποιούσατε κ πριν ή κάποια ειδική για την εγκυμοσύνη; 

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Καλημέρα κ απο μενα κοριτσια. Εγω παραδόξως κοιμήθηκα καλα κ παρακοιμηθηκα μάλιστα γιατι μολις ξυπνησα χαχα. Πρεπει να ανασκουμπωθω τωρα να καθαρίσω το σπιτι, να φτιάξω κ κορμό κ να μπω για μπάνιο μετα γιατι το απογευματάκι θα ρθει ο κουμπάρος με την κοπελα του να κανουμε εκπληξη στον αντρα μου που έχει γενέθλια αύριο. Οποτε ξεκινάω σιγα σιγα.

@Marilo να χαίρεσαι τη μανουλα σου! Τα έψησε πρωτα η μαμα μου κ μετα τα βαλαμε κατάψυξη. 

@Betty90 καλα κοριτσι μου! Χαρουμενη που σημερα θα έχουμε παρεα. Εσυ; 

@olpapa αυτο ακριβως. Επειδή έχω αναγούλες μου ειπε μαζι με φαγητο οχι με.αδειο στομαχι. Εγω για την ωρα ειμαι καλα με το σιρόπι legofer κ ας μην τρελαίνομαι για τη γευση. Δεν μου προκαλεί αναγουλες.

Κοριτσια πειτε μ λιγο κ οι υπολοιπες για αυτο που ειχα ρωτήσει. Στο πλυντήριο ρούχων βάζετε κανονικα μαλακτικό; και χρησιμοποιείτε αμπούλες για τα αλατα; επισης κρεμα προσώπου κ για τα ποδια χρησιμοποιείτε οτι χρησιμοποιούσατε κ πριν ή κάποια ειδική για την εγκυμοσύνη; 

Να τον χαίρεσαι! Λατρεύω το κορμό εν τω μεταξύ!

Εγώ είχα φάει ένα κόλλημα όσο προσπαθούσαμε με σκοπό να βελτιώσω τη ποιότητα των ωαρίων μου λόγω του θέματος που είχα και να αποτοξινώσω τον οργανισμό κι είχα αλλάξει πριν την εγκυμοσύνη πάρα πολλά πράγματα σε καθαριστικά καλλυντικά κλπ. Για το πλυντήριο είχα βρει από τη βιομε φυσικά καθαριστικά και μαλακτικά κι έπαιρνα από εκεί. Η μυρωδιά δεν ήταν σούπερ, θυμίζουν το πράσινο σαπούνι αλλά οκ δε φαίνεται στα πλυμμένα ιδιαίτερα, απλά δε μοσχομυρίζουν όπως με κάποια κοινά απορρυπαντικά. Ακόμα τα παίρνω αλλά επειδή δε τρελαίνομαι τώρα με τη μυρωδιά θα βάλω και του σουπερ τα κλασικά που και που.

Για σαμπουάν και καλλυντικά είχα παραγγείλει ονλαιν από εταιρείες που χρησιμοποιούν μόνο φυσικά συστατικά, κάποια από το εξωτερικό με πολύ ψάξιμο. Επίσης είχα πάρει λαδάκια αμυγδαλέλαιο καστορέλαιο και βούτυρο καριτέ και καρύδας και είχα φτιάξει ντεμακιγιάζ και ενυδατική σώματος. Προσώπου έβαζα της weleda που είναι εταιρεία που προσέχει τα συστατικά.

