Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, melina26 said:

Χαχαχα εγώ δε το βρίσκω τυχαίο! Δε γίνεται να υιοθετηθεί η τηλεργασία Αφού σε βοηθάει και είναι όπως είναι η κατάσταση; δε χρειάζεται να σε αγχώνει που υποχώρησαν τα συμπτώματα που λες , ίσα ίσα καλύτερα να συνέλθεις λίγο και να πάρεις τα πάνω σου! Υπέρηχο έχουμε τώρα 16 του μήνα στη γιατρό μας... θέλω να πιστεύω ότι β επιπέδου θα κάνω πριν τα Χριστούγεννα, θα φανεί στο ραντεβού τι θα μου πει.. 

Ναι μάλλον θα το ζητήσω σιγά σιγά να μην έχω εγώ βάρδιες, πάμε ένας τη μέρα κι είναι σα τιμωρία χαχαχα

Άντε ωραία πλησιάζει! Σίγουρα πριν τα Χριστούγεννα θα τη κάνεις, έως την 24η γίνεται, ιδανικά 21η 22η όμως... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@melina26 μπράβο ρε κορίτσι μου πολύ χάρηκα για εσένα!! Τέλος καλου όλα καλά κ τώρα είμαι βέβαια πως μετά από αυτή τη λαχτάρα θα προσέχετε ακόμη πιο πολύ κ όλα θα πάνε τέλεια!

Λοιποοον με τον μπέμπη μου όλα καλά,μου κάνει κάτι γυμνάσια τα βράδυα γτ στον πρώτο βραδυνό του ύπνο κοιμάται 3+ ώρες αλλά μετά με πάει ανα 1.5-2.5 ώρες...

Επίσης θα σας πω να βάλετε στο "τεφτέρι" των γνώσεων σας που θα σας χρειαστεί έπειτα πως ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΝ ΠΙΝΕΙ ΞΈΝΟ Ή ΘΗΛΑΖΕΙ στο πόσο θα κοιμάται. Είναι ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΙΟΎ! το λέω με βεβαιότητα κ από τον δικό μου αλλά κ από όλες τις μανουλες Σεπτεμβριου- Οκτωβρίου κ τις γνωστές μου που το έχουμε συζητήσει..

Οπότε υπομονή κ ευχουλες για υπναρουδικα μωρά:P

Δε θα πω το κλισέ "κοιμηθείτε τώρα που μπορείτε" γιατι μέχρι πριν 1 μηνα που ήμουν κ εγώ έγκυος "έβριζα" τη φράση αυτή γτ ειδικά τους τελευταίους 2 μήνες με τη κοιλουμπα στο Θεό ούτε να βολευτω μπορούσα ούτε να ησυχάσω από το άγχος κ τις σκέψεις για τη γέννα,ΑΛΛΑ σας εγγυομαι πως δεν είναι κ τρελές όσες μας το έλεγαν αυτό..η κούραση όταν δε θα κοιμαστε με το μωρό είναι σε άλλη διάσταση..

Τώρα ξέρετε πως παρά την αϋπνία ή τη κοιλιά κτλ οοοοταν σας έρθει θα ξεραθειτε,μετά με το μωρό δε θα υπάρχει αυτή η επιλογή..είναι φορές το βράδυ που θηλάζω κ ειλικρινά ρίχνω νερό στο πρόσωπο μου γιατί νιώθω πως θα κοιμηθώ πάνω στο μωρό..

Το θετικο??Το πρωί όμως η φύση έχει φροντίσει κ μας χαρίζει μια απίστευτη ενέργεια να αφιερώσουμε στα πλάσματα μας ακόμη κ με ύπνο 2 ωρών!! 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

@melina26 μπράβο ρε κορίτσι μου πολύ χάρηκα για εσένα!! Τέλος καλου όλα καλά κ τώρα είμαι βέβαια πως μετά από αυτή τη λαχτάρα θα προσέχετε ακόμη πιο πολύ κ όλα θα πάνε τέλεια!

Λοιποοον με τον μπέμπη μου όλα καλά,μου κάνει κάτι γυμνάσια τα βράδυα γτ στον πρώτο βραδυνό του ύπνο κοιμάται 3+ ώρες αλλά μετά με πάει ανα 1.5-2.5 ώρες...

