Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

1 hour ago, vkvk19 είπε:

Καλημέρα!! Πότε ξυπνάω νωρίς πότε αργά!!!Μπράβο με το καλοοοο!!! Αχ τι καλά!!! Κι εσύ το 1ο σου, καινούργια συναισθήματα για εμάς της 1ης φοράς!!!

Όχι δεν φάνηκε κάτι, την Πέμπτη έχω ραντεβού σε μια νέα γυναικολόγο που θα παω πρώτη φορά. Ίσως φανεί κάτι!! 

Καλημερα και από μένα! Και εγώ έτσι. Μια αργα μια νωρις χαχα γενικα εδω ολες εχουμε θεμα με τον ύπνο. Δεν κοιμόμαστε πολυ καλα. Σε ευχαριστώ πολύ, οντως πρωτογνωρα συναισθηματα! Εγω ανυπομονώ να νιώσω τις κλωτσιτσες του ❤ αντε ευχομαι να δεις το φύλλο αν κ ειναι νωρις σχετικά στην 14η εβδομάδα. Ούτε κ για εμενα φαντασου ηταν σίγουρος 100% ο γιατρος που ήμουν τοτε στην 16η. Όταν ξανα παω θα ειμαι 19η. Κάποιοι φαντασου το σιγουρευουν στην β επιπέδου. Τους λένε πχ κοριτσι κ στην β επιπέδου τους βγαίνει αγορι χαχαχα συμβαίνουν κ αυτα! Γερα να ειναι κ οτι ειναι! Αθήνα μενεις;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑλημερα κοριτσαρες μου !! Τι κανετε;; Ποσο υπεροχεεεεες μερες! Χθες πηγαμε βολτα περασαμε πολυ ωραια ! Εγω βεβαια ειμαι λιγο μπουκωμενη και με κεταρροη αλαλ ενταξει !!!

Πραγματι οπως τα λετε οσο πιο πολαλ διαβαζουμε στο ιντερνετ τοσο χειροτερα γινομαστε . Μου χε πει καποτε ο ιατρςο μου αφου το διαβασες στο ιντερνετ ....... ειρωνικα φυσικα γιατι επειδη δεν ειμαστε γιατροι δεν ξερουμε που πρεπει και τι να διαβασουμε με αποτελεσμα να τρελαινομαστε .. δυτυχως οσο καλο κανει αλλο τοσο κακο κανει ....

ΟΣο για το ρινικο οστο ετσι λεω να ακουσω τους γιατρους ... δεν μπορει ολοκληρος γυναικολογος εμβρυολογος γενετιστρια να μου λενε το  ιδιο πραγμα και εγω να σκεφτομαι το δικο μου .... Εχετε δικιο νομιζω πρεπει να το ξεχασω ... Ωρες ωρες ξερετε τι κουλο σκεφτομαι ?? θα γελασετε ... μηπως εξετασαν το δικο μου dna και οχι της μπεμπας χαχαχαχα. Εσεις στη θεση μου δηάδη α το ξεχνουσατε εφοσον εβγαινε και η τροφοβλαστη καλη ? Μου πε απλα θα βγει το μωρακι με μικροτερη μυτη και μπορει ακομα να μην εχει ασβεστοποιηθει το οστο του . εχετε ακουσει αλλη περιπτωση τετοια ?

@vkvk19 καλως ηρθες και με το καλο !!!! Η αμνιοπαρακεντηση και η τρφοβλαστη ειναι επεμβατικες μεθοδοι και ειναι οι μονες που μπορουν με σιγουρια να σου αποκλεισουν τις χρωμοσομικες ανωμαλιες .. οι υπολοιπες ειναι εξετασεις ποσοστων .. ΦΑνατζομαι επειδη εισαι στην 14η εβδομαδα δε θα σου προτεινε τροφοβλαστη ... Γιατι και η τροφοβλαστη και η αμνιο δειχνουν τα ιδιαι πραγματα ... Διαφερει πολυ ομως ο χρονος που γινονται  και επισς στην τροφοβλαστη δεν μπαινουν εκει που ειναι το μωρακι στον αμνιακο σακο παιρνουν χοριακες λαχνες απο τον πλακουντα στην αμνιο παιρνουν υλικο απο τον αμνιακο σακο ... ρωτησ ετον ομως για τροφοβλαστη να δεις τι θα  σου πει μηοως προλαβαινεις . Σε εναν εμεππιρο γιατρο να μη φοβασαι ... τα ποσοστα απο τις συνεπειες των επεμβατικων εξετασεων μειωνονται πολυ.. Ευχομαι ολοψυχα καλα αποτελεσματα !!!

Οι υπολοιπες τι κανετε ?ΑΥριο εχω υπερηχο .... ξερετε εεεεεε! αγωνια εχω !!!!!!σκεφτομαι διαφορα τρελα και κουλα !

Θα παταε καμαι βολτουλα σημερα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Mantarini2018 είπε:

Καλημέρα! Τι κάνετε;;

Ρε κορίτσια γιατί τόσο άγχος;! Φτάνει από δω και πέρα θετικές σκέψεις παρακαλώ! Όσο για τις ιστορίες που ακούτε η διαβάζετε κι εγώ το κάνω αλλά έχω μάθει να ελέγχω και δεν τ αφηνω να με αγχωνει! 

@olpapa λυπαμαι πολύ για την απώλεια σου και λυπάμαι πολύ που μπήκες και στην τραυματική αυτή διαδικασία! 

