Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Πω πω κορίτσια 1259 κρούσματα. Συγγνώμη για το άσχετο σχετικά με την εγκυμοσύνη αλλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας. Απ το κακο στο χειρότερο πηγαίνουμε 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Να τον χαίρεσαι! Λατρεύω το κορμό εν τω μεταξύ!

Εγώ είχα φάει ένα κόλλημα όσο προσπαθούσαμε με σκοπό να βελτιώσω τη ποιότητα των ωαρίων μου λόγω του θέματος που είχα και να αποτοξινώσω τον οργανισμό κι είχα αλλάξει πριν την εγκυμοσύνη πάρα πολλά πράγματα σε καθαριστικά καλλυντικά κλπ. Για το πλυντήριο είχα βρει από τη βιομε φυσικά καθαριστικά και μαλακτικά κι έπαιρνα από εκεί. Η μυρωδιά δεν ήταν σούπερ, θυμίζουν το πράσινο σαπούνι αλλά οκ δε φαίνεται στα πλυμμένα ιδιαίτερα, απλά δε μοσχομυρίζουν όπως με κάποια κοινά απορρυπαντικά. Ακόμα τα παίρνω αλλά επειδή δε τρελαίνομαι τώρα με τη μυρωδιά θα βάλω και του σουπερ τα κλασικά που και που.

Για σαμπουάν και καλλυντικά είχα παραγγείλει ονλαιν από εταιρείες που χρησιμοποιούν μόνο φυσικά συστατικά, κάποια από το εξωτερικό με πολύ ψάξιμο. Επίσης είχα πάρει λαδάκια αμυγδαλέλαιο καστορέλαιο και βούτυρο καριτέ και καρύδας και είχα φτιάξει ντεμακιγιάζ και ενυδατική σώματος. Προσώπου έβαζα της weleda που είναι εταιρεία που προσέχει τα συστατικά.

Τώρα με το που έμεινα έγκυος και οι μυρωδιές με ενοχλούσαν πολύ, πχ αυτή τη μυρωδιά πράσινου σαπουνιού ή ακόμα και του αμυγδαλέλαιου με ενοχλούσαν, συν ότι πολλά από αυτά ήταν και ακριβά και δύσκολα να τα βρω, έριξα λίγο τα στάνταρ αλλά κράτησα κάποια βασικά:

- τα βαριά απορρυπαντικά σπρέι καθαριστικά, χλωρίνες κλπ να μη τα μυρίζω εγώ, οπότε στη γενική καθαριότητα έρχεται η μαμά μου και τα κάνει ή λέω στον άντρα μου. Για τα πιάτα πήρα πλανετ η προδερμ που είναι κάπως καλύτερα

- στη κοιλιά βάζω λαδι καρύδας που μυρίζει και τέλεια

- ενυδατική προσώπου που και που βάζω της weleda και που και που της bioten. Γενικά μπορείς να δεις μάρκες που είναι λίγο πιο φυσικές, σώματος πήρα του κορρέ αλλά δε βάζω συχνά μόνο στα χέρια.

- σαμπουάν κοιτάω αν μπορώ να αποφύγω parabens phthalates κλπ αλλά οκ χρησιμοποιώ και τα κοινά

- και αντί για αφρόλουτρα που είχα παλιά παίρνω τα απλά αγνά σαπουνάκια, έχει σε μαγαζάκια με βιολογικά ή σε ονλάιν φαρμακεία

Τώρα εννοείται ότι δε θα πάθει τίποτα το μωρό επειδή βάζουμε τη κοινή κρέμα αλλά στη λογική ότι μπορούμε να αποφύγουμε...

