Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου !!! Τι βλεπω μαζευομαστε πολλες μελλουσες κοριτσομανες χαχαχα! Μπραβο Βασω μου ! Μην ανησχυεις που δεν εκανε κολοτουμπες θα κοιμοταν .. Αλλωστε τα μωρακια δεν κανουν οτι θελουμε εμεις .. κανουν οτι θελουν εκεινα .. το μεγαλυτερο μερος της ημερας κοιμουνται !Και εμενα σε καποιους υπερηχους κοιμοταν δεν κουνιοταν με τιποτα χρειαστηκε να την ξυπνησει ο γιατρος χαχαχαχαχαχα ! 

ΠΟσα κιλα εχεις βαλει δηλαδη συνολικα ; εισαι 19η εβδομαδα?

Εγω με τη δυσκοιλιοτητα απο τοτε που ξεκινησα σιδηρο τι να σας πω .... εχουμε γινει φιλες ... μαλλον θα ξεκινησω προβιοτικα η duphalac .... Σημερα υπεφερα ... σε σημειο που σφιχτηκα τοσο πολυ που ανησυχησα ... ενα περιεργο πραγμα ... πολλη δυσκοιλιοτητα ... και σκεφτειτε τρωω φουτα απειρα και λαχανικα επισης ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κορίτσια! Πώς είστε; @Vaso11.4.11 τέλεια!! Συγχαρητήρια για την κόρη χαχα!! Γερά να είναι όλα τα παιδιά..!! Νομίζω οι τιμές πάνω κάτω στα ιδιωτικά εκεί παίζουν.. κι εγώ στο επόμενο ραντεβού θα συζητήσω γι' αυτο το κομμάτι.. 

11 έχουμε ραντεβού για το τεστ κορίτσια.. ευχηθείτε να είμαστε αρνητικοί και οι δύο! Θέλω να τον αγκαλιάσω και δε μπορώ!

  • Μου αρέσει 2

K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσιααα ❤ ξυπνησα κλασσικά κ δεν μπορω να κοιμηθω. Εφαγα κ ολας γιατι με επιασε μια αναγούλα αλλο πραγμα. Παραλίγο να τα βγάλω. Ελπιζω να καταφέρω να ξανα κοιμηθω γιατί όταν ξυπναω τοσο νωρις συνηθως κανω εμετο. Οταν λεω νωρις εννοω απτις 6 που ξυπνησα. @Woman88 κοίτα στην ουσια συνολικά εβαλα καπου 4 κιλα αν σκεφτείς ότι πριν την εγκυμοσύνη ημουν περιπου 54 κ. Αλλα επειδή έχασα με τους εμετους κ ειχα παει στα 51, ο γιατρος το μετράει από κει. Απτα 51 δλδ που ήμουν καπου στο 3ο μηνα, μέχρι τώρα εφτασα στα 58,5. Οποτε θεωρούνται μαλλον αρκετούτσικα κ θέλει λίγη προσοχή μ είπε αν σκεφτείς ότι ειμαι ακομα στον 5ο μηνα. Αλλα ρ κοριτσια πολυ πεινα, τι να κανω... τα γλυκά βασικα πρεπει να κόψω. Εσυ ποτε έχεις αυχενικη θύμισε μ.

@melina26 σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου. Καλή επιτυχία ευχομαι αρνητικά τεστ!!! Περιμενουμε νέα σου! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Χάλια καιρος σμρ! Εγώ κοιμήθηκα καλά.. @Vaso11.4.11 τα κιλά σου δεν είναι πολλά! Αυτά που έχασες απ τους εμετούς είναι κυρίως υγρά! Άρα όταν σταμάτησαν οι εμετοι τα πήρες σχεδόν αμέσως. Άρα πρέπει να μετράς απ τα 54 αν θυμάμαι καλά το νούμερο. Δλδ απ τα κιλά που ξεκίνησες την εγκυμοσύνη! Βλέπω όμως ότι είσαι γλυκαντζου!!! Χαχαχαχαχα! Παχαίνουν πολύ τα άτιμα! Φαε όσο μπορείς κανονικό φαγητό! Είναι πιο υγιεινό! @melina26 όλα καλα θα πάνε! Μην ανησυχείς!! Η αδερφή του άντρα σου που βρέθηκε θετική έχει συμπτώματα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Χάλια καιρος σμρ! Εγώ κοιμήθηκα καλά.. @Vaso11.4.11 τα κιλά σου δεν είναι πολλά! Αυτά που έχασες απ τους εμετούς είναι κυρίως υγρά! Άρα όταν σταμάτησαν οι εμετοι τα πήρες σχεδόν αμέσως. Άρα πρέπει να μετράς απ τα 54 αν θυμάμαι καλά το νούμερο. Δλδ απ τα κιλά που ξεκίνησες την εγκυμοσύνη! Βλέπω όμως ότι είσαι γλυκαντζου!!! Χαχαχαχαχα! Παχαίνουν πολύ τα άτιμα! Φαε όσο μπορείς κανονικό φαγητό! Είναι πιο υγιεινό! @melina26 όλα καλα θα πάνε! Μην ανησυχείς!! Η αδερφή του άντρα σου που βρέθηκε θετική έχει συμπτώματα;