@Renezποσο καλά τα λες! Από την στιγμή που φυτρώνει το σπορακι μέσα μας πάντα έχουμε άγχος και τώρα αυτά τα άγχη δεν είναι τίποτα

@Vaso11.4.11 oλα είναι μια χαρά! Η κοιλιά έχει και φούσκωμα από κατακράτηση οπότε και που ξεφουσκώνει δεν πάει κάπου το μωρό, μην βιάζεσαι να τ ακούσεις κοντοζυγωνει η ώρα ούτως η άλλως! Μια δυο βδομάδες σίγουρα μπορεί και παραπάνω

@vkvk19 καλώς ήρθες κορίτσι μου! Εύχομαι να χεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και γερό παιδάκι στην αγκαλιά σου!

Είμαστε ίδια ηλικία και έκανα κι εγώ λήψη τροφοβλαστη για να μαι σίγουρη ότι όλα είναι καλά, είναι κι αυτή παρεμβατική και ίσως πιο δύσκολη από την αμνιο γίνεται με τον ίδιο τρόπο δηλ με βελόνα η διαφορά είναι ότι παίρνουν δείγμα χοριακων λαχνών από τον πλακούντα και όχι αμνιακό υγρό που παίρνουν στην αμνιο, η διαφορά τους και για αυτό επέλεξα την συγκεκριμένη εξέταση είναι επειδή γίνεται στις εβδομάδες 12-14 ώστε αν χρειαστεί διακοπή να μην μπω στην διαδικασια διακοπής με γέννα.. 

Είναι πολύ μικρό το δικό σου ποσοστό για να συμβαίνει κάτι πιστεύω όλα είναι καλά! 

@melina26 κι εγώ υποφέρω με τους πονοκεφάλους, ημικρανίες βασικά, τώρα είναι η δεύτερη μέρα που με έχει πιάσει και πονάω και στον ύπνο μου, το ντεπον δεν με βοηθάει και έτσι κάνω υπομονή αλλά θέλω να βγάλω το κεφάλι μου ..

Καλημερα κοριτσιιι! Ε λογικο ειναι να εχουμε αγχος ρ συ. Πλησιάζει μια σημαντική κ μεγάλη εξεταση κ οταν ακούμε κ ιστορίες που δεν είχαν αισιο τελος, ε λογικό είναι να στεναχωριομαστε κ να αγχωνομαστε. Γενικα οντως το αγχος δεν θα σταματήσει ποτέ. Πάντα κατι θα μας ανησυχει! 

Just now, Woman88 είπε:

ΚΑλημερα κοριτσαρες μου !! Τι κανετε;; Ποσο υπεροχεεεεες μερες! Χθες πηγαμε βολτα περασαμε πολυ ωραια ! Εγω βεβαια ειμαι λιγο μπουκωμενη και με κεταρροη αλαλ ενταξει !!!

Πραγματι οπως τα λετε οσο πιο πολαλ διαβαζουμε στο ιντερνετ τοσο χειροτερα γινομαστε . Μου χε πει καποτε ο ιατρςο μου αφου το διαβασες στο ιντερνετ ....... ειρωνικα φυσικα γιατι επειδη δεν ειμαστε γιατροι δεν ξερουμε που πρεπει και τι να διαβασουμε με αποτελεσμα να τρελαινομαστε .. δυτυχως οσο καλο κανει αλλο τοσο κακο κανει ....

ΟΣο για το ρινικο οστο ετσι λεω να ακουσω τους γιατρους ... δεν μπορει ολοκληρος γυναικολογος εμβρυολογος γενετιστρια να μου λενε το  ιδιο πραγμα και εγω να σκεφτομαι το δικο μου .... Εχετε δικιο νομιζω πρεπει να το ξεχασω ... Ωρες ωρες ξερετε τι κουλο σκεφτομαι ?? θα γελασετε ... μηπως εξετασαν το δικο μου dna και οχι της μπεμπας χαχαχαχα. Εσεις στη θεση μου δηάδη α το ξεχνουσατε εφοσον εβγαινε και η τροφοβλαστη καλη ? Μου πε απλα θα βγει το μωρακι με μικροτερη μυτη και μπορει ακομα να μην εχει ασβεστοποιηθει το οστο του . εχετε ακουσει αλλη περιπτωση τετοια ?

@vkvk19 καλως ηρθες και με το καλο !!!! Η αμνιοπαρακεντηση και η τρφοβλαστη ειναι επεμβατικες μεθοδοι και ειναι οι μονες που μπορουν με σιγουρια να σου αποκλεισουν τις χρωμοσομικες ανωμαλιες .. οι υπολοιπες ειναι εξετασεις ποσοστων .. ΦΑνατζομαι επειδη εισαι στην 14η εβδομαδα δε θα σου προτεινε τροφοβλαστη ... Γιατι και η τροφοβλαστη και η αμνιο δειχνουν τα ιδιαι πραγματα ... Διαφερει πολυ ομως ο χρονος που γινονται  και επισς στην τροφοβλαστη δεν μπαινουν εκει που ειναι το μωρακι στον αμνιακο σακο παιρνουν χοριακες λαχνες απο τον πλακουντα στην αμνιο παιρνουν υλικο απο τον αμνιακο σακο ... ρωτησ ετον ομως για τροφοβλαστη να δεις τι θα  σου πει μηοως προλαβαινεις . Σε εναν εμεππιρο γιατρο να μη φοβασαι ... τα ποσοστα απο τις συνεπειες των επεμβατικων εξετασεων μειωνονται πολυ.. Ευχομαι ολοψυχα καλα αποτελεσματα !!!

Οι υπολοιπες τι κανετε ?ΑΥριο εχω υπερηχο .... ξερετε εεεεεε! αγωνια εχω !!!!!!σκεφτομαι διαφορα τρελα και κουλα !

Θα παταε καμαι βολτουλα σημερα?

Καλημέρα γλυκουλα! Τελικα τελείως λάθος τα ειπα στη καινούργια μανουλα σχετικά με την τροφοβλαστη. Αλλα ειπα ότι δεν γνωρίζω καλά κ θα την κατατοπισετε εσεις καλυτερα. 