Επίσης θα σας πω να βάλετε στο "τεφτέρι" των γνώσεων σας που θα σας χρειαστεί έπειτα πως ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΝ ΠΙΝΕΙ ΞΈΝΟ Ή ΘΗΛΑΖΕΙ στο πόσο θα κοιμάται. Είναι ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΙΟΎ! το λέω με βεβαιότητα κ από τον δικό μου αλλά κ από όλες τις μανουλες Σεπτεμβριου- Οκτωβρίου κ τις γνωστές μου που το έχουμε συζητήσει..

Οπότε υπομονή κ ευχουλες για υπναρουδικα μωρά:P

Δε θα πω το κλισέ "κοιμηθείτε τώρα που μπορείτε" γιατι μέχρι πριν 1 μηνα που ήμουν κ εγώ έγκυος "έβριζα" τη φράση αυτή γτ ειδικά τους τελευταίους 2 μήνες με τη κοιλουμπα στο Θεό ούτε να βολευτω μπορούσα ούτε να ησυχάσω από το άγχος κ τις σκέψεις για τη γέννα,ΑΛΛΑ σας εγγυομαι πως δεν είναι κ τρελές όσες μας το έλεγαν αυτό..η κούραση όταν δε θα κοιμαστε με το μωρό είναι σε άλλη διάσταση..

Τώρα ξέρετε πως παρά την αϋπνία ή τη κοιλιά κτλ οοοοταν σας έρθει θα ξεραθειτε,μετά με το μωρό δε θα υπάρχει αυτή η επιλογή..είναι φορές το βράδυ που θηλάζω κ ειλικρινά ρίχνω νερό στο πρόσωπο μου γιατί νιώθω πως θα κοιμηθώ πάνω στο μωρό..

Το θετικο??Το πρωί όμως η φύση έχει φροντίσει κ μας χαρίζει μια απίστευτη ενέργεια να αφιερώσουμε στα πλάσματα μας ακόμη κ με ύπνο 2 ωρών!! 

 

Πώς περνάτε την ημέρα σας; είναι και ο άντρας σου στο σπίτι μαζί σας ; έχεις βοήθεια από καποιον/α; 

Χαχα όσο για τον ύπνο ελπίζω να μου μοιάζει το παιδί! Με ξυπνούσαν για να φάω! όλη μέρα ύπνο!! Όσο για την προσοχή εγώ πάντα πρόσεχα, ο άντρας μου Όχι τόσο.. ελπίζω μετά από αυτή τη λαχτάρα να έβαλε μυαλό γιατί θα τον γδαρω! Δε θα γλυτώσει!

  • Χαχα 2

K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@melina26 Μελινακι μου πολυ χάρηκα για τα αποτελέσματα! Σε ειχα στο νου μου! Δοξα Το Θεο! Προσοχή όμως οσο μπορείτε απο δω κ πέρα.. όλοι μας δλδ.. 

@olpapa εγω ειμαι τωρα 19η εβδομαδα κ ο γιατρος μου ειπε θα κάνουμε τη β επιπεδου καπου αρχες Δεκέμβρη που θα ειμαι 23η. Γιατί δεν με βαζει στην 22η; :huh:

@Renez πραγματικα χαρα στο κουράγιο κ το δικο σου κ όλων των μαμάδων. Ήδη σκέφτομαι την αϋπνία που θα ζήσω κ αγχωνομαι χαχα κυρίως για το αν θα μπορώ να ανταπεξέλθω στις ανάγκες του μωρου. Δεν το εχω ξανα ζήσει οποτε λογικο να με αγχωνει. Θα ειναι μια καινούργια κατάσταση. Απο την αλλη όμως ειμαι σιγουρη οτι θα βρίσκουμε το κουράγιο για τα νινακια μας οσο κουρασμένες κ να ειμαστε! Για αυτα θα ζούμε ❤

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

@melina26 όχι Μελινακι μου δεν έχω βοήθεια,ι άντρας μου δουλεύει σε δικό μας μαγαζί κ λείπει 14 ώρες από το σπίτι, οι γονείς μου δουλεύουν κ τα πεθερικά μένουν εκτός Αθηνών..όμως να σου πω δε τη χρειάζομαι..προτιμώ να έχω το πρόγραμμα μου στο σπίτι κ το μωρό..είχε έρθει τη πρώτη εβδομάδα που γύρισα σπίτι από το μαιευτήριο η πεθερά μου κ ειλικρινά δε χρειάστηκε να κάνει ουρί μια δουλειά,αφού από τη μια χαιρόταν που τα καταφέρνω από την άλλη ένιωθε άσχημα που δε "χρησίμευε" κάπου..εγώ είμαι η μία κατηγορία γυναικών (γτ δεν είμαι η μόνη που θέλει τη σειρά της) φυσικά η άλλη κατηγορία είναι γυναίκες που έχουν ανάγκη έστω στην αρχή βοήθεια! 