Ναι έκανε πυρετό μια μέρα.. και λίγο βήχα απ' όσο ξέρω, αλλά δεν είμαισίγουρη.. και η μαμά του ανέβασε πυρετό, πιστεύω κόλλησε..  θα κάνει κι αυτή το τεστ! Εμείς μόλις γυρίσαμε σπίτι, θα ξέρουμε μέχρι τις 4 τα αποτελέσματα μας! 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια μου γύρισα. Ολα καλα με το μπεμπε ειναι 248 γρ. 90% κοριτσακι. Αρα εγω το κλείνω πλέον κ λεω κοριτσακι χιχι. Δεν έκανε πολλές κολοτουμπες σημερα αλλα δεν πειραζει. Ολα παντως δειχνουν πολυ καλα. 2 κιλακια τσιμπησα επιπλέον. Μου την ειπε λιγο ο γιατρος αλλα οκ. Επισης δεν ειχα καταλαβει καλα κ επαιρνα 1 σίδηρο τη μερα ενω θέλει 2 γιατι παιρνω σιροπι. Θα το διορθώσουμε κ αυτο. Μου εγραψε κ εξετασεις του μηνα να κανω σε καμια 15αρια μερες κ θα κανω κ το αντιγριπικο σε λιγες μερες που περιμένω να ρθουν τα εμβολια στο φαρμακείο. Β επιπεδου μου ειπε αρχες Δεκέμβρη. Θα μου κλείσει εκεινος κ θα με ειδοποιήσει. Ουφ πως θα περάσει ο καιρός. 1 μηνας... 

Επίσης συζητήσαμε λιγο για τη γεννα κ το μαιευτήριο. Μαλλον θα γεννησω με το καλο στο Ιασω. Γιατι εκει ειναι κ η γυναικα του που είναι λοιμοξιολογος κ παιδίατρος κ θα την έχουμε για το παιδι. Επίσης μας βολεύει κ σαν απόσταση καλυτερα το Ιασω. Εκεί είχα κάνει κ μια μικρη επεμβασουλα κ γενικα εκει εκανα κ την αυχενικη κ θα κανω κ τις υπόλοιπες εξετασεις. Μονο που μας ειπε οτι το πακέτο που μας έλεγε κοντα στα 2000 ειναι για το μαιευτήριο χωρίς τη δικη τ αμοιβή, κατι που εμεις δεν είχαμε καταλαβει. Μας ειπε είναι 1600 για φυσιολογικό κ 1800 για καισαρική με ολα μεσα σαν πακέτο μαιευτήριου χωρίς όμως την δική του αμοιβή. Η δική του είναι περίπου στα 1300 συν. Ασε... ξενέρωσα... αλλα οκ ιδιωτικός γιατρος με τόσα πτυχία ειναι κ δουλεύει σε 2 μεγάλα μαιευτηρια. Οτι διαλέγεις αυτο πληρώνεις. Τουλαχιστον θα ειμαι ήσυχη μαζι του. Α! Επίσης μου είπε ότι προς το τέλος παρέχει κ δωρεάν μαθημα μητρικού θηλασμού με τη γυναίκα του που είναι κ σύμβουλος θηλασμού. Μια χαρα!

Πόσο χαίρομαι για το κοριτσάκι σου ,κοριτσάκι μου :) 

Όλα να πάνε καλά εύχομαι κ χωρίς άλλους εμετουλιδες πλέον!!

Όσο για την τιμή πες το έτσι πουλάκι μου!! Για αυτό όταν μου το είχες πει σε ρωταγα κ σε ξαναρωταγα αν είσαι σίγουρη ότι είναι μόνο 2000!! Ε ναι τόσο πάει σε όλα πάνω κάτω τα ιδιωτικά για ένα Τρίκλινο δωμάτιο 4 μέρες..+ ο γιατρός έξτρα βέβαια..καλά τα πτυχία δεν έχουν να κάνουν με το ιδιωτικός ή δημόσιος γιατρός αγάπη γιατί ίσα ίσα του δημοσίου είναι που είναι κ καθηγητές στο πανεπιστήμιο κτλ αλλά  σημασία έχει όπως λέμε πάντα να είσαι με τον γιατρό που εμπιστεύεσαι κ νιώθεις ασφάλεια! Επίσης είναι πολύ καλό μαιευτήριο κ το Ιασώ με ωραίες εγκαταστάσεις οπότε μια χαρά!! Σκέψου κ το επίδομα των 2000€..! Είναι μια βοηθεια;)

4 ώρες πρίν, melina26 είπε:

Καλημερα κορίτσια! Πώς είστε; @Vaso11.4.11 τέλεια!! Συγχαρητήρια για την κόρη χαχα!! Γερά να είναι όλα τα παιδιά..!! Νομίζω οι τιμές πάνω κάτω στα ιδιωτικά εκεί παίζουν.. κι εγώ στο επόμενο ραντεβού θα συζητήσω γι' αυτο το κομμάτι.. 