Ναι βγάλ το απτο μυαλο σου. Αυτα που σου λένε αυτά να ακούς. Απο τους γιατρούς! Οσο για τη σκέψη που λες να πηραν το δικο σου DNA το είχες ξανα γραψει κ λεω ενταξει θα ήταν μια κουλή σκεψη απλως αλλα βλεπω το ξανα γράφεις που σημαίνει το σκέφτεσαι. Βγαλ το κ αυτο απτο μυαλο σ. Καταλαναινεις κ μόνη σ οτι δεν υπάρχει περίπτωση να έχει συμβεί κάτι τέτοιο. 

Μπορεί να παμε κ εμεις καμια βολτα. Για την ωρα δουλίτσες κ κανα πλυντηριο να εκμεταλλευτώ τον ήλιο.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια!! Χαίρομαι που μαζευόμαστε κι άλλες στην ομαδουλα μας!!

@Vaso11.4.11 εγώ εχω ΠΗΤ 18/4 αλλά πολύ θα ηθελα να γεννησω 5/4 όπως έχεις εσύ ΠΗΤ, είναι η μέρα που έχει ο μπαμπάς μου γενέθλια και τον έχω χάσει... 

Επίσης μαρεσει κι εμένα πολύ η ιδέα για το πινακακι! Και έχω κι εγώ υπερηχο 5/11 μπορεί να δούμε και το φύλο αν φαίνεται από τώρα  ανυπομονώ!! 

Η κοιλιά μου κι εμένα το ίδιο το βράδυ λίγο περισσότερο φουσκωμενη το πρωί σχεδόν καθόλου αλλά δε βιάζομαι όταν φουσκωσω σκέφτομαι πως θα την κουμανταρω την κοιλιά :-P

Μακάρι να πάνε όλα Καλά σε όλες μας!! :wub: Με όσα λιγότερα αγχη (εδώ γελάμε) :razz:

  • Μου αρέσει 3

vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!! Χαίρομαι που μαζευόμαστε κι άλλες στην ομαδουλα μας!!

@Vaso11.4.11 εγώ εχω ΠΗΤ 18/4 αλλά πολύ θα ηθελα να γεννησω 5/4 όπως έχεις εσύ ΠΗΤ, είναι η μέρα που έχει ο μπαμπάς μου γενέθλια και τον έχω χάσει... 

Επίσης μαρεσει κι εμένα πολύ η ιδέα για το πινακακι! Και έχω κι εγώ υπερηχο 5/11 μπορεί να δούμε και το φύλο αν φαίνεται από τώρα  ανυπομονώ!! 

Η κοιλιά μου κι εμένα το ίδιο το βράδυ λίγο περισσότερο φουσκωμενη το πρωί σχεδόν καθόλου αλλά δε βιάζομαι όταν φουσκωσω σκέφτομαι πως θα την κουμανταρω την κοιλιά :-P

Μακάρι να πάνε όλα Καλά σε όλες μας!! :wub: Με όσα λιγότερα αγχη (εδώ γελάμε) :razz:

Κοριτσι μου γλυκο να ζήσεις να τον θυμάσαι τον μπαμπάκα σου! Οποτε και να γεννηθεί ομως το μωρακι σου, η μέρα που θα γεννηθεί και η μέρα που είχε γενέθλια ο μπαμπάς σου θα είναι δυο ξεχωριστες μέρες για σένα που θα μείνουν για πάντα στη καρδιά σου ❤❤❤ εύχομαι να πανε ολα καλα και να μάθουμε ολες να διαχειριζομαστε το αγχος μας! Θα το δουλέψουμε ολες μαζί ❤ αχ μακαρι να μάθουμε το φύλλο στις 5/11. Εσενα σου έδωσαν καμια πιθανότητα για καποιο φυλλο στην αυχενικη; εμενα παντως στην αυχενικη μου ειπαν μαλλον αγορι και στον υπέρηχο που ειχα κανει μετα απο την αυχενικη, ο γιατρος μου ειπε 70% κοριτσι. Για να δουμε τωρα τι θα μας βγει χαχα


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα και από μένα! Και εγώ έτσι. Μια αργα μια νωρις χαχα γενικα εδω ολες εχουμε θεμα με τον ύπνο. Δεν κοιμόμαστε πολυ καλα. Σε ευχαριστώ πολύ, οντως πρωτογνωρα συναισθηματα! Εγω ανυπομονώ να νιώσω τις κλωτσιτσες του ❤ αντε ευχομαι να δεις το φύλλο αν κ ειναι νωρις σχετικά στην 14η εβδομάδα. Ούτε κ για εμενα φαντασου ηταν σίγουρος 100% ο γιατρος που ήμουν τοτε στην 16η. Όταν ξανα παω θα ειμαι 19η. Κάποιοι φαντασου το σιγουρευουν στην β επιπέδου. Τους λένε πχ κοριτσι κ στην β επιπέδου τους βγαίνει αγορι χαχαχα συμβαίνουν κ αυτα! Γερα να ειναι κ οτι ειναι! Αθήνα μενεις;

Ναι μου αρέσει που λένε απόλαυσε τον ύπνο τώρα!! Που σηκωνόμαστε συνεχώς για τουαλέτα, που έχουμε αϋπνίες κλπ. Χαίρομαι τις γυναίκες που λένε ότι κοιμόντουσαν όπου έβρισκαν!!!! 

Αχ να σου πω έτσι ακριβώς ότι και να είναι να είναι γερό για όλες μας και να πάνε όλα κατ'ευχήν!! 

Όχι δεν είμαι Αθήνα, Πάτρα μένω. 

6 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην ομάδα μας!

