Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σαν εμάς! Κ εμας 70% κοριτσακι μας είπε. Την αλλη Πεμπτη ελπιζω να σιγουρεψουμε το φύλλο. Για να δουμε. Ποτε ειναι να κάνεις την αμνιοπαρακεντηση;

Κ φαντασου οτι δεν τρωω καν καθε βδομάδα ψαρι. Το μηνα θα φαω 1 με 2 φορες. Πρεπει να.το βάλω περισσοτερο στο πρόγραμμα. Ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση. Θα το ψάξω κ εγω κ θα ξανα ρωτησω κ τον γιατρο..εσεις κοριτσια τρώτε καθε εβδομαδα ψαρακι;

Εγώ θα ήθελα να τρώω κάθε βδομάδα αλλά ο άντρας μου δεν τα τρώει καθόλου κ κάθε φορά π έχω ψάρι πρέπει να φτιάχνω κ δεύτερο φαγητό. Οπότε τρώω περίπου 1 φορά στις 2-3 βδομάδες. Την Δευτέρα που θα φάει έξω έχω ήδη προγραμματίσει να φτιάξω τσίπουρα στο φουρνο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Betty90 είπε:

Εγώ θα ήθελα να τρώω κάθε βδομάδα αλλά ο άντρας μου δεν τα τρώει καθόλου κ κάθε φορά π έχω ψάρι πρέπει να φτιάχνω κ δεύτερο φαγητό. Οπότε τρώω περίπου 1 φορά στις 2-3 βδομάδες. Την Δευτέρα που θα φάει έξω έχω ήδη προγραμματίσει να φτιάξω τσίπουρα στο φουρνο

Μια χαρά. Τουλάχιστον θα φας κανα 2 το μηνα. Πρεπει ρ γμτ να το βάλουμε στο πρόγραμμα. Μ αρέσει που ο γιατρος μου ειχε πει καθε βδομαδα! Δεν τηρω τπτ απο αυτά που ειπε. Ούτε αυγα τρωω, ούτε καθημερινα σαλάτες κ φρουτα ουτε 2 με 3 φορες την εβδομαδα κόκκινο κρέας... σκατα πρόγραμμα εχω τωρα ππυ το σκεφτομαι κ νιώθω άσχημα. Τα πορτοκάλια που πήρα εντωμεταξυ κοντεύουν να χαλάσουν. Ήδη πέταξα μερικά. Δεν μου βγαίνει να κανω χυμο. Αλλα πρεπει να τρέφομαι πιο υγιεινά..


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Μια χαρά. Τουλάχιστον θα φας κανα 2 το μηνα. Πρεπει ρ γμτ να το βάλουμε στο πρόγραμμα. Μ αρέσει που ο γιατρος μου ειχε πει καθε βδομαδα! Δεν τηρω τπτ απο αυτά που ειπε. Ούτε αυγα τρωω, ούτε καθημερινα σαλάτες κ φρουτα ουτε 2 με 3 φορες την εβδομαδα κόκκινο κρέας... σκατα πρόγραμμα εχω τωρα ππυ το σκεφτομαι κ νιώθω άσχημα. Τα πορτοκάλια που πήρα εντωμεταξυ κοντεύουν να χαλάσουν. Ήδη πέταξα μερικά. Δεν μου βγαίνει να κανω χυμο. Αλλα πρεπει να τρέφομαι πιο υγιεινά..

Οι γιατροί λένε αυτό που πρέπει να κάνουμε! Είναι πολύ δύσκολο να τα τηρούμε όλα κατά γράμμα! Καλο είναι να είμαστε όσο πιο κοντά γίνεται!! Αλλά δεν χρειάζεται να νιώθεις άσχημα. Ειδικά εσύ με τους εμετούς που ακόμα σε ταλαιπωρούν. Κι εγώ με τον μικρό δεν προλαβαίνω να φτιάξω το ιδανικό εβδομαδιαίο πρόγραμμα. Προσπαθώ  να φτιάχνω ότι φτιάχνεται γρήγορα κι εύκολα.  Κανουμε ο,τι καλύτερο μπορούμε!! Μην στενοχωριέσαι αν δεν τα καταφέρνεις πάντα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Betty90 είπε:

Οι γιατροί λένε αυτό που πρέπει να κάνουμε! Είναι πολύ δύσκολο να τα τηρούμε όλα κατά γράμμα! Καλο είναι να είμαστε όσο πιο κοντά γίνεται!! Αλλά δεν χρειάζεται να νιώθεις άσχημα. Ειδικά εσύ με τους εμετούς που ακόμα σε ταλαιπωρούν. Κι εγώ με τον μικρό δεν προλαβαίνω να φτιάξω το ιδανικό εβδομαδιαίο πρόγραμμα. Προσπαθώ  να φτιάχνω ότι φτιάχνεται γρήγορα κι εύκολα.  Κανουμε ο,τι καλύτερο μπορούμε!! Μην στενοχωριέσαι αν δεν τα καταφέρνεις πάντα!!

Καλημερα Μπεττυ μου! Εχεις δικαιο απλα καμια φορα δεν το τηρω κ απο βαρεμαρα κ αυτο ειναι χαζομαρα. Θα φροντισω να το διορθωσω. Τωρα ας πουμε εφαγα τα φρουτακια μου. ελπιζω να το κρατησω χαχα

τι κανουν τα υπολοιπα κοριτσια? Ειστε ολες καλα?


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημερα κοριτσια ! Καλε μην αγχωνεστε με τα ψαρακια τα καημενα χαχαχα. Απλα δε κανει σε μεγαλες ποσοστητες ... μεγαλα ψαρια τυπου ξιφια κτλ πρεπει να αποφευγονται γιατι εχουν πολυ υδραργυρο ! Γενικα κανουν καλο τα ψαρια που εχυν ω3 λιπαρα .. σαρδελιτσα ,σολωμος κτλ .  καμια τσιπουριτσα !!1 Ενταξει δε θα το φαμε και πολυ συχνα ! 

@Vaso11.4.11 το αβγολεμονο εγω το βαζω στα φαγητα γιατι την ωρα που πεφτει στη σουπα ειναι ηδη υψηλή θερμοκρασια οποτε μαγειρευεται .. γιατι πεφτει σε υψηλους βαθμους ηδη ... οποτε δεν ειναι ωμο .. ειδικα ανα αφησεις και τη σουπιτσα να παρει μια βραση μετα .... ΜΟυρλια !!! χαχα! και με λεμονακι ! εγω την ψαροσουπα δεν τηναυκοβω μονο την κοτοσουπα και τα γιουβαρλακια!

ΟΙ υπολοιπες τι κανετε ? Εγω σημερα εχω δια ζωσης μαθηματα και βαριεμαι λιγο εχω υλνηλια απισευτη ! ΛΕτε θα παμε για lock down ..μου λεει ενας κουμπαρος μου που δουλευει σε νοσοκομειο αναφορας γινεται χαμος και ζητημα αν τα λενε ολα στις ειδησεις .... τον εχει σκιαχτει το ματι μου τον κορονοιο κοριτσια !

Απο κοιλιτσα πως πατε ; εγω τα ιδια χαχα ! δε βλεπω καμια αισθητη διαφορα μονο οταν φαω γινομαι σαν πεπονι κατα τα αλλα κυριως οταν ξαπλωνω ανασκελα ειναι λες και δεν ειμαι εγκυος . Ο γιατρος μου ειπε στις πρωτοτοκες αργει ενω μου ειπε οτι εξαρταται και απο το σωματοτυπο ποτε θα φανει η κοιλιτσα ... δεν εχω ρε παιδι μου στροφφυλη κοιλια να με δεις και να πεις αα αυτη ειναι εγκυος χαχαχα!

δεν μπαινω συχνα γιατι απο το κινητο οπως σας εχω πει δεν μπορω να  μπω δεν μου δεχεται τα στοιχεια !