Συμβουλή μου να έρθει κάποιος δικός σας στην αρχή χωρίς να επαναπαυθειτε.. λειτουργειστε αρχικά σαν να είστε μόνες! Αν δείτε πως είστε οκ συνεχίζετε αν δείτε ότι δε τη παλεύετε ζητατε τι χρειάζεστε να σας κάνει για να βοηθήσει!

ΑΛΛΑ ακόμη κ εγώ που δε χρειάζομαι πρακτικά βοήθεια,είχα κ έχω τρελή ανάγκη από ΠΑΡΕΑ!! το όλη μέρα μόνη σπίτι με ένα μωρό είναι δύσκολο ψυχολογικά..ο εγκλεισμός..βέβαια τώρα είναι κ η καραντίνα αλλά τεσπα..οπότε μεγάλο κομμάτι είναι η παρέα. Είτε από κοντά δικοί σας άνθρωποι είτε στο τηλ με φίλες κτλ..

Το έχω πει κ θα το λέω γτ είναι αλήθεια..αν δεν είχα τούτες εδω @Jasmine@ @EugenJen που ναι,γνωριστήκαμε εδώ κ ζήσαμε οοολη την εγκυμοσύνη μαζί ,θα ήμασταν κ οι τρεις λέμε στο Δρομοκαΐτειο:P να ναι καλά το viber που έχει γίνει η καθημερινότητα μας!! Γτ κ εκείνες έχουν μακρυά τους γονείς τους κ επίσης θα δείτε πως καλύτερα να έχετε επαφή με άτομα που ζείτε την ίδια φάση(και ταιριάζετε εννοείται!!) Γιατί δε θα σας καταλάβει άλλος καλύτερα..θα μοιράζεστε κάθε καθημερινό άγχος/χαρά/επιτευγμα των παιδιών σας..κ δικά σας!! Όπως ότι κουκουσατε το μπιμπερο χωρίς να έχετε βάλει τη σκόνη μέσα..ενώ προσεύχεστε να κοιμηθούν παραπάνω τα παιδιά μόλις το κάνουν σας ζώνουν τα φίδια κ.α ωραία:mrgreen:

@Vaso11.4.11 ΑΚΡΙΒΏΣ έτσι θα νιώθεις..ότι για εκείνη ζεις!! Φυσικά κ θα λυγίζεις από κούραση ή νεύρα ενίοτε κ είναι λογικό κ φυσιολογικο άνθρωπος είσαι όμως στο επόμενο λεπτό με τη φατσούλα της στην αγκαλιά σου θα τα ξεχνάς όλα!!

Καλημέρα!!

Παράθεση

 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

@melina26 όχι Μελινακι μου δεν έχω βοήθεια,ι άντρας μου δουλεύει σε δικό μας μαγαζί κ λείπει 14 ώρες από το σπίτι, οι γονείς μου δουλεύουν κ τα πεθερικά μένουν εκτός Αθηνών..όμως να σου πω δε τη χρειάζομαι..προτιμώ να έχω το πρόγραμμα μου στο σπίτι κ το μωρό..είχε έρθει τη πρώτη εβδομάδα που γύρισα σπίτι από το μαιευτήριο η πεθερά μου κ ειλικρινά δε χρειάστηκε να κάνει ουρί μια δουλειά,αφού από τη μια χαιρόταν που τα καταφέρνω από την άλλη ένιωθε άσχημα που δε "χρησίμευε" κάπου..εγώ είμαι η μία κατηγορία γυναικών (γτ δεν είμαι η μόνη που θέλει τη σειρά της) φυσικά η άλλη κατηγορία είναι γυναίκες που έχουν ανάγκη έστω στην αρχή βοήθεια! 