 

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου που μου τα είπες τοσο λεπτομερώς! Εγω να σου πω την αλήθεια δεν εχω την οικονομική δυνατότητα να αγοράζω μάρκες ή πολλά πράγματα. Οποτε για αφρόλουτρο χρησιμοποιώ το τζονσον που ειναι ετσι κ αλλιως κ για παιδιά. Για κρεμα σώματος εχω μια της Nivea, ειναι καλη εταιρία σωστα; 

Για απορρυπαντικα κλπ ίσως αγοράσω πράσινο σαπούνι κ εγω μολις τελειώσουν αυτα που εχω. Αλλα ρ γμτ σε μαλακτικό τι να βαζω; χωρίς μαλακτικό πως θα μυρίζουν ωραια τα ρουχα;.

Για καθαριστικο εγω χρησιμοποιώ μόνο ξύδι. Και 1 φορα το μηνα έρχεται μια γυναίκα και.μου κανει τα πιο δύσκολα με φαρμακα κλπ. Εντωμεταξύ σημερα που έβαλα σκούπα δυσκολεύτηκα πολυ ρ γμτ. Ειδικά πανω στα χαλια. Θα πρέπει να βάζουν άλλοι. Εγω δυστυχώς πλεον δεν μπορω. 

Σε ευχαριστώ πολυ κ για την ευχή! Και εγω λατρεύω τον κορμο!

1 hour ago, Woman88 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου !!! ΕΥχαριστω πολυ, ολα δειχνουν καλα με τη μπεμπεκα ! ΝΑ χαιρεστε οσους γιορταζαν ! Διαβαζα εν ταχει τις συνομιλιες σας γιατι χθες ειχε κολλησει και δεν μπορπυσα να μπω και επρεπε να σας προλαβω στη συνομιλια ηταν πολλα χαχα!

@Vaso11.4.11 εγω βαζω κανονικα απορρυπαντικα .. αλλα μαλακτικο βαζω λιγο γενικα οχι παρα πολυ ... Δεν βαζω καποιο ξεχωριστο ! Οσο για κρεμες προσωπου χρησιμοποιω της la roche μια πολυ καλη ειμαι ικανοποιημενη . Υπομονη καποιους μηνες . Κρεμα σωματος δεν αντεχω ακομα να βαλω .. ΘΑ το επιχειρησω ξανα ! Πηρα μια αοσμη της ισιας εταιρειας αλλα εμενα μου μυριζει δηλαδη δε μου αρεσει αυτη η μυρωδια η και καλα αοσμη . Για τις ραγαδες θα ξεκινησω της mustela . 

απορρυπτικα χλωρινες κτλ δεν τα χρησιμιποιω . Ειδικα χλωρινη . καμια φορα ερχεται η μητερα μου και με βοηθαει .

οσο για το σιδηρο θα το ξεκινησω ετσι 2 ωρες νητσικη πριν , 2 μετα αν και νομιζω δε θα μπορεσω να το πιω κοριτσια .... Αλλα εφοσον λετε υπαρχουν εναλλακτικες θα το δοκιμασω και βλεπουμε .... Σημερα το βραδυ θα τον ξεκινησω ... Δηλαδη ειναι σαν να τρως σιδερο ? σα να τρωσ συκωτι ; που το σιχαινομαι κιολας ιουυυυ .... σημερα το πρωι δεν τον πηρα τον σιδηρο γτ ειχα αρνηση .. νομιζω οτι θα τον βγαλω .... και δεν θελω να τον πιω καθολου ....

εσεις ποτε εχετε υπερηχο ? Παντως κοριτσια καποιες ληψεις του υπερηχου ειναι λιγο τρομακτικες χχαχαχαα!!!!! Τα γλυκουλια μωρε τωρα ολοκληρωνουν το σχηματισμο τους !

Εγω εχω κρεμα της Nivea. Ειναι καλή λες; παντως βάζω μόνο στα πόδια πλεον. Ενω πριν έβαζα παντού. Στη κοιλια βάζω της frezyderm που σας είπα. Και για καθαριστικά όπως τα έγραψα πιο πάνω. Παντως χλωρίνη που κ.που τη βάζω εγώ στη λεκάνη. Δεν με ενοχλει. Προσεχω κ ολας να μην πιτσιλισει. 

