Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

1 hour ago, Thia1985 είπε:

Είσαι πιο πολύ από εμενα

Μια εβδομαδα διαφορά έχουμε κι ο Γιατρος μου σε ερώτηση μου πότε θα νιώσω το μωρό, μου είπε την επόμενη εβδομάδα αλλά πρέπει να σαι χαλαρή, είναι ανεπαίσθητη  η κίνηση ακόμη, θα νιώσεις κάτι σα φτερούγισμα. 

Πονάς όταν το νιώθεις?? 

Αν όχι ναι, μπορεί να ναι το μωρό, να μαζεύεται πχ εκεί. 

Το μωρο το εχω νιωσει ήδη από πιο νωρίς. Καπου στην 18η εβδομαδα σαν φτερουγισματα κ απο την 19η και μετά σαν ελαφρά χτυπηματακια. Στην καθε γυναίκα είναι διαφορετικός ο χρόνος που το νιώθει. Οταν το νιώθω το καταλαβαίνω σαν χτυπηματακια. Οταν πειναω ειναι αλλο πραγμα. Εχω κατι ψιλοπονακια περιοδου δλσ καποιες φορες κ σήμερα μαλιστα ειχα κ κατι σουβλιες. Κ συχνα νιώθω αυτο που έγραψα πιο πάνω. Δλδ σαν να μαζεύεται κατι στη κοιλιά. Σαν πιεση κ σαν να σκληραίνει. Παντως λογικα δεν ειανι συσπασεις. Μου είχε πει ο γιατρός αν ηταν συχνα πχ ανα 10λεπτο τοτε ισως ηταν. Αλλα εμενα ειναι πιο αραιά μες στη μερα. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Το μωρο το εχω νιωσει ήδη από πιο νωρίς. Καπου στην 18η εβδομαδα σαν φτερουγισματα κ απο την 19η και μετά σαν ελαφρά χτυπηματακια. Στην καθε γυναίκα είναι διαφορετικός ο χρόνος που το νιώθει. Οταν το νιώθω το καταλαβαίνω σαν χτυπηματακια. Οταν πειναω ειναι αλλο πραγμα. Εχω κατι ψιλοπονακια περιοδου δλσ καποιες φορες κ σήμερα μαλιστα ειχα κ κατι σουβλιες. Κ συχνα νιώθω αυτο που έγραψα πιο πάνω. Δλδ σαν να μαζεύεται κατι στη κοιλιά. Σαν πιεση κ σαν να σκληραίνει. Παντως λογικα δεν ειανι συσπασεις. Μου είχε πει ο γιατρός αν ηταν συχνα πχ ανα 10λεπτο τοτε ισως ηταν. Αλλα εμενα ειναι πιο αραιά μες στη μερα. 

Στις συσπασεις πετρωνει η κοιλια

Κι εγώ έχω νιώσει πατηματακια κλπ αλλά ο γιατρός μου είπε όταν νωρίς για να ναι το μωρό. Βέβαια εννοείται σε καθε γυναίκα διαφέρει. 

Νομίζω είναι το μωρό σου που κουλουριαζεται.

Εγώ μια ημέρα μετά από κενωση(ειχα να πάω τρεις ημέρες) είδα την κοιλιά μου γύρω από τον αφαλο να μεγαλώνει σε συγκεκριμένο σημείο, γινόταν σα τριγωνική. Και πιο σκληρή. Δεν ένιωσα κάτι αλλά είμαι σίγουρη ήταν το μωρό. 

Μαγνήσιο παίρνεις? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Στις συσπασεις πετρωνει η κοιλια

Κι εγώ έχω νιώσει πατηματακια κλπ αλλά ο γιατρός μου είπε όταν νωρίς για να ναι το μωρό. Βέβαια εννοείται σε καθε γυναίκα διαφέρει. 

Νομίζω είναι το μωρό σου που κουλουριαζεται.