Και η τροφοβλάστη και η αμνιο είναι επεμβατικές απλώς η τροφοβλάστη μπορεί να γίνει από πιο νωρίς. Ίσως η τροφοβλάστη δε θα έδειχνε αυτό που ψάχνετε για αυτό και σου είπε αμνιο... και στα δύο με καλό γιατρό βέβαια δε θα έχεις κανένα θέμα. Κάνε και μια ερώτηση αν υπάρχει κάποιο πακέτο νιπτ που να μπορεί να ελέγξει αυτό που θέλετε που είναι τελείως μη επεμβατικό.

Με το καλό κι ο επόμενος υπέρηχος!

Ευχαριστώ πολύ!!! Με το καλό σε όλες μας!!!

Ναι αν και το έψαξα λίγο μόνη μου το ΝΙΡΤ δεν με καλύπτει, απλά σου δίνει καλύτερα αποτελέσματα σε σχέση με την Αυχενική διαφάνεια. Δεν πειράζει, θα το κάνουμε και αυτό!!! Είναι πια ρουτίνας η συγκεκριμένη εξέταση, οπότε αυτό με καλό γιατρό δεν έχω να φοβάμαι τίποτα!!! Άσχετα που ψιλοαγχωνομαι χεχε

2 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

ΚΑλημερα κοριτσαρες μου !! Τι κανετε;; Ποσο υπεροχεεεεες μερες! Χθες πηγαμε βολτα περασαμε πολυ ωραια ! Εγω βεβαια ειμαι λιγο μπουκωμενη και με κεταρροη αλαλ ενταξει !!!

Πραγματι οπως τα λετε οσο πιο πολαλ διαβαζουμε στο ιντερνετ τοσο χειροτερα γινομαστε . Μου χε πει καποτε ο ιατρςο μου αφου το διαβασες στο ιντερνετ ....... ειρωνικα φυσικα γιατι επειδη δεν ειμαστε γιατροι δεν ξερουμε που πρεπει και τι να διαβασουμε με αποτελεσμα να τρελαινομαστε .. δυτυχως οσο καλο κανει αλλο τοσο κακο κανει ....

ΟΣο για το ρινικο οστο ετσι λεω να ακουσω τους γιατρους ... δεν μπορει ολοκληρος γυναικολογος εμβρυολογος γενετιστρια να μου λενε το  ιδιο πραγμα και εγω να σκεφτομαι το δικο μου .... Εχετε δικιο νομιζω πρεπει να το ξεχασω ... Ωρες ωρες ξερετε τι κουλο σκεφτομαι ?? θα γελασετε ... μηπως εξετασαν το δικο μου dna και οχι της μπεμπας χαχαχαχα. Εσεις στη θεση μου δηάδη α το ξεχνουσατε εφοσον εβγαινε και η τροφοβλαστη καλη ? Μου πε απλα θα βγει το μωρακι με μικροτερη μυτη και μπορει ακομα να μην εχει ασβεστοποιηθει το οστο του . εχετε ακουσει αλλη περιπτωση τετοια ?

@vkvk19 καλως ηρθες και με το καλο !!!! Η αμνιοπαρακεντηση και η τρφοβλαστη ειναι επεμβατικες μεθοδοι και ειναι οι μονες που μπορουν με σιγουρια να σου αποκλεισουν τις χρωμοσομικες ανωμαλιες .. οι υπολοιπες ειναι εξετασεις ποσοστων .. ΦΑνατζομαι επειδη εισαι στην 14η εβδομαδα δε θα σου προτεινε τροφοβλαστη ... Γιατι και η τροφοβλαστη και η αμνιο δειχνουν τα ιδιαι πραγματα ... Διαφερει πολυ ομως ο χρονος που γινονται  και επισς στην τροφοβλαστη δεν μπαινουν εκει που ειναι το μωρακι στον αμνιακο σακο παιρνουν χοριακες λαχνες απο τον πλακουντα στην αμνιο παιρνουν υλικο απο τον αμνιακο σακο ... ρωτησ ετον ομως για τροφοβλαστη να δεις τι θα  σου πει μηοως προλαβαινεις . Σε εναν εμεππιρο γιατρο να μη φοβασαι ... τα ποσοστα απο τις συνεπειες των επεμβατικων εξετασεων μειωνονται πολυ.. Ευχομαι ολοψυχα καλα αποτελεσματα !!!

Οι υπολοιπες τι κανετε ?ΑΥριο εχω υπερηχο .... ξερετε εεεεεε! αγωνια εχω !!!!!!σκεφτομαι διαφορα τρελα και κουλα !

Θα παταε καμαι βολτουλα σημερα?

Σε ευχαριστω πολυ με το καλό και σε εσένα!!

Ναι έτσι ακριβώς μάλλον για αυτό ο γιατρός δεν μου την πρότεινε. Δεν πειράζει άλλωστε με την ίδια μέθοδο γίνονται, οπότε δεν τη γλυτώνω!! Είναι καλός ο συγκεκριμένος και δεν έχω ακούσει να έχει συμβεί κάτι οπότε μόνο θετικά πρέπει να σκέφτομαι!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Μόλις κατάφερα κ μπήκα γιατι απ το πρωί είχα τις ετοιμασίες για τα γενέθλια του μικρού κ δεν πρόλαβα καθόλου!! Δεν ξεκουράστηκα καθόλου αυτό το σ/κ αλλά χαλάλι του!  @Vaso11.4.11 συγγνώμη για την καθυστέρηση κορίτσι μου! Σκέφτομαι να τον πάω παιδικό του χρόνου που θα είναι 3! Ήθελα κ φέτος αλλά η παιδίατρος ήταν εντελώς αρνητική λόγω του ότι θα ήταν συνέχεια αρρωστος. Απ τη μια είναι καλό για να μιλάει καλύτερα κ να μπορούμε να κάνουμε κ διάλογο κι αν γίνει κάτι να μπορεί να μου το πει! @Woman88 Αύριο έχεις υπερηχο!!! Πόσο υπέροχα!!!! Θα δεις το μωράκι σου!!! Περιμένουμε να μας πεις πόσο μεγάλωσε!!! 

