Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Lila ki είπε:

      Βασικά να σταματήσεις τε τεστ … να κανείς την ημέρα που σου εχπυν πει.. εγώ αυτό θα κάνω 

      Έχεις δίκιο,αυτο είχα κάνει στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες..είπα αυτή τη φορά να κάνω και τεστ στο σπίτι και έχω τρελαθεί απ' το άγχος 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Woman88 είπε:

Κατανοητο το αγχος σου , αν μπορουμε καπως να βοηθησουμε πες μας . Ο συζυγος σου αν επιτρεπεται τη δουλεια κανει ?αμειβεται ικανοποιητικα ? ενοικιο δεν εχετε ετσι ? Βαλτε προγραμμα .... πχ καθ εμηνα στο σουπερ μαρκετ... βαλε λιστα με απολυτως αποραιτητα εφοσον λες οτι δυσκολευεστε τοσο ...  ΕΙναι τα εξοδα πολλα ειναι η αληθεια το μηνα ρε κοριτσι ! Εχεις δικιο! Αν σε βοηθαει ναι να βρεις μια δουλεια αν εχεις βοηθεια με τη μπεμπα ! Οσο για τα μαιευτηρια δεν εχω αποψη !! Θα σου  πει καποια κοπελα που ξερει ! Εσυ εκλεισες για την β επιπεδου ? στο ιασω θα την κανεις?

@olpapaκαι εμενα σε δυο υπερηχους πολυ δραστηριο δεν καθοταν σε μια μερια ... αφου δεν μπορουσε ο γιατρος να το μετρησει ... μου ειπε ομως ο εμβρυολογος εχω ακομα για να το νιωσω .... οποτε αφου ειναι ολα καλα στον υπερηχο ειπα να μην ανησχυω ...πολυ χαχαχαχα! δευτρεα εχω υπερηχο 

@First_love αν εχει ςτοση αγωνια γιατι δε ζητας να κανεις nipt η τροφοβλαστη Που αναλυουν το dna του εμβρυου?

Ο άντρας μου είναι στον δημο σε πρόγραμμα. Ελπίζουμε να πανε ολα καλα κ να μονιμοποίηθει. Αλλα δεν το ξέρουμε σίγουρα αυτο. Ο μισθός φεύγει όλος για τα έξοδα του σπιτιού. Χωρίς όμως το μαρκετ, βενζίνη κ προσωπικά έξοδα. Έχουμε κ δάνειο από τους γονείς του που βοηθάμε κ εμεις καθώς μένουμε κ εμεις εδω. Οποτε λογικο. Γενικα εχουμε πολλα έξοδα κ λιγα εσοδα. Τωρα με εμενα που δε δουλεύω ειναι δυσκολα. Αλλα το παλεύουμε. Βοηθανε οι γονεις οσο μπορούν κ απτις 2 πλευρές. Δεν πεινάμε, ζούμε αξιοπρεπη αλλα δυσκολευομαστε. Τελοσπαντων, έχει ο Θεος! Β επιπεδου οχι δεν κλείσαμε ακομα. Θα μου κλεισει ο γιατρος. Περιμένω να μου πει ποτε. Μου ειπε αρχες Δεκέμβρη θα παει. Οποτε περιμένω. 

@Renez καλα δεν με ενδιαφέρει το φαγητο. Γενικα ειμαι εύκολος άνθρωπος. Αλλα διαβασα κατι τραγικά σχόλια για μια απαράδεκτη αναισθησιολογο και για τις μαιες όπως κ για πολλα ακομα κ φρίκαρα. Σιγουρα παντως πανω από ολα μετράει που θα εχω τον γιατρο μ. Παντως για το Μητερα με βλέπω.. 

Just now, Betty90 είπε:

Συμφωνώ με την @Renez. Θα ακούσεις 1000 διαφορετικές απόψεις. Εγώ γέννησα στο Ιασώ κι έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη!! Αφού Ανυπομονώ να γεννήσω πάλι για να ξαναπερασω εκεί 4 μέρες με τον άντρα μου κ το μωρό αλλά αν ρωτήσεις άλλες κοπέλες μπορεί να σου πουν ακριβώς το αντίθετο. Η γνώμη μου είναι κατά τον 7ο μήνα που ελπίζω να έχουν  ηρεμήσει τα πράγματα με τον κοροναιο να πας κ στα 2 μαιευτήρια κ να τα δεις από μόνη σου! Πώς είναι τα δωμάτια, οι αίθουσες τοκετού να μιλήσεις ίσως κ με κάποια απ τις κοπέλες εκεί που Μόλις γέννησαν. Κ τότε θα έχεις μια καλύτερη άποψη. Πολλές κοπέλες το κάνουν αυτό πριν αποφασίσουν σε ποιο μαιευτήριο θα γεννησουν

Ναι όντως δεν το είχα σκεφτεί. Αλλα λιγο δυσκολο να με τρέχει ο αντρας μ στα νοσοκομεία με τόση δουλειά που έχει για να δω τα δωμάτια χαχα. Τελοσπαντων αν είναι καλά τα πράγματα με τον ιό μεχρι τοτε θα το δω. Αλλα δεν με νοιάζουν τοσο τα δωμάτια. Να έχει σωστο κ ευγενικό προσωπικό με ενδιαφέρει. Θα το δω..