Συμβουλή μου να έρθει κάποιος δικός σας στην αρχή χωρίς να επαναπαυθειτε.. λειτουργειστε αρχικά σαν να είστε μόνες! Αν δείτε πως είστε οκ συνεχίζετε αν δείτε ότι δε τη παλεύετε ζητατε τι χρειάζεστε να σας κάνει για να βοηθήσει!

ΑΛΛΑ ακόμη κ εγώ που δε χρειάζομαι πρακτικά βοήθεια,είχα κ έχω τρελή ανάγκη από ΠΑΡΕΑ!! το όλη μέρα μόνη σπίτι με ένα μωρό είναι δύσκολο ψυχολογικά..ο εγκλεισμός..βέβαια τώρα είναι κ η καραντίνα αλλά τεσπα..οπότε μεγάλο κομμάτι είναι η παρέα. Είτε από κοντά δικοί σας άνθρωποι είτε στο τηλ με φίλες κτλ..

Το έχω πει κ θα το λέω γτ είναι αλήθεια..αν δεν είχα τούτες εδω @Jasmine@ @EugenJen που ναι,γνωριστήκαμε εδώ κ ζήσαμε οοολη την εγκυμοσύνη μαζί ,θα ήμασταν κ οι τρεις λέμε στο Δρομοκαΐτειο:P να ναι καλά το viber που έχει γίνει η καθημερινότητα μας!! Γτ κ εκείνες έχουν μακρυά τους γονείς τους κ επίσης θα δείτε πως καλύτερα να έχετε επαφή με άτομα που ζείτε την ίδια φάση(και ταιριάζετε εννοείται!!) Γιατί δε θα σας καταλάβει άλλος καλύτερα..θα μοιράζεστε κάθε καθημερινό άγχος/χαρά/επιτευγμα των παιδιών σας..κ δικά σας!! Όπως ότι κουκουσατε το μπιμπερο χωρίς να έχετε βάλει τη σκόνη μέσα..ενώ προσεύχεστε να κοιμηθούν παραπάνω τα παιδιά μόλις το κάνουν σας ζώνουν τα φίδια κ.α ωραία:mrgreen:

@Vaso11.4.11 ΑΚΡΙΒΏΣ έτσι θα νιώθεις..ότι για εκείνη ζεις!! Φυσικά κ θα λυγίζεις από κούραση ή νεύρα ενίοτε κ είναι λογικό κ φυσιολογικο άνθρωπος είσαι όμως στο επόμενο λεπτό με τη φατσούλα της στην αγκαλιά σου θα τα ξεχνάς όλα!!

Καλημέρα!!

 

Μπράβο σου κορίτσι μου! Είσαι πολύ δυνατή! Δεν έχω κάποια γνωστή μου που να μην είχε βοήθεια τουλάχιστον τις πρώτες ημέρες με το σπίτι.. συμφωνώ ότι η ψυχολογική βοήθεια από ανθρώπους που είστε στην ίδια φάση βοηθάει πάρα πολύ!! 

Χαχα εμείς κάνουμε πρακτική με την καραντίνα για να συνηθίσουμε στον εγκλεισμό στο σπίτι! 

Καλημέρα κορίτσια! Πώς κοιμηθήκατε; 

  • Χαχα 1

K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Εγώ δεν κοιμήθηκα πολύ καλά το βραδυ...ξύπνησα στις 5 κ ξανακοιμηθηκα στις 7. Κ στις 8 παρά ξύπνησε ο μικρός μου. Σέρνομαι να σας πω την αλήθεια! Αλλά έχω ζήσει κ χειρότερα ξενύχτια...χιχιχιχιχι...κορίτσια έβαλε κρύο

Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2020 at 10:08 ΜΜ, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια μου βαριόμουν κ διαβασα από την αρχη ολη τη συνομιλία μας απτη πρωτη μερα χαχαχα 

Και παρατήρησα ότι πολλες κοπέλες έχουν να γράψουν πολυ καιρό κ άλλες λιγότερο κ αναρωτιόμουν τι κάνουν.

Ειναι οι

@Korina122 @Elma86 @Katerinafotou @Katerinula @asterias82 @Thia1985 @Futuremom @Aressana @Annoula31 @aurorahope

@xristina86 @olpapa

Ελπίζω να είστε ολες καλα, το ιδιο κ τα μωρακια σας. Αν δεν κανω λαθος ειστε ολες στην δικιά μας ομαδουλα του Απριλιου κ αναρωτιόμουν που χαθήκατε. 