Κορίτσια να σας ρωτήσω! Κοιμάστε μόνο πλάγια;; εγώ κοιμάμαι περισσότερο μπρούμυτα κ φοβάμαι μην κάνω κακο στο μωρό!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως αντιμετωπίζετε το πρόγραμμά σας που είχατε πριν τώρα με την εγκυμοσύνη;

Εγώ ενώ πρέπει να κάνω πόσα πράγματα ταυτόχρονα δεν θέλω να κάνω και τίποτα!!! Και αγχώνομαι και για αυτό, πότε θα τα προλάβω όλα μέχρι με το καλό να γεννήσω!!! Δυσκολεύομαι να βάλω πρόγραμμα στον εαυτό μου γιατί είμαι σπίτι συνεχώς και η δουλειά μου γίνεται μέσω υπολογιστή. Επίσης κάνω ταυτόχρονα μεταπτυχιακό, είμαι στη φάση του ξεκινήματος της διπλωματικής, έχω και μαθήματα, έχω πελαγωσει πότε πρέπει να τα κανω όλα και είμαι ζεν ώρες ώρες αλλά και αγχώνομαι!!! Δεν το συζητώ και για το σπίτι, δουλειές κλπ που πρέπει να γίνονται. 

Just now, Betty90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Μόλις κατάφερα κ μπήκα γιατι απ το πρωί είχα τις ετοιμασίες για τα γενέθλια του μικρού κ δεν πρόλαβα καθόλου!! Δεν ξεκουράστηκα καθόλου αυτό το σ/κ αλλά χαλάλι του!  @Vaso11.4.11 συγγνώμη για την καθυστέρηση κορίτσι μου! Σκέφτομαι να τον πάω παιδικό του χρόνου που θα είναι 3! Ήθελα κ φέτος αλλά η παιδίατρος ήταν εντελώς αρνητική λόγω του ότι θα ήταν συνέχεια αρρωστος. Απ τη μια είναι καλό για να μιλάει καλύτερα κ να μπορούμε να κάνουμε κ διάλογο κι αν γίνει κάτι να μπορεί να μου το πει! @Woman88 Αύριο έχεις υπερηχο!!! Πόσο υπέροχα!!!! Θα δεις το μωράκι σου!!! Περιμένουμε να μας πεις πόσο μεγάλωσε!!! 

Κορίτσια να σας ρωτήσω! Κοιμάστε μόνο πλάγια;; εγώ κοιμάμαι περισσότερο μπρούμυτα κ φοβάμαι μην κάνω κακο στο μωρό!

Εγώ κυρίως στα πλάγια από πάντα δλδ!! Άντε και ανάσκελα όταν πιάνομαι!! Νομίζω όταν μεγαλώσει η κοιλίτσα δεν θα σε βολεύει μπρούμυτα!! Προσπάθησε σιγά σιγά να κοιμάσαι λίγο στα πλάγια για να συνηθίσεις!! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσι μου γλυκο να ζήσεις να τον θυμάσαι τον μπαμπάκα σου! Οποτε και να γεννηθεί ομως το μωρακι σου, η μέρα που θα γεννηθεί και η μέρα που είχε γενέθλια ο μπαμπάς σου θα είναι δυο ξεχωριστες μέρες για σένα που θα μείνουν για πάντα στη καρδιά σου ❤❤❤ εύχομαι να πανε ολα καλα και να μάθουμε ολες να διαχειριζομαστε το αγχος μας! Θα το δουλέψουμε ολες μαζί ❤ αχ μακαρι να μάθουμε το φύλλο στις 5/11. Εσενα σου έδωσαν καμια πιθανότητα για καποιο φυλλο στην αυχενικη; εμενα παντως στην αυχενικη μου ειπαν μαλλον αγορι και στον υπέρηχο που ειχα κανει μετα απο την αυχενικη, ο γιατρος μου ειπε 70% κοριτσι. Για να δουμε τωρα τι θα μας βγει χαχα

@Vaso11.4.11 σευχαριστω πολύ γλυκιά μου έχεις απόλυτο δίκιο και  πάντα μιλάς τόσο ζεστά και όμορφα.. Τι ζώδιο είσαι? :razz: 

Στην αυχενικη μου είπε πιθανότατα κορίτσι αλλά να μη το δεσουμε κόμπο μας είπε.. Ο άντρας μου βέβαια σα να του είπε κορίτσι 100% πετάει απτη χαρά του.. Μακάρι να μπορεσουμε στον υπέρηχο να δούμε κάτι λίγες μερούλες μας έμειναν θα κάνουμε υπομονή τόσες κάναμε εξάλλου ήδη 

@vkvk19 σου έπεσαν όλα μαζί αποτι μας λες σε καταλαβαίνω.. Στο πρώτο τρίμηνο ειδικά νιώθεις εξάντληση.. Εγώ πάντα με πρόγραμμα λειτουργώ αν κ μπορεί να εκνευρίζει τους γύρω μου.. Πάρε χαρτί και μολύβι και οργανώσου.. Έτσι θα διαβάζεις κάθε μέρα λίγο θα ασχολείσαι με την διπλωματική και θα σου μένει και χρόνος χαλάρωσης ;) και προπαντος μην αγχώνεσαι ότι προλαβαίνεις 

  • Μου αρέσει 2

vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

ΚΑλημερα κοριτσαρες μου !! Τι κανετε;; Ποσο υπεροχεεεεες μερες! Χθες πηγαμε βολτα περασαμε πολυ ωραια ! Εγω βεβαια ειμαι λιγο μπουκωμενη και με κεταρροη αλαλ ενταξει !!!