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να μη σας μπερδεύει η αλλαγή ονόματος.. 

@Vaso11.4.11 για τα έπιπλα πιστεύω θα ανοίξουν μέχρι το Φεβρουάριο που θέλουμε να ψωνίσουμε εμείς.. Δε νομίζω να τραβήξει τόσο πολύ, ποτέ δεν ξέρεις βέβαια τι επιφυλάσσει το μέλλον.. Αλλά δε χρειάζεται να σε αγχώνει αυτό! Όσο για τα οικονομικά οι περισσότεροι εν έτη 2020 ζορίζονται με το Χ ή ψ τρόπο. Θα σου τα φέρει έτσι η ζωή που σίγουρα θα βρείτε άκρη και θα ισορροπησετε οικονομικά, όπως άλλωστε κάνουν τόσες οικογένειες.. θύμισε μου με τι ασχολείσαι εσύ.. αν έχεις τελειώσει κάτι.. προς το παρόν κάθισε σπίτι σου ήρεμη και κλωσησε το αυγουλακι σου! 

@Woman88 με το κρύωμα σου πως είσαι εσύ; συνήλθες;; 

@Renez εσυ ποτέ επιστρέφεις στη δουλειά ( αν είναι ανοιχτά δηλαδή και δε θα βγάλουν αναστολή) ; 

@Marilo κι εγώ 15 Δεκέμβρη έκλεισα τη β επιπέδου και Ανυπομονώ να δω το μωρό μου 3d! Με το καλό όλες οι β επιπέδου τώρα κορίτσια.. 

Να πάω σε προσωπικό θέμα τώρα; Σήμερα είχαμε γυναικολόγο, είδαμε το μπεμπέ μας! Εγώ δηλαδή γιατί ο άντρας μου δε μπόρεσε να μπει μέσα λόγω του ιού..  Ούτε στο ιατρείο λοιπόν δεν αφήνουν τους μπαμπάδες! Το ακούσατε κι εσείς αυτό από τους γιατρούς σας ;; σήμερα μάθαμε το φύλο, κορίτσι θέλαμε, αγόρι μας ήρθε! Χαχα! Γερό να είναι και δεν πειράζει.. έχω ένα πρόβλημα όμως.. προτρεχουμε βεβαια το ξερω , αλλα θα ερθει στο μέλλον το εμπόδιο.. λοιπόν το μωράκι μας το έχω τάξει στον Άγιο Ραφαήλ από την αρχή της εγκυμοσύνης μου! Ο άντρας μου επειδή είναι αγόρι θέλει να βγάλει το όνομα του μπαμπά του να συνεχιστεί το όνομα και να του δώσει και χαρά! Να δώσουμε δηλαδή 2 ονόματα.. πέρα από το ότι δε μου αρέσει να έχει 2 ονόματα το παιδί, δε θέλω να δώσουμε ονόματα γονέων.. ας μη μιλήσω για τα προβλήματα που μας έχουν δημιουργήσει από την οικογένεια του και τη μηδέν βοήθεια που προσφέρουν σε κάθε επίπεδο! Δε θέλω να τους κάνω αυτή την τιμή, όταν εμένα με υποτιμούν σε κάθε ευκαιρία! Έχει μπει στη μέση ο άντρας μου άπειρες φορές! Τι να κάνω βρε κορίτσια; τσακωθηκαμε ήδη για το όνομα! Αντί να απολαύσουμε τη στιγμή και το θαύμα μας, αναλωνόμαστε σε ανούσια θέματα! Έκλαιγα όλο το απόγευμα που του μίλησα έτσι, το μετάνιωσα, αλλά δε θέλω να το κουβαλάω μέσα μου όλη μου τη ζωή..

 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Firsttimemom είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να μη σας μπερδεύει η αλλαγή ονόματος.. 

@Vaso11.4.11 για τα έπιπλα πιστεύω θα ανοίξουν μέχρι το Φεβρουάριο που θέλουμε να ψωνίσουμε εμείς.. Δε νομίζω να τραβήξει τόσο πολύ, ποτέ δεν ξέρεις βέβαια τι επιφυλάσσει το μέλλον.. Αλλά δε χρειάζεται να σε αγχώνει αυτό! Όσο για τα οικονομικά οι περισσότεροι εν έτη 2020 ζορίζονται με το Χ ή ψ τρόπο. Θα σου τα φέρει έτσι η ζωή που σίγουρα θα βρείτε άκρη και θα ισορροπησετε οικονομικά, όπως άλλωστε κάνουν τόσες οικογένειες.. θύμισε μου με τι ασχολείσαι εσύ.. αν έχεις τελειώσει κάτι.. προς το παρόν κάθισε σπίτι σου ήρεμη και κλωσησε το αυγουλακι σου! 

@Woman88 με το κρύωμα σου πως είσαι εσύ; συνήλθες;; 

@Renez εσυ ποτέ επιστρέφεις στη δουλειά ( αν είναι ανοιχτά δηλαδή και δε θα βγάλουν αναστολή) ; 

@Marilo κι εγώ 15 Δεκέμβρη έκλεισα τη β επιπέδου και Ανυπομονώ να δω το μωρό μου 3d! Με το καλό όλες οι β επιπέδου τώρα κορίτσια.. 