@melina26 και @mairy2021 αυριο έχετε αυχενικη; 

Καλημέρα κορίτσια..Εγώ προσωπικά ένιωθα πολύ χάλια τον προηγούμενο καιρό,ταλαιπωρηθηκα με ναυτιες κι εμετούς.Ευτυχως τώρα ειμαι πολύ καλύτερα,όχι ότι ξεμπέρδεψα άλλα είμαι σε καλύτερο επίπεδο.. εύχομαι όλες να είστε καλά. Να σας ρωτήσω κάτι.. Είμαι 18 εβδομάδων και ακόμα δεν έχω νιώσει έντονα τις κινήσεις του μωρού,πότε συνήθως ξεκινάει η έντονη δραστηριότητα; Τώρα μόνο κάτι φτερουγίσματα αραιά και που νιώθω.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! @Renez μου μπραβο σου και για την υπομονη σου κ για τη δύναμη σου! Τα λες τοσο όμορφα κ δίνεις δύναμη κ σε εμάς! Φιλιά πολλά στον μπουμπούκο σου! @Betty90 υπομονη κοριτσι μου! Ετσι θα είμαστε ολες σε λιγο καιρο κ θα σε καταλαβαίνουμε καλυτερα χαχα! Όντως έβγαλε κρύο επιτέλους! Αντε να στολίσουμε σιγα σιγα! 

@melina26 εγω δοξα Το Θεο κοιμήθηκα καλα! Εύχομαι σημερα να είναι μια καλή μέρα χωρίς εμετους. Πως είναι η κουνιάδα σ κ η πεθερα σ που ειχαν πυρετο;

@xristina86 μου σε καταλαβαίνω γιατί κ εγω ετσι δυσκολα το περασα κ ακομα κανω αλλα καμια σχέση με πριν. Το μωρο συνηθως αρχίζεις να το καταλαβαίνεις καλυτερα απο την 19η εβδομαδα κ μετά χωρίς να είναι στάνταρ αυτο. Στη καθε γυναικα συμβαίνει με διαφορετικό ρυθμό κ ένταση. Επισης απο οτι ειπαν κ αλλα κοριτσια, το ότι θα το νιώσουμε δεν σημαίνει ότι μετά θα το νιωθουμε συνέχεια. Σταδιακά θα αυξάνετε η συχνότητα κ η ένταση. Πάντως στην αρχή ετσι το περιγράφουμε ολες. Σαν φτερουγισματα. Οποτε το έχεις νιώσει κ εσυ :wub: ξέρετε φυλλο εσείς; 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσια! @Renez μου μπραβο σου και για την υπομονη σου κ για τη δύναμη σου! Τα λες τοσο όμορφα κ δίνεις δύναμη κ σε εμάς! Φιλιά πολλά στον μπουμπούκο σου! @Betty90 υπομονη κοριτσι μου! Ετσι θα είμαστε ολες σε λιγο καιρο κ θα σε καταλαβαίνουμε καλυτερα χαχα! Όντως έβγαλε κρύο επιτέλους! Αντε να στολίσουμε σιγα σιγα! 

@melina26 εγω δοξα Το Θεο κοιμήθηκα καλα! Εύχομαι σημερα να είναι μια καλή μέρα χωρίς εμετους. Πως είναι η κουνιάδα σ κ η πεθερα σ που ειχαν πυρετο;

@xristina86 μου σε καταλαβαίνω γιατί κ εγω ετσι δυσκολα το περασα κ ακομα κανω αλλα καμια σχέση με πριν. Το μωρο συνηθως αρχίζεις να το καταλαβαίνεις καλυτερα απο την 19η εβδομαδα κ μετά χωρίς να είναι στάνταρ αυτο. Στη καθε γυναικα συμβαίνει με διαφορετικό ρυθμό κ ένταση. Επισης απο οτι ειπαν κ αλλα κοριτσια, το ότι θα το νιώσουμε δεν σημαίνει ότι μετά θα το νιωθουμε συνέχεια. Σταδιακά θα αυξάνετε η συχνότητα κ η ένταση. Πάντως στην αρχή ετσι το περιγράφουμε ολες. Σαν φτερουγισματα. Οποτε το έχεις νιώσει κ εσυ :wub: ξέρετε φυλλο εσείς; 