Το σιδηρο ρ αγαπη πες του να το παίρνεις με.φαγητο. αφου έχεις τις αναγουλες πως θα το πάρεις κ θα εισαι ένα 4ωρο νηστικη; δεν γίνεται. Παντως δεν έχει γευση σαν σίδερο καλε. Ένα χάπι ειναι ππυ απλα το καταπίνεις. Το σιρόπι που παίρνω παντως έχει γευση σιροπιου όπως πίναμε μικρα χαχα 

Εγω υπερηχο εχω την αλλη Πεμπτη! Αργεί ακομα.

Ελπίζω να είναι καλα κ να μην το τρέλανα με τις δουλειές σημερα κ την πιεση που ασκησα στη κοιλιά οταν εκανα τα χαλια. Α εντωμεταξύ το βράδυ που κοιμόμουν φτερνιστηκα σε μια φάση κ με επιασε μια σουβλια χαμηλα δεξια τοσο δυνατή που για κάποια δευτερόλεπτα προσπαθούσα να παρω ανάσες για να περασει ο πόνος! Τι να ηταν αυτό αραγε; μιλάμε για πολύ οξυ πονο! Κ εκανα κ έναν εμετο οταν εκανα δουλειες. Μάλλον κουραστηκα κ μου βγήκε. Τι να πω. Ηταν απαίσιος. Πάντως ευτυχώς ειχα μερες να κανω. 

πρίν από 57 λεπτά , mairy2021 είπε:

Πολυ καλα είμαι κι εγώ!!! Εγώ έχω υπέρηχο 5/11...πολυ είναι οι 3 εβδομάδες... Αντε άλλη μια.... 

Σήμερα πηγαμε έκαναν τα αγόρια μου το εμβόλιο της γριπης... Αν μου επιτρέψει ο γυναικολόγος την άλλη εβδομάδα θα το κάνω κ εγώ.. Που μάλλον ναι θα πει.. 

Κορίτσια δεν ξέρω αν σας είχα πει ότι ξυπνάω κάθε βράδυ ακριβώς στις 4...κοπηκε αυτό ευτυχώς μαχαίρι... Κοιμάμαι σερί κ ευχαριστιέμαι υπνο!! 

Τι άλλο;;;τι άλλο;;;τιποτε άλλο!!! 

Αααα εγώ στο πλυντηριο βάζω κανονικά από όλα...

Αυτά.... 

 

Μαζί εχουμε υπερηχο! Κ εγω 3 εβδομάδες αναμονη. Ευτυχως έμεινε 1 εβδομαδα ακομα. Τι ώρα έχεις; εγω στις 19:00. Το εμβόλιο εγω θα το κάνω κανονικά αρχες Νοέμβρη. 

Κ μενα ψιλοφτιαχτηκε ο ύπνος μου, μονο που ξυπναω συνέχεια για κατουρημα χαχχαα

Just now, Betty90 είπε:

Πω πω κορίτσια 1259 κρούσματα. Συγγνώμη για το άσχετο σχετικά με την εγκυμοσύνη αλλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας. Απ το κακο στο χειρότερο πηγαίνουμε 

Ναι δυστυχώς. Εμενα με φοβιζει κυρίως το εμβολιο οταν μας το πλασάρουν. Εγω δεν πρόκειται να το κάνω. Τα εμβόλια θέλουν χρονια για να φανούν παρενέργειες κλπ. Κ τωρα σε διάστημα λίγων μηνω θα μας το επιβάλλουν; ουτε καν!