Να πάω σε προσωπικό θέμα τώρα; Σήμερα είχαμε γυναικολόγο, είδαμε το μπεμπέ μας! Εγώ δηλαδή γιατί ο άντρας μου δε μπόρεσε να μπει μέσα λόγω του ιού..  Ούτε στο ιατρείο λοιπόν δεν αφήνουν τους μπαμπάδες! Το ακούσατε κι εσείς αυτό από τους γιατρούς σας ;; σήμερα μάθαμε το φύλο, κορίτσι θέλαμε, αγόρι μας ήρθε! Χαχα! Γερό να είναι και δεν πειράζει.. έχω ένα πρόβλημα όμως.. προτρεχουμε βεβαια το ξερω , αλλα θα ερθει στο μέλλον το εμπόδιο.. λοιπόν το μωράκι μας το έχω τάξει στον Άγιο Ραφαήλ από την αρχή της εγκυμοσύνης μου! Ο άντρας μου επειδή είναι αγόρι θέλει να βγάλει το όνομα του μπαμπά του να συνεχιστεί το όνομα και να του δώσει και χαρά! Να δώσουμε δηλαδή 2 ονόματα.. πέρα από το ότι δε μου αρέσει να έχει 2 ονόματα το παιδί, δε θέλω να δώσουμε ονόματα γονέων.. ας μη μιλήσω για τα προβλήματα που μας έχουν δημιουργήσει από την οικογένεια του και τη μηδέν βοήθεια που προσφέρουν σε κάθε επίπεδο! Δε θέλω να τους κάνω αυτή την τιμή, όταν εμένα με υποτιμούν σε κάθε ευκαιρία! Έχει μπει στη μέση ο άντρας μου άπειρες φορές! Τι να κάνω βρε κορίτσια; τσακωθηκαμε ήδη για το όνομα! Αντί να απολαύσουμε τη στιγμή και το θαύμα μας, αναλωνόμαστε σε ανούσια θέματα! Έκλαιγα όλο το απόγευμα που του μίλησα έτσι, το μετάνιωσα, αλλά δε θέλω να το κουβαλάω μέσα μου όλη μου τη ζωή..

 

Κοριτσάρα μου,είσαι γυναίκα κ μελλοντική μανούλα κ μου σκας για ένα ονομα?? Τσου!! Κατ εμέ βάλε μπροστά όλη την υπέροχη διπλωματία σου κ πες ναι στα δύο ονόματα και φυσικά θα τον φωνάζετε Ραφαήλ που είναι κ υπεροχο;)

Οπότε μέχρι τη βάφτιση ζείτε με ηρεμία,έχεις κάνει το χατίρι του άντρα (στο μυαλό του)  κ όταν κ αν παραπονεθεί γτ τον λες Ραφαήλ θα του πεις πως θεωρεις αυτονόητο εφόσον είναι τάμα να τιμήσεις τον αρχάγγελο κ είναι κάτι ιερό,έτσι κ αλλιώς πες του "αγάπη μου ακούσει κ ο πατέρας σου τπ όνομα του":D

Υγ: 1. Τι σε νοιάζει καλέ αν έχει δύο ή τρία ονόματα?? Μόνο τη ταυτότητα του αφορά αφού με ένα θα τον φωνάζετε έτσι κ αλλιώς!! Κ εμένα δύο θα έχει!!

2. Μην κάνεις το λάθος να "τιμωρεις" έμμεσα τα πεθερικά σου μέσω του παιδιού..πρώτον για τον άντρα σου είναι γονείς του ο,τι κ αν κάνουν κ πάντα θα τους αγαπάει κ καλά κάνει( εφόσον βεβαια κάνει το σωστό/καθήκον του κ σε υπερασπίζεται απ' ότι είπες,σεβασου κ εσύ την επιθυμία του) και δεύτερον δεν αξίζει να τσακωνεστε ακόμη κ τώρα για εκείνους..άσε που άσχετα πώς φέρονται σε εσένα για το παιδί πιθανόν να είναι οι καλύτεροι παππούδες!!

Α! Ξεχάστηκα να απαντήσω για τη δουλειά,με συνεπηρε το ερώτημα σου:mrgreen:

Εμείς δόξα τον Θεό έχουμε δική μας επιχειρηση,ανοιχτά είμαστε αλλά με νύχια κ με δόντια πλέον..τέλος πάντων,λέγαμε να γυρίσω Γενάρη που θα είναι 3ον ο μπέμπης αλλά μετά από σκέψη αποφασίσαμε να μη βάλουμε νταντά γτ δε νιώθαμε καλά με αυτό κ να πάρουμε έναν υπάλληλο στο μαγαζί με τα ίδια λεφτά που θα δίναμε ώστε να βοηθαει τον άντρα μου κ εγώ θα μείνω μέχρι Σεπτεμβρη με το καλό που θα χρονισει ο μπέμπης κ θα τον βάλουμε βρεφονηπιακό..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Firsttimemom είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να μη σας μπερδεύει η αλλαγή ονόματος.. 