Βγήκε θετική και η πεθερά και τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα του πεθερου.. Η κουνιαδα είναι πολύ καλά, μόνο μια μέρα έκανε πυρετό και τώρα απλά είναι στο σπίτι.. Η πεθερά κι αυτή καλύτερα είναι! Κλεισμένες μαζί σε ένα δωμάτιο τις έχουν με μάσκα στο υπόλοιπο σπίτι να μην κολλήσουν κι υπόλοιποι .. εμείς θα τους ξανά δούμε τώρα αρχές του επόμενου μήνα για σιγουριά και αφού επαναλάβουν τεστ ότι είναι αρνητικοί όλοι! Ξέρετε αν περάσει κάποιος τον ιό, μπορεί να τον ξανά περάσει; Ή έχει ανοσία; 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, melina26 said:

Βγήκε θετική και η πεθερά και τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα του πεθερου.. Η κουνιαδα είναι πολύ καλά, μόνο μια μέρα έκανε πυρετό και τώρα απλά είναι στο σπίτι.. Η πεθερά κι αυτή καλύτερα είναι! Κλεισμένες μαζί σε ένα δωμάτιο τις έχουν με μάσκα στο υπόλοιπο σπίτι να μην κολλήσουν κι υπόλοιποι .. εμείς θα τους ξανά δούμε τώρα αρχές του επόμενου μήνα για σιγουριά και αφού επαναλάβουν τεστ ότι είναι αρνητικοί όλοι! Ξέρετε αν περάσει κάποιος τον ιό, μπορεί να τον ξανά περάσει; Ή έχει ανοσία; 

Από ότι λέγανε έχεις αντισώματα αλλά όχι επ αόριστον και ανάλογα σε άλλους πιο δυνατά σε άλλους ασθενέστερα. Και ότι μπορεί να ξανακολλησει δηλ κάποιος μετά από καιρό αλλά να το περάσει πιο ελαφριά πχ... Εντάξει αφού πάει καλύτερα πάντως κι η πεθερά σου μια χαρά ευτυχώς!

@Vaso11.4.11 μια χαρά μέχρι και την 24η κάνουν τη β'...

Καλημέρα κορίτσια σε όλες, καλό σαββατοκύριακο να έχουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου!! 

Έκανα κι εγώ τον υπερηχο μου την Πέμπτη αλλά το νινακι μας έκανε ναζια γυρισμένη πλάτη είδαμε ωραιότατη σπονδυλικη στήλη πωπο αυτά.. Πολυ ήσυχο μάλλον κοιμόταν είχε κ το ένα χερακι κάτω από το κεφαλακι και τα μπουτακια σταυρωμένα... Από φύλο πιθανά κοριτσάκι αλλά και πάλι όχι σίγουρα.. Ο άντρας μου έλεγε στη γιατρό έχουμε χρόνο μπορουμε να περιμένουμε όσο χρειαστεί μέχρι να γυρίσει :P

Σε μια εβδομάδα μου είπε και μένα να παίρνω 2 χαπάκια σίδηρο τη μέρα Πφφφ:wacko: 

Υπερηχο έχω ξανά αρχές Δεκεμβρίου και μου είπε για β επιπεδου γύρω στις 15 να κλείσω.. Είχα κάνει εξετάσεις όλα καλά μου είπε ελέγχω λίγο βεβαια έξτρα το θυροειδη να είμαι σίγουρη.. Απο διαστάσεις και βάρος μου είπε όλα φυσιολογικα βάση εξέλιξης.. 

Κορίτσια τώρα με την καραντίνα δε πρέπει να αγχωνομαστε γιατί όλα μεταφέρονται στα μωράκια μας θετική σκέψη πάνω απολα :wub:

Όσοι από τους άντρες μας βγαίνουν λόγω δουλειάς θέλει πολύ προσοχή αλλά ψυχραιμία όλα θα περάσουν που θα παει.. 

