Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Popaki2011 είπε:

Μανούλα Μαρτίου εδώ!Σας διαβάζω που κ που!Μήπως να συζητήσεις με την παιδίατρο το ενδεχόμενο να αγοράσεις έναν νεφελοποιητη?έχει κάτι πολύ ωραίους παιδικούς,εγώ έχω μια πασχαλιτσα, επειδή κι εμένα η μικρή είναι ευαίσθητη.γιατι και στο νοσοκομείο νεφελοποιητη βάζουν στο παιδί.

Δεν το έχω ξανακούσει. Τι είναι ο νεφελοποιητης;; Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας!!! Σμρ είναι φουλ μπουκωμενος! Εύχομαι να το περάσει μόνο έτσι!

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου! Πως ειστε; πειτε κανα νέο. @Betty90 ευχομαι περαστικα και γρήγορη ανάρρωση στο μικρουλι σου χωρίς ταλαιπωρια! Να μας ενημερώνεις για τη πρόοδο του! Εδώ δεν ειμαστε μόνο για τις εγκυμοσυνες, ειμαστε μια ωραία ομαδα που μπορεί να μοιράζεται καθε σκεψη καθε ανησυχια κ καθε χαρα γενικα είτε αφορά την εγκυμοσύνη είτε όχι! Εύχομαι να το προλάβετε και να γίνει καλά το ζουζούνι σου! 

Κοριτσια εγω μπηκα επιτελους στην 20η εβδομαδα και αυτο σημαίνει ότι ειμαι ακριβώς στα μισά της εγκυμοσύνης. Ευχομαι να συνεχίσει με τους ίδιους καλούς ρυθμούς κ η υπόλοιπη εγκυμοσύνη για ολες μας μεχρι να φτάσουμε στην ώρα που θα τα κρατάμε αγκαλίτσα!

2 μερες τωρα δεν ψιλοενιωθα το νινι αλλα μολις τωρα ενιωσα κατι χτυπηματακια του κ ηρεμησα! ❤❤❤ οι υπολοιπες τι κανετε; 

Αχ τι ωραία που το νιώθεις!! Θέλω κι εγωωω !!! Πω πω στα μισά της εγκυμοσύνης!! Σοκαρίστηκα!!! Δεν το έχω συνειδητοποιήσει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!! @Vaso11.4.11 δεν ειναι πολλα 4 κιλα για 5ο μηνα. Απο εμετους εγω ειμαι οκ μου εχυν περασει οι εμετοι και τρωω πλεον κανονικα.Υοπφερω πολυ απο το εντερο ομως κατι με πειραζει και δεν ξερω τι ... πρηζομαι και ποναει το εντερο δεξια και αριστερα ψηλα. Δεν ξερω αν το εχεις νιωσει ποτε . Η κοιλια τα δικα της μια πρηζεται μια ξεπρηζεται. στον 5ο δε λενε οτι μεγαλωνει αποτομα γιατι αναρωτιεμαι που ειναι η κοιλια χαχαχαχαχα?????

@Betty90 ειλικρινα πολλα κουλα πραγματα . Αλλα τι να κανουμε αστα!!!ΥΠομονη και να εχουμε υγεια!!! λενε μεχρι μαρτιο ετσι θα παμε μα ειναι δυνατον?!

@Marilo δεν εχεις γραφτει ακομα στο ταμειο ανεργιας εννοεις?

Ρς κοριτσια για να μην ποναει το εντερο τι να παρω .?κανενα σπασμοαπολυτικο μαλλον αν με πιασει διπλωνομαι και δεν μπορω ουτε να περπατησω . δεν ξερω αν το παθαινετε καμια φορα!!!!?!?!

Επισης τραχηλο σας εχει μετρησει ?

Καλημέρα σας κορίτσια μου!! 

@Woman88 βγήκα σε αναστολή από την εργασία μου τον Οκτώβρη λόγω εγκυμοσύνης γιατί ανηκω σε ευπαθη ομαδα και επειδή έρχομαι σε επαφή με κόσμο δεν ήθελα να το διακινδυνευσω.. Άρα δε μπορώ να γραφτώ στο ταμείο ανεργίας γιατί δεν είμαι ανεργη είμαι σε αναστολή.. Απλώς οι πληρωμές αποτι βλέπω αργούν πάραααα ποοοολυ...