Τώρα με το που έμεινα έγκυος και οι μυρωδιές με ενοχλούσαν πολύ, πχ αυτή τη μυρωδιά πράσινου σαπουνιού ή ακόμα και του αμυγδαλέλαιου με ενοχλούσαν, συν ότι πολλά από αυτά ήταν και ακριβά και δύσκολα να τα βρω, έριξα λίγο τα στάνταρ αλλά κράτησα κάποια βασικά:

- τα βαριά απορρυπαντικά σπρέι καθαριστικά, χλωρίνες κλπ να μη τα μυρίζω εγώ, οπότε στη γενική καθαριότητα έρχεται η μαμά μου και τα κάνει ή λέω στον άντρα μου. Για τα πιάτα πήρα πλανετ η προδερμ που είναι κάπως καλύτερα

- στη κοιλιά βάζω λαδι καρύδας που μυρίζει και τέλεια

- ενυδατική προσώπου που και που βάζω της weleda και που και που της bioten. Γενικά μπορείς να δεις μάρκες που είναι λίγο πιο φυσικές, σώματος πήρα του κορρέ αλλά δε βάζω συχνά μόνο στα χέρια.

- σαμπουάν κοιτάω αν μπορώ να αποφύγω parabens phthalates κλπ αλλά οκ χρησιμοποιώ και τα κοινά

- και αντί για αφρόλουτρα που είχα παλιά παίρνω τα απλά αγνά σαπουνάκια, έχει σε μαγαζάκια με βιολογικά ή σε ονλάιν φαρμακεία

Τώρα εννοείται ότι δε θα πάθει τίποτα το μωρό επειδή βάζουμε τη κοινή κρέμα αλλά στη λογική ότι μπορούμε να αποφύγουμε...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου !!! ΕΥχαριστω πολυ, ολα δειχνουν καλα με τη μπεμπεκα ! ΝΑ χαιρεστε οσους γιορταζαν ! Διαβαζα εν ταχει τις συνομιλιες σας γιατι χθες ειχε κολλησει και δεν μπορπυσα να μπω και επρεπε να σας προλαβω στη συνομιλια ηταν πολλα χαχα!

@Vaso11.4.11 εγω βαζω κανονικα απορρυπαντικα .. αλλα μαλακτικο βαζω λιγο γενικα οχι παρα πολυ ... Δεν βαζω καποιο ξεχωριστο ! Οσο για κρεμες προσωπου χρησιμοποιω της la roche μια πολυ καλη ειμαι ικανοποιημενη . Υπομονη καποιους μηνες . Κρεμα σωματος δεν αντεχω ακομα να βαλω .. ΘΑ το επιχειρησω ξανα ! Πηρα μια αοσμη της ισιας εταιρειας αλλα εμενα μου μυριζει δηλαδη δε μου αρεσει αυτη η μυρωδια η και καλα αοσμη . Για τις ραγαδες θα ξεκινησω της mustela . 

απορρυπτικα χλωρινες κτλ δεν τα χρησιμιποιω . Ειδικα χλωρινη . καμια φορα ερχεται η μητερα μου και με βοηθαει .

οσο για το σιδηρο θα το ξεκινησω ετσι 2 ωρες νητσικη πριν , 2 μετα αν και νομιζω δε θα μπορεσω να το πιω κοριτσια .... Αλλα εφοσον λετε υπαρχουν εναλλακτικες θα το δοκιμασω και βλεπουμε .... Σημερα το βραδυ θα τον ξεκινησω ... Δηλαδη ειναι σαν να τρως σιδερο ? σα να τρωσ συκωτι ; που το σιχαινομαι κιολας ιουυυυ .... σημερα το πρωι δεν τον πηρα τον σιδηρο γτ ειχα αρνηση .. νομιζω οτι θα τον βγαλω .... και δεν θελω να τον πιω καθολου ....

εσεις ποτε εχετε υπερηχο ? Παντως κοριτσια καποιες ληψεις του υπερηχου ειναι λιγο τρομακτικες χχαχαχαα!!!!! Τα γλυκουλια μωρε τωρα ολοκληρωνουν το σχηματισμο τους !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Woman88 said:

Γεια σας κοριτσια μου !!! ΕΥχαριστω πολυ, ολα δειχνουν καλα με τη μπεμπεκα ! ΝΑ χαιρεστε οσους γιορταζαν ! Διαβαζα εν ταχει τις συνομιλιες σας γιατι χθες ειχε κολλησει και δεν μπορπυσα να μπω και επρεπε να σας προλαβω στη συνομιλια ηταν πολλα χαχα!

