Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Woman88 είπε:

Καλη επιτυχια !!!!! Να μας πεις εννοειται τα νεα !!! Ναι και σκεψου το μωρακι ειναι ψηλο απο οτιμου ειπε ο γιατρος ! κανει κολοτουμπες αλαλ εγω δε νιωθω τιποτα ! μου ειπε οτι εχω ακομα καποιες εβδομαδε ςγια ν το νιωσω .

@First_love καλησπερα! εγω ειχα αυχενικη 1, κατι δε θυμαμαι ακριβως ποσο νομιζω 1,46 αλλα καλη ηταν παντως ... Μην αγχωνεσαι η αυχενικη ειναι μονο στατιστικα  . το οριο 3, κατι δεν ειναι ? Δε θα ειναι τιποτα... Ενας δεικτης δεν λεει τιποτα μην προβληματιζεσαι ! Επισης ειναι στα φυσιολογικα ορια !!! ετσι δεν ειναι ? δεν σου εθιξε τροφοβλαστη η nipt αν δε θες επεμβατικη μεθοδο ? προκειμενου να ηρεμησεις εσυ?

Δε ξερω ποσο είναι το όριο αλλού διαβάζω 2 αλλού 3...μου είπε πως δε χρειάζεται να κάνω τώρα κάποια εξέταση γιατί τα αποτελέσματα των υπολοίπων εξετάσεων που έκανα ήταν καλά...απλά φοβάμαι πως θα έρθει η ώρα που θα κάνω τη β επιπέδου και το καρδιογραφημα που μου ζήτησε και ότι δε θα είναι καλά τα αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 said:

Κοριτσια καλημερα. Να σας πω. Κ εγω τελικα προσθιο πλακουντα εχω, το διάβασα στις εξετάσεις της αυχενικής. Δεν το είχα προσέξει. Αλλα ρωτησα το γιατρό κ μου είπε φυσιολογικο ειναι. Δεν παίζει ρολο αυτο. Εγω παντως το εχω νιώσει το μωρο από την 18η κ καλυτερα απο την 19η. Αρα μήπως έχει να κάνει απλως κ στην καθε εγκυμονουσα; τι να πω.. ο καθένας είναι διαφορετικός. Θα το νιώσετε κ εσεις. Εγω παντως κοριτσια χθες εκανα διάρροια. Σορρυ κ ολας. Εφαγα κολοκυθάκια μαζι με χόρτα. Ε αυτο ηταν. Έτρεχα τουαλετα. Ευτυχώς περασε. 

Ακομα δεν εκλεισα β επιπεδου εγω. Αρχες Δεκέμβρη περιμένω. @olpapa εσυ νωρις θα κανεις. Δλδ στην 21η εβδομαδα. Εγω θα ειμαι 23η. Τυχερη. Κ εγω ήθελα να κανω πιο νωρις για να μου φύγει το αγχος. Αλλα για να λεει ο γιατρος να κανω αρχές Δεκέμβρη τοτε θα κανω υπομονη. Καλη επιτυχια σε σενα κοριτσακι μ! Να πανε ολα κατ'ευχην! 

Εμένα με επιασε πριν ενα ξεσπασμα κ φωναξα λιγο στην μαμα μ στο τηλέφωνο κ μετα εβαλα τα κλάματα. Εχω αγχωθει με τα έξοδα. Χρειάζομαι οπωσδήποτε δουλεια αλλα που να βρω τωρα.. 

Ναι δεν έχει σημασία πρόσθιος ή οπίσθιος μια χαρά είναι! Το μόνο πρόβλημα είναι όταν είναι πάρα πολύ κοντά στο τράχηλο, επιχείλιο νομίζω τον λένε τότε...και τότε λένε πιο μετά στη κύηση φτιάχνει από μόνος τους συνήθως...

Πήγαινε πιο μπροστά η ανάπτυξη και ο υπέρηχος με έβγαζε σχεδόν 2 εβδομάδες πιο μετά...οπότε το Σάββατο θα είμαι ημερολογιακά 21η βάσει (προηγούμενου) υπερήχου 23η... Σε ευχαριστώ πολύ! Σε όλες μας να έχουμε τέλεια νέα!

Μην αγχώνεσαι με τα έξοδα ότι μπορέσετε θα πάρετε και σιγά σιγά δε χρειάζονται όλα στην αρχή... άσε που όλο και θα σας κάνουν δωράκια φίλοι συγγενείς...