@Vaso11.4.11 για τα έπιπλα πιστεύω θα ανοίξουν μέχρι το Φεβρουάριο που θέλουμε να ψωνίσουμε εμείς.. Δε νομίζω να τραβήξει τόσο πολύ, ποτέ δεν ξέρεις βέβαια τι επιφυλάσσει το μέλλον.. Αλλά δε χρειάζεται να σε αγχώνει αυτό! Όσο για τα οικονομικά οι περισσότεροι εν έτη 2020 ζορίζονται με το Χ ή ψ τρόπο. Θα σου τα φέρει έτσι η ζωή που σίγουρα θα βρείτε άκρη και θα ισορροπησετε οικονομικά, όπως άλλωστε κάνουν τόσες οικογένειες.. θύμισε μου με τι ασχολείσαι εσύ.. αν έχεις τελειώσει κάτι.. προς το παρόν κάθισε σπίτι σου ήρεμη και κλωσησε το αυγουλακι σου! 

@Woman88 με το κρύωμα σου πως είσαι εσύ; συνήλθες;; 

@Renez εσυ ποτέ επιστρέφεις στη δουλειά ( αν είναι ανοιχτά δηλαδή και δε θα βγάλουν αναστολή) ; 

@Marilo κι εγώ 15 Δεκέμβρη έκλεισα τη β επιπέδου και Ανυπομονώ να δω το μωρό μου 3d! Με το καλό όλες οι β επιπέδου τώρα κορίτσια.. 

Να πάω σε προσωπικό θέμα τώρα; Σήμερα είχαμε γυναικολόγο, είδαμε το μπεμπέ μας! Εγώ δηλαδή γιατί ο άντρας μου δε μπόρεσε να μπει μέσα λόγω του ιού..  Ούτε στο ιατρείο λοιπόν δεν αφήνουν τους μπαμπάδες! Το ακούσατε κι εσείς αυτό από τους γιατρούς σας ;; σήμερα μάθαμε το φύλο, κορίτσι θέλαμε, αγόρι μας ήρθε! Χαχα! Γερό να είναι και δεν πειράζει.. έχω ένα πρόβλημα όμως.. προτρεχουμε βεβαια το ξερω , αλλα θα ερθει στο μέλλον το εμπόδιο.. λοιπόν το μωράκι μας το έχω τάξει στον Άγιο Ραφαήλ από την αρχή της εγκυμοσύνης μου! Ο άντρας μου επειδή είναι αγόρι θέλει να βγάλει το όνομα του μπαμπά του να συνεχιστεί το όνομα και να του δώσει και χαρά! Να δώσουμε δηλαδή 2 ονόματα.. πέρα από το ότι δε μου αρέσει να έχει 2 ονόματα το παιδί, δε θέλω να δώσουμε ονόματα γονέων.. ας μη μιλήσω για τα προβλήματα που μας έχουν δημιουργήσει από την οικογένεια του και τη μηδέν βοήθεια που προσφέρουν σε κάθε επίπεδο! Δε θέλω να τους κάνω αυτή την τιμή, όταν εμένα με υποτιμούν σε κάθε ευκαιρία! Έχει μπει στη μέση ο άντρας μου άπειρες φορές! Τι να κάνω βρε κορίτσια; τσακωθηκαμε ήδη για το όνομα! Αντί να απολαύσουμε τη στιγμή και το θαύμα μας, αναλωνόμαστε σε ανούσια θέματα! Έκλαιγα όλο το απόγευμα που του μίλησα έτσι, το μετάνιωσα, αλλά δε θέλω να το κουβαλάω μέσα μου όλη μου τη ζωή..

 

Καλημερα κοριτσια. Ξυπνησα απτις 6 για να παω για τις εξετασεις του μηνα. Εντωμεταξυ ο γιατρος μ μου ειχε γραψει κ προληπτικό τεστ παπ αλλα στο διαγνωστικο δεν το κάνουν στις εγκύους. Κ δεν εχω τωρα 50 ευρώ να δίνω στο γιατρό για τεστ παπ. Έτσι κ αλλιώς κανω γενικα καθε χρόνο. Εσας σας εχει γράψει να κάνετε; τελοσπαντων εντωμεταξυ πηγα να κανω κ εμετο γιατι εχω φοβερή αναγούλα παντα οταν ξυπναω τοσο νωρις κ ειπα η καημένη να παρω μια κασεροπιτα απτο φούρνο που τοσο καιρό λαχταρουσα κ μόλις πήγα να τη φαω, τι να δω; ηταν σπανακόπιτα κ είχε κ τυρι μεσα που δεν μ αρέσει. Τωρα, εγώ μπερδεύτηκα, ο φούρναρης μπερδευτηκε; παντως εφαγα πολυ λιγο κ μόλις πηγε να μου βγει εμετος την παράτησα κ ηρθα να ξαπλώσω μπας κ ξανα κοιμηθω. 