@Vaso11.4.11 εγω βαζω κανονικα απορρυπαντικα .. αλλα μαλακτικο βαζω λιγο γενικα οχι παρα πολυ ... Δεν βαζω καποιο ξεχωριστο ! Οσο για κρεμες προσωπου χρησιμοποιω της la roche μια πολυ καλη ειμαι ικανοποιημενη . Υπομονη καποιους μηνες . Κρεμα σωματος δεν αντεχω ακομα να βαλω .. ΘΑ το επιχειρησω ξανα ! Πηρα μια αοσμη της ισιας εταιρειας αλλα εμενα μου μυριζει δηλαδη δε μου αρεσει αυτη η μυρωδια η και καλα αοσμη . Για τις ραγαδες θα ξεκινησω της mustela . 

απορρυπτικα χλωρινες κτλ δεν τα χρησιμιποιω . Ειδικα χλωρινη . καμια φορα ερχεται η μητερα μου και με βοηθαει .

οσο για το σιδηρο θα το ξεκινησω ετσι 2 ωρες νητσικη πριν , 2 μετα αν και νομιζω δε θα μπορεσω να το πιω κοριτσια .... Αλλα εφοσον λετε υπαρχουν εναλλακτικες θα το δοκιμασω και βλεπουμε .... Σημερα το βραδυ θα τον ξεκινησω ... Δηλαδη ειναι σαν να τρως σιδερο ? σα να τρωσ συκωτι ; που το σιχαινομαι κιολας ιουυυυ .... σημερα το πρωι δεν τον πηρα τον σιδηρο γτ ειχα αρνηση .. νομιζω οτι θα τον βγαλω .... και δεν θελω να τον πιω καθολου ....

εσεις ποτε εχετε υπερηχο ? Παντως κοριτσια καποιες ληψεις του υπερηχου ειναι λιγο τρομακτικες χχαχαχαα!!!!! Τα γλυκουλια μωρε τωρα ολοκληρωνουν το σχηματισμο τους !

Εντάξει μια κάπως μεταλλική γεύση έχει απλώς πέφτει βαρύ στο στομάχι σε κάποιες περιπτώσεις...δοκίμασε τον και βλέπεις...

της la roche-posay λες? για πες ποια κρέμα? είχα ένα δειγματάκι για κρέμα σώματος που είναι για πολύ ξηρά δέρματα και τη δοκίμαζα πριν μέρες, μου φάνηκε απίστευτη στα χέρια! Δεν είχα ξαναδοκιμάσει την εταιρεία, τώρα προχθές παρείγγειλα κ ένα σαμπουάν να δω αν θα βγει καλό...

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

 

Πως είσαι εσύ Μαιρουλα;

Πολυ καλα είμαι κι εγώ!!! Εγώ έχω υπέρηχο 5/11...πολυ είναι οι 3 εβδομάδες... Αντε άλλη μια.... 

Σήμερα πηγαμε έκαναν τα αγόρια μου το εμβόλιο της γριπης... Αν μου επιτρέψει ο γυναικολόγος την άλλη εβδομάδα θα το κάνω κ εγώ.. Που μάλλον ναι θα πει.. 

Κορίτσια δεν ξέρω αν σας είχα πει ότι ξυπνάω κάθε βράδυ ακριβώς στις 4...κοπηκε αυτό ευτυχώς μαχαίρι... Κοιμάμαι σερί κ ευχαριστιέμαι υπνο!! 

Τι άλλο;;;τι άλλο;;;τιποτε άλλο!!! 

Αααα εγώ στο πλυντηριο βάζω κανονικά από όλα...

Αυτά.... 