@First_love σε μένα η αυχενική ήταν 1.9 σε μια λήψη 2.1 σε μια άλλη, κράτησε το μεγαλύτερο ο γιατρός να έχουμε τα πιο συντηρητικά αποτελέσματα. Έκανα και το νιπτ γιατί φοβόμουν λόγω δικού μου ιστορικού όχι λόγω αυχενικής, η αυχενική έδινε καλά ποσοστά... και το νιπτ ήταν οκ. Μπορείς να το κάνεις αν δε θέλεις να περιμένεις ως τη β επιπέδου, βέβαια κοστίζει αρκετά κι αν ο γιατρός σου λέει ότι είναι καλά ίσως δε χρειάζεται...

Just now, Woman88 said:

Καλη επιτυχια !!!!! Να μας πεις εννοειται τα νεα !!! Ναι και σκεψου το μωρακι ειναι ψηλο απο οτιμου ειπε ο γιατρος ! κανει κολοτουμπες αλαλ εγω δε νιωθω τιποτα ! μου ειπε οτι εχω ακομα καποιες εβδομαδε ςγια ν το νιωσω .

@First_love καλησπερα! εγω ειχα αυχενικη 1, κατι δε θυμαμαι ακριβως ποσο νομιζω 1,46 αλλα καλη ηταν παντως ... Μην αγχωνεσαι η αυχενικη ειναι μονο στατιστικα  . το οριο 3, κατι δεν ειναι ? Δε θα ειναι τιποτα... Ενας δεικτης δεν λεει τιποτα μην προβληματιζεσαι ! Επισης ειναι στα φυσιολογικα ορια !!! ετσι δεν ειναι ? δεν σου εθιξε τροφοβλαστη η nipt αν δε θες επεμβατικη μεθοδο ? προκειμενου να ηρεμησεις εσυ?

Σε ευχαριστώ! Στο προηγούμενο υπέρηχο που ακόμα δεν ένιωθα τίποτα ούτε αυτές τις υποψίες κίνησης, μου λέει ο γιατρός πωπω ζιζάνιο δε κάθεται σε μια θέση το κοίταζα κι εγώ έκπληκτη χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

@Vaso11.4.11 δεγινεται μεχρι φλεβαρη να μην ανοιξουν βρε τα μαγαζια ! Σιγουρα θα ανοιξουν ! Εγω κοιταζω απο ιντερνετ και θα παω ας πουμε σε 2,3 μαγαζια πρωτα ο θεος. δε θα γυισω και ολα τα μαγαζια με τα βρεφικα ! Δεν εχω ασχοληθει ακομα το μονο που εχω δει εινα ι κροτσι πιο πολυ χαζευω δηλαδη ! Καλα το βραδυ και μενα η κοιλια μ ου απο το φαγητο γινεται τουμπανο ! το πρωι εχω απλα ενα φουσκωματακι , οχι καμια κοιλαρα! Ναι εχω προσθιο πλακουντα δεν ειναι κατι αυτο αλλες εχουν οπισθιο , αλλες προσθιο ! απολυτα φυσιολογικα και τα δυο !

@Renez μου ναι και ηρεμη οτνα καθομαι νιωθω κατι περιεργα αλαλ μοιαζουν με το εντερο οποτε δεν ξερω αν ειναι εντερικα ....μυ πε ο γιατρος εχω ακομα για να το νιωσω ... καλα ακομα ειναι πολυ νωρις να μιλαμε για κλωτσιες χχαχα εννοιεται ! Απλα λεω δε θα επρεπε να εχω νιωσει και να πω ναι ειναι διαφορετικο ; ειναι το μωρο ? για αυτο ανησχυω . εννοεις παιζει ρολο ο προσθιος πλακουντας;

οχι δε θα ασχοληθω παλιμε το ρινικο εχεις δικιο ! dna εμβρυου αναλυσαμε τι πιο αξιοπιστο?!τι στο καλο ! λεωσ το γιατρο δεν πιστευω να αναλυσατε το δικο μου ? γελουσε ο ανθρωπος τι να κανει μαζι μου χαχαχαχα

εγω εκλεισα β επιπεδου αρχες δεκεμβριου ! Η παναγια κοντα ! δευτερα εχω υπερηχο!