και μου την εχει δωσει αυτο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Woman88 είπε:

ΚΑλημερα κοριτσια ! Καλε μην αγχωνεστε με τα ψαρακια τα καημενα χαχαχα. Απλα δε κανει σε μεγαλες ποσοστητες ... μεγαλα ψαρια τυπου ξιφια κτλ πρεπει να αποφευγονται γιατι εχουν πολυ υδραργυρο ! Γενικα κανουν καλο τα ψαρια που εχυν ω3 λιπαρα .. σαρδελιτσα ,σολωμος κτλ .  καμια τσιπουριτσα !!1 Ενταξει δε θα το φαμε και πολυ συχνα ! 

@Vaso11.4.11 το αβγολεμονο εγω το βαζω στα φαγητα γιατι την ωρα που πεφτει στη σουπα ειναι ηδη υψηλή θερμοκρασια οποτε μαγειρευεται .. γιατι πεφτει σε υψηλους βαθμους ηδη ... οποτε δεν ειναι ωμο .. ειδικα ανα αφησεις και τη σουπιτσα να παρει μια βραση μετα .... ΜΟυρλια !!! χαχα! και με λεμονακι ! εγω την ψαροσουπα δεν τηναυκοβω μονο την κοτοσουπα και τα γιουβαρλακια!

ΟΙ υπολοιπες τι κανετε ? Εγω σημερα εχω δια ζωσης μαθηματα και βαριεμαι λιγο εχω υλνηλια απισευτη ! ΛΕτε θα παμε για lock down ..μου λεει ενας κουμπαρος μου που δουλευει σε νοσοκομειο αναφορας γινεται χαμος και ζητημα αν τα λενε ολα στις ειδησεις .... τον εχει σκιαχτει το ματι μου τον κορονοιο κοριτσια !

Απο κοιλιτσα πως πατε ; εγω τα ιδια χαχα ! δε βλεπω καμια αισθητη διαφορα μονο οταν φαω γινομαι σαν πεπονι κατα τα αλλα κυριως οταν ξαπλωνω ανασκελα ειναι λες και δεν ειμαι εγκυος . Ο γιατρος μου ειπε στις πρωτοτοκες αργει ενω μου ειπε οτι εξαρταται και απο το σωματοτυπο ποτε θα φανει η κοιλιτσα ... δεν εχω ρε παιδι μου στροφφυλη κοιλια να με δεις και να πεις αα αυτη ειναι εγκυος χαχαχα!

δεν μπαινω συχνα γιατι απο το κινητο οπως σας εχω πει δεν μπορω να  μπω δεν μου δεχεται τα στοιχεια !

και μου την εχει δωσει αυτο! 

Καλως την! Υπομονη με τα μαθηματα. Οσο για το lockdown το συζητανε πολυ.. τι να πω.. θελει προσοχη! Κ εμενα το πρωι δεν ειναι πολυ φουσκωμενη. Το βραδυ ομως ειναι τουρλα με τα φαγητα που εχω τσακισει ολη μερα. Απο αναγουλα πως πας; Εγω καλυτερα αλλα με πιανει καποιες μερες. Τωρα πχ εχω που εφαγα τα φρουτα. Δεν μου καθονται καλα για καποιο λογο ρ γμτ. Εκανα εναν εμετο αυτη την εβδομαδα. Κ την προηγουμενη το ιδιο. Ελπιζω να περιοριστει στον 1.