Βρεφονηπιοκομος ειμαι κ στις τελευταίες μου δουλειες εκανα φύλαξη σε παιδάκια σε σπίτια. Αλλα τωρα που είμαι έγκυος δεν μπορω να παω πουθενά. Κ για μένα θα είναι δύσκολο αλλά κ οι γονεις θέλουν κάτι σταθερό συνηθως κ λογικο οποτε εγω δεν θα μπορώ να παω κ μετα να φύγω για λιγο καιρο που θα χρειαστεί μολις γεννήσω. Θα πρέπει λοιπόν να βρω κάτι μετα αφου σαραντησω με το καλο. Αλλα αυτη τη φορά θα πρέπει να είναι κάτι με ενσημα. Δεν με νοιάζει τι. Αρκεί να εχω ασφάλιση γιατι τωρα που δεν εχω τπτ δεν θα παρω ουτε επιδόματα ουτε τπτ. 

Όσο για το θέμα που ανέφερες συμφωνω με την @Renez


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! 

@Renez μου ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου! Νομίζω πως θα κάνετε την καλύτερη επιλογή να επιστρέψεις Αφού χρονισει το παλικάρι σας! 

@Vaso11.4.11 εγώ τεστ Παπ έκανα στην αρχή της εγκυμοσύνης μου, ήταν και η χρονική στιγμή που έπρεπε να γίνει ετησίως. Στην περιοχή μας υπάρχει κάτι σαν αγροτικός γιατρός που συνεργάζεται με μαία και κάνουν δωρεάν τεστ Παπ, αλλά αργούν να βγουν λίγο τα αποτελέσματα! Ψάξε μήπως υπάρχει κάτι τέτοιο και στην περιοχή σας! 

 

 

  • Μου αρέσει 1

K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Vaso11.4.11 κοριτσάκι μου υπάρχουν διαγνωστικά που κάνουν τεστ Παπ μην απογοητεύεσε καλέ!! Δες από το ίντερνετ τα κοντινά σας κ πάρε τηλ να ρωτήσεις!! Κάποιο θα κάνει!!

 @Firsttimemom εσύ με τι ασχολείσαι φίλη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

@Vaso11.4.11 κοριτσάκι μου υπάρχουν διαγνωστικά που κάνουν τεστ Παπ μην απογοητεύεσε καλέ!! Δες από το ίντερνετ τα κοντινά σας κ πάρε τηλ να ρωτήσεις!! Κάποιο θα κάνει!!

 @Firsttimemom εσύ με τι ασχολείσαι φίλη?

Αναπληρώτρια νηπιαγωγός είμαι που φέτος έμεινε απ' έξω γιατί δε δήλωσε όλες τις περιοχές! Παίρνω ταμείο ανεργίας ευτυχώς.. 

  • Μου αρέσει 1

K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Firsttimemom είπε:

Αναπληρώτρια νηπιαγωγός είμαι που φέτος έμεινε απ' έξω γιατί δε δήλωσε όλες τις περιοχές! Παίρνω ταμείο ανεργίας ευτυχώς.. 

Πάλι καλα !!

Οπότε θα μείνεις με το μωράκι σου αρκετούς μήνες ε..?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Καλημερα κοριτσια. Ξυπνησα απτις 6 για να παω για τις εξετασεις του μηνα. Εντωμεταξυ ο γιατρος μ μου ειχε γραψει κ προληπτικό τεστ παπ αλλα στο διαγνωστικο δεν το κάνουν στις εγκύους. Κ δεν εχω τωρα 50 ευρώ να δίνω στο γιατρό για τεστ παπ. Έτσι κ αλλιώς κανω γενικα καθε χρόνο. Εσας σας εχει γράψει να κάνετε; τελοσπαντων εντωμεταξυ πηγα να κανω κ εμετο γιατι εχω φοβερή αναγούλα παντα οταν ξυπναω τοσο νωρις κ ειπα η καημένη να παρω μια κασεροπιτα απτο φούρνο που τοσο καιρό λαχταρουσα κ μόλις πήγα να τη φαω, τι να δω; ηταν σπανακόπιτα κ είχε κ τυρι μεσα που δεν μ αρέσει. Τωρα, εγώ μπερδεύτηκα, ο φούρναρης μπερδευτηκε; παντως εφαγα πολυ λιγο κ μόλις πηγε να μου βγει εμετος την παράτησα κ ηρθα να ξαπλώσω μπας κ ξανα κοιμηθω. 

Βρεφονηπιοκομος ειμαι κ στις τελευταίες μου δουλειες εκανα φύλαξη σε παιδάκια σε σπίτια. Αλλα τωρα που είμαι έγκυος δεν μπορω να παω πουθενά. Κ για μένα θα είναι δύσκολο αλλά κ οι γονεις θέλουν κάτι σταθερό συνηθως κ λογικο οποτε εγω δεν θα μπορώ να παω κ μετα να φύγω για λιγο καιρο που θα χρειαστεί μολις γεννήσω. Θα πρέπει λοιπόν να βρω κάτι μετα αφου σαραντησω με το καλο. Αλλα αυτη τη φορά θα πρέπει να είναι κάτι με ενσημα. Δεν με νοιάζει τι. Αρκεί να εχω ασφάλιση γιατι τωρα που δεν εχω τπτ δεν θα παρω ουτε επιδόματα ουτε τπτ. 