παρηγγειλα κατι πυτζαμουλες εγκυμοσυνης, απλα πηρα ενα νουμερο μεγαλυτερο απο αυτο που φοραω  και τωρα ψαχνω σουτιεν !

 

 

Ωραιοτατα κ οικονομικά στα hnm σουτιενακια!!

Τι θα έχει ακούσει ο γιατρός σου Χαχαχα

Ναι παίζει ρόλο απ' ότι ξέρω η θέση του πλακούντα..αυτά που λες έντερο πάντως μάλλον είναι το μωρό κ δε θες να το πιστέψεις:P

Λίγο έμεινε κ όπως κ να χει θα το νιώσεις το αγγελούδι σου.. :x

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια καλημερα. Να σας πω. Κ εγω τελικα προσθιο πλακουντα εχω, το διάβασα στις εξετάσεις της αυχενικής. Δεν το είχα προσέξει. Αλλα ρωτησα το γιατρό κ μου είπε φυσιολογικο ειναι. Δεν παίζει ρολο αυτο. Εγω παντως το εχω νιώσει το μωρο από την 18η κ καλυτερα απο την 19η. Αρα μήπως έχει να κάνει απλως κ στην καθε εγκυμονουσα; τι να πω.. ο καθένας είναι διαφορετικός. Θα το νιώσετε κ εσεις. Εγω παντως κοριτσια χθες εκανα διάρροια. Σορρυ κ ολας. Εφαγα κολοκυθάκια μαζι με χόρτα. Ε αυτο ηταν. Έτρεχα τουαλετα. Ευτυχώς περασε. 

Ακομα δεν εκλεισα β επιπεδου εγω. Αρχες Δεκέμβρη περιμένω. @olpapa εσυ νωρις θα κανεις. Δλδ στην 21η εβδομαδα. Εγω θα ειμαι 23η. Τυχερη. Κ εγω ήθελα να κανω πιο νωρις για να μου φύγει το αγχος. Αλλα για να λεει ο γιατρος να κανω αρχές Δεκέμβρη τοτε θα κανω υπομονη. Καλη επιτυχια σε σενα κοριτσακι μ! Να πανε ολα κατ'ευχην! 

Εμένα με επιασε πριν ενα ξεσπασμα κ φωναξα λιγο στην μαμα μ στο τηλέφωνο κ μετα εβαλα τα κλάματα. Εχω αγχωθει με τα έξοδα. Χρειάζομαι οπωσδήποτε δουλεια αλλα που να βρω τωρα.. 

Κοριτσακι μου δεν ειπα οτι ειναι προβλημα ο προσθιος πλακουντας ! Ειπα οτι ειναι φυσιολογικο ! Μην αγχωνεσαι ! και εγω αρχες δεκεμβρη εχω β επιπεδου ! 

οσο για τα εξοδα μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου... εχει ο θεος! οι δικοι σας μπορουν να σας βοηθησουν κπαως ? στην αρχη με τα εξοδα για ψωνια κτλ?

βαλε χαλαρωτικη μουσικη....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια καλημερα. Να σας πω. Κ εγω τελικα προσθιο πλακουντα εχω, το διάβασα στις εξετάσεις της αυχενικής. Δεν το είχα προσέξει. Αλλα ρωτησα το γιατρό κ μου είπε φυσιολογικο ειναι. Δεν παίζει ρολο αυτο. Εγω παντως το εχω νιώσει το μωρο από την 18η κ καλυτερα απο την 19η. Αρα μήπως έχει να κάνει απλως κ στην καθε εγκυμονουσα; τι να πω.. ο καθένας είναι διαφορετικός. Θα το νιώσετε κ εσεις. Εγω παντως κοριτσια χθες εκανα διάρροια. Σορρυ κ ολας. Εφαγα κολοκυθάκια μαζι με χόρτα. Ε αυτο ηταν. Έτρεχα τουαλετα. Ευτυχώς περασε. 

Ακομα δεν εκλεισα β επιπεδου εγω. Αρχες Δεκέμβρη περιμένω. @olpapa εσυ νωρις θα κανεις. Δλδ στην 21η εβδομαδα. Εγω θα ειμαι 23η. Τυχερη. Κ εγω ήθελα να κανω πιο νωρις για να μου φύγει το αγχος. Αλλα για να λεει ο γιατρος να κανω αρχές Δεκέμβρη τοτε θα κανω υπομονη. Καλη επιτυχια σε σενα κοριτσακι μ! Να πανε ολα κατ'ευχην! 