Όσο για τους υπέρηχος θυμάμαι τον πρώτο καιρό μου έκανε και μένα ενδοκολπικα.. Αλλά μετά από το σημείο που είχε μεγαλώσει το νινακι κοιλιακα.. 

Εγώ κορίτσια δεν έχω νιώσει κάτι ακομα και ότι έχω νιώσει πιστεύω ότι είναι το εντερο και η κοιλιά μου δεν έχει μεγαλώσει πολύ είναι σα να έχω φάει 2 κομμάτια παστίτσιο :P


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και πάλι, προσπαθώ να μπαίνω όσο πιο συχνά αλλά έχω πολλή δουλειά ώρες ώρες. 

@Marilo χαίρομαι που βρίσκω κάποια κοπέλα από Πάτρα. Εγώ αντιθέτως στο νοσοκομείο θα αισθάνομαι πιο ασφαλής. Και ο Άγιος Ανδρέας έχει πια καλύτερη κλινική και από ιδιωτικό. Βέβαια πρέπει να βρω και γιατρό εξωτερικό, γιατί η προηγούμενη που είχα κατά το 1ο τρίμηνο, με απογοήτευσε. Να έχω δλδ και κάποιον ιδιώτη πέρα από τη γιατρο στο νοσοκομείο. Υπομονή επίσης και για την πληρωμή. Έχεις δίκιο με την κατάσταση που περνάμε, τοσος κόσμος περιμένει να πληρωθεί. 

@Woman88 μια φορά έτυχε να με δει βοηθός γιατί η γιατρός έπρεπε να πάει σε χειρουργείο. Την Πέμπτη που ξαναπηγα με είδε η ίδια. Απλά στο δημόσιο λόγω του ότι έχει κόσμο, η εξέταση γίνεται λίγο πιο γρήγορα. Σήμερα όμως την είδα ξανά και ήταν πιο χαλαρή. 

@Vaso11.4.11 τελικά με το σίδηρο όλα καλά. 1 φορά τη μέρα πρέπει να το παίρνω. Και τώρα μου εγραψε και μαγνήσιο. Πρέπει να ξαναφτιαξω πρόγραμμα για τα φάρμακα!! Γιατί όλο ξεχνιέμαι!

Προσοχή και με τις δουλειές κοριτσια, θα έρθει καιρός που δεν θα καθόμαστε καθόλου!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια τι κάνετε; Προσπαθώ όσο μπορώ να μπαίνω και να παρακολουθώ αλλά έχω τρέλα τρεξίματα και ετοιμασίες. Ελπίζω όλες να είστε τέλεια!!!❤️ Εγώ πριν μερικές μέρες πήγα για κάποιες εξετάσεις και τις εστειλα στην γιατρό μου, μου είπε ότι έχω κάποια φλεγμονή στο ουροποιητικό αλλά δεν είναι κάτι το ανησυχητικό, απλώς θα πρέπει να πίνω πολύ νερό. Κατά τ’αλλά όλα καλά. Τώρα είμαι 9 και 4 ημερών. Κι σε 15 μέρες περίπου έχω ξανά ραντεβού. Λογικά αφού θα κάνουμε μαζί της τον υπέρηχο θα με στείλει και για την αυχενική διαφ. 
Το ξέρω ότι είναι νωρίς αλλά το έχω απορία...ποσών εβδομάδων περίπου μια κοπέλα αρχίζει να νιώθει το μωράκι;❤️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Δεν το έχω ξανακούσει. Τι είναι ο νεφελοποιητης;; Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας!!! Σμρ είναι φουλ μπουκωμενος! Εύχομαι να το περάσει μόνο έτσι!

Αχ τι ωραία που το νιώθεις!! Θέλω κι εγωωω !!! Πω πω στα μισά της εγκυμοσύνης!! Σοκαρίστηκα!!! Δεν το έχω συνειδητοποιήσει!!

Είναι η μάσκα που σου κάνουν στο νοσοκομείο.που βάζουν στο πρόσωπο για λίγα λεπτά μέχρι να τελειώσει το φάρμακο,και αυτή βγάζει καπνό...ρωτά την παιδίατρο σου Μήπως το αγοράσεις και σωθείς απ τα νοσοκομεία!!!!!