Εγώ μια ημέρα μετά από κενωση(ειχα να πάω τρεις ημέρες) είδα την κοιλιά μου γύρω από τον αφαλο να μεγαλώνει σε συγκεκριμένο σημείο, γινόταν σα τριγωνική. Και πιο σκληρή. Δεν ένιωσα κάτι αλλά είμαι σίγουρη ήταν το μωρό. 

Μαγνήσιο παίρνεις? 

Καλημερα κοριτσι μου! Εμένα μου είχε πει απο την 19η εβδομαδα θα αρχίσεις να το νιώθεις. Δεν θεωρώ ότι είναι νωρίς. Εγω τωρα θα μπω στην 22η εβδομαδα φαντάσου. Κ στο ίντερνετ που ειχα διαβάσει, όπως κ στο Ιασω που μου έρχονται καθε εβδομαδα τα συμπτώματα, ελεγε οτι απο 19η κ μετα. Κ καποιες κοπελες μπορει να τα νιώσουν κ πιο νωρις κ ολας. Ειναι ανάλογα στην καθε γυναικα. Εμενα μου το είχε περιγράψει ο γιατρος πως ειναι περίπου την τελευταία φορά που πήγα για υπερηχο κ ετσι ακριβώς το ένιωθα. Κ μου ειπε ειναι το μωρό. Τοτε ημουν στην 19η αν δεν κανω λαθος. Τελοσπαντων ετσι κ αλλιώς το νιωθουμε δεν το νιωθουμε, αργά ή γρήγορα θα το νιώσουμε ολες για τα καλά χαχα ❤μαγνησιο οχι δεν μ είχε γράψει καθώς ειχα κάπως ηρεμήσει απο τα πονακια στον τελευταίο υπερηχο κ γιατι ήταν αρκετά αραια. Κ τωρα αραια ειναι. Απλα καποιες στιγμες νιωθω κ αυτήν την πιεση σαν να μαζεύει η κοιλιά. Θα του το πω στις 3 Δεκεμβρίου που εχω τη β επιπεδου. Δεν είναι όμως κ αυτο πολυ συχνο. 

8 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Το μωρο το εχω νιωσει ήδη από πιο νωρίς. Καπου στην 18η εβδομαδα σαν φτερουγισματα κ απο την 19η και μετά σαν ελαφρά χτυπηματακια. Στην καθε γυναίκα είναι διαφορετικός ο χρόνος που το νιώθει. Οταν το νιώθω το καταλαβαίνω σαν χτυπηματακια. Οταν ποναω ειναι αλλο πραγμα. Εχω κατι ψιλοπονακια περιοδου δλσ καποιες φορες κ σήμερα μαλιστα ειχα κ κατι σουβλιες. Κ συχνα νιώθω αυτο που έγραψα πιο πάνω. Δλδ σαν να μαζεύεται κατι στη κοιλιά. Σαν πιεση κ σαν να σκληραίνει. Παντως λογικα δεν ειανι συσπασεις. Μου είχε πει ο γιατρός αν ηταν συχνα πχ ανα 10λεπτο τοτε ισως ηταν. Αλλα εμενα ειναι πιο αραιά μες στη μερα. 

 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Εμένα μου είχε πει απο την 19η εβδομαδα θα αρχίσεις να το νιώθεις. Δεν θεωρώ ότι είναι νωρίς. Εγω τωρα θα μπω στην 22η εβδομαδα φαντάσου. Κ στο ίντερνετ που ειχα διαβάσει, όπως κ στο Ιασω που μου έρχονται καθε εβδομαδα τα συμπτώματα, ελεγε οτι απο 19η κ μετα. Κ καποιες κοπελες μπορει να τα νιώσουν κ πιο νωρις κ ολας. Ειναι ανάλογα στην καθε γυναικα. Εμενα μου το είχε περιγράψει ο γιατρος πως ειναι περίπου την τελευταία φορά που πήγα για υπερηχο κ ετσι ακριβώς το ένιωθα. Κ μου ειπε ειναι το μωρό. Τοτε ημουν στην 19η αν δεν κανω λαθος. Τελοσπαντων ετσι κ αλλιώς το νιωθουμε δεν το νιωθουμε, αργά ή γρήγορα θα το νιώσουμε ολες για τα καλά χαχα ❤μαγνησιο οχι δεν μ είχε γράψει καθώς ειχα κάπως ηρεμήσει απο τα πονακια στον τελευταίο υπερηχο κ γιατι ήταν αρκετά αραια. Κ τωρα αραια ειναι. Απλα καποιες στιγμες νιωθω κ αυτήν την πιεση σαν να μαζεύει η κοιλιά. Θα του το πω στις 3 Δεκεμβρίου που εχω τη β επιπεδου. Δεν είναι όμως κ αυτο πολυ συχνο. 