Όσο για το θέμα που ανέφερες συμφωνω με την @Renez

Καλημέρα! Όπως είπε κι η Ρενεζ ρώτα και σε άλλα διαγνωστικά, πχ στη γειτονιά μου το διαγνωστικό δε κάνει καλλιέργεια κολπικού υγρού σε έγκυες (γιατί δε θέλουν την ευθύνη από ότι κατάλαβα) ενώ στο Ρέα και στη βιοιατρική κάνουν κανονικά και με το παραπεμπτικό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πάλι καλα !!

Οπότε θα μείνεις με το μωράκι σου αρκετούς μήνες ε..?

Θέλω να πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε αν περιμένω κι εγώ να χρονισει το μωρό και μετά να πιάσω ξανά δουλειά.. το Ταμείο θα είναι μέχρι Αύγουστο..


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια!! @Vaso11.4.11 μην αγχωνεσαι για το μαιευτηριο τοσο πολυ πανω κατω ολα τα ιδια ειναι . αν δυσκολευεστε τοσο πολυ οικονομικα εχεις συζτησει με το γιατρο σου μηπως συνεργαζεται με καποιο δημοσιο νοσοκομειο ? Υπαρχουν δημοσια νοσοκομεια που μοιαζουν με ιδιωτικα! για να μειωθουν τα εξοδα σου στο λεω . υπαρχουν αξιοπρεπεστατα δημοσια νοσοκομεια . συζητησε το με το γιατρο σου, κατι μπορει να εχει να σου  προτεινει. Επίσης τετσ παπ εμενα μου το ειχε γραψει με ολες τις εξετασεις του προγεννητικου και εκανα τοτε .  Οπως ειπαν και τα κοριτσια ρωτα σε καποιο διαγνωστικο καπου θα γινεται! Αλλιως γτ δεν πας και σε ενα νοσοκομειο με αξιοπρεπη κλινικη που να μη γινεται της κακομοιρας? να το κανεις αν δε μπορεις να διαθεσεις στο γιατρο σου χρηματα για να το κανεις?

@Firsttimemom μπραβο για τον υπερηχο !!!! τελεια νεα ! εκλεισες β επιπεδου κι εσυ? οσο για τα ονοματα και εμενα πρωτα ο θεος 2 θα εχει ! μην αναλωνεσαι σε αυτα , συμφωνω με οσα ειπε η @Renez Μην βαλετε το παιδι μεσα σε ολο αυτο που γινεται μεταξυ σας. Ο,τι κι αν εχουν κανει σε σενα στο παιδι σου πρεπει να μιλας με καλα λογια για εκεινους ! Ασχετα αν εσυ μεσα σου βραζεις ! το καταλαβαινω !

Κοριτσια επι τη ευκαιρια αν ενα παιδακι παρει δυο ονοματα με ποιο το φωναζουμε? με το πρωτο ? η με το δευτερο ? ξερετε ?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!! @Vaso11.4.11 μην αγχωνεσαι για το μαιευτηριο τοσο πολυ πανω κατω ολα τα ιδια ειναι . αν δυσκολευεστε τοσο πολυ οικονομικα εχεις συζτησει με το γιατρο σου μηπως συνεργαζεται με καποιο δημοσιο νοσοκομειο ? Υπαρχουν δημοσια νοσοκομεια που μοιαζουν με ιδιωτικα! για να μειωθουν τα εξοδα σου στο λεω . υπαρχουν αξιοπρεπεστατα δημοσια νοσοκομεια . συζητησε το με το γιατρο σου, κατι μπορει να εχει να σου  προτεινει. Επίσης τετσ παπ εμενα μου το ειχε γραψει με ολες τις εξετασεις του προγεννητικου και εκανα τοτε .  Οπως ειπαν και τα κοριτσια ρωτα σε καποιο διαγνωστικο καπου θα γινεται! Αλλιως γτ δεν πας και σε ενα νοσοκομειο με αξιοπρεπη κλινικη που να μη γινεται της κακομοιρας? να το κανεις αν δε μπορεις να διαθεσεις στο γιατρο σου χρηματα για να το κανεις?

@Firsttimemom μπραβο για τον υπερηχο !!!! τελεια νεα ! εκλεισες β επιπεδου κι εσυ? οσο για τα ονοματα και εμενα πρωτα ο θεος 2 θα εχει ! μην αναλωνεσαι σε αυτα , συμφωνω με οσα ειπε η @Renez Μην βαλετε το παιδι μεσα σε ολο αυτο που γινεται μεταξυ σας. Ο,τι κι αν εχουν κανει σε σενα στο παιδι σου πρεπει να μιλας με καλα λογια για εκεινους ! Ασχετα αν εσυ μεσα σου βραζεις ! το καταλαβαινω !

Κοριτσια επι τη ευκαιρια αν ενα παιδακι παρει δυο ονοματα με ποιο το φωναζουμε? με το πρωτο ? η με το δευτερο ? ξερετε ?

Με αυτό που μας αρεσει:D

Εμένα πρώτα θέλω να ακουστεί το ταμενο όνομα κ έπειτα του πεθερού μου αλλά με του πεθερού θα τον φωνάζουμε..

Κ εσένα δύο θα έχει?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!! @Vaso11.4.11 μην αγχωνεσαι για το μαιευτηριο τοσο πολυ πανω κατω ολα τα ιδια ειναι . αν δυσκολευεστε τοσο πολυ οικονομικα εχεις συζτησει με το γιατρο σου μηπως συνεργαζεται με καποιο δημοσιο νοσοκομειο ? Υπαρχουν δημοσια νοσοκομεια που μοιαζουν με ιδιωτικα! για να μειωθουν τα εξοδα σου στο λεω . υπαρχουν αξιοπρεπεστατα δημοσια νοσοκομεια . συζητησε το με το γιατρο σου, κατι μπορει να εχει να σου  προτεινει. Επίσης τετσ παπ εμενα μου το ειχε γραψει με ολες τις εξετασεις του προγεννητικου και εκανα τοτε .  Οπως ειπαν και τα κοριτσια ρωτα σε καποιο διαγνωστικο καπου θα γινεται! Αλλιως γτ δεν πας και σε ενα νοσοκομειο με αξιοπρεπη κλινικη που να μη γινεται της κακομοιρας? να το κανεις αν δε μπορεις να διαθεσεις στο γιατρο σου χρηματα για να το κανεις?

@Firsttimemom μπραβο για τον υπερηχο !!!! τελεια νεα ! εκλεισες β επιπεδου κι εσυ? οσο για τα ονοματα και εμενα πρωτα ο θεος 2 θα εχει ! μην αναλωνεσαι σε αυτα , συμφωνω με οσα ειπε η @Renez Μην βαλετε το παιδι μεσα σε ολο αυτο που γινεται μεταξυ σας. Ο,τι κι αν εχουν κανει σε σενα στο παιδι σου πρεπει να μιλας με καλα λογια για εκεινους ! Ασχετα αν εσυ μεσα σου βραζεις ! το καταλαβαινω !

Κοριτσια επι τη ευκαιρια αν ενα παιδακι παρει δυο ονοματα με ποιο το φωναζουμε? με το πρωτο ? η με το δευτερο ? ξερετε ?

Ευχαριστώ πολύ πολύ! Έχεις δίκιο.. Ναι έκλεισα για 15/12! Εσύ;;  Νομίζω φωνάζουμε με όποιο όνομα θέλουμε αν έχει δύο..


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Firsttimemom είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να μη σας μπερδεύει η αλλαγή ονόματος.. 

@Vaso11.4.11 για τα έπιπλα πιστεύω θα ανοίξουν μέχρι το Φεβρουάριο που θέλουμε να ψωνίσουμε εμείς.. Δε νομίζω να τραβήξει τόσο πολύ, ποτέ δεν ξέρεις βέβαια τι επιφυλάσσει το μέλλον.. Αλλά δε χρειάζεται να σε αγχώνει αυτό! Όσο για τα οικονομικά οι περισσότεροι εν έτη 2020 ζορίζονται με το Χ ή ψ τρόπο. Θα σου τα φέρει έτσι η ζωή που σίγουρα θα βρείτε άκρη και θα ισορροπησετε οικονομικά, όπως άλλωστε κάνουν τόσες οικογένειες.. θύμισε μου με τι ασχολείσαι εσύ.. αν έχεις τελειώσει κάτι.. προς το παρόν κάθισε σπίτι σου ήρεμη και κλωσησε το αυγουλακι σου! 

@Woman88 με το κρύωμα σου πως είσαι εσύ; συνήλθες;; 

@Renez εσυ ποτέ επιστρέφεις στη δουλειά ( αν είναι ανοιχτά δηλαδή και δε θα βγάλουν αναστολή) ; 

@Marilo κι εγώ 15 Δεκέμβρη έκλεισα τη β επιπέδου και Ανυπομονώ να δω το μωρό μου 3d! Με το καλό όλες οι β επιπέδου τώρα κορίτσια.. 

Να πάω σε προσωπικό θέμα τώρα; Σήμερα είχαμε γυναικολόγο, είδαμε το μπεμπέ μας! Εγώ δηλαδή γιατί ο άντρας μου δε μπόρεσε να μπει μέσα λόγω του ιού..  Ούτε στο ιατρείο λοιπόν δεν αφήνουν τους μπαμπάδες! Το ακούσατε κι εσείς αυτό από τους γιατρούς σας ;; σήμερα μάθαμε το φύλο, κορίτσι θέλαμε, αγόρι μας ήρθε! Χαχα! Γερό να είναι και δεν πειράζει.. έχω ένα πρόβλημα όμως.. προτρεχουμε βεβαια το ξερω , αλλα θα ερθει στο μέλλον το εμπόδιο.. λοιπόν το μωράκι μας το έχω τάξει στον Άγιο Ραφαήλ από την αρχή της εγκυμοσύνης μου! Ο άντρας μου επειδή είναι αγόρι θέλει να βγάλει το όνομα του μπαμπά του να συνεχιστεί το όνομα και να του δώσει και χαρά! Να δώσουμε δηλαδή 2 ονόματα.. πέρα από το ότι δε μου αρέσει να έχει 2 ονόματα το παιδί, δε θέλω να δώσουμε ονόματα γονέων.. ας μη μιλήσω για τα προβλήματα που μας έχουν δημιουργήσει από την οικογένεια του και τη μηδέν βοήθεια που προσφέρουν σε κάθε επίπεδο! Δε θέλω να τους κάνω αυτή την τιμή, όταν εμένα με υποτιμούν σε κάθε ευκαιρία! Έχει μπει στη μέση ο άντρας μου άπειρες φορές! Τι να κάνω βρε κορίτσια; τσακωθηκαμε ήδη για το όνομα! Αντί να απολαύσουμε τη στιγμή και το θαύμα μας, αναλωνόμαστε σε ανούσια θέματα! Έκλαιγα όλο το απόγευμα που του μίλησα έτσι, το μετάνιωσα, αλλά δε θέλω να το κουβαλάω μέσα μου όλη μου τη ζωή..