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου που μου τα είπες τοσο λεπτομερώς! Εγω να σου πω την αλήθεια δεν εχω την οικονομική δυνατότητα να αγοράζω μάρκες ή πολλά πράγματα. Οποτε για αφρόλουτρο χρησιμοποιώ το τζονσον που ειναι ετσι κ αλλιως κ για παιδιά. Για κρεμα σώματος εχω μια της Nivea, ειναι καλη εταιρία σωστα; 

Για απορρυπαντικα κλπ ίσως αγοράσω πράσινο σαπούνι κ εγω μολις τελειώσουν αυτα που εχω. Αλλα ρ γμτ σε μαλακτικό τι να βαζω; χωρίς μαλακτικό πως θα μυρίζουν ωραια τα ρουχα;.

Για καθαριστικο εγω χρησιμοποιώ μόνο ξύδι. Και 1 φορα το μηνα έρχεται μια γυναίκα και.μου κανει τα πιο δύσκολα με φαρμακα κλπ. Εντωμεταξύ σημερα που έβαλα σκούπα δυσκολεύτηκα πολυ ρ γμτ. Ειδικά πανω στα χαλια. Θα πρέπει να βάζουν άλλοι. Εγω δυστυχώς πλεον δεν μπορω. 

Σε ευχαριστώ πολυ κ για την ευχή! Και εγω λατρεύω τον κορμο!

Εγω εχω κρεμα της Nivea. Ειναι καλή λες; παντως βάζω μόνο στα πόδια πλεον. Ενω πριν έβαζα παντού. Στη κοιλια βάζω της frezyderm που σας είπα. Και για καθαριστικά όπως τα έγραψα πιο πάνω. Παντως χλωρίνη που κ.που τη βάζω εγώ στη λεκάνη. Δεν με ενοχλει. Προσεχω κ ολας να μην πιτσιλισει. 

Το σιδηρο ρ αγαπη πες του να το παίρνεις με.φαγητο. αφου έχεις τις αναγουλες πως θα το πάρεις κ θα εισαι ένα 4ωρο νηστικη; δεν γίνεται. Παντως δεν έχει γευση σαν σίδερο καλε. Ένα χάπι ειναι ππυ απλα το καταπίνεις. Το σιρόπι που παίρνω παντως έχει γευση σιροπιου όπως πίναμε μικρα χαχα 

Εγω υπερηχο εχω την αλλη Πεμπτη! Αργεί ακομα.

Ελπίζω να είναι καλα κ να μην το τρέλανα με τις δουλειές σημερα κ την πιεση που ασκησα στη κοιλιά οταν εκανα τα χαλια. Α εντωμεταξύ το βράδυ που κοιμόμουν φτερνιστηκα σε μια φάση κ με επιασε μια σουβλια χαμηλα δεξια τοσο δυνατή που για κάποια δευτερόλεπτα προσπαθούσα να παρω ανάσες για να περασει ο πόνος! Τι να ηταν αυτό αραγε; μιλάμε για πολύ οξυ πονο!

Μαζί εχουμε υπερηχο! Κ εγω 3 εβδομάδες αναμονη. Ευτυχως έμεινε 1 εβδομαδα ακομα. Τι ώρα έχεις; εγω στις 19:00. Το εμβόλιο εγω θα το κάνω κανονικά αρχες Νοέμβρη. 

Κ μενα ψιλοφτιαχτηκε ο ύπνος μου, μονο που ξυπναω συνέχεια για κατουρημα χαχχαα

Εγώ έχω 14.00 το μεσημέρι!! 


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Thanks! Τα αποθήκευσα στο σκρουτζ να τα θυμηθώ αν φτάσει η ώρα! :wink:

Πραγματικά αν τα καταφέρω και φτάσω εκεί θα πέσει πολύυυ ψάξιμο, όταν τα είχα ψάξει είχα δει ότι όλα τα κλασικά μωρουδιακά που και καλά περνιούνται ως πιο αγνά έχουν ένα σωρό χημικά που δε θα έπρεπε και που δε χρειάζονταν κιόλας δηλαδή!