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια μου ! Πως ειστε? @Betty90 περαστικα στο νινι σου !!! Ευχομαι γρηγορη αναρρωση!

@Vaso11.4.11 εμενα δεν μου κανει ποτε ενδοκολπολπικο μονο στιςαρχες καναμε ! Αχ αντεεεε μπραβο οντως στα μισα !!! εγω την παρασκευη κλεινω την 18η εβδομαδα ... 

@vkvk19 εχεις δικιο για τις δουλειες αλλα ολο κατι κανουμε !!! 

Εγω εχω αναγκη υπνου !!!!! Αλλα πρωινα συνεχως εχω κατι να κανω ε μετα απο μεσημερι μεχρι βραδυ δουλευω και μετα κοιμαμαι καλες 12!!!!

Εγω ακοαμ δεν εχω νιωσει το  μωρακι ! Ειμαι 17 και 4 σημερα αλλα δεν εχω κανενα χτυπημα χαχαχαα! Μου χε πει ο γιατρος απο 18η και μετα .... αλλα εγω ειμαι ηδη στην 18η .... ανησυχητικο?

παω να συνδεθω για μαθημα ... θα σας διαβασω στο ενδιαμεσο 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Popaki2011 είπε:

Είναι η μάσκα που σου κάνουν στο νοσοκομείο.που βάζουν στο πρόσωπο για λίγα λεπτά μέχρι να τελειώσει το φάρμακο,και αυτή βγάζει καπνό...ρωτά την παιδίατρο σου Μήπως το αγοράσεις και σωθείς απ τα νοσοκομεία!!!!!

Δεν το ήξερα! Τώρα το απόγευμα που θα πάμε θα την ρωτήσω! Σ ευχαριστώ πολύ! Μάλλον δεν την γλιτωνουμε την κορτιζόνη. Ανέβασε δέκατα ο μικρός. Θα πάω να τον δει κ βλέπουμε! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Δεν το ήξερα! Τώρα το απόγευμα που θα πάμε θα την ρωτήσω! Σ ευχαριστώ πολύ! Μάλλον δεν την γλιτωνουμε την κορτιζόνη. Ανέβασε δέκατα ο μικρός. Θα πάω να τον δει κ βλέπουμε! 

ΠΕραστικά κοπελα μου! 

Κοριτσια το κερι αποτριχωσης επιτρεπεται;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ανυπομονω να το νιώθω πιο έντονα. Για την ωρα νιωθω κατι ελαφρά χτυπηματακια, πολυ ελαφρά κ λιγες φορες τη μερα. Δεν το εχω μετρησει αλλα νομιζω είναι καπου στις 2-3 φορές τη μέρα που το νιώθω κ οχι καθε μερα με την ιδια ένταση κ συχνότητα. Πχ χθες κ προχθες δεν το ενιωσα. Κ σημερα μόνο 2 φορες μέχρι στιγμης. Θελω να πιστευω οτι ειναι το μωρό κ οχι το εντερο. Νομίζω θα το ξεχώριζα το εντερο. Για αυτο ανυπομονω να το νιώθω πιο έντονα για να ειμαι πλεον 100% σιγουρη. Κάντε υπομονή θα το νιώσετε κ εσεις. @Woman88 εγω τωρα άρχισα να το νιώθω λίγο πιο έντονα. Μην αγχώνεσαι θα το νιώσεις. Καπου στη 19η πιστευω κ μπορει κ πιο μετά. @Betty90 τελικά θα πάτε στο γιατρο; 

@Vasia3315 γεια σου κοριτσι μου! Με το καλο κ η αυχενικη. Εσυ εισαι μανουλα Μαΐου ε; τα μωρακια συνηθως τα νιωθουμε μετα την 19η με 20η εβδομαδα αλλα δεν είναι στάνταρ. Μπορει να ειναι κ πιο νωρις, μπορεί κ πιο αργά. Περαστικά κ για τη φλεγμονη, να πίνεις πολυ νερο. Βοηθαει σε πολλά. 