 


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11 εγώ επειδή δεν είχα θέματα με μυρωδιές κλπ, στο πλυντήριο χρησιμοποιώ κανονικά ότι χρησιμοποιούσα και πριν! Για την καθαριότητα στο σπίτι με χλωρινες κλπ τα κάνει εναλλάξ η μαμά μου με τον άντρα μου. Για το σώμα δε βάζω κάτι τώρα η αλήθεια και για το πρόσωπο κανονικά ότι χρησιμοποιούσα πριν. @Woman88 κι εγώ της la roche παίρνω συνήθως για μικτή επιδερμίδα και είμαι ευχαριστημένη. 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου !!! ΕΥχαριστω πολυ, ολα δειχνουν καλα με τη μπεμπεκα ! ΝΑ χαιρεστε οσους γιορταζαν ! Διαβαζα εν ταχει τις συνομιλιες σας γιατι χθες ειχε κολλησει και δεν μπορπυσα να μπω και επρεπε να σας προλαβω στη συνομιλια ηταν πολλα χαχα!

@Vaso11.4.11 εγω βαζω κανονικα απορρυπαντικα .. αλλα μαλακτικο βαζω λιγο γενικα οχι παρα πολυ ... Δεν βαζω καποιο ξεχωριστο ! Οσο για κρεμες προσωπου χρησιμοποιω της la roche μια πολυ καλη ειμαι ικανοποιημενη . Υπομονη καποιους μηνες . Κρεμα σωματος δεν αντεχω ακομα να βαλω .. ΘΑ το επιχειρησω ξανα ! Πηρα μια αοσμη της ισιας εταιρειας αλλα εμενα μου μυριζει δηλαδη δε μου αρεσει αυτη η μυρωδια η και καλα αοσμη . Για τις ραγαδες θα ξεκινησω της mustela . 

απορρυπτικα χλωρινες κτλ δεν τα χρησιμιποιω . Ειδικα χλωρινη . καμια φορα ερχεται η μητερα μου και με βοηθαει .

οσο για το σιδηρο θα το ξεκινησω ετσι 2 ωρες νητσικη πριν , 2 μετα αν και νομιζω δε θα μπορεσω να το πιω κοριτσια .... Αλλα εφοσον λετε υπαρχουν εναλλακτικες θα το δοκιμασω και βλεπουμε .... Σημερα το βραδυ θα τον ξεκινησω ... Δηλαδη ειναι σαν να τρως σιδερο ? σα να τρωσ συκωτι ; που το σιχαινομαι κιολας ιουυυυ .... σημερα το πρωι δεν τον πηρα τον σιδηρο γτ ειχα αρνηση .. νομιζω οτι θα τον βγαλω .... και δεν θελω να τον πιω καθολου ....

εσεις ποτε εχετε υπερηχο ? Παντως κοριτσια καποιες ληψεις του υπερηχου ειναι λιγο τρομακτικες χχαχαχαα!!!!! Τα γλυκουλια μωρε τωρα ολοκληρωνουν το σχηματισμο τους !

Ρε αγαπούλα γτ δε ζήτησες όπως σου είχαμε πει να σου γράψει τον gynotardyferon που είναι ένα τόσο δα ροζ χαπακι κ δε καταλαβαίνεις τίποτε? 

Εγώ στην αρχή είχα αυτόν που λες εσύ τώρα..2 φορές τον ήπια κ ζήτησα χαπακι που μου είχαν προτείνει τότε άλλες μανουλες κ ησύχασα..εμένα μου έβγαζε πολύ αιματιλα στη γεύση..:|

Όντως είναι μικρά εξωγηινακια στην αρχή αλλααααα γίνονται κύκνοι:x

Just now, olpapa είπε:

Εντάξει μια κάπως μεταλλική γεύση έχει απλώς πέφτει βαρύ στο στομάχι σε κάποιες περιπτώσεις...δοκίμασε τον και βλέπεις...