Το μόνο που με κάνει να νιώθω λίγο άσχημα είναι ότι ενώ είχα αντικαταστήσει πόσα πράγματα, χαλάρωσα τώρα στην εγκυμοσύνη, πχ είχα σαμπουάν shea moisture τα είχα παραγγείλει απο το εξωτερικό, ένα ένα τα συστατικά τα είχα βρει χαχαχα και στην εγκυμοσύνη που τα μαλλιά μου λόγω ορμονών ήταν κάπως πιο περίεργα δε το ήθελα και λέω οκ παντεν παντεν τι να κάνουμε :smile:

Και στη διατροφή το ίδιο, πριν πρόσεχα πάρα πολύ τώρα είμαι λίγο της λογικής ότι έχουμε που έχουμε τις αναγούλες ε πρέπει να τρώμε, αν δε μπορώ το ταχίνι, το αβοκάντο πχ κλπ ε δε θα τα φάω χαχα και θα φάω μακαρόνια τι να κάνουμε!

Ααα φιληηηη σαν τον παντεν τίποτε!!!! Χαχαχαχα εγώ σε τέτοια δεν έχω αλλάξει κάτι,του εμπορίου παίρνω..

Στη διατροφή προσέχω τα τελευταία 4-5 χρόνια πολύ τι τρώω κ σε όσα βάζω στο πρόσωπο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, mairy2021 είπε:

Εγώ έχω 14.00 το μεσημέρι!! 

Αντε καλο υπερηχο να έχουμεεε ❤❤❤ σου έχουν πει φυλλο; δεν θυμαμαι, σορρυ! Γενικα δεν συγκρατώ καθολου, το έχω ξανα πει :P

Παράθεση

 

 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vaso11.4.11 said:

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου που μου τα είπες τοσο λεπτομερώς! Εγω να σου πω την αλήθεια δεν εχω την οικονομική δυνατότητα να αγοράζω μάρκες ή πολλά πράγματα. Οποτε για αφρόλουτρο χρησιμοποιώ το τζονσον που ειναι ετσι κ αλλιως κ για παιδιά. Για κρεμα σώματος εχω μια της Nivea, ειναι καλη εταιρία σωστα; 

Για απορρυπαντικα κλπ ίσως αγοράσω πράσινο σαπούνι κ εγω μολις τελειώσουν αυτα που εχω. Αλλα ρ γμτ σε μαλακτικό τι να βαζω; χωρίς μαλακτικό πως θα μυρίζουν ωραια τα ρουχα;.

Για καθαριστικο εγω χρησιμοποιώ μόνο ξύδι. Και 1 φορα το μηνα έρχεται μια γυναίκα και.μου κανει τα πιο δύσκολα με φαρμακα κλπ. Εντωμεταξύ σημερα που έβαλα σκούπα δυσκολεύτηκα πολυ ρ γμτ. Ειδικά πανω στα χαλια. Θα πρέπει να βάζουν άλλοι. Εγω δυστυχώς πλεον δεν μπορω. 

Σε ευχαριστώ πολυ κ για την ευχή! Και εγω λατρεύω τον κορμο!

Εγω εχω κρεμα της Nivea. Ειναι καλή λες; παντως βάζω μόνο στα πόδια πλεον. Ενω πριν έβαζα παντού. Στη κοιλια βάζω της frezyderm που σας είπα. Και για καθαριστικά όπως τα έγραψα πιο πάνω. Παντως χλωρίνη που κ.που τη βάζω εγώ στη λεκάνη. Δεν με ενοχλει. Προσεχω κ ολας να μην πιτσιλισει. 

Το σιδηρο ρ αγαπη πες του να το παίρνεις με.φαγητο. αφου έχεις τις αναγουλες πως θα το πάρεις κ θα εισαι ένα 4ωρο νηστικη; δεν γίνεται. Παντως δεν έχει γευση σαν σίδερο καλε. Ένα χάπι ειναι ππυ απλα το καταπίνεις. Το σιρόπι που παίρνω παντως έχει γευση σιροπιου όπως πίναμε μικρα χαχα 

Εγω υπερηχο εχω την αλλη Πεμπτη! Αργεί ακομα.