Εμένα με επιασε πριν ενα ξεσπασμα κ φωναξα λιγο στην μαμα μ στο τηλέφωνο κ μετα εβαλα τα κλάματα. Εχω αγχωθει με τα έξοδα. Χρειάζομαι οπωσδήποτε δουλεια αλλα που να βρω τωρα.. 

Κοριτσάκι μου για να μην έχετε τόσα έξοδα γτ δε κοιτάς κ για μεταχειρισμένα πράγματα?? Τα πιο πολλά που δίνουμε μανουλες που έχουμε παιδάκια είναι πραγματικά σαν καινούργια αφού θα δεις σε μερικά όπως πχ τη καλαθουνα ή το αυγό μπαίνουν πολύ λιγες φορές..

Εμένα πχ μου είχε δώσει η κουναδσ μου κ ρουχαλακια από τις ανηψιες (όσα ήταν βέβαια σε ουδέτερα χρώματα) κ αποστειρωτη κ σεντονακια κτλ..

Αν έχεις κάποιον να σου δώσει το οτιδήποτε μην πεις οχι κ κοιτάξτε κ για πράγματα μεταχειρισμένα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Σε γενικές γραμμές διαβάζω ότι είστε όλες καλά.. Οι ανησυχίες μας δεν έχουν τελειωμό.. Έχω κι εγώ μια λοιπόν, έκλεισα σήμερα ραντεβού για τη Β επιπέδου 16 Δεκεμβρίου και με ενημέρωσαν πως ο έμβρυολογος που θα πάω θα μου κάνει και κολπικο υπερηχο για να μου μετρήσει τον τραχηλο.. Σας είπαν και εσάς κάτι παρόμοιο? :unsure:


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo said:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Σε γενικές γραμμές διαβάζω ότι είστε όλες καλά.. Οι ανησυχίες μας δεν έχουν τελειωμό.. Έχω κι εγώ μια λοιπόν, έκλεισα σήμερα ραντεβού για τη Β επιπέδου 16 Δεκεμβρίου και με ενημέρωσαν πως ο έμβρυολογος που θα πάω θα μου κάνει και κολπικο υπερηχο για να μου μετρήσει τον τραχηλο.. Σας είπαν και εσάς κάτι παρόμοιο? :unsure:

Καλησπέρα! Επειδή το είχα ανησυχία με το τράχηλο, μου είχε πει 17η εβδομάδα που θα πήγαινα να τον βλέπαμε και κολπικά γιατί έτσι μπορούν να τον μετρήσουν με μεγαλύτερη ακρίβεια. Τελικά όταν πήγα τον είδε με το κοιλιακό υπέρηχο ήταν εντάξει και μου είπε δε χρειάζεται να τον δει και κολπικά και το ξαναβλέπουμε αργότερα αν χρειαστεί. Πάντως είναι σύνηθες μην ανησυχείς ειδικά στη β επιπέδου που παίρνουν ακριβείς μετρήσεις για τα πάντα. Πολλοί γιατροί προτιμάνε να τον βλέπουν έτσι κι αλλιώς και κολπικά σε τακτά χρονικά διαστήματα ώστε να έχουν ακριβή εικόνα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Σε γενικές γραμμές διαβάζω ότι είστε όλες καλά.. Οι ανησυχίες μας δεν έχουν τελειωμό.. Έχω κι εγώ μια λοιπόν, έκλεισα σήμερα ραντεβού για τη Β επιπέδου 16 Δεκεμβρίου και με ενημέρωσαν πως ο έμβρυολογος που θα πάω θα μου κάνει και κολπικο υπερηχο για να μου μετρήσει τον τραχηλο.. Σας είπαν και εσάς κάτι παρόμοιο? :unsure:

καλησπέρα κορίτσι μου !!!  εμενα προχθες που πηγα για υπερηχο στον εμβρυολογο που ανησυχουσα για τα πονακια που εχω απο κταω στον κολπο μου τον μετρησε αλλα κοιλιακα και ηταν 3,5 ή 3,3 απο ότι θυμαμαι . Τωρα στην β  επιπεδου δεν ξερω λογικα θα τον μετρησει κολπικα . Εγω εκλεισα για 3 δεκεμβριου ! Θα ειμαι 21η εβδομαδα τοτε.  Ξερετε ποσο ειναι το φυσιολογικο μηκος τραχηλου επι τη ευκαιρια? Επισης η β επιπεδου μεχρι ποια εβδομαδα μπορει να γινει ?