Εγω τωρα καθομαι κ κανω λιγο μια ερευνα αγορας για τα επιπλα του μωρου. ΕΙναι νωρις το ξερω, αλλα δεν εχω τι αλλο να κανω χαχα.. Εχω μια απορια που λετε... που θα το πλενω.. οχι για το βραδυνο μπανακι. Για καθε φορα που θα λερωνεται με κακα λεω. Στις δουλειες που δουλευα ειχαν ολοι βαθυ νεροχυτη και τα ξεπλενα τοπικα εκει οπως μου ειχαν δειξει οι γονεις. Εγω ομως εχω ρηχο νεροχυτη στο μπανιο κ δεν βολευει. Καθε φορα δλδ που θα λερωνεται, που μες στη μερα θα ειναι πολλες, θα πρεπει να το βαζω στη μπανιερα κανονικα ολοκληρο; Και πως θα με βολευει; Θα πρεπει να σκυβω στη μπανιερα. Θα παρω βεβαια λεκανακι αλλα και παλι το να το ξεπλενω καθε τρεις κ λιγο στο λεκανακι δεν ειναι βολικο. Το καλυτερο ειναι κατω απο τρεχουμενο νερο στη βρυση του νεροχυτη αλλα πρεπει να ειναι βαθυα για να βολευει :/


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στον νεροχύτη τον έπλενα...κοίτα στην αρχή είναι πολύ μικρούλια χωράνε νομίζω σε όλους τους νεροχυτες. Όσο μεγαλώνει μετά θα δυσκολεύει!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Σαν εμάς! Κ εμας 70% κοριτσακι μας είπε. Την αλλη Πεμπτη ελπιζω να σιγουρεψουμε το φύλλο. Για να δουμε. Ποτε ειναι να κάνεις την αμνιοπαρακεντηση;

Κ φαντασου οτι δεν τρωω καν καθε βδομάδα ψαρι. Το μηνα θα φαω 1 με 2 φορες. Πρεπει να.το βάλω περισσοτερο στο πρόγραμμα. Ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση. Θα το ψάξω κ εγω κ θα ξανα ρωτησω κ τον γιατρο..εσεις κοριτσια τρώτε καθε εβδομαδα ψαρακι;

Καλημέρα και πάλι!! 

Με το καλό να δεις ότι έχεις κοριτσάκι!! Θα παω πάλι την επόμενη Πέμπτη να με δει, γιατί εχθές της έτυχε χειρουργείο και με είδε μια βοηθός. Πρώτη φορά πήγα και έπρεπε να φύγει, είναι σε νοσοκομείο για αυτό. Μου έχουν πει πολύ καλά λόγια και για αυτό θα ξαναπάω. Δεν έχω καταλήξει ακόμα σε γιατρό.

Την αμνιο θα την κάνω στις 12 Νοέμβρη. Έχω λίγο άγχος για τα αποτελέσματα να σιγουρευτώ ότι όλα κυλούν καλά. 

Όσο για την διατροφή μη σε αγχώνει, ότι μπορείς να τρως. Όταν θα αισθάνεσαι καλύτερα θα φας και ψάρι και όλα .

Link to comment
Share on other sites

Just now, vkvk19 είπε:

Καλημέρα και πάλι!! 

Με το καλό να δεις ότι έχεις κοριτσάκι!! Θα παω πάλι την επόμενη Πέμπτη να με δει, γιατί εχθές της έτυχε χειρουργείο και με είδε μια βοηθός. Πρώτη φορά πήγα και έπρεπε να φύγει, είναι σε νοσοκομείο για αυτό. Μου έχουν πει πολύ καλά λόγια και για αυτό θα ξαναπάω. Δεν έχω καταλήξει ακόμα σε γιατρό.

Την αμνιο θα την κάνω στις 12 Νοέμβρη. Έχω λίγο άγχος για τα αποτελέσματα να σιγουρευτώ ότι όλα κυλούν καλά. 

Όσο για την διατροφή μη σε αγχώνει, ότι μπορείς να τρως. Όταν θα αισθάνεσαι καλύτερα θα φας και ψάρι και όλα .

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου κ εσυ με το καλο να κάνεις την εξέταση και να εχεις τελεια αποτελέσματα!!! Ολα καλα θα πανε! ❤❤❤

Just now, Betty90 είπε:

Κι εγώ στον νεροχύτη τον έπλενα...κοίτα στην αρχή είναι πολύ μικρούλια χωράνε νομίζω σε όλους τους νεροχυτες. Όσο μεγαλώνει μετά θα δυσκολεύει!