Εγώ χθες μιλούσα με τη μαμά μου στο τηλέφωνο και έβγαλα κάτι κραυγες γιατί η από πάνω έκανε τοοοοση φασαρία για πάρα πολλές ώρες με είχε ζαλισει καθόλου σεβασμός και με μαλωσε γιατί όντως δεν είχα καταλάβει ότι ταραξα με τις φωνές μου το νινι.. :unsure:

Όσο για το βράδυ κι εγώ άρχισα και πιάνομαι όταν κοιμάμαι στο πλάι.. Που κ που ξυπνάω ενδιάμεσα για τουαλέτα.. μάλλον δε πίνω πολύ νερό γιαυτό δε μπορώ να πιω πολυύυ με ανακατεύει το νιώθει καμία άλλη αυτό?


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια, καλό Σαββατοκύριακο σε όλες! Πως είστε;;;

@mairy2021 Σε ευχαριστώ πολύ! Μου την πρότεινε και μια άλλη κοπέλα και από ότι είδα στο ίντερνετ φαίνεται πολύ καλή! 

@xristina86 Μην αγχώνεσαι, εγώ είμαι στην 19η εβδομάδα και ακόμα δεν το νιώθω πολύ συχνά, την προηγούμενη εβδομάδα εκεί που το ένιωθα από λίγο καθημερινά, για μια ολόκληρη μέρα δεν το είχα νιώσει καθόλου και αγχώθηκα, τελικά την επόμενη ξανά κλώτσησε και πήγε η καρδούλα μου στην θέση της :x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου καλο σκ καλη καραντίνα και οσο γινεται θετικες σκεψεις !!!!ΝΑ εχουμε την υγεια μας ολοι , ολος ο κοσμος ! 

Συγχαρητηρια σε οσες κανατε υπερηχο και ειναι ολα καλα !!

Μπραβο @melina26 για το τεστ , να προσεχεις και να μην αγχωνεσαι . Νομιζω αποκτας αντισωματα αν κολλησεις αλλα εξαρταται απο την μορφη του ιου γιατι ο κορονοιος εχει δυτυσχως το ασχημο οτι παραλασσεται απο οσο μου εχει εξηγησει ο αντρας μου . Δεν μπορουν δηλαδη να δουν τη λειτουργια του ολοκληρωμενα και για αυτο καθυστερει και το εμβολιο . 

@Renez κοριτσι μου μπραβο , ειναι πολυ σημαντικο που εχεις βρει  μονη σου τους ρυθμους σου ! Να εισαι καλα να απολαμβανεις το μικρουλι σου !!!! Σε ευχαριστουμε για τι συμβουλες !!

@Vaso11.4.11 ετσι ειναι κοριστσι μου με το μισθο του γυναικολογου θελει εξτρα απο αυτα που σου ειπε για το νοσοκομειο . Αλλα το σημαντικο ειναι να εχεις καποιον ο οποιος εμπιστευεσαι και ειναι καλος... Πιστεψε με δεν κανουν μονο  τα πτυχια τον γιατρο, εχω ακουσει και εχω δει πολλα που δεν τα πιστευα ..... Σημασια εχει εσυ να νιωθεις καλα οταν εισαι μαζι του και να νωθεις ασφαλης !!Κρατα αυτο και προχωρα !!Για τους εμετους τι σου ειπε ? θα συνεχιστουν μεχρι τελος ? Εγω καταφερνω σιγα σιγα να πλενω και δοντια !!χαχα.

Συγγνωμη αν σε καποιες δεν απανταω αν μου ξεφυγε κατι αλλα σας διαβασα ολες μαζι γιατι ειχα ωρες να μπω α[ο κινητο δε πορω οποτε ....

Σημερα θα φτιαξω ντουλαπες κοριτσια ....

Επισης εγω ακομα δενε χω νιωσει το μωρακι μου χθες εκλεισα την 17η εβδομαδα ... πρεπει να ανησυσχησω? Αισθανομαι κατι ανεπαισθητα σαν μπουρμπουληθρες αλαλ πολυ αραια και οχι καθε μρα ... αλλα μαλλον ειναι το εντερο γιατ τα αισθανομαι ψηλα χαχαα....  Πρεπει να θορυβηθω που ακομα δεν εχω αισθανθει κατι ??????

παρηγγειλα κατι πυτζαμουλες που ηθελα και κατι πουλοβερακια ! Απο κατω με κολλαν , φορμες και φορεματακια θα την βγαλουμε !