Πραγματι οπως τα λετε οσο πιο πολαλ διαβαζουμε στο ιντερνετ τοσο χειροτερα γινομαστε . Μου χε πει καποτε ο ιατρςο μου αφου το διαβασες στο ιντερνετ ....... ειρωνικα φυσικα γιατι επειδη δεν ειμαστε γιατροι δεν ξερουμε που πρεπει και τι να διαβασουμε με αποτελεσμα να τρελαινομαστε .. δυτυχως οσο καλο κανει αλλο τοσο κακο κανει ....

ΟΣο για το ρινικο οστο ετσι λεω να ακουσω τους γιατρους ... δεν μπορει ολοκληρος γυναικολογος εμβρυολογος γενετιστρια να μου λενε το  ιδιο πραγμα και εγω να σκεφτομαι το δικο μου .... Εχετε δικιο νομιζω πρεπει να το ξεχασω ... Ωρες ωρες ξερετε τι κουλο σκεφτομαι ?? θα γελασετε ... μηπως εξετασαν το δικο μου dna και οχι της μπεμπας χαχαχαχα. Εσεις στη θεση μου δηάδη α το ξεχνουσατε εφοσον εβγαινε και η τροφοβλαστη καλη ? Μου πε απλα θα βγει το μωρακι με μικροτερη μυτη και μπορει ακομα να μην εχει ασβεστοποιηθει το οστο του . εχετε ακουσει αλλη περιπτωση τετοια ?

@vkvk19 καλως ηρθες και με το καλο !!!! Η αμνιοπαρακεντηση και η τρφοβλαστη ειναι επεμβατικες μεθοδοι και ειναι οι μονες που μπορουν με σιγουρια να σου αποκλεισουν τις χρωμοσομικες ανωμαλιες .. οι υπολοιπες ειναι εξετασεις ποσοστων .. ΦΑνατζομαι επειδη εισαι στην 14η εβδομαδα δε θα σου προτεινε τροφοβλαστη ... Γιατι και η τροφοβλαστη και η αμνιο δειχνουν τα ιδιαι πραγματα ... Διαφερει πολυ ομως ο χρονος που γινονται  και επισς στην τροφοβλαστη δεν μπαινουν εκει που ειναι το μωρακι στον αμνιακο σακο παιρνουν χοριακες λαχνες απο τον πλακουντα στην αμνιο παιρνουν υλικο απο τον αμνιακο σακο ... ρωτησ ετον ομως για τροφοβλαστη να δεις τι θα  σου πει μηοως προλαβαινεις . Σε εναν εμεππιρο γιατρο να μη φοβασαι ... τα ποσοστα απο τις συνεπειες των επεμβατικων εξετασεων μειωνονται πολυ.. Ευχομαι ολοψυχα καλα αποτελεσματα !!!

Οι υπολοιπες τι κανετε ?ΑΥριο εχω υπερηχο .... ξερετε εεεεεε! αγωνια εχω !!!!!!σκεφτομαι διαφορα τρελα και κουλα !

Θα παταε καμαι βολτουλα σημερα?

Πόσο όμορφο να περνάς ωραίες στιγμές με τον αντρουλη σου !! Κάνετε κ το μωράκι σας ευτυχισμένο γτ τα νιώθουν όλα αυτά τα άτιμα:x

Κ εμείς σήμερα πήγαμε τη κυριακάτικη βόλτα μας οικογενειακός με τα σκυλιά μας κ όλα τα κομφορ..κάτσαμε κ για ένα καφεδάκι κ ήταν πολύ όμορφα..

Άντα να δεις αύριο τη κοριτσάρα σου να ξεαγχωθεις γιαααα....κάνα 2 ήμερο..:P

Σε πειράζω κοριτσάκι μου ,εύχομαι τα καλύτερα για αύριο κ θα περιμένω νέα σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Betty90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Μόλις κατάφερα κ μπήκα γιατι απ το πρωί είχα τις ετοιμασίες για τα γενέθλια του μικρού κ δεν πρόλαβα καθόλου!! Δεν ξεκουράστηκα καθόλου αυτό το σ/κ αλλά χαλάλι του!  @Vaso11.4.11 συγγνώμη για την καθυστέρηση κορίτσι μου! Σκέφτομαι να τον πάω παιδικό του χρόνου που θα είναι 3! Ήθελα κ φέτος αλλά η παιδίατρος ήταν εντελώς αρνητική λόγω του ότι θα ήταν συνέχεια αρρωστος. Απ τη μια είναι καλό για να μιλάει καλύτερα κ να μπορούμε να κάνουμε κ διάλογο κι αν γίνει κάτι να μπορεί να μου το πει! @Woman88 Αύριο έχεις υπερηχο!!! Πόσο υπέροχα!!!! Θα δεις το μωράκι σου!!! Περιμένουμε να μας πεις πόσο μεγάλωσε!!! 

Κορίτσια να σας ρωτήσω! Κοιμάστε μόνο πλάγια;; εγώ κοιμάμαι περισσότερο μπρούμυτα κ φοβάμαι μην κάνω κακο στο μωρό!

Προς θεού κοριτσι μου τι ζητάς συγγνώμη. Εγινε το παρτυ; πως περασατε; να τον χαίρεστε, να τον καμαρωνετε και να τον δείτε να μεγαλώνει γερος και τυχερός! Συμφωνω με τον παιδικό. Έχει δίκιο η παιδίατρος. Τωρα με την εγκυμοσύνη θέλει προσοχή! Κ οντως τοτε θα μιλάει κ θα υπάρχει πιο εύκολη επικοινωνία. 