11 έχουμε ραντεβού για το τεστ κορίτσια.. ευχηθείτε να είμαστε αρνητικοί και οι δύο! Θέλω να τον αγκαλιάσω και δε μπορώ!

Αχχχ ρε μαναρακι μου,εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου όλα να πάνε κατ ευχην!! Θα περιμένουμε αγωνιωδώς τα νέα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, melina26 είπε:

Ναι έκανε πυρετό μια μέρα.. και λίγο βήχα απ' όσο ξέρω, αλλά δεν είμαισίγουρη.. και η μαμά του ανέβασε πυρετό, πιστεύω κόλλησε..  θα κάνει κι αυτή το τεστ! Εμείς μόλις γυρίσαμε σπίτι, θα ξέρουμε μέχρι τις 4 τα αποτελέσματα μας! 

Όλα καλά θα πάνε!!! Περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Betty90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Χάλια καιρος σμρ! Εγώ κοιμήθηκα καλά.. @Vaso11.4.11 τα κιλά σου δεν είναι πολλά! Αυτά που έχασες απ τους εμετούς είναι κυρίως υγρά! Άρα όταν σταμάτησαν οι εμετοι τα πήρες σχεδόν αμέσως. Άρα πρέπει να μετράς απ τα 54 αν θυμάμαι καλά το νούμερο. Δλδ απ τα κιλά που ξεκίνησες την εγκυμοσύνη! Βλέπω όμως ότι είσαι γλυκαντζου!!! Χαχαχαχαχα! Παχαίνουν πολύ τα άτιμα! Φαε όσο μπορείς κανονικό φαγητό! Είναι πιο υγιεινό! @melina26 όλα καλα θα πάνε! Μην ανησυχείς!! Η αδερφή του άντρα σου που βρέθηκε θετική έχει συμπτώματα;

Ναι στην ουσια εγω απτα 54 μετράω αλλα ο γιατρος το βλεπει συνολικά από την αρχη της εγκυμοσύνης. Όντως τα γλυκά ειναι μεγαλο θεμα αλλα ρ γμτ το κοριτσακι μου θέλει συνεχεια γλυκα χαχα 

Just now, Renez είπε:

Πόσο χαίρομαι για το κοριτσάκι σου ,κοριτσάκι μου :) 

Όλα να πάνε καλά εύχομαι κ χωρίς άλλους εμετουλιδες πλέον!!

Όσο για την τιμή πες το έτσι πουλάκι μου!! Για αυτό όταν μου το είχες πει σε ρωταγα κ σε ξαναρωταγα αν είσαι σίγουρη ότι είναι μόνο 2000!! Ε ναι τόσο πάει σε όλα πάνω κάτω τα ιδιωτικά για ένα Τρίκλινο δωμάτιο 4 μέρες..+ ο γιατρός έξτρα βέβαια..καλά τα πτυχία δεν έχουν να κάνουν με το ιδιωτικός ή δημόσιος γιατρός αγάπη γιατί ίσα ίσα του δημοσίου είναι που είναι κ καθηγητές στο πανεπιστήμιο κτλ αλλά  σημασία έχει όπως λέμε πάντα να είσαι με τον γιατρό που εμπιστεύεσαι κ νιώθεις ασφάλεια! Επίσης είναι πολύ καλό μαιευτήριο κ το Ιασώ με ωραίες εγκαταστάσεις οπότε μια χαρά!! Σκέψου κ το επίδομα των 2000€..! Είναι μια βοηθεια;)

Αχχχ ρε μαναρακι μου,εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου όλα να πάνε κατ ευχην!! Θα περιμένουμε αγωνιωδώς τα νέα σου!!

Σε ευχαριστώ πολυ γλυκια μου Ρενεζ! Οσο για τον εμετο, δεν θα τον αποχωριστώ νομίζω καθολου. Κανω 2 την εβδομαδα. Δεν έχει καμία σχέση βεβαια με αυτό που περνουσα αλλα κ παλι κανω σταθερά καθε εβδομαδα. Εκανα προχθες κ εκανα κ σημερα έναν απίστευτα χαλια εμετο το πρωι. Κ ημουν χαλια. Οσο για το γιατρό ναι επαθα ένα σοκ αλλα οντως πως δεν το σκέφτηκα κ εγω. Ηταν δυνατόν στα 2000χ να ηταν ολα μεσα; τελοσπαντων αξίζει. Γιατι θα ειμαι με έναν γιατρό ππυ εμπιστεύομαι κ γιατι για το νινακι μ αξίζουν τα πάντα! Σημασια έχει να το ζήσω με ηρεμία κ ασφάλεια με τον γιατρο που εμπιστεύομαι.