@Renez ξερεις τι?  μετρησα πλατη και στηθος για να υπολογισω και μου βγαινει 90Α το νούμερο αλλα δεν το βρισκω.                        

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

καλησπέρα κορίτσι μου !!!  εμενα προχθες που πηγα για υπερηχο στον εμβρυολογο που ανησυχουσα για τα πονακια που εχω απο κταω στον κολπο μου τον μετρησε αλλα κοιλιακα και ηταν 3,5 ή 3,3 απο ότι θυμαμαι . Τωρα στην β  επιπεδου δεν ξερω λογικα θα τον μετρησει κολπικα . Εγω εκλεισα για 3 δεκεμβριου ! Θα ειμαι 21η εβδομαδα τοτε.  Ξερετε ποσο ειναι το φυσιολογικο μηκος τραχηλου επι τη ευκαιρια? Επισης η β επιπεδου μεχρι ποια εβδομαδα μπορει να γινει ?

@Renez ξερεις τι?  μετρησα πλατη και στηθος για να υπολογισω και μου βγαινει 90Α το νούμερο αλλα δεν το βρισκω.                        

Νομίζω πρέπει να είναι πάνω από 25 χιλιοστά (2.5 εκ) στο δεύτερο τρίμηνο... και κοιτάνε και το σχήμα να είναι κλειστός και να μη κάνει δηλ χοάνη..

Έως την 24η εβδομάδα γίνεται η β

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Νομίζω πρέπει να είναι πάνω από 25 χιλιοστά (2.5 εκ) στο δεύτερο τρίμηνο... και κοιτάνε και το σχήμα να είναι κλειστός και να μη κάνει δηλ χοάνη..

Έως την 24η εβδομάδα γίνεται η β

Απο την 20η εβδομαδα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Renez @Woman88 @olpapa δεν ειναι για τα πραγματα του μωρου. Σε αυτό ευτυχώς θα βοηθήσουν οι γονεις κ η γιαγιά μ. Όπως κ στα έξοδα της γέννας. Ειναι γενικα για τα έξοδα του μηνα, μαρκετ κλπ. Αλλα όλοι βοηθανε οσο μπορουνε. Απλως πρεπει να βρω δουλειά μολις γεννησω οπωσδήποτε. Γιατι αν τωρα δυσκολευομαστε κ καμια φορα ξεμενουμε απο πραγματα μες στο μηνα, φανταστείτε μετα με το μωρο. Τελοσπαντων ξέσπασα σημερα κ ηρέμησα. Εγω δεν θυμαμαι ποσο ηταν ο τράχηλος αλλα επειδη παντα μου κανει κ κοιλιακό κ κολπικό υπερηχο κ τα κοιτάει ολα, αν ηταν κατι θα μου το έλεγε. Εφοσιν ειναι ολα φυσιολογικα κ ειναι ευχαριστημένος δεν αγχωνομαι με νούμερα κ αριθμούς. Οι γιατροι ξέρουν. Αν κάτι δεν πάει καλά θα μας ενημερώσουν ετσι κ αλλιως. 

Σας παρακαλώ πείτε μου λιγο γνώμες κ εσεις. Ειμαι ανάμεσα στο Ιασω κ στο Μητερα για τη γεννα. Ο γιατρός μου ειναι κ στα 2. Αλλα για το Ιασω διαβασα στο ιντερνετ πολυ κακα σχόλια. Εσεις ποιο θα μου προτεινατε; κ αν ξερει κ καμια μανουλα που να έχει προηγούμενη εμπειρία ας μου πει! 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

@Renez @Woman88 @olpapa δεν ειναι για τα πραγματα του μωρου. Σε αυτό ευτυχώς θα βοηθήσουν οι γονεις κ η γιαγιά μ. Όπως κ στα έξοδα της γέννας. Ειναι γενικα για τα έξοδα του μηνα, μαρκετ κλπ. Αλλα όλοι βοηθανε οσο μπορουνε. Απλως πρεπει να βρω δουλειά μολις γεννησω οπωσδήποτε. Γιατι αν τωρα δυσκολευομαστε κ καμια φορα ξεμενουμε απο πραγματα μες στο μηνα, φανταστείτε μετα με το μωρο. Τελοσπαντων ξέσπασα σημερα κ ηρέμησα. Εγω δεν θυμαμαι ποσο ηταν ο τράχηλος αλλα επειδη παντα μου κανει κ κοιλιακό κ κολπικό υπερηχο κ τα κοιτάει ολα, αν ηταν κατι θα μου το έλεγε. Εφοσιν ειναι ολα φυσιολογικα κ ειναι ευχαριστημένος δεν αγχωνομαι με νούμερα κ αριθμούς. Οι γιατροι ξέρουν. Αν κάτι δεν πάει καλά θα μας ενημερώσουν ετσι κ αλλιως. 