Εγω κοιμάμαι ήδη απτον 2ο μηνα πλαγια. Μου είχε πει ο γιατρος καλο ειναι να συνηθίζω για μετα που δεν θα μπορώ. Πλεον κ ολας φοβαμαι να κοιμηθω μπρούμυτα. Ασε που πιστεύω δεν θα με βολεύει κ ολας με τα πονακια που εχω που κ που κ με την κοιλιτσα που εξέχει πλεον. Συν του ότι θα πιέζεται κ ολας η κύστη κ θα πηγαινω ακόμη πιο συχνά τουαλετα χαχα. Εσας εντωμεταξυ σας πονάνε που κ που τα πλευρά σας; εμενα πονάνε σημερα κ είχαν ξανα πονέσει κ παλιότερα. Νομίζω επειδη αλλάζουν θέση για να χωρέσει το μωρο.

Just now, Marilo είπε:

@Vaso11.4.11 σευχαριστω πολύ γλυκιά μου έχεις απόλυτο δίκιο και  πάντα μιλάς τόσο ζεστά και όμορφα.. Τι ζώδιο είσαι? :razz: 

Στην αυχενικη μου είπε πιθανότατα κορίτσι αλλά να μη το δεσουμε κόμπο μας είπε.. Ο άντρας μου βέβαια σα να του είπε κορίτσι 100% πετάει απτη χαρά του.. Μακάρι να μπορεσουμε στον υπέρηχο να δούμε κάτι λίγες μερούλες μας έμειναν θα κάνουμε υπομονή τόσες κάναμε εξάλλου ήδη 

@vkvk19 σου έπεσαν όλα μαζί αποτι μας λες σε καταλαβαίνω.. Στο πρώτο τρίμηνο ειδικά νιώθεις εξάντληση.. Εγώ πάντα με πρόγραμμα λειτουργώ αν κ μπορεί να εκνευρίζει τους γύρω μου.. Πάρε χαρτί και μολύβι και οργανώσου.. Έτσι θα διαβάζεις κάθε μέρα λίγο θα ασχολείσαι με την διπλωματική και θα σου μένει και χρόνος χαλάρωσης ;) και προπαντος μην αγχώνεσαι ότι προλαβαίνεις 

Σε ευχαριστώ γλυκουλα μου ❤ υδροχοος ειμαι :) εσυ;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Μόλις κατάφερα κ μπήκα γιατι απ το πρωί είχα τις ετοιμασίες για τα γενέθλια του μικρού κ δεν πρόλαβα καθόλου!! Δεν ξεκουράστηκα καθόλου αυτό το σ/κ αλλά χαλάλι του!  @Vaso11.4.11 συγγνώμη για την καθυστέρηση κορίτσι μου! Σκέφτομαι να τον πάω παιδικό του χρόνου που θα είναι 3! Ήθελα κ φέτος αλλά η παιδίατρος ήταν εντελώς αρνητική λόγω του ότι θα ήταν συνέχεια αρρωστος. Απ τη μια είναι καλό για να μιλάει καλύτερα κ να μπορούμε να κάνουμε κ διάλογο κι αν γίνει κάτι να μπορεί να μου το πει! @Woman88 Αύριο έχεις υπερηχο!!! Πόσο υπέροχα!!!! Θα δεις το μωράκι σου!!! Περιμένουμε να μας πεις πόσο μεγάλωσε!!! 

Κορίτσια να σας ρωτήσω! Κοιμάστε μόνο πλάγια;; εγώ κοιμάμαι περισσότερο μπρούμυτα κ φοβάμαι μην κάνω κακο στο μωρό!

Να το χαίρεσαι το αντράκι σου Μπέτυ μου,γέρος κ ευτυχισμένος μια ζωή να είναι κ εσύ περιφανή μανούλα!!

Όσο για τη στάση ύπνου κ εμένα με αγχωνε στην αρχή γτ ανέκαθεν με βολευε μπρούμυτα αλλα με την εγκυμοσύνη φοβόμουν κ ήμουν μόνο στο πλάι κ ανάσκελα..τώρα που γέννησα δε μπορώ πλέον μπρούμυτα καθόλου..ξεσυνηθισα..θα δεις κ εσύ θα αλλάξεις σιγά σιγά..μην αγχώνεσαι πάντως όσο μπορείς κ εισαι μπρούμυτα χωρίς να πονάς κάπου ούτε το νινι σου πονάει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, vkvk19 είπε:

Κορίτσια πως αντιμετωπίζετε το πρόγραμμά σας που είχατε πριν τώρα με την εγκυμοσύνη;

Εγώ ενώ πρέπει να κάνω πόσα πράγματα ταυτόχρονα δεν θέλω να κάνω και τίποτα!!! Και αγχώνομαι και για αυτό, πότε θα τα προλάβω όλα μέχρι με το καλό να γεννήσω!!! Δυσκολεύομαι να βάλω πρόγραμμα στον εαυτό μου γιατί είμαι σπίτι συνεχώς και η δουλειά μου γίνεται μέσω υπολογιστή. Επίσης κάνω ταυτόχρονα μεταπτυχιακό, είμαι στη φάση του ξεκινήματος της διπλωματικής, έχω και μαθήματα, έχω πελαγωσει πότε πρέπει να τα κανω όλα και είμαι ζεν ώρες ώρες αλλά και αγχώνομαι!!! Δεν το συζητώ και για το σπίτι, δουλειές κλπ που πρέπει να γίνονται. 

Εγώ κυρίως στα πλάγια από πάντα δλδ!! Άντε και ανάσκελα όταν πιάνομαι!! Νομίζω όταν μεγαλώσει η κοιλίτσα δεν θα σε βολεύει μπρούμυτα!! Προσπάθησε σιγά σιγά να κοιμάσαι λίγο στα πλάγια για να συνηθίσεις!! 