Ναι δε γίνεται η σκούπα εννοείται να στα κάνει άλλος τώρα...να σου πω εγώ έχω ρίξει και λίγο τα στάνταρ μου τώρα, να είναι καθαρά τα βασικά που καθόμαστε, τώρα αν έχει σκόνη σε σημεία που δεν χρησιμοποιούμε ας έχει :-D

Τώρα εντάξει δε χρειάζεται υπερβολές για τις κρέμες κ αυτά, μην αγχώνεσαι ότι έχεις και έχεις συνηθίσει να χρησιμοποιείς και δε σε ενοχλεί και στη μυρωδιά. Για το μαλακτικό που λες εμένα στην αρχή με ενοχλούσε το να μυρίζουν ωραία χαχαχα κ έτσι δεν έβαζα καθόλου για ένα διάστημα, μια χαρά ήταν καθαρά απλώς δε μύριζαν έντονα. Τώρα βάζω κανονικά του εμπορίου.

Just now, Renez said:

Ααα φιληηηη σαν τον παντεν τίποτε!!!! Χαχαχαχα εγώ σε τέτοια δεν έχω αλλάξει κάτι,του εμπορίου παίρνω..

Στη διατροφή προσέχω τα τελευταία 4-5 χρόνια πολύ τι τρώω κ σε όσα βάζω στο πρόσωπο..

Ναι τα άτιμα χαχαχα λέω ωραία τα φυσικά αλλά ας δει άσπρη μέρα το μαλλάκι μου να μαλακώσει :razz:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Πω πω κορίτσια 1259 κρούσματα. Συγγνώμη για το άσχετο σχετικά με την εγκυμοσύνη αλλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας. Απ το κακο στο χειρότερο πηγαίνουμε 

Ναι γαμωτο κ πόσο τρέμω για ενδεχόμενο ΛΟΚ ντάουν κ για το αντίκτυπο του στην οικονομία μας..θα καταρευσουν κ όσοι άντεξαν από το πρώτο..

Επίσης κορίτσια ένας από τους μεγαλύτερους φόβους μου πριν γεννήσω ήταν μην βγω θετική στον ιό κ μου πάρουν 14 μέρες μακρυά μου το παιδί..το σκεφτόμουν κ χλωμιαζα στην ιδέα ειλικρινά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι γαμωτο κ πόσο τρέμω για ενδεχόμενο ΛΟΚ ντάουν κ για το αντίκτυπο του στην οικονομία μας..θα καταρευσουν κ όσοι άντεξαν από το πρώτο..

Επίσης κορίτσια ένας από τους μεγαλύτερους φόβους μου πριν γεννήσω ήταν μην βγω θετική στον ιό κ μου πάρουν 14 μέρες μακρυά μου το παιδί..το σκεφτόμουν κ χλωμιαζα στην ιδέα ειλικρινά!

Κι εγώ το σκέφτομαι! Κι εμένα είναι ο φόβος μου Παναγία μου!!! Θέλει τόσο προσοχή!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Εγώ έχω υπέρηχο την Δευτέρα! Εχω να κάνω απ την αυχενικη! Κάτι παραπάνω από 3 βδομάδες! Ανυπομονώ! Άντε μπας κ δούμε κ το φύλο!

Μακαρι κοριτσι μου! Μια απτα ιδια! 