 

νομιζω αυτο που περιγραφεις ειναι κραμπα να το πεις στο γιατρο σου κ οτι δεν περνεις μαγνησιο ισως χρειαστει. το μωρο ειναι ακομα μικρο για να μαζευει η κοιλια ετσι . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Εμένα μου είχε πει απο την 19η εβδομαδα θα αρχίσεις να το νιώθεις. Δεν θεωρώ ότι είναι νωρίς. Εγω τωρα θα μπω στην 22η εβδομαδα φαντάσου. Κ στο ίντερνετ που ειχα διαβάσει, όπως κ στο Ιασω που μου έρχονται καθε εβδομαδα τα συμπτώματα, ελεγε οτι απο 19η κ μετα. Κ καποιες κοπελες μπορει να τα νιώσουν κ πιο νωρις κ ολας. Ειναι ανάλογα στην καθε γυναικα. Εμενα μου το είχε περιγράψει ο γιατρος πως ειναι περίπου την τελευταία φορά που πήγα για υπερηχο κ ετσι ακριβώς το ένιωθα. Κ μου ειπε ειναι το μωρό. Τοτε ημουν στην 19η αν δεν κανω λαθος. Τελοσπαντων ετσι κ αλλιώς το νιωθουμε δεν το νιωθουμε, αργά ή γρήγορα θα το νιώσουμε ολες για τα καλά χαχα ❤μαγνησιο οχι δεν μ είχε γράψει καθώς ειχα κάπως ηρεμήσει απο τα πονακια στον τελευταίο υπερηχο κ γιατι ήταν αρκετά αραια. Κ τωρα αραια ειναι. Απλα καποιες στιγμες νιωθω κ αυτήν την πιεση σαν να μαζεύει η κοιλιά. Θα του το πω στις 3 Δεκεμβρίου που εχω τη β επιπεδου. Δεν είναι όμως κ αυτο πολυ συχνο. 

 

Εγώ 04.12 έχω καρδιάς, β επιπέδου δεν μου έχουν κλείσει ακόμη. Κάνω όλους τους Υπερηχους στο κέντρο που είναι ο γιατρός μου, είναι Κ πιο οικονομικά Κ θέλω να ναι κι αυτός μέσα όταν είναι συνεργάτης του που είναι οπότε νιώθω σιγουριά. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, linaa είπε:

νομιζω αυτο που περιγραφεις ειναι κραμπα να το πεις στο γιατρο σου κ οτι δεν περνεις μαγνησιο ισως χρειαστει. το μωρο ειναι ακομα μικρο για να μαζευει η κοιλια ετσι . 

Ναι θα το συζητήσω μαζί του. Παντως δεν είναι τόσο έντονο ουτε τοσο συχνο ευτυχως.

4 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Εγώ 04.12 έχω καρδιάς, β επιπέδου δεν μου έχουν κλείσει ακόμη. Κάνω όλους τους Υπερηχους στο κέντρο που είναι ο γιατρός μου, είναι Κ πιο οικονομικά Κ θέλω να ναι κι αυτός μέσα όταν είναι συνεργάτης του που είναι οπότε νιώθω σιγουριά. 