 

Καλημερα. Θεωρω το θεμα ονομα κατι που αφορα μονο τους γονεις, ουτε γιαγιαδες, ουτε παππουδες, ουτε θειαδες και πρεπει να ειναι συμφωνοι αυτοι και μονο. εφοσον δεν θες το ονοματων πεθερικων, εχεις καθε δικαιωμα να επιμενεις σε αυτο, ποσο μαλλον αν οπως λες ειναι ανθρωποι που σε υποτιμουν και δεν σας βοηθανε. εκει που θα "διαφωνησω" ειναι στο να τσακωνεσαι γι αυτο. κατσε και μιλα ειλικρινα κι ωραια, προσπαθησε να εξηγησεις στον αντρα σου οτι πρεπει να απαλλαγει απο αυτο το αισθημα υποχρεωσης απεναντι στους γονεις του, που θεωρει δηλαδη υποχρεωση του να βγαλει το ονομα και πως πλεον πρεπει να κοιτα η οικογενεια του να ειναι ηρεμη και χαρουμενη. δηλαδη εν προκειμενω η γυναικα του και μαμα του γιου του. θεωρω ολα λυνονται με πολυ πολυ κουβεντα, ωστε να τον ξεκλειδωσεις και να τον κανεις να σε καταλαβει. Κι εμενα ο αντρας μου ειχε καποια τετοιου ειδους κολληματα παλιοτερα,αλλα με πολυ διαολογο τα αφησε στην ακρη και ονομα τελικα δωσαμε ασχετο, που μας αρεσε και των δυο. Απο κει κι επειτα εφοσον εχεις κανει ταμα, προφανως και θα πρεπει να το σεβαστει. καλο θα ηταν βεβαια να το συζητησετε απο πριν για να το πιστευετε και να το θελετε κι οι δυο. Οσο για το διπλο ονομα, συμφωνω ουτε κι εγω ειμαι υπερ γιατι καλως η κακως σε ακολουθει στη ζωη σου, στο σχολειο, στα χαρτια, στα γραφειοκρατικα κλπ κλπ και πολλες φορες σε αυτη τη χωρα υπαρχουν και πολλα γραφειοκρατικα κολληματα,ποιο γραφεται πρωτο ποιο δευτερο κλπ και γενικα δεν βρισκω λογο στο να υπαρχει ενα 2ο ονομα στα χαρτια που δεν σας αρεσει, δεν το λετε κι υπαρχει απλα για τον παππου, τον οποιο δεν συμπαθεις κοκ κοκ. δηλ ειναι λιγο παραλογισμος ολο αυτο. Θα μιλησεις πολυ με το συζυγο. θα το λυσετε μεταξυ σας και θα δωσετε το ονομα που θα συμφωνησετε κι οι δυο.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τελικα το τεστ παπ δνε ηταν για μενα χαχα καταλαθος το επιασε ο γιατρος μαζι με τα δικά μ κ μου το έδωσε. Ενταξει συμβαίνουν κ αυτα. Τέλος καλο ολα καλα. @Woman88 το εχω συζητησει, δεν είναι σε κάποιο δημόσιο δυστυχώς. Το θέμα όμως του μαιευτηριου θα το καλύψουν οι γονεις μ. Ευτυχως βοηθανε όλοι οσο μπορούν. Κ φυσικά με το καλο οταν πιάσω κ εγω δουλεια θα ειναι ολα πολυ καλυτερα. 

Κοριτσια κλείσαμε κ εμεις β επιπεδου! 3/12 στις 10:30! Ανυπομονω ❤ ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας! 

Εντωμεταξυ απο χθες δεν νιώθω το μωρο. Και ανησυχώ.. δεν νιώθω καν εγκυος. Αυτο που έλεγε η @Woman88 . Έτσι νιώθω κ εγω τωρα. Κ στον υπνο ετσι όπως στριφογυρναω νιώθω ότι δεν εχω κατι στη κοιλια. Τι να πω. Θα κανω υπομονη. Παντως εχω ένα πονακι στη κοιλια. Τωρα τι μπορεί να είναι δεν ξερω. Λογικά φυσιολογικο. Αλλα περιμένω πως κ πως να νιώσω το μωρο να ηρεμησω.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...