Μετα ομως που δεν θα χωραει; εσυ μετα που τον επλενες;

Κοριτσια εντωμεταξυ το γρουσουζεψα κ εκανα εμετο. Μετα απο την βανίλια με το ακτινιδιο που εφαγα! Έλεος! Κ ελεγα από μέσα μ, λες τώρα που ανέφερα ότι εκανα μονο 1 φορα αυτη την εβδομαδα, να το γρουσουζεψω; κ τελικά όντως το γρουσουζεψα χαχα δεν ξανα μιλάω.. αχ τωρα καίει ο λαιμός μου απτον εμετο κ προσπαθω να φαω φακες κ σαλάτα. Ελπιζω να μην ξανα κανω τουλάχιστον για να κρατήσω το φαγητο.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μικρομανουλες μου τι κάνετε?

Αχχχ εγώ άφησα σήμερα πρώτη φορά τον μπέμπη μου με τη μαμά μου για 3 ωρίτσες..πήγα από το μαγαζί στον άντρα μου κ για να φτιάξω τα νυχακια μου μετά από 4 μήνες!!!!! Partyyyy!!!!!!

Καλά τα πήγαν βέβαια ξέρω πως πρέπει να μαλλιασει η γλώσσα μου για να ακολουθήσει η μάνα μου κάποια πράγματα όπως τα θέλω αλλά ας οψετε..

Πάντως....απλά στο 10' μου έλειπε κ την πήρα 4 φορές τηλ:P

@Vaso11.4.11 μου κοριτσάκι μου γτ αγχώνεσαι μωρέ για το μπανάκι? Στις αρχές που κάνει πολλά κακα μέχρι 2-3 μηνών θα χωράει όσο μικρός κ αν είναι ο νιπτήρας έχει δίκιο η φίλη @Betty90 αφού θα τον πιάνεις μπρούμυτα κ θα εξεχει το κωλαρακι να το πλένεις εύκολα..έπειτα που δε θα χωράει ούτως ή άλλως κάνουν πολύ λιγότερες φορές κακα οπότε θα μπορείς πχ να τον κάνεις 2 ντουζακια μες τη μέρα..ακόμη μπορείς να έχεις σε ένα μπολακι ζεστό νεράκι κ να τον πλενεις τοπικά με βαμβάκι κ να το στεγνώνεις με μια πετσετουλα..θα βρεις τα πατήματα σου σιγά σιγά..

@Woman88 πως πήγαν τα μαθήματα? Τη παλεψες??

Ρε συ βλέπω που λες για τους κωδικούς κ δεν ξέρω να σε βοηθήσω αλλά γιατί πολύ απλά δεν κάνεις καινούργιο προφίλ ρε αγάπη? Κ στείλε μας..πχ κάντο woman8 ξέρω γω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια κι από εμένα! Πώς είστε; νομίζω το πρακτικό κομμάτι με το ντουζ ή οτι άλλο θα το βρούμε, θα μας δίνουν και πληροφορίες οι έμπειρες μανούλες! 

Υπάρχει καμιά που να έκανε το εμβόλιο της γρίπης; το έγραψα σήμερα εγώ και θα πάω από εβδομάδα να το κάνω. Πείτε μου γνώμες και συμβουλές! Πρέπει να προσέξω κάτι; σιγουρα δεν πρέπει να είμαι άρρωστη καθόλου. Μόνο αυτό ξέρω! 

@Renez η μέρα αφιερωμένη στο μποτε!! Τέλεια!! 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μικρομανουλες μου τι κάνετε?

Αχχχ εγώ άφησα σήμερα πρώτη φορά τον μπέμπη μου με τη μαμά μου για 3 ωρίτσες..πήγα από το μαγαζί στον άντρα μου κ για να φτιάξω τα νυχακια μου μετά από 4 μήνες!!!!! Partyyyy!!!!!!

Καλά τα πήγαν βέβαια ξέρω πως πρέπει να μαλλιασει η γλώσσα μου για να ακολουθήσει η μάνα μου κάποια πράγματα όπως τα θέλω αλλά ας οψετε..