Just now, olpapa είπε:

Ναι δε γίνεται η σκούπα εννοείται να στα κάνει άλλος τώρα...να σου πω εγώ έχω ρίξει και λίγο τα στάνταρ μου τώρα, να είναι καθαρά τα βασικά που καθόμαστε, τώρα αν έχει σκόνη σε σημεία που δεν χρησιμοποιούμε ας έχει :-D

Τώρα εντάξει δε χρειάζεται υπερβολές για τις κρέμες κ αυτά, μην αγχώνεσαι ότι έχεις και έχεις συνηθίσει να χρησιμοποιείς και δε σε ενοχλεί και στη μυρωδιά. Για το μαλακτικό που λες εμένα στην αρχή με ενοχλούσε το να μυρίζουν ωραία χαχαχα κ έτσι δεν έβαζα καθόλου για ένα διάστημα, μια χαρά ήταν καθαρά απλώς δε μύριζαν έντονα. Τώρα βάζω κανονικά του εμπορίου.

Ναι τα άτιμα χαχαχα λέω ωραία τα φυσικά αλλά ας δει άσπρη μέρα το μαλλάκι μου να μαλακώσει :razz:

Κ εγω θα πρέπει να χαλαρώσω λιγο με τις δουλειες..είμαι λίγο ψυχαναγκαστικη σε αυτό. Αλλα το δουλεύω χιχι


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα σας, χρόνια πολλά λόγω ημέρας!! Συγνώμη που δεν σας απάντησα νωρίτερα αλλά έπεσε πολύ δουλειά από Δευτέρα. Σήμερα λίγο χαλάρωση!!

@melina26 αχ με καταλαβαίνεις λοιπόν!!! Δυστυχώς είμαι στο τελευταίο εξάμηνο και έχω 5 μαθήματα συν τη διπλωματική. Η διπλωματική θα πάει πίσω γτ θέλω να τελειώσω τα μαθήματα μέχρι τον Φεβρουάριο!! Ας ελπίσουμε να τη παραδώσω τέλος του καλοκαιριού!! 

@Vaso11.4.11 οι μαμάδες μας μωρέ έτσι και η δικιά μου βέβαια στο φαγητό, με παίρνει καμιά φορά να πάω να πάρω και με γλυτώνει από το μαγείρεμα. Πότε θα τη δεις πάλι τη μαμά σου; Μένετε πολύ μακριά γενικά; Σε καταλαβαίνω, όταν σπούδαζα έτσι έκανε και η δικιά μου.

@pap88 θα ψάξω για συνταγή!!! Αν και έφτιαξα τις προάλλες pancakes με μπανάνα, δεν ήταν και άσχημα!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! Χρόνια πολλά!!! Κ του χρόνου να μαστε καλά!!!! Με υγεία κ με τα μωράκια μας!!! @Vaso11.4.11 Να χαίρεσαι τον άντρα σου, Πολύχρονος (διόρθωσε με αν κάνω λάθος κ δεν θυμάμαι σωστά!).  Τι κανετε;; Πώς είστε;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια και χρονια πολλα!! ΕΙσαστε καλα?

Λοιπον για τις κρεμες που με ρωτατε @olpapa βαζω της la roche toleriane ultra fluid αυτη την περιοδο επειδη ειναι αοσμη ...και μεεχει βολεψει ...εχει και με χρωμα ..

@Vaso11.4.11 ναι καλες ειναι της νιβεα οι κρεμουλες ! Εγω πηρα μια της la roche και ειναι αοσμη δε μου αρεσει γιατια φηνει μια μυρωδια σαν ιδρωτιλα ... ΕΠισης για το φτερνισμα ασε και εγω το εχω αυτο οξυτατος πονος μολις φτρενιζομαι ... γιατι αραγε?

Οσο για τα σαμπουαν κοριτσια αν πατε σε μαγαζι με ειδη κομμωτηριου κτλ μπορειτε να παρετε το κλασικο σαμπουαν αμυγδαλου που εχουν και σε πολαλ κομμωτηρια και κανει πολυ καλο στο μαλλι γενικα ... 