@vkvk19 βαλε ξυπνητήρια αγαπη. Κ εγω αυτο κανω αλλιως δεν θυμάμαι τίποτα. Οσο για τις δουλειες όλο κ κατι μας βγαίνει μες στη μερα. Κ εγω που δεν δουλευω κ ολας τωρα ε δεν μπορω να καθομαι ολη μερα. Κατι πρεπει να κανω. Αλλα με προσοχή πάντα. Για λιγο καιρο παντως θα φροντίσω να ξεκουραστώ παραπάνω από τις δουλειες για να μην ξανα παθω αυτο με τα χέρια μου ειπε ο γιατρος.

@Marilo εμενα το πρωι ειναι φουσκωμένη πλεον. Μεγαλωνει καθε βδομαδα κ αλλο. Αλλα κοριτσια φταιει κ το φαι. Τρωω πολυ. Κ ειδικά το βράδυ γίνομαι τούμπανο. Να σημερα εφαγα 2 πιατα μακαρονάδα. Ε τι περιμένεις.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Vaso11.4.11 2 πιάτα μακαρονάδα;!!! Καλα εκανες!!! Κι εγώ πενες με κοτοπουλο αλά κρεμ έφαγα!! 1,5 πιατο!! Κι αυτο γιατι κρατηθηκα!! Οχι γιατι φουσκωσα!! 

Πήγαμε στον γιατρο. Ο μικρός είναι στην αρχή βρογχιολιτιδας. Ευτυχώς στην αρχή ακόμα. Έχουμε ένα σωρό εισπνοες κ φάρμακα για να γλιτώσουμε τα χειρότερα. Αλλά ρε κορίτσια έχει ένα μπούκωμα απίστευτο. Χτες το βράδυ δεν κοιμηθήκαμε. Δεν μας βλέπω να κοιμόμαστε για την υπόλοιπη εβδομάδα...τον βλέπω να μην μπορεί να πάρει ανάσα το βράδυ κ παρακαλάω τον Θεό να μου δώσει εμένα το μπούκωμα κ να το πάρει από κείνον.

Κορίτσια μου μια συμβουλή! Ο μικρός το κόλλησε πρώτη φορά όταν ήταν 52 ημερών. Ήμουν να πεθάνω. Έβλεπα το μωρό να έχει δύσπνοια κ να μην μπορεί να αναπνεύσει στο αυγουλακι του κ πέθαινα. Νοσηλευτηκαμε 8 μέρες στο νοσοκομείο. Κι από τότε κάθε χειμώνα το παθαίνει. Κ ξέρετε πως το κόλλησε τοτε;; από κάποιον επισκεπτη/συγγενη/φιλο που ήρθε να δει το μωρό κι ήταν κρυωμένος κ δεν είπε τπτ. Έτσι απλά! Οπότε ας λέμε κ κάνα όχι κι ας δυσαρεστηθουν κάποιοι. Όσοι μας αγαπάνε πραγματικά θα καταλάβουν. Πρέπει να προστατεύσουμε τα μωράκια μας ! Δεν έχουν ανεπτυγμενο ανοσοποιητικό κ τα τσιμπάνε όλα στον αέρα. Αυτά από μένα! Πιστεύω από αύριο θα είναι καλύτερα!

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

@Vaso11.4.11 2 πιάτα μακαρονάδα;!!! Καλα εκανες!!! Κι εγώ πενες με κοτοπουλο αλά κρεμ έφαγα!! 1,5 πιατο!! Κι αυτο γιατι κρατηθηκα!! Οχι γιατι φουσκωσα!! 

Πήγαμε στον γιατρο. Ο μικρός είναι στην αρχή βρογχιολιτιδας. Ευτυχώς στην αρχή ακόμα. Έχουμε ένα σωρό εισπνοες κ φάρμακα για να γλιτώσουμε τα χειρότερα. Αλλά ρε κορίτσια έχει ένα μπούκωμα απίστευτο. Χτες το βράδυ δεν κοιμηθήκαμε. Δεν μας βλέπω να κοιμόμαστε για την υπόλοιπη εβδομάδα...τον βλέπω να μην μπορεί να πάρει ανάσα το βράδυ κ παρακαλάω τον Θεό να μου δώσει εμένα το μπούκωμα κ να το πάρει από κείνον.