της la roche-posay λες? για πες ποια κρέμα? είχα ένα δειγματάκι για κρέμα σώματος που είναι για πολύ ξηρά δέρματα και τη δοκίμαζα πριν μέρες, μου φάνηκε απίστευτη στα χέρια! Δεν είχα ξαναδοκιμάσει την εταιρεία, τώρα προχθές παρείγγειλα κ ένα σαμπουάν να δω αν θα βγει καλό...

Επειδή είσαι δική μου κ τα ψάχνεις δες κ την εταιρεία stark and watson έχει καθαριστικά 100% φυσικά κ εμπορεύονται κ τα καλύτερα μωρομαντηλα έπειτα για το μωρό αν θες..τα μόνα 99.9% νερό κ 0.1% εκχύλισμα φρούτων για αντισηπτικό..τσιμπημενα σε σχέση με άλλα εννοείται μωρομαντηλα αλλά έστω για τους 2-3 πρώτους μήνες θεωρώ είναι τα καλύτερα..(όταν δε πλένουμε το μωρό..)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Ρε αγαπούλα γτ δε ζήτησες όπως σου είχαμε πει να σου γράψει τον gynotardyferon που είναι ένα τόσο δα ροζ χαπακι κ δε καταλαβαίνεις τίποτε? 

Εγώ στην αρχή είχα αυτόν που λες εσύ τώρα..2 φορές τον ήπια κ ζήτησα χαπακι που μου είχαν προτείνει τότε άλλες μανουλες κ ησύχασα..εμένα μου έβγαζε πολύ αιματιλα στη γεύση..:|

Όντως είναι μικρά εξωγηινακια στην αρχή αλλααααα γίνονται κύκνοι:x

Επειδή είσαι δική μου κ τα ψάχνεις δες κ την εταιρεία stark and watson έχει καθαριστικά 100% φυσικά κ εμπορεύονται κ τα καλύτερα μωρομαντηλα έπειτα για το μωρό αν θες..τα μόνα 99.9% νερό κ 0.1% εκχύλισμα φρούτων για αντισηπτικό..τσιμπημενα σε σχέση με άλλα εννοείται μωρομαντηλα αλλά έστω για τους 2-3 πρώτους μήνες θεωρώ είναι τα καλύτερα..(όταν δε πλένουμε το μωρό..)

Thanks! Τα αποθήκευσα στο σκρουτζ να τα θυμηθώ αν φτάσει η ώρα! :wink:

Πραγματικά αν τα καταφέρω και φτάσω εκεί θα πέσει πολύυυ ψάξιμο, όταν τα είχα ψάξει είχα δει ότι όλα τα κλασικά μωρουδιακά που και καλά περνιούνται ως πιο αγνά έχουν ένα σωρό χημικά που δε θα έπρεπε και που δε χρειάζονταν κιόλας δηλαδή!

Το μόνο που με κάνει να νιώθω λίγο άσχημα είναι ότι ενώ είχα αντικαταστήσει πόσα πράγματα, χαλάρωσα τώρα στην εγκυμοσύνη, πχ είχα σαμπουάν shea moisture τα είχα παραγγείλει απο το εξωτερικό, ένα ένα τα συστατικά τα είχα βρει χαχαχα και στην εγκυμοσύνη που τα μαλλιά μου λόγω ορμονών ήταν κάπως πιο περίεργα δε το ήθελα και λέω οκ παντεν παντεν τι να κάνουμε :smile:

Και στη διατροφή το ίδιο, πριν πρόσεχα πάρα πολύ τώρα είμαι λίγο της λογικής ότι έχουμε που έχουμε τις αναγούλες ε πρέπει να τρώμε, αν δε μπορώ το ταχίνι, το αβοκάντο πχ κλπ ε δε θα τα φάω χαχα και θα φάω μακαρόνια τι να κάνουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...