Πάντως....απλά στο 10' μου έλειπε κ την πήρα 4 φορές τηλ:P

@Vaso11.4.11 μου κοριτσάκι μου γτ αγχώνεσαι μωρέ για το μπανάκι? Στις αρχές που κάνει πολλά κακα μέχρι 2-3 μηνών θα χωράει όσο μικρός κ αν είναι ο νιπτήρας έχει δίκιο η φίλη @Betty90 αφού θα τον πιάνεις μπρούμυτα κ θα εξεχει το κωλαρακι να το πλένεις εύκολα..έπειτα που δε θα χωράει ούτως ή άλλως κάνουν πολύ λιγότερες φορές κακα οπότε θα μπορείς πχ να τον κάνεις 2 ντουζακια μες τη μέρα..ακόμη μπορείς να έχεις σε ένα μπολακι ζεστό νεράκι κ να τον πλενεις τοπικά με βαμβάκι κ να το στεγνώνεις με μια πετσετουλα..θα βρεις τα πατήματα σου σιγά σιγά..

@Woman88 πως πήγαν τα μαθήματα? Τη παλεψες??

Ρε συ βλέπω που λες για τους κωδικούς κ δεν ξέρω να σε βοηθήσω αλλά γιατί πολύ απλά δεν κάνεις καινούργιο προφίλ ρε αγάπη? Κ στείλε μας..πχ κάντο woman8 ξέρω γω..

Τι ωραια που έκανες μποτε σημερα! Μπραβο σου! Χρειάζεσαι κ εσυ λιγο χρονο για τον εαυτό σου! 

Δεν αγχωνομαι ενταξει. Απλως αναρωτιέμαι τι θα με βολεψει κ μιας που δεν εχω τι να κάνω ολη μερα, το ψάχνω λιγο.. θα τη βρω τη λύση μεχρι τοτε ενταξει..

Just now, melina26 είπε:

Γεια σας κορίτσια κι από εμένα! Πώς είστε; νομίζω το πρακτικό κομμάτι με το ντουζ ή οτι άλλο θα το βρούμε, θα μας δίνουν και πληροφορίες οι έμπειρες μανούλες! 

Υπάρχει καμιά που να έκανε το εμβόλιο της γρίπης; το έγραψα σήμερα εγώ και θα πάω από εβδομάδα να το κάνω. Πείτε μου γνώμες και συμβουλές! Πρέπει να προσέξω κάτι; σιγουρα δεν πρέπει να είμαι άρρωστη καθόλου. Μόνο αυτό ξέρω! 

@Renez η μέρα αφιερωμένη στο μποτε!! Τέλεια!! 