@Renezμου το σιδηρο το ξεκινησα χθες... ενταξει τν ηπια με χυμο τον διελυσα μεσα στο χυμο οπως μου ειπε ο γιατρος δεν μου φανηκε τοσο απαισιος εκεινη τη στιγμη αλαλ μετα η γευση που αφηνει ειναι ....ΜΠΛΙΑΧ!! λες ακι εχεις φαει αιμα με σιδερο μαζι ! μενει στα χειλη αυτη η μυρωδια ! ΕΙμαι νηστκη 2 ωρες πριν το πιω και 2 ωρες μετα ! 

οσο γαι το εμβολιο εννοειται του κορονοιου ? Πρωτα θα ε,βολαιστουν οι υγειονομικοι ... πολυ επιφοβο ... πειραματα θα κανουν .. εγωε ιπα στονα ντρα μου μην εμβολιαστεις μου λεει καλα μεχρι να βγει το εμβολιο .......καλα κρασια χαχα

βασουλα, μπετυ  και μαιρη και ολες οι αλλες κοπελες που εχετε υπερηχο με το καλο ! Εμενα μου ειπε ο γιατρος ενας καθε μηνα θα γινεται ! Τωρα εχω παλι 25 νοεμβριου ! πολυς ο καιρος μου φαινεται ! Αυτη την εβδομαδα θα πω καισ τα μαθηματα οτι ειμαι εγκυος .... ωστε να παρουν τα μετρα τους !

Σημερα τι θα φατε ? Δεν κανει να φαμε μπακαλιαρο τον μεγαλο νομιζω τον λευκο επιτρεπεται μονο ομικρουλης τα μπακαλιαρακια .....  εγω δε θα φαω μπακαλιαρο ! χαχαχα θα γουρουνιασω με αλλο φαγητο ! Ν περασετε τελεια οπως και να χει !!!!!

προσπαθω να μπω απο το κινητο μου και δεν μου στελνουν μειλ με τον κωδικο ενω λεει οτ το αιτημα σας καταχωρηθηκε ... γιατι ? ξερει καμια? ουτε στα σπαμ ειναι ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπέρα. Τωρα μπηκα γιατι είχαμε κόσμο για τα γενέθλια του άντρα μου! Περασαμε πολυ ωραια! Αλλα λιγο κουραστηκα. Χρόνια πολλα κ για την ημέρα.

@vkvk19 ναι η μαμα μου ειναι στην Κομοτηνή. Απο κει ειμαι εγω. Οποτε καταλαβαίνεις πόσο μεγάλη διαφορά εχουμε με την Αθηνα. Τωρα ειλικρινα δεν ξερω ποτε θα ξανα ρθει. Ίσως δεν ερθουν Χριστούγεννα γιατί μάλλον θα πιάσει δουλειά σε ένα σπίτι να προσέχει ένα παιδάκι γειτόνων για να βοηθήσει κ λιγο στα οικονομικά και εμας. Οποτε υπάρχει περίπτωση να την δω ξανα κ οταν θα ειναι να γεννησω. Ειναι δυσκολη η κατάσταση τωρα, αλλα θα κάνουμε υπομονή τι να κάνουμε. Ευτυχως παντως που ήρθε τον Αύγουστο κ έκατσε 3 βδομάδες κ την χαρηκα! 

@Woman88 την αλλη Πεμπτη εχω υπερηχο κ μου φαίνεται ακομα πολυ μακρυα. Μπακαλιάρο μεγάλο γιατι δεν κανει να φαμε; εμενα ο γιατρος δεν μου τον απαγορευσε ποτε. Μονο για ξιφια, τονο μου είχε πει κ κατι αλλα που δεν θυμάμαι. Μπακαλιάρο εχω φαει κ σε ψαροσουπα. Δεν νομίζω ότι πειράζει. Αλλα θα τον ρωτησω. 

@Betty90 σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου για την ευχή σου! Και εσύ να χαίρεσαι όποιον αγαπας και με το καλο ολα τα μωρακια μας ❤❤❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...