Κοριτσι μου εγω λιγο πριν μαθω για την εγκυμοσύνη σταματησα τη δουλειά γιατί δεν φαιρονταν σωστά εκει που ήμουν ε και μετά που έμαθα ότι είμαι έγκυος δεν έψαξα για αλλου εφοσον κ ολας κανεις δεν θα προσλαμβάνε πλεον ενώ είμαι έγκυος. Οποτσ είμαι όλη μέρα σπίτι κ βαριέμαι. Αρα εχω άπλετο χρόνο αλλα δεν εχω τι να κάνω. Οποτε κ αυτο απτη μια κακο ειναι. Συν τα οικονομικά που είμαστε ένα μισθό μείον. Εσυ προσπάθησε να βάλεις ένα πρόγραμμα κ οσο μπορείς να το τηρείς χωρίς να πάθεις κ εμμονή. Χρειάζεσαι κ διαλείμματα κ χαλαρωση. Υπομονη πανω από ολα κ ηρεμια. Θα βρεις τη ροή σου. 

Παιδιά στα καλα καθούμενα κ ενώ ξαπλωνω στο κρεβατι μου μυρίζει ζεστό κέικ βανίλια. Δεν ειαμι καλα χαχαχα θελω να φαω κειιιιικ αλλα τέτοια ώρα που να βρωωω.. καλυτερα να κοιμηθώ μπας κ το ονειρευτω! Σας φιλω! Καλό βράδυ ❤❤❤

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Προς θεού κοριτσι μου τι ζητάς συγγνώμη. Εγινε το παρτυ; πως περασατε; να τον χαίρεστε, να τον καμαρωνετε και να τον δείτε να μεγαλώνει γερος και τυχερός! Συμφωνω με τον παιδικό. Έχει δίκιο η παιδίατρος. Τωρα με την εγκυμοσύνη θέλει προσοχή! Κ οντως τοτε θα μιλάει κ θα υπάρχει πιο εύκολη επικοινωνία. 

Εγω κοιμάμαι ήδη απτον 2ο μηνα πλαγια. Μου είχε πει ο γιατρος καλο ειναι να συνηθίζω για μετα που δεν θα μπορώ. Πλεον κ ολας φοβαμαι να κοιμηθω μπρούμυτα. Ασε που πιστεύω δεν θα με βολεύει κ ολας με τα πονακια που εχω που κ που κ με την κοιλιτσα που εξέχει πλεον. Συν του ότι θα πιέζεται κ ολας η κύστη κ θα πηγαινω ακόμη πιο συχνά τουαλετα χαχα. Εσας εντωμεταξυ σας πονάνε που κ που τα πλευρά σας; εμενα πονάνε σημερα κ είχαν ξανα πονέσει κ παλιότερα. Νομίζω επειδη αλλάζουν θέση για να χωρέσει το μωρο.

Σε ευχαριστώ γλυκουλα μου ❤ υδροχοος ειμαι :) εσυ;

@Vaso11.4.11 έπρεπε να το καταλάβω μιλάς σα να μιλαει η μαμά μου πολλές φορές που είναι υδροχοος. Το αγαπώ αυτό το ζωδιο! Πιστεύω πως υπάρχουν κοινά χαρακτηριστικά σε πολλούς ανθρώπους του ίδιοι ζωδιου πάντως .. Εγώ πάλι είμαι Αιγοκερως :-P

  • Μου αρέσει 1

vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marilo είπε:

@Vaso11.4.11 έπρεπε να το καταλάβω μιλάς σα να μιλαει η μαμά μου πολλές φορές που είναι υδροχοος. Το αγαπώ αυτό το ζωδιο! Πιστεύω πως υπάρχουν κοινά χαρακτηριστικά σε πολλούς ανθρώπους του ίδιοι ζωδιου πάντως .. Εγώ πάλι είμαι Αιγοκερως :-P

Καλημερα κοριτσακι μου! Η μανουλα σου πρέπει να είναι πολύ γλυκιά! Η αλήθεια είναι ότι κ η φίλη μ που ειναι υδροχοος με μια μερα διαφορα στα γενέθλια, ειναι σαν εμένα. Έχουμε παρα πολλά κοινά! Πάντως εχουμε κ τα στραβά μας! Και ειναι πολλά χαχαχα 

Γενικα για τα ζώδια δεν γνωρίζω πράγματα. Μονο για το δικο μ ξερω κ για τον Σκορπιο λογω του οτι ειναι ο αντρας μ χαχαχα φαντασου συνδυασμός! :-D

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια της παρέας μας! Πως κοιμηθηκατε; εγω καλα πέρα από τις συχνές επισκέψεις στη τουαλέτα. 

Εχω μια απορία. Στο πλυντηριο ρούχων βάζετε ταμπλέτες για τα άλατα ή το αποφεύγετε τωρα στην εγκυμοσύνη; επισης μαλακτικό βαζετε; κ αν ναι ποιο; και ποιο απορρυπαντικο; αν υπαρχει κάποιο λιγο πιο φυσικό πείτε μου κ εμένα να αλλάξω. 

Κ αλλη μια ερώτηση.. στο προσωπο βάζετε καμια ενυδατικη; ή στα πόδια; γιατι ρ γμτ εγω εχω ξηροδερμια. Δεν γίνεται να μην βαζω τπτ. Εχω μια της Nivea. Αναρωτιέμαι αν ρωτησω το γιατρο θα μου πει ότι δεν κανει; ε δεν μπορώ να αγοράζω απο φαρμακείο ένα σωρό κρεμες και να δίνω τοσα λεφτα. Για την κοιλια οκ το καταλαβαίνω να παρω συγκεκριμένη που μ προτείνει. Αλλα για το πρόσωπο πειραζει να χρησιμοποιώ ότι εχω; τι λέτε εσεις;

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...