4/12 δεν θα εισαι ήδη 22 εβδομαδων; γιατι δεν σου κλείνουν μια κ καλή τη β επιπεδου; σε αυτές τις εβδομαδες γινεται. Μέχρι κ την 24η. Εγω θα ειμαι στην 23η οταν θα την κανω. Με το καλο ολες και να έχουμε θετικά αποτελέσματα! Και μενα μπαίνει παντα ο γιατρος μου μαζι μεσα. 

Just now, Eva87 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Μπηκα και εγω στην παρεα σας! Ειμαι 19 εβδομαδων με πητ 16/4!

Καλως ηρθες κοριτσι μου! Με το καλο! Να έχουμε μια υγιή εγκυμοσύνη και γερά μωρακια! Έχεις μάθει φυλλο; η αυχενικη πως πηγε; ολα καλα;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva87 είπε:

Η αυχενικη μια χαρα! Απλα επειδη ειχα ηδη 3 αποβολες με εβαλε να κανω και το αλφα τεστ και περιμενω αποτελεσματα! Μου εκλεισε και 18/12 β επιπεδου! Ναι εχω αγορακι!

Με το καλό κορίτσι μου!!! Να έχουμε με υπέροχη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Με τι ασχολείσαι;;; πες μας λίγα πράγματα για σένα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva87 είπε:

Η αυχενικη μια χαρα! Απλα επειδη ειχα ηδη 3 αποβολες με εβαλε να κανω και το αλφα τεστ και περιμενω αποτελεσματα! Μου εκλεισε και 18/12 β επιπεδου! Ναι εχω αγορακι!

Καλα αποτελεσματα να εχεις Ευα μου! Με το καλο κ η β επιπέδου! Να ειναι γερο το νινι σου ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Eva87 καλώς ήρθες!! Με το καλό το αγοράκι σου!!! Κι εγώ αγοράκι με ΠΗΤ 26/4!!

@Woman88 ακόμα περιμένω τα υπόλοιπα έχω μεν αγωνία αλλά ναι κι εγώ πιστεύω αν βγουν τα πρώτα καλά πιθανον και τα υπόλοιπα να είναι καλά!! Δεν ξέρω καθόλου όμως στην Β αν ελέγχουν ξανά για μεταλλάξεις κλπ. Επίσης, κι εσύ εκπαιδευτικός; Αν ναι, κι εγώ, για αυτό και η πολλή δουλειά καθημερινά και ΣΚ.

@Vaso11.4.11 αν δεν πάρω και τώρα κιλά δεν θα παχυνω ποτέ!!! Πλάκα κάνω, πάρω δεν πάρω βέβαια αρκεί το μωρό να είναι καλά. Να αναφέρεις επίσης τα πονακια αν σε ενοχλούν συνεχώς αυτές τις ημέρες. Κι εγώ νιώθω κάτι τραβήγματα αλλά παρατηρώ δεν είναι συχνά πολύ. 

Εχθές έκανα την 1η μου απόπειρα να φτιάξω μελομακάρονα, καλά βγήκαν για 1η φορά, είπα να μπω στο κλίμα σιγά σιγά!!! Αν και θα παχύνει ο άντρας μου και όχι εγώ χαχαχαχα. Και σήμερα επίσης στολίσαμε!!! Αντε να φτιάξει λίγο η διάθεσή μας με Όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας.... Στεναχωριέμαι πολύ και προσπαθώ να μην πολυβλέπω ειδήσεις. 

Σας καληνυχτώ girls

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, vkvk19 είπε:

@Eva87 καλώς ήρθες!! Με το καλό το αγοράκι σου!!! Κι εγώ αγοράκι με ΠΗΤ 26/4!!

@Woman88 ακόμα περιμένω τα υπόλοιπα έχω μεν αγωνία αλλά ναι κι εγώ πιστεύω αν βγουν τα πρώτα καλά πιθανον και τα υπόλοιπα να είναι καλά!! Δεν ξέρω καθόλου όμως στην Β αν ελέγχουν ξανά για μεταλλάξεις κλπ. Επίσης, κι εσύ εκπαιδευτικός; Αν ναι, κι εγώ, για αυτό και η πολλή δουλειά καθημερινά και ΣΚ.

@Vaso11.4.11 αν δεν πάρω και τώρα κιλά δεν θα παχυνω ποτέ!!! Πλάκα κάνω, πάρω δεν πάρω βέβαια αρκεί το μωρό να είναι καλά. Να αναφέρεις επίσης τα πονακια αν σε ενοχλούν συνεχώς αυτές τις ημέρες. Κι εγώ νιώθω κάτι τραβήγματα αλλά παρατηρώ δεν είναι συχνά πολύ. 

Εχθές έκανα την 1η μου απόπειρα να φτιάξω μελομακάρονα, καλά βγήκαν για 1η φορά, είπα να μπω στο κλίμα σιγά σιγά!!! Αν και θα παχύνει ο άντρας μου και όχι εγώ χαχαχαχα. Και σήμερα επίσης στολίσαμε!!! Αντε να φτιάξει λίγο η διάθεσή μας με Όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας.... Στεναχωριέμαι πολύ και προσπαθώ να μην πολυβλέπω ειδήσεις. 

Σας καληνυχτώ girls

 

Καλημέρα!!! Έχουμε κοντινή Πητ εμείς! 24/4 Εγώ!! Κι εγώ εκπαιδευτικός!! Εμείς φτιάξαμε Χριστουγεννιατικα μπισκότα χτες!!! 

Πώς είστε σμρ;;; χτες είχα κι εγώ έντονα πονακια στη δεξιά πλευρά κ ξάπλωσα αμέσως. Ευτυχώς το πρωί που ξύπνησα ήμουν  μια χαρά! Μάλλον με κούρασε η ορθοστασία χθες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! Εγώ σήμερα εκλεισα την 21η εβδομαδα και μπαίνω στην 22η αρα στον 6ο μηνα! Αυτός ο μήνας μετράει 5 εβδομαδες οποτε θα περάσει λίγο αργά. Ας περάσει ομως ευχάριστα ευχομαι! Για ολες μας ❤ εγω παντως κοριτσια δεν κοιμήθηκα παλι καλα. Κοιμηθηκα κατά τις 2μισι το βραδυ κ ξυπναγα συνέχεια. Μια τουαλετα, μια πονουσαν οι γοφοί μ, μια ειχα φουντωματα.. δεν ξερω που θα πάει αυτο.. καλη εβδομαδα παντως να εχουμε και να περάσει γρήγορα να παμε για την μεγάλη εξεταση! 

Να ρωτησω. Απο εσας εχει καμια ξηροδερμια κ φαγούρα στην πλατη; επισης παρατηρώ ότι αρχίζουν κ πρηζονται τα δάχτυλα μ. Με ψιλοενοχλει η βερα. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα σε όλες μας! Εμείς κάναμε τη β επιπέδου το Σάββατο κ ευτυχώς όλα καλά ως τώρα! Σε κάποια φάση στο τέλος του υπερήχου κοίταζε το προσωπάκι και μας άνοιξε και το 4d κ είδαμε τη φατσούλα με το χεράκι στο μέτωπο :D

@Vaso11.4.11 εγώ το έχω πάρει απόφαση πλέον ότι τον ύπνο το ξεχνάμε :lol: όπως τα λες γυρνάω από τη μια πονάει ο ένας γοφός, μισή ώρα μετά γυρνάω πάλι γιατί πιάνεται ο άλλος... κ η βέρα δε μου κάνει πια! τελευταία που είμαι σπίτι δε τη φόραγα έτσι κι αλλιώς, πήγα να τη βάλω προχθες και δε χώραγε ούτε στο αριστερό χέρι που είναι πιο αδύνατα :lol:

@Woman88 σήμερα δεν έχεις υπέρηχο? Με το καλό!

@vkvk19 εύχομαι να είναι καλά όλα τα αποτελέσματα! Εφόσον έχεις κάνει την άμνιο μετά στη β κοιτάνε μόνο τα όργανα, ανατομία κλπ, δε ψάχνουν πάλι για χρωμοσωμικές και μεταλλάξεις!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...