Σας παρακαλώ πείτε μου λιγο γνώμες κ εσεις. Ειμαι ανάμεσα στο Ιασω κ στο Μητερα για τη γεννα. Ο γιατρός μου ειναι κ στα 2. Αλλα για το Ιασω διαβασα στο ιντερνετ πολυ κακα σχόλια. Εσεις ποιο θα μου προτεινατε; κ αν ξερει κ καμια μανουλα που να έχει προηγούμενη εμπειρία ας μου πει! 

Κατανοητο το αγχος σου , αν μπορουμε καπως να βοηθησουμε πες μας . Ο συζυγος σου αν επιτρεπεται τη δουλεια κανει ?αμειβεται ικανοποιητικα ? ενοικιο δεν εχετε ετσι ? Βαλτε προγραμμα .... πχ καθ εμηνα στο σουπερ μαρκετ... βαλε λιστα με απολυτως αποραιτητα εφοσον λες οτι δυσκολευεστε τοσο ...  ΕΙναι τα εξοδα πολλα ειναι η αληθεια το μηνα ρε κοριτσι ! Εχεις δικιο! Αν σε βοηθαει ναι να βρεις μια δουλεια αν εχεις βοηθεια με τη μπεμπα ! Οσο για τα μαιευτηρια δεν εχω αποψη !! Θα σου  πει καποια κοπελα που ξερει ! Εσυ εκλεισες για την β επιπεδου ? στο ιασω θα την κανεις?

@olpapaκαι εμενα σε δυο υπερηχους πολυ δραστηριο δεν καθοταν σε μια μερια ... αφου δεν μπορουσε ο γιατρος να το μετρησει ... μου ειπε ομως ο εμβρυολογος εχω ακομα για να το νιωσω .... οποτε αφου ειναι ολα καλα στον υπερηχο ειπα να μην ανησχυω ...πολυ χαχαχαχα! δευτρεα εχω υπερηχο 

@First_love αν εχει ςτοση αγωνια γιατι δε ζητας να κανεις nipt η τροφοβλαστη Που αναλυουν το dna του εμβρυου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

@Renez @Woman88 @olpapa δεν ειναι για τα πραγματα του μωρου. Σε αυτό ευτυχώς θα βοηθήσουν οι γονεις κ η γιαγιά μ. Όπως κ στα έξοδα της γέννας. Ειναι γενικα για τα έξοδα του μηνα, μαρκετ κλπ. Αλλα όλοι βοηθανε οσο μπορουνε. Απλως πρεπει να βρω δουλειά μολις γεννησω οπωσδήποτε. Γιατι αν τωρα δυσκολευομαστε κ καμια φορα ξεμενουμε απο πραγματα μες στο μηνα, φανταστείτε μετα με το μωρο. Τελοσπαντων ξέσπασα σημερα κ ηρέμησα. Εγω δεν θυμαμαι ποσο ηταν ο τράχηλος αλλα επειδη παντα μου κανει κ κοιλιακό κ κολπικό υπερηχο κ τα κοιτάει ολα, αν ηταν κατι θα μου το έλεγε. Εφοσιν ειναι ολα φυσιολογικα κ ειναι ευχαριστημένος δεν αγχωνομαι με νούμερα κ αριθμούς. Οι γιατροι ξέρουν. Αν κάτι δεν πάει καλά θα μας ενημερώσουν ετσι κ αλλιως. 

Σας παρακαλώ πείτε μου λιγο γνώμες κ εσεις. Ειμαι ανάμεσα στο Ιασω κ στο Μητερα για τη γεννα. Ο γιατρός μου ειναι κ στα 2. Αλλα για το Ιασω διαβασα στο ιντερνετ πολυ κακα σχόλια. Εσεις ποιο θα μου προτεινατε; κ αν ξερει κ καμια μανουλα που να έχει προηγούμενη εμπειρία ας μου πει! 