Ναι όντως οι εμπειρες μανουλες εδω ειναι πολυ βοηθητικές! Εγω θα το κάνω αρχες Νοέμβρη. Ίσως μετα τον υπέρηχο. Το μόνο που ξέρω είναι ότι για καμια 15αρια μερες πρεπει να προσεξω λιγο τις επαφες μ κλπ. Να μην αρρωστησω δλδ. Αν ξέρει κάποια κοπέλα κατι αλλο ας μας πει.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διαβάζω καιρό, αλλα δεν έχω γράψει σε αυτό το θέμα καθώς είμαι Μανούλα Μαΐου (αρχές βέβαια). Χθες πήγα για αυχενική αλλα δεν την ολοκληρωσα γιατί δεν ήταν σε καλή θέση το μωρό. Σήμερα ξαναπηγα αλλα πάλι δεν ήταν σε πολύ καλή θέση και δυσκολευτήκαμε. Το συμπέρασμα μετά από πολλές ώρες ήταν πως όλες οι μετρήσεις είναι πολύ καλές(αυχενική, ρινικό κλπ ), αλλα μας είπε πως υπάρχει ασυμμετρία των χοριοειδών πλεγμάτων. Στην ουσία μας είπε πως το αριστερό ημισφαίριο είναι μεγαλύτερο από το δεξί και να το ξαναδούμε στις 17 εβδομάδες για να δούμε αν θα φτιάξει και αν δεν φτιάξει ίσως χρειαστει να προχωρήσουμε σε διακοπή.  Μας είπε βέβαια ότι στις περισσότερες περιπτώσεις φτιάχνει. Έχει καμια παρόμοια εμπειρία ; Όλη μέρα κλαιω και δεν μπορώ να συνέλθω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel__ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διαβάζω καιρό, αλλα δεν έχω γράψει σε αυτό το θέμα καθώς είμαι Μανούλα Μαΐου (αρχές βέβαια). Χθες πήγα για αυχενική αλλα δεν την ολοκληρωσα γιατί δεν ήταν σε καλή θέση το μωρό. Σήμερα ξαναπηγα αλλα πάλι δεν ήταν σε πολύ καλή θέση και δυσκολευτήκαμε. Το συμπέρασμα μετά από πολλές ώρες ήταν πως όλες οι μετρήσεις είναι πολύ καλές(αυχενική, ρινικό κλπ ), αλλα μας είπε πως υπάρχει ασυμμετρία των χοριοειδών πλεγμάτων. Στην ουσία μας είπε πως το αριστερό ημισφαίριο είναι μεγαλύτερο από το δεξί και να το ξαναδούμε στις 17 εβδομάδες για να δούμε αν θα φτιάξει και αν δεν φτιάξει ίσως χρειαστει να προχωρήσουμε σε διακοπή.  Μας είπε βέβαια ότι στις περισσότερες περιπτώσεις φτιάχνει. Έχει καμια παρόμοια εμπειρία ; Όλη μέρα κλαιω και δεν μπορώ να συνέλθω. 

Κορίτσι γλυκό Καλώς ήρθες!! Πρώτη φορά τ ακούω αυτό! Όχι δεν έχω παρόμοια εμπειρία αλλά αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι αφού σου είπαν ότι στις περισσότερες περιπτώσεις φτιάχνει , αυτό θα γίνει κ στο δικό σου μωράκι! Αυτοί έχουν δει πολλά κ ξέρουν. Θα αγχωθείς πολύ μέχρι να την 17η εβδομάδα αλλά θα δεις πως όλα θα πάνε καλά!!!! Σου εύχομαι μια υπέροχη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη! Όλα θα πάνε καλά!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel__ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διαβάζω καιρό, αλλα δεν έχω γράψει σε αυτό το θέμα καθώς είμαι Μανούλα Μαΐου (αρχές βέβαια). Χθες πήγα για αυχενική αλλα δεν την ολοκληρωσα γιατί δεν ήταν σε καλή θέση το μωρό. Σήμερα ξαναπηγα αλλα πάλι δεν ήταν σε πολύ καλή θέση και δυσκολευτήκαμε. Το συμπέρασμα μετά από πολλές ώρες ήταν πως όλες οι μετρήσεις είναι πολύ καλές(αυχενική, ρινικό κλπ ), αλλα μας είπε πως υπάρχει ασυμμετρία των χοριοειδών πλεγμάτων. Στην ουσία μας είπε πως το αριστερό ημισφαίριο είναι μεγαλύτερο από το δεξί και να το ξαναδούμε στις 17 εβδομάδες για να δούμε αν θα φτιάξει και αν δεν φτιάξει ίσως χρειαστει να προχωρήσουμε σε διακοπή.  Μας είπε βέβαια ότι στις περισσότερες περιπτώσεις φτιάχνει. Έχει καμια παρόμοια εμπειρία ; Όλη μέρα κλαιω και δεν μπορώ να συνέλθω. 

Κοριτσι μου γλυκο ουτε εγω το εχω ξανα ακουσει κ δεν ξερω τι ειναι αυτο. Εύχομαι ομως να πανε ολα καλα κ να φτιάξει! Εφοσον αυτό λένε κ οι γιατροι, εχε θετικη σκεψη και ολα θα πανε τελεια! Ευχομαι καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη με ένα γερό κ υγιές μωρακι!!! 

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...