Η β επιπεδου γινεται μεχρι 24 εβδομαδων ; Εγω στις 23 εχω παλι υπερηχο στο γιατρο μου !Λογικα θα μου πει τοτε ?!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2020 at 12:53 ΠΜ, Woman88 είπε:

Γεια σας κουκλιτσες μου ! @mairy2021 μπραβο για τον υπερηχο !!!! Και μενα ο γιατρος μου μια φορα το μηνα με βλεπει !!! και εμας ετσι ολο κολοτουμπες μου ειχε πει δδεν μπορω να μετρησω μεγεθος μετρησε μονο βαρος ! αφου εκανε ακροβατικα!μερι και τον ποπο της μας εδειξε!

@vkvk19 σωστα το λες για το σιδηρο αλλα ποιο παιρνεις ? εγω πχ που πινω το υγρο αφηνω δυο ωρες πριν και μετα .ΓΕνικα καλο ειναι να μην ειναι γεματο το στομαχι αν και ειναι πολυ βαρια βιταμινη , πολυ βαρυ μεταλλο ! Βαζω της sychroline μια κρεμα . εχω παρει και της mustela αλαλ δεν μου αρεσει η μυρωδια . και οι δυο ενυδατωνουν πολυ καλα . προς το απρον εχω ξεκινησει με τη sychroline. @Vaso11.4.11 και εγω εχω ενιοτε σουβλιες και μαλιτσα σημερα εχω και στον κολπο . φανταζομαι ειναι φυσιολογικο !  αντε αυριο πας για υπερηχο ! εγω εχω σε 20 μερες! χαχαχα πολυς ο καιρος ! Μου ειχε πει ο εμβρυολογος και ο γυναικολογος 18η με 22 θα νιωσω το μωρακι .. 

οσο για το lock down ναι δεν το γλιτωσαμε .... αλλα και μυαλο δε βαζουμε ! Απλα κριμα γιατι η οικονομια πως θα παει ? τι θα γινει ? τι να πω ! Αραγε λετε αν τα κλεισει ολα? οπως το  μαρτιο ? αυριο στις 12 θα ξερουμε τι θα μεινει ανοιχτο !

Παίρνω το viofer υγρό είναι, αλλά τόσες ώρες νηστικιά; εγώ το αφήνω 1 ώρα πριν και 1 ώρα μετά που μένω νηστική. Δεν αντέχω περισσότερο. 

Σε ευχαριστω για τις κρεμουλες, θα τις έχω στα υπόψιν!! 

Επίσης κορίτσια μπραβο που πήγαν όλα καλά στους υπερήχους σας!!! Εμένα τώρα μου είπαν μάλλον αγοράκι!! Με έχουν μπερδέψει τι να πω. Θα φανεί λογικά στην αμνιο σίγουρα την επόμενη εβδομάδα. 

Όσον αφορά το σίδηρο, παίρνει κάποια άλλη το viofer? Είναι υγρό σε ένα μπουκαλάκι καφέ ανά δόση. Εγώ κατάλαβα ότι πρέπει να παίρνω 1 τη μέρα νηστική 1 ώρα πριν και 1 ώρα μετά. Βέβαια στη συνταγή μου έχει γράψει 2 φορές τη μέρα, αλλά δεν συμπίπτουν τα κουτιά με αυτά που μου εγραψε, οπότε μάλλον έκανε λάθος. Ξέχασα κι εγώ να τη ρωτήσω προχθές ρε γμτ. Γινόταν χαμός στο ιατρείο, τα αρνητικά του δημοσίου. Και τώρα θα τη δω σε 3 εβδομάδες. 

Άλλη κοπέλα που σκέφτεσαι για δημόσιο νοσοκομείο υπάρχει; ή αν έχει γεννήσει ήδη ξανά σε δημόσιο; εγώ η αλήθεια είναι πωα σκέφτομαι οτιδήποτε και αν συμβεί καλό είναι να είσαι σε νοσοκομείο. Βεβαια εννοείται η καθεμία όπως νιώθει. Αλλά σε αυτό που πάω εγώ έχει καλούς γιατρούς και καινούργια κλινική πολύ καθαρή και εξοπλισμένη με τα πάντα. Η γιατρός μιας και την είδα πρώτη φορά, οκ καλή μου φάνηκε, μέχρι εκεί δλδ. Έχω ακούσει βέβαια καλά λόγια και από άλλες κοπέλες και από ετοιμόγεννες που περίμεναν έξω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...