η γνώμη μου είναι να μη σε αγχωνει το νοσοκομείο μάτια μου! Εφόσον θα έχεις τον γιατρό σου τελείωσε!

1000 κοπέλες να ρωτήσεις όλες θα σου πουν μια διαφορετική γνώμη κ εμπειρία για οποιοδήποτε νοσοκομείο! Κ όλες λένε αλήθεια γτ πρώτον είναι υποκειμενικό κ δεύτερον είναι κ τι θα σου τύχει(ποιες μαιες θα είναι στη βάρδια εκείνη πχ,ποιο δωμάτιο κτλ)!! 

Και τα δύο ιδιωτικά είναι με καλές εγκαταστάσεις,αξιοπρεπή καθαριότητα  εμπειρία κ αυτό έχει σημασία. Τώρα αν θα φας 5στερο φαγητό δε νομίζω να είναι το μελιμα σου για 4 μέρες!!

Όσο για το να βρεις δουλειά μόλις γεννήσεις αν μπορεί να σου κρατάει το παιδάκι κάποιος θα κοιτάξεις μόλις σαραντησεις με το καλό,μικρή είσαι θα βρεις μην αγχώνεσαι!! Όλες μας γυρνάμε στη δουλειά άλλες στον 1 μήνα αλλες στους 6 αλλά όλες γυρνάμε κοριτσάκι μου..λίγες πλέον μπορούν κ κάθονται να μεγαλώσουν τα αγγελούδια τους..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

@Renez @Woman88 @olpapa δεν ειναι για τα πραγματα του μωρου. Σε αυτό ευτυχώς θα βοηθήσουν οι γονεις κ η γιαγιά μ. Όπως κ στα έξοδα της γέννας. Ειναι γενικα για τα έξοδα του μηνα, μαρκετ κλπ. Αλλα όλοι βοηθανε οσο μπορουνε. Απλως πρεπει να βρω δουλειά μολις γεννησω οπωσδήποτε. Γιατι αν τωρα δυσκολευομαστε κ καμια φορα ξεμενουμε απο πραγματα μες στο μηνα, φανταστείτε μετα με το μωρο. Τελοσπαντων ξέσπασα σημερα κ ηρέμησα. Εγω δεν θυμαμαι ποσο ηταν ο τράχηλος αλλα επειδη παντα μου κανει κ κοιλιακό κ κολπικό υπερηχο κ τα κοιτάει ολα, αν ηταν κατι θα μου το έλεγε. Εφοσιν ειναι ολα φυσιολογικα κ ειναι ευχαριστημένος δεν αγχωνομαι με νούμερα κ αριθμούς. Οι γιατροι ξέρουν. Αν κάτι δεν πάει καλά θα μας ενημερώσουν ετσι κ αλλιως. 

Σας παρακαλώ πείτε μου λιγο γνώμες κ εσεις. Ειμαι ανάμεσα στο Ιασω κ στο Μητερα για τη γεννα. Ο γιατρός μου ειναι κ στα 2. Αλλα για το Ιασω διαβασα στο ιντερνετ πολυ κακα σχόλια. Εσεις ποιο θα μου προτεινατε; κ αν ξερει κ καμια μανουλα που να έχει προηγούμενη εμπειρία ας μου πει! 

Συμφωνώ με την @Renez. Θα ακούσεις 1000 διαφορετικές απόψεις. Εγώ γέννησα στο Ιασώ κι έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη!! Αφού Ανυπομονώ να γεννήσω πάλι για να ξαναπερασω εκεί 4 μέρες με τον άντρα μου κ το μωρό αλλά αν ρωτήσεις άλλες κοπέλες μπορεί να σου πουν ακριβώς το αντίθετο. Η γνώμη μου είναι κατά τον 7ο μήνα που ελπίζω να έχουν  ηρεμήσει τα πράγματα με τον κοροναιο να πας κ στα 2 μαιευτήρια κ να τα δεις από μόνη σου! Πώς είναι τα δωμάτια, οι αίθουσες τοκετού να μιλήσεις ίσως κ με κάποια απ τις κοπέλες εκεί που Μόλις γέννησαν. Κ τότε θα έχεις μια καλύτερη άποψη. Πολλές κοπέλες το κάνουν αυτό πριν αποφασίσουν σε ποιο μαιευτήριο θα γεννησουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...