Κορίτσια μου μια συμβουλή! Ο μικρός το κόλλησε πρώτη φορά όταν ήταν 52 ημερών. Ήμουν να πεθάνω. Έβλεπα το μωρό να έχει δύσπνοια κ να μην μπορεί να αναπνεύσει στο αυγουλακι του κ πέθαινα. Νοσηλευτηκαμε 8 μέρες στο νοσοκομείο. Κι από τότε κάθε χειμώνα το παθαίνει. Κ ξέρετε πως το κόλλησε τοτε;; από κάποιον επισκεπτη/συγγενη/φιλο που ήρθε να δει το μωρό κι ήταν κρυωμένος κ δεν είπε τπτ. Έτσι απλά! Οπότε ας λέμε κ κάνα όχι κι ας δυσαρεστηθουν κάποιοι. Όσοι μας αγαπάνε πραγματικά θα καταλάβουν. Πρέπει να προστατεύσουμε τα μωράκια μας ! Δεν έχουν ανεπτυγμενο ανοσοποιητικό κ τα τσιμπάνε όλα στον αέρα. Αυτά από μένα! Πιστεύω από αύριο θα είναι καλύτερα!

Έχω πάθει σοκ τώρα με αυτό που λες! Είμαι που είμαι ασθενοφοβικη, με αυτά που ακούω θα απογινω! Ελπίζω να συνέλθει σύντομα το αγοράκι σου! 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, melina26 είπε:

Έχω πάθει σοκ τώρα με αυτό που λες! Είμαι που είμαι ασθενοφοβικη, με αυτά που ακούω θα απογινω! Ελπίζω να συνέλθει σύντομα το αγοράκι σου! 

Κ ξέρεις πόσα μωράκια ημερών νοσηλευονταν με το ίδιο προβλημα; έπαθα σοκ! Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Τουλ. Ο μικρός μου  δεν έχει  χάσει την ενέργεια του!! Προσοχή κορίτσια κ δεν χρειάζεται όσο είναι πολύ μικρά να τα βλέπουν κ να τα παίρνουν αγκαλιά όλοι. Ευτυχώς εμείς θα γεννήσουμε πρώτα ο Θεός Απρίλιο μήνα οποτε δεν θα χρειαζεται να είμαστε μόνιμα σε κλειστούς χώρους! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Κ ξέρεις πόσα μωράκια ημερών νοσηλευονταν με το ίδιο προβλημα; έπαθα σοκ! Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Τουλ. Ο μικρός μου  δεν έχει  χάσει την ενέργεια του!! Προσοχή κορίτσια κ δεν χρειάζεται όσο είναι πολύ μικρά να τα βλέπουν κ να τα παίρνουν αγκαλιά όλοι. Ευτυχώς εμείς θα γεννήσουμε πρώτα ο Θεός Απρίλιο μήνα οποτε δεν θα χρειαζεται να είμαστε μόνιμα σε κλειστούς χώρους! 

Πραγματικα αυτό που λες το συζητούσαμε κ εμεις. Το ποσο τυχερές ειμαστε που θα γεννησουμε Άνοιξη. Παλι υπάρχει κίνδυνος αλλα δεν είναι τόσο μεγάλος οσο ειναι το Φθινόπωρο κ τον Χειμώνα. Θα έχει λίγο γλυκάνει ο καιρος. Παντως πολυ στεναχωριεμαι οταν ακούω για μωράκια άρρωστα. Κ πραγματικά αυτος/αυτη που ήρθε κρυωμενος κ δεν ειπε τπτ σορρυ κ ολας αλλα ηταν τρομερά ανεύθυνος. Μα καλά δεν σκέφτονται ποσο ευαίσθητα ειναι τα μωρακια; ελπίζω να μην συμβεί ξανα σε κανένα μωρακι αυτό κ ευχομαι περαστικά στο αντράκι σου! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε; έχω μια απορία.. σηκώθηκα στο βράδυ κατά τις 3 και για τουαλέτα και είχα έντονο πόνο χαμηλά δεξιά, ξανά σηκώθηκα στις 6.30 για τον ίδιο λόγο και με τον ίδιο πόνο.. μετά τα τσισακια ηρεμεί  κάπως ο πόνος.. τι λέτε να είναι; 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...