Πως είναι το αντράκι σου; τι κανει; ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

@melina26 βγήκαν τα αποτελέσματα;;;

Αχ κορίτσια είμαστε και κι δύο αρνητικοί! Δόξα τω Θεό!! Θα μπορέσουμε να κοιμηθούμε μαζί σήμερα επιτέλους, ο καημένος την έβγαλε στον καναπέ τόσες μέρες.. θα ισιωσει το κορμί του! 

Εσείς τι κάνετε; πως είστε; 

@Renez μίλησε μας για το αγοράκι σου! Πώς τα πάτε; πως είναι ο παιδαρος; 

 

  • Μου αρέσει 4

K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, melina26 said:

Αχ κορίτσια είμαστε και κι δύο αρνητικοί! Δόξα τω Θεό!! Θα μπορέσουμε να κοιμηθούμε μαζί σήμερα επιτέλους, ο καημένος την έβγαλε στον καναπέ τόσες μέρες.. θα ισιωσει το κορμί του! 

Εσείς τι κάνετε; πως είστε; 

@Renez μίλησε μας για το αγοράκι σου! Πώς τα πάτε; πως είναι ο παιδαρος; 

 

Μπράβο! Μια χαρά ευτυχώς να χαλαρώσετε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Μπράβο! Μια χαρά ευτυχώς να χαλαρώσετε!

Ναιιι δε το συζητώ!! Τον έχω λιώσει στα φιλιά από την ώρα που το μάθαμε! Θα μπορέσει να πάει και στη δουλειά κανονικά.. όλα μια χαρά!! Εσύ πως είσαι; 

  • Μου αρέσει 1

K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Futuremom είπε:

Την αυχενικη την έκανα στο Ρέα αλλά άλλαξα γιατρό και είναι στο Αρεταιειο και μου είπε καλυτερα να την κάνω κάπου εξω, θα τον παρω τηλέφωνο να ρωτήσω..αλλα αν γνωρίζεται και εσείς κανεναν καλό γιατρό που να κάνει τις μεγάλες εξετάσεις θα με βοηθούσε :x

Γειααα εγώ έκανα αυχενικο στη Μαρία Σίμου στη Σκουφά... Πολυ καλη, πολυεπεξηγηματικη.. Εκεί έχω κ τη Β επιπέδου κλεισμενη


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, melina26 said:

Ναιιι δε το συζητώ!! Τον έχω λιώσει στα φιλιά από την ώρα που το μάθαμε! Θα μπορέσει να πάει και στη δουλειά κανονικά.. όλα μια χαρά!! Εσύ πως είσαι; 

Μα ναι πολύ καλά νέα!!!

Καλά είμαι κι εγώ αν εξαιρέσουμε τη κοιλιά αυτό το διάστημα δε καταλαβαίνω ότι είμαι έγκυος, πέρασαν οι ναυτίες οι μυρωδιές κλπ, τις τελευταίες τρεις εβδομάδες έκανα δύο φορές μόνο εμετό, τις δύο μέρες που δούλευα  από το γραφείο κι όχι εξ αποστάσεως... τυχαίο; δε νομίζω χαχαχα

Υπέρηχο πότε έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Μα ναι πολύ καλά νέα!!!

Καλά είμαι κι εγώ αν εξαιρέσουμε τη κοιλιά αυτό το διάστημα δε καταλαβαίνω ότι είμαι έγκυος, πέρασαν οι ναυτίες οι μυρωδιές κλπ, τις τελευταίες τρεις εβδομάδες έκανα δύο φορές μόνο εμετό, τις δύο μέρες που δούλευα  από το γραφείο κι όχι εξ αποστάσεως... τυχαίο; δε νομίζω χαχαχα

Υπέρηχο πότε έχεις;

Χαχαχα εγώ δε το βρίσκω τυχαίο! Δε γίνεται να υιοθετηθεί η τηλεργασία Αφού σε βοηθάει και είναι όπως είναι η κατάσταση; δε χρειάζεται να σε αγχώνει που υποχώρησαν τα συμπτώματα που λες , ίσα ίσα καλύτερα να συνέλθεις λίγο και να πάρεις τα πάνω σου! Υπέρηχο έχουμε τώρα 16 του μήνα στη γιατρό μας... θέλω να πιστεύω ότι β επιπέδου θα κάνω πριν τα Χριστούγεννα, θα φανεί στο ραντεβού τι θα